Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 00:13   #781
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Oo, suszonego banana nie próbowałam. Ale bym go chyba tak długo memłała, aż by zmiękł... ha ha.
Jesteśmy jak bezzębne staruszki

Mi moja orto sprawdza stan zębów. Zresztą dentystka tez, bo ciągle leczę dół... Zresztą ja cały czas leczę żeby od lipca i końca nie widać.
Witam w klubie... Ja też od lipca i jeszcze coś tam zostało. Tak to jest jak się balo dentysty przez tyle lat i do mojej teraz duże kolejki (prywatnie) Jednak najważniejsze, że już się nie boje i uwielbiam swoją dentystke :P Tylko tyle kasy ech... Już bliżej końca niż dalej, wiec jest ok
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 07:46   #782
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Witam w klubie... Ja też od lipca i jeszcze coś tam zostało. Tak to jest jak się balo dentysty przez tyle lat i do mojej teraz duże kolejki (prywatnie) Jednak najważniejsze, że już się nie boje i uwielbiam swoją dentystke :P Tylko tyle kasy ech... Już bliżej końca niż dalej, wiec jest ok
A ja, żeby było śmiesznie, chodziłam do dentysty. Tylko ten dentysta był tak beznadziejny, że zrobił mi jednego zęba i mówił, że reszta zdrowa. A jak poszłam do orto to doznałam szoku, gdy zaczęła wymieniać zęby, które trzeba zrobić. I zmieniłam dentystę... W lipcu i sierpniu chodziłam dwa razy w tygodniu na podwójne wizyty. A od września chodzę co drugi tydzień. Mam jeszcze jeden ząb do zwykłego leczenia i w styczniu leczę pod mikroskopem inny, już o tym mówiłam. Pieniądze na leczenie przestałam liczyć, gdy kwota przekroczyła 1500 zł...
Żeby być piękną, trzeba cierpieć
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 08:04   #783
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Jak mi zaproponuje tą operację to każe mu siedzieć i myślec nad innych rozwiązaniem i niech zadzwoni jak wymysli:P

No nie brzmi to zbyt ciekawie przyznam szczerze. Ale jeśli masz dużą wadę to może to być jedyny sposób. Najlepiej się skonsultować u innego orto. Ja niestety u każdego usłyszałam rozszerzanie ale u mnie jak już mówiłam muszę lekko poszerzyć łuk ponieważ zęby rosną do środka. Ale przyzwyczajenie się do tego metalu na podniebieniu jest nie jest łatwe. Najgorsze jest jedzenie. Wczoraj tabletka którą chciałam popić wpadła mi między podbiebienie a ten metal;D wydłubanie tego to sztuka;P
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 08:11   #784
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

To witam w klubie. Ja miałam przeglądane wszystkie zęby i był jeden ząb do zrobienia. Ale po oczyszczeniu z kamienia wyszły dwie dziury (trzy zęby bo jedna na styku jedynek), jedna plomba do wymiany (jeden ząb) i kanałówka do poprawy (jeden ząb). Miał być jeden ząb, a wyszło w sumie 6 . Leczenie ciągnie się od września, ale kończę w poniedziałek .
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 08:27   #785
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No i tak to z tymi zębami jest...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 09:03   #786
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mam pytanie do osób noszących aparaty podniebienne: czym czyściłyście tą przestrzeń między podniebieniem a aparatem?? Bo myję szczoteczką, wygrzebuje wykałaczką a nadal mam wrażenie, że mam tam kawałki jedzenia
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 09:32   #787
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A ja, żeby było śmiesznie, chodziłam do dentysty. Tylko ten dentysta był tak beznadziejny, że zrobił mi jednego zęba i mówił, że reszta zdrowa. A jak poszłam do orto to doznałam szoku, gdy zaczęła wymieniać zęby, które trzeba zrobić. I zmieniłam dentystę... W lipcu i sierpniu chodziłam dwa razy w tygodniu na podwójne wizyty. A od września chodzę co drugi tydzień. Mam jeszcze jeden ząb do zwykłego leczenia i w styczniu leczę pod mikroskopem inny, już o tym mówiłam. Pieniądze na leczenie przestałam liczyć, gdy kwota przekroczyła 1500 zł...
Żeby być piękną, trzeba cierpieć
ja tez myslalam ze wszystko wyleczone a tu w poniedzialek okazalo sie ze musze miec kanalowe, i cos z szóstką jest chyba nie tak ... dzisiaj ma mi sprawdzic dokladnie.... i dzisiaj tez ma wyciagnac te ... gumki !

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób noszących aparaty podniebienne: czym czyściłyście tą przestrzeń między podniebieniem a aparatem?? Bo myję szczoteczką, wygrzebuje wykałaczką a nadal mam wrażenie, że mam tam kawałki jedzenia
Poszukaj sobie na youtubie jak sie czysci taki aparat ... moze cos znajdziesz
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 11:24   #788
Limonkaa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 94
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witajcie, można sie dołączyć? Ja noszę aparat na zębach już od 5 miesięcy - górę i od 3 - dół. Momentami mam wrażenie, że to wieczność... na dole zęby miałam prawie równe (dla mnie, a to chyba najważniejsze), ale ortodontka się uparła, że i tam mi założy, zadowolona nie jestem . Głównie dlatego, że ostatnio zakładała mi pierścienie i okropnie podrażniły mi one język, nadal mnie bolą mimo, że dobrych kilka dni minęło. Czasem mam ochotę zdjąć to w cholerę...

Mam do was pytanie: Czy wy też tak macie, że cały czas schiza, że resztki jedzenia zostały na zębach? albo cos się odbarwiło? Ja mam strasznie a zdarza mi się jeść w biegu, niestety ;/.


Nie mówiąc już o samym gryzieniu, jedzeniu, wyglądam wtedy czasem jak niepełnosprawna bo na wszystkie sposoby usiłuję pogryźć a jeszcze jak zęby pobolewają... koszmar, czasem aż mi wstyd przed ludźmi.

Aż mi głupio, ze ja to tak przeżywam, tylu ludzi nosi aparat a ja tak narzekam, bardzo często bolą mnie zęby, utrudnia mi to życie trochę.

W dodatku ortodontkę mam średnią (poleconą!) tzn leczy raczej dobrze, ale jest taka niedostępna, czasem głupio mi sie o coś je zapytać bo ona jest trochę zarozumiała, nawet na pytania odpowiada półsłówkami, plus przynajmniej taki, że mam nieskomplikowaną wadę i może się uda skończyć przed dwoma laty.

Ciężkie jest życie aparatki...
Limonkaa95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 11:42   #789
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Kurcze ja to w sumie wszystko jem poza jakimiś takimi mega twardymi rzeczami jak wielkie orzechy. A tak to i chipsy i ogórki kiszone itd
Nie zdarzyło mi sie zeby cos sie uszkodzilo, wszystko gryze sposobem i delikatnie ale nie odmawiam sobie wszystkiego

Na samym poczatku mi rurka 2 razy odpadla ale to nie z mojej winy bo nie jadlam zadnych twardszych rzeczy. Tylko tak mialam zeby jeszcze ustawione ze łatwo szlo uszkodzic :/ a teraz od czerwca odpkukac wszystko ok
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 11:48   #790
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A ja, żeby było śmiesznie, chodziłam do dentysty. Tylko ten dentysta był tak beznadziejny, że zrobił mi jednego zęba i mówił, że reszta zdrowa. A jak poszłam do orto to doznałam szoku, gdy zaczęła wymieniać zęby, które trzeba zrobić. I zmieniłam dentystę... W lipcu i sierpniu chodziłam dwa razy w tygodniu na podwójne wizyty. A od września chodzę co drugi tydzień. Mam jeszcze jeden ząb do zwykłego leczenia i w styczniu leczę pod mikroskopem inny, już o tym mówiłam. Pieniądze na leczenie przestałam liczyć, gdy kwota przekroczyła 1500 zł...
Żeby być piękną, trzeba cierpieć

Ja mam kanałowe pod mikroskopem we wtorek I tam jeszcze coś zostało, ale to już takie mini dziurki, które sa, ja ich nie wiedzę, ale to wyleczyć trzeba :P Taak żeby być piękna, trzeba cierpieć i obrabowac bank
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 11:57   #791
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
To witam w klubie. Ja miałam przeglądane wszystkie zęby i był jeden ząb do zrobienia. Ale po oczyszczeniu z kamienia wyszły dwie dziury (trzy zęby bo jedna na styku jedynek), jedna plomba do wymiany (jeden ząb) i kanałówka do poprawy (jeden ząb). Miał być jeden ząb, a wyszło w sumie 6 . Leczenie ciągnie się od września, ale kończę w poniedziałek .
U mnie ta sama historia. Niby nic nie było, a potem okazało się, kiedy zmieniłam dentystę, ze kilka zębów do kanałówki i milion plomb Rok się leczyłam, średnio wizyta co miesiąc... I bankructwo
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 14:02   #792
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób noszących aparaty podniebienne: czym czyściłyście tą przestrzeń między podniebieniem a aparatem?? Bo myję szczoteczką, wygrzebuje wykałaczką a nadal mam wrażenie, że mam tam kawałki jedzenia
Ja nie dam rady tam czyścić, bo nie ma miejsca u mnie między podniebieniem a aparatem.
Mi najbardziej wchodziło jedzenie w przestrzenie aparatu podniebiennego, siedziałam z wykałaczką i dłubałam.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 14:06   #793
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
No nie brzmi to zbyt ciekawie przyznam szczerze. Ale jeśli masz dużą wadę to może to być jedyny sposób. Najlepiej się skonsultować u innego orto. Ja niestety u każdego usłyszałam rozszerzanie ale u mnie jak już mówiłam muszę lekko poszerzyć łuk ponieważ zęby rosną do środka. Ale przyzwyczajenie się do tego metalu na podniebieniu jest nie jest łatwe. Najgorsze jest jedzenie. Wczoraj tabletka którą chciałam popić wpadła mi między podbiebienie a ten metal;D wydłubanie tego to sztuka;P
Zęby rosna do srodka, czyli są skierowane do srodka? Ja mam coś takiego, że od 4 do 7 nie mam ladnego kształtu łuku, tylko tak 'wklesle' do srodka + stłoczenia z przodu
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 16:35   #794
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Haalo Własnie wrocilam od swojego doktorka, zalozyl mi dzisiaj pierscienie na szostki. O wiele lepiej niz jak w tych gumkach za jakies 2 tyg dokonczenie kanalowego leczenia i prawdopodobnie reszta aparatu ) aa i bede musiala miec tez zalozony aparat podniebienny, przynajmniej na poczatku leczenia ortodontycznego ..
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 17:14   #795
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Haalo Własnie wrocilam od swojego doktorka, zalozyl mi dzisiaj pierscienie na szostki. O wiele lepiej niz jak w tych gumkach za jakies 2 tyg dokonczenie kanalowego leczenia i prawdopodobnie reszta aparatu ) aa i bede musiala miec tez zalozony aparat podniebienny, przynajmniej na poczatku leczenia ortodontycznego ..
I nie uwiera Cię teraz nic?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 18:48   #796
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja już po zabiegu nacinania kości (kortykotomia szczęki). Jestem lekko spuchnięta i na prochach, ale zadowolona, że już PO Za tydzień zdjęcie szwów, za 3 miesiące zdjęcie bihelixa i zakładanie dolnego łuku aparatu. Czekam do lutego z niecierpliwością
__________________

Kosmetyki

Wish

Edytowane przez hathayoga
Czas edycji: 2014-12-04 o 19:17
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 19:02   #797
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Zęby rosna do srodka, czyli są skierowane do srodka? Ja mam coś takiego, że od 4 do 7 nie mam ladnego kształtu łuku, tylko tak 'wklesle' do srodka + stłoczenia z przodu

Wiesz co, one przez to że są stłoczone to są przechylone lekko do środka. Od 4-7 są schowane za 3, która już jest wyżej. I zeby dla nich było miejsce muszę lekko poszerzyć łuk. Nie mam jak Ci zrobić zdjęcia bo mam założone takie plastikowe nakładki na 4i5 więc nie zobaczysz nic...
Jestem juz po 3 przekręceniach. Dziś to bolało masakrycznie. mega nieprzyjemne uczucie. myślałam, że mi szczękę rozwali. No ale. Jedziemy dalej. Jeszcze 11x...

Edytowane przez dolceana
Czas edycji: 2014-12-04 o 19:06
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 19:25   #798
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Jej a ja wlasnie nie chce schudnac, bo caly czas probuje przytyc:P
To tak jak ja






Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
zaczynam zalowac ze tak pozno sie zdecydowalam no ale lepiej pozno niz wcale :p
A ja słyszałam, że aparat najlepiej zakładać po 25 roku życia bo wtedy jest pewność, że po ściągnięciu aparatu zęby już się nie cofną. Skr nie wiem czy to prawda bo.koleżanki tak mi mówiły.




Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
Żal za to, że tak późno to chyba stały element aparatowej historii. Najpierw było głupio aparat założyć, potem brakowało odwagi, później pieniędzy, a gdy w końcu wszystko zaczęło sprzyjać pozostaje tylko żałować. Ja mam w tej chwili 36 lat i łapię się wciąż na myśli, że może już nie warto? Za 20 lat mi zęby wylecą, będę mieć piękne sztuczne, więc po co teraz się w to pchać? Z drugiej strony, gdy pomyślę o sobie uwolnionej od wiecznego kompleksu, to chyba warto - nawet jeśli 3 dni po zdjęciu aparatu miałabym umrzeć;-) Tak więc aparat mam, co rano i co wieczór sprawdzam, czy coś drgnęło, niecierpliwie czekam na wizyty - i tak będę bujać się przez dwa lata... pierwszy miesiąc właśnie mija, zostały jeszcze 23... Dam radę...
Ja mam 23 lata, kilka zębów martwych w tym jedynka i chyba dwójka, zęby słabe, ciągle się psują mimo wizyt kontrolnych u stomatologa co pół roku dlatego też czasami boję się, że tyle kasy.stracę na aparat a może jak ścigne go to stracę zęby ale zawsze były one moim największym kompleksem. Postanowiłam się go pozbyć I teraz tylko Z niecierpliwością czekam na 22 żeby założyć dwa łuki.




Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Piękny uśmiech Ci wynagrodzi wszystko Też leczę kompleksy. Mógłam mieć aparat jak byłam mała, ala wtedy się wstydziłam. A teraz dumnie go noszę i w duchu żałuję, że dopiero teraz.

Ja w ogóle mam zboczenie. TŻ zawsze się śmieje, bo ja pierwsza aparat dojrzę (WSZYSTKIM gapię się na zęby).

Hah to tak jak ja, pierwsze co zwracam uwagę na ludzi zęby :P




Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Nie wiem, mam rurki ;-)

a czym to się różni?




Cytat:
Napisane przez avciaxt Pokaż wiadomość
Niestety nie robiłam sobie sama zdjęć przed założeniem aparatu i po założeniu. Mogę jedynie opisać, iż pendex przesunął mi górne lewe trzony o centymetr, przez co cała reszta góry wykrzywiła się jeszcze bardziej, a lewa dwójka wystawała z przodu okropnie, nawet przy lekkim uśmiechu z zamkniętą buzią ząb przeokropnie wystawał. Teraz dwójka ładnie się wsunęła, jestem zdziwiona, iż tak szybko. Mogę zrobić zdjęcie po dwóch miesiącach leczenia, ale nie wiem czy jest sens, skoro nie ma do czego porównać

Mój Tż też ma ten sam problem Z zębami, że tak mu dwa wystają. Niestety nie stać go na aparat. Czy nie można założyć gumek.tylko na te dwa zęby? Bo jak się śmieje to czasami wygląda jak wampirek




Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Bez przesady, przeciez nawet gdyby sie nie dało jesc jabłek i orzechów, to to nie jest zadna udreka Nie umrze sie z braku jabłka:P


Ja zamierzam robic sobie fotki co miesiac w aparacie i porownywac rezultaty

Ja też




Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Kiszona jest wkurzająca A kiszonych dlaczego nie jesz?

Z innej beczki: wiecie co wczoraj zrobiłam? Zdejmowałam mój ogromny szalik z materiału a'la angora i... uśmiechnęłam się do koleżanki. .. Zęby pełne kudłów wplątanych w aparat...
Haha padłam


22 mam wizytę u ortodonty i ma mi założyć dwa łuki, myślicie, że powinnam wcześniej iść na.kontrole do stomatologa żeby upewnić się że zeby są zdrowe? Boję się że doczekam w.końcu tego 22 a tu nagle mi powie że jakiś ząb.jest zepsuty i nie założy mi aparatu a ja czekam na niego już z pół roku.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 19:29   #799
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Ja już po zabiegu nacinania kości (kortykotomia szczęki). Jestem lekko spuchnięta i na prochach, ale zadowolona, że już PO Za tydzień zdjęcie szwów, za 3 miesiące zdjęcie bihelixa i zakładanie dolnego łuku aparatu. Czekam do lutego z niecierpliwością
A jak sam zabieg przebiegal?

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Wiesz co, one przez to że są stłoczone to są przechylone lekko do środka. Od 4-7 są schowane za 3, która już jest wyżej. I zeby dla nich było miejsce muszę lekko poszerzyć łuk. Nie mam jak Ci zrobić zdjęcia bo mam założone takie plastikowe nakładki na 4i5 więc nie zobaczysz nic...
Jestem juz po 3 przekręceniach. Dziś to bolało masakrycznie. mega nieprzyjemne uczucie. myślałam, że mi szczękę rozwali. No ale. Jedziemy dalej. Jeszcze 11x...
U mnie tez 4-7 sa schowane, usmiech konczy sie na 3 ktore są wampirze
A rozkrecasz to ustrojstwo codziennie?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 19:33   #800
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
22 mam wizytę u ortodonty i ma mi założyć dwa łuki, myślicie, że powinnam wcześniej iść na.kontrole do stomatologa żeby upewnić się że zeby są zdrowe? Boję się że doczekam w.końcu tego 22 a tu nagle mi powie że jakiś ząb.jest zepsuty i nie założy mi aparatu a ja czekam na niego już z pół roku.
No jasne, że idź i najpierw wylecz ubytek, jeśli go masz. Łatwiej jest dentyście szaleć na zębach bez aparatu. Przecież nie będziesz czekała 2 lat na wyleczenie zęba, im dłużej czekasz tym gorsze potem leczenie.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 19:36   #801
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
No jasne, że idź i najpierw wylecz ubytek, jeśli go masz. Łatwiej jest dentyście szaleć na zębach bez aparatu. Przecież nie będziesz czekała 2 lat na wyleczenie zęba, im dłużej czekasz tym gorsze potem leczenie.
Ale ja właśnie nie wiem czy mam jakiś ubytek. Dlatego pytam czy powinnam iść na kontrole do stomatologa zanim pójdę zakładać aparat.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 19:42   #802
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A jak sam zabieg przebiegal?
Chirurg najpierw znieczulił mi jedną stronę i jak znieczulenie zaczęło działać - ciął W sumie to nie widziałam, więc mogę tylko zgadywać - najpierw chyba rozcinał i coś "dłubał" w kości, a potem taką szlifierką ciął. Tryskała woda i pachniało jak przy lutowaniu Potem zakładał szwy i to samo po drugiej stronie szczęki. W sumie trwało to godzinę. U mnie do zrobienia były po 3 zęby z każdej strony, w górnym łuku.
Sam zabieg nie jest wcale bolesny, boli dopiero, gdy mija znieczulenie. Zimne okłady, ketonal i zwolnienie z pracy na parę dni. Policzki mam jak chomik

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Ale ja właśnie nie wiem czy mam jakiś ubytek. Dlatego pytam czy powinnam iść na kontrole do stomatologa zanim pójdę zakładać aparat.
Dlatego napisałam "jeśli go masz" Sama przecież nie stwierdzisz
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 19:51   #803
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Masz racje, od razu piaskowanie zrobię, bo każdy stomatolog robi prawda? Poleci ktoś dobrego stomatologa w Warszawie? Niedawno się przeprowadziłam i nie znam tu żadnego.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 20:03   #804
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Chirurg najpierw znieczulił mi jedną stronę i jak znieczulenie zaczęło działać - ciął W sumie to nie widziałam, więc mogę tylko zgadywać - najpierw chyba rozcinał i coś "dłubał" w kości, a potem taką szlifierką ciął. Tryskała woda i pachniało jak przy lutowaniu Potem zakładał szwy i to samo po drugiej stronie szczęki. W sumie trwało to godzinę. U mnie do zrobienia były po 3 zęby z każdej strony, w górnym łuku.
Sam zabieg nie jest wcale bolesny, boli dopiero, gdy mija znieczulenie. Zimne okłady, ketonal i zwolnienie z pracy na parę dni. Policzki mam jak chomik
A w ktorym miejscu to jest nacinane? Nad zębami?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 20:09   #805
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
U mnie tez 4-7 sa schowane, usmiech konczy sie na 3 ktore są wampirze

A rozkrecasz to ustrojstwo codziennie?
Tak codziennie. Jeśli będzie bolało bardzo to mam zrobić dzień przerwy. Już jest ok. Ale chwilę po przekręceniu było średnio. Moja mama to się za głowę łapie a TŻ dzielnie znosi i przekręca.
Co do mycia- samo płukanie i mycie tego druta szczoteczką nic nie daje. Kupiłam sobie te "mini szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych" i super! Dokładnie sobie "wygrzebałam" pozostałość obiadu i kolacji. I pierścienie też wyszorowałam
Ciągle sobie wyobrażam swój uśmiech po ale przy dobrych wiatrach go otrzymam go dopiero na 26urodziny
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 20:51   #806
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
I nie uwiera Cię teraz nic?
Nic i nic nie boli. Delikatnie te wystajace czesci czuje na policzkach i troche bardziej na jezyku... na noc naloze sobie wosk. Ale nadal mam problem z jedzeniem ... nie umiem normalnie ugryzc... chyba tak juz musi byc i zostalo mi tylko przyzwyczaic sie...no i oczywiscie jedzenie sie zahacza ... troche to irytujace :P ogolnie jest w porzadku
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 11:41   #807
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny mega się przeziębiłam - mega kaszel, mega katar i ból gardła. Mam mieć we wtorek zakładany aparat - jak mi nie przejdzie to mi go założy? Czy nie ma szans?
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 11:56   #808
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mega się przeziębiłam - mega kaszel, mega katar i ból gardła. Mam mieć we wtorek zakładany aparat - jak mi nie przejdzie to mi go założy? Czy nie ma szans?
Raczej nie :-( Zadzwoń do ortodonty, ale szanse nikłe.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 11:58   #809
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mega się przeziębiłam - mega kaszel, mega katar i ból gardła. Mam mieć we wtorek zakładany aparat - jak mi nie przejdzie to mi go założy? Czy nie ma szans?
Myślę, że dla ortodontki to nie jest wielki problem, chociaż zależy ile jesteś w stanie wytrzymać bez zakaszlenia przykładowo. Ale skoro Ty masz taki katar i tak Cię boli gardło to sama się wymęczysz, więc dla własnego komfortu lepiej będzie to przesunąć. Chociaż to wtorku jeszcze dobrych kilka dni, może złagodnieje a w zasadzie o to, czy Ci założy, najlepiej pytaj orto, bo jeden nie widzi w tym problemu, a inny stwierdzi, że lepiej przełożyć. Zdrówka
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:25   #810
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja zakładałam podniebienny pomimo choroby. Ale nie kaszlałam tylko miałam (dalej mam) katar i ból zatok myślę to głównie też o Twój komfort chodzi.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.