Ponowne starania po T. cz. II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-09, 13:01   #811
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 714
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Sosnanieradosna powodzenia 3mam kciuki za wizytę ja dziś też jadę na wizytę ale do mojego lekarza .
Iskierka95 powodzenia na wizycie . Też mam detoktor i pewnie będę go używać jak będę musiala na wizytę długo czekać tym bardziej, że łożysko jest z przodu to niby ruchy dziecka mogą być wyczuwalne później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 13:56   #812
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Sosna, trzymam kciuki żeby wszystko było w jak najlepszym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 18:26   #813
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Bylam. NT 1,1 wszytsko ok to co mierzył. Kość nosowa jest. Tylko serca nie mogl dokładnie sprawdzic ale to mi w medicoverze sprawdza w piatek najbardziej sie stresowalam NT no w tamtej ciazy soe wachalo 3,8 do 4,4
Mam nadzieje ze lekarz sie nie pomylił bo sie zestresowal jak mu powiedzialam ze w poprzendiej ciazy Zd

Ale jestem zadowolona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 19:19   #814
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Super Sosna ze wszystko dobrze! teraz prawem serii wszystkie kolejne też muszą dobrze wyjść

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 19:34   #815
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Sosnanieradosna super! To możesz teraz trochę odetchnąć i się cieszyć. Ja osobiście cieszę się każdą dobra wiadomością od Was. Mam wizytę u ginekologa w piątek trzynastego (w terminie przewidywanej owulacji) - może to odwróci mój pech i niedługo też poinformuje o dwóch kreskach. Trzymajcie kciuki. To wizyta w specjalnej klinice - na pierwszym spotkaniu chcą pogadać ze mną i z mężem oraz podejść kompleksowo do tematu starań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 20:12   #816
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Sosna, no i pięknie 🥳 oby było tak jak pisze poczwarkah!
Ja wizytę u Roszkowskiego mam 10 grudnia. 8 grudnia USG 11-13 tc w luxmedzie a na 14 grudnia chce się umówić do boramedu na USG+pappe na nfz bo mam skierowanie, a tam są dobrzy specjalisci. Także miesiąc czekania jeszcze przede mną.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Sosnanieradosna super! To możesz teraz trochę odetchnąć i się cieszyć. Ja osobiście cieszę się każdą dobra wiadomością od Was. Mam wizytę u ginekologa w piątek trzynastego (w terminie przewidywanej owulacji) - może to odwróci mój pech i niedługo też poinformuje o dwóch kreskach. Trzymajcie kciuki. To wizyta w specjalnej klinice - na pierwszym spotkaniu chcą pogadać ze mną i z mężem oraz podejść kompleksowo do tematu starań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O faktycznie, w ten piątek jest piątek 13go trzymam mocne kciuki żeby 13sty okazał sie szczęśliwy .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 20:52   #817
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ciesze sie strasznie, teraz juz z gorki mam nadzieję.
Platynowa trzymam kciuki za twoje starania zebys szybko do nas dolaczyla
Moszka jeszcze sporo czekania u Ciebie ale napewno bedzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-09, 21:07   #818
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Ciesze sie strasznie, teraz juz z gorki mam nadzieję.
Platynowa trzymam kciuki za twoje starania zebys szybko do nas dolaczyla
Moszka jeszcze sporo czekania u Ciebie ale napewno bedzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, że teraz już tylko z gorki i tak jak pisałysmy, możesz zacząć się cieszyć z bycia ciężarówką . Zwłaszcza po tej przygodzie z krawieniem, należy Ci się spokój teraz .
Myślę, że ten miesiąc minie mi szybko. Ale już czuję ten stres przed badaniami. Na sama myśl mnie skręca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 07:13   #819
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Moszka no stres byl ogromny, ale spokoj jak lekarz mowi ze jest ok to coś pieknego trzymam kciuki za Ciebie, chyba jestes najmlodsza ciezarowka z nas wszytskich, termin na czerwiec ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 09:39   #820
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Oh dziewczyny, jak ja się cieszę że u Was wszystko dobrze Straszne się stresuję tymi Waszymi badaniami.. Ale to niesamowita ulga i radość czytać że Wasze maleństwa dobrze się rozwijają
Platynowa91 powodzenia na wizycie w piątek odczarujecie z mężem piątek 13tego
Ja, staram się nie myśleć o swoich dniach płodnych i ew owulacji. Rozmawiałam z TŻ i zgodził się ze mną że przytulanki będą bez patrzenia czy aby można/ trzeba ale jak do końca roku to poszukamy wsparcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 10:22   #821
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Hej dziewczyny! Obserwuję Was już od jakiegoś czasu ale jakoś nie mogłam zdobyć się na to żeby napisać. Czytam Wasze wiadomości i tak bardzo chciałabym do Was dołączyć. Terminację miałam w czerwcu ze względu na wielowadzie. Dostaliśmy z mężem zielone światło na starania pod koniec sierpnia i aktualnie mamy za sobą dwie nieudane próby. Ciężkie te ostatnie tygodnie - miałam termin porodu i dwie moje koleżanki urodziły. Miałyśmy bardzo zbliżone terminy. Teraz jeszcze decyzja TK i cały klimat wokół tego... Ciężki czas ale staram się myśleć pozytywnie i zaglądam tu do Was i tak się cieszę że Wam się udało i mocno trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Dajecie nadzieje, że i u nas będzie dobrze i że może też niedługo będę mogła cieszyć się razem z Wami
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-10, 10:23   #822
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

U mnie radość bo wczoraj poczułam pierwsze mini kopniaczki I piersi mi strasznie nabrzmiałe. Oj dzieje się w tym 16 tygodniu
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 12:24   #823
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Moszka no stres byl ogromny, ale spokoj jak lekarz mowi ze jest ok to coś pieknego trzymam kciuki za Ciebie, chyba jestes najmlodsza ciezarowka z nas wszytskich, termin na czerwiec ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dziś dopiero 8+2 tc , a termin na 20 czerwca 2021 .
Cieszę sie, że dolegliwości mnie męczą (mdłości, wymioty, zgaga) inaczej niż w pierwszej ciąży, więc może to dobry znak .
A co do prenatalnych, to mi się śniło w nocy, że wszystko wyszło źle i szykowałam się do wyjazdu do Holandii . No a niby się nie stresuje (przynajmniej staram się na luźno do tego podchodzic), a jednak podświadomość swoje .
Cytat:
Napisane przez SmutnaOla Pokaż wiadomość
Oh dziewczyny, jak ja się cieszę że u Was wszystko dobrze Straszne się stresuję tymi Waszymi badaniami.. Ale to niesamowita ulga i radość czytać że Wasze maleństwa dobrze się rozwijają
Platynowa91 powodzenia na wizycie w piątek odczarujecie z mężem piątek 13tego
Ja, staram się nie myśleć o swoich dniach płodnych i ew owulacji. Rozmawiałam z TŻ i zgodził się ze mną że przytulanki będą bez patrzenia czy aby można/ trzeba ale jak do końca roku to poszukamy wsparcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola, bardzo dobrze, że nie skupiasz ciągle myśli wokół starań. Przytulaj cię się wtedy kiedy macie ochotę . Starania na siłę nic nie dają, poza frustracja. Trzymam za Was mocne kciuki
Cytat:
Napisane przez Pandka85 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Obserwuję Was już od jakiegoś czasu ale jakoś nie mogłam zdobyć się na to żeby napisać. Czytam Wasze wiadomości i tak bardzo chciałabym do Was dołączyć. Terminację miałam w czerwcu ze względu na wielowadzie. Dostaliśmy z mężem zielone światło na starania pod koniec sierpnia i aktualnie mamy za sobą dwie nieudane próby. Ciężkie te ostatnie tygodnie - miałam termin porodu i dwie moje koleżanki urodziły. Miałyśmy bardzo zbliżone terminy. Teraz jeszcze decyzja TK i cały klimat wokół tego... Ciężki czas ale staram się myśleć pozytywnie i zaglądam tu do Was i tak się cieszę że Wam się udało i mocno trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Dajecie nadzieje, że i u nas będzie dobrze i że może też niedługo będę mogła cieszyć się razem z Wami
Hej Pandka! witamy w naszym gronie i trzymamy kciuki za starania!
Tak, to wyjątkowo ciężki czas dla nas, ale musi być dobrze!
Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
U mnie radość bo wczoraj poczułam pierwsze mini kopniaczki I piersi mi strasznie nabrzmiałe. Oj dzieje się w tym 16 tygodniu
Ale super! 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 13:15   #824
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

poczwarkah, ale fajnie w pierwszej ciąży właśnie w 16 tygodniu poczułam ruchy, dlatego teraz też tak czekam na ten tydzień właśnie jestem po USG, lekarz twierdzi, że wszystko jest idealnie, najbardziej interesowało mnie serduszko, oczywiście jest wcześnie, ale twierdzi, że nie ma się do czego przyczepić. Krew do pappy pobrana, w ciągu tygodnia ma być wynik ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 13:27   #825
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Iskierka super jak na usg wyszlo dobrze to krew powinna byc formalnoscia

Moszka mi tez po nocach śniły sie rozne rzeczy, niestety stres jest i bedzie ale kazde dobre usg to wielka ulga i napewno ją poczujesz

Poczwarka fajnie ze juz czujesz ruchy, ciekawa jestem jak bedzie u mnie bo z ostatniej ciazy to nie wiem czy to ruchy byly czy bulgotanie w jelitach (wtedy staralam sie skupic na tym ze to jelita)

Pandka i Ola trzymam kciuki za wasze starania, napewno nieldugo do nas dolaczycie a bierzecie jakies suplementy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 13:55   #826
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ja biorę Femibion 1 ze względu na metylowaną formę kwasu foliowego + omega3 ze względu na to że jestem wegetarianką. Na ten kwas foliowy głównie zwracał mi uwagę lekarz. Poza tym dieta, ruch, wysypianie się. Mój mąż tez bierze kwas foliowy.
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 15:23   #827
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Ja biorę B complex z firmy Alliness, ovarin, witaminę D, koenzym Q10+witaminę E. Czy Femibion przypadkiem nie ma dwóch form kwasu foliowego (aktywna + syntetyk)? Jeśli chodzi o witaminy w trakcie ciąży to słyszałam dobre opinie o tych z firmie Symphar no i Optimal Prenatal seeking health (ale przy tych drugich to cena jest już dość wysoka)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 15:36   #828
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez iskierka95 Pokaż wiadomość
poczwarkah, ale fajnie w pierwszej ciąży właśnie w 16 tygodniu poczułam ruchy, dlatego teraz też tak czekam na ten tydzień właśnie jestem po USG, lekarz twierdzi, że wszystko jest idealnie, najbardziej interesowało mnie serduszko, oczywiście jest wcześnie, ale twierdzi, że nie ma się do czego przyczepić. Krew do pappy pobrana, w ciągu tygodnia ma być wynik ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kolejna cudowna wiadomosc! Czekamy na wynik pappy jakie mamy piękne pasmo szczęścia w nowej części wątku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Ja biorę B complex z firmy Alliness, ovarin, witaminę D, koenzym Q10+witaminę E. Czy Femibion przypadkiem nie ma dwóch form kwasu foliowego (aktywna + syntetyk)? Jeśli chodzi o witaminy w trakcie ciąży to słyszałam dobre opinie o tych z firmie Symphar no i Optimal Prenatal seeking health (ale przy tych drugich to cena jest już dość wysoka)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę Symvital mama, symphara

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 15:52   #829
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

MoszKa, Sosna dzięki za kciuki
Ja biorę Koenzym q10 + Wit E, ovarin i composita mama dha z metylowany kwasem foliowym i omega. Mój TŻ też łyka jakieś męskie witaminki ale ostatnio jestem tak niesamowicie zmęczona, że najchętniej już o 20 bym w łóżku była.. Nie wiem czy to zmęczenie jesienne czy też coś innego ale nie ukrywam że jestem już zmęczona byciem zmęczoną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-10, 17:24   #830
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

SmutnaOla, Platynowa a te suplementy przepisał Wam lekarz czy same je znalazlyscie? Mi lekarz mówił że tylko kwas foliowy rzeczywiście ma największe znaczenie. Byłam u hematologa ale nic nie znalazł, TSH ok, białko C miałam na granicy ale powtórzyłam badanie i było ok. Np. ten Ovarin to od lekarza ze względu na zaburzenia gospodarki hormonalnej czy raczej jako wsparcie bez konkretnych wskazań?
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 17:27   #831
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Pandka85 Pokaż wiadomość
SmutnaOla, Platynowa a te suplementy przepisał Wam lekarz czy same je znalazlyscie? Mi lekarz mówił że tylko kwas foliowy rzeczywiście ma największe znaczenie. Byłam u hematologa ale nic nie znalazł, TSH ok, białko C miałam na granicy ale powtórzyłam badanie i było ok. Np. ten Ovarin to od lekarza ze względu na zaburzenia gospodarki hormonalnej czy raczej jako wsparcie bez konkretnych wskazań?
A badalas poziom homocysteiny?
Lekarze tak mowia ze kwas foliowy najwazniejszy bo tak ich nauczyli. Wazne sa tez witaminy b12, b6, cholina jest abrdzo wazna w staraniu o ciążę, jod, witamina D. Kwasy omega 3 barfzo pomagaja. I konezym q10+e poprawiaja jakosc jajeczek. Wsyztsko to wplywa na zaplodnienie.
A zbadanie poziomu homocysteiny daje duzo info jak organizm pracuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 17:51   #832
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Tak, homocysteine robiłam i była ok (6,40 umol/l). Dawkowanie ustaliliście z lekarzem czy same? Ja właśnie Femibion 1 biorę ze względu na to że jest tam dość kompleksowy skład (B1, B2,B6, B12, Foliany, niacyna, biotyna, kw. pantotenowy, E, D, C, Jod, Selen, Żelazo, Cholina).
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 17:53   #833
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Moszka88 ja w pierwszej ciąży właśnie brałam właśnie Symvital mama. Mam jeszcze jedno opakowanie ważne do listopada 2021 - liczę, że może się przyda!

Pandka85 ja mam PCOs i ovarin pomógł mi zajść w pierwszą ciążę (po 1,5 opakowania). Ginekolog zalecił mi brać to też teraz. Z resztą to suplement z witaminami, wiec nie zaszkodzi.

Ja badałam kwas foliowy, witaminę B12 i homocisteine. Wszystko było w normie tylko kwas podwyższony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 17:56   #834
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Pandka mi lekarz powiedział żebym przy staraniach brała już witaminy dla ciężarnych. Żadnych konkretnych mi nie zalecił tylko wskazał że muszą mieć minimum jod 150, witaminę D3 2000 oraz kwas foliowy 400 mg + 400 metylowego. Ja wybrałam composite posiłkując się rankingiem Pana Tabletki - ma wszystko co wyżej, witaminy by i b12, choline i kwasy dha i znośną cenę. O ovarin sama się zapytałam i powiedział że mogę brać, nie zaszkodzi szczególnie, że mam pcos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 18:21   #835
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Moszka88 ja w pierwszej ciąży właśnie brałam właśnie Symvital mama. Mam jeszcze jedno opakowanie ważne do listopada 2021 - liczę, że może się przyda!

Pandka85 ja mam PCOs i ovarin pomógł mi zajść w pierwszą ciążę (po 1,5 opakowania). Ginekolog zalecił mi brać to też teraz. Z resztą to suplement z witaminami, wiec nie zaszkodzi.

Ja badałam kwas foliowy, witaminę B12 i homocisteine. Wszystko było w normie tylko kwas podwyższony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana, ja właśnie z używam opakowanie pozostałe po tamtej ciąży, także Tobie również tego życzę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 21:01   #836
Pandka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 191
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Pomyśle w takim razie nad Q10 bo resztę mam w Femibion 1 oraz omega3. Dzięki <3
Pandka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 06:07   #837
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Odnośnie kwasu foliowego/folianow to mi lekarz zalecił większą dawkę niż standardowe 400. Powiedział, że w przypadku poprzednich tzw. ,,niepowodzeń położniczych" i u osób przyjmujących metformine zalecana jest dawka 700-800 dziennie. To jest zgodne z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wiec ja biorę trochę więcej niż te standardowe 400 folianow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 11:17   #838
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Mi też lekarka zaleciła większe dawki kwasu foliowego. Biorę actifolin 2mg plus to co w tabletkach Symvital mama i w bcomplex.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MoszKa88
Czas edycji: 2020-11-11 o 11:21
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 17:05   #839
halhal123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Hej dziewczyny, jestem prawie 5 miesięcy po T i potrzebuję Waszej rady. Jestem mamą 2 zdrowych dzieci, mam 31 lat, od roku staram się o kolejne dziecko. W styczniu tego roku poronienie zatrzymane w 9tc, wada genetyczna letalna. Zaczęłam starania od razu po, w lutym się udało. Niestety wyszedł ZE. T. pod koniec czerwca tego roku. Po T. miałam długie cykle, ale bardzo regularne, 31 dni. Zrobiliśmy z partnerem kariotypy, oboje jesteśmy zdrowi, genetyk mówi, że po prostu mieliśmy pecha. Od 2 miesięcy staramy się jeszcze ostatni raz. W listopadzie nie dostałam miesiączki, w 33 dniu cyklu zrobiłam beta HCG, wynik ujemny. Mimo to nadal nie mam okresu, a czuję się jak na początku każdej z tych ciąż. Myślicie, że jest sens robić badanie krwi jeszcze raz? To chyba niemożliwe, żeby 2 dni po terminie wyszedł ujemny wynik, a była ciąża? Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień, a naprawdę chciałabym wiedzieć co jest grane. Będę wdzięczna za Wasze rady!
halhal123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 18:53   #840
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po T. cz. II

Hej mysle ze mozliwa ciaza. Mi nie wyszla beta z krwi (tyle ze robilam 2dni przed miesiączka) dopiero pare dni po miesiączce test ciazowy pokazał blada kreske. Wiec u ciebie moze byc podobnie a piszesz ze masz dlugie cykle woec tak naprawdw nie wiesz kiedy co sie zadzialo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-28 18:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.