Akcja 100 książek w 2022 roku :) - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-08-13, 21:48   #811
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

24. "Russell" - Annie Jackson, 9/10

🍑🍑🍑
Chcesz być aktorką. Robisz wszystko, aby te marzenie spełnić. Kończysz odpowiednie studia, podejmujesz pierwsze prace. I nagle dostajesz los od szczęścia. Udajesz się z ekipą filmową w pewne malownicze i historyczne miejsce, w którym będą kręcić film o pewnym znanym niegdyś mężczyźnie. O postaci, która nie bała się za wszelką cenę robić tego, co chce. Poznajesz również aktora, o którego masz za zadanie dbać, najbardziej pod względem charakteryzacji. Jest mrukiem, nie chce z tobą rozmawiać i ogólnie traktuje cię jak najgorzej. I wtedy twórcy filmu informują całą ekipę o pewnym eksperymencie, który chcą przeprowadzić. Ty ich słuchasz, a z każdym słowem coraz bardziej rozszerzasz oczy ze zdumienia. W głowie kołacze ci się tylko jedna myśl: czy dasz radę udźwignąć ten ciężar?
🍑🍑🍑
Główna bohaterka “Russella” wyjechała właśnie na plan filmowy o Janie Kalwinie. Twórcy tej produkcji wpadli na pomysł przeprowadzenia pewnego eksperymentu. Otóż w każdym baraku ma zamieszkać aktor i jego asystentka (albo aktorka i jej asystent). Ma to na celu bliższe poznanie się, ale także sprawdzenie, czy pewne charaktery nie pozabijają się przebywając razem na kilku metrach kwadratowych. Annie przypada Russell. Mężczyzna cały czas odpycha ją od siebie, a popołudnia spędzają oddzielnie - on na łóżku przed telewizorem, a ona za kotarą, w wydzielonym dla siebie miejscu, niczym dla jakiegoś psa. Jednak z czasem Russell dostrzega, jak bardzo rani tę młodziutką dziewczynę i zaczynają się do siebie oboje zbliżać. Tylko, czy ta historia może zakończyć się szczęśliwie?
🍑🍑🍑
Powieść zatytułowana zwyczajnie “Russell” okazała się dla mnie totalnym zaskoczeniem! Rozpoczynając lekturę, nie spodziewałam się, że otrzymam w środku taki rollercoaster emocji. Autorka serwuje swoim bohaterom przeróżne wydarzenia i akcje, a czytelnik im niejako w tym towarzyszy. Potrafiłam na jednej stronie wściekać się na Annie, zaś na kolejnej już stwierdzałam, że jest ona jednak fajną dziewczyną! Zaręczam, że obok tej książki nie da się przejść zupełnie obojętnie. I albo się ją pokocha z całego serca albo wręcz znienawidzi.
🍑🍑🍑
Bardzo spodobał mi się sam pomysł na fabułę, bowiem chyba jeszcze nie natrafiłam na książkę, której akcja rozgrywa się na planie filmowym… A nie, przepraszam. Kiedyś, bardzo dawno temu czytałam “Cząstkę pomarańczy” czy jakoś tak. Była to po pierwsze niezła cegła, która nadawała się do obrony, a po drugie była straszliwie nudna. Jedyne co pamiętam to kręcili tam “Zmierzch”. Ale na tyle stron, ile ta książka miała tam kompletnie nic się nie działo. I teraz zobaczcie. “Russell” posiada jedynie niecałe 300 stron, a zachwyca dosłownie każdą z nich, od samego początku do ostatniej literki.
🍑🍑🍑
Kocham tę powieść z całego serca! Myślę, że nie będę potrafiła o niej długo zapomnieć. Ma na to wpływ między innymi również sposób wykreowania bohaterów i tego, jacy oni po prostu byli. Russella na początku nie lubiłam. Był typem takiego mężczyzny od których wolę trzymać się z daleka. Jego relacja z Annie miała bardzo burzliwe początki. Aktor traktował swoją asystentkę niczym jakieś popychadło. W tych momentach miałam ochotę nim mocno potrząsnąć i powiedzieć, żeby się ogarnął. Kiedy poznałam jego motywy postępowania odrobinę zmiękłam, chociaż nadal nie podobało mi się to, z jaką łatwością wrzucał wszystkich do jednego worka. Sama Annie… Cóż, kompletnie nie pojmowałam jej sposobu bycia, naiwności i tego, że zawsze idzie pod prąd. Ciężko mi nawet stwierdzić, czy ją polubiłam. Prawie do samego końca, jej postać chyba była mi obojętna. Postacią, która wywarła na mnie największe emocje była przyjaciółka Annie, czyli Hanna. Oczywiście, negatywne. Ta dziewczyna była tak powierzchowna, że momentami miałam na nią odruch wymiotny. Gdy Annie pytała się jej, co ma zrobić z relacją z Russellem, Hanna potrafiła jedynie powtarzać, że nie rozumie, jak dziewczyna może się w nim zakochiwać, bo ten jest przecież brzydki, stary i gruby. I druga jej rada, żeby poszła do przystojnego kolegi z planu, który ciągle łypie na nią pożądliwym wzrokiem, co notabene zakończyło się dość tragicznie. Wybaczcie mi, ale ja bym za taką przyjaciółkę podziękowała i poszukała sobie innej.
🍑🍑🍑
Nie powiedziałam wam jeszcze o najważniejszym trzonie tej historii - czyli tym, że pomiędzy głównymi bohaterami jest aż 21 lat różnicy! W życiu prywatnym dla mnie jest to już naprawdę spora różnica wieku, chociaż nie wykluczam tego, że czasem i takie osoby potrafią się świetnie dogadywać ze sobą. Natomiast w powieści autorka tę informację przemyciła w bardzo delikatny sposób. I co najważniejsze, jak już raz to dobitnie zaznaczyła to nie wspominała o tym co trzy strony, w założeniu, że może chociaż jeden z czytelników cierpi na jakieś poważne zaniki pamięci i nie zdoła zapamiętać tak ważnej informacji, zwłaszcza tej dotyczącej głównych bohaterów.
🍑🍑🍑
Może i nie polubiłam zbytnio Annie, ale czytając o jej historii pragnęłam gdzieś w głębi serca szczęśliwego zakończenia i dla niej. Nie chciałam by więcej cierpiała przez mężczyzn i chciałam, aby w końcu spełniła swoje największe marzenia. To, co stworzyła w ostatnim rozdziale autorka to była… MASAKRA. Kompletnie się tego nie spodziewałam i może scena dla kogoś nie była mocno wzruszająca, ja uroniłam na niej kilka łez. Takie zakończenia właśnie zapamiętuje się najbardziej i najintensywniej.
🍑🍑🍑
Podsumowując, “Russell” to naprawdę przyjemna lektura, idealnie stworzona na wakacyjny okres w roku. Nie brakuje w niej skrajnych emocji, a także zaskakujących zwrotów akcji. Autorka stworzyła oryginalną fabułę, świetnie zarysowała poszczególnych bohaterów, a zakończeniem tej historii wycisnęła z moich oczu łzy (a jednak rzadko płaczę podczas lektury). Jeżeli tylko twoje serce zapragnie nietuzinkowej historii to koniecznie sięgnij właśnie po “Russella”.

25. "Obudź mnie zanim umrę" #1 - Aleksandra Jonasz, 8/10

🤔🤔🤔
Czy to sen? Sama już tego nie wiesz. Nie potrafisz odróżnić jawy od mary nocnej. Boisz się. Twoje serce bije bardzo mocno. Zastanawiasz się, czy to co widzisz jest w ogóle możliwe. Czy może wzrok już płata ci figle? Budzisz się pod prysznicem. Czy przez całą noc leciała na Ciebie lodowata woda? Być może, ale wysokość rachunku za ten błąd to ostatnia rzecz, o której teraz myślisz. Nagle przed oczami staje ci ona. Ma blond włosy i niebieskie paznokcie. A potem widzisz ją w wieczornych wiadomościach obok informacji, że została brutalnie zamordowana… Co z tym zrobisz?
🤔🤔🤔
Czy lubicie nietuzinkowe kryminały? ten niewątpliwie właśnie taki jest. Książka jest niepozorna, dosyć cienka, ale to co ma w środku… Gdy ujrzałam, że @potrafieczytac organizuje booktour z obiema częściami tegoż cyklu nie potrafiłam się powstrzymać i zgłosiłam swoją chęć udziału w zabawie. Pierwszy tom może nawet skusić tych, którzy za czytaniem zbytnio nie przepadają. Liczy bowiem niecałe dwieście stron. Cieniutka z niej historia, prawda? Ale niech was to nie zwiedzie. To co autorka spisała na tych stronach jest naprawdę nieziemskie i wciągające!
🤔🤔🤔
Czy nie uważasz, że Twój umysł to labirynt? A co zrobisz, kiedy zapragniesz się z niego wydostać? W Chicago grasuje bestialski morderca, który działa w dość specyficzny sposób: swoje ofiary bowiem myje, ubiera i perfumuje, a na koniec zostawia je w zupełnie przypadkowych miejscach. Sprawa ta nie daje spokoju pani detektyw, Rosalie Evans. Jej rzeczywistość opiera się w większości na analizie najdrobniejszych poszlak, porankach spędzanych w samochodzie z mocną kawą w kubku, wpatrywaniu się w ścianę zapełnioną specyficznymi fotografiami ofiar oraz szklankach z wódką. Prawdziwy koszmar jednak rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy kobieta zda sobie sprawę z tego, że krwawe wizje, których doświadcza rozgrywają się naprawdę.
🤔🤔🤔
Tak jak wspominałam na początku już, książka może sprawiać niepozorne wrażenie. Ale z pewnością jest to złudne wrażenie. Nie mogę napisać wprost, że jest to historia dla każdego. Bo tak po prostu nie jest. Autorka nie boi się bawić słowem, a więc sięga również po te mroczniejsze i mocniejsze opisy. Wszystko jest tu nazywane po imieniu, nie ma owijania w bawełnę.
🤔🤔🤔
Szczerze? Gdyby całkiem przypadkiem mój wzrok padł na tę książkę w księgarni czy bibliotece, to w życiu bym się nią nie zainteresowała na tyle, aby chociaż sprawdzić jej opis. Oprawa graficzna jest dla mnie zwyczajnie okropna i ohydna. No niestety, nie potrafię w tym momencie użyć innych, nieco lepszych słów do określenia tej okładki. Dla mnie książka powinna mieć taką oprawę, która przyciąga potencjalnego czytelnika, a nie że go odpycha czy zniechęca do przeczytania danej historii. Dlatego tym bardziej się cieszę, że jednak wzięłam udział w tej zabawie i udało mi się zapoznać z tym tytułem.
🤔🤔🤔
Nie wiem zupełnie, jak to się stało, ale autorce udało się stworzyć główną bohaterkę w taki sposób, że polubiłam ją praktycznie od pierwszych stron. Opisy tutaj są tak plastyczne, że czytając na przykład o wizjach, których doświadczyła główna bohaterka, miałam wrażenie, że sama wszystko widzę. I odczuwam też.
🤔🤔🤔
Nie jest to komedia, romans ani obyczajówka. Jest to za to mroczny i rasowy kryminał, w którym czasem krew się leje dość gęsto. Dzięki temu, że książka jest tak cienka, czytelnik nawet nie zdąży odczuć większej nudy. Zresztą ta historia jest bardzo zagmatwana miejscami, dość często się zastanawiałam o co tu tak naprawdę chodzi. Jeśli miałabym ją określić tylko i wyłącznie jednym słowem to z pewnością użyłabym słowa “oryginalna”. Nie spotkałam się jeszcze chyba ani razu z książką, która miałaby chociaż podobną tematykę do tej. To sprawia, że powieść tę można z łatwością zapamiętać na dłuższy czas.
🤔🤔🤔
Wątki tutaj plączą się z kolejnymi i w pewnym momencie miałam wrażenie, że faktycznie znalazłam się w czymś, co przypomina labirynt. Z każdą minutą oddychałam coraz szybciej i coraz intensywniej poszukiwałam wyjścia. Czy je ostatecznie odnalazłam? Z moją orientacją w terenie byłoby to naprawdę trudne.
🤔🤔🤔
“Obudź mnie zanim umrę” została napisana w bardzo lekki sposób. Nie spodziewałam się, że ta historia aż do tego stopnia mnie wciągnie. Czytałam ją z zapartym tchem i na każdym kroku odczuwałam coraz większą ciekawość tego, jak to wszystko się zakończy. I chociaż gdzieś z tyłu głowy miałam myśl, że przecież ta książka jest cieniutka, więc niemożliwe, aby już teraz autorka podała gotowe rozwiązanie, to jednak gdy dotarłam w końcu do ostatnich zdań odczułam swego rodzaju rozczarowanie. Takie zakończenia, jakie zaserwowała tutaj autorka powinny być poważnie karane.
🤔🤔🤔
Najbardziej przerażające dla mnie momenty były wtedy, kiedy Rosalie miała te swoje wizje. Zostały opisane w tak realistyczny sposób, że niejednokrotnie miałam wrażenie, jakbym sama je widziała. I w sumie się nie dziwię, że Rosalie nie wiedziała w pewnym momencie, co jest prawdą a co tylko ułudą.
🤔🤔🤔
“Obudź mnie zanim umrę” autorstwa Aleksandry Jonasz to udany początek naprawdę oryginalnej historii. Nie spotkałam się jeszcze z motywem swego rodzaju wizji u głównych bohaterów, które notabene mają odzwierciedlenie i w rzeczywistości. na tego typu scenach przechodziły mnie niezmiennie dreszcze. Autorce udało się stworzyć również świetną plejadę bohaterów, a zwłaszcza główną bohaterkę, Rosalie Evans. Opisy tutaj są tak plastyczne, że nie trzeba mieć zbyt dużej wyobraźni, aby zaczęły się wszelkie obrazy wyświetlać przed oczami. Zakończenie okazało się tak szokujące, że czym prędzej muszę wziąć się za drugą część tego cyklu i z pewnością to w niedługim czasie uczynię!
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-14, 17:05   #812
aszin
Zakorzenienie
 
Avatar aszin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26 814
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

34. Przemysław Piotrowski - Zaraza

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
challenge accepted
start: 08.03.18.
aszin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-15, 08:18   #813
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

80. John W. Campbell
Coś
O dziwo w tym przypadku wole film. Książka strasznie płytka. Da się przeczytać ale nic specjalnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-15, 14:37   #814
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

27. Ann Cleeves - "Dziki ogień"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-16, 10:29   #815
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

47. Obiad z Bondem A.Lingas-Łoniewska - szybko się czyta, ale główna bohaterka średnio przypadła mi do gustu, była"za bardzo" i "za dużo".
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-17, 08:01   #816
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

48. Magia pocałunku (tom 7) J. Quinn - lepszy od poprzedniego tomu, na dodatek z ciekawą zagadką w tle.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-17, 20:10   #817
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

49. Mazurskie lato - zbiór opowiadań, jedne lepsze inne gorsze, niektorych autorow juz czytalam, ale warto bylo zapoznac sie z niektorymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62


Edytowane przez liv87
Czas edycji: 2022-08-18 o 07:20
liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-17, 20:48   #818
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

28. Jürgen Thorwald - "Stulecie chirurgów"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-17, 21:02   #819
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

26/50 - Marta Sapała - Mniej 7,5/10
27/50 - Knopek - Miej Umiar. 52 kroki do zycia po swojemu 3,5/10
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-18, 20:05   #820
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

47. "Apartament" Izabela Janiszewska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 18:42   #821
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

81. Kontrakt z Bogiem
Juan Gomez-Jurado
Dobra książka

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-20, 19:38   #822
lovelybaka
Zakorzenienie
 
Avatar lovelybaka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 800
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

35. M. Witkiewicz - Córka generała
36. J. Lamparska - Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów
37. S. Waszut - Bar na starym osiedlu
38. A. Orłowska - Mały biały domek
__________________
09.07.12 - Zapuszczanie i pielęgnacja włosów

Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy! { last.fm }
lovelybaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 20:44   #823
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

48. "Siostry" Michelle Frances

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-20, 21:19   #824
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

29. Patricia Posner - "Farmaceuta z Auschwitz"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-21, 05:01   #825
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

24. The Love Hypothesis - Ali Hazelwood

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-21, 07:38   #826
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

60. Agatha Christie "Zakończeniem jest śmierć".
Kryminał z fabułą w Egipcie faraonów, do rozwiązania sprawa kilku morderstw w rodzinie zamożnego człowieka. 6/10.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-21, 12:25   #827
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

44. Artur Urbanowic, Grzesznik - nie zachwyciła mnie tak jak poprzednie książki, ale nadal całkiem ok.
45. Jenny Han, Dla nas zawsze będzie lato - najgorsza część z trylogii. Denerwujące dzieciaki.
46. Anna-Marie McLemore, Sezon luster - poważny temat, potencjał był, ale wykonanie średnie.
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-22, 08:18   #828
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

11/40 A.Mularczyk-Meyer - Minimalizm po polsku
12/40 M.Kostyszyn - Też tak mam (audiobook)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-22, 09:06   #829
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

Pourlopowo:


102/150 - Bezbronne - Taylor Adams
103/150 - Rodzina na zakręcie - Jennifer Coburn
104/150 - Iskry na wiatr - Ida Żmiejewska
105/150 - W błogiej nieświadomości - JP Delaney
106/150 - Dziewczyna z daleka - Magdalena Knedler
107/150 - Lokatorka - JP Delaney
108/150 - Perfekcyjne kłamstwo - Minka Kent
109/150 - W żywe oczy - JP Delaney
110/150 - Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci - Anna Malinowska
111/150 - Nie dopniesz swego - Diana Brzezińska
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-22, 11:48   #830
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

51. " Tajemnica z przeszłości " Jagoda Wochlik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-22, 18:52   #831
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

151. Minimalizm po polsku, czyli Jak uczynić życie prostszym
152. Requiem dla snu - Hubert Selby
153. Connor - A Zavarelli
154. Minimalizm daje radość – Francine Jay
155. Manga sprzątania – Marie Kondo
156. Obiecaj mi - Harlan Coben – audiobook
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-23, 16:42   #832
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

49. "Sztauwajery" Paulina Świst

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-24, 11:12   #833
aszin
Zakorzenienie
 
Avatar aszin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26 814
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

35. Thomas Harris - Czerwony smok

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
challenge accepted
start: 08.03.18.
aszin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-26, 07:53   #834
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

50. Okno z widokiem M. Kordel - ciągnęła mi się ta część, już wolałam przygody właścicielki Uroczyska niż osób pobocznych.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-26, 21:45   #835
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

82. Katarzyna Puzyńska
Z jednym wyjątkiem

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-26, 23:13   #836
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

51. Ślubny skandal (tom 8) J. Quinn - ostatni tom o rodzenstwie Bridgerton. Zaskakujacy, ale czytalo sie tak milo jak poprzednie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 08:32   #837
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

" Uważaj czego pragniesz " Adele Parks

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

*52

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 11:04   #838
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

94/100 Herve Le Teller - "Anomalia". 8/10
95/100 Andre Agassi - "Open. Autobiografia tenisisty". 10/10
96/100 Agnieszka Jucowicz, Magdalena Kicińska - "Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików". 9/10
97/100 Anne Applebaum, Paweł Potoroczyn - "Matka Polka". 8/10
98/100 Katarzyna Tubylewicz - "Szwedzka sztuka kochania. O miłości i seksie na Północy". 7/10
99/100 Anna Dziewit- Meller - " Disko". 7/10
100/100 John Hooper - "Włosi". 8/10
101. Evzen Bocek - "Ostatnia arystokratka". 710
102. Guillaume Musso - " Nieznajoma z Sekwany". 7/10
103. Jakub Małecki - "Ślady". 10/10
104. Lisa Appiganesi - " Szalone, złe i smutne.Kobiety i psychiatrzy". 6/10
105. Cheryl Strayed - "Dzika droga. Jak odnalazłam siebie". 8/10

Wysłane z mojego SM-P613 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

106. Margaret Atwood - "Opowieść podręcznej". 6/10

Wysłane z mojego SM-P613 przy użyciu Tapatalka
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"

Edytowane przez bedlamite
Czas edycji: 2022-08-28 o 09:45
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 11:40   #839
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

@bedlamite gratuluję setki 🥳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 13:00   #840
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Akcja 100 książek w 2022 roku :)

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
@bedlamite gratuluję setki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję!

Wysłane z mojego SM-P613 przy użyciu Tapatalka
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-03 22:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.