Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-09, 22:04   #811
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ,ze krem nie bedzie zapychał [ale indywidualnych reqakcji Twojej skory przewidziec nie potrafie]. Ma co prawda gliceryne, ale ogromna wikszosc ludzi tolerują ją bez bólu. Gorzej może byc z izopropyl myristate, ale ten jest nieco dalej w składzie. Poza tym, krem zawiera dihydroksyaceton, czyli DHA - nalpopularniejszy skladnik samoopalaczy odpowiedzialny nie tylko za brązowienie, co za ten "smrodek" i niestety, również lekkie wysuszenie skóry. Wydaje mi się, ze skladniki nawilżajace mogą zrownowazyc DHA - a jest go sporo.
dziekuje slicznie to chyba sie skusze na ten kremik, jak bede go stosowac np co drugi dzien to mysle ze tak nei wysuszy skory z reszta ja mam bardzo tlusta wiec mysle ze da rade
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 22:20   #812
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Czyli w każdym kosmetyku jest coś zapychającego...W takim razie, jakie firmy kosmetyczne są najbardziej bezpieczne?
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 22:27   #813
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Czyli w każdym kosmetyku jest coś zapychającego...W takim razie, jakie firmy kosmetyczne są najbardziej bezpieczne?
To niezupełnie tak. Analizując skłąd staram się wyszukać wszelkie możliwe zapychacze, ale naprawdę rzadko zdarza się, aby kogoś zapychało absolutnie wszystko co zaznaczę. Jedyny sposób, to poznać swoją cerę. Ja wiem, że mnie zapychają trójglicerydy i algi i tego unikam..

Najbardzioj bezpieczne, wg mnie, sa kremy apteczne - maja proste, nie udziwnione skłądy i ryzyko że kogos zapchają czy uczulą jest mniejsze [ale nie wyeliminowane do 0]. Dodatkowo, maja zazwyczaj wiecej skłądników aktywnych od kremów drogeryjnych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 11:02   #814
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny, a co powiecie na to?
agua, caprycylic/capris triglyceride, petrolatum, peg-32, myristyl myristate, glyceryl stearate, peg-40, stearate, cetyl alcohol, carbomer, imidazoliddinyl urea, methylparaben, disodium edta, hydroxypropyl methylcellulose, parfum, sodium hydroxide, bht, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, prunus persica extract, alkohol denat, phenoxyethanol, prunus amygdalus duble extract, annuus seed extract, melia extract, vitis vinifera, seed extract, diazoldinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, limonene
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 21:29   #815
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Czy krem ma żelową, lekką formułę? Pytam, bo widze sorbitol wysoko w skłądzie - popularny skłądnik żeli.

Na czarno - potencjalne zapychacze

- Na zielono - wyciągi roślinne, ktore mogą zapchac pory, a więc zea mays czyli skrobia kukutydziana oraz laminaria digitata, czyli algi brunatne.

Na czerwono - alkohol - uwaga przy naczynkach.
dziekuje ślicznie tak, kremik ma taką emulsyjno-żelową konsystencję, jest bardzo fajny, szybciutko sie wchłania, na dość długo matuje, tylko obawiam sie wlasnie o te algi, czy mnie nie zapychają i jeszcze ta parafina
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 23:16   #816
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez Justyna33333 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co powiecie na to?
agua, caprycylic/capris triglyceride, petrolatum, peg-32, myristyl myristate, glyceryl stearate, peg-40, stearate, cetyl alcohol, carbomer, imidazoliddinyl urea, methylparaben, disodium edta, hydroxypropyl methylcellulose, parfum, sodium hydroxide, bht, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, prunus persica extract, alkohol denat, phenoxyethanol, prunus amygdalus duble extract, annuus seed extract, melia extract, vitis vinifera, seed extract, diazoldinyl urea, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, limonene
Sporo treściwych składników - może zapychać. Na czerwono - alkohol.

Co to za produkt?

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
dziekuje ślicznie tak, kremik ma taką emulsyjno-żelową konsystencję, jest bardzo fajny, szybciutko sie wchłania, na dość długo matuje, tylko obawiam sie wlasnie o te algi, czy mnie nie zapychają i jeszcze ta parafina
Mnie algi też zapychają - nie dla mnie to
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 16:16   #817
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ten mój krem to Naturals brzoskwiniowy Avonu
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 16:26   #818
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny, a co na to powiecie? Xerial 5 SVR

aqua (purified water), cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, urea, glycerin, biosaccharide gum-1, butyrospremum parkii (shea butter), polyglyceryl-4 isostearate, sodium pca, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, sorbitol, dimethicone, methyl methacrylate, crosspolymer, allantoin, lactic acid, palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectin/glycerin crosspolymer, hydrogenated lecithin, sodium chloride, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanel, propylparaben, sodium methylparaben
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2007-01-18 o 14:34
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 09:01   #819
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Czyli w każdym kosmetyku jest coś zapychającego...W takim razie, jakie firmy kosmetyczne są najbardziej bezpieczne?
Dla mnie Avene. Ale tu nie trzeba patrzeć na firmy, a na składy
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 09:08   #820
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Halo drogie Pani umiecie czytac? Pani Moderator prosila o podawanie nazw kosmetykow!
L_V jak nie beda podawac to nie pomagaj, o!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 11:54   #821
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co na to powiecie?

aqua (purified water), cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, urea, glycerin, biosaccharide gum-1, butyrospremum parkii (shea butter), polyglyceryl-4 isostearate, sodium pca, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone,dimethicone hexyl laurate, sorbitol, , methyl methacrylate, crosspolymer, allantoin, lactic acid, palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectin/glycerin crosspolymer, hydrogenated lecithin, sodium chloride, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanel, propylparaben, sodium methylparaben
biosaccharide gum-1 - srednio mi sie podoba skłądnik. Wg reportu EWG [Enviromental Working Group] jest on zakazany do uzycia w produktach do pielęgnacji niemowlat w USA ze względu na fakt, iz ułatwia on rozwój bakterii.

Na niebiesko - silikony, sporo ich tu, a nie kazda cera je toleruje. Mogą zapychac lub powodowac podraznienia, najczęściej u "naczynkowców".

Na czarno - potencjalne zapychacze.

I jeszcze prosze edytować swój post i dopisać nazwę produktu i producenta

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Dla mnie Avene. Ale tu nie trzeba patrzeć na firmy, a na składy
Dla mnie też - i jeszcze La Roche Posay.

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Halo drogie Pani umiecie czytac? Pani Moderator prosila o podawanie nazw kosmetykow!
L_V jak nie beda podawac to nie pomagaj, o!
Żadna Pani, po prostu LV.
Ale popieram prośbę Mimbi - ułatwi to identyfikację produktu - zupełnie inaczej ocenia się dany specyfik wiedząc że jest to krem/ tonik/ podkład. Dodatkowow, pozwoli to innym uzytkowniczkom na korzystanie z zawatych tu informacji.

Więc proszę - do każdego zgłaszanego do analizy składu:

- nazwa produktu
- firma/ producent

Dziękuję.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-18, 14:06   #822
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
patitcz - juz tu pisałam o kremie z soja i trawą cytynową - nie zapycha, dobrze nawilża, reguluje
ten z trwą i sjoą z avonu to dla mnie jeden wielki niewypał


wogóle się dla mnie nie wchłania, pozostawia na twarzy okropne tłuste smugi, po jakimś czasie oczy zaczynają od niego szczypać
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 14:15   #823
leetee1
Raczkowanie
 
Avatar leetee1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 99
GG do leetee1
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Czyli w każdym kosmetyku jest coś zapychającego...W takim razie, jakie firmy kosmetyczne są najbardziej bezpieczne?
Tez jestem ciekawa czy macie jakies kosmetyki , ktore nie zapychaja albo zapychaja w malym stopniu(krem,podklad,toni k itp) Ja osobiscie jeszcze takiego kosmetyku nie znalazlam i coraz mniej entuzjastycznie poszukuje.
leetee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 14:19   #824
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ja mam - wogóle nie zapycha mnie Xerial 5 SVR (chociaż ma jakieś potencjalne zapychacze) i krem Ziaja Calma HLC. A tonik to Garnier różowy do cery wrażliwej chociaż nie wydaje mi sie zeby toniki zapychały
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 15:20   #825
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
nie wydaje mi sie zeby toniki zapychały
niektórzy twierdzą, że ich zapychają
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 14:10   #826
bogoss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 32
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
To jest mój naczelny zapychacz, dlatego go unikam.
Natomiast parafina mnie nie zapycha.
Dostalem ostatnio krem Ireny Eris Men, do cery tlustej i tam jest wlasnie ten trojgliceryd, po co ona go dodaje, skora to jest krem do skory tlustej?
bogoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 14:35   #827
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

pytanie ... A ja nie rozumiem Iwostinu : ich kremy aż roją się od zapychaczy Nawet te które nie są do skóry suchej ani wrażliwej... Parafina, trójgliceryd, gliceryna, isopropyle, myristyl myristate.. I to najgorsze, że wszystko w kupie..
wszystkie kosmetyki iwostinu zapychają mnie w sekundzie.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 09:59   #828
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

mam ogromna prosbe
tylko prosze nie krzyczcie na mnie jak zle cos robie , bo jestem tu pierwszy raz i przyznaje sie ze nie przeczytałam całego watku

otoz mam taki problem . zaczełam stosowac Acne Dermu bo mam okropne zaskorniki na nosie
i wiem ze trzeba stosowac filtry . ale narazie nie mam pieniedzy zeby kupic cale opakowanie wiec mama poprosila znajomego aptekarza o jakies probki

a jak to mama nie zaznaczyla ze to ma byc do twarzy i w ten oto sposob dostalam chyba 40 probek "zelowego mleczka do ciala spf60 Vichy"

i teraz mam takie pytanie , wklejam na dole sklad i link do KWC z tym produktem . moglby mi ktos napisac czy moge uzywac tego kremu na twarz (albo chociaz na nos bo chce Acne Derm stosowac tylko na nos) zeby nie bylo tak ze AD mi oczysci skore z zaskornikow a przez ten krem znowu mi one wyskoczą:/

mam nadzieje ze ktos zrozumie moja wypowiedz i mi pomoze

a tak wgl to AD chyba i tak nie dziala na te moje zaskorniki bo uzywam go juz przeszlo tydzien a jeszcze nic mi nie zniknelo ;/
i mysle czy by sie nie przezucic na Effeclar K , chociaz on jest sporo drozszy ;/

dobra :P juz koncze
wklejam sklad i link :

Skład: Aqua/Water, Octocrylene, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dixide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzolylmethane, Sorbitan Oleate, Vp/Eicosene Copolymer, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylparaben, Disocium EDTA, Ethylparaben, Glycine Soja/Soybean Oil, Isobutylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylparaben, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine (Code F.I.L.: C22119/1)


http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11751
__________________
"Uwierz w anioły
Nawet jeśli ich skrzydła są czarne
uwierz w diabła
choćby na jego nogach spoczywała
płonąca aureola
Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz We mnie"
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 11:23   #829
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez bogoss Pokaż wiadomość
Dostalem ostatnio krem Ireny Eris Men, do cery tlustej i tam jest wlasnie ten trojgliceryd, po co ona go dodaje, skora to jest krem do skory tlustej?
Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
pytanie ... A ja nie rozumiem Iwostinu : ich kremy aż roją się od zapychaczy Nawet te które nie są do skóry suchej ani wrażliwej... Parafina, trójgliceryd, gliceryna, isopropyle, myristyl myristate.. I to najgorsze, że wszystko w kupie..
wszystkie kosmetyki iwostinu zapychają mnie w sekundzie.
Problem polega na tym, że te składniki to najpopularniejsze "bazy" kremu, znane emulgatory i emulsyfikatory, dobre nawilżacze. Trójglicerydy wcaale nie należą do tych najcięższych, a jednak zapychają. To indywidualne potrzeby naszych skór sprawiają, że coś jest dla nas lekkie czy ciężkie - zapycha bądź nie. Producenci nie wyprodukowali by zadnego kremu, gdydby chcieli wszystko wykluczyc...albo wyszlo by im wodne serum [ktore tez moze zapchac]

Cytat:
Napisane przez patitcz Pokaż wiadomość

a jak to mama nie zaznaczyla ze to ma byc do twarzy i w ten oto sposob dostalam chyba 40 probek "zelowego mleczka do ciala spf60 Vichy"

a tak wgl to AD chyba i tak nie dziala na te moje zaskorniki bo uzywam go juz przeszlo tydzien a jeszcze nic mi nie zniknelo ;/
i mysle czy by sie nie przezucic na Effeclar K , chociaz on jest sporo drozszy ;/
1) Oczywście, że mozesz uzywać mleczka Vichy na buzię - większośc filtrów jest przeciez do ciała!! Mnóstwo Wizażanek chwali sobie to mleczko - mamy tu o nim osobny wątek.

2) Tydzień to zdecydowanie za krótko azeby zobaczyc efekty dzialania AD, a juz zwlaszcza effaclaru. Wg mnie - min. 1-2 m-ce, a dla Effaclru jeszcze dłuzej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 15:24   #830
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

aa no to super wiesci dla mnie
dziekuje
__________________
"Uwierz w anioły
Nawet jeśli ich skrzydła są czarne
uwierz w diabła
choćby na jego nogach spoczywała
płonąca aureola
Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz We mnie"
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 11:28   #831
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mam pytanie , czy cholesterol i euceryna zapychają?
Pytam , bo dostałam od pediatry dla córki 2 maści robione w aptece. Mojej małej bardzo fajnie natłuszczają skórę i kusi mnie co by potraktować nimi moją buźkę, tylko zastanawiam się czy mnie nie nie zatkają ?

Dziękuję i pozdrawiam Gosia
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 00:17   #832
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cześć dziewczyny.
Bardzo niewiele piszę na wizażu ale dużo czytam.
Znowu coś mnie zapycha Od 1,5 tygodnia włączyłam do pielęgnacji flavo -c, nakładam je na dzień pod filtr i czasem na noc. Oprócz tego zmieniłam filtr. Wcześnie świetnie spisywał sie u mnie LRP Aqua Leit 50+ (choć był bardzo tłusty) teraz postanowiłam spróbowac coś innego i mam LRP Fluide Extreme 50+ i nie jestem z niego zadowolona.
Czy te dwa kosmetyki mogły mnie zapchać?
Bardzo prosze o pomoc.

gosia
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 09:51   #833
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gosia28 Pokaż wiadomość
Mam pytanie , czy cholesterol i euceryna zapychają?
Pytam , bo dostałam od pediatry dla córki 2 maści robione w aptece. Mojej małej bardzo fajnie natłuszczają skórę i kusi mnie co by potraktować nimi moją buźkę, tylko zastanawiam się czy mnie nie nie zatkają ?

Dziękuję i pozdrawiam Gosia
Gosiu, mogą zapchać - ale musisz to wypróbowac na sobie. Euceryna jest mieszanką cholesterolu, wazeliny i alkoholu cetylowego, a wiec...hmmm...samych zapychaczy.

Cytat:
Napisane przez 13ryjek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Bardzo niewiele piszę na wizażu ale dużo czytam.
Znowu coś mnie zapycha Od 1,5 tygodnia włączyłam do pielęgnacji flavo -c, nakładam je na dzień pod filtr i czasem na noc. Oprócz tego zmieniłam filtr. Wcześnie świetnie spisywał sie u mnie LRP Aqua Leit 50+ (choć był bardzo tłusty) teraz postanowiłam spróbowac coś innego i mam LRP Fluide Extreme 50+ i nie jestem z niego zadowolona.
Czy te dwa kosmetyki mogły mnie zapchać?
Bardzo prosze o pomoc.

gosia
Flavo c - wątpie - jest leciutkie. Ale za to ANthelios Fluide Extreme hest koszmarrrrrnie zapychający, wiem coś o tym
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 23:23   #834
bogoss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 32
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
nie wiem ile w tym prawdy ale znalazlam to na stronie jakiegos doktora... moze ktos kto bardziej sie zna wypowie sie i przy okazji napisze czy to prawda czy tylko propaganda anty-kosmetykowa
Musialabys bys nic nie uzywac, zyc w lesie, z dala od samochodow i moze wtedy nic by Ci nie zaszkodzilo... w zyciu takich pseudo naukowych, ekologicznych bzdur nie slyszalem. Zauwazylyscie, za oni te swoje zielone preparaty sprzedaja na swojej stronie? A poza tym to nie wiem jak parafina z twarzy moze przeniknac do watroby...
bogoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 00:36   #835
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Gosiu, mogą zapchać - ale musisz to wypróbowac na sobie. Euceryna jest mieszanką cholesterolu, wazeliny i alkoholu cetylowego, a wiec...hmmm...samych zapychaczy.



Flavo c - wątpie - jest leciutkie. Ale za to ANthelios Fluide Extreme hest koszmarrrrrnie zapychający, wiem coś o tym
Bardzo dziekuje,
czyli wracam do LRP Aqua Leit 50+ lub poszukiwań czas dalszy.
Co jeszcze oprocz Fluide Extreme 50+ z LRP zapycha?

Pozdrawiam
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 20:27   #836
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.


a ten skład? dzieki za rady bo kupilam/stosuje bo po pol roku z dermosanem ...czas na cos nowego
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 09:15   #837
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mirabilka, po pierwsze nazwa preparatu i producent!!!
Po drugie - na co mamy zwrócić uwage analizując skład?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:59   #838
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.


a ten skład? dzieki za rady bo kupilam/stosuje bo po pol roku z dermosanem ...czas na cos nowego
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mirabilka, po pierwsze nazwa preparatu i producent!!!
Po drugie - na co mamy zwrócić uwage analizując skład?
Hipp Babysanft, pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała.
Co do drugiej części pytania, to już Mirabilka musi sama odpowiedzieć.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:23   #839
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Po drugie - na co mamy zwrócić uwage analizując skład?
pewnie na zapychające składniki w kosmetykach
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 15:29   #840
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

tak to ten Hipp'a krem i chodzi o zapychacze.. ten mirystyl chyba nie tak..
dzieki i sorki ze tak ni z gruchy ni z pietruchy
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.