Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 09:05   #841
Marti18
Raczkowanie
 
Avatar Marti18
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 106
Smile Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Ja bym radziła iść do jednego sprawdzonego i najlepszego lekarza w okolicy bo w tej sytuacji nie ma żartów. Często lekarze stawiają różne diagnozy. Najlepiej zna Cię ten lekarz, u którego leczysz się dłuższy czas. Jednakże nie wiadomo czy jest najlepszy. Postaraj się znaleźć dobrego lekarza i zasięgnąć jego opinii.
__________________
.....
Marti18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 09:37   #842
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lola13 Pokaż wiadomość
i tu kolejne pytanko przed cytologią moja gin zalecila mi brac lacibios femina- i teraz nie wiem, bo wizyte mam na 6 maja a okres powinien byc pod koniec kwietnia. Czy zaczac brac l.f. juz od pierwszego dnia miesiaczki, czy dopiero po? Mozna robic cytologie np w następny dzień po ostatnim dniu krwawienia? czy lepiej poczekać i przełożyć wizytę?
Bardzo prosze o pomoc, bo spanikowana jestem jak cholera
lacibios fem możesz zacząć brać w każdej chwili. w pierwszym dniu miesiączki też.
co do krwawienia to, to jak juz w tym dniu nie będziesz plamić to ok
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 09:45   #843
Lola13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: okolice Warszawy ;)
Wiadomości: 19
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Dziękuje bardzo za odpwiedzi.

A co do L.F. bierze się przez cały cykl? czy mozna np 1 lub dwa opakowania w cyklu? czyli rozumiem, ze jak biore gynalgin, to i moge L.F tez lykac?
Lola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 11:31   #844
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

hej dziewczyny, własnie odebrałam wyniki z cytologii i 2 rzeczy mnie nurtują odnośnie mojego wyniku, mianowice po pierwsze mam napisane, że:
"(A) jakośc rozmazu:
(AII) rozmaz nadaje sie do oceny ale:
(f) wystepuje cytoliza"
wiecie może co to znaczy? dodoam że badanie miałam robione w 8 d.c.

a po drugie co mnie zastanawia to:
"(C) interpretacja wyników:
(CI) nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka
(1) czynniki infekcyjne
(b) zmiany flory bakteryjnej"
i teraz nie wiem czy oznacza to jakieś zapalenie czy infekcje (a nie mam żadnych objawów o tym swiadczących) i powinam przesunąc moja wizyte u ginekologa którą mam dopiero za 1,5 miesiąca na jakiś wcześniejszy termin i czy moge spokojnie poczekac do tej daty? i tak samo nie rozumiem, skoro mam zmiany flory bakteryjnej to czemu nie jest napisane jakiego typu sa to zmiany, np. bakterie, drożdże czy jakies inne dziadostwo?
ogolnie dodam że mam II grupę według Papanicolau, a wg Bethedsa AII f BII CI 1b.
jakby któraś mogła mi pomóc byłabym ogromnie wdzięczna
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:11   #845
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

proszę o udzielenie mi odpowiedzi czy dziewica ma wykonywane badanie cytologiczne czy nie?
różne opinie słyszałam i sama już nie wiem
dzięki!
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:51   #846
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blue sky Pokaż wiadomość
proszę o udzielenie mi odpowiedzi czy dziewica ma wykonywane badanie cytologiczne czy nie?
różne opinie słyszałam i sama już nie wiem
dzięki!
tak, ma

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ewka1987 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, własnie odebrałam wyniki z cytologii...
cytoliza to o ile kojarzę zmiany komórek polegające na ich "rozpadzie" uniemożliwiające ich ocenę cytologiczną.(może być spowodowana np. złym pobraniem, czy infekcją). II grupa Papanicolau- w rozmazie obok komórek stwierdzanych w grupie I-szej widać liczne komórki zapalne, komórki nabłonkowe wykazujące zmiany zwyrodnieniowe oraz komórki pochodzące z procesów regeneracyjnych. Grupa ta obejmuje bardzo szerokie spektrum zmian i dlatego winno się okreslić charakter zmiany na podstawie stwierdzonego obrazu morfologicznego, np. zapalenie czy proces regeneracyjny (reparacyjny). W przypadku zapalenia wprawny cytolog potrafi określić czynnik wywołujący zapalenie. W większości takich przypadków należy zaproponować badanie kontrolne po przeprowadzeniu leczenia przeciwzapalnego. W grupie II-giej nie stwierdza się komórek dysplastycznych czy nowotworowych. Grupa II-ga bardzo często występuje u pacjentek z nadżerką.
reszty nie jestem w stanie wyjaśnić.
ps. :badanie cytologiczne nie ma na celu określenie konkretnego rodzaju infekcji, tylko stwierdzenie czy jest jakaś infekcja (zmiany) i czy jest zagrożenie raka.

Edytowane przez doloresd
Czas edycji: 2010-05-05 o 12:53
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:51   #847
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

dziękuję za odpowiedź, bo gin u którego byłam ostatnio powiedział, że dziewicy nie wykonuje się takiego badania...
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 12:54   #848
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blue sky Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź, bo gin u którego byłam ostatnio powiedział, że dziewicy nie wykonuje się takiego badania...
to według niego dziewica nie może mieć stanu zapalnego ani raka ? pierwsze słyszę, co za głupota. Ja miałam pobieraną cytologię gdy byłam dziewicą.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:56   #849
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

eh... w necie też znalazłam taką wzmiankę...
pójdę do innego...
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 12:57   #850
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Hej Bardzo chciałabym mieć zrobioną cytologie. Chcę o siebie dbać dlatego, że w mojej rodzinie często bywają przypadki jakiś nowotworów.
Mam straszne obawy nie co do samego badania... tylko do tego, że od lekarza usłyszę jak to ktoś wcześniej napisał... "zakonnice i dziewice mają grupę I"...
i nie będę wiedziała co zrobić.


Nie wiem czy nie odstanę troszkę od tematu, ale powiem wam, że tyle się słyszy o tym wirusie. Kampanie reklamowe choćby teraz ta w telewizji. Bilbordy czy jakieś akcje w szpitalach które zachęcają do badania się, ale także do szczepienia... tylko powiedzcie mi jedno dlaczego takie oto szczepienie nie jest refundowane?!?! To jest kpina! W innych krajach europejskich szczepienia są obowiązkowe i DARMOWE. Czy te pieniądze na te wszelkie kampanie nie można wydać na szczepionki? szczepionka kosztuje z ok: 1000zł. Ale leczenie kosztuje państwo 1500zł. W stadium rakowym kosztuje ok 80tys. po czym i tak dana kobieta umiera. To jaka tu oszczędność?
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka

Edytowane przez lovebites
Czas edycji: 2010-05-10 o 13:02
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:12   #851
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Dziś odebrałam wyniki cytologii: mam mierny stan zapalny - cokolwiek znaczy "mierny". Dostałam receptę i od razu wykupiłam leki - ale zaczęłam się zastanawiać, czy mogłam to dostać od wkładek bądź żelu do higieny intymnej ? ? ?
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 18:31   #852
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
Dziś odebrałam wyniki cytologii: mam mierny stan zapalny - cokolwiek znaczy "mierny". Dostałam receptę i od razu wykupiłam leki - ale zaczęłam się zastanawiać, czy mogłam to dostać od wkładek bądź żelu do higieny intymnej ? ? ?
nie jest to wykluczone
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 22:48   #853
szalony_muzyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 16
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Witam Was!
poszłam zrobić swoje pierwsze badanie cytologiczne i dzisiaj odebrałam wyniki... mam jeszcze dużo czasu do wizyty u mojej gin, bo czekam na jeszcze jedno badanie. nie wiem jak odczytać wynik, trochę strasznie (jak dla mnie) to brzmi:

"Ectopia wokół ujścia, Trich ujemny. cyt. Stan zapalny. Dużo granulocytów. Widoczne komórki nabłonka wielow. płaskiego i endocerwikalnych cytologicznie bez zmian. Wykładniki infekcji HPV, obecne koilocyty"

nie rozumiem o co chodzi z ectopią i infekcją hpv... a do wizyty chyba nerwy mnie zjedzą ;/ czy powinnam zwrócić na coś uwagę, gdy pójdę na wizyte, o jakieś skierowanie na dodatkowe badania czy coś?

będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź...
__________________
Zaczynam walkę z wagą:
teraz: 72kg ->cel: 70kg
termin: lipiec

co ważne:
-uczelnia: nigdy więcej poprawek
-oszczędzam
-ćwiczę, biegam: 40->38
-dbam o prawidłową postawę
szalony_muzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 20:47   #854
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szalony_muzyk Pokaż wiadomość
Witam Was!
poszłam zrobić swoje pierwsze badanie cytologiczne i dzisiaj odebrałam wyniki... mam jeszcze dużo czasu do wizyty u mojej gin, bo czekam na jeszcze jedno badanie. nie wiem jak odczytać wynik, trochę strasznie (jak dla mnie) to brzmi:

"Ectopia wokół ujścia, Trich ujemny. cyt. Stan zapalny. Dużo granulocytów. Widoczne komórki nabłonka wielow. płaskiego i endocerwikalnych cytologicznie bez zmian. Wykładniki infekcji HPV, obecne koilocyty"

nie rozumiem o co chodzi z ectopią i infekcją hpv... a do wizyty chyba nerwy mnie zjedzą ;/ czy powinnam zwrócić na coś uwagę, gdy pójdę na wizyte, o jakieś skierowanie na dodatkowe badania czy coś?

będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź...


Myślę ze masz jakąś infekcje bakteryjna, możliwe HPV bo wykładniki tej infekcji wykrywa się podobno u kobiet bezobjawowych do 25 r.z, ectopia to pewnie przesunięcie się nabłonka wyścielającego kanał szyjki macicy na zewnątrz, na tarczę szyjki macicy.
Jak by cie lekarz chciał od razu coś wypalać lub wymrażać, wycinać nie daj się bez wcześniejszego badania kolposkopowego!

Edytowane przez ewelline
Czas edycji: 2010-06-11 o 21:08
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 16:02   #855
monia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Hej! Ostatnia cytologia wykazała grupe 3a. Lekarz powiedział, że to stan zapalny, przepisał globulki, po których znów cytologia. Czy jest możliwe, że mam stan zapalny bez żadnych objawów typu swędzenie, upławy.
monia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:15   #856
szalony_muzyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 16
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
Myślę ze masz jakąś infekcje bakteryjna, możliwe HPV bo wykładniki tej infekcji wykrywa się podobno u kobiet bezobjawowych do 25 r.z, ectopia to pewnie przesunięcie się nabłonka wyścielającego kanał szyjki macicy na zewnątrz, na tarczę szyjki macicy.
Jak by cie lekarz chciał od razu coś wypalać lub wymrażać, wycinać nie daj się bez wcześniejszego badania kolposkopowego!
Dziękuje za odp byłam w zeszłym tyg u innego lekarza, bo ta PANI dr, poza przepisaniem leków na stan zapalny, stwierdziła że będziemy wypalać!!!!! "nadżerke" . Ponieważ była to jedna z pierwszych wizyt, przestraszyłam się i zaczęłam szukać tutaj na forum, o co dokładnie chodzi...

W innym gabinecie, (tym razem PAN dr) powiedziano mi to co mówisz, że ectopia jest raczej fizjologiczna i że on żadnej nadżerki nie widzi, i u nas, młodych dziewczyn które nie rodziły NIE WOLNO wypalać, zamrażać czy leczyć laserowo!!! Dziewczyny nie dajcie się w to wkręcać, bez uzasadnionych badań, może to mieć straszne konsekwencje w przyszłości...
facet jest delikatny i całkiem do rzeczy... chyba zostanę u niego na stałe, bo ta kobieta tak mnie nakręciła, że nie mogłam normalnie funkcjonować... może to był jej sposób na zniechęcanie dziewczyn do współżycia, bo stwierdziła ze w trakcie leczenia nadżerki, jest ono "nie wskazane" ...
__________________
Zaczynam walkę z wagą:
teraz: 72kg ->cel: 70kg
termin: lipiec

co ważne:
-uczelnia: nigdy więcej poprawek
-oszczędzam
-ćwiczę, biegam: 40->38
-dbam o prawidłową postawę
szalony_muzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 13:43   #857
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Witam,mam 21lat pod koniec maja robiłam cytologie ale dopiero teraz odebrałam jej wynik poniewaz lekarka byla na urlopie. Wyszła mi gr IIb .wiem ze jest to stan zapalny, jednak nie moglam znalezc co oznacza literka b. Co wiecej od lipca zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne i jestem w trakcie 1 opakowania. Zastanawiam sie czy bede w tej sytuacji mogla je nadal brac,czy odstawic i wspolzyc z moim mezczyzna.

W nast tyg ide do prywatnego ginekologa.Nie chcialabym tego wypalac ,ani wymrazac chyba ze to by była juz ostatecznosc.Czy jest mozliwosc zapisania leczenia farmakologicznego jezeli jeszcze nie wspolzyłam, bo kiedys pewna lekarka mi odmowila przepisania lekow na nadzerke.

Jesli ktoras z was byla w podobnej sytuacji bardzo prosze o porade poniewaz troche martwie sie o swoje zdrowie i boje ze zniszczy to moje plany wakacyjne pozdrawiam

Edytowane przez Melody_89
Czas edycji: 2010-07-08 o 13:52
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:32   #858
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Parę dni temu odebrałam wyniki cytologii w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania raka szyjki macicy(zaproszenie imienne do konkretnej poradni) napisane jest:
Uprzejmie zawiadamiamy, że wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny warunkowo.
Przyczyny:
-brak komórek z kanału szyjki
Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.
Zalecenia: Postępowanie według wskazań lekarza prowadzącego.

Martwi mnie ten brak komórek z kanału szyjki, czy to oznacza, że wymaz został nieprawidłowo wykonany czytałam, że właśnie w kanale szyjki ukrywa się 70% raka.
Reszta jest dla mnie jasna.
Żałuję, że akurat w tej poradni wykonywałam cytologię, lekarz nawet po pobraniu wymazu nie zbadał mnie ręcznie, a wywiad w jego wykonaniu był ogólnikowy, nim zdążyłam zadać jakikolwiek pytanie, to usłyszałam wynik będzie do 3 tyg. do widzenia.

Już po tej cytologii znalazłam innego lekarza, był oburzony zachowaniem tamtego i brakiem badania, czy istnieje szansa, że mój obecny lekarz powtórzy cytologię? wizytę u niego mam dopiero 15 września i dopiero wtedy będę mogła się o to zapytać jego.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 16:04   #859
beatlaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Hej dziewczyny! Bardzo proszę o pomoc bo mam pewien problem. Wyniki cytologii wykazał stan zapalny. Od mojego ginekologa dostałam dopochwowo metronidazol. Czy któraś z Was kiedyś go stosowała? Mam dopiero zacząć go brać po okresie (za 12 dni). Czy podczas takiego stanu zapalnego można pływać w basenie lub morzu, bo akurat podczas kuracji wypada mi wyjazd do Turcji... nie wiem czy mam go odwołać
beatlaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 07:26   #860
kwiatuszek 4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
co to znaczy?

też mam prośbę o interpretację wyników, do mojej lekarki straciłam zaufanie, nie odpowiada mi na proste pytania...Zanim znajdę kogoś innego chciałabym zapytać o mój wynik najlepiej lekarza
-grupa II
-silna reakcja estrogenna
-leukocyty na tarczy i kanale bardzo liczne
-odczyn zapalny w tarczy i kanale silny
-flora bakteryjna obfita, mieszana
-komórki metaplastyczne niedojrzałe nieliczne
-komórki gruczołowe brak

nie wiem co z tego wszystkiego jest prawidłowe, a co nie (poza stanem zapalnym, który trzeba będzie wyleczyć)
kwiatuszek 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 09:40   #861
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: co to znaczy?

Ja nigdy nie widzialam moich wynikow z cytologii, bo mam taki uklad z moim lekarzem, ze jak jest cos nie tak, to do mnie dzwoni i mi mowi, zebym poddala sie leczeniu, a jesli nie dzwoni po cytologii, to znaczy, ze mam sie nie martwic. I co ja mam o tym myslec? Sama nie wiem, czy jestem az taka zdrowa, czy ona ma to wszystko gdzies.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 11:37   #862
pfy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 27
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

cytologia jest refundowana? czy trzeba płacic?
pfy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 18:08   #863
Emocja20
Zadomowienie
 
Avatar Emocja20
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mon petit ciel
Wiadomości: 1 582
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Ja za swoją cytologię płaciłam 30zł, ale byłam prywatnie. Z tego co wiem, niektóre gabinety prowadzą taką akcję, że cytologia jest za darmo, ale to trzeba się dowiedzieć. U mnie w mieście kiedyś było tak, że to szpital zapraszał na takie bezpłatne badanie.

Pumas trochę dziwne, że nie widziałaś swoich wyników. Ja proponuję przejść się i o nie zapytać, wtedy lekarz powinien Ci je dać i wytłumaczyć, czy coś trzeba leczyć, czy nie. Lepiej się dopytać, bo może przy nadmiarze pacjentek zapomniał zadzwonić.

Kwiatuszek 4 ja też mam II grupę i moja ginekolog powiedziała, że to normalne. I i II grupa to brak nieprawidłowych komórek w rozmazie. Oba wyniki są normą. Grupa II jest również prawidłowa, różni się od I obecnością komórek z głębszych warstw nabłonka, obecnością stanu zapalnego. Wydaje mi się, że stan zapalny trzeba po prostu wyleczyć, a reszta jest w normie.
U mnie co prawda zdiagnozowano dość dużą nadżerkę, ale póki nie rodziłam nic nie można zrobić. Przepisała mi Albothyl ( cena bez recepty 39,37zł, ale bez konsultacji z lekarzem nie radzę używać) do usuwania białka tkanek martwiczo i chorobowo zmienionych. Ja dodatkowo zakupiłam sobie płyn ginekologiczny Lactacyd Femina Plus - dobrze sobie radzi z podrażnieniami i mam wrażenie, że coś nie coś mi tam w środku leczy

Edytowane przez Emocja20
Czas edycji: 2010-08-29 o 18:12
Emocja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 18:25   #864
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pfy93 Pokaż wiadomość
cytologia jest refundowana? czy trzeba płacic?
ja poszłam do mojego ginekologa na nfz i jest za darmo... miałam robioną w ramach wizyty
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 10:55   #865
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emocja20 Pokaż wiadomość
Ja za swoją cytologię płaciłam 30zł, ale byłam prywatnie. Z tego co wiem, niektóre gabinety prowadzą taką akcję, że cytologia jest za darmo, ale to trzeba się dowiedzieć. U mnie w mieście kiedyś było tak, że to szpital zapraszał na takie bezpłatne badanie.

Pumas trochę dziwne, że nie widziałaś swoich wyników. Ja proponuję przejść się i o nie zapytać, wtedy lekarz powinien Ci je dać i wytłumaczyć, czy coś trzeba leczyć, czy nie. Lepiej się dopytać, bo może przy nadmiarze pacjentek zapomniał zadzwonić.

Kwiatuszek 4 ja też mam II grupę i moja ginekolog powiedziała, że to normalne. I i II grupa to brak nieprawidłowych komórek w rozmazie. Oba wyniki są normą. Grupa II jest również prawidłowa, różni się od I obecnością komórek z głębszych warstw nabłonka, obecnością stanu zapalnego. Wydaje mi się, że stan zapalny trzeba po prostu wyleczyć, a reszta jest w normie.
U mnie co prawda zdiagnozowano dość dużą nadżerkę, ale póki nie rodziłam nic nie można zrobić. Przepisała mi Albothyl ( cena bez recepty 39,37zł, ale bez konsultacji z lekarzem nie radzę używać) do usuwania białka tkanek martwiczo i chorobowo zmienionych. Ja dodatkowo zakupiłam sobie płyn ginekologiczny Lactacyd Femina Plus - dobrze sobie radzi z podrażnieniami i mam wrażenie, że coś nie coś mi tam w środku leczy
bzdura - są różne metody usuwania nadżerek, można usuwać nadżerki (a nawet trzeba) nieródkom. Na wizażu istnieje watęk zbiorczy na temat nadżerek.

Cytat:
Napisane przez pfy93 Pokaż wiadomość
cytologia jest refundowana? czy trzeba płacic?
http://www.nfz.gov.pl/profilaktyka/programy.php?pr=2
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 11:19   #866
Emocja20
Zadomowienie
 
Avatar Emocja20
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mon petit ciel
Wiadomości: 1 582
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

No ja tam nie wiem, mi tak powiedziano, że to niezbyt bezpieczne i lepiej poczekać, choć przyznam, że to trochę uciążliwe. W dodatku mam upławy, które też mnie męczą, ale ona powiedziała, że to normalne przy nadżerce i przepisała mi właśnie Albothyl. Sama nie wiem, co o tym myśleć. Za wizytę płacę dość dużo no i jest ona u mnie w mieście najlepszym ginekologiem.
Emocja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:58   #867
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

No i zadzwonilam do mojej pani doktor i powiedziala, ze wszystko jest ok, brak infekcji, cytologia super, 1 grupa (hmmm), wiec dlatego nie dzwonila.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 00:36   #868
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Tyle naczytałam się o tej cytologi, że chętnie bym ją zrobiła... moja kuzynka ostatnio robila i ma grupę 2 choć nie współżyje ...
Jedynej rzeczy której się boje to to że lekarz mi odmówi....;(
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 08:47   #869
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

A czemu lekarz ma Ci odmowic?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 12:24   #870
Emocja20
Zadomowienie
 
Avatar Emocja20
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mon petit ciel
Wiadomości: 1 582
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Chociaż mam ostatnio zastrzeżenia do mojej ginekolog, to akurat cytologię zaproponowała mi sama - w sumie jej wydawało się to oczywistością. Jeśli powiesz, że chcesz cytologię, to nie widzę powodu, dla którego lekarz miałby odmówić. Chesz i koniec
Emocja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-26 15:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.