koronki czy licówki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 14:26   #61
pohontas
Raczkowanie
 
Avatar pohontas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 206
GG do pohontas
Exclamation Licówki ???!!! jak cos wiesz na ten temat to wejdz!

Witam. Zamierzam zalozyc licówki. Czy ktoś się orientuje w temacie i mógłby mi doradzić:
1. Jaki materiał?
2. Jaki jest koszt?
3. Czy je trzeba wymieniać?
4. Cyz ktoś mógłby polecic mi dobrego fachowca w Łodzi?
__________________
...i don't want to say 'goodbye' for the summer...

...zaczynam nowy etap...

START: 03.09.2007
cel -> 55 kg >> LET'S GO!

02.09 -> 60 kg

pohontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 15:54   #62
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Licówki ???!!! jak cos wiesz na ten temat to wejdz!

1. najładniejsze są te z porcelany
2. duuuużo
3. wiem,że niektóre mają 25 lat gwarancji

Przed założeniem licówek piłuje się zęba- efekt taki, że nie możesz z nich zrezygnować; Podobno przebarwiają się od palenia papierosów. Pamiętam historię kobiety, której w jakimś programie- metamorfozach zrobiono uśmiech za 70 tyś. Lekarz ostrzegał ją, że musi rzucić palenie bo ta porcelana się przebarwi. Nie lepiej mieć swoje zęby nawet jeżeli nie są tak ładne jak licówki?
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 23:39   #63
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Licówki ???!!! jak cos wiesz na ten temat to wejdz!

1. Tylko ceramiczne - najlepiej ceramika skaleniowa (feldszpatowa) napalana na masie. Możesz robic z ceramiki prasowanej ale moim zdaniem ta pierwsza wychodzi dużo ładniej.

2 W zależnosci od gabinetu, umiejętności lekarza i pracowni z którą współpracuje to od 1000 zł w górę za sztukę.

3. Na ponad 300 odpadło sześc co daje 98 % skuteczności na nieodpadanie

4. Dobry fachowiec pokaże Ci z pewnością jakieś zdjęcia swoich prac, jak Ci się spodobają to możesz u niego zrobic. Trochę osób się w to bawi.

5. Palic nie można przy licówkach bo mogą się przebarwiac na brzydki kolor.

Pozdrawiam - Eta Carinae
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 23:45   #64
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: Licówki ???!!! jak cos wiesz na ten temat to wejdz!

Cytat:
Napisane przez Eta Carinae Pokaż wiadomość
1. Tylko ceramiczne - najlepiej ceramika skaleniowa (feldszpatowa) napalana na masie. Możesz robic z ceramiki prasowanej ale moim zdaniem ta pierwsza wychodzi dużo ładniej.

2 W zależnosci od gabinetu, umiejętności lekarza i pracowni z którą współpracuje to od 1000 zł w górę za sztukę.

3. Na ponad 300 odpadło sześc co daje 98 % skuteczności na nieodpadanie

4. Dobry fachowiec pokaże Ci z pewnością jakieś zdjęcia swoich prac, jak Ci się spodobają to możesz u niego zrobic. Trochę osób się w to bawi.

5. Palic nie można przy licówkach bo mogą się przebarwiac na brzydki kolor.

Pozdrawiam - Eta Carinae


jeśli będę w przyszłości o tym myślał z pewnością skorzystam z mądrej rady - czy Pani jest z zawodu stomatologiem?
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:15   #65
pohontas
Raczkowanie
 
Avatar pohontas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 206
GG do pohontas
Dot.: Licówki ???!!! jak cos wiesz na ten temat to wejdz!

Cytat:
Napisane przez Eta Carinae Pokaż wiadomość
1. Tylko ceramiczne - najlepiej ceramika skaleniowa (feldszpatowa) napalana na masie. Możesz robic z ceramiki prasowanej ale moim zdaniem ta pierwsza wychodzi dużo ładniej.

2 W zależnosci od gabinetu, umiejętności lekarza i pracowni z którą współpracuje to od 1000 zł w górę za sztukę.

3. Na ponad 300 odpadło sześc co daje 98 % skuteczności na nieodpadanie

4. Dobry fachowiec pokaże Ci z pewnością jakieś zdjęcia swoich prac, jak Ci się spodobają to możesz u niego zrobic. Trochę osób się w to bawi.

5. Palic nie można przy licówkach bo mogą się przebarwiac na brzydki kolor.

Pozdrawiam - Eta Carinae
dziekuje za konkretne informacje
czyli rozumiem ze jeśli nie odpadną to moge je mieć jak najdłużej? czy jednak co pewien czas (jaki?) zaleca się ich wymianę?
__________________
...i don't want to say 'goodbye' for the summer...

...zaczynam nowy etap...

START: 03.09.2007
cel -> 55 kg >> LET'S GO!

02.09 -> 60 kg

pohontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 19:56   #66
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
koronki czy licówki

Jeśli nie odpadną to nie ma właściwie żadnego powodu by je wymieniac. Przebarwienia od palenia tytoniu dotyczą przede wszystkim miejsca połączenia licówki z zębem a nie całej licówki. Ta linia właściwie nie jest widoczna bo znajduje się pod dziąsłem, w przestrzeni miedzyzębowej i na brzegu siecznym od strony podniebienia. Siła połączenia licówka-szkliwo to ok. 450 MPa. Jest to znacznie więcej niż w przypadku kompozytu. Dodatkowo wyeliminowany jest skurcz polimeryzacyjny jakiemu podlega każdy kompozyt podczas utwardzania (tą niebieską lampą). Przed decyzją lekarza o założeniu licówek jest szczegółówo analizowane zwarcie zębów pacjenta oraz kontakty poszczególnych grup zębów w ruchach bocznych i doprzednim tak by wyeliminowac ewentualne kolizje i przeciążenia na przednich zębach. Względnym przeciwwskazaniem jest zgrzytanie zębami (bruksizm). Palenie tytoniu również zalicza się do tych przeciwwskazań. Co do tej 25-letniej gwarancji to chyba przesada. Człowiek to nie manekin. Żyje, odżywia się, gryzie różne rzeczy, ma różne nawyki (czasem patologiczne) więc wszystkie prace protetyczne w tym licówki podlegają ciągłym obciążeniom i z czasem dochodzi do tzw. zmęczenia materiałowego i utraty uzupełnienia.
Poza tym zgryz człowieka w przeciągu powiedzmy 10-ciu lat ulega znacznej przebudowie i warunki z jakimi mamy do czynienia po tym czasie bardzo różnią się od tych w dniu zakładania licówek np. fizjologiczny proces ścierania sie zębów trzonowych prowadzi do utraty bocznych stref podparcia co powoduje powstawanie coraz większych przeciążeń na przednich zębach. Więc trudno jest dac tak długą gwarancję. Mamy gwarancję na licówkę, ale nie mamy gwarancji na pacjenta. Wiem, że to kubeł zimnej wody ale musicie byc tego świadome.Lata lecą i my też się trochę zmieniamy a z nami nasze zęby.
I jeszcze dodam, że obecnie licówki mogą miec pół milimetra grubosci więc to szlifowanie czy tam piłowanie zębów jest naprawdę bardzo minimalne, nieporównywalnie bardziej oszczędne w porównaniu z koronami i ogranicza się głównie do samego szkliwa i to tylko tam gdzie jest to potrzebne by nie przekonturowac zęba do przodu. Odsyłam do tematu "dziś zniknęła u mnie przerwa miedzy zębami" - jest tam trochę zdjęc z licówkami. Postaram się potem jeszcze coś wkleic.

Pozdrawiam - Eta Carinae

No to jeszcze obiecana fotka

Pierwsze zdjęcie jest przed licówkami a drugie po wykonaniu sześciu licówek na górnych zebach od kła do kła plus kilka wypełnień na dole i profesjonalne czyszczenie.

Pozdrawiam - Eta Carinae
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ii 1.jpg (49,1 KB, 818 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ii 2.jpg (59,1 KB, 786 załadowań)

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-22 o 20:10
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 07:25   #67
pohontas
Raczkowanie
 
Avatar pohontas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 206
GG do pohontas
Dot.: Licówki ???!!! jak cos wiesz na ten temat to wejdz!

Cytat:
Napisane przez Eta Carinae Pokaż wiadomość
No to jeszcze obiecana fotka

Pierwsze zdjęcie jest przed licówkami a drugie po wykonaniu sześciu licówek na górnych zebach od kła do kła plus kilka wypełnień na dole i profesjonalne czyszczenie.

Pozdrawiam - Eta Carinae
slicznie
ja mma tez borowane zeby na przodzie, jedynki z obu stron
fakt ze wymieniam wypelnienie kiedy nalezy, ale jednak sa one widoczne
a problemy z zabkami pojawily sie po upadku ze schodow i jedna jedynke mam w efekcie ukrychnieta jakies 1,5 mm krotsza i jest to widoczne
dwa razy mialam wyrownywane zabki, jednak niestety to nadlozenie sie urwalo za kazdym razem a mam zeby bardzo szerkie i byly problemy z ksztaltkami
w koncu pani stomatolog powiedziala ze szkoda maltretowac tego zeba bo i tak odpadnie
czy taki uszczerbek mozna naprawic przez zalozenie licowek???
z paleniem papierosow nie ma problemu
__________________
...i don't want to say 'goodbye' for the summer...

...zaczynam nowy etap...

START: 03.09.2007
cel -> 55 kg >> LET'S GO!

02.09 -> 60 kg

pohontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 21:41   #68
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Licówki ???!!! jak cos wiesz na ten temat to wejdz!

Musisz zobaczyc czy przypadkiem nie masz zgryzu urazowego spowodowanego np. nieprawidłowo wykonanymi plombami w zębach bocznych (płaskimi bez odtworzonych guzków i bruzd). To może byc przyczyna odpadania kompozytu od siekaczy. Generalnie licówkami można wykonac bardzo wiele rzeczy np. zamykanie przestrzeni między zębami, wydłużanie, skracanie z korektą brzegu siecznego - przeróżne modyfikacje z odtwarzaniem brodawki międzyzębowej włącznie. Wyślij na priva jakieś foto to będzie można więcej powiedziec. Pozdrawiam

Eta Carinae
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 12:48   #69
Dorka-Nel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: koronki czy licówki

Mam problem z zębami - na skutek silnego zaciskania szczęk podczas snu mocno starły mi się zęby. Dentysta powiedział, że przed całkowitym "zjedzeniem " zebów mogą ochronić mnie tylko koronki. Proszę o komentarz, może jest inny sposób - boję się koronek, piłowania zębów, no i cena jest bardzo wysoka.
Dorka-Nel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 10:29   #70
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: koronki czy licówki

Zależy które ząbki Ci się ścierają,czy przednie czy boczne. Jak już doszło do starcia to nie ma odwrotu bo zęby nie odrastają i trzeba jakoś odbudowac utracone tkanki zęba żeby to ścieranie nie postępowało dalej.No i tutaj jest kilka sposobów.Przednie zęby to albo dobrym kompozytem albo ceramicznymi licówkami.Jak masz ładne powierzchnie wargowe to możesz śmiało robic to kompozytem natomiast licówki wskazane będą gdy wraz z utratą długości zęba dochodzą jeszcze różnego typu uszkodzenia powierzchni wargowej szkliwa.Powyższe dotyczy oczywiście zębów przednich górnych i dolnych.
Ale w pierwszej kolejności trzeba zrobic zęby boczne bo to one odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej pozycji żuchwy względem szczęki. Potymalne jest wykonanie na dole odbudowy na nakładach ceramicznych a na górze nakładach ze złota.Można oczywiście zrobic wszystko z porcelany ale u osób "mocno zgrzytających" jest to ryzykowne ze względu na możliwośc wzajemnego uszkadzania tych uzupełnień (są one bardziej kruche od złota).
Można się również pokusic o wykonanie takich prac z kompozytu metodą bezpośrednią czyli w ustach pacjenta ale kompozyt jednak będzie się szybciej ścierał od ceramiki. Jeśli chodzi o korony to są one wskazane w przypadku znacznej utraty tkanek zęba, uniemożliwiającej zastosowanie powyższych metod (czyli nakładek porceranowych/kompozytowych).I nie ma się co ich bac bo dobrze wykonana korona i zrobiona z dobrego materiału trzyma się całe życie i wygląda jak naturalny ząb.
Poniżej wklejam zdjęcia pacjentki po oddaniu korony ceramicznej... i tu mały konkurs.

KTÓRY ZĄB JEST KORONĄ ???

Dla ułatwienia dodam że jeden z tych górnych

Karina
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg japan_3590.jpg (116,1 KB, 883 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg japan_3593.jpg (116,7 KB, 837 załadowań)
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 12:46   #71
Dorka-Nel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez Eta Carinae Pokaż wiadomość
Zależy które ząbki Ci się ścierają,czy przednie czy boczne. Jak już doszło do starcia to nie ma odwrotu bo zęby nie odrastają i trzeba jakoś odbudowac utracone tkanki zęba żeby to ścieranie nie postępowało dalej.No i tutaj jest kilka sposobów.Przednie zęby to albo dobrym kompozytem albo ceramicznymi licówkami.Jak masz ładne powierzchnie wargowe to możesz śmiało robic to kompozytem natomiast licówki wskazane będą gdy wraz z utratą długości zęba dochodzą jeszcze różnego typu uszkodzenia powierzchni wargowej szkliwa.Powyższe dotyczy oczywiście zębów przednich górnych i dolnych.
Ale w pierwszej kolejności trzeba zrobic zęby boczne bo to one odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej pozycji żuchwy względem szczęki. Potymalne jest wykonanie na dole odbudowy na nakładach ceramicznych a na górze nakładach ze złota.Można oczywiście zrobic wszystko z porcelany ale u osób "mocno zgrzytających" jest to ryzykowne ze względu na możliwośc wzajemnego uszkadzania tych uzupełnień (są one bardziej kruche od złota).
Można się również pokusic o wykonanie takich prac z kompozytu metodą bezpośrednią czyli w ustach pacjenta ale kompozyt jednak będzie się szybciej ścierał od ceramiki. Jeśli chodzi o korony to są one wskazane w przypadku znacznej utraty tkanek zęba, uniemożliwiającej zastosowanie powyższych metod (czyli nakładek porceranowych/kompozytowych).I nie ma się co ich bac bo dobrze wykonana korona i zrobiona z dobrego materiału trzyma się całe życie i wygląda jak naturalny ząb.
Poniżej wklejam zdjęcia pacjentki po oddaniu korony ceramicznej... i tu mały konkurs.

KTÓRY ZĄB JEST KORONĄ ???

Dla ułatwienia dodam że jeden z tych górnych

Karina
Chyba górna lewa trójka, ale naprawdę nie wiem. To co pokazałaś na zdjęciu jest piękne. Marzę o równych, białych zębach(nie wspomniałam, że moje są koloru brudno-żółtego mimo że nie palę i piję mało słabej kawy). Mieszkam w małej miejscowości na zachodzie kraju gdzie stomatolodzy nie informują o możliwosciach poprawy tego stanu uzębienia. Nie wiem gdzie pojechać lub gdzie uzyskać informację nt. dobrego specjalisty, który będzie umiał mi pomóc. Gdybym mogła jeszcze prosić o jakiś adres, kontakt, telefon (intetesuje mnie województwo Lubuskie, Wielkoplskie lub Zachodniopomorskie) oraz przybliżoną wartość zabiegu, której powinnam się spodziewać . Być może nie będzie mnie jeszcze na to stać. Póki co bardzo dziekuję za wyczerpującą odpowiedź-przynajmniej wiem, że moja pozycja nie jest jeszcze całkiem stracona. Pozdrawiam Dorka
Dorka-Nel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 14:47   #72
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: koronki czy licówki

Acha, i dodam że ta korona nie jest wcale pełnoceramiczna a na metalu tylko że ma dopalony pełnoceramiczny brzeg dodziąsłowy tak by nie było efektu sinego dziąsła nad zębem. Jeszcze kilka fotek z akcji cementowania korony.
Tu była straszna gimnastyka z kolorem gdyż dziewczyna ma dosłownie kolorowe zęby z olbrzymią dominacją odcienia czerwonego.

Karina

PS Dorka - istotnie jest to lewa górna trójka (ta nad pieprzykiem czyli prawa pacjentki) - gratuluje dobrego oka !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg japan_3576.jpg (98,4 KB, 438 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg japan_3578.jpg (67,9 KB, 521 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg japan_3587.jpg (109,3 KB, 506 załadowań)
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 11:04   #73
zmęczona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
koronki czy licówki

Witam.
Cały czas śledze wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku, że w mojej okolicy nie ma dobrego fachowca. Wypytalam już chyba ze 20. Wychodze z założenia, że boją sie podjąc takiej roboty jak korona, czy licówka z b. dobrych materiałow. Bo mój problem to górna jedynka lewa.
Jak już wcześniej pisałam jestem z okolic Rzeszowa.
Mam więc prośbę, czy ktoś z własnego doświadczenia i zadowolenia z efektu może mi polecić dobrego specjalistę z okolic dalszych np. Kraków.
Chyba że znalazł ktoś dobrego fachowca w Rzeszowie.
Pozdrawiam )))

Jeszcze raz ja

Pytanie do Eta Carinae
Czy ja również mogę wysłac ci moje zdjecie jedynki.
Może mi coś doradzisz bo jestes niezła fachura .
Tylko nie wiem na jakiego e-maila .
Pozdrawiam
Zmęczona

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-22 o 10:21
zmęczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 23:14   #74
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: koronki czy licówki

Wyślij na priva albo na eta_carinae@wp.pl
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 17:46   #75
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Dziewczyny a ja mam pytanie związane z krzywm zgryzem.Otórz mam górną prawą jedynke wysuniętą do tyłu (zanim wypadł mleczak ona tak wyrosła) i tak samo sie zrobiło z dolną ale wcześniej była na swoim miejscu.W związku z tym aby uniknąć aparatu bo mnie na niego nie stać czy dentysta może usunąć te krzywe zęby i w ich miejsce wstawić bodajże tzw. most (nie orientuje sie w nazwach) ? Wiem że u mnie w mieście takie protezy kosztuja 350-400 zł. niezależnie ile zębów sie wstawia a ja na górnej szczęce jak i na dolnej mam już wyrwaną dolną 6 i górną 5 po lewej stronie więc te zęby byłyby razem wstawione?Jestem skłonna wyrwać też te zęby które nie są proste a jest to lewa jedynka i dolna.Co o tym myślicie czy to możliwe czy ratuje mnie tylko aparat?
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 20:35   #76
Ursel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1
Dot.: koronki czy licówki

Radzę aparat ortodontyczny wyjmowany. Kosztuje w granicach 450 zł. ( góra) potem co miesiąc wizyty u ortodonty ok. 30-40 zł. Ja mam ten sam problem. Moja górna jedynka poszła do tyłu i wyglądało to strasznie. Od 4 miesięcy mam aparat i widzę różnicę! Brak tylnych zębów jest swego rodzaju plusem, bo w sumie jedynka będzie potrzebowała miejsca, żebyy wejść na swoje miejsce i aparat w początkowej fazie prostowania będzie jednoczesnie prosotowal ci jedynke i „rozciągał” zęby. Po roku ( przy noszeniu aparatu w nocy o kilka godzin dziennie) efekt będzie widoczny a nawet możesz mieć już prawie proste zęby. Najpierw musisz iść do ortodonty i on wszysko ci powie. Po co wstawaić mosty czy protezy. Tez rozwałażałam usunięcie jedynki i wstawienie mostu, czy protezy, ale pomysl, co będzie jeśli nie będziesz mogła jej nosić. W ostateczności jest to obce ciało. To wszystko musi się goić...echhh. I wcale nie jest tańsze. Jestes jeszcze młoda. Na to przyjdzie czas
Ursel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 23:40   #77
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: koronki czy licówki

Kami828 - ile masz lat? Jeśli mniej niż 60 to próbuj wpierw ortodontycznie. Jeśli kilku ortodontów stwierdzi że nic się nie da zrobic to usuwanie zębów nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem. Im mniej masz własnych zębów tym większe obciążenia biorą na siebie te, które pozostały co oznacza dużo większe ryzyko pękania porcelany, odpadania wypełnień i różnego rodzaju schorzeń tkanek przyzębia oraz kości. Walczy się zawsze o każdy korzeń, one są na wagę złota. Jeśli usuwa się zęby ze wskazań ortodontycznych to najczęściej są to przedtrzonowce ale nigdy nie siekacze, tym bardziej przyśrodkowe. Omijaj z dala gabinety gdzie oferują za 400 zł mosty bez względu na liczbę dostawianych zębów. Taka cena jest bardzo podejrzana.
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 09:29   #78
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

Dzięki za odpowiedzi Żeby nosić aparat trzeba mieć wszystkie zęby zdrowe a ja mam sporo ubytków,prywatnie naprawienie ich będzie mnie kosztować sporo kasy...ja już nie wiem co mam z tym zrobić
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 19:10   #79
lilijcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 57
Dot.: koronki czy licówki

ja marzę o aparacie ...ale podobno nie mogę nosić Po1 niby mam za słabe zęby na aparat A po2 dlatego,że podobno martwy ząb się nie przesunie. Mam martwą, górną1, a 2 jest implantem.A nad nim dodatkową3 -za dużo zębów w szczęce. Moim kompleksem jest zwłaszcza wyrośnięta 3 Nie mogę się szeroko śmiać, bo wyglądam nieestetycznie . Jak ktos ma możliwość noszenia aparatu to polecam, zbierać pieniążki i zakładać
lilijcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 06:40   #80
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: koronki czy licówki

hmmm a czy jak ma się mikrodembrazje dwójek i do tego sa lekko zrotowane to zaleca się również licówki czy już koronki??
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 07:28   #81
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: koronki czy licówki

Licówki - ząb przecież jest cały
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 08:16   #82
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita Pokaż wiadomość
hmmm a czy jak ma się mikrodembrazje dwójek i do tego sa lekko zrotowane to zaleca się również licówki czy już koronki??
Mikrodembrazję? a co to?
Może chodzi o mikrodoncję
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 19:18   #83
kamka.m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez Val Pokaż wiadomość
Witaj

Ja mogę szczerze polecić swojego dentyste... uważam, że to najlepszy chirurg stomatolog w Trójmieście!

...miałam poważny problem z zębami po wypadku samochodowym (miałam wieloodłamowe zlamanie szczęki i żuchwy z rotacjami odłamu, wyłamanie wyrostków zębodołowych, wybicie górnej 1 i 2, po zaszynowaniu na dwa miesiące i zrośnięciu się kości powstało zaburzenie symetrii w szczęce - czyli inaczej mówiąc nie miałam górnych jedynek równo na środku tylko przesunięte w bok o 0,8cm ) ...ale Pan Doktor znakomicie sobie z tym poradził i zrobił mi śliczne ząbki

...także polecam gorąco dr Adama Ziemlewskiego www.ziemlewski.pl
Implant u doktora kosztuje, o ile pamiętam, ok. 3500-4000 zł - jest to kwota za całość - czyli część chirurgiczną i protetyczną.

Pozdrawiam

Także polecam Doktora Ziemlewskiego , profesjonalne miłe podejście, jesli chodzi o chirurgię stomatologiczną fachowiec, studia ukończone z pierwszą lokatą na roku, po prostu same zalety
kamka.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 18:47   #84
beatya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 13
Dot.: koronki czy licówki

Witam,
Ja posiadam 3 licówki porcelanowe na dwóch jedynkach i dwójce u góry, oraz jedną koronkę pełnoceramiczną( czyli zero metalu!) na dwójce też u góry. Wcześniej natknęłam się na to forum szukając informacji na temat licówek. Przed zrobieniem ich bardzo długo się zastanawiałam, gdyż na wielu stronach były przeróżne informacje na temat trwałości( tego najbardziej się bałam!) Na jednej pisało że do 6 lat (o zgrozo ), na innyc ze ok 15, 20... Nawet moja dentystka nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie. Powiedziała że wszystko zależy od różnych czynników, głównie UTRZYMYWANIA HIGIENY jamy ustnej.
Nie ma lepszego źródła informacji na temat licówek niż u osoby, która sama je nosi! (oczywiście oprócz dentysty, ale do tego często nie chce nam sie ruszyć tyłka ) Więc jeśli macie jakieś pytania to piszcie: beatya1988@yahoo.pl a chetnie odpowiem na wszystkie!!!
POZDRAWIAM SERDECZNIE
beatya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 18:17   #85
LillyRose
Przyczajenie
 
Avatar LillyRose
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10
Dot.: Licówki- porcelana czy kompozyt

Cytat:
Napisane przez karola:) Pokaż wiadomość
Ja bym się zastanowiła zanim zdecydowałabym się na koronę jęsli jest możliwość zastosownaia licówki. Szkoda wlasnego zęba, bo przecież trzeba wtedy oszlifować całego, a pod licówkę tylko stronę wargową.
A co do licówki to również polecam porcelanę.

szlifowanie to szlifowanie, ząb jest zniczony tak czy inaczej...
__________________
..::różowe okulary jak różowa pantera::..
LillyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:39   #86
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Licówki- porcelana czy kompozyt

Dziewczyny - przez własną głupotę w dzieciństwie mam wyszczerbione obydwie jedynki, w związku z czym planuje nałożyć na nie licówki. I teraz pytanie - nie jestem pewna, ale może występować u mnie bruksizm. Nie wiem czy tylko zaciskam zęby czy również zgrzytam, ale jest to przeciwwskazaniem do założenia licówek. Jak myślicie - czy do ochrony licówek wystarczyłaby mi szyna nagryzowa? Coś w stylu szyny NTI lub innej?

I pytanie z innej beczki (też liczę na waszą pomoc ) - nie mam dolnej lewej piątki (ale luka po niej jest mała, pozostałe zęby przesunęły się w jej miejsce w dzieciństwie) oraz dolnej prawej szóstki (wyrwana w zeszłym miesiącu). Zastanawiam się nad mostami, ale mój dentysta odradza je w tej chwili ze względu na wychodzące oósemki, które mogą przesunąć zęby w miejsce luk.
Co doradzacie w tej sprawie? Czekać na całkowite wyrżnięcie się ósemek? Nie ukrywam, że brak tej dolnej prawej szóstki bardzo mi dokucza
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 08:37   #87
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: Licówki- porcelana czy kompozyt

Ósemki mogą Ci się wyrzynać jeszcze długo długo, nie jest powiedziane, że wyjdą w całości, a siódemka raczej się pochyli w stonę piątki niż ładnie przesunie zamykając lukę. Ja bym zdecydowała się na most nie czekając na ósemkę (ale potrzeba około 2-3 miesięcy na wygojenie kości po ekstrakcji), albo zainwestowała w implant, jeśli np. siódemka i piątka są w dobrym stanie (nie zniszczone, z niewielkim wypełnieniem).
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 09:00   #88
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Licówki- porcelana czy kompozyt

Ósemki wyrzynają się już koło 5 lat, podobno dlatego tak długo, bo nie było na nie miejsca. Nie wyobrażam sobie na czekanie na nie bez szóstki przez następne kilka lat.
Co lepsze - mosty czy implanty? W miejsce szóstki chyba implant, a w miejsce piątki?
I jak z tymi licówkami?
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 13:23   #89
Gwenelon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Question Dot.: koronki czy licówki

A ja mam pękniete szkliwo na jedynce , taka kreska pozioma przechodzaca przez ząb.Pytalam sie dentystki czy zalozy mi koronke , ale ona mowi ze niepotrzebna mi bo tego prawie nie widac.No wlasnie prawie i nie wiem co zrobic.Moze cos doradzicie ??
Gwenelon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 15:15   #90
selene83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: koronki czy licówki

Znacie może dobrego specjalistę w Poznaniu? Muszę założyć koronę na jedynkę a nie znam żadnego sprawdzonego stomatologa
selene83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-04 21:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.