Pensja minimalna - jaka powinna być? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-13, 13:11   #61
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość

Niebywała ignorancja i brak etyki, tak żenujące podejście do pracownika, że aż mnie zatkało. Dzięki takim jak ty mamy w tym kraju bary Grażyna i salony kosmetyczne Kris, które nie tylko nie rozwijają, ale za własne porażki biznesowe obwiniają pracowników. To, co podkreśliłam, to mnie tak rozwaliło, że nie wiem, jak skomentować ;/
Abstrahując od tego, że prawdopodobnie nigdy firmy nie powinnaś mieć (albo ją zamknąć), skoro nie osiągasz przychodów i jest duże prawdopodobieństwo nie osiągania dochodów (to sugerują twoje żenujące teksty o przydatności pracownika), najlepiej zwolnij jedyną osobę pracującą w mieście na UoP (wierzę, że tylko ty jesteś tak dobra w całym mieście, pomijając budżetówkę). Jeśli ktoś decyduje się na otworzenie dg musi mieć świadomość, że są takie branże, które charakteryzują się przestojami bądź sezonowością produkcji i wtedy TAKŻE trzeba płacić pracownikom, no chyba, że się to nie opłaca i decydujemy się na inną formę zatrudnienia niż UoP. Po drugie, osoba zakładająca musi liczyć się z ryzykiem i odpowiedzialnością - są to takie podstawy, że mózg się lasuje, jak ktoś może to wyciągać takie argumenty. Pracownika zatrudnia się bez względu na występujące ryzyko i poziom odpowiedzialności kierownictwa. Skoro kogoś nie stać na pracownika to go nie zatrudnia, jest to bardzo proste. Mam nadzieję, że nie dostałaś na swoją dg dotacji, bo jeśli tak to widzę kolejne zmarnowane w ten sposób pieniądze.
Ps. mam nadzieję, że twoja pracownica przeglądając internety szuka pracy
Zanim zaczniesz się pienić powiedz na ile jesteś zorientowana na realiach rynku pracy w Polsce Z w małej mieścinie?
Wybrałaś sobie jeden cytat. Resztę przeczytałaś? Czy nie pasowała do Twojej tezy?

Tak czy siak, fajnie się dowiedzieć, że pracodawcy zatrudniający na najniższą krajową powinni pozwalniać swoich pracowników i sami wykonywać pracę. To fantastyczne, powiedz to ludziom w małych miastach, że ich zatrudnienie mija się z celem. Lepiej posiedzieć i poczekać aż państwo da.
Tylko potem będzie problem, bo pracownik który 10 lat posiedział, bo mu się nie opłacało nie zdobył żadnego doświadczenia, umiejętności i nie ma szansy startować do lepszej (ani ogólnie żadnej pracy).
Dobrze, że wyprowadziłaś mnie z przekonania, że lepiej cokolwiek zarobić, niż np. kraść.

Edytowane przez DariaKom
Czas edycji: 2015-12-13 o 13:22
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 13:25   #62
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Ale bierzesz pod uwagę to, o czym była mowa wcześniej, że są rodzaje działalności, które są działają skokowo. Są miesiące kiedy wyrabia się spory zysk, a są miesiące kiedy nie wyrabia się wcale zysku- i to nie jest zależne ani od zaangażowania pracownika, ani pracodawcy?

Jakby płaca minimalna miała wystarczać na spokojny wynajem mieszkania, leki, ubrania, jedzenie i jeszcze od czasu do czasu kino i restauracje- to zaraz by był wrzask, że wystarcza tylko na wynajem w nieatrakcyjnej części miasta, na ubrania- ale niestety nie firmowe, na jedzenie- ale nie na łososia i na kino tylko raz w miesiącu a nie raz w tygodniu.
Taka jest natura ludzka, że im więcej ma, tym więcej potrzebuje. Jak wystarcza na wynajem kawalerki- to okazuje się nagle, że jest potrzeba wynajmowania 3-pokojowego mieszkania....

I jeszcze raz powtarzam, że jak firma upada, to pracownik szuka pracy i to jest jego ryzyko..natomiast pracodawca TEŻ WTEDY SZUKA PRACY. Tyle że poza tym stracił np. kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy.
aha nie widziałam, żeby ktoś tu pisał o łososiach i innych frykasach.

Pracodawca owszem bierze na siebie ryzyko, ale też zysk. No i nie zgadzam się z tym, że jedyną osobą ponoszącą ryzyko jest pracodawca. Pracownik też to odczuwa np. poprzez obniżki pensji czy po prostu jej brak. Już nie mówiąc, że wielu pracodawców zatrudnia na minimalna, a resztę daje w formie premii. W razie przestoju pracownicy idą na przymusowy urlop na minimalnej pensji.
A jak kogoś nie stać na pracownika, to niech pracuje sam. Bo może rzeczywiście powinna być to jednoosobowa działalność lub po prostu powinna paść, bo nie przynosi odpowiedniego zysku.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 13:30   #63
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Zanim zaczniesz się pienić powiedz na ile jesteś zorientowana na realiach rynku pracy w Polsce Z w małej mieścinie?
Wybrałaś sobie jeden cytat. Resztę przeczytałaś? Czy nie pasowała do Twojej tezy?
Na początku z 5 razy przeczytaj sobie zdanie podkreślone, resztę, może wydrukuj i zastanów się, jak to o tobie świadczy jako o pracodawcy.
Znam realia małych miast, w sumie są zbieżne dla wielu polskich firm mniejszych i większych:
- nieprzestrzeganie prawa pracy,
- poniżanie pracowników,
- nieszanowanie pracy pracowników,
- przekonanie pracodawców o własnej zaâ˜☠â˜☠â˜☠istości, bo są praco d a w c a m i, a nie robakami-pracownikami-biorcami,
- przekonanie właścicieli firm o tym, że wystarczy przezaâ˜☠â˜☠â˜☠isty pomysł, reszta zrobi się sama,
- nie wypłacanie pensji na czas albo w ogóle.
Załóżmy, że jest to katalog najczęściej popełnianych błędów wg mnie, lista otwarta, to co przyszło mi do głowy na ten moment. Świetnie wpasowujesz się w kilka z nich.
Z mojej strony raczej nie oczekuję na odpowiedź, jak dla mnie możesz zapadać się pod przysłowiową ziemię z takim podejściem do prowadzenia dg, możesz też coś odpowiedzieć, w tej kwestii raczej EOT (zresztą pewnie na ew odpowiedź najdzie mnie ochota za kilka dni ), bo nie znoszę takich zachowań. Co do czytania - czytam wybiórczo i wybieram to, co mi pasuje, na niczym się nie znam (za głupia i za słaba psychicznie jestem na prowadzenie dg).

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość

Tak czy siak, fajnie się dowiedzieć, że pracodawcy zatrudniający na najniższą krajową powinni pozwalniać swoich pracowników i sami wykonywać pracę. To fantastyczne, powiedz to ludziom w małych miastach, że ich zatrudnienie mija się z celem. Lepiej posiedzieć i poczekać aż państwo da.
Tylko potem będzie problem, bo pracownik który 10 lat posiedział, bo mu się nie opłacało nie zdobył żadnego doświadczenia, umiejętności i nie ma szansy startować do lepszej (ani ogólnie żadnej pracy).
Dobrze, że wyprowadziłaś mnie z przekonania, że lepiej cokolwiek zarobić, niż np. kraść.
Przecież sama uznałaś, że twoja pracownica jest NIEPOTRZEBNA - po co ją zatrudniasz? Z twoich słów nie ujawniła mi się siostra miłosierdzia, więc nie rozumiem.
Pozostała część wypowiedzi to bełkot nie mający nic wspólnego z tym, co napisałam.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 13:35   #64
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
A i jeszcze co do tego ze mozesz wskazać bez analiz rentowne miejsca w Warszawie to w dużej mierze tak ale jeśli te miejsca juz sa a nie jeśli powstaje nowa galeria i przed jej otwarciem trzeba zdecydować czy opłaca sie tam otwierać salon czy tez nie plus dodatkowo wydawać ci sie moze ze w danym miejscu jest duży ruch ale tez nie wiesz ile kosztuje w tam wynajęcie i utrzymanie salonu i czy na pewno zarobi on na siebie i na pracownikow.
Kiedyś pracowałam w takiej jednej sieciówce i przyłaziła taka siksa i się głupio pytała co jest nie tak, bo ludzie wchodzą a nie kupują i że to nasza wina. Może wy tam nie wiecie że wielu ludzi wchodzi do sklepu po to by pozwiedzać i nic nie kupic, czasem przejdę całą galerię poogladam i nic nie kupię nie dlatego ze mi pani nie wciskała tylko dlatego że mi się nic nie podoba, albo towar jest słabej jakosci. Ale najlepiej jest się powyzywać na pani sprzedającej a nie na kimś kto błędnie ocenił rentownośc miejsca.

Na szczęście już nie muszę pracowac w takim miejscu, gdzie sie traktuje człowieka jak śmiecia.


---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
No właśnie mój problem. Pracownik by sobie życzył, żeby moja firma była dla niego instytucją charytatywną, gdzie nie generując przychodu zabezpieczam mu wygodną, komfortową egzystencję na poziomie 2 tys na rękę co najmniej.
Tak jak pracownik nie ma obowiązku pracować w firmie, która płaci najniższą krajową i może iść gdzie mu lepiej zapłacą, tak pracodawca nie ma obowiązku robić pracownikowi prezentów w postaci pensji niewspółmiernej do wysiłku wkładanego w wykonywanie pracy.

To wszystko zawsze wygląda pięknie z punktu widzenia pracownika, pracownik ma w nosie ZUS i pozostałe koszty. Chce na rękę dużo. Wystarczy raz w życiu być pracodawcą i zaraz przychodzi otrzeźwienie.
Skoro załozyłas firmę która nie prosperuje i oczekujesz od pracownika cudów no to wybacz
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 14:04   #65
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez lokilook Pokaż wiadomość
aha nie widziałam, żeby ktoś tu pisał o łososiach i innych frykasach.

Pracodawca owszem bierze na siebie ryzyko, ale też zysk. No i nie zgadzam się z tym, że jedyną osobą ponoszącą ryzyko jest pracodawca. Pracownik też to odczuwa np. poprzez obniżki pensji czy po prostu jej brak. Już nie mówiąc, że wielu pracodawców zatrudnia na minimalna, a resztę daje w formie premii. W razie przestoju pracownicy idą na przymusowy urlop na minimalnej pensji.
A jak kogoś nie stać na pracownika, to niech pracuje sam. Bo może rzeczywiście powinna być to jednoosobowa działalność lub po prostu powinna paść, bo nie przynosi odpowiedniego zysku.
Zgadzam się, że pracownik z całą pewnością odczuwa stres związany z niepewnością swojego zatrudnienia.
Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Na początku z 5 razy przeczytaj sobie zdanie podkreślone, resztę, może wydrukuj i zastanów się, jak to o tobie świadczy jako o pracodawcy.
Znam realia małych miast, w sumie są zbieżne dla wielu polskich firm mniejszych i większych:
- nieprzestrzeganie prawa pracy,
- poniżanie pracowników,
- nieszanowanie pracy pracowników,
- przekonanie pracodawców o własnej zaâ˜☠â˜☠â˜☠istości, bo są praco d a w c a m i, a nie robakami-pracownikami-biorcami,
- przekonanie właścicieli firm o tym, że wystarczy przezaâ˜☠â˜☠â˜☠isty pomysł, reszta zrobi się sama,
- nie wypłacanie pensji na czas albo w ogóle.
Załóżmy, że jest to katalog najczęściej popełnianych błędów wg mnie, lista otwarta, to co przyszło mi do głowy na ten moment. Świetnie wpasowujesz się w kilka z nich.
Z mojej strony raczej nie oczekuję na odpowiedź, jak dla mnie możesz zapadać się pod przysłowiową ziemię z takim podejściem do prowadzenia dg, możesz też coś odpowiedzieć, w tej kwestii raczej EOT (zresztą pewnie na ew odpowiedź najdzie mnie ochota za kilka dni ), bo nie znoszę takich zachowań. Co do czytania - czytam wybiórczo i wybieram to, co mi pasuje, na niczym się nie znam (za głupia i za słaba psychicznie jestem na prowadzenie dg).

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------



Przecież sama uznałaś, że twoja pracownica jest NIEPOTRZEBNA - po co ją zatrudniasz? Z twoich słów nie ujawniła mi się siostra miłosierdzia, więc nie rozumiem.
Pozostała część wypowiedzi to bełkot nie mający nic wspólnego z tym, co napisałam.
Za długo jestem na wizażu, żeby dawać się prowokować przez osoby, które na podstawie 3-4 wypowiedzi znają mnie lepiej niż ja sama siebie jako człowieka i jako pracodawcę.

Odniosę się do wypunktowanych "realiów" w małych miastach.
Te cechy które podałaś nie są wcale specyfiką małych miast i małych firm. Sytuacje dotyczące gnębienia pracowników, przedmiotowego traktowania są obecne w większej mierze w molochach i sieciach- gdzie pracodawca nie wie nic o swoim pracowniku i ma go gdzieś, bo rotacja jest tak duża, że nawet nie poznają ich nazwisk zanim się zmienią.

Insynuowanie nieprzestrzegania prawa pracy, niewypłacanie wynagrodzenia w terminie pominę, bo to się oczywiście zdarza w wielu firmach- aczkolwiek z moimi wypowiedziami nie ma to nic wspólnego. Nie zdarzyło mi się ani złamać prawa pracy, ani spóźnić się chociażby 1 dzień z wynagrodzeniem, albo go wcale nie wypłacić.
Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Kiedyś pracowałam w takiej jednej sieciówce i przyłaziła taka siksa i się głupio pytała co jest nie tak, bo ludzie wchodzą a nie kupują i że to nasza wina. Może wy tam nie wiecie że wielu ludzi wchodzi do sklepu po to by pozwiedzać i nic nie kupic, czasem przejdę całą galerię poogladam i nic nie kupię nie dlatego ze mi pani nie wciskała tylko dlatego że mi się nic nie podoba, albo towar jest słabej jakosci. Ale najlepiej jest się powyzywać na pani sprzedającej a nie na kimś kto błędnie ocenił rentownośc miejsca.

Na szczęście już nie muszę pracowac w takim miejscu, gdzie sie traktuje człowieka jak śmiecia.


---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------



Skoro załozyłas firmę która nie prosperuje i oczekujesz od pracownika cudów no to wybacz
Czy ja napisałam, że firma nie prosperuje? Czy napisałam, że zysk jest skokowy, uzależniony od bardzo wielu czynników i przede wszystkim jest to specyfika danej branży?
Napisałam też, że na sytuację w której następuje przestój nie ma wpływu ani zaangażowanie pracownika ani pracodawcy.

Edytowane przez DariaKom
Czas edycji: 2015-12-13 o 14:06
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 14:48   #66
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Jeśli ktoś pyta, dlaczego uważam, że płaca minimalna jest szkodliwa, to odsyłam do podsumowania chyba jedynego empirycznego polskiego badania w tym zakresie:

http://obywatelskieinfo.ngo.pl/files...ynek_pracy.pdf

"W okresie 2002-2013, wśród pracowników w wieku od 15 do 54 lat dotkniętych bezpośrednio podwyżkami płacy minimalnej, przeciętnie 6% osób traciło rokrocznie pracę z tego powodu"

"Wraz ze wzrostem płacy minimalnej od 2008 r. zwiększył się odsetek osób zarabiających poniżej albo niewiele więcej, niż wysokość minimalnego wynagrodzenia."

Na końcu zdroworozsądkowe postulaty:

"Ekonomiści IBS postulują, by w miejsce kolejnych dużych podwyżek płacy minimalnej, dochody osób niskozarabiających zwiększyć poprzez podniesienie kwoty wolnej lub kosztu uzyskania przychodu w podatku PIT, które prowadziłyby do porównywalnego wzrostu dochodów netto osób niskozarabiających jak podwyżka płacy minimalnej a nie tworzyłyby impulsu do zwolnień."

Szkoda tylko, że poziom ekonomiczny naszego społeczeństwa jest na takim poziomie, że potrafią dostrzec tylko jak politycy dajo, natomiast jak to samo można osiągnąć obcinając koszty, to już nie widzo i ich nie interesuje
Bardzo bym chciała, żeby każdy pracownik samodzielnie a nie poprzez pracodawcę odprowadzał składki ze swojej pensji. Może wtedy ludzie nabraliby rozumu i ogarnęli, że jak dostajo 1200 zł. to nie dlatego, że pracodawca tyle płaci, tylko dlatego, że drogie państwo zabrało już 40% i tak niskiego wynagrodzenia.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.

Edytowane przez Tutli
Czas edycji: 2015-12-13 o 15:45
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 15:11   #67
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Bardzo bym chciała, żeby każdy pracownik samodzielnie a nie poprzez pracodawcę odprowadzał składki ze swojej pensji. Może wtedy ludzie nabraliby rozumu i ogarnęli, że jak dostajo 1200 zł. to nie dlatego, że pracodawca tyle płaci, tylko dlatego, że drogie państwo zabrało już 40% i tak niskiego wynagrodzenia.
We Francji podatek dochodowy sie tak płaci, i to nie co miesiąc, tylko za cały rok naraz. Aczkolwiek system jest wysoce upierdliwy - to fakt, ludzie zdają sobie dokładnie sprawę, jak dużo podatku płacą
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-13, 15:18   #68
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że pracownik z całą pewnością odczuwa stres związany z niepewnością swojego zatrudnienia.

Za długo jestem na wizażu, żeby dawać się prowokować przez osoby, które na podstawie 3-4 wypowiedzi znają mnie lepiej niż ja sama siebie jako człowieka i jako pracodawcę.

Odniosę się do wypunktowanych "realiów" w małych miastach.
Te cechy które podałaś nie są wcale specyfiką małych miast i małych firm. Sytuacje dotyczące gnębienia pracowników, przedmiotowego traktowania są obecne w większej mierze w molochach i sieciach- gdzie pracodawca nie wie nic o swoim pracowniku i ma go gdzieś, bo rotacja jest tak duża, że nawet nie poznają ich nazwisk zanim się zmienią.

Insynuowanie nieprzestrzegania prawa pracy, niewypłacanie wynagrodzenia w terminie pominę, bo to się oczywiście zdarza w wielu firmach- aczkolwiek z moimi wypowiedziami nie ma to nic wspólnego. Nie zdarzyło mi się ani złamać prawa pracy, ani spóźnić się chociażby 1 dzień z wynagrodzeniem, albo go wcale nie wypłacić.


Czy ja napisałam, że firma nie prosperuje? Czy napisałam, że zysk jest skokowy, uzależniony od bardzo wielu czynników i przede wszystkim jest to specyfika danej branży?
Napisałam też, że na sytuację w której następuje przestój nie ma wpływu ani zaangażowanie pracownika ani pracodawcy.
Odnosząc się do twojej wcześniejszej wypowiedzi, takie jest zadanie pracodawcy i powinnaś o tym wiedzieć - wypłacanie pracownikowi pensji niezależnie od tego czy TY zarabiasz czy nie. Na tym polega różnica między pracodawcą i pracownikiem.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 15:25   #69
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

[QUOTE=Nocna Nimfa;53784765]2 tys netto to raczej daleka droga do wlasnego mieszkania i wczasow w Egipcie - predzej czysz/wynajem, jedzenie, bilet miesieczny, telefon komorkowy, buty na zime i kasa na lekarza jak sie rozchorujesz,

naprawde luksusow tu nie widze

No i pensja minimalna tez ma pewna role w gospodarce-im jest nizsza i bardziej zblizona do zasilkow tym mniejsza szansa,ze ludzie pojda do pracy a wieksza,ze beda brac zasilki)bo jak na zasilku dostaan 800 a w pracy by mogli zarobic 1000 ale musieli by kupic jeszcze bilet miesieczny za 100 to ta dodatkowa stowka zarobku nie jest tego warta).

Plus ciekawia mnie te posty wyzej, ze jak firma nie przynosi dochodu to rpacownik nic nie traci a pracodawca tak - oczywiscie,ze traci bo jak firma upadnie to on tez straci zrodlo dochodu, nie mowiac juz o tym,ze rpacownika mozna zwolnic, nie trzeba go utrzymywac caly czas-skoro jest taki niepotrzebny a firma przynosi straty to moze rzeczywiscie nie powinno go tam byc, tylko robote powinien robic wlasnie wielki rpacodawca bo widac nie stac go albo naprawde nie potrzebuje tego pracownika(albo wystaczylby ktos na pol etatu)[/QUOT


Nie odpowiadam za cudze podejście. Ja wolałabym pracować za minimalną niż brać zasiłek, bo dostać podwyżkę lub awansować będzie zawsze łatwiej, niż dostać większy zasiłek. Kwestia ambicji imho.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 15:32   #70
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś pyta, dlaczego uważam, że płaca minimalna jest szkodliwa, to odsyłam do podsumowania chyba jedynego empirycznego polskiego badania w tym zakresie:

http://obywatelskieinfo.ngo.pl/files...ynek_pracy.pdf

"W okresie 2002-2013, wśród pracowników w wieku od 15 do 54 lat dotkniętych bezpośrednio podwyżkami płacy minimalnej, przeciętnie 6% osób traciło rokrocznie pracę z tego powodu"

"Wraz ze wzrostem płacy minimalnej od 2008 r. zwiększył się odsetek osób zarabiających poniżej albo niewiele więcej, niż wysokość minimalnego wynagrodzenia."

Na końcu zdroworozsądkowe postulaty:

"Ekonomiści IBS postulują, by w miejsce kolejnych dużych podwyżek płacy minimalnej, dochody osób niskozarabiających zwiększyć poprzez podniesienie kwoty wolnej lub kosztu uzyskania przychodu w dodatku PIT, które prowadziłyby do porównywalnego wzrostu dochodów netto osób niskozarabiających jak podwyżka płacy minimalnej a nie tworzyłyby impulsu do zwolnień."

Szkoda tylko, że poziom ekonomiczny naszego społeczeństwa jest na takim poziomie, że potrafią dostrzec tylko jak politycy dajo, natomiast jak to samo można osiągnąć obcinając koszty, to już nie widzo i ich nie interesuje
Bardzo bym chciała, żeby każdy pracownik samodzielnie a nie poprzez pracodawcę odprowadzał składki ze swojej pensji. Może wtedy ludzie nabraliby rozumu i ogarnęli, że jak dostajo 1200 zł. to nie dlatego, że pracodawca tyle płaci, tylko dlatego, że drogie państwo zabrało już 40% i tak niskiego wynagrodzenia.


W Australii tak mają, pracownik ma swoje indywidualne konta (zdrowotne, chorobowe, emerytalne itp.) na które co miesiąc wpłaca swoje składki i widzi ile ma swoich pieniędzy i korzysta z nich kiedy potrzebuje. No ale my mamy swój ZUS
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 15:36   #71
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
We Francji podatek dochodowy sie tak płaci, i to nie co miesiąc, tylko za cały rok naraz. Aczkolwiek system jest wysoce upierdliwy - to fakt, ludzie zdają sobie dokładnie sprawę, jak dużo podatku płacą
W tym miesiącu pierwszy raz w życiu zrobiłam sama przelewy do ZUS i US i jestem wpieniona, zwłaszcza jak widzę tę preferencyjną stawkę ubezpieczeniową, czyli prawie 500 zł Przeliczyłam właśnie, że 30% mojego wynagrodzenia to obciążenia
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-13, 15:55   #72
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;53786417]W Australii tak mają, pracownik ma swoje indywidualne konta (zdrowotne, chorobowe, emerytalne itp.) na które co miesiąc wpłaca swoje składki i widzi ile ma swoich pieniędzy i korzysta z nich kiedy potrzebuje. No ale my mamy swój ZUS [/QUOTE]

Chciałabym tak w sprawie emerytury.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 16:19   #73
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez lokilook Pokaż wiadomość
Chciałabym tak w sprawie emerytury.
Też bym tak chciała, tym bardziej że jak nazbierasz sobie na emeryturę która jest niższa od oferowanej państwowej emerytury, to dostajesz państwową emeryturę Żyć i nie umierać
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:08   #74
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Życie powinno być bardzo proste. Zamiast utrzymywać hordę urzędników wprowadziłbym emeryturę obywatelską, czyli ludzie nie płacą żadnych składek i na starość dostają jakąś głodową na wegetację (700-800 złotych) z budżetu państwa. A jeśli chcą więcej mają wiele opcji - prywatny ubezpieczyciel, dzieci, nieruchomości, lokata czy skarpeta.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:17   #75
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Juz nie wspominajac, ze ludzie tyraja 30 lat, umieraja przed emerytura i bliscy zlamanego grosza nie zobacza. Tak to by kasa byla dla dzieci/zony, cokolwiek. A nie wyrzucona w bloto.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:30   #76
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Ciężka sprawa z tymi pensjami.

Z jednej strony tak na chłopski rozum - ten, kto pracuje w pełnym wymiarze godzin, tj. na etat, powinien na pewno dostawać więcej, niż osoba, która nie pracuje, a pobiera zasiłek dla bezrobotnych - nawet, jeżeli jest to praca ochroniarza na biurowcu, który żadnych szczególnych kompetencji mieć nie musi, a cała jego praca ogranicza się tak naprawdę do bycia na miejscu i przesiedzenia tam całego dnia. No ale mógł sobie siedzieć w domu, z rodziną, więc jego wysiłek powinien zostać wynagrodzony, tak?

Z drugiej strony - nie sposób ustalić pensji minimalnej raz, a dobrze. To, że obecnie na przeżycie powiedzmy, że wystarcza 2000 zł, nie oznacza, że za 5 lat to 2000 zł również będzie wystarczało - istnieje przecież coś takiego jak inflacja, a oprócz niej dla szarego, niezbyt zamożnego obywatela, ważne są przecież skoki cen, które mogą wynikać chociażby z zawirowań politycznych (np. embargo na Rosję itp.). Wreszcie - 2000 zł pensji w Warszawie to nie to samo, co 2000 zł pensji w jakimś dużo mniej zurbanizowanym regionie. Koszta życia w mieście bywają niewyobrażalne dla ludzi, którzy mieszkają na wsiach. Jak więc ustalić adekwatną pensję minimalną w skali całego kraju takiego jak Polska?
Na końcu - umiejętność zarządzania finansami również jest różna u różnych ludzi. Jedni potrafią utrzymać się w Warszawie za 1500 zł/msc, inni zarabiając w tym samym mieście 10 000 zł/msc wydadzą wszystko na bieżące potrzeby i spłaty kredytów. To, co dla jednego oznacza "dużo", dla innego będzie "mało" i wpływa na ten osąd zbyt wiele czynników, by jakoś wiarygodnie to ocenić tak, by wszyscy byli zadowoleni.

A może zamiast ustalać pensję minimalną, powinniśmy zabrać ludziom zasiłki socjalne? Pytanie, czy zabranie zasiłków faktycznie byłoby barbarzyństwem, skoro oprócz stricte finansowej pomocy państwo opiekuńcze, takie jak nasze, przydziela też lokale socjalne, a oprócz tego utrzymuje jadłodajnie, noclegownie, pralnie, łaźnie czy schroniska np. dla osób bezdomnych.
Skoro osoby w ciężkiej sytuacji materialnej mogą za darmo mieszkać, za darmo zjeść, umyć się i uprać odzież, to czy faktycznie jest to mało?
Może lepiej byłoby faktycznie zamiast w zasiłki, zainwestować w schroniska dla takich osób, które chcą pracować / do niedawna pracowały, ale aktualnie ich sytuacja znacznie się pogorszyła, bo np. stracili pracę, i tymczasowo nie są w stanie opłacić sobie mieszkania czy nawet kupić jedzenia. Czy nie lepiej zamiast zasiłków przydzielać bony na jedzenie? Albo odroczenie opłat czynszowych ze względu na przejściowo trudną sytuację materialną?

Wydaje mi się, że uczciwie pracujący, chociaż niezbyt dużo zarabiający ludzie powinni mieć większe prawo do pomocy socjalnej aniżeli cwaniacy, którzy wykalkulowali sobie, że nie robić nic i pić wódkę opłaca się bardziej, aniżeli tyrać za grosze… Normalni obywatele w przejściowo trudnej sytuacji finansowej powinni mieć takie same przywileje jak ci, którzy z własnej woli zdecydowali się być na bezrobociu na stałe.

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2015-12-13 o 17:41
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 19:02   #77
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Ciężka sprawa z tymi pensjami.

Z jednej strony tak na chłopski rozum - ten, kto pracuje w pełnym wymiarze godzin, tj. na etat, powinien na pewno dostawać więcej, niż osoba, która nie pracuje, a pobiera zasiłek dla bezrobotnych - nawet, jeżeli jest to praca ochroniarza na biurowcu, który żadnych szczególnych kompetencji mieć nie musi, a cała jego praca ogranicza się tak naprawdę do bycia na miejscu i przesiedzenia tam całego dnia. No ale mógł sobie siedzieć w domu, z rodziną, więc jego wysiłek powinien zostać wynagrodzony, tak?

Z drugiej strony - nie sposób ustalić pensji minimalnej raz, a dobrze. To, że obecnie na przeżycie powiedzmy, że wystarcza 2000 zł, nie oznacza, że za 5 lat to 2000 zł również będzie wystarczało - istnieje przecież coś takiego jak inflacja, a oprócz niej dla szarego, niezbyt zamożnego obywatela, ważne są przecież skoki cen, które mogą wynikać chociażby z zawirowań politycznych (np. embargo na Rosję itp.). Wreszcie - 2000 zł pensji w Warszawie to nie to samo, co 2000 zł pensji w jakimś dużo mniej zurbanizowanym regionie. Koszta życia w mieście bywają niewyobrażalne dla ludzi, którzy mieszkają na wsiach. Jak więc ustalić adekwatną pensję minimalną w skali całego kraju takiego jak Polska?
Na końcu - umiejętność zarządzania finansami również jest różna u różnych ludzi. Jedni potrafią utrzymać się w Warszawie za 1500 zł/msc, inni zarabiając w tym samym mieście 10 000 zł/msc wydadzą wszystko na bieżące potrzeby i spłaty kredytów. To, co dla jednego oznacza "dużo", dla innego będzie "mało" i wpływa na ten osąd zbyt wiele czynników, by jakoś wiarygodnie to ocenić tak, by wszyscy byli zadowoleni.

A może zamiast ustalać pensję minimalną, powinniśmy zabrać ludziom zasiłki socjalne? Pytanie, czy zabranie zasiłków faktycznie byłoby barbarzyństwem, skoro oprócz stricte finansowej pomocy państwo opiekuńcze, takie jak nasze, przydziela też lokale socjalne, a oprócz tego utrzymuje jadłodajnie, noclegownie, pralnie, łaźnie czy schroniska np. dla osób bezdomnych.
Skoro osoby w ciężkiej sytuacji materialnej mogą za darmo mieszkać, za darmo zjeść, umyć się i uprać odzież, to czy faktycznie jest to mało?
Może lepiej byłoby faktycznie zamiast w zasiłki, zainwestować w schroniska dla takich osób, które chcą pracować / do niedawna pracowały, ale aktualnie ich sytuacja znacznie się pogorszyła, bo np. stracili pracę, i tymczasowo nie są w stanie opłacić sobie mieszkania czy nawet kupić jedzenia. Czy nie lepiej zamiast zasiłków przydzielać bony na jedzenie? Albo odroczenie opłat czynszowych ze względu na przejściowo trudną sytuację materialną?

Wydaje mi siÄ™, że uczciwie pracujÄ…cy, chociaż niezbyt dużo zarabiajÄ…cy ludzie powinni mieć wiÄ™ksze prawo do pomocy socjalnej aniżeli cwaniacy, którzy wykalkulowali sobie, że nie robić nic i pić wódkÄ™ opÅ‚aca siÄ™ bardziej, aniżeli tyrać za groszeâ€Åš Normalni obywatele w przejÅ›ciowo trudnej sytuacji finansowej powinni mieć takie same przywileje jak ci, którzy z wÅ‚asnej woli zdecydowali siÄ™ być na bezrobociu na staÅ‚e.

Pijak nie dostaje zasiłku, chyba ze jest na tyle chory ze ma rentę. Nie wiem o jakich zasiłkach mówisz bo zeby takowy dostac trzeba spełniać pewne wymagania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 19:11   #78
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Pijak nie dostaje zasiłku, chyba ze jest na tyle chory ze ma rentę. Nie wiem o jakich zasiłkach mówisz bo zeby takowy dostac trzeba spełniać pewne wymagania.
Zob. wątek o szlachetnej paczce Też na początku byłam w szoku, ile można wydoić zasiłków - wymaganiem jest chyba głównie posiadanie dzieci.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 19:42   #79
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Zob. wątek o szlachetnej paczce Też na początku byłam w szoku, ile można wydoić zasiłków - wymaganiem jest chyba głównie posiadanie dzieci.

Zaraz zerkne, ale to sa chyba takie paczki żywnościowe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-13, 19:44   #80
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Zaraz zerkne, ale to sa chyba takie paczki żywnościowe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chciałabyś. To jest full wypas - jedzenie, kosmetyki, zabawki, agd, meble, elektronika... całe wishlisty, produkowane przez niepracujące szlachcianki i dzieciorobów
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 19:46   #81
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Chciałabyś. To jest full wypas - jedzenie, kosmetyki, zabawki, agd, meble, elektronika... całe wishlisty, produkowane przez niepracujące szlachcianki i dzieciorobów
Nawet samochód I ogólny pokaz jak dobrze żyje się z zasiłków i można prosić o gry na xboxa bo stare się znudziły.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 19:58   #82
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Chciałabyś. To jest full wypas - jedzenie, kosmetyki, zabawki, agd, meble, elektronika... całe wishlisty, produkowane przez niepracujące szlachcianki i dzieciorobów

Nie wiem o co chodzi w tej całej akcji ale ktoś te paczki sponsoruje, przecież nie państwo. Wiec jak ktoś ma ochotę zrobic prezent w postaci AGD to niech sobie robi. Zreszta co tu sie dziwić ze sobie życzą mebli i sprzętów, zarabiając 1200 co kupisz?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:02   #83
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi w tej całej akcji ale ktoś te paczki sponsoruje, przecież nie państwo. Wiec jak ktoś ma ochotę zrobic prezent w postaci AGD to niech sobie robi. Zreszta co tu sie dziwić ze sobie życzą mebli i sprzętów, zarabiając 1200 co kupisz?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Problem w tym ze tam raczej nikt nie zarabia bo po co jak ma zasiłki i prezenty.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:03   #84
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Zob. wątek o szlachetnej paczce Też na początku byłam w szoku, ile można wydoić zasiłków - wymaganiem jest chyba głównie posiadanie dzieci.
Tak, o to mi chodziło. Wiem, że są tacy ludzie, którym nie opłaca się pracować (legalnie), ponieważ jak dostaną zasiłek dla bezrobotnych / rentę + zasiłki na całą gromadkę dzieci to wychodzi tego więcej, niż dostaliby w normalnej pracy na cały etat. Wielu ludzi też tak kombinuje z dochodami, by oficjalnie zarabiać tyle, by dostać i pensję, i zasiłek (dostając rentę można dorobić sobie tyle, by łącznie mieć średnią krajową).

Wiem też, że jak rodzina z dziećmi zacznie zalegać z czynszem za mieszkanie komunalne, nie można wyrzucić ich na bruk - najpierw dostają mieszkanie socjalne, a potem do ukończenia pełnoletności przez dzieci jest problem z wykwaterowaniem takich ludzi, nawet kiedy nie płacą i demolują lokal (szczególnie, że nie mają oporów przed płodzeniem sobie kolejnych pociech, a kiedy pociechy mają pociechy, przysługuje im prawo do rozkwaterowania - czyli kolejne mieszkania dla każdej pary). Takie lokale potrafią mieć zadłużenie przekraczające setki tysięcy złotych zanim w końcu dojdzie do eksmisji lokatorów, albo są oni eksmitowani ze zdemolowanego lokalu do nowego, który też demolują:
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin...rzeczenie.html

Ostatnio chyba coś się w tych sprawach zmienia, ale problem nadal jest.
Niemniej wyobraź sobie, że tych zasiłków dostajesz "tylko" minimalną krajową do łapki, ale mieszkasz za darmo, a do tego jako rodzina bez dochodów masz masę bonusów, takich jak darmowe bilety komunikacji, obiady, wyprawki dla dzieci itp.
Prądu nie odetną, bo dzieci, wody nie odetną, bo dzieci itd. Jeśli do łapki dostaną przykładowo 1200 zł, całość mogą wydać tylko i wyłącznie na swoje potrzeby, zasłaniając się "kiepską sytuacją finansową", no i dziećmi, dzięki którym nikt im nic nie zrobi za nie płacenie rachunków, to nagle okazuje się, że te mega-ubogie rodziny mają lepszy standard życia niż masa ludzi pracujących za minimalne krajowe i uczciwie odprowadzających podatki.

Dlatego piszę, że takie rodziny są w dużo lepszej sytuacji, niż ludzie uczciwie pracujący i również wychowujący dzieci - ci pracujący na utrzymanie rodzin za minimalną krajową może i zarabiają oficjalnie więcej, ale 30% odbiera im się w podatkach (składkach na ZUS i zdrowotne), a ponadto są pozbawieni całej masy bonusów często tylko dlatego, że zarabiając np. 2000 zł/msc na rękę na 4-5 osobową rodzinę są "za bogaci" na darmowe obiady / bilety komunikacji czy zwolnienie z opłat / obniżenie opłat za mieszkanie, które w Warszawie potrafi pożreć i połowę takiej pensji.

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2015-12-13 o 20:15
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:08   #85
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Problem w tym ze tam raczej nikt nie zarabia bo po co jak ma zasiłki i prezenty.

To chyba jednorazowa pomoc .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Tak, o to mi chodziło. Wiem, że są tacy ludzie, którym nie opłaca się pracować (legalnie), ponieważ jak dostaną zasiłek dla bezrobotnych / rentę + zasiłki na całą gromadkę dzieci to wychodzi tego więcej, niż dostaliby w normalnej pracy na cały etat. Wielu ludzi też tak kombinuje z dochodami, by oficjalnie zarabiać tyle, by dostać i pensję, i zasiłek (dostając rentę można dorobić sobie tyle, by łącznie mieć średnią krajową).



Wiem też, że jak rodzina z dziećmi zacznie zalegać z czynszem za mieszkanie komunalne, nie można wyrzucić ich na bruk - najpierw dostają mieszkanie socjalne, a potem do ukończenia pełnoletności przez dzieci jest problem z wykwaterowaniem takich ludzi, nawet kiedy nie płacą i demolują lokal (szczególnie, że nie mają oporów przed płodzeniem sobie kolejnych pociech, a kiedy pociechy mają pociechy, przysługuje im prawo do rozkwaterowania - czyli kolejne mieszkania dla każdej pary). Takie lokale potrafią mieć zadłużenie przekraczające setki tysięcy złotych zanim w końcu dojdzie do eksmisji lokatorów, albo są oni eksmitowani ze zdemolowanego lokalu do nowego, który też demolują:

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin...rzeczenie.html



Ostatnio chyba coś się w tych sprawach zmienia, ale problem nadal jest.

Z tego co wiem zasiłek dla bezrobotnych jest okresowy i wynosi ok 600-700zl przy czym zeby go dostac trzeba przepracować ileś tam na umowie o prace. A zasiłki na dziecko hmm nie wiem ile teraz jest ale na mnie kiedyś moja mama dostawała 70zl a ty opowiadasz o tym jakby to jakies kokosy były. Renta w tym kraju wynosi ok 700zl.
Proszę powiedz mi jak mam to zrobic zeby dostawać takie profity bo ja chyba jakas nie na czasie jestem

Prąd i gaz odcinają w mieszkaniach socjalnych i to bardzo szybko a jesli chodzi o tego typu mieszkania to nie rozumiem czemu czynsze w nich sa równe czynszom mieszkań własnościowych, w końcu to mieszkania dla biedniejszych

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2015-12-13 o 20:11
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:11   #86
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
To chyba jednorazowa pomoc .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------




Z tego co wiem zasiłek dla bezrobotnych jest okresowy i wynosi ok 600-700zl przy czym zeby go dostac trzeba przepracować ileś tam na umowie o prace. A zasiłki na dziecko hmm nie wiem ile teraz jest ale na mnie kiedyś moja mama dostawała 70zl a ty opowiadasz o tym jakby to jakies kokosy były. Renta w tym kraju wynosi ok 700zl.
Proszę powiedz mi jak mam to zrobic zeby dostawać takie profity bo ja chyba jakas nie na czasie jestem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie chodzi o akcje sama w sobie. Chodzi o tryb życia beneficjentow.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:17   #87
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Problem w tym ze tam raczej nikt nie zarabia bo po co jak ma zasiłki i prezenty.
No i po co, jak nie pracując, można zasiłków dostać tyle samo lub więcej co pensji dla niewykwalifikowanego pracownika bez większego doświadczenia :/
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:22   #88
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
No i po co, jak nie pracując, można zasiłków dostać tyle samo lub więcej co pensji dla niewykwalifikowanego pracownika bez większego doświadczenia :/

Jeszcze raz powtarzam, że nikt nie daje takich zasiłków!!!

Nie wiem skąd wy bierzecie takie przekonania..

A jak dają to mówcie jak

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2015-12-13 o 20:25
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:24   #89
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Pensja minimalna - jaka powinna być?

Oczywiscie, że daje - zasiłki to nie tylko rodzinne - to też dodatki mieszkaniowe, dopłaty do obiadów, podręczników, darmowe bilety, przybory szkolne, zasiłki celowe, stypendia socjalne. Jak masz 5 dzieci i na każde dostajesz to wszystko, to sie uzbiera.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2015-12-13 o 20:27
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:35   #90
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 641
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

5 dzieci tez kosztuje, chyba nie myślisz ze oni to na wakacje w Egipcie wydają.

Te zasiłki sa niewielkie i okresowe, nie jest łatwo dostac taka pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-26 18:07:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.