Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-22, 12:02   #61
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Długo utrzymujący się ból w okolicy łopatek może mieć różne przyczyny, od upadku, przez zbyt długie siedzenie przed komputerem, po skoliozę.
Najrozsądniejszym krokiem będzie wizyta u lekarza i wykonanie dodatkowych badań. A do kręgarza lub masażysty dopiero po wizycie u lekarza.

Edit: poprawki stylistyczne

Edytowane przez wojciech
Czas edycji: 2006-04-23 o 23:13
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 12:13   #62
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Pytanie:
Czy kregarz to jest to samo co chiropraktor?
Czy kregarz ma podobne (takie same) uprawnienia jak lekarz (np. ortopeda)?
Czy kregarz ma prawo wykonywania przeswietlen (rtg, MRI, itd).
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 22:14   #63
juzwiosna
BAN stały
 
Avatar juzwiosna
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z USA N.Y.
Wiadomości: 53
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

dziekuje panstwu za odpowiedzi KREGLARZ TAK TO CHIROPRAKTOR, moje pytanie do pana Wojciecha: czy mozliwe jest ze w czasie tego upadku ze schodow kilka lat temu mogly zajsc trwale zmiany w dysku?takie nieodwracalne?zaniedlugo bede miala robiony MRI gornych plecow,mialam MRI dolnych plecow 3 miesiace temu wykazaly w jednym miejscu jakies zmiany ale niegrozne dysku w okol.ledzwiowej,ale tam wcale mnie nie boli przy dotyku albo zmianie pozycji plecow.
juzwiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 23:33   #64
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Wydaje mi się Robercie, że kręgarz to nie to samo co chiropraktor (w USA jeśli się dobrze orientuję jest lekarz chiropraktor DC - do niego zapewne porównujesz kręgarza - oraz lekarz medycyny MD), ale popytam się jak to jest w naszych polskich realiach.

Juzwiosna: krążek międzykręgowy (popularnie zwany dyskiem) składa się z zewnętrznego pierścienia włóknistego (mocny, silnie scalający sąsiednie kręgi) i wewnętrznego jądra miażdżystego (bardziej płynna i ruchoma część, ma duże znaczenie dla amortyzacji). Pod wpływem upadku czy nadwyrężenia może dojść do przesunięcia się jądra miażdżystego lub osłabienia czy naderwania pierścienia włóknistego. Konsekwencji może nie być żadnych, a w skrajnych przypadkach gdy pierścień włóknisty ulega przerwaniu i jądro miażdżyste "wylewa się" (nie dosłownie) do kanału kręgowego, niezbędna jest operacja.
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:35   #65
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Wlasnie dlatego pytam: kregarz i chiropraktor, czy to to samo?
Okazuje sie, ze chyba nie. A wiec zakres uprawnien jest zupelnie inny. Moze sie myle, ale "kregarz" to taki chiropraktor chalupnik. Pamietam, w latach 70tych byl taki jeden (bodaj z Konina), ktory jezdzil po Polsce i "naprawial" kregoslupy, bral za to "co laska", przyjmowal w prywatnych mieszkaniach i podobno sporo kregoslupow wyprostowal. Ile szkod narobil... o tym sie nie mowi.
Stwierdzenie: "poszlam do kreglarza ktory stwierdzil wylanie jadra dysku w okol.k.szyjnych..." samo w sobie jest dziwne. Stwierdzil... na jakiej podstawie? Ogledzin? Wywiadu klinicznego? A moze bylo to pekniecie trzonu lub wyrostkow? A moze naderwanie sciegien? A moze, co wydaje sie najbardziej prawdopodobne, zwichniecie stawu zygopophysialnego, i stad ten przetrwaly bol.
W takim razie poczekajmy na wynik MRI gornego odcinka kregoslupa.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:33   #66
juzwiosna
BAN stały
 
Avatar juzwiosna
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z USA N.Y.
Wiadomości: 53
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

dziekuje jeszcze raz za wasze odpowiedzi, ja spadlam z tych schodow jakies7-8 lat temu,(kamienne takie szkolne,zemdlalam i spadlam uderzajac na koncu o sciane)wtedy nie mialam zadnego MRI nic,mieszkalam wtedy w Polsce,wrocmy do tematu:co mnie niepokoi to staly utrzymujacy sie bol w okolicy lopatek,wogle to od kilku dni mecze sie tzn.boli mnie mocniej,duzo mocniej,moj TZ dotknal mnie w to miejsce bolace to bolalo tak ze to miejsce uspokoic sie nie moglo przez kilka godzin utrzymywal sie umiarkowany bol.Zaniepokoilo mnie to na tyle ze poszlam do lekarza prowadzacego mnie od prawie pol roku na konsulatacje(przebywam zagranica na stale,zglosilam sie do lekarza kiedy zaczelam odczuwac bole w kregoslupie a zwlaszca w miejscu dawnego zranienia).
Przepisalm mi leki-sterydy o nazwie:PREDNISONE 20 MG MAM BRAC 3 TABL.RANO PRZEZ 5 DNI nie wiem czy to dobrze przyjmowac juz sterydy?mam tez pytanko:czy jezeli wtedy te7-8 lat temu po spadnieciu ze schodow (z calych schodow) stalo by mi sie cos powazniejszego np zlamanie albo skrecenie tegoz dysku czy teraz to moze wyjsc na moim MRI?czy stare zranienia moga wyjsc teraz? z gory b.dziekuje za odp.
juzwiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:30   #67
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez CMT
Pytanie:
Czy kregarz to jest to samo co chiropraktor?
Czy kregarz ma podobne (takie same) uprawnienia jak lekarz (np. ortopeda)?
Czy kregarz ma prawo wykonywania przeswietlen (rtg, MRI, itd).
W Polsce status kręgarza jest tak samo uregulowany jak status fizjoterapeuty, czyli nie jest ;] Z kompetencjami jest zatem różnie, niektórzy kończyli trudne i wymagające kursy terapii manualnych, inni biorą się za kręgarstwo bez podstawowej wiedzy, zresztą taka sama sytuacja jest również w przypadku masażu.
Kręgarz w Polsce nie ma żadnych uprawnień lekarza, nie może więc ani zlecać zabiegów i badań, ani wykonywać żadnych badań.
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 17:52   #68
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Czyli, innymi slowy, cale szczescie, ze tylko na bolu sie konczy. Kazda manipulacja kregoslupa, zwlaszcza po wypadku, bez wnikliwego badania klinicznego (z MRI i Rtg wlacznie), mogla skonczyc sie tragicznie.
Poczekajmy wiec na wyniki badan.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 23:24   #69
Jac64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam,

Od 2 tygodni prześladuje mnie ból w okolicach barku, który promieniuje na całą prawą rękę pogłębiony uczuciem mrowienia w palcach. Parokrotnie przytrafiało mi się to w przeszłości ale ból i tzw "sztywny kark" ustępowały po paru dniach.

Ponieważ teraz ból nie przechodził, a w nocy nie mogłem spać, więc tydzień temu byłem u ortopedy oraz zrobiłem RTG kręgosłupa szyjnego. Wynik RTG jest następujący:

"Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Dyskopatia zwyrodnieniowa na poziomach C-5/C-6 i C-6/C-7 z osteofitozą tyln.-dolnej krawędzi trzonu kręgu C-6, poza tym kręgosłup szyjny prawidłowy"

Ortopeda przepisał mi Nimesil i powiedział, żebym po ustąpieniu bólu rozpoczął ćwiczenia i zapisał się na basen (tak stwierdził na podstawie zdjęcia RTG bez powyższego opisu, który otrzymałem już po wizycie u ortopedy). Nimesil biorę już 5-ty dzień a ból barku i prawej ręki ciągle jest.

Proszę o Waszą opinię, a może również o zestaw ćwiczeń, który mógłbym wykonywać.
Jac64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 21:13   #70
pink_kitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

prosze o rade,od jakiegos czasu mam bardzo silne bole w okolicy lewej kregu szyjnego polonczonego z mrowieniem reki w wyniku badania radiologicznego stwierdzono:kyfotyczne ustawienie kregoslupa szyjnego,nieznaczne zwezenie szczeliny m-kregowej C5-C6,pozostale kregi szyjne bez zmian.
pink_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 06:13   #71
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Wybaczcie kochani, ze tak dlugo nie odpowiadalem na wasze pytania... Niestety, codzienne obowiazki nie pozwalaja na dluzsze odpowiedzi. Ale teraz mamy "dlugi weekend" to postaram sie odpisac na wasze pytania.
Oboje, Jacek (mniemam, ze jest to twoje imie) i kitty, macie doladnie ten sam problem, z tym ze Jacka jest o wiele bardziej zaawansowany.
Oboje macie zmniejszenie lordotycznej krzywizny kregoslupa szyjnego. Zmiany dotycza kregow C5-C7. Itd, itp. Nie sadze, ze chcecie czytac o patogenezie waszych dolegliwosci.
A wiec do rzeczy....
Musicie znalezc masazyste, ktory specjalizuje sie w kregoslupie szyjnym. Brzmi to troche dziwnie, i troche idealistycznie... ale w waszym przypadku jest to konieczne.
Niezbedne jest rozluznienie miesni przednich kregoslupa szyjnego. Nie jest to proste i wymaga sporej precyzji.
Stymulacja miesni tylnych ... to jest latwe.
Dekompresja i rozciaganie miesni podpotylicznych... to rowniez jest proste.. i jak mysle, kazdy masazysta to potrafi (i co najwazniejsze... robi).
Trakcja kregoslupa szyjnego... to rowniez proste...
Jac... niestety, od czasu do czasu bedziesz odczuwal bole... osteofity usuwa sie operacyjnie. Ja to mam od lat...
Jesli chodzi o dyskopatie... niestety, wczesnie czy pozniej czeka cie operacja i fuzja kregow szyjnych.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-29, 09:34   #72
pink_kitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Jeszcze jedno pytanie,jakim zestawem cwiczen moge sobie pomoc? oprocz wspomnianych masazy,bardzo mnie boli w nocy i jak siedze dluzej w jednej pozycjii.
pink_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:22   #73
nata79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 167
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam!!!

Pewnie jvz nikogo nie ma na tym forvm? Ja sie bezczelnie wcinam,choc vdzielam sie aktywnie w innym watkv zdrowotnym Wizazv...
W`skrocied ponad pol rokv dretwieja i mrowieja mi konczyny, zaczelo sie od lekkiego odretwienia lewej strony(ale nigdy razem, np albo noga, albo dwa palce), nastepnie mrowienie przenioslo sie na prawa dlon, ostatnio takze prawa stope.Jednoczesnie zaczal mnie bolec kregoslvp szyjny. Zaczelam podejrzewac sm, wiec przestraszona mocno zrobilam mnostwo badan:morfologia w normie, pierwiastki ok, rezonans magnetyczny glowy prawidlowy, potencjaly tez, zdjecie rtg wykazalo:'zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Zaostrzenie tylnych krawedzi trzonow c5-c6-c7'.mam prace stojaca, obciazam kregoslvp dosyc mocno.Ciarki praktycznie pojawiaja sie codziennie. Czy ktos mi moze pomoc?Czy to moze byc przyczyna?
nata79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 18:49   #74
nata79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 167
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Naprawde nikogo juz tu nie ma?;(
nata79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:51   #75
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam! WRACAJĄC DO MOJEGO STAREGO WĄTKU Mój chłopak przed chwilką otrzymał wynik z RTG i jesteśmy ciekawi co mu wyszło jak również liczymy na Waszą pomoc i analizę tego wyniku a więc na wyniku pisze: 1 stopnia kręgozmyk L5 na SI spowodowany najpewniej ubytkiem części międzywyrostkowej. To koniec tego opisu. Proszę o opinię co to oznacza?Chcę nadmienić że mój chłopak dość długo odczuwa dolegliwości w kręgosłupie szyjnym i ostatnio na odcinku lędźwiowym. Obecnie trwa kuracja zastrzyków na jego dolegliwość, tzn. przeciwzapalne takie zastrzyki bierze, gdyż neurolog stwierdził że to chyba rwa kulszowa..Także proszę o opinięCZY OPERACJA TO JEDYNE WYJŚCIE Z SYTUACJI?Pozdrawiam!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 14:08   #76
kagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 46
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam

Mam 29 lat i chyba również problem z kręgosłupem. Odczuwam bóle szyi, głowy z tyłu, barku, ból pod łopadką i najczęściej z prawej strony. W marcu wykonywałam usg węzłów chłonnych szyi - niepowiększone. Przy okazji sprawdziłam tarczycę- również OK. Od roku biorę leki przeciwzapalne oraz zwiotczające mięśnie i smaruję miejsca bolące maściami przeciwzapalnymi (wszystko przepisane przez lekarza pierwszego kontaktu). Byłam u ortopedy 2 miesiące temu i znowu leki przeciwzapalne. NIe dostałam skierowania na rtg, a sama się nie dopominałam, bo nie miałam pojęcie, że bez zdjęcia nic się nie stwierdzi.
I moje pytanie: czy ból pod pachą, z tej samej strony, z której boli łopatka tez może pochodzić od kręgosłupa? Dodam, że w listopadzie ubiegłego roku miałam wykonywane usg piersi i przy okazji węszów chłonnych pod pachami. Myślałam, że coś nie tak z piersiami, bo tak bardzo boli cały prawy bok łącznie z piersią i przodem prawym klatki piersiowej. Ale usg niczego nie wykazało. Czy taki ból może promieniować od kręgosłupa, czy może trzeba jeszcze raz sprawdzić pierś. Cała prawa strona jest obolała, nawet drażnią mnie fiżbiny przy staniku. Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
kagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 08:56   #77
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Jesli do tej pory nie dostalas skierowania na RTG kregosłupa to zmien lekarza...
Postaraj się je wykonac, nawet prywatnie.
Pozdrawiam
Art
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 15:20   #78
kagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 46
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj byłam na zdjęciu rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego, oczywiście prywatnie. Oto opis:
Na zdjęciach rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego w pozycji stojącej widoczne jest wygładzenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Lewostronna skolioza w odcinku piersiowym z zachowaniem fizjologicznej kryfozy. Trzony oraz krążki międzykręgowe w odcinku szyjnym oraz piersiowym prawidłowej wysokości. Może ktoś zna się na tym? Proszę o odpowiedź

pozdrawiam
kagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:18   #79
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez kagi
Witam

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj byłam na zdjęciu rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego, oczywiście prywatnie. Oto opis:
Na zdjęciach rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego w pozycji stojącej widoczne jest wygładzenie fizjologicznej lordozy szyjnej. - oznacza to że masz kregoslup w odcinku szynym "zbyt prosty" - naturalnie jest wygiety lekko ku przodowi.

Lewostronna skolioza (czyli poprostu lewostronne skrzywienie kregoslupa) w odcinku piersiowym z zachowaniem fizjologicznej kryfozy (chyba powinno byc kyfozy? tzn tyłozgięcia. - czyli to jest O.K.) Trzony oraz krążki międzykręgowe w odcinku szyjnym oraz piersiowym prawidłowej wysokości. - tzn. ze nie doszlo jeszcze do wiekszych zmian, stawy kregoslupa sa jeszcze w miarę O.K., więc warto walczyć z tym co juz sie dzieje tym bardziej ze jest to dla Ciebie tak bolesne. Zmiany niepokojące, czyli skolioza odcinka piersiowego i zniesienie lordozy k. szyjnego mogą dawać właśnie takie objawy bólowe.
Wpływ na to może mieć dodatkowo tryb życia ( czesto te dolegliwosci wystepują u osob pracujacych za biurkiem, rękoma,) stres, długie, jednostronne dźwiganie nawet niedużych ciężarów.
Nie poddawaj się.
pozdrawiam

Art
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 13:28   #80
kagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 46
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam

Bardzo...bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Czyli nie jest jeszcze tak źle...czas się wziąć za siebie, by nie było gorzej. Zwłaszcza, ze po ciąży pozostało kilka kilogramów, a to dla kręgosłupa nie najlepszy prezent.
A czy tą naturalną lordozę można jakoś przyrócić a skoliozę zmniejszyć (już nie mówię o powrocie do całkowitej "normalności" kręgosłupa)? I jeżeli odcinek piersiowy kręgosłupa skrzywiony jest w lewą stronę, to czy nie powinnam odczuwać bólu po lewej stronie? A mnie boli cała prawa strona. Bo rozumiem, że za ból łopatki odpowiada ten odcinek piersiowy?

Pozdrawiam
kagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:20   #81
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez kagi
Witam

Zwłaszcza, ze po ciąży pozostało kilka kilogramów, a to dla kręgosłupa nie najlepszy prezent. ... tak, to zawsze dodatkowe obciążenie, ale najczęsciej dokucza wtedy odcinek ledźwiowy. K. piersiowy może być obciążony z powodu np. powiekszonych piersi (ciąża-karmienie, operacja plastyczna)
A czy tą naturalną lordozę można jakoś przyrócić a skoliozę zmniejszyć (już nie mówię o powrocie do całkowitej "normalności" kręgosłupa)? jak piszesz masz dolegliwości conajmniej od roku a lekarz nie poradził nic poza pigułkami? Pewnie zbiera na wyciczke gratisowa od firmy farmaceutycznej... Trudno trochę poradzić coś na odległość, ale na pewno da się więcej zrobić niż tylko łykać chemię. Trzeba przeanalizowac tryb życia, aktywność, ogólny stan zdrowia... itd. W twoim przypadku raczej nie zaszkodzą ćwiczenia, pływanie (żabką - wymusza wygięcie szyi ), no i masaż...


I jeżeli odcinek piersiowy kręgosłupa skrzywiony jest w lewą stronę, to czy nie powinnam odczuwać bólu po lewej stronie? A mnie boli cała prawa strona. Skrzywiony w lewo - więc po tej stronie mięśnie zbyt rozluźnione - korygują to te z prawej i poprzez ciągle napięcie obolałe, też nerwy mogą być uciśnięte są po stronie przeciwnej do skrzywienia kregosłupa czyli prawej u Ciebie.
Pozdrawiam
Art

P.S.
Możesz też odezwać się na gg to może coś wiecej...
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:43   #82
Sator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam. Od prawie roku strasznie boli mnie kark, mam do tego zawroty głowy i bóle z tyły goły. Ponadto do tego dochodzi bezsenność. Do tego cały czas czuję okropne zmęczenie, ospałość i drętwienie w głowie. Jestem kompletnie załamany. Odwiedziłem juz dwóch neurologów. Jeden wysłał mnie po psychiatry!!! Też byłem - dostełem leki przeciwdepresyjne - nie wiem po co. Teraz byłem u ortopedy. Zrobiłem prześwietlenie RTG kręgosłupa szyjnego: zniesiona lordoza, 2 dzioby na ostatnich kręgach szynych. Brałem do tej pory ogromna masę leków NLPZ (aż wysadł mi żoładek od tego), 30 zastrzyków z witaminą B, Olfen i przeciw bólowe. Leki zmiękczające mięśnie: Myolastan, Mydoclam, Baclofen... Masę innych przeciwbólowych (aspiryna, ketonal, rantudil forte, ibuprofen, tanvosilen...)
Wybrałem już 30 zabiegów fizjoterapeutycznych: diadynamic, jontoforeza, sollux, tens, pole magnetyczne, laser, masaże kegosłupa. Ponadto jeżdzę na akupunkturę 2 razy w tygodniu. Do tego masaże w domu, stawiane bańki, nagrzewanie karku. Smarowanie się maściami (fastum, ketopron, diclac i inne). Noszenie kołnierza ortopedycznego, spanie na specjalnej poduszcze ortopedycznej i... NIC KOMPLETNIE żADNEJ POPRAWY. Jest coraz gorzej. Mam prawie całkiem sztywny kark, ból jest coraz większy a ostatnio już mam problemy z widzeniem (mgła na oczach) i strasznie osłabiała mi się pamieć. Umówiłem sie już na wizytę u chiropraktyka w Poznaniu (niejaki absolwent Instytutu Ackermanna). Nie wiem co dalej robć
Czy jest szansa aby taki "kręgarz" mi pomógł skoro nic innego nie jest mi wstanie pomóc (jestem całkiem zdesperowany). Czy może czeka mnie już tylko operacja?
Sator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:56   #83
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykregowego

Witam! Odświeżam wątek gdyż mamy najnowsze wyniki tomografii komputerowej odcinka lędźwiowego i okazuje się że wcale nie są to zmiany zwyrodnieniowe tylko przepuklina!!!Proszę o opinie i porade co w związku z tym mamy dalej robić...czy tylko oeracyjnie można "wyleczyć" przepuklinę czy są inne sposoby na leczenie i czy terapia manualna na która uczęszczał mój chłopak ma w ogłoe sens przy takim schorzeniu? Prosze o odpowiedzi..Pozdrawiam!

Badanie TK przestrzeni miedzykręgowych LIII-LIV, LIV-LV i LV-SI warstwami 3 mm.

Na poziomie LIII-LIV uwypuklenie krążka międzykręgowego dochodzące do worka oponowego bez ucisku na korzenie nerwowe.
Kanał kręgowy na tym poziomie niezmieniony.
Na poziomie LIV-LV uwypuklenie krążka miedzykręgowego dochodzące do worka oponowego bez ucisku na korzenie nerwowe.
Kanał kręgowy na tym poziomie niezmieniony.
Na poziomie LV-SI masywna tylna przepuklina jądra miażdzystego krążka międzykręgowego wypełniająca oba zachyłki boczne, z przewagą po stronie prawej z uciskiem na korzenie nerwowe i worek oponowy.
Miernie zaawansowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach międzykręgowych na badanych poziomach.
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 21:37   #84
sonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 23
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam Panie Robercie ja też am problem z kręgosłupem szyjnym zaczeło się rok temu zaczełam czuć pieczenie w karku,bóle głowy i oczu(czułam jak by mi puchły oczy) zatykanie w uszach zawroty głowy.Poszłam do neurologa ze zdjęciem RTG stwierdził wygładzenie lordozy szyjnej poczatki zwyrodnienia kręgosłupa stwierdził że mam zespółbólowy Bareliona(to sie inaczej pisze)opukiwał mi łokcie stwierdził brak odruchów .Ach mam wtedy strasznie napięte mięśnie karku i ramion.Przepisał mi mydocalm, olfenprzestaje boleć ale po rau miesiącach znowu powróciły objawy i tak od roku nie wiem co mam robić.Bo jak boli leże w łóżku nie jestem wstanie iść do pracy bo boje się że zemdleje.Prosze mi poradzić co mam robić do jakiego lekarza jeszcze iść.
Z góry dziekuje
sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 11:20   #85
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Niestety i ja muszę się przyłączyć i poprosić o pomoc. Pół roku temu zaczął mnie boleć kręgosłup w części szyjnej. Pobiegłam z problemem do lekarza rodzinnego i z trudem wyciagnęłam skierowanie na RTG. Okazało się ze mam zniesienie fizjologicznej lordozy (odcinek szyjny) i zaostrzenia trzonów kręgów C5 i C6.
Od tego czasu przeszłam 20 zabiegów laseroterapii i 20 masaży. Stosuje maści typu Diclac i Ortolan. Staram się wykonywać proste cwiczenia które mi zalecili. Byłam u kregarza który stwierdził ze trzeszcze jak stara babcia. Nie ma poprawy. Jest coraz gorzej.
Problem polega na tym ze moje dolegliwosci pojawiły sie nagle. Nie miałam zadnego urazu. Pracowałam prawie 2 lata jako pracownik biurowy i siedziałam przy komputerze. 2 miesiace po tym jak odeszlam z pracy pojawiły sie pierwsze objawy. Czyzby kregoslup nagle zaczął "odreagowywac" niewygodne biurko???
Nie wiem co mam robic. W tej chwili rowniez mam prace siedzacą - bite 8 h przy komputerze. Jadac rano do pracy juz chce mi sie plakac jak to wytrzymam. Co mam dalej robic. Zalećcie mi jakies badania, cwiczenia bo juz mam dosc a mam dopiero 26 lat i chyba w tym wieku nie powinnam bez konkretnej przyczyny miec takich problemów!!
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 20:18   #86
Aga Grobelska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez Asia 67 Pokaż wiadomość
Panie Robercie przez przypadek przeczytałam o problemach Asi. Mam podobny z własnym kręgosłupem szyjnym.Już od trzech lat dokucza mi ból karku. Miałam robiony rezonans, który wykazał ,mam, cytuję :wyprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej.Zmiany dehydratacyjnetarcz międzkręgowych C2-C6.Na poziomie c5-c6 w przedniej części kanału kręgowego- paramedialnie od strony prawej, podwięzadłowo widoczna przepuklina jądra miażdżystego modelująca przednia ścianę worka oponowego.Rdzeń kręgowy bez cech ucisku. Zmianom tym towarzysz osteofitoza przednich i tylno-bocznych krawędzi kręgowych ( w odcinku c3-c6) oraz artroza w stawach międzykręgowych. Robiłam też doppler tt szyjnych i kregowych i wyszło bez zmian. Przez 2 miesiace brałam masaże.Badoł mnie laryngolog, neurochirurg, okulista, neurolog i nic.Boli mnie często głowa,mam szumy w uszach, mam wrażenie,że cierpnie mi mózg(tomografia wyszła dobra) Odczuwam jakbym miała sztywny kark.Miałam kołnierz ,ale nic nie pomógł.Zdarza mi się ,ze źle widzę.Sama trochę ćwiczę tę szyję, boli i boli. Proszę o radę , bo mam już tego dość! Chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomóc. Nawet teraz jak do pana piszę to czuję bol w kręgosłupie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Witam!
Nawet nie mam pojęcia jak to forum działa ale mam pytanie do kogoś kto ma pojęcie o tym, co mnie przeraża od miesiąca. Boli mnie kark tzn. szyja, drętwieją mi ręce, boli mnie głowa. RTG szyji lordoza, rezonans :
Wykonano jednofazowe badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach osiowych i strzałkowych.Zniesienie lordozy szyjnej.Dehydratacja krążków mk w odcinku szyjnym kręgosłupa.Na poziomie C5/C6 niewielka , tylna-lewoboczna pjm modelująca worek oponowy, przylegająca do korzenia nerwowego.Otwory mk na tym poziomie bez istotnych zwężeń.Po za tym w odcinku od C1 do Th5 zarysy kanału kręgowego i rdzenia kręgowego gładkie,sygnał rdzenia niezmieniony.
Lekarz ortopeda trzyma mnie miesiąc w kołnierzu, mówi,że to niewielkie zmiany a ja czuję się coraz gorzej. Bolała mnie lewa ręka i bark a już po jego laserach, lampach i zastrzykach boli mnie cała prawa strona.
Jeśli można proszę o przetłumaczenie mojego wyniku
Aga Grobelska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 20:42   #87
ja00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź. Juz ktoś wczesniej tu wspominał o takim problemie jak mój ale nie dostał precyzyjnej odpowiedzi. Zacznę od tego, że mam 17 lat i od kilku miesięsy mam problemy ze szczęką. Strzyka mi z jednej strony, trzeszczy, nie moge buzi do końca otworzyć tylko troche, dopiero za którymś razem mi się udaje i teraz pojawił się jeszcze ból, bo wczesniej nie bolało. Mam tego dosyć jestem taka mlłoda, a już takie problemy! Nie moge czasem normalnie zjeść i nie moge normalnie pocałowac się z chłopakiem!! I boli!! To skandal nie moge juz wytrzymac z tym!! Mój lekarz rodzinny na poczatek zapisał mi apo-naproxen 250 i ketoprom do smarowania, powiedział, że to możę stan zapalny ale nic nie pomaga juz 2 tyg biore! czasem mniej boli, ale ja chce żeby moja buzia mogła normalnie funkcjonować!! Chce sie normalnie calować. Prosze zeby mnie nakierować chociaz do kogo się z tym zwrócić!!??
ja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 22:35   #88
zocha_59
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Do Agi Grobelskiej
Ucisk na opone może dawac takie obajwy o których napisałaś. Długotrwałe noszenie kołnierza ma działać odbarczajaco ale jednocześnie osłabia mięśnie .Więcej informacji podałam na priv.
Pozdrawiam
zocha_59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 21:28   #89
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Przeczytalam caly watek i mam nastepujace pytania:
1. czym rozni sie zwyrodnienie kregoslupa w czesci ledzwiowej od dyskopatii w tym miejscu? rok temu przeciazylam kregoslup w tym miejscu, pracowalam podczas wakacji fizycznie, duzo sie schylalam i nie trzeba bylo dlugo czekac, po dwoch miesiacach chcac szybko wstac (z pozycj lezacej) cos mi "strzelilo" i nie moglam sie ruszac. Bol trwal przez kilka dni, ale przeczytalam ze nie mozna zbyt dlugo lezec wiec zaczelam sie ruszac, bol troche zmalal, ale trwal jeszcze kilkanascie dni. Nie bralam wtedy zadnych lekow, smarowalam jedynie to miejsce mascia rozgrzewajaca. Od tego czasu, a minal juz rok, co jakis czas (przynajmniej raz, dwa razy w miesiacu) "lapie" mnie cos w plecach i to niekoniecznie po intensywnym wysilku. Czy mozliwe jest, ze stalo sie mi cos z dyskiem? Bol jest czasami ostry i musze sie natrudzic zeby znalezc pozycje, w ktorej go nie czuje. Czy to wskazuje na dyskopatie?

2. Co robic z bolem w szyi, mam go od miesiaca, podejrzewam ze spalam w nieodpowiedniej pozycji, wiec to chyba to chyba zesztwynienie miesni, sciegien albo wiezadel? nie moge sie odwracac swobodnie w prawa strone i meczy mnie ze trwa to juz ponad miesiac, zazwyczaj przechodzilo mi po tygodniu, dwoch. Co na to poradzic (oprocz masci rozgrzewajacych)?

Z gory bardzo dziekuje za odzew.

Kurcze, przeczytalam w wikipedii o dyskopatii i mysle ze to moze byc to... Martwi mnie teraz to, ze to juz trwa rok i przez tak dlugi czas moglo juz dojsc do nieodwracalnych zmian...

Edytowane przez asica
Czas edycji: 2007-08-08 o 21:53
asica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 08:12   #90
Łukaszzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Bardzo proszę o pomoc !! moja mama miała wczoraj badania rezonensem magnetycznym i wyniki lekarze ocenili na groźne. Mama jest załamana, a ja chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tych wynikach i czy operacja jest konieczna. Bardzo proszę o fachowe doradztwo. podaję wyniki badań:
Na poziomach C5/C6/C7 widoczne centralne uwypuklenia tarczy m-k gr. dochodzącej do ok 3mm., z uciskiem worka oponowego i uciskiem rdzenia kręgowego, przewaga zmian na poziomie C6/C7. Na tych poziomach wyraźnie węższe otwory m-k obustronnie, od tyłu widoczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym wyrośli kostnych ze strony stawów m-k, z uciskiem przestrzeni podpajęczej od tyłu.
Na poziomie C6/C7 sąsiadujące płytki nakrywkowe o cechach znacznej degeneracji tłuszczowej. Widoczna osteofitoza na krawędziach trzonów.
Na poziomie C4/C5 centralne uwypuklenie tarczy m-k o gr. 1mm z uciskiem worka oponowego bez ucisku rdzenia kręgowego
Rdzeń kręgowy mino zmian uciskowych bez jednoznacznych ognisk mielomalacji, o zachowanym sygnale.

Zdaję sobię sprawę z tego, że pwnie udzielaliście odpowiedzi na setki podobnych pytań, jednakże jest to obecnie moja jedyna możliwość jakiejkolwiek konsultacji, bardzo ważne jest to dla mnie i całej rodziny i proszę o możliwie jak najszybszą pomoc!! z góry dziękuję.
Łukaszzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.