praca pielęgniarka za granicą - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 14:14   #61
Agnchr
Przyczajenie
 
Avatar Agnchr
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Czy mogę zacząć już rejestracje w NMC UK jeśli jeszcze pracuję w szpitalu w Polsce? Nie ma żadnych przeszkód ze strony Izby?
Agnchr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 16:13   #62
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 818
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Martus_ita Pokaż wiadomość
Chętnie pomogę, jeśli chodzi o pracę w UK. Reprezentuję agencję rekrutującą do szpitali i domów opieki. Proszę pisać na priv


Rekrutujecie tylko pielęgniarki czy też opiekunki ???
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 13:28   #63
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cześć,
Wiem że temat dotyczy pielęgniarki ale może orientujecie się jak wygląda kwestia innych zawodów medycznych, technik elektroardiolog, higienistka stomatologiczna?
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 13:47   #64
Kuki791
Przyczajenie
 
Avatar Kuki791
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 9
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Witam
Chciałabym odnowić temat i poradzić się Was .... mam 36 lat, przyjechałam do UK dopiero jakis roku temu, z wykształcenia i doswiadczenia zawodowego jestem typowym gryzipórkiem w Pl skonczyłam Podatki - licencjat, do Anglii przyjechałam hmm... żeby w koncu porzadnie nauczyc sie angielskiego :P bo w Pl jakoś marnie mi to szło, ciagle zajeta czyms innym jak nie praca to studia...bla bla bla- tym bardziej ze jestem z pokolenia gdzie jezyki obce inne niz rosyjski zaczęto wprowadzać w szkołach nie majac do tego jeszcze przygotowanej odpowiednio kadry dydaktycznej stad uczylam sie najpierw troche niemieckiego, potem angielski po lepkach co poskutkowalo prawie zadna znajomościa obu jezykow, no i druga sprawa - jak w wiekszosci - nadzieja na lepsze ...obecnie stwierdzam, ze to"lepiej" roznie mozna interpretowac bo co prawda lepiej zarabiam ale z za biurka wyladowałam najpierw w kuchni a teraz sprzatam sobie spokojnie w domu opieki suuper no ale to jak mowie moja wina, mam nadzieje, ze jak podszkole angielski bede mogla zaczac robic cos lepszego i stad moje pytanie....z racji miejsca, w ktorym pracuje zaczelam sie zastanawiac czy w przyszłosci nie zostac pielegniarka. Oczywiscie pewnie z 3 lata mi to zajmie minimum bo najpierw szkola ( tu chyba jedynie studia licencjackie w Pl wchodza w gre - w UK bym sobie nie poradziala poki co - wiadomo jezyk) do tego mysle, ze w trakcie nie bedzie problemu w pracy z przejsciem na etat "cere"- kwestia podszkolenia jezyka. Z tego co wyczytałam na necie aby zostac pielegniarka jest wymagana praktyka w opiece... no wlasnie nie wiem jak to wyglada teraz jezeli jest ktos kompetentny i moze mi doradzić czy w moim wieku jest w ogole sens rozpoczecia nauki czy mi gdzies na jakims etapie ktos nie powie " nie moze pani bo za pozno, jest pani za stara" itd wyczytałam tez ze juz nie ma takiego naboru na piguły z Pl ze juz tego jest duzo w UK i teraz szukaja bardziej połoznych zreszta teraz jest gorzej bo duzo os w tym zawodzie przyjezdza tu z innych krajow np z Rumunii ...ale.... chce cos zmienic i zarabiac i zyc godnie tylko boje sie czy nie jest za pozno?
Druga kwestia ...chciałabym studiowac zaocznie pielegniarstwo w Pl nadal pracujac tutaj...ale nie moge nigdzie znalezc 3 letnich studiow zaocznych I st. dla pielegniarek - jedynie sa jakies pomostowe dla pracujacych juz w tym zawodzie i II st. mgr.
Czy ktoś z Was wie gdzie jest rekrutacja dla os ktore chca dopiero zaczac przygodę z pielęgniarstwem?
Z gory dziekuje za wszelka pomoc, pozdrawiam ciepło !
Kuki791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 21:19   #65
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Kuki791 Pokaż wiadomość
Witam
Chciałabym odnowić temat i poradzić się Was .... mam 36 lat, przyjechałam do UK dopiero jakis roku temu, z wykształcenia i doswiadczenia zawodowego jestem typowym gryzipórkiem w Pl skonczyłam Podatki - licencjat, do Anglii przyjechałam hmm... żeby w koncu porzadnie nauczyc sie angielskiego :P bo w Pl jakoś marnie mi to szło, ciagle zajeta czyms innym jak nie praca to studia...bla bla bla- tym bardziej ze jestem z pokolenia gdzie jezyki obce inne niz rosyjski zaczęto wprowadzać w szkołach nie majac do tego jeszcze przygotowanej odpowiednio kadry dydaktycznej stad uczylam sie najpierw troche niemieckiego, potem angielski po lepkach co poskutkowalo prawie zadna znajomościa obu jezykow, no i druga sprawa - jak w wiekszosci - nadzieja na lepsze ...obecnie stwierdzam, ze to"lepiej" roznie mozna interpretowac bo co prawda lepiej zarabiam ale z za biurka wyladowałam najpierw w kuchni a teraz sprzatam sobie spokojnie w domu opieki suuper no ale to jak mowie moja wina, mam nadzieje, ze jak podszkole angielski bede mogla zaczac robic cos lepszego i stad moje pytanie....z racji miejsca, w ktorym pracuje zaczelam sie zastanawiac czy w przyszłosci nie zostac pielegniarka. Oczywiscie pewnie z 3 lata mi to zajmie minimum bo najpierw szkola ( tu chyba jedynie studia licencjackie w Pl wchodza w gre - w UK bym sobie nie poradziala poki co - wiadomo jezyk) do tego mysle, ze w trakcie nie bedzie problemu w pracy z przejsciem na etat "cere"- kwestia podszkolenia jezyka. Z tego co wyczytałam na necie aby zostac pielegniarka jest wymagana praktyka w opiece... no wlasnie nie wiem jak to wyglada teraz jezeli jest ktos kompetentny i moze mi doradzić czy w moim wieku jest w ogole sens rozpoczecia nauki czy mi gdzies na jakims etapie ktos nie powie " nie moze pani bo za pozno, jest pani za stara" itd wyczytałam tez ze juz nie ma takiego naboru na piguły z Pl ze juz tego jest duzo w UK i teraz szukaja bardziej połoznych zreszta teraz jest gorzej bo duzo os w tym zawodzie przyjezdza tu z innych krajow np z Rumunii ...ale.... chce cos zmienic i zarabiac i zyc godnie tylko boje sie czy nie jest za pozno?
Druga kwestia ...chciałabym studiowac zaocznie pielegniarstwo w Pl nadal pracujac tutaj...ale nie moge nigdzie znalezc 3 letnich studiow zaocznych I st. dla pielegniarek - jedynie sa jakies pomostowe dla pracujacych juz w tym zawodzie i II st. mgr.
Czy ktoś z Was wie gdzie jest rekrutacja dla os ktore chca dopiero zaczac przygodę z pielęgniarstwem?
Z gory dziekuje za wszelka pomoc, pozdrawiam ciepło !
Rada taka od serca - zrób normalne studia, 3 lata i masz licencjat. Najpierw odloz kasę, żeby mieć za co żyć te 3 lata i działaj.
Studia licencjackie na pielegniarstwie to masakra. Chcesz zdobyć tylko papier, czy mieć przygotowanie merytoryczne do opieki nad ludźmi, odpowiadania za ich zdrowie i życie?...
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 18:05   #66
Kuki791
Przyczajenie
 
Avatar Kuki791
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 9
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Rada taka od serca - zrób normalne studia, 3 lata i masz licencjat. Najpierw odloz kasę, żeby mieć za co żyć te 3 lata i działaj.
Studia licencjackie na pielegniarstwie to masakra. Chcesz zdobyć tylko papier, czy mieć przygotowanie merytoryczne do opieki nad ludźmi, odpowiadania za ich zdrowie i życie?...
Witam
Oczywiscie, ze po to chce robic studia zeby miec odpowiednie przygotowanie i dlatego tez min pracuje nadal w tym miejscu zeby miec stycznac z ta praca na codzien moze nie bezposrednio poki co ale jednak co rozumiesz przez stwierdzenie " zrób normalne studia" i "najpierw odłoz kase zeby miec za co zyc przez te 3 lata" .... przeciez robiac zaoczne studia nie musisz rezygnowac z pracy, ni chyba ze mialas na mysli studia dzienne ??? ze miałabym wrocic do Pl na 3 lata tak? zreszta os w moim wieku juz chyba nie moga studiowac dzienne (jezeli to mialas w ogole na mysli) pozdrawiam
Kuki791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 18:31   #67
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Kuki791 Pokaż wiadomość
Witam
Oczywiscie, ze po to chce robic studia zeby miec odpowiednie przygotowanie i dlatego tez min pracuje nadal w tym miejscu zeby miec stycznac z ta praca na codzien moze nie bezposrednio poki co ale jednak co rozumiesz przez stwierdzenie " zrób normalne studia" i "najpierw odłoz kase zeby miec za co zyc przez te 3 lata" .... przeciez robiac zaoczne studia nie musisz rezygnowac z pracy, ni chyba ze mialas na mysli studia dzienne ??? ze miałabym wrocic do Pl na 3 lata tak? zreszta os w moim wieku juz chyba nie moga studiowac dzienne (jezeli to mialas w ogole na mysli) pozdrawiam
Zajrzyj do działu "Edukacja", jest tam temat o pielęgniarstwie, gdzie dziewczyny wrzucały jakieś szkoły, które prowadzą zaoczne pielęgniarstwo (prywatne - płatne). Całkiem szczerze powiem, że pielęgniarstwo to nie są studia do studiowanie zaocznego - masa praktyk, masa nauki. Odnośnie wieku z kolei - żadna przeszkoda. Bierzesz udział w rekrutacji, jak każdy inny (zasady są zawsze określone przez uczelnię).
W UK zawód pielęgniarki jest nadal bardzo pożądany i nie zanosi się na zmiany w najbliższych latach, wręcz przeciwnie. Przy dobrej znajomości języka angielskiego domy opieki i szpitale stoją otworem.

Tak przyjrzałam się bliżej Twojej pierwszej wiadomości... naprawdę myślisz o studiowaniu zaocznym pielęgniarstwa w PL z jednoczesnym nie rezygnowaniem z zatrudnienia w UK? To raczej nie będzie realne.
Pozdrawiam.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 22:34   #68
Kuki791
Przyczajenie
 
Avatar Kuki791
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 9
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Adne Pokaż wiadomość
Zajrzyj do działu "Edukacja", jest tam temat o pielęgniarstwie, gdzie dziewczyny wrzucały jakieś szkoły, które prowadzą zaoczne pielęgniarstwo (prywatne - płatne). Całkiem szczerze powiem, że pielęgniarstwo to nie są studia do studiowanie zaocznego - masa praktyk, masa nauki. Odnośnie wieku z kolei - żadna przeszkoda. Bierzesz udział w rekrutacji, jak każdy inny (zasady są zawsze określone przez uczelnię).
W UK zawód pielęgniarki jest nadal bardzo pożądany i nie zanosi się na zmiany w najbliższych latach, wręcz przeciwnie. Przy dobrej znajomości języka angielskiego domy opieki i szpitale stoją otworem.

Tak przyjrzałam się bliżej Twojej pierwszej wiadomości... naprawdę myślisz o studiowaniu zaocznym pielęgniarstwa w PL z jednoczesnym nie rezygnowaniem z zatrudnienia w UK? To raczej nie będzie realne.
Pozdrawiam.
Dlaczego nie bedzie to realne? ponoć chciec to moc tak sie sklada ze tu poznałam moja druga połowke i nie wyobrazam sobie zebysmy mieszkali oddzielnie przez 3 lata a z drugiej strony... jako doswiadczone w tej kwestii - faktycznie myslicie ze pielegniarstwo mam sens jedynie jezeli studiuje sie je dziennie? naprawde jest takie cieżkie?
Kuki791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 19:46   #69
gosia2545
Przyczajenie
 
Avatar gosia2545
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Nie, to takie zarty sa. Studia sa super proste. Przez trzy lata na pielegniarstwie w PL uczymy sie jesc ciastka i pic kawe. Zaoczne pielegniarstwo ????? Wzazanki maja racje w 100%, to nie jest dobry pomysl. Kuki791 daruj sobie takie studia w PL. Oszczedz staruszkom ,,przyjemnosci,, pozniejszego obcowania z niedouczona pielegniarka.
Mozesz zrobic kurs pomocy pielegniarskiej na miejscu w UK lub 3 lata studiow dziennych w PL ewentualnie studia w UK (chciec to moc).
Pozdrawiam i powodzenia.




Przepraszam za brak polskich znakow.





gosia2545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 15:57   #70
Kuki791
Przyczajenie
 
Avatar Kuki791
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 9
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Bardzo dziękuję za rady Gosia2545 - mozesz cos wiecej powiedzic o tym kursie bo pierwsze slysze? byłabym wdzieczna za kazde info ile trwa co daje potem, jakie perspektywy pracy i zarobku, gdzie moge sie o cos takiego dowiadywac itd... z gory dziekuje
Kuki791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 18:38   #71
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

No proste. Pielęgniarstwo wyrabia tyle godzin zajeciowych w ciągu 3 lat, co lekarski w ciągu 5. U mnie na studiach było normą, nie jakimś przypadkiem, że dzień w dzień miałam po 8-10 godzin zajęć. Codziennie od 7 rano, do (prawie że) 20.00 wieczorem. Pomyśl, jak zmieścić coś takiego w ramy studiów zaocznych, bez uszczerbku na jakości? A już zupełnie ponad to, na zaocznym piel masz i tak w tyg praktyki.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 23:32   #72
iskra_boza
Raczkowanie
 
Avatar iskra_boza
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 285
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Ja pracowałam w UK, a studiowałam w Polsce zaocznie. Ale ja robiłam studia pomostowe dla pielęgniarek, półtora roku, po medyku 5 letnim. Mimo, że musiałam być na 2 zjazdach w semestrze tylko, to i tak nie było łatwo. Zwłaszcza, jak przyszły praktyki. Część mi uczelnia zaliczyła na podstawie świadectw pracy z Polski. Mimo to w pierwszym semestrze musiałam odbyć 6 tygodni praktyk w Polsce. W kolejnym już się zaprzyjaźniłam z dyrektor ds pielęgniarstwa, zrobiłam jej kilka 12 godzinnych dyżurów, jako druga pielęgniarka, bo nie miała personelu i było po krzyku. W 2 tygodnie się odrobiłam
iskra_boza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 16:34   #73
gosia2545
Przyczajenie
 
Avatar gosia2545
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Kuki791 nigdy nie pracowalam w UK wiec nie znam szczegolow jak przebiegaja tam szkolenia i jakie sa zarobki. U mnie sa rozne systemy szkolen w zaleznosci od szkoly +/- pol roku do dwoch lat. W domu opieki w ktorym pracujesz nie ma pomocy? Zapytaj sie ich jakie szkoly konczyly. Zrodlo szelkich informacji masz u siebie w pracy . Widze ze iskra_boza jest w UK to moze ona ci cos podpowie.
W PL w szkolach policealnych sa kursy opiekunek/opiekunek osob starszych. Nie wiem tylko czy te dyplomy sa pozniej uznawane w UK.


Studia pomostowe to zupelnie inna historia. Dla pielegniarek z latami doswiadczenia i wiedza to chyba tylko formalnosc


Wysokosc minimalnych zarobkow: http://www.rcn.org.uk/support/pay_an...-rates-2015-16 Szeregowa pielegniarka Band 5 , pomoc Band 2.

Edytowane przez gosia2545
Czas edycji: 2015-05-28 o 17:04
gosia2545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 17:18   #74
iskra_boza
Raczkowanie
 
Avatar iskra_boza
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 285
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Żeby dostać pracę w UK w domu opieki zazwyczaj nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Jak się już pracę dostanie i trafi na dobrego pracodawcę (polecam MHA care homes), to on zapewni kurs NVQ2 in Health and Social Care i go opłaci. Plus inne szkolenia. Jak się zrobi NVQ3, to można być HCA z band 3. Z NVQ4 to już można pracować jako manager takiego domu, więc wszystko przed Tobą, Kuki

Edytowane przez iskra_boza
Czas edycji: 2015-05-31 o 17:19
iskra_boza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 21:23   #75
Kuki791
Przyczajenie
 
Avatar Kuki791
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 9
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez iskra_boza Pokaż wiadomość
Żeby dostać pracę w UK w domu opieki zazwyczaj nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Jak się już pracę dostanie i trafi na dobrego pracodawcę (polecam MHA care homes), to on zapewni kurs NVQ2 in Health and Social Care i go opłaci. Plus inne szkolenia. Jak się zrobi NVQ3, to można być HCA z band 3. Z NVQ4 to już można pracować jako manager takiego domu, więc wszystko przed Tobą, Kuki

Iskierka dalaś mi nadzieje hehe no to juz jakies swiatełko w tunelu..a popytam care'ow starszych stazem jak to wyglada z tym NVQ....jak nie pielęgniarka to może to się oplaca tu zrobić... no ale i tak najpierw musze podszkolić angielski zeby cokolwiek moc zaczac tu, tj w UK dziekuje pieknie za kazda wskazówke
Kuki791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 11:24   #76
iskra_boza
Raczkowanie
 
Avatar iskra_boza
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 285
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Kuki791 Pokaż wiadomość
.a popytam care'ow starszych stazem jak to wyglada z tym NVQ....jak nie pielęgniarka to może to się oplaca tu zrobić...
Jak przyjechałam do UK, to byłam po medyku. Pracowałam jako carer. Pracodawca wysłał mnie na NVQ2 do Age Concern, w tym samym czasie zaczęłam studia pomostowe w PL online. Zrobiłam NVQ, zaczęłam pracować jako senior carer. W 2007 już miałam stawkę dużo powyżej najniższej. Moja manager chciała mnie zrobić deputy manager, ale surprise, surprise, skończyłam studia, zarejestrowałam się w NMC i pożegnałam się z domami opieki. Potem pracowałam w szpitalu najpierw na onkologii, potem w Outpatients- różne poradnie, aż w końcu poszłam do przychodni, zrobiłam dyplom advanced practice diabetes, chcę iść dalej i zrobić prescribing course też. W przychodni practice nurse zaczyna od Band 6, bo to sa prywatne spółki z kontraktami z NHS. NHS nie płaci wypłaty, tylko spółka lekarska, ale np emerytura jest z NHS. Ale teraz jestem na macierzyńskim i trochę z małym chcę pobyć.

Więc tez zaczynałam małymi krokami. Uważam, że warto zrobić NVQ, jak się ma jakiś cel. Z NVQ4 można iść na studia pielęgniarskie tutaj. Razem z NVQ robi się Skills for life maths and communication. Dzięki NVQ4 nie musisz mieć GCSE. Tak więc wszystko przed Tobą, wszystko zalezy od tego, co sobie zaplanujesz i czy będziesz systematycznie dążyć do celu.

Edytowane przez iskra_boza
Czas edycji: 2015-06-03 o 11:27
iskra_boza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 17:00   #77
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 818
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Jak dobrze, że istnieje takie forum, człowiek zawsze czegoś pożytecznego się dowie
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 13:36   #78
Adrimatusiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

bardzo dużo przydatnych informacji o pracy w Szwajcarii znajdziesz tutaj: http://polskipielegniarzwszwajcarii.bloa.pl - to istna kopalnia wiedzy. Polecić można też portal-medica.pl - tam z kolei masz już ogłoszenia branżowe i konkretne oferty pracy. powodzenia!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-06-09 o 13:01 Powód: Link.
Adrimatusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 16:23   #79
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Mieszkam w Niemczech i własnie jestem w trakcie Anerkennung - uznawanie zawodu. Jeśli jesteś już pielęgniarką musisz mieć przetłumaczone dokumenty - niestety suplement musi być tłumaczony przez tłumacza zaprzysiężonego w sądzie niemieckim. Dalej CV, wniosek, dyplom,ww suplement,paszport ksero, meldunek chyba też musiałam dać. Musiałam wysłać pocztą dokumenty - kopie ale oznaczone w Urzędzie pieczątką, że są prawdziwe. No i oczywiście kasa, ale na razie czekam na przesłanie mi ile to mniej więcej będzie kosztować. Mówi się o 300 Euro ale dam znać jak dostanę odp

Ogólnie jeśli planujesz dom opieki to lepiej może jedź najpierw przez Agencję (załatwią teraz wszystko), później nabierz kontaktów i się odłącz od nich. Tak robi dużo ludzi. Do DPS język jest na poziomie A2. Szpitale wymagają B2, niektóre C1-2.

Edytowane przez 201701091517
Czas edycji: 2015-09-08 o 16:28
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 11:57   #80
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Dostalam wlasnie propozycje pracy jako instrumentariuszka w UK, bez doswiadczenia, pod domu opieki w belgii.. dar od losu?
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 11:17   #81
nuna_77
Zadomowienie
 
Avatar nuna_77
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 738
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Agat30 Pokaż wiadomość
Dostalam wlasnie propozycje pracy jako instrumentariuszka w UK, bez doswiadczenia, pod domu opieki w belgii.. dar od losu?
Gratuluje, napisz więcej. Kiedy zaczynasz?
__________________
Ćwiczę z Jillian
Mel B
Tiffany boczki
8 abs
nuna_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 13:05   #82
kf123
Raczkowanie
 
Avatar kf123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: środek PL
Wiadomości: 39
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Agat30 Pokaż wiadomość
Dostalam wlasnie propozycje pracy jako instrumentariuszka w UK, bez doswiadczenia, pod domu opieki w belgii.. dar od losu?
Super!!
Gratki
Ciekawa jestem Twoich wrażeń!
Jak już zaczniesz to daj wpis!
kf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 23:20   #83
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Niestety, chca od stycznia, aam okres wypowiedzenia 3 miesiące.. 😭Czekam na kolejne propozycje
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 11:53   #84
malutka1248
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

To nie dar od losu,bo do mnie też dzwonili i praca jako instrumentariuszkaa jak z Twoim językiem?
malutka1248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 13:56   #85
izzsa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 74
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Piekielnie odpowiedzialne zajęcie. Liczyć to wszystko itd. Przecież to decyduje o ludzkim życiu
izzsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 11:17   #86
kf123
Raczkowanie
 
Avatar kf123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: środek PL
Wiadomości: 39
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

no właśnie...
jak to było? wysłałaś konkretnie zgłoszenie na to stnanowisko, czy akurat takie Ci zaproponowali?
Jak było z dodatkowymi benefitami?


szkoda, że rezygnujesz....
kf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 17:43   #87
kf123
Raczkowanie
 
Avatar kf123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: środek PL
Wiadomości: 39
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cześć Dziewczyny,

Czy dysponujecie infromacjami, jak się pracuje pielęgniarką w Hiszpani, we Włoszech, Portugali?
Czy znacie jakieś sprawdzone agencje, które przeprowadzają do tych państw rekrutacje?
kf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:28   #88
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez kf123 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Czy dysponujecie infromacjami, jak się pracuje pielęgniarką w Hiszpani, we Włoszech, Portugali?
Czy znacie jakieś sprawdzone agencje, które przeprowadzają do tych państw rekrutacje?
Pielęgniarki z Hiszpanii, Włoch i Portugalii wyjeżdżają do Belgii i UK. Także tak...
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 13:59   #89
kf123
Raczkowanie
 
Avatar kf123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: środek PL
Wiadomości: 39
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Pielęgniarki z Hiszpanii, Włoch i Portugalii wyjeżdżają do Belgii i UK. Także tak...
Właśnie jeszcze w internecie poczytałam i jest dokładnie, tak jak piszesz.
Chciałabym wyjechać, ale tam gdzie poziom pielęgniarstwa jest cywilizowany w Europie to pozostaje mi jedynie część mocno północna.
Orientujesz się, jak znaleźć sprawdzone agencje, które rekrutują na tereny Belgi?
Spotkałam się z "linktoEurope" ale mało było ogłoszeń, znikoma ilość. Najwięcej jest do UK i Irlandii.
kf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 17:43   #90
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: praca pielęgniarka za granicą

Cytat:
Napisane przez kf123 Pokaż wiadomość
Właśnie jeszcze w internecie poczytałam i jest dokładnie, tak jak piszesz.
Chciałabym wyjechać, ale tam gdzie poziom pielęgniarstwa jest cywilizowany w Europie to pozostaje mi jedynie część mocno północna.
Orientujesz się, jak znaleźć sprawdzone agencje, które rekrutują na tereny Belgi?
Spotkałam się z "linktoEurope" ale mało było ogłoszeń, znikoma ilość. Najwięcej jest do UK i Irlandii.
Ja mam info z pierwszej ręki, bo moje koleżanki Portugalki są w UK i Belgii.
Pielęgniarstwo nie jest cywilizowane nawet na północy (moje własne doświadczenie), jest lepiej płatne, ale nie koniecznie bardziej cywilizowane.
Nie znam żadnych agencji, niestety.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-06 11:45:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.