Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-23, 10:45   #61
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Sadie, zajrzałam na inne Twoje tematy. Już 2 lata temu miałaś wątpliwości, prawie się rozstaliście, on chyba też miał wątpliwości. Czyli chyba jednak nie było tak idealnie? Wyciągnij z tego wnioski i następnym razem nie pakuj się na siłę w układ w którym nie czujesz wsparcia, nie czujesz zaangażowania. Szanuj siebie.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:08   #62
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Wyprowadzilam sie. Od 2 tygodni chodze tez do psychologa. Jest ciezko.
Nikt nie mówił, że będzie lekko i łatwo. Ale z czasem będzie lepiej, aż do końca się wyleczysz z tego związku. Tym bardziej, że źle między Wami było przecież od dawna, na co dowodem są wcześniejsze wpisy. Ważne, że w końcu dojrzałaś do tego, aby coś z tym zrobić, uratować siebie. Idź tą drogą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:22   #63
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Jest ciężko i przez jakiś czas będzie. Ale bądź z siebie MEGA dumna, bo już postawiłaś milowy krok w kierunku lepszego życia. Będziesz miała chwile zwątpienia, będziesz miała gonitwę (zazwyczaj absurdalnych) myśli. Ale nie poddawaj się temu, idź do przodu! A w gorszych chwilach - pisz tutaj
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 22:48   #64
Minui
Raczkowanie
 
Avatar Minui
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 450
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Również jestem z Ciebie bardzo dumna. Nie poddawaj się!
__________________
Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz
To nic takiego, może po prostu w twoim mieszkaniu są wrota do piekła.

- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.
Minui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 09:35   #65
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Skrzywdził Cię a Ty się jeszcze zastanawiasz? Borze
Odejdź i to szybko.

Teraz doczytałam koniec. Dobra decyzja. Będzie już tylko lepiej <3
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...

Edytowane przez GdyMnieSenZmorzy
Czas edycji: 2017-01-24 o 09:36
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 15:44   #66
redlady123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 234
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Widać jesteś bardzo mądrą i rozsądną kobietą, która potrafi zawalczyć o swoją przyszłość. Żeby zdecydować się na radykalną zmianę życia - potrzeba ogromnej odwagi! Gratuluję dobrego wyboru i pamiętaj z każdym dniem będzie coraz lepiej. Czas działa na Twoją korzyść!
redlady123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 16:37   #67
doremifasolla
Raczkowanie
 
Avatar doremifasolla
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 66
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Bałabym sie miec z kims takim dzieci.Podobnie jak inne osoby uwazam ze pamieta,co zrobił i nie widzi w tym nic zlego,bo bawil sie dalej o to Ciebie karal milczeniem.
Zgadzam się w 100%
Póki nie ma dziecka zwiewaj!
doremifasolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 16:39   #68
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Brawo autorko Dobrze, że się wyprowadziłaś, bo niestety byłoby tylko gorzej. Lepiej odejść niż żyć z katem.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 23:51   #69
201711301501
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 488
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez doremifasolla Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%
Póki nie ma dziecka zwiewaj!
A gdyby dziecko było, to co?
201711301501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 00:53   #70
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropce Pokaż wiadomość
A gdyby dziecko było, to co?
To zwiewać dwa razy szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 21:12   #71
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropce Pokaż wiadomość
A gdyby dziecko było, to co?
To przed odejściem musiałaby wiele rzeczy zaplanować, przygotować się do odejścia. Bez dzieci - mogła to zrobić bardzo szybko.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-27, 21:17   #72
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Super, życzę Ci dużo sily!
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 10:15   #73
rudywiking
Rozeznanie
 
Avatar rudywiking
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 911
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Nie "nie ma ofiar tylko ochotniczki".
Raczej " za pierwszym razem jesteś ofiarą, za każdym kolejnym już ochotniczką".
Nikt nie ma prawa krzywdzić drugiego człowieka. Proste i ( większości ludzi) wiadome. Ale jeśli misio jest przedstawicielem tej mniej zorientowanej mniejszości trzeba uciekać.
Pierwszy raz musi być ostatnim.
Zresztą jak zyć po czymś takim? Całe życie na paluszkach, żeby nie drażnić misia?
Przemocowiec jest przemocowcem zawsze. Tak mi się wydaje.
Po prostu z czasem ta maska człowieka normalnego i cywilizowanego zaczyna mu uwierać. Wtedy ją zrzuca i pokazuje prawdziwe "ja".
Jak ofiara wtedy nie ucieknie, to dla mnie jest ochotniczką.

Autorko, powodzenia. Teraz będzie już tylko lepiej.
rudywiking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 11:17   #74
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

pisz wiecej. Trzymam kciuki. POwinnas poczuc ulge.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 09:13   #75
Sadie_
Raczkowanie
 
Avatar Sadie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Czuje sie juz lepiej. Spokojniej. Na mysl, ze mialabym wrocic do naszego mieszkania chocby na chwile po jakas rzecz, ktora tam zostawilam czuje strach i przerazenie na tyle, ze nie jestem w stanie tego zrobic.
Maz kontaktuje sie ze mna glownie w sprawach formalnych. Nie walczyl, nie protestowal, nie prosil o powrot. Chyba do konca nie wierzyl, ze sie wyprowadze. Kilka dni temu z nim rozmawialam z wlasnej inicjatywy, zeby przemyslal jednak sprawe i w razie czego udal sie po pomoc, bo takie zachowania nie sa normalne. Powiedzial mi, ze mial czas na przemyslenie i widzi teraz swoj blad i stara sie pracowac nad soba, cos tam czyta. Podpytywal mnie czy jezeli pojdzie do lekarza to wroce. Nie podoba mi sie to, musial budzic sie kilka tygodni w pustym mieszkaniu, zeby w koncu zdac sobie sprawe, ze jest problem. A teraz zamiast juz dawno byc u lekarza, bo tyle razy z nim o tym rozmawialam podpytuje mnie, tak jakby sprawdzal, czy w ogole sie oplaca ruszyc tylek na konsultacje. Bardzo smutne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sadie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 11:20   #76
Janna_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 269
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Jesteś naprawdę silną babką i trzymam za Ciebie kciuki Wspaniale sobie radzisz Nie daj się zmanipulować mężowi! Gdyby na prawdę mu zależało i zdawał sobie sprawę z problemu już dawno byłby na terapii zamiast robić jakieś podchody czy wrócisz jeśli się zapisze.
__________________
City of stars
Just one thing everybody wants
There in the bars
And through the smokescreen of the crowded restaurants...
Janna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 12:53   #77
redlady123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 234
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Najgorszą rzeczą jaką mogłabyś zrobić to powrót do Twojego męża. Z Twojej wypowiedzi przebija jakaś nutka żalu że po Waszym rozstaniu on nie rzucił wszystkiego i nie zaczął o Ciebie walczyć.
Otóż nie walczył! Po tym jak Cię prawie udusił też nic nie zrobił! Tacy ludzie się nie zamieniają!!
Rozumiem, że chciałabyś, aby się leczył bądź co bądź spędziliście część życia razem. Ale on powinien się leczyć dla siebie a nie dla Ciebie! Nie pozwól się zmanipulować w to, że on będzie leczył się dla Ciebie. Nie wracaj do związku, w którym nie ma żadnej przyszłości. Najgorsze już za tobą - trzymaj się twardo swoich postanowień.
redlady123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 13:16   #78
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Czuje sie juz lepiej. Spokojniej. Na mysl, ze mialabym wrocic do naszego mieszkania chocby na chwile po jakas rzecz, ktora tam zostawilam czuje strach i przerazenie na tyle, ze nie jestem w stanie tego zrobic.
Maz kontaktuje sie ze mna glownie w sprawach formalnych. Nie walczyl, nie protestowal, nie prosil o powrot. Chyba do konca nie wierzyl, ze sie wyprowadze. Kilka dni temu z nim rozmawialam z wlasnej inicjatywy, zeby przemyslal jednak sprawe i w razie czego udal sie po pomoc, bo takie zachowania nie sa normalne. Powiedzial mi, ze mial czas na przemyslenie i widzi teraz swoj blad i stara sie pracowac nad soba, cos tam czyta. Podpytywal mnie czy jezeli pojdzie do lekarza to wroce. Nie podoba mi sie to, musial budzic sie kilka tygodni w pustym mieszkaniu, zeby w koncu zdac sobie sprawe, ze jest problem. A teraz zamiast juz dawno byc u lekarza, bo tyle razy z nim o tym rozmawialam podpytuje mnie, tak jakby sprawdzal, czy w ogole sie oplaca ruszyc tylek na konsultacje. Bardzo smutne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smutne jest to że osoba której ufałas i kochałaś chciała Cię udusić i zrobiła Ci fizyczną krzywdę.

Nie dziwi mnie to,że on to bagatelizuje. Taki typ człowieka.
Ściemnial że nic nie pamiętał, na bank.

A z tą przyjaciółką która Ci doradzala spróbowania z mężem. Chyba sobie ona nie wyobraża co on zrobił. Duszenie kogoś oznacza czynną napaść. To jest karalne.

Wyobrażasz sobie,że jesteście nadal razem a on wpadnie w złość i zacznie cię dusić, i w końcu udusi?

Straszne,naprawdę. Trzymam za ciebie kciuki. Silna z Ciebię babeczka
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 13:33   #79
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Zaraz mnie zjecie...ale co było katalizatorem tego zachowania? Co wyzwoliło tą agresję w nim? Wiem ,że to niczego nie zmienia, przemoc to przemoc ale co sprawiło ,że puściły mu hamulce? Wasze kłótnie zawsze były takie wybuchowe ? Aż trudno uwierzyć ,że spokojny gość ,jak piszesz nagle zachowuje się jak nieczuły zwyrodnialec.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-03, 14:57   #80
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Zaraz mnie zjecie...ale co było katalizatorem tego zachowania? Co wyzwoliło tą agresję w nim? Wiem ,że to niczego nie zmienia, przemoc to przemoc ale co sprawiło ,że puściły mu hamulce? Wasze kłótnie zawsze były takie wybuchowe ? Aż trudno uwierzyć ,że spokojny gość ,jak piszesz nagle zachowuje się jak nieczuły zwyrodnialec.
Możliwe, że do Autorki dopiero dotrze z czasem, że on często był agresywny (w słowach, w postawie), a to była po prostu eskalacja tej agresji. Natomiast po co jej analizowanie czemu akurat w tamtej chwili? To jemu się może przydać na przyszłość. Ona ma już ten etap za sobą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 17:53   #81
201711301501
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 488
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Zaraz mnie zjecie...ale co było katalizatorem tego zachowania? Co wyzwoliło tą agresję w nim? Wiem ,że to niczego nie zmienia, przemoc to przemoc ale co sprawiło ,że puściły mu hamulce? Wasze kłótnie zawsze były takie wybuchowe ? Aż trudno uwierzyć ,że spokojny gość ,jak piszesz nagle zachowuje się jak nieczuły zwyrodnialec.
Jakie to ma znaczenie?! NIC nie usprawiedliwia agresji i przemocy.
201711301501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 18:12   #82
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Zaraz mnie zjecie...ale co było katalizatorem tego zachowania? Co wyzwoliło tą agresję w nim? Wiem ,że to niczego nie zmienia, przemoc to przemoc ale co sprawiło ,że puściły mu hamulce? Wasze kłótnie zawsze były takie wybuchowe ? Aż trudno uwierzyć ,że spokojny gość ,jak piszesz nagle zachowuje się jak nieczuły zwyrodnialec.
mnie się zdaje że to nie był czynnik zewnętrzny. Jakby przestał kontrolować swojego "mrocznego pasażera" .
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 19:36   #83
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Autorko, wiem jak to boli - jak jest się w związku i niczego nie można uzyskać, a dopiero rozstanie jest wystarczającym bodźcem by zacząć naprawiać swoje życie. Przeżyłam to samo, choć nie w takim natężeniu jak Ty. Za jakiś czas zaczniesz jednak żyć swoim życiem i nie będzie Cię to już obchodzić. Pójdziesz dalej a do niego nie będziesz czuć niczego poza obojętnością. Z czasem będzie lepiej.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 11:39   #84
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Trzymam kciuki!

Moze po alkoholu włącza mu sie taki agresor. Niedawno znajoma miała taki sam przypadek.
Facet spokojny itd. Ale po alkoholu pokłócili sie i wtedy tez ja szarpał i popychał.
Ona na drugi dzien rano spakowała go, musiał sie wynieść ale sam poszedł na terapie.
Nie moze pic...

Zaufanie mozna odbudować pod warunkiem, ze on tego chce i cos z tym robi. A u Ciebie było "poczekamy".

Wtedy terapia i zero alkoholu.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 13:09   #85
Sadie_
Raczkowanie
 
Avatar Sadie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Znam meza bardzo dlugo i wiele razy widzialam go pod wplywem alkoholu i nigdy nie byl wtedy agresywny, wiec nie wydaje mi sie, ze to alkohol. Zreszta alkohol nie jest dla mnie zadnym usprawiedliwieniem.

Ktos pytal co bylo czynnikiem zapalnym, juz dokladnie nie pamietam, to byla sprzeczka, nawet nie klotnia, wymiana zdan, nie obrazilam go w zaden sposob ani sama nie bylam agresywna w jego strone. Na codzien jest bardzo opanowany i spokojny, rzadko sie klocilismy, ale juz pisalam, ze teraz patrzac wstecz na te klotnie to widze, ze czasami reagowal bardzo gwałtownie, niewspolmiernie do tego co sie stalo.

Nie wiem czy mam zal, ze nie walczy, mysle, ze gdyby walczyl i cos robil, byloby mi duzo trudniej teraz. Troche tez nieszczere wydaja mi sie checi zmian i tej pracy nad soba, bo ruszyl do tego dopiero w momencie jak poczul, ze niedlugo bedzie trzeba sie zmierzyc z konsekwencjami mojej wyprowadzki, cos powiedzieć rodzinie, znajomym, wiec bada teten czy jest sens isc do lekarza i czy wtedy wroce do domu, bo jak nie, to przeciez sie nie oplaca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sadie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 15:31   #86
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Bądź nieugięta. Z tej mąki chleba już nie będzie, on nie widzi nawet co zrobił.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 21:28   #87
roberouge
Raczkowanie
 
Avatar roberouge
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 130
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Uciekaj póki masz na to siłę (psychicznie) Chociaż jak zastanawiasz się czy można po tym odbudować zaufanie to raczej tej siły masz niewiele...
__________________
roberouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:33   #88
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Znam meza bardzo dlugo i wiele razy widzialam go pod wplywem alkoholu i nigdy nie byl wtedy agresywny, wiec nie wydaje mi sie, ze to alkohol. Zreszta alkohol nie jest dla mnie zadnym usprawiedliwieniem.

Ktos pytal co bylo czynnikiem zapalnym, juz dokladnie nie pamietam, to byla sprzeczka, nawet nie klotnia, wymiana zdan, nie obrazilam go w zaden sposob ani sama nie bylam agresywna w jego strone. Na codzien jest bardzo opanowany i spokojny, rzadko sie klocilismy, ale juz pisalam, ze teraz patrzac wstecz na te klotnie to widze, ze czasami reagowal bardzo gwałtownie, niewspolmiernie do tego co sie stalo.

Nie wiem czy mam zal, ze nie walczy, mysle, ze gdyby walczyl i cos robil, byloby mi duzo trudniej teraz. Troche tez nieszczere wydaja mi sie checi zmian i tej pracy nad soba, bo ruszyl do tego dopiero w momencie jak poczul, ze niedlugo bedzie trzeba sie zmierzyc z konsekwencjami mojej wyprowadzki, cos powiedzieć rodzinie, znajomym, wiec bada teten czy jest sens isc do lekarza i czy wtedy wroce do domu, bo jak nie, to przeciez sie nie oplaca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe bardzo,że tak jest.
Nie wracaj do domu choćby nie wiem co Ci naopowiadał i obiecał.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 07:23   #89
Sadie_
Raczkowanie
 
Avatar Sadie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 74
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Jutro widze sie z mezem po raz pierwszy od wyprowadzki, czyli po poltorej miesiaca. Widze, ze meczy sie w tym "zawieszeniu", wiec najwyzszy czas porozmawiac. Oczywiście inicjatywa spotkania wyszla ode mnie. Odkąd sie wyprowadzilam chyba tylko 3 razy skontaktowal sie ze mna orzez sms. Glownie w sprawach formalnych, czasem probowal podpytywac czy oplaca sie o mnie starac, czy sie rozwodzimy. Ostatnio napisal, ze zdal sobie sprawe jak bardzo mnie kocha i ze robiac i mowiac mi te wszystkie rzeczy nie mial tej swiadomosci. Nie wiem czy sie smiac czy plakac.
Pomijajac juz ten caly akt przemocy, dochodze do wniosku, ze moj maz nie potrafi i nie potrafil sobie radzic z emocjami, jest w tym zagubiony jak male dziecko, nie wie co robic. Wiem, ze to juz nie powinno mnie obchodzic, ale jednak go kochalam i spedzilam z nim kawalek zycia, wiec o tym mysle sporo i analizuje wiele sytuacji.

Odkad dowiedzialam sie, jak przezywa teraz ta cala sytuacje nie radze sobie z poczuciem winy, ze zniszczylam mu zycie, odebralam szanse na wszystko. Wiem, ze nie powinnam miec takich nysli, ale one zjadaja mnie od srodka. Ostatnie tygodnie sa dla mnie bardzo ciezkie, tym bardziej, ze nie mam wsparcia w najbliższych osobach, ktore uwazalam za przyjaciół. Kilka dni temu uslyszalam od jednej z przyjaciolek, zebym dala spokoj, ze skoro nic mi sie nie stalo w ty zdarzeniu i zyje, to moze byl to znak ostrzegawczy dla nas, by zajac sie naszym małżeństwem i je odbudowywac. Nie moge uwierzyc, ze dla moich bliskich moje zycie i zdrowie jest mniej wazne, niz wezel malzenski. Chyba moja obecna sytuacja zyciowa bardzo posprząta w moim zyciu. Pomoc i wsparcie dostaje od osob, od ktorych tego nie oczekiwałam i sie tego nie spodziewalam, a wiekszosc moich bliskich zaluje mojego meza, ktorego zostawilam z problemem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sadie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 07:58   #90
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Druga twarz męża? czy da się odbudować zaufanie po czymś takim?

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Jutro widze sie z mezem po raz pierwszy od wyprowadzki, czyli po poltorej miesiaca. Widze, ze meczy sie w tym "zawieszeniu", wiec najwyzszy czas porozmawiac. Oczywiście inicjatywa spotkania wyszla ode mnie
No, to faktycznie, bardzo się męczy, biedny miś

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Ostatnio napisal, ze zdal sobie sprawe jak bardzo mnie kocha i ze robiac i mowiac mi te wszystkie rzeczy nie mial tej swiadomosci.
Oh, jejku, biedaczek. A on tak kocha, no co za miód chłopak!

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Pomijajac juz ten caly akt przemocy, dochodze do wniosku, ze moj maz nie potrafi i nie potrafil sobie radzic z emocjami, jest w tym zagubiony jak male dziecko, nie wie co robic.
Jakie pomijając? NIC nie usprawiedliwia przemocy wobec drugiego człowieka, a już zwłaszcza - teoretycznie - najbliższego, jakim jest partner. Rozumiesz to? I choćby był w dzieciństwie tyrany jak worek kartofli na wykopkach, NIE ma prawa się na Tobie wyżywać 'bo coś tam'

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Wiem, ze to juz nie powinno mnie obchodzic, ale jednak go kochalam i spedzilam z nim kawalek zycia, wiec o tym mysle sporo i analizuje wiele sytuacji.
To teraz pora pokochać siebie i przeanalizować, jak przestać analizować JEGO życie i zachowania

Cytat:
Napisane przez Sadie_ Pokaż wiadomość
Kilka dni temu uslyszalam od jednej z przyjaciolek, zebym dala spokoj, ze skoro nic mi sie nie stalo w ty zdarzeniu i zyje, to moze byl to znak ostrzegawczy dla nas, by zajac sie naszym małżeństwem i je odbudowywac.
Zerwij z nią wszelkie kontakty. I z każdą jedną osobą, która będzie Ci wmawiała takie głupoty. Serio piszę. To jest jakiś kosmos, dramat, dziadostwo, paranoja...
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-20 10:24:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.