Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-10, 10:37   #61
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 156
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87489891]Może. A nawet jeśli wątek nie jest prawdziwy to co szkodzi poteoretyzować dla sportu czy wrazić swoje zdanie na dany temat? Przecież my wszyscy możemy nie istnieć [/QUOTE]Mam takie samo zdanie. To, czy wątek jest prawdziwy czy nie nie ma znaczenia, grunt to dobra dyskusja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 11:47   #62
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Jutro mam zamiar spędzić cały dzień na nowym mieszkaniu i często przechadzać się korytarzem, więc jest szansa, że spotkam sąsiadkę i zobaczę, co w trawie piszczy.

Fakt jest taki, że ja sobie nie życzę póki co, żeby osoba dla mnie nieznajoma wchodziła do mojego mieszkania, za które notabene zapłaciłam połowę. Mąż już o tym wie, rozumie i szanuje, nawet jeśli on ma inne zdanie. Amen.

A nawet dziś zaglądnę, bo mąż już tam robi.

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2020-01-10 o 11:52
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 15:33   #63
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Przesadzasz z tym jej oglądaniem.
Powinnaś zje...ć teścia, że wlazi jak do siebie.
Po tekście ostatnim tej kobiety - uważałabym na nią. Może jest wścibska, a może wyrywa twojego faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 15:51   #64
daisydoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 170
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Dużo zależy od charakteru. Ja nie jestem w ogóle fanką zacieśniania więzi sąsiedzkich, bo nie widzę powodu do podejmowania znajomości dlatego, że ktoś mieszka obok. Więc mnie zawsze dziwi to podejście ,,ooo, cześć sąsiad, co słychać?".
Jak mi by się obca sąsiadka/sąsiad próbował władować do domu i zagadywał to bym się czuła źle. Bardzo. Ale są osoby mega towarzyskie i one to na przykład lubią. Na twoim miejscu byłabym zła na męża, że ją wpuścił. Ale z drugiej strony ciężko podejmować wszystkie decyzje ,,komisyjnie", może zwyczajnie nie pomyślał. Trochę to dla mnie chore ładować się komuś do domu.
Jej tekst był dziwny. Wiele zależy w jakim tonie on był wypowiedziany etc. Sąsiadka mogła żartować, mogła flirtować, mogła rzucić czymś bez zamysłu - tego to już nikt z nas nie wie.
daisydoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 16:44   #65
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Mały szok dziś przeżyłam. Poszłam na mieszkanie, bo chciałam zanieść mężowi coś ciepłego do jedzenia i herbatę w termosie, bo facet robiąc zapomina o jedzeniu i piciu.

Wchodzę już do klatki i słyszę coś w stylu: cześć, idę właśnie do twojego męża. Ja szłam zamyślona, przez chwilę myślałam że to nie do mnie, ale patrzę i mówię taka zdziwiona dzień dobry, ale pani mnie chyba z kimś pomyliła. A ona że widziała nas przecież jak spacerowaliśmy z dzieciakami po osiedlu i mnie poznała no i że ona zna Wojtka i właśnie do niego idzie i czy ja też się wybieram. To myślę, że to ta kobieta. Przez chwilę stałam oszołomiona ale zaraz się ogarnęłam i powiedziałam jej tak chłodno: a to pani idzie do MOJEGO mieszkania? Ona tak dziwnie popatrzyła, a ja mówię, no bo jeśli idzie pani do mojego męża, to idzie pani do mojego mieszkania prawda? A w jakiej sprawie? A ona, no że już mamy więcej zrobione niż ostatnio jak ją oprowadzał i że chce zobaczyć. Wkurzyłam się i mowię: jak chce pani poszukać inspiracji, to od tego jest pinterest i katalogi, mój mąż panią wpuścił, praktycznie pani nie znając, bo jest miły, czego nie można powiedzieć o jego żonie I pytam: a pani ma ładne mieszkanko, może obejrzymy razem? Mina tak jej zrzedła, zaczęła coś mówić yyyy, aha, a to do widzenia

Jakie chamskie babsko, nie zapyta czy może ze mną zaglądnąć jak mąż robi, tylko mówi że akurat szła do mojego męża (co nie wiem, czy było prawdą, czy po prostu mnie chciała wkurzyć i sprawdzić). A jak chciałam oglądnąć jej mieszkanie, to już zaczęła się jąkać i pożegnała, no jak to tak niegościnnie. Mam nadzieję, że kochaną sąsiadeczkę będę mieć już z głowy.

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2020-01-10 o 16:45
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 17:16   #66
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Gratuluje asertywnoci, dobrze zrobilas oby tylko przypadkiem do niego nie chodzila jak cie nie bedzie, podgladac, probowac was sklocic i mowic jaka to ty jestes niemila. Ale jesli maz bedzie asertywny to bedzie dobrze. Dobrze zrobilas, co za bezczelna baba, ide do pani meza, no nie moge co za ludzie. Chyba nie ma swojego zycia i sie wybitnie nudzi.

Edytowane przez niemanicka
Czas edycji: 2020-01-10 o 17:28
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 18:18   #67
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Już Ci miałam odpisywać tutaj, bo w przeciwieństwie do większości piszących tu bardzo mi się ta pani nie podoba i w moim odczuciu alarmami aż bije po oczach, a jak dopisałaś ten tekst "ale po co żonę w to mieszać", to już w ogóle. Mam taki wniosek po lekturze tego wątku, że ludzie są ślepi, intuicja na poziomie zerowym, wielu rzeczy i sygnałów subtelnych nie dostrzegają, zbywając czyjeś obawy tak łatwo. No ale, wracając, widzę że już odpisałaś i potwierdziły się moje przypuszczenia Co za bezczelna chamówa! Bardzo mi się podoba, jak jej asertywnie odparowałaś, tak trzymać Chciałam jeszcze wyrazić swoje oburzenie na to, że Twoi teściowie mieli klucze do Waszego poprzedniego mieszkania i wchodzili jak do siebie, no niepojęte! W życiu bym na coś takiego nie pozwoliła, to jest zdecydowane przekroczenie pewnej granicy, którą na szczęście chyba stanowczo już im postawiliście. Żeby we własnym mieszkaniu się kitrać z przebieraniem, bo ktoś może wejść.... no nie, co to, to nie

Ale się ta baba ma z pyszna teraz Pisz tu autorko, jak to tam dalej będzie wyglądało, ciekawie się zapowiada

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2020-01-10 o 18:20
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 11:35   #68
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Cytat:
to od tego jest pinterest i katalogi, mój mąż panią wpuścił, praktycznie pani nie znając, bo jest miły, czego nie można powiedzieć o jego żonie I pytam: a pani ma ładne mieszkanko, może obejrzymy razem? Mina tak jej zrzedła, zaczęła coś mówić yyyy, aha, a to do widzenia
No i prawidłowo, namolna baba.
Cytat:
Fakt jest taki, że ja sobie nie życzę póki co, żeby osoba dla mnie nieznajoma wchodziła do mojego mieszkania, za które notabene zapłaciłam połowę. Mąż już o tym wie, rozumie i szanuje, nawet jeśli on ma inne zdanie. Amen.
dla mnie to jest kluczowe. Nie suszyłabym o to facetowi głowy bo co jest chłop winien że jest miły, i pewnie niedługo się wprowadzicie to możesz sama sobie rozwiązać z nią problem - ale nie życzysz sobie myszkowania po swoich kątach, zapowiedziałaś i po tym powinien jej grzecznie powiedzieć że ty się na takie oględziny nie zgadzasz i niech przyjdzie gdy ty już tam będziesz. Tym bardziej że konfrontację z sąsiadką już zrobiłaś.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 17:49   #69
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Dla mnie jestes historyczka, uwazaj bo ta kobieta jest Twoim misiaczkiem tak bardzo zainteresowana, ale jej pokazalas wow haha.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

*histeryczka
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 17:53   #70
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Patizm Pokaż wiadomość
Dla mnie jestes historyczka, uwazaj bo ta kobieta jest Twoim misiaczkiem tak bardzo zainteresowana, ale jej pokazalas wow haha.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

*histeryczka
Początkowo myślałam, że sąsiadka jest kontaktową, otwartą osobą, która chce poznać nowych znajomych. Ale po spotkaniu z autorka widać, że tak nie jest i moze mieć złe intencje, bo powinna chętnie przystać na pokazanie swojego mieszkania, skoro widziala ich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 18:06   #71
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Jak jej tak powiedziala “ one niż ostatnio jak ją oprowadzał i że chce zobaczyć. Wkurzyłam się i mowię: jak chce pani poszukać inspiracji, to od tego jest pinterest i katalogi, mój mąż panią wpuścił, praktycznie pani nie znając, bo jest miły, czego nie można powiedzieć o jego żonie”

To sie nie dziwie ze sasiadce mina zrzedla, mi tez by zrzedla i wiecej do czynienia z wariatka i dzikuska ktora mi prawie ze grozi bo ogladalam uklad pomieszczen w jej mieszkaniu
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 20:57   #72
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Patizm Pokaż wiadomość
Jak jej tak powiedziala “ one niż ostatnio jak ją oprowadzał i że chce zobaczyć. Wkurzyłam się i mowię: jak chce pani poszukać inspiracji, to od tego jest pinterest i katalogi, mój mąż panią wpuścił, praktycznie pani nie znając, bo jest miły, czego nie można powiedzieć o jego żonie”

To sie nie dziwie ze sasiadce mina zrzedla, mi tez by zrzedla i wiecej do czynienia z wariatka i dzikuska ktora mi prawie ze grozi bo ogladalam uklad pomieszczen w jej mieszkaniu
Mam podobne odczucia. Dla mnie też takie nastawienie było totalnym odcięciem ewentualnych relacji.

To dziwne że ludzie tak skarnie poszczegaja takie rzeczy, nawet bym nie pomyślała że z czegoś tak dla mnie blachego mogła wyjść taka "afera sąsiedzka"


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 21:06   #73
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

W pierwszej wizycie nie widzę nic złego.i uważam.ze przesadzasz. Nie było tam Waszych rzeczy.
Następna wymianę zdań i tekst o mieszaniu się żony uważam za słaby. Uważać na nią i tyle. Ale żeby tak się przejmować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 21:29   #74
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Cytat:
Jak jej tak powiedziala “ one niż ostatnio jak ją oprowadzał i że chce zobaczyć. Wkurzyłam się i mowię: jak chce pani poszukać inspiracji, to od tego jest pinterest i katalogi, mój mąż panią wpuścił, praktycznie pani nie znając, bo jest miły, czego nie można powiedzieć o jego żonie”

To sie nie dziwie ze sasiadce mina zrzedla, mi tez by zrzedla i wiecej do czynienia z wariatka i dzikuska ktora mi prawie ze grozi bo ogladalam uklad pomieszczen w jej mieszkaniu
lol, jakby to było ze strony autorki tak z dupy odezwa, ze złości że jak śmiała raz wpaść, to owszem,
ale baba co tydzien monitoruje postęp prac a gdy mąż grzecznie sugeruje by przyszła i omawiała takie kwestie z żoną bo w końcu to też jej dom i także jej sprawa to ta rzuca, że po co mieszać żonę; jak można za jej plecami.
I jak taka serdeczna było powiedzieć jasne i zaprosić autorkę do siebie na kawę.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 13:10   #75
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

U nas chodzili "sąsiedzi" obczajać ludziom mieszkania, a jak padało pytanie "a państwa mieszkanie które?" to szybko się zmywali

Jak dla mnie to pogadaj z mężem, bo on nie respektuje twoich granic. Ludzi spotkasz różnych i na to nie masz wpływu, ważne jak wy reagujecie w tej sytuacji, czy dbacie w takich sytuacjach o komfort drugiej osoby. Nie ma, że mąż "jest naiwny" (mięciutki i bierny), a ty musisz lecieć pilnować rozporka i znaczyć nowy teren - jaki to związek?
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 13:40   #76
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;87496270]U nas chodzili "sąsiedzi" obczajać ludziom mieszkania, a jak padało pytanie "a państwa mieszkanie które?" to szybko się zmywali

Jak dla mnie to pogadaj z mężem, bo on nie respektuje twoich granic. Ludzi spotkasz różnych i na to nie masz wpływu, ważne jak wy reagujecie w tej sytuacji, czy dbacie w takich sytuacjach o komfort drugiej osoby. Nie ma, że mąż "jest naiwny" (mięciutki i bierny), a ty musisz lecieć pilnować rozporka i znaczyć nowy teren - jaki to związek?[/QUOTE]

Właśnie tutaj to samo, sąsiadka nie chciała ze mną oglądnąć swojego mieszkania...

Mąż już zna moje granice, wcześniej po prostu nie mieliśmy takiej sytuacji, że ktoś chce chodzić i oglądać, jak mamy zrobione ani obserwować postępu prac. On jest facetem i być może dla niego oglądanie, jak mam co ułożone czy udekorowane nie jest niczym złym, ja mam już inne zdanie na ten temat. Z kolei dałam mu przykład - czy np miałby coś przeciwko, żeby sąsiad oglądał jego auto, wsiadł do środka czy nawet ze mną kawałek przejechał. Najeżył się i mówi, że jego auto to jego auto i nikt nie ma do niego prawa hehe. Więc mówię, że ja tak czuję się z moim mieszkaniem

I żeby nie było, ja z osiedla znam tam masę ludzi, bo to nowe mieszkanie jest na tym samym osiedlu, tylko większe. I lubimy się, zapraszaliśmy do siebie, więc to nie jest tak, że ja nikogo do mnie nie wpuszczę, bo chronię moich czterech ścian jak nie wiem czego. Ale to wszystko było w grzeczny sposób, kiedy ja również byłam w domu, bez tekstów "nie mieszajmy w to żony". To było tak normalnie i przede wszystkim obustronnie, zapraszamy się wzajemnie, a nie że ktoś chce obserwować postęp prac i oglądać, ale już my do tego kogoś wstępu nie mamy.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:30   #77
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Z opisu wątku wydaje mi się, że ta sąsiadka to po prostu obrotna babka, która potrafi wszystko sobie załatwić chce poszukać inspiracji - nie wstydzi się zagaić sąsiada, żeby obejrzeć układ mieszkania. Potrzebuje miejsca parkingowego na noc - potrafi się obrócić i raz dwa załatwić i jeszcze do tego wziąć numer telefonu, jakby kiedyś czegoś jeszcze potrzebowała (bo widzi, że sąsiad na wszystko się zgadza). Nie chce w to mieszać żony - a jakże by inaczej ! Wtedy istniałaby obawa, że żona okaże się bardziej asertywna od męża ;-)

Takiej osobie trzeba po prostu nauczyć się odmawiać i tyle. Nie mieszałabym tego z wdepnieciem w czyjąś prywatność, bo nie właziła wam z butami do zamieszkanego lokum, tylko na stan niemalże surowy. Na początkowym etapie budowy, gdy mieszkania nie mają jeszcze drzwi wejściowych, każdy z właścicieli mieszkań może sobie wejść i pozwiedzać inne ściany i kąty w innych mieszkaniach. U nas też tak było, że sąsiedzi oglądali swoje, bo można było zmieniać układ pomieszczeń na tym etapie budowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 02:18   #78
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 472
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Ona go podrywa.
__________________
Love has a nasty habit of disappearing overnight
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 18:13   #79
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Nowa sąsiadka w naszym mieszkaniu

Chwilowo mamy spokój, widziałam sąsiadkę ostatnio z mężem, ale coś burczała na niego, mojego przestała zaczepiać.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-22 19:13:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.