Co robicie na obiad? Część XXI! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-13, 13:39   #871
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam tę jedną cukinię z ogródka faszerowaną a że zostało mi farszu, to była jeszcze zapiekana ciabatta.
Też często robię w sezonie
U nas dziś naleśniki z dżemem truskawkowym i malinowym.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 07:06   #872
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

U mnie ostatni dzień obiadu z zamrażalnika, w środę były gołąbki od cioci Krysi, wczoraj spaghetti z sosem bolońskim od taty, dziś odmrażam zrazy i jakieś mięso z wolnowaru. Do tego będą pyzy na parze i ogórki małosolne.
Mam teraz dużo miejsca na miskę do robienia lodów
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 09:16   #873
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Wczoraj było jajo sadzone, zsiadłe mleko z koperkiem, młode ziemniaki, kalafior z bułką.


A dziś podobno jest dzień kebaba i chyba właśnie kebaba wciągniemy na szybko Dziś mało czasu bo ja mam babski wieczór a TŻ męski i jeszcze coś do jedzenia muszę przygotować.


Jutro i w niedzielę opalanie na tarasie więc też coś szybkiego będę chciała ugotować. Może sałatkę Cezar
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230714_092633.jpg (103,8 KB, 46 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-14, 10:55   #874
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

W końcu coś ciekawego ugotowałam, niby makaron ze szpinakiem i pomidorkami, ale pycha. Na dziś naleśniki z twarogiem, a na weekend marzy się domowa pomidorówka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230701_131704.jpg (118,2 KB, 49 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-16, 18:10   #875
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wczoraj było jajo sadzone, zsiadłe mleko z koperkiem, młode ziemniaki, kalafior z bułką.

Odgapiłam, bo za gorąco, na długie gotowanie
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 07:49   #876
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

My się w sobotę najedliśmy na weselu
Marza wrzucam foty kiecki, na pierwszej przed przeróbką, może nie bardzo to widać bez głowy, ale długość nawet 1mm za kolano powoduje u mnie efekt Klotki, musi być do kolan max, albo potem już do kostki. Żałuję bo wszystkie spódnice do połowy łydki mają w sobie coś takiego szykownego, no ale niestety nie dla mnie one

A w temacie, wczoraj letnia sztampa: kalafior, fasolka, marchewka (dla mnie również nieco bobu) w jasnym sosie, ziemniaki, jajka sadzone i mizeria.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230716_092851.jpg (71,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230716_090606.jpg (83,7 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230716_211128.jpg (128,3 KB, 45 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 08:04   #877
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
My się w sobotę najedliśmy na weselu
Marza wrzucam foty kiecki, na pierwszej przed przeróbką, może nie bardzo to widać bez głowy, ale długość nawet 1mm za kolano powoduje u mnie efekt Klotki, musi być do kolan max, albo potem już do kostki. Żałuję bo wszystkie spódnice do połowy łydki mają w sobie coś takiego szykownego, no ale niestety nie dla mnie one

A w temacie, wczoraj letnia sztampa: kalafior, fasolka, marchewka (dla mnie również nieco bobu) w jasnym sosie, ziemniaki, jajka sadzone i mizeria.

Piękna sukienka, ślicznie w niej wyglądasz Nawet bez głowy Po przeróbce bardziej mi się podoba Szpilki też cudne, uwielbiam ten kolor!


W sobotę, tak jak planowaliśmy, był kebab. A na babskim wieczorze: caprese, sałatka Cezar, parówki w cieście. I wino oczywiście


W sobotę ja też zrobiłam sałatkę Cezar a w niedzielę była fasolka szparagowa w sosie pomidorowym. Dziś po pracy mamy parę rzeczy do załatwienia więc pewnie jutro dojemy resztę fasolki.


Wyprodukowałam też ogórki małosolne (z naszych własnych zbiorów) .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230715_095357.jpg (132,6 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230715_175109.jpg (145,0 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230716_165611.jpg (106,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230715_134709.jpg (125,6 KB, 42 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-17, 10:32   #878
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
My się w sobotę najedliśmy na weselu
Marza wrzucam foty kiecki, na pierwszej przed przeróbką, może nie bardzo to widać bez głowy, ale długość nawet 1mm za kolano powoduje u mnie efekt Klotki, musi być do kolan max, albo potem już do kostki. Żałuję bo wszystkie spódnice do połowy łydki mają w sobie coś takiego szykownego, no ale niestety nie dla mnie one
Pelagia, przepięknie wyglądałaś I stylizacja z tymi szpikami i torebką bomba Mnie się obie długości sukienki podobają, ale faktycznie krótsza lepsza, bo bardziej podkreśla figurę i zgrabne nogi. Fajnie, lekko, elegancko, letnio i ja dodatkowo uwielbiam taki odcień niebieskiego. Mam nadzieję, że impreza była udana. U mnie w lidlu nie ma tego ozdobnego prosecco, bliżej wesela poszukam w innych lidlach.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość


W sobotę ja też zrobiłam sałatkę Cezar a w niedzielę była fasolka szparagowa w sosie pomidorowym. Dziś po pracy mamy parę rzeczy do załatwienia więc pewnie jutro dojemy resztę fasolki.


Wyprodukowałam też ogórki małosolne (z naszych własnych zbiorów) .
Ja ogórki za jakieś 2 tygodnie będę robić, ale ja kiszone i krokodylki, bo nie ma u nas amatorów na małosolne. Zastanawiam się nad dzisiejszym obiadem i na pewno zrobię sałatkę (bo znów jest potwornie gorąco, a w zasadzie cały czas tak jest) i może jakąś lekką zupę, może kalafiorową, albo pomidorową, zobaczę jeszcze, co mi wpadnie do głowy
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 13:00   #879
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
My się w sobotę najedliśmy na weselu
Marza wrzucam foty kiecki, na pierwszej przed przeróbką, może nie bardzo to widać bez głowy, ale długość nawet 1mm za kolano powoduje u mnie efekt Klotki, musi być do kolan max, albo potem już do kostki. Żałuję bo wszystkie spódnice do połowy łydki mają w sobie coś takiego szykownego, no ale niestety nie dla mnie one

A w temacie, wczoraj letnia sztampa: kalafior, fasolka, marchewka (dla mnie również nieco bobu) w jasnym sosie, ziemniaki, jajka sadzone i mizeria.
Super kolory, pięknie wyglądałaś!
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Piękna sukienka, ślicznie w niej wyglądasz Nawet bez głowy Po przeróbce bardziej mi się podoba Szpilki też cudne, uwielbiam ten kolor!


W sobotę, tak jak planowaliśmy, był kebab. A na babskim wieczorze: caprese, sałatka Cezar, parówki w cieście. I wino oczywiście


W sobotę ja też zrobiłam sałatkę Cezar a w niedzielę była fasolka szparagowa w sosie pomidorowym. Dziś po pracy mamy parę rzeczy do załatwienia więc pewnie jutro dojemy resztę fasolki.


Wyprodukowałam też ogórki małosolne (z naszych własnych zbiorów) .
Zjadłabym wszystko. muszę zrobić sobie małosolnych
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 21:08   #880
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
My się w sobotę najedliśmy na weselu

Marza wrzucam foty kiecki, na pierwszej przed przeróbką, może nie bardzo to widać bez głowy, ale długość nawet 1mm za kolano powoduje u mnie efekt Klotki, musi być do kolan max, albo potem już do kostki. Żałuję bo wszystkie spódnice do połowy łydki mają w sobie coś takiego szykownego, no ale niestety nie dla mnie one



A w temacie, wczoraj letnia sztampa: kalafior, fasolka, marchewka (dla mnie również nieco bobu) w jasnym sosie, ziemniaki, jajka sadzone i mizeria.
Ta druga opcja u Ciebie super.
Co do długości sukienki mam tak samo, z tym że mi się ta długość midi generalnie nie podoba, a sama w czymś takim czuję się jak ciotka klotka. Wydaje mi się, że to w moim przypadku wynika ze stosunkowo małych piersi i wtedy długość nie pozwala na pokazanie atutów w postaci nóg, z przodu klatki piersiowej płasko i wychodzi albo zabiedzone dziecko z Kambodży albo właśnie ciotka, co to jej już na niczym nie zależy, a już na pewno nie na tym by wyglądać dobrze. Widzę po swoich piersiatych koleżankach, że one dobrze w takiej długości wyglądają.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 07:36   #881
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Dzięki dziewczyny!
Ech no właśnie, nie narzekałam na wielkość biustu dopóki nie schudłam... Z przyzwyczajenia kupuję miseczkę C, ale w sumie jest stanik, długo długo nic i dopiero biust

A wczoraj na obiad był łosoś w sosie koperkowym, ziemniaki odgrzewane przez podsmażanie i surówka z kiszonej kapusty z kapką majonezu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230717_203002.jpg (229,8 KB, 39 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-18, 12:10   #882
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny!
Ech no właśnie, nie narzekałam na wielkość biustu dopóki nie schudłam... Z przyzwyczajenia kupuję miseczkę C, ale w sumie jest stanik, długo długo nic i dopiero biust

A wczoraj na obiad był łosoś w sosie koperkowym, ziemniaki odgrzewane przez podsmażanie i surówka z kiszonej kapusty z kapką majonezu

Pożarłabym wszystko


Dziś reszta fasolki w sosie pomidorowym.
Jutro TŻ jedzie na szkolenie i wraca w piątek więc przez trzy dni planuję wyjadanie resztek z lodówki typu: trochę ugotowanej fasolki, sznycel wege, zsiadłe mleko. I na pewno ugotuję sobie zupę szczawiową, bo wreszcie szczaw pięknie mi się rozrósł
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 09:51   #883
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

O, mój TŻ od przyszłego tygodnia zaczyna zastępstwo za kolegę, więc pewnie będzie mało jadł w domu. Muszę zastanowić się co bym zjadła takiego co jem tylko sama. Dużo ostrego + śmierdzący ser. I bób!

A wczoraj inspiracja tym https://cleanfoodcrush.com/clean-eat...-potato-fries/ tylko u nas zwykłe frytki no i bez awokado. Bardzo dobrze to wyszło, TŻ mówi, że możemy nawet spróbować z batatami. Do tego były resztki surówki z kiszonej kapusty.
Na dziś mam ugotowany na wołowinie krupnik z dodatkiem pęczaku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230718_190720.jpg (179,2 KB, 39 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 16:27   #884
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O, mój TŻ od przyszłego tygodnia zaczyna zastępstwo za kolegę, więc pewnie będzie mało jadł w domu. Muszę zastanowić się co bym zjadła takiego co jem tylko sama. Dużo ostrego + śmierdzący ser. I bób!

A wczoraj inspiracja tym https://cleanfoodcrush.com/clean-eat...-potato-fries/ tylko u nas zwykłe frytki no i bez awokado. Bardzo dobrze to wyszło, TŻ mówi, że możemy nawet spróbować z batatami. Do tego były resztki surówki z kiszonej kapusty.
Na dziś mam ugotowany na wołowinie krupnik z dodatkiem pęczaku.
Jak sobie tak myślę o potrawach, które jem tylko sama, to do głowy przychodzi mi właśnie zupa szczawiowa, kapuśniak i wołowina z rosołu jeszcze. I chyba tyle

TŻ jest na tym szkoleniu w Poznaniu. Trafili z kolegami do kirgiskiej restauracji U Aipo. Pelagia, znasz może ten lokal?
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 16:52   #885
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Mój TŻ to nie je tylko śledzi w śmietanie z ziemniakami i właściwie na tym się kończy lista on to jesu wszystkożerny.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 06:37   #886
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mój TŻ to nie je tylko śledzi w śmietanie z ziemniakami i właściwie na tym się kończy lista on to jesu wszystkożerny.

To dobrze, łatwo go wykarmić
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 17:16   #887
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Podziwiam, że chce Wam się tak różnorodnie gotować w takie upały. U nas rodzinka miała zapewniony obiad, więc ja poszłam do fryzjera i na obiad zjadłam ziemniaki najpierw ugotowane, a potem podsmażone na chrupiąco i do tego ayran. Wiem, poniżej poziomu
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 06:51   #888
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Podziwiam, że chce Wam się tak różnorodnie gotować w takie upały. U nas rodzinka miała zapewniony obiad, więc ja poszłam do fryzjera i na obiad zjadłam ziemniaki najpierw ugotowane, a potem podsmażone na chrupiąco i do tego ayran. Wiem, poniżej poziomu

No co Ty, żadne poniżej poziomu, pychotka!


Ja wczoraj miałam jajo sadzone, młode ziemniaki i fasolkę podsmażone na oliwie, pomidor z cebulką, czerwonym octem winnym i oliwą, zsiadłe mleko z koperkiem. Była wyżerka


Na dziś ugotowałam sobie zupę szczawiową, ze świeżo zerwanego szczawiu. Dodałam śmietanę i się zwarzyła Zostały mi same jajka na twardo...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230720_172200.jpg (149,1 KB, 37 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 11:14   #889
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
TŻ jest na tym szkoleniu w Poznaniu. Trafili z kolegami do kirgiskiej restauracji U Aipo. Pelagia, znasz może ten lokal?
Kojarzę a był zadowolony? czeka mnie teraz parę spotkań "na mieście" to może bym się wybrała

U nas wczoraj spaghetti z krewetkami i sałatka wiadomo na czym z pesto i favitą.
Dzisiaj miały być naleśniki na słodko bo mamy sporo dżemów od taty i trzeba zacząć je jeść. Ale TŻ wróci w nocy, więc zrobię sobie coś sama, może tę kapustę pak choy zużyję do końca.
Kurczę przygniata mnie ilość nowych obowiązków w pracy. Nie wiem w co ręce włożyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230720_194406.jpg (126,1 KB, 36 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-21, 11:46   #890
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kojarzę a był zadowolony? czeka mnie teraz parę spotkań "na mieście" to może bym się wybrała

U nas wczoraj spaghetti z krewetkami i sałatka wiadomo na czym z pesto i favitą.
Dzisiaj miały być naleśniki na słodko bo mamy sporo dżemów od taty i trzeba zacząć je jeść. Ale TŻ wróci w nocy, więc zrobię sobie coś sama, może tę kapustę pak choy zużyję do końca.
Kurczę przygniata mnie ilość nowych obowiązków w pracy. Nie wiem w co ręce włożyć

Zamówił lagman klasyczny. Mówił, że całkiem dobry


Pelagia, piąteczka, u mnie w pracy to samo... Na szczęście od poniedziałku zaczynam dwutygodniowy urlop
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2023-07-21 o 13:44
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 15:55   #891
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
No co Ty, żadne poniżej poziomu, pychotka!


Ja wczoraj miałam jajo sadzone, młode ziemniaki i fasolkę podsmażone na oliwie, pomidor z cebulką, czerwonym octem winnym i oliwą, zsiadłe mleko z koperkiem. Była wyżerka


Na dziś ugotowałam sobie zupę szczawiową, ze świeżo zerwanego szczawiu. Dodałam śmietanę i się zwarzyła Zostały mi same jajka na twardo...
Dziękuję za rozgrzeszenie

Współczuję sytuacji z zupą, najgorzej, jak się na coś nastawimy i to nie wyjdzie
Dziś się poprawiłam i zrobiłam krokiety z pieczarkami i serem
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-24, 07:13   #892
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Zamówił lagman klasyczny. Mówił, że całkiem dobry


Pelagia, piąteczka, u mnie w pracy to samo... Na szczęście od poniedziałku zaczynam dwutygodniowy urlop
Szczęściara! A jakie macie plany? My siedzieliśmy pół weekendu obmyślając dokąd pojedziemy we wrześniu. Nadal nie wiemy

W piątek zrobiłam makaron mie z kapustą pak choy, ostry tak, że nie wiedziałam jak się nazywam
W sobotę schabowe, puree, fasolka i kupny coleslaw.
Wczoraj byliśmy na plenerowym piwie, zjedliśmy frytki, a ja jeszcze nieprzyzwoitego gofra, ale zdjęcia nie wstawię , w domu był łosoś na maśle, ponownie frytki, kalafior pieczony z curry i surówka z kiszonej.
Aaa i w sobotę upiekłam jeszcze chleb na zakwasie. Pierwszy raz od dawna taki 100% zakwas bo jak nie ma upałów to dodaję też drożdże - mamy chłodno w mieszkaniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20230721_190437.jpg (196,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230722_175517.jpg (212,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230724_073138.jpg (82,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230724_073117.jpg (191,4 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20230724_080251.jpg (144,8 KB, 31 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-24, 18:34   #893
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Spróbowałam pierogów z boczniakami i kapustą, fajne
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 08:47   #894
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Szczęściara! A jakie macie plany? My siedzieliśmy pół weekendu obmyślając dokąd pojedziemy we wrześniu. Nadal nie wiemy

W piątek zrobiłam makaron mie z kapustą pak choy, ostry tak, że nie wiedziałam jak się nazywam
W sobotę schabowe, puree, fasolka i kupny coleslaw.
Wczoraj byliśmy na plenerowym piwie, zjedliśmy frytki, a ja jeszcze nieprzyzwoitego gofra, ale zdjęcia nie wstawię , w domu był łosoś na maśle, ponownie frytki, kalafior pieczony z curry i surówka z kiszonej.
Aaa i w sobotę upiekłam jeszcze chleb na zakwasie. Pierwszy raz od dawna taki 100% zakwas bo jak nie ma upałów to dodaję też drożdże - mamy chłodno w mieszkaniu.
Ale pycha żarełko

W niedzielę ja miałam rozmrażany sos pomidorowy z klopsikami z salsicci i z tortellini nadziewanym serem. Była tego jedna porcja więc TŻ dostał sos pomidorowy z grillowanymi warzywami, masparpone i tak samo tortellini.
Wczoraj były siekane kotleciki jogurtowe, do tego dla TŻta ryż czerwony, dla mnie pieczone w ziołach ziemniaki (dostałam 5 kg swojskich, pierwszy raz wczoraj ich spróbowałam; nie wiem co to za odmiana, ale pyszne są ) i surówka z kapusty pekińskiej z czerwoną cebulą, korniszonem, kukurydzą, groszkiem i papryką.

Dziś zjemy resztę sosu z grillowanymi warzywami. Może ugotuję gnocchi do tego

Co do planów urlopowych, to póki co żadnych nie mamy. Niestety kiepsko z kasą w tym roku Póki co, wozimy się po okolicy motocyklem, na rowerach i opalamy na tarasie. Może w przyszłym tygodniu pojedziemy na 2-3 dni gdzieś z moimi rodzicami. Tylko jeszcze nie ustaliliśmy, gdzie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (137,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230722_170456.jpg (109,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230724_165515.jpg (132,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230724_165307.jpg (124,4 KB, 29 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 09:46   #895
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Ech, no właśnie, ta kasa doskonale Cię rozumiem
Ja miałam nadzieję, że w tym roku wreszcie będziemy mogli wybrać z luzem kierunek jaki chcemy i trochę się na to szarpnąć. A tu w marcu zostałam chrzestną, w lipcu wesele, akwarium też swoje koszty zrobiło (właśnie dostaliśmy rozliczenie wody - dramat ).
A jeszcze w grudniu chcielibyśmy jak co roku pojechać gdzieś ze znajomymi na jarmark świąteczny. No, zobaczymy.

A w temacie jedzeniowym - wczoraj osobne obiady, TŻ miał gulasz z serc drobiowych w sosie śmietankowym, puree i buraczki. Ja gulaszo-potrawkę bez mięsa, chleb i pikle. Dziś raczej będę sama i zrobię coś z bobem
Planuję też menu na imieniny sobotnie, na pewno będą parówki w cieście bo mnie Knife kusisz nimi ciągle
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 10:56   #896
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Pyszności u Was, jak zawsze i bardzo różnorodnie. Ja wczoraj po wyjściu z pracy byłam kompletną dętką, było strasznie upalnie i duszno, jeszcze w pracy było wczoraj jakieś urwanie głowy, więc spontanicznie poszliśmy na obiad, w pobliżu niestety była tylko galeria, ja wybrałam sobie Salad Story, wzięłam bowla łosoś/mango. Wstyd się przyznać ale pierwszy raz jadłam kaszę quinoa i mnie zauroczyła. Tylko jak czytam o przyrządzaniu jej, to trochę mi się odechciewa. A Wy lubicie? Może macie jakieś patenty na nią?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 17:27   #897
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Pyszności u Was, jak zawsze i bardzo różnorodnie. Ja wczoraj po wyjściu z pracy byłam kompletną dętką, było strasznie upalnie i duszno, jeszcze w pracy było wczoraj jakieś urwanie głowy, więc spontanicznie poszliśmy na obiad, w pobliżu niestety była tylko galeria, ja wybrałam sobie Salad Story, wzięłam bowla łosoś/mango. Wstyd się przyznać ale pierwszy raz jadłam kaszę quinoa i mnie zauroczyła. Tylko jak czytam o przyrządzaniu jej, to trochę mi się odechciewa. A Wy lubicie? Może macie jakieś patenty na nią?
Czemu Ci się odechciewa z quinoą robiłam, ale nie kojarzę żadnych trudności. Za to Salad Story uwielbiam, jeśli chodzi o takie fast foodowe jedzenie to dla mnie najlepsza opcja.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 21:51   #898
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Czemu Ci się odechciewa z quinoą robiłam, ale nie kojarzę żadnych trudności. Za to Salad Story uwielbiam, jeśli chodzi o takie fast foodowe jedzenie to dla mnie najlepsza opcja.
Naczytałam się, że zawiera szkodliwe saponiny, że trzeba ją dobrze wypłukać przed gotowaniem. I gotowanie, a potem czekanie, aż wchłonie wodę, jakieś mi się to wszystko wydało skomplikowane

Też uwielbiam Salad Story, zawsze brałam sałatki, pierwszy raz wzięłam bowla i teraz chyba zmienię ulubieńca. Ubolewam tylko, że nie ma zbyt dużo miejsc, gdzie mogę spotkać tę sieciówkę. Przydałaby się przy autostradzie, bo jak jesteśmy w trasie, to jest rozpacz, ja nie znoszę klasycznych fast foodów i nie mam co jeść, bo wszędzie tylko Mc Donalds lub KFC.

Obiadowo u nas dziś kotlety schabowe z serem, ziemniaki i sałatka z pomidorów i ogórków.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 22:15   #899
SanaPL
Raczkowanie
 
Avatar SanaPL
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 351
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Znacie może jakiś dobry przepis na kotlety z ciecierzycy? Mam w weekend mieć wegetarianina w domu i chcę zrobić coś dla wszystkich wege ale też by ludzie mięsożerni nie odczuwali, ze czegoś im brakuje
SanaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 22:36   #900
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Naczytałam się, że zawiera szkodliwe saponiny, że trzeba ją dobrze wypłukać przed gotowaniem. I gotowanie, a potem czekanie, aż wchłonie wodę, jakieś mi się to wszystko wydało skomplikowane



Też uwielbiam Salad Story, zawsze brałam sałatki, pierwszy raz wzięłam bowla i teraz chyba zmienię ulubieńca. Ubolewam tylko, że nie ma zbyt dużo miejsc, gdzie mogę spotkać tę sieciówkę. Przydałaby się przy autostradzie, bo jak jesteśmy w trasie, to jest rozpacz, ja nie znoszę klasycznych fast foodów i nie mam co jeść, bo wszędzie tylko Mc Donalds lub KFC.



Obiadowo u nas dziś kotlety schabowe z serem, ziemniaki i sałatka z pomidorów i ogórków.
Z kaszą jaglaną też podobna zabawa.

Mam to samo, KFC jest dla mnie straszne, kurczak utopiony w tłuszczu. Kiedyś w trasie zajechaliśmy tam i chciałam wziąć zdrowszą opcję- ryż z warzywami. Na obrazku wyglądał ok, w rzeczywistości bardzo tłusty ryż z paroma ziarenkami groszku i odrobiną marchewki. Mac podobnie, jedynie zjem zwykłego hamburgera i sałatkę. W restauracjach też często wybór jest średni typu wielki kotlet schabowy, 3 małe ziemniaczki na krzyż i surówka. Ostatnio jak wyjeżdżaliśmy z domu to miałam swoje jedzenie w pojemniku, ale jak się wraca z trasy to nie zawsze ma się warunki na przygotowanie.
Salad Story chyba głównie w galeriach, w centrach miast, też brakuje mi w trasie. Ja lubię tajski wrap i rzadko mam okazję tam jeść, ale bardzo dobrze czuję się po tym jedzeniu.

W temacie wątku ja dzisiaj makaron z zielonego groszku z tofu, brokułami, cukinią, marchewką, pieczarkami grillowymi (świetne też do takich potraw, bogate w umami) w sosie z orzechów nerkowca z płatkami drożdżowymi, posypane mieszanką młodych listków.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-20 00:03:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.