Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-17, 16:37   #871
Magda01614
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Jaki stały aparat?

Iraklara: Ja też miałam wyrwane 4 stałe zęby, zostały mi dosyć duże dzióry, ale ortodątka dała mi aparat ruchomy. Musiałam go nosić przez 1,5 r. Więc może być tak, że tobie też da aparat ruchomy. Nie masz isę czym martwić .
PS.Trzymajcie za mnie kciuki. Idę właśnie założyć aparat stały. Denerwuje się.
Papatki
Magda01614 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 18:32   #872
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jaki stały aparat?

Opisz wrażenia Magda
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 19:59   #873
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Jaki stały aparat?

usmiechnieta16 - ja juz aparat zdjelam i zabki sie nie stykaja. tak to chyba ma byc
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 08:44   #874
ciamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki stały aparat?

w końcu sie doczekałam.Za chwile jade na założenie aparaciku!! Boje sie!! 3majcie kciuki!!!
ciamka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 09:50   #875
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez ciamka Pokaż wiadomość
w końcu sie doczekałam.Za chwile jade na założenie aparaciku!! Boje sie!! 3majcie kciuki!!!
Będzie dobrze!
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 12:00   #876
usmiechnieta16
Raczkowanie
 
Avatar usmiechnieta16
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 203
Dot.: Jaki stały aparat?

Pa-ti mam nadzieję A jeśli nie zdejmie mi aparatu w obiecanym terminie to sama to zrobię:P O właśnie do dziewczyn, które już zdjęły mam pytanie: czy datę zdjęcia aparatu mieliście przekładaną? Tzn. ortodontka powiedziała "zdejmujemy za miesiąc" , a zdjęłyście dopiero po 4 miesiącach? Trochę zagmotwałam:P
Tylko, że u mnie trochę mocno górne wystają, chyba że jestem przewrażliwiona:P
Łączę się w bólu z wszystkimi aparatkami
usmiechnieta16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 12:58   #877
Julia-84
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 124
Talking Dot.: Jaki stały aparat?

Dziewczyny, czy wiecie moze cos zlego lub dobrego o dr Piskorskim z Zakopanego? Wlasnie umowilam sie na 1 wizyte... zamierzam zalozyc aparat... Moj drugi typ to dr Stus z Krakowa...
Julia-84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 13:17   #878
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Jaki stały aparat?

usmiechnieta16- nie, u mnie termin nie byl przesuniety. Moja orto. powiedziala mi, ze bede miala zdejmowany aparat w wakacje no i tak tez sie stalo :P heh
pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 14:09   #879
ciamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki stały aparat?

Witam od kilku godzin mam już aparacik, ale dziwi mnie ze nic mnie nie boli. Mam aparat na górze i na dole i nie mam żadnego łuku. Czy to normlane? moja orsto załozyła mi obciachowe różowe gumeczki. heh. pzdr! czekam na odp!!
ciamka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 15:42   #880
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Jaki stały aparat?

Ciamka, może boleć, ale nie musi . Często ortodonci na samym początku zakładają aparat, ae zęby się jeszcze nie przesuwają- masz teraz czas na przyzwyczajenie się .

Emeczka- na początku ma się takie wrażenie, póxniej sama zobaczysz, że się przyzwyczaisz. Jeśli tak bardzo Cię boli to może pójdź do apteki i poproś o jakąś maść do smarowania wewnątrz buzi- ja taką miałam i przyniosło mi to troche ulgi.
Mnie wyjątkowo obcierało gdy nie miałam założonych gumek. Ty je masz?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 16:09   #881
ciamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki stały aparat?

tzn. nie mam tego drutu na podniebieniu. dziwi mnie to, no i zęby wogole nie są napręzone
ciamka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 16:18   #882
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Jaki stały aparat?

ja aparat nosze już ponad pół roku i jakos sobie teraz nie wyobrażam żebym go nie miala
na poczatku troche mne zeby bolaly, ale to tak 3 dni. Śluzówka też sie szybko przyzwyczaiła i wosku bardzo mało zużyłam.
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 16:25   #883
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: Jaki stały aparat?

Ciamka
Mnie nic nie bolało też, wogóle nic mnie nie boli właściwie, ja się chyba urodziłam, aby zostać aparatką

I nie mam też żadnego drutu na podniebieniu

Cytat:
Napisane przez Maggie_90
Często ortodonci na samym początku zakładają aparat, ae zęby się jeszcze nie przesuwają- masz teraz czas na przyzwyczajenie się .
A moje się przesuneły ojjj przesunęły Na jednej wizycie miałam założony aparat a drugą miałam dopiero po 2 miesiącach i przez te dwa miechy widziałam dużą różnice (a wiem co mówie, zdjęcia sobie pstryknęłam przed )
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-19, 07:32   #884
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Dot.: Jaki stały aparat?

A ja mam drut na podniebieniu, zakladaja go zeby rozszerzyc waski luk i w ten sposob poprawia sie zgryz! Naprawde na poczatku pzreszkadz\al mi straznie...teraz juz go prawie nie czuje ..ale poczatki byly straszne.
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-19, 16:23   #885
Magda01614
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2
Post Dot.: Jaki stały aparat?

Dwa dni temu założyłam aparat Założenie nic nie bolało (tylko troszeczke bolało założenie łuku). Ale teraz ząbki dosłownie "rwą". Jem tylko budyń i galaretke bo nic innego nie moge pogryźć . Mam nadzieje, że szybko to przejdzie. Mam pomarańczowo-niebieskie gumeczki.
Papatki
Magda01614 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-19, 21:45   #886
malwina_my
Raczkowanie
 
Avatar malwina_my
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 91
Dot.: Jaki stały aparat?

Hejho Aparatki Dziś miałam dołączyć do waszego grona ale niestety... czeka mnie jeszcze leczenie 3 ząbków i możliwe pozbycie się jednego Cały dzień przygotowywałam się do wizyty czytałam fora itd taka lekcja bardzo sie przydała, bo zasypałam moją orto 1000-cami pytań, babka się czuła jak na egzaminie hihi. Dowiedziałam sie tego co mnie najbardziej interesowało czyli z jakiego materiału jest wykonany aparacik który chce załozyć, mianowicie nastawiałam się na ! estetyczny ! inny w ogóle nie był brany pod uwage. Czytając wątki o tym jak to takie aparaty żółkną i brązowieja i w ogole co to sie z nimi nie dzieje, to sie lekko wystraszyłam i po głowie mi chodził blaszaczek Na szczeście wróciłam do korzeni i na 100% zakładam estetyczny, bardziej ortodontycznie to sie szafirowy nazywa Przepiękna nazwa i całkiem nieźle się prezentuje.

.... i tu sielanka się kończy, ponieważ kiedy zdecyduje się na usunięcie ząbka (4 bądź 5) to boje się, że zdięcia czy film ze studniówki (planowana na styczeń 2007- jestem tegoroczną maturzystką ) wyjdą okropnie!!! ...że będe sie czuła jak szczerbata czarownica!!


Czy któraś z Was może mi przybliżyć czas zsuwania się ząbków? Jeżeli założe jeszcze w tym miesiącu to do stycznia "szparka" będzie jeszcze widoczna??
malwina_my jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-20, 07:22   #887
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Jaki stały aparat?

Do stycznie to na pewno ta szpara sie zmniejszy i nie bedzie widoczna tak jak zaraz po wyrwaniu. W miejsca po wyrwanych zębach inne na prawde szybko sie ustawiają, wiec ja bym sie oi to nie martwiła
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-20, 12:14   #888
Sampelek
Raczkowanie
 
Avatar Sampelek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 83
GG do Sampelek
Dot.: Jaki stały aparat?

A ja mam pytanie, czy bardzo widać ten aparat na zębach? na gorze i na dole?
I to jaki najmniej widać?
Sampelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-20, 12:20   #889
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Jaki stały aparat?

Szczerze mówiąc to zalezy od tego jakie masz zęby, jakie usta, jak masz ułożone. ja mam metalowy aparat a niektórzy dopiero po miesiącu sie zorientowali, ąe mam aparat, a wcale tego nie ukrywałam
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 15:26   #890
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja mam porcelanowe zamki u góry i też niektórzy po miesiącu się kapli ze mam aparacik heh
Co do zabarwienia się aparatu porcelanowego vel. estetycznego - zabarwiają się gumki na aparacie, a nie same kostki... Ja myję ząbki wybielającą pastą plus płuczę specjalnym płynem (jakis do świerzego oddechu :P) i nawet te gumki mi się nie przebarwiają
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-20, 16:57   #891
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Ja mam porcelanowe zamki u góry i też niektórzy po miesiącu się kapli ze mam aparacik heh
Co do zabarwienia się aparatu porcelanowego vel. estetycznego - zabarwiają się gumki na aparacie, a nie same kostki... Ja myję ząbki wybielającą pastą plus płuczę specjalnym płynem (jakis do świerzego oddechu :P) i nawet te gumki mi się nie przebarwiają
Dokładnie!
Przebarwiają się gumki a nie "kostki"
A że ja palaczka wstrętna to po 2 miechach (tyle rwała przerwa między 1 a 2 wizytą) mocno się przebarwiły
Dlatego orto obwinęła mi dookoła kostek metalowymi gumkami czy czymś, taki 1mm drucik i nic a nic się nie przebarwia, a różnicy praktycznie nie widać

Najlepsze są pytania od kogoś z kim często i gęsto się spotykam :
CO TY TAM MASZ?!
albo ostatnio
MASZ APARAT?!
a ja: dopiero planuje kupić głupku!
(moja pierwsza myśl- chodzi mu o cyfrówkę - tak bardzo się przyzwyczaiłam do aparaciku )
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-20, 19:29   #892
thaitii
Rozeznanie
 
Avatar thaitii
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 932
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez malwina_my Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was może mi przybliżyć czas zsuwania się ząbków? Jeżeli założe jeszcze w tym miesiącu to do stycznia "szparka" będzie jeszcze widoczna??
Nie chcę Ci pisać, że na pewno nie będzie widoczna, bo u każdego może zniknąć w innym czasie. Ale mogę zagwarantować, że będzie mniejsza Po cichu powiem, że tej szparki raczej nie będzie, bo przecież będziesz miała usuwane zęby. A dzięki temu korekcja przebiegnie szybciej. No ale jak już pisałam tu niestety nie da się przewidzieć. Postaraj się zapytać o to swoją ortodontkę
__________________
"Przyjaciel to ktoś do kogo możesz zadzwonić nad ranem i powiedzieć:
-Jestem w więzieniu w Meksyku.
A on odpowie:
-Nie przejmuj się, zaraz tam będę!"
thaitii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-21, 16:38   #893
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Emeczka- na początku ma się takie wrażenie, póxniej sama zobaczysz, że się przyzwyczaisz. Jeśli tak bardzo Cię boli to może pójdź do apteki i poproś o jakąś maść do smarowania wewnątrz buzi- ja taką miałam i przyniosło mi to troche ulgi.
Mnie wyjątkowo obcierało gdy nie miałam założonych gumek. Ty je masz?
mam założone gumki (niebieskie) dopiero po tygodniu jest lepiej, ale przez ten tydzień strasznie się męczyłam... mycie zębów to był horror, bo musiałam ściągać wosk z zamków... a to oznaczało koszmarny ból. cały tydzień wyglądałam jak bokser, bo nosiłam wosk na wszystkich zamkach (wyglądało jak ochraniacz na zęby ). używałam chyba wszystkich maści jakie istnieją no i od wczoraj nie noszę wosku na górnym łuku (na dole jeszcze boli...). już pokochałam swój aparat i nie mogę się zdecydować jaki kolor gumek wybrać następnym razem

acha! dla ludzi uczulonych na nikiel: aparat może zawierać jego związki, ale mnie jak na razie nie uczula i raczej nie sądzę żeby zaczął

pozdrawiam
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 08:55   #894
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: Jaki stały aparat?

dziewczyny! mam prośbę mam aparat dopiero od miesiąca i nie mam odwagi na jakieś hardkorowe gumki =) chciałam ostatnio zrobić tęczę, ale nie było wszystkich potrzebnych kolorów ale za to był taki piękny morski, głeboki kolor. tylko że ja od początku to tak bezpiecznie brałam perłowe gumki i bałam się zafudnować sobie ten morski. ma/miała może któraś z was takie gumki i odpowie na moje pytanie: czy one ładnie wyglądają? mile widziane zdjęcie
w ogóle choci mi o gumki nie-perłowe proszę o fotki
canile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 10:33   #895
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja miałam kiedyś turkusowe Super były teraz mam fioletowe a no dole białe, ale jakoś wolałam bezbarwne na dole
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 12:48   #896
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Jaki stały aparat?

Zdjęcie kiepskie, ale ja tam wyglądam w jasno różowych gumkach ;P
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1158484933

Nie obawiaj sie, moim zdaniem jakikolwiek kolor wygląda lepiej od srebrnego czy przeźroczystego, naprawdę
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 13:30   #897
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: Jaki stały aparat?

no ja to mam teraz błekitne-perłowe, chciałam turkusowe, ale też nie było
a te morskie to takie naprawdę ciemne były, śliczny kolor, ale nie wiem czy na zębach to będzie dobrze wyglądało :/ jeśli za miesiąc nie będzie turkusowych to biorę morskie
canile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 14:09   #898
thaitii
Rozeznanie
 
Avatar thaitii
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 932
Dot.: Jaki stały aparat?

Jak nosiłam aparat to najbardziej podobały mi się na moich zębach czarne gumki. One świetnie wyglądają, ponieważ optycznie wybielają Co do "morskich" to miałam.. i też były ok, tylko troszkę się "rzucały" w oczy
__________________
"Przyjaciel to ktoś do kogo możesz zadzwonić nad ranem i powiedzieć:
-Jestem w więzieniu w Meksyku.
A on odpowie:
-Nie przejmuj się, zaraz tam będę!"
thaitii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 16:38   #899
yassue
Raczkowanie
 
Avatar yassue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 243
Dot.: Jaki stały aparat?

Thaitii, a czarne sie nie rzucaly? :O

ja mam porcelanke do ktorej zawsze nosilam przezroczyste, ale pod koniec miesiaca byly juz ochydnie zolte... :/
ostatnio 'zaszalalam' i wzielam takie jasniutenkie niebieskie.. szczeka wydaje sie jasniejsza, same gumeczki nie rzucaja sie w oczy i co najwazniejsze - prawie sie nie przebarwiaja! wiec wszystkim porcelanowym aparatkom polecam
yassue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-26, 15:38   #900
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jaki stały aparat?

Nie mogę się doczekać, aż będę miała coś kolorowego Teraz mam biały łańcuszek, bo nie mieli kolorowych, ale dla mnie mają przywieźć 22 listopoada wizyta Czekam z wytęsknieniem
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.