Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-12, 13:01   #871
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Mam olejek Brzoza i Pomarańcza z Alterry. Na włosach strzał w dziesiątkę, więc pewnie na paznokciach tez się sprawdzi - włosy i paznokcie lubią u mnie to samo

Swoją droga w pielęgnacji paznokciowej reset. Po NailTeku były przesuszone, zaczęły się sypać i trzeba było skrócić do zera. Plus poszły stare nawyki w ruch, czytaj zęby i wszystko jasne Zabawne, że mnie nie korciło, kiedy pazury były długie, czyli wniosek taki, że jak nie zeżrę to się same połamią. Równowaga w przyrodzie jest. Super

Przy okazji starsze zdjęcia co udało mi się osiągnąć i z jakiego stanu (który swoją drogą na chwilę obecną jest bardzo podobny). Może się wydawać, że paznokcie są źle wypiłowane, po części to prawda (kształt dobrany, by w ogóle udało się je zapuścić, pomagało coś na kształt okrągłych), ale też do takiego stopnia się wywijają (paznoieć u małego palca przekręca się praktycznie o 90 stopni) i brak mi pomysłów co z tym zrobić. Później postaram się wrzucić zdjęcie pomalowanych więc lepiej będzie widać.
Jakiekolwiek oceny, wskazówki, opinie, rady i zwykły ochrzan mile widziane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05331.jpg (98,1 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05409.jpg (91,3 KB, 208 załadowań)
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 13:56   #872
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Mam olejek Brzoza i Pomarańcza z Alterry. Na włosach strzał w dziesiątkę, więc pewnie na paznokciach tez się sprawdzi - włosy i paznokcie lubią u mnie to samo

Swoją droga w pielęgnacji paznokciowej reset. Po NailTeku były przesuszone, zaczęły się sypać i trzeba było skrócić do zera. Plus poszły stare nawyki w ruch, czytaj zęby i wszystko jasne Zabawne, że mnie nie korciło, kiedy pazury były długie, czyli wniosek taki, że jak nie zeżrę to się same połamią. Równowaga w przyrodzie jest. Super

Przy okazji starsze zdjęcia co udało mi się osiągnąć i z jakiego stanu (który swoją drogą na chwilę obecną jest bardzo podobny). Może się wydawać, że paznokcie są źle wypiłowane, po części to prawda (kształt dobrany, by w ogóle udało się je zapuścić, pomagało coś na kształt okrągłych), ale też do takiego stopnia się wywijają (paznoieć u małego palca przekręca się praktycznie o 90 stopni) i brak mi pomysłów co z tym zrobić. Później postaram się wrzucić zdjęcie pomalowanych więc lepiej będzie widać.
Jakiekolwiek oceny, wskazówki, opinie, rady i zwykły ochrzan mile widziane
Właśnie wylałam Brzozę i Pomarańczę z mojej buteleczki paznokciowej z powrotem do oryginalnej. Nie polecam, odżywiał porządnie, ale nie dość, że przyrostu "różowego" nie było, to mam wrażenie, że cofnął to, co udało mi się wypracować wcześniej Myślę, że to kwestia pomarańczy, dziewczyny pisały o tym parę stron temu.
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 14:09   #873
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Właśnie wylałam Brzozę i Pomarańczę z mojej buteleczki paznokciowej z powrotem do oryginalnej. Nie polecam, odżywiał porządnie, ale nie dość, że przyrostu "różowego" nie było, to mam wrażenie, że cofnął to, co udało mi się wypracować wcześniej Myślę, że to kwestia pomarańczy, dziewczyny pisały o tym parę stron temu.
Nie zależy mi na przyroście. I tak się nie pojawia, a jeżeli już to rośnie niezależnie od wszystkiego i stopuje na pewnej długości. Zarówno odżywiany jak i niszczony jest taki sam. Co innego paznokcie, które potrzebują czasami nawet ekstremalnego nawilżenia - krem z zawartością mocznika 20% jest akurat. Na to olej i dopiero mogę iść do ludzi
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 14:10   #874
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Nie zależy mi na przyroście. I tak się nie pojawia, a jeżeli już to rośnie niezależnie od wszystkiego i stopuje na pewnej długości. Zarówno odżywiany jak i niszczony jest taki sam. Co innego paznokcie, które potrzebują czasami nawet ekstremalnego nawilżenia - krem z zawartością mocznika 20% jest akurat. Na to olej i dopiero mogę iść do ludzi
A jak tak, to w porządku, myślę, że będziesz zadowolona
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 14:38   #875
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Właśnie wylałam Brzozę i Pomarańczę z mojej buteleczki paznokciowej z powrotem do oryginalnej. Nie polecam, odżywiał porządnie, ale nie dość, że przyrostu "różowego" nie było, to mam wrażenie, że cofnął to, co udało mi się wypracować wcześniej Myślę, że to kwestia pomarańczy, dziewczyny pisały o tym parę stron temu.
Ja uwielbiałam brzozę i pomarańczę jako dodatek do kąpieli. Właśnie mi się skończyła Kilka pompek do wanny i to była rozkosz dla zmysłów Mam teraz wielką ochotę spróbować Alterry limonkowej, jak się nie polubi z paznokciami też wyląduje w wannie
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2014-11-12 o 14:39
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 15:04   #876
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Ja uwielbiałam brzozę i pomarańczę jako dodatek do kąpieli. Właśnie mi się skończyła Kilka pompek do wanny i to była rozkosz dla zmysłów Mam teraz wielką ochotę spróbować Alterry limonkowej, jak się nie polubi z paznokciami też wyląduje w wannie
U mnie teraz będą testy miksu wersji Papaja-Migdał z olejem tamanu i keratynową odżywką Gal
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 15:05   #877
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Ja uwielbiałam brzozę i pomarańczę jako dodatek do kąpieli. Właśnie mi się skończyła Kilka pompek do wanny i to była rozkosz dla zmysłów Mam teraz wielką ochotę spróbować Alterry limonkowej, jak się nie polubi z paznokciami też wyląduje w wannie
W sumie używanie takiego oleju do wanny nie przyszło mi do głowy. Niby siostra czasem wleje trochę oliwy, ale potem sprzątać musi dlatego ja nie daję nic. Ale że ostatnio noszę się z zamiarem zrobienia kostki peelingującej prócz oliwy dodam też migdał i papaję. Może być ciekawie
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-12, 15:40   #878
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
W sumie używanie takiego oleju do wanny nie przyszło mi do głowy. Niby siostra czasem wleje trochę oliwy, ale potem sprzątać musi dlatego ja nie daję nic. Ale że ostatnio noszę się z zamiarem zrobienia kostki peelingującej prócz oliwy dodam też migdał i papaję. Może być ciekawie
Cóż, nie od dziś wiadomo, że za każdą przyjemność trzeba zapłacić
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 19:38   #879
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

drakan pazurki masz bardzo malutkie chodzi mi o rózową część wiec przyrost był by u Ciebie wskazany moje tez takie były na początku olejowania teraz minimalnie niektóre urosły i wyglądają troszke lepiej, a białą czesc masz dłuzszą od rózowej nie za fajnie to wygląda , u mnie na przyrost fajnie działa olejek jojoba 100% .Byłam dzisiaj w rossmanie są nowe odzywki z bielendy 3 rodzaje, na opakowaniu jest narysowany paznokiec a na nim pisze bez formaldehydu fajnie wyglądaly dwie są mleczno białe jedna przezroczysta kusiło mnie zeby kupic, nie kupiłam bo musze najpierw wykonczyc te co mam .
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 21:41   #880
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
drakan pazurki masz bardzo malutkie chodzi mi o rózową część wiec przyrost był by u Ciebie wskazany moje tez takie były na początku olejowania teraz minimalnie niektóre urosły i wyglądają troszke lepiej, a białą czesc masz dłuzszą od rózowej nie za fajnie to wygląda , u mnie na przyrost fajnie działa olejek jojoba 100% .Byłam dzisiaj w rossmanie są nowe odzywki z bielendy 3 rodzaje, na opakowaniu jest narysowany paznokiec a na nim pisze bez formaldehydu fajnie wyglądaly dwie są mleczno białe jedna przezroczysta kusiło mnie zeby kupic, nie kupiłam bo musze najpierw wykonczyc te co mam .
Wiem, że by się przydał, ale co z tego skoro po po ponad roku olejowania i dbania nie rośnie. A i tak na zdjęciu sporo przyrósł, średnio po 2 mm u każdego palca, rekordziści na kciukach po 4 mm nawet. I to wszystko przyrosło tak w 2-3 miesiące tylko po zaprzestaniu obgryzania. Dalej nie drgnęło, nawet przy olejach i sądzę, że raczej nie drgnie - mam krótkie palce. Jeszcze z mm u niektórych i moja płytka byłaby podobna jak u Majowej Rosy czyli wychodziłaby poza opuszki.
I rzeczywiście biała część dłuższa od różowej wygląda nieestetycznie, ale paznokcie pomalowane wyglądają już dobrze. Zrzucę jutro zdjęcia.

Nie wiem też czy jojoba nie będzie działała na moje paznokcie jak olej kokosowy na wysokoporowate włosy - małe cząsteczki wnikają głęboko podnosząc jeszcze mocniej łuskę i robiąc z głowy pobojowisko, a coś tak się obawiam, że powierzchnia moich pazurów jest porowata W ogóle z moich obserwacji wynika, że między włosami a paznokciami jest duże podobieństwo w traktowaniu i pielęgnacji ('święta trójca' czyli równowaga pomiędzy humektantami, emolientami a proteinami), ale to już temat na inną rozprawę
Ale się zastanowię. Na koniec mogę tylko dodać, że tak lubiany przez większość olejek BDfM robi mi z paznokci tragedię jeżeli ta informacja mogłaby być przydatna.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 22:44   #881
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

moje paznokcie po 8 miesiącach olejowania urosły tylko 2 mm i dalej ani drgną ,szkoda ze nie kazdy moze miec z natury piekną długa płytke, ale tak to jest jak sie w dziecinstwie obgryzało paznokcie, juz sama nie wiem co stosowac zeby rózowa czesc się powiekszyła te 2 mm to jest chyba wszystko co da sie osiągnąć bymajmniej u mnie kupiłam chyba wiekszosc olejków o jakich pisałyscie mam arganowy ,kokosowy,jojoba ,rycynowy ,alterra migdał i papaja, z drzewa herbacianego, sztyft biedronkowy z olejkiem, kiedys miałam regenerum olejuje tak czesto jak sie tyko da nawet do pracy wziełam rycynowy bo on nie jest zbyt tłusty olejuje nim co przerwe w domu czasem nawet kilka razy dziennie wiec na takie olejowanie spodziewałam sie lepszych efektów, drakan spróbuj moze jeszcze oleju z drzewa herbacianego dziewczyny chwaliły mi sie nie udało go dłuzszy okres czasu stosowac solo dolewam go do migdału i papai bo smierdzi i domownicy wyzywają ale moze on solo da jakis efekt chociaz minimalny

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

drakan jeszcze moja rada skróc paznokcie o połowe wtedy nie bedzie widac ze biała czesc jest wieksza od rózowej i nie bedą sie wywijac, ładnie je wypiłuj w migdał przy małej szerokiej płytce migdał lepiej wygląda wtedy paznokcie nie są takie szerokie optycznie sie robia smuklejsze ,pomaluj je ciemnym lakierem do paznokci wtedy nie bedzie widac ze płytka jest taka mała i olejuj duzo pod paznokcie
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-12, 23:08   #882
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
moje paznokcie po 8 miesiącach olejowania urosły tylko 2 mm i dalej ani drgną ,szkoda ze nie kazdy moze miec z natury piekną długa płytke, ale tak to jest jak sie w dziecinstwie obgryzało paznokcie, juz sama nie wiem co stosowac zeby rózowa czesc się powiekszyła te 2 mm to jest chyba wszystko co da sie osiągnąć bymajmniej u mnie kupiłam chyba wiekszosc olejków o jakich pisałyscie mam arganowy ,kokosowy,jojoba ,rycynowy ,alterra migdał i papaja, z drzewa herbacianego, sztyft biedronkowy z olejkiem, kiedys miałam regenerum olejuje tak czesto jak sie tyko da nawet do pracy wziełam rycynowy bo on nie jest zbyt tłusty olejuje nim co przerwe w domu czasem nawet kilka razy dziennie wiec na takie olejowanie spodziewałam sie lepszych efektów, drakan spróbuj moze jeszcze oleju z drzewa herbacianego dziewczyny chwaliły mi sie nie udało go dłuzszy okres czasu stosowac solo dolewam go do migdału i papai bo smierdzi i domownicy wyzywają ale moze on solo da jakis efekt chociaz minimalny

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

drakan jeszcze moja rada skróc paznokcie o połowe wtedy nie bedzie widac ze biała czesc jest wieksza od rózowej i nie bedą sie wywijac, ładnie je wypiłuj w migdał przy małej szerokiej płytce migdał lepiej wygląda wtedy paznokcie nie są takie szerokie optycznie sie robia smuklejsze ,pomaluj je ciemnym lakierem do paznokci wtedy nie bedzie widac ze płytka jest taka mała i olejuj duzo pod paznokcie
Herbaciany stosuję w mieszance od dawna i rzec mogę, że lepiej go za dużo nie dawać, a już na pewno nie solo. Jak to z ziołowymi specyfikami bywa ma działanie wysuszające, a moje paznokcie mają szczególną tendencję do przesuszania.

W tej chwili zaś paznokcie mam nie tylko skrócone, mam je ekstremalnie krótkie xD Takie jak na pierwszym zdjęciu.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 15:34   #883
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

drakan napisałam tak o tym olejku z drzewa herbacinego bo duzo osób chwaliło, fakt wysusza strasznie dodaje go do alterry i jest spoko sama za bardzo nie mam pomysłu po jakim olejku płytka się zwiekszy chociaz moja rózowa czesc jest ciut wieksza od twojej ,tak jak twoja wyglądałą jak zaczynałam przygode z olejowaniem ,moze przyrost nie jest dla kazdego moze raz zgryziony juz sie nie odbuduje sama nie wiem

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

tak bardzo krótko nie ma co obcinac musi byc chociaz milimetr białego brzegu bo niby przyrost nie ma do czego przyrosnąc
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 16:10   #884
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Ale jesteście niecierpliwe, dziewczyny. Niby rok olejowania to dużo, ale patrząc obiektywnie, co to jest rok do reszty naszego życia. A prawda jest taka, że paznokcie, różowa część i przyrost pracują i zmieniają się całe życie. To, że po roku macie po dwa mm przyrostu to naprawdę dużo, a Wy mówicie "tylko dwa mm". Ja wiem, że wszystko by się chciało tu i teraz, ale czasem trzeba pielęgnacji przez lata, żeby uzyskać zadowalający efekt. Zwłaszcza jak ktoś latami obgryzał paznokcie, a teraz chce, żeby wszystko się zregenerowało i urosło w ciągu kilku miesięcy. To trochę nierealne. A nawet jeśli będą efekty, to i tak trzeba kontynuować olejowanie, żeby nie zaprzepaścić tego. To jak w odchudzaniu. Schudnie się na diecie, a potem, jeśli się wróci do starych nawyków żywieniowych, efekt jojo murowany. Nic nie jest dane na zawsze. Idealne paznokcie też nie.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 19:41   #885
jusia_dor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Ale jesteście niecierpliwe, dziewczyny. Niby rok olejowania to dużo, ale patrząc obiektywnie, co to jest rok do reszty naszego życia. A prawda jest taka, że paznokcie, różowa część i przyrost pracują i zmieniają się całe życie. To, że po roku macie po dwa mm przyrostu to naprawdę dużo, a Wy mówicie "tylko dwa mm". Ja wiem, że wszystko by się chciało tu i teraz, ale czasem trzeba pielęgnacji przez lata, żeby uzyskać zadowalający efekt. Zwłaszcza jak ktoś latami obgryzał paznokcie, a teraz chce, żeby wszystko się zregenerowało i urosło w ciągu kilku miesięcy. To trochę nierealne. A nawet jeśli będą efekty, to i tak trzeba kontynuować olejowanie, żeby nie zaprzepaścić tego. To jak w odchudzaniu. Schudnie się na diecie, a potem, jeśli się wróci do starych nawyków żywieniowych, efekt jojo murowany. Nic nie jest dane na zawsze. Idealne paznokcie też nie.
Otoz to Lepiej bym tego nie napisala. Dziewczyny wytrwalosci. Ja olejuje juz ponad rok, rezultaty jesli chodzi o przyros sa znikome, ale sie nie poddaje i walcze dalej. Czas i tak minie, wiec zawsze warto probowac cos zmienic na lepsze.
jusia_dor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 20:51   #886
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Jaki kształt im nadać bo w sumie nie wiem..

Tak,tak wiem mam dłonie jak 60-latka a przecież mam tylko 18-lat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20141110_144531_754.jpg (29,3 KB, 210 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20141110_144523_207.jpg (30,2 KB, 171 załadowań)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:03   #887
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Jaki kształt im nadać bo w sumie nie wiem..

Tak,tak wiem mam dłonie jak 60-latka a przecież mam tylko 18-lat

Jakie białe pazurki... !
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:10   #888
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Ale jesteście niecierpliwe, dziewczyny. Niby rok olejowania to dużo, ale patrząc obiektywnie, co to jest rok do reszty naszego życia. A prawda jest taka, że paznokcie, różowa część i przyrost pracują i zmieniają się całe życie. To, że po roku macie po dwa mm przyrostu to naprawdę dużo, a Wy mówicie "tylko dwa mm". Ja wiem, że wszystko by się chciało tu i teraz, ale czasem trzeba pielęgnacji przez lata, żeby uzyskać zadowalający efekt. Zwłaszcza jak ktoś latami obgryzał paznokcie, a teraz chce, żeby wszystko się zregenerowało i urosło w ciągu kilku miesięcy. To trochę nierealne. A nawet jeśli będą efekty, to i tak trzeba kontynuować olejowanie, żeby nie zaprzepaścić tego. To jak w odchudzaniu. Schudnie się na diecie, a potem, jeśli się wróci do starych nawyków żywieniowych, efekt jojo murowany. Nic nie jest dane na zawsze. Idealne paznokcie też nie.
No fajnie, ale powtarzam któryś raz, że mi na przyroście nie zależy i nie robię też cudow pod przyrost (olejowanie na noc i wsio, aż za dużo dla mnie), za to na kondycji jak najbardziej i tu olejowanie pomaga. Właściwie to odstawienie lakierów, obgryzane ale niemalowane były w lepszej kondycji niż teraz
A 2 mm przyrost pojawił się w 2 miesiące (i teraz znów takim tempie odrasta). Po tym czasie stopuje... i tyle. Widocznie paznokcie osiągają maks. Mi to nie przeszkadza. Cudów nie oczekuję, że po latach gryzienia osiągnę pazury jak z reklamy. I nie marudzę! Co próbujecie dać nam do zrozumienia. Może koleżanka taka owaka 77 chce piękny przyrost, mnie tam niespieszno.
Zdjęcia wrzucam zresztą do oceny co się zmieniło i co Wy jeszcze zobaczyć możecie czego ja być może nie widzę.

Swoją drogą efekt jojo nie bierze się z powrotów do starych nawyków, a niewłaściwej diety redukcyjnej, obniżonego metabolizmu, braku odpowiedniej ilości białka i czasem tez złych ćwiczeń
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 21:24   #889
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość

Jakie białe pazurki... !
dziękuje bardzo
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-14, 12:02   #890
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Jaki kształt im nadać bo w sumie nie wiem..

Tak,tak wiem mam dłonie jak 60-latka a przecież mam tylko 18-lat
Ja raczej widze długie palce co jest raczej podobne do rąk pianistek niż starych babć.
Końcówki rzeczywiście białe. Czymś specjalnym dodatkowo traktujesz czy zasługa samych olejów?

I jeszcze takie ciekawe coś odnośnie tematu. Próbowała któraś olejować paznokcie na krem? Jeżeli nie to szczerze polecam Metoda zgapiona z pielęgnacji włosów jak to się czasami stosuje olejowanie na odzywkę/maskę by mieć lepiej odżywione i nawilżone włosy. I tutaj jest podobnie.
  1. Biorę sobie jakiś krem (w moim wypadku Pilarix), który jest bez parafiny i silikonów (substancje te generalnie są dobre, ale w tym przypadku zablokują nam wchłanianie oleju), najlepiej taki z gatunku typowo nawilżających z mocznikiem, gliceryną itp. mogą być też w składzie oleje.
  2. Wcieram to w paznokieć i skórki i czekam 5 - 10 minut, aż krem się wchłonie. Zaraz po tym biorę moją mieszankę, znów smaruję skórki, wał, płytkę i ponownie wcieram.
  3. Idę spać lub czytam sobie jeszcze coś.
Po takim zabiegu paznokcie... Błyszczące, mocne, nawilżone i odporne na moczenie. Dzieje się chyba podobna rzecz jak przy włosach mianowicie krem pozwala olejom głębiej i dokładniej spenetrować płytkę, dzięki czemu nic się nie marnuje, a całe dobro wnika w paznokcie. Z zalet dodam jeszcze, że wszystko bajecznie szybko się wchłania, zatem pościel się nie brudzi, nie trzeba spać z dziwnie powykręcanymi dłońmi tudzież można zabieg wykonać w dzień mając wolne 15 minut.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 13:37   #891
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Ja raczej widze długie palce co jest raczej podobne do rąk pianistek niż starych babć.
Końcówki rzeczywiście białe. Czymś specjalnym dodatkowo traktujesz czy zasługa samych olejów?

I jeszcze takie ciekawe coś odnośnie tematu. Próbowała któraś olejować paznokcie na krem? Jeżeli nie to szczerze polecam Metoda zgapiona z pielęgnacji włosów jak to się czasami stosuje olejowanie na odzywkę/maskę by mieć lepiej odżywione i nawilżone włosy. I tutaj jest podobnie.
  1. Biorę sobie jakiś krem (w moim wypadku Pilarix), który jest bez parafiny i silikonów (substancje te generalnie są dobre, ale w tym przypadku zablokują nam wchłanianie oleju), najlepiej taki z gatunku typowo nawilżających z mocznikiem, gliceryną itp. mogą być też w składzie oleje.
  2. Wcieram to w paznokieć i skórki i czekam 5 - 10 minut, aż krem się wchłonie. Zaraz po tym biorę moją mieszankę, znów smaruję skórki, wał, płytkę i ponownie wcieram.
  3. Idę spać lub czytam sobie jeszcze coś.
Po takim zabiegu paznokcie... Błyszczące, mocne, nawilżone i odporne na moczenie. Dzieje się chyba podobna rzecz jak przy włosach mianowicie krem pozwala olejom głębiej i dokładniej spenetrować płytkę, dzięki czemu nic się nie marnuje, a całe dobro wnika w paznokcie. Z zalet dodam jeszcze, że wszystko bajecznie szybko się wchłania, zatem pościel się nie brudzi, nie trzeba spać z dziwnie powykręcanymi dłońmi tudzież można zabieg wykonać w dzień mając wolne 15 minut.
Ale są pomarszczone hmm końcówki ogólnie całe życie miałam białe i w dodatku teraz się zapuściłam w olejkowaniu
Też tak czasem robię kremik albo z Anidy,Isana Uera lub z Avon i zaraz potem olejek pod paznokieć i masuje paznokcie
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 19:42   #892
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Smerfetka paznokcie masz bardzo ładne i nigdy bym nie powiedziała ze wyglądają jak starej babci długie bielutkie zadbane paznokcie super , a co do przyrostu mi na nim akurat zalezy bo mam bardzo malutką rózowa czesc jak u małego dziecka
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 20:48   #893
Rachelli
Raczkowanie
 
Avatar Rachelli
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 62
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

To ja najpierw olejuje, a później wcieram krem i też działa bardzo dobrze Polecam krem do rąk z olejem migdalowym z Lidla, moje skórki go pokochały
Kupiłam dziś w Rossmanie te odżywke Cztery Pory Roku do paznokci (któraś dziewczyna je tu polecała), na pierwszy rzut oka ma fajny skład i aplikator. Najbardziej jednak mnie to cieszy, że ten aplikator można rozebrać i napełnić swoją mieszanką
Rachelli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 06:05   #894
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Rachelli Pokaż wiadomość
To ja najpierw olejuje, a później wcieram krem i też działa bardzo dobrze Polecam krem do rąk z olejem migdalowym z Lidla, moje skórki go pokochały
Kupiłam dziś w Rossmanie te odżywke Cztery Pory Roku do paznokci (któraś dziewczyna je tu polecała), na pierwszy rzut oka ma fajny skład i aplikator. Najbardziej jednak mnie to cieszy, że ten aplikator można rozebrać i napełnić swoją mieszanką
Po ile ona ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 14:50   #895
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 502
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Ja stosuję i olejki i kremy. Olejuję jak jestem w domu, zaś w szkole kładę krem, bo wiadomo-weź na lekcji nakładaj olej na paznokcie

Ja polubiłam się z Alterrą Migdał i Papaja, świetnie nawilża i odżywia, ale przyrost po niej mam tylko wtedy gdy zmieszam go z olejkiem z drzewa herbacianego
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 17:32   #896
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Widziałam dzisiaj Alterre Migdal i Papaja oraz ten drugi olejek na promocji w Rossmannie
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 19:44   #897
Rachelli
Raczkowanie
 
Avatar Rachelli
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 62
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Po ile ona ?
9,99 zł, a jeszcze była promocja, bo do każdego zakupionego produktu, drugi produkt z tych szaf makijażowych był gratis, wybrałam sobie jeszcze base&top coat z miss sporty i się zdziwiłam w kasie, bo nie słyszałam o tej promocji miło mnie zaskoczyli
Rachelli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 20:15   #898
taka owaka 77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 313
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Była juz tu mowa o tej odzywce cztery pory roku dziewczyny nie polecały bo zawiera parafine, no ale jednorazowo mozna kupic ze względu na opakowanie biedronkowe odzywki tez mnają fajny aplikator i da sie go ponownie napewłnic
taka owaka 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 20:44   #899
Rachelli
Raczkowanie
 
Avatar Rachelli
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 62
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
Była juz tu mowa o tej odzywce cztery pory roku dziewczyny nie polecały bo zawiera parafine, no ale jednorazowo mozna kupic ze względu na opakowanie biedronkowe odzywki tez mnają fajny aplikator i da sie go ponownie napewłnic
Jak dla mnie wielkiej tragedii nie ma, bo są po parafinie jeszcze olejki, gorzej jakby po niej była masa chemii, której na pierwszy rzut nie potrafiłabym odcyfrować. A mi w sumie parafina aż tak nie przeszkadza.

Ja z braku oliwy, zaczęłam moczyć pazurki w mieszance z oleju z nasion winogron, kokosowego i tego wellness&beauty waniliowego i nigdy wcześniej nie miałam tak elastycznych paznokci, wcześniej z boku co chwila mi pękały, a teraz nic
Rachelli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 22:33   #900
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Rachelli Pokaż wiadomość
9,99 zł, a jeszcze była promocja, bo do każdego zakupionego produktu, drugi produkt z tych szaf makijażowych był gratis, wybrałam sobie jeszcze base&top coat z miss sporty i się zdziwiłam w kasie, bo nie słyszałam o tej promocji miło mnie zaskoczyli
Pewnie kupie, ale najpierw Bielenda ;D kij, że mam z trzy odżywki.





Cytat:
Napisane przez Rachelli Pokaż wiadomość
Jak dla mnie wielkiej tragedii nie ma, bo są po parafinie jeszcze olejki, gorzej jakby po niej była masa chemii, której na pierwszy rzut nie potrafiłabym odcyfrować. A mi w sumie parafina aż tak nie przeszkadza.

Ja z braku oliwy, zaczęłam moczyć pazurki w mieszance z oleju z nasion winogron, kokosowego i tego wellness&beauty waniliowego i nigdy wcześniej nie miałam tak elastycznych paznokci, wcześniej z boku co chwila mi pękały, a teraz nic
Dziś zmyłam lakier i będę niektóre pękać po bokach, czyli cała biała część pójdzie się ..... :banghead:
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 07:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.