♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡ - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-02, 08:03   #871
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Mój się wścieka, bo nie może się ruszyć, a nie może się ruszyć, bo ma dupkę ciężką - pewnie blisko 10kg. W piątek była u mnie koleżanka z pracy z synkiem, on 31 maja kończy rok i waży mniej od mojego Oliwiera

Jego brak umiejętności też mnie trochę martwi, tym bardziej, że starszak ok. pół roku już się turlał z pleców na brzuch i z powrotem i pełzał, a ten zaraz 8mcy i tylko obrót z pleców na brzuch, na szczęście w obie strony. Zębów nie ma, ale starszak też jeszcze nie miał, więc to mnie nie rusza.

Wczoraj byłam z nim na wieczorze panieńskim i było rewelacyjnie jako karmiąca miałam piwko 0%, wracaliśmy o 20.30 do domu, ale w ogóle nie czułam, że jestem tam z dzieckiem byliśmy od 15.30, na początku był oszołomiony i trochę płakał, ale jak się oswoił to przy głośnej muzie spał od 17 do 19, a później do tej 20.30 od jednej cioci do drugiej krążył na rękach. Dziewczyny były zachwycone jakie mam super dziecko sama zresztą jestem wniebowzięta jeśli chodzi o niego, bo nie spodziewałam się, że będzie taki spokojny przed 22 byliśmy w domu, przebrałam go w piżamkę, nakarmiłam i poszedł spać. O północy obudził się z mocnym płaczem, ale mąż go uspokoił, ja dałam jeszcze cyca i zasnął. Później pobudka na mleko przed 3 i o 6, spał do 7, teraz odchodzi drzemka idę mu zrobić naleśniczki z borówkami i malinami na 2 śniadanie

A wczoraj wreszcie zjadł coś ładnie łyżeczką dałam mu placki ziemniaczane z burakiem i zagrzałam trochę swojej pomidorowej, co mam zamrożoną i pięknie otwierał buzię i jadł więc może zażegnamy kryzys jedzeniowy

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 08:31   #872
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

U nas zębów zero. Mała zaczęła ćwiczyć pozycję na kolankach i łokciach. Moja starsza córka w tym wieku już sama siadała, raczkowała i stawała przy meblach więc, każde dziecko rozwija się inaczej

Co do masy, to pamiętam, jak się martwiłam że starsza córka ma grube nogi (jak moja mama), a teraz tak ją wyciąglo, że to chudy patyczak spodenki to sobie może z siostrą-niemowlakiem wymieniać, bo taka chuda w pasie jest.

U mojej malutkiej pojawił się lęk separacyjny, jak tylko odejdę to płacz. Do mojej mamy też nie chciała iść na ręce. A poza tym to bardzo spokojne dziecko, prawie nie płacze
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 08:40   #873
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
O rany Riellee jakie silny chłopak
Mój jeszcze nie ma oni jednego ząbka, co mnie niezmiernie dziwi, bo już od 2go miesiąca ślinił się i gryzł. No i dopiero jest progress z czołganiem.
Nockami za to mogę się pochwalić, śpi od ok godz 20 do 6. Uroki mleka mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od urodzenia mówili, że jest bardzo silny. A co do nocy - tez karmię mm tyle, ze takim na receptę ze wzgledu na alergie bmk i nigdy mi nocy nie przespal... Od 4 miesiaca mamy ciagly regres snu
Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Jak czytam o umiejętnościach niektórych dzieci to mam wrażenie że mój jest daaaleko w tyle Na fb wszystkie dzieciaczki takie ogarnięte.
No ale wiem że jest wszystko ok, mały po prostu ma tempo swoje takie a nie inne.
Nocki śpimy całe, apetycik dopisuje, robimy masę Ale w sumie to mnie nie cieszy bo boję się że będzie gruby
Na szczęście obroty wróciły i w obie strony także nie martwię się. Zębów mamy 6

Jak u Was majówka? U nas spacerowo i w rozjazdach ale dziś to leje tak że dawno tak nie lało Oj na suszę narzekać nikt nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kazde dziecko w swoim tempie wszystko ogarnie na pocieszenie powiem, ze młody ma kolegę 2 miesiace starszego i jedynie pobraca się brzuch-plecy i plecy-brzuch, no k siedzi stabilnie posadzony. Fizjoterapeuta mówiła, ze chłopak jest po prostu zachowawczy i ma taka strefę komfortu. Dostali jakies cwiczenia na pozycje czworaczką zeby powoli go wyrwac z tej strefy ale generalnie wszystko jest okej i ma jeszcze czas na to.
Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Wiem coś o tym, u nas tak samo, to jest masakra jak dziecko tak wcześnie zaczyna to wszytsko robić. Tak samo nie mogę nic w domu zrobić, bo nie zostawię jej nawet na 5 sekund..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dosłownie, juz wiem, ze w 5 sekund sie moze wiele zadziać. Wystarczy odwrocic wzrok i juz guz. Maly sie wszędzie wciśnie, musi wszystko zobaczyć i dotknąć... Stoi z podporem ale juz powoli zaczyna sie puszczac i czasami uda sie wytrzymac stojac z minutkę. Co gorsza nauczyl sie wchodzic po schodach
Aktualnie od wczoraj mamy problem z gorączką... Nie wiem czy to zęby czy 3-dniówka bo goraczka ponad 38°, zbija sie po podaniu leku ale wraca po 6-7 godzinach. Poza placzkami w czasie goraczki nie ma innych objawów... Jak na złość na weeken majowy kiedy nie mozna dostac sie do naszej pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 06:30   #874
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Od urodzenia mówili, że jest bardzo silny. A co do nocy - tez karmię mm tyle, ze takim na receptę ze wzgledu na alergie bmk i nigdy mi nocy nie przespal... Od 4 miesiaca mamy ciagly regres snu Kazde dziecko w swoim tempie wszystko ogarnie na pocieszenie powiem, ze młody ma kolegę 2 miesiace starszego i jedynie pobraca się brzuch-plecy i plecy-brzuch, no k siedzi stabilnie posadzony. Fizjoterapeuta mówiła, ze chłopak jest po prostu zachowawczy i ma taka strefę komfortu. Dostali jakies cwiczenia na pozycje czworaczką zeby powoli go wyrwac z tej strefy ale generalnie wszystko jest okej i ma jeszcze czas na to. Dosłownie, juz wiem, ze w 5 sekund sie moze wiele zadziać. Wystarczy odwrocic wzrok i juz guz. Maly sie wszędzie wciśnie, musi wszystko zobaczyć i dotknąć... Stoi z podporem ale juz powoli zaczyna sie puszczac i czasami uda sie wytrzymac stojac z minutkę. Co gorsza nauczyl sie wchodzic po schodach
Aktualnie od wczoraj mamy problem z gorączką... Nie wiem czy to zęby czy 3-dniówka bo goraczka ponad 38°, zbija sie po podaniu leku ale wraca po 6-7 godzinach. Poza placzkami w czasie goraczki nie ma innych objawów... Jak na złość na weeken majowy kiedy nie mozna dostac sie do naszej pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję że to tylko 3dniówka. Oby szybko przeszło. Ja się dziś czuje?
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 07:42   #875
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że to tylko 3dniówka. Oby szybko przeszło. Ja się dziś czuje?
Dziękuję, niestety to wirusowe zapalenie ucha środkowego. Chociaż i tak w sumie ciesze sie, ze to nie znowu covid
Wczoraj goraczka przekroczyka 39° także zadzwonilam na opiekę świąteczną i mila panj doktor zaproponowala, ze zbada go.
Dalej jest zle, boli go coraz mocniej ale do jutra mamy brac tylko ibuprofen a jutro jezeli dalej będzie goraczkowac to antybiotyk. Z rana dzwonię do naszej pediatry żeby zbadała i stwierdziła co najlepiej zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 07:51   #876
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Dziękuję, niestety to wirusowe zapalenie ucha środkowego. Chociaż i tak w sumie ciesze sie, ze to nie znowu covid
Wczoraj goraczka przekroczyka 39° także zadzwonilam na opiekę świąteczną i mila panj doktor zaproponowala, ze zbada go.
Dalej jest zle, boli go coraz mocniej ale do jutra mamy brac tylko ibuprofen a jutro jezeli dalej będzie goraczkowac to antybiotyk. Z rana dzwonię do naszej pediatry żeby zbadała i stwierdziła co najlepiej zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rielle na wirusa antybiotyk? Przecież wirusów się tak nie leczy... Poprosiłabym o skierowanie na badanie crp, żeby sprawdzić podłoże infekcji i w zależności od wyniku albo leczenie antybiotykiem albo objawowo. Niestety przy wirusach nic poza leczeniem objawów nie da się zrobić, a lekarze nadal masowo przepisują dzieciom antybiotyki jak cukierki i cudowne leki na wszelkie bolączki

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 07:59   #877
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88681046]Rielle na wirusa antybiotyk? Przecież wirusów się tak nie leczy... Poprosiłabym o skierowanie na badanie crp, żeby sprawdzić podłoże infekcji i w zależności od wyniku albo leczenie antybiotykiem albo objawowo. Niestety przy wirusach nic poza leczeniem objawów nie da się zrobić, a lekarze nadal masowo przepisują dzieciom antybiotyki jak cukierki i cudowne leki na wszelkie bolączki

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Może i tak, ale na przykład mój syn dwa razy miał antybiotyk na zapalenie ucha. Objawy przechodziły jak ręką odjął już po pierwszej dawce. A źle leczone zapalenie ucha może uszkodzić słuch.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-03, 08:08   #878
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Może i tak, ale na przykład mój syn dwa razy miał antybiotyk na zapalenie ucha. Objawy przechodziły jak ręką odjął już po pierwszej dawce. A źle leczone zapalenie ucha może uszkodzić słuch.
No jasne, wiem jakie mogą być konsekwencje źle leczonego zapalenia ucha, ale badanie crp nie kosztuje milionów i nie trwa na tyle długo, żeby opóźniło wdrożenie leczenia o nie wiadomo jaki czas. I moje zdanie jest takie, że zamiast podawać antybiotyk za każdym razem jak lekarz go przepisze to można poprosić najpierw o zlecenie badania, bo antybiotykoterapia rozwala układ immunologiczny i mikroflorę jelitową nawet jak się podaje probiotyki.

Sama miałam ze starszym synem taką sytuację, że miał zapalenie oskrzeli, dość nisko już były szmery na oskrzelach i lekarka chciała dać antybiotyk. Poprosiłam najpierw o badanie i okazało się, że infekcja była wirusowa, antybiotyk nic by nie zdziałał, a po 1 dniu inhalacji była poprawa o 180°. Dlatego uważam, że podanie antybiotyku, szczególnie dziecku, powinno być zawsze poprzedzone badanien, które określi podłoże infekcji.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 08:24   #879
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88681046]Rielle na wirusa antybiotyk? Przecież wirusów się tak nie leczy... Poprosiłabym o skierowanie na badanie crp, żeby sprawdzić podłoże infekcji i w zależności od wyniku albo leczenie antybiotykiem albo objawowo. Niestety przy wirusach nic poza leczeniem objawów nie da się zrobić, a lekarze nadal masowo przepisują dzieciom antybiotyki jak cukierki i cudowne leki na wszelkie bolączki

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Dlatego mam zamiar z rana iść do naszej pediatry bo ufam jej całkowicie w kwestii zdrowia. Jeżeli ona zdecyduje o dodatkowych badaniach i/lub antybiotyku to tak zrobię Na plus - ona nigdy nie daje antybiotyku jezeli nie ma takiej potrzeby.
Do tego widzę jak sie Florian męczy i chciałabym żeby to jak najszybciej minęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-03, 15:35   #880
wymaginowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

My skonczone 7 miesiecy, malutka zaczela pelzac, najchetniej oczywiscie do telefonu z plecow na brzuszek ciagle, na plecy tez potrafi ale duuuzo rzadziej.no i przyjmuje pozycje do czworakow, smieszne to wyglada, jak tak na kolankach i lokciach sie kolysze przod tył
zębow brak.
wymaginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 09:30   #881
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

To u nas idzie piąty ząbek górna jedynka, o masakra ... Dzisiaj już czuję delikatnie falbankę pod palcem jak go smarowalam żelem. Zaraz pewnie wyjdzie kolejna jedynka, bo już jest bardzo nabrzmiała. Myślę że po tych jedynkach będzie trochę lepiej że spaniem. No i mało ostatnio je, ale teraz już jestem pewna że to od zębów, bo przy górnych dwójkach było identycznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez wymaginowana Pokaż wiadomość
My skonczone 7 miesiecy, malutka zaczela pelzac, najchetniej oczywiscie do telefonu z plecow na brzuszek ciagle, na plecy tez potrafi ale duuuzo rzadziej.no i przyjmuje pozycje do czworakow, smieszne to wyglada, jak tak na kolankach i lokciach sie kolysze przod tył
zębow brak.
To kiwanie faktycznie wygląda komicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Dlatego mam zamiar z rana iść do naszej pediatry bo ufam jej całkowicie w kwestii zdrowia. Jeżeli ona zdecyduje o dodatkowych badaniach i/lub antybiotyku to tak zrobię Na plus - ona nigdy nie daje antybiotyku jezeli nie ma takiej potrzeby.
Do tego widzę jak sie Florian męczy i chciałabym żeby to jak najszybciej minęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedactwo, mam nadzieję że już lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-04, 10:44   #882
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

U nas z jedzeniem wreszcie przełom, Oliwier znowu zaczął otwierać buzię na łyżeczkę, ale lepiej mu idą kawałki niż papki, więc lecimy blw+papki/papki z grudkami. Zostały mi 3 słoiczki obiadowe i więcej nie będę kupować, będę kombinować sama co mu ugotować. Dzisiaj nastawiłam wielki gar rosołu na skrzydełku z indyka i piersi z kurczaka, zrobię mu z tego barszcz czerwony, pomidorową, rosół i potrawkę z kurczaka, do tego kupiłam zmieloną pierś z indyka, podzieliłam na porcje, 3 porcje zamroziłam, z 1 zrobiłam kotlety z brokułem, kalafiorem i marchewką w środku. Kupiłam makaron zacierkę jajeczną i to będzie do zupek zamiennie z ryżem, kaszą, ziemniakami.

Wczoraj zjadł super drugie śniadanie - cały słoiczek owoców (jabłko malina winogron) i racucha z borówkami i malinami, obiad też super zjadł, więc były 2 posiłki bezmleczne. Dzisiaj tak samo - drugie śniadanie chrupek kukurydziany, banan (zjadł ¾) i pół racucha, na obiad będzie miał kotlety spróbował też trochę chleba z pastą jajeczną (jajo, trochę masła, trochę jogurtu naturalnego, szczypiorek, rzodkiewka), ale nie posmakowało

Dopiero teraz uświadomiłam sobie jak mocno ograniczyłam swoje starsze dziecko z jedzeniem dając tylko słoiczki... teraz, żeby Oliwier jadł, to muszę kombinować - a to placki ziemniaczane z czymś, a to jakaś zupa, a to te kotlety drobiowe z warzywami, a to jakieś racuchy, placki z kaszy mannej, naleśniki z owocami - starszy nic takiego nie jadł, naleśniki polubił dopiero w przedszkolu... I do dzisiaj je dużo rzeczy, ale dużo też nie lubi. A Oli mam wrażenie będzie jadł dużo bardziej różnorodnie niż Aleks i jest to w dużej mierze moja wina.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 11:15   #883
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Gryzelda, wyślesz jakiś przepis na racuchy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 11:45   #884
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

To ja jeszcze żadnych placków nie robiłam, bo Wojtek pluje kawałkami, nie wiem czy można by to jakoś zblendowac? Też mam właśnie wrażenie że je mało różnorodnie. A na czym smazycie np racuchy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 12:18   #885
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Gryzelda, wyślesz jakiś przepis na racuchy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie takie typowe racuchy, robiłam mu te: https://www.kwestiasmaku.com/przepis...owe-z-jagodami tylko do ciasta zamiast jagód dałam całe borówki i maliny. Jutro będę robić z jabłkami. I nie daję do nich cukru.
Cytat:
Napisane przez Annia26 Pokaż wiadomość
To ja jeszcze żadnych placków nie robiłam, bo Wojtek pluje kawałkami, nie wiem czy można by to jakoś zblendowac? Też mam właśnie wrażenie że je mało różnorodnie. A na czym smazycie np racuchy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja smażę na suchej patelni. Nauczyłam się na naleśnikach tak robić, bo jak mało bym nie dała tłuszczu to i tak były mocno tłuste. Więc lecę na suchej.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Annia zblendować raczej się nie da. Jak pierwszy raz dawałam Oliwierowi to dałam mu całego tego placka do ręki i niech sobie radzi. I coś tam w buzi memlał, a teraz z dnia na dzień radzi sobie coraz lepiej, czasem mu daję do rączki i je sobie sam, czasem mu urywam po kawałeczku i daję do buzi, zależy czy mam coś innego akurat do zrobienia

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 15:23   #886
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Gryzelda Ty się przekonałaś do blw a ja dziś podałam pierwszy słoiczek obiadowy bo nie wyciągnęłam jej żadnego obiadu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 15:23   #887
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 15:39   #888
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Sieciowa też bym obstawiała te różnice temperatur i suche powietrze.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Gryzelda Ty się przekonałaś do blw a ja dziś podałam pierwszy słoiczek obiadowy bo nie wyciągnęłam jej żadnego obiadu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahah mój teraz gardzi słoiczkami jedynie moje gotowane mu wchodzi

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 07:45   #889
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

U nas jednak bez antybiotyku się nie obeszło. Takze walczymy z podawaniem... dziecko jest przyzwyczajone do strzykawki ale przy podawaniu antybiotyku i probiotyku usta zamknięte.
Któraś moze miala do czynienia ze smoczkiem do podawania leków? Zamówiłam i jestem ciekawa czy taką formę przyjmie.

Co do jedzenia to przy tym choróbsku młody nie chce za bardzo jesc. Ani mleka ani niczego :/
Rozszerzanie idzie nam ostatnio opornie ale chyba powodu zębów bo bylo dobrze a teraz nie chce nawet buzi otwierac. Jeszcze do tego doszło podejrzenie alergii na gluten także na miesiac muszę całkowicie odstawić... Jajek tez jeszcze nie próbowaliśmy bo czekaliśmy czy wyjdzie cos w badaniach. Ale jego alergie nie wychodzą takze musimy spróbować po antybiotykoterapii.
Czy ktos ma przepis na jakies muffinki bez bialka mleka krowiego, glutenu, kukurydzy (mąki tez) i kokosu? 🤦☠♀️
Generalnie probowalismy tez Blw i dosc fajnie szlo aleeee mielismy epizody zadlawienia i udzielania pierwszej pomocy (chrupkiem ryzowym i chlebem...) więc przestalam podawac bo jeszcze bym zeszła na zawał . Ostatnio jadł batata i nawet ladnie to szlo wiec powoli bedziemy wracac do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-05, 08:48   #890
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
U nas jednak bez antybiotyku się nie obeszło. Takze walczymy z podawaniem... dziecko jest przyzwyczajone do strzykawki ale przy podawaniu antybiotyku i probiotyku usta zamknięte.
Któraś moze miala do czynienia ze smoczkiem do podawania leków? Zamówiłam i jestem ciekawa czy taką formę przyjmie.

Co do jedzenia to przy tym choróbsku młody nie chce za bardzo jesc. Ani mleka ani niczego :/
Rozszerzanie idzie nam ostatnio opornie ale chyba powodu zębów bo bylo dobrze a teraz nie chce nawet buzi otwierac. Jeszcze do tego doszło podejrzenie alergii na gluten także na miesiac muszę całkowicie odstawić... Jajek tez jeszcze nie próbowaliśmy bo czekaliśmy czy wyjdzie cos w badaniach. Ale jego alergie nie wychodzą takze musimy spróbować po antybiotykoterapii.
Czy ktos ma przepis na jakies muffinki bez bialka mleka krowiego, glutenu, kukurydzy (mąki tez) i kokosu? 🤦♀️
Generalnie probowalismy tez Blw i dosc fajnie szlo aleeee mielismy epizody zadlawienia i udzielania pierwszej pomocy (chrupkiem ryzowym i chlebem...) więc przestalam podawac bo jeszcze bym zeszła na zawał . Ostatnio jadł batata i nawet ladnie to szlo wiec powoli bedziemy wracac do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mała dostała od razu po urodzeniu antybiotyk i jak już nas wypisali ze szpitala to podawaliśmy doustnie zamiast dożylnie. I właśnie podawałam małej smoczek i jak sobie ciumkała to bokiem podawałam lek w strzykawce. Tylko końcówka strzykawki to była taka bardzo cienka rureczka, chyba sonda? Tylko no to było jak była noworodkiem, teraz już nie tak łatwo. Ja używałam zwykłego smoczka nie wiedziałam że istnieją takie do podawania leków.

Teraz jest już niesmoczkowa, więc podanie jej leków to masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 09:34   #891
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Moja mała dostała od razu po urodzeniu antybiotyk i jak już nas wypisali ze szpitala to podawaliśmy doustnie zamiast dożylnie. I właśnie podawałam małej smoczek i jak sobie ciumkała to bokiem podawałam lek w strzykawce. Tylko końcówka strzykawki to była taka bardzo cienka rureczka, chyba sonda? Tylko no to było jak była noworodkiem, teraz już nie tak łatwo. Ja używałam zwykłego smoczka nie wiedziałam że istnieją takie do podawania leków.

Teraz jest już niesmoczkowa, więc podanie jej leków to masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie taki sposob nie przechodzi. Probuje go oszukac zeby otworzyl buzie do smoczka i cyk antybiotyk ale nie chce go zrazic calkowicie do strzykawki mam nadzieje, ze to chwilowy problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 09:46   #892
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Treść usunięta

Edytowane przez 081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Czas edycji: 2021-05-05 o 09:48
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 10:05   #893
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Wlasnie taki sposob nie przechodzi. Probuje go oszukac zeby otworzyl buzie do smoczka i cyk antybiotyk ale nie chce go zrazic calkowicie do strzykawki mam nadzieje, ze to chwilowy problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas z lekami tez masakra i tak szczerze to najlepiej nam szło jak strzykawką odmierzyłam, ale na łyżeczkę wyciskałam po parę kropel i w zasadzie wcieralam w górna wargę, w sensie wsadzałam do buzi i wcieralam w górną część i siłą rzeczy nie miala czego wypluć, a lek podany po troszeczkę, po troszeczkę, inaczej jak podaje to wszystko wypluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 20:11   #894
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

My dziś najedliśmy się strachu i stresu bo mała nam spadła z łóżka. Nigdy bym nie pomyślała że nam się to zdarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 20:21   #895
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
My dziś najedliśmy się strachu i stresu bo mała nam spadła z łóżka. Nigdy bym nie pomyślała że nam się to zdarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko, ale wszystko ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 20:37   #896
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 20:55   #897
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
My dziś najedliśmy się strachu i stresu bo mała nam spadła z łóżka. Nigdy bym nie pomyślała że nam się to zdarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję stresu, ale to chyba mamaporazczwarty pisała kiedyś - są rodzice, którym dziecko spadło z łóżka i tacy, którzy się do tego nie przyznają mój starszy spadł chyba 3 razy, wszystkie pod moim okiem, na szczęście nic mu nie było. Młody jeszcze nie miał okazji

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 20:58   #898
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;88685266]Treść usunięta[/QUOTE]Trzeba juz mocno uważać z tymi naszymi dziećmi. Na sekundę sie odwróci wzrok i nieszczęście murowane. Dobrze, ze nic jej nie jest!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 21:21   #899
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

To prawda. No ale nigdy nie pomyślałam że mi się to zdarzy. Jutro jeszcze musimy zaliczyć pediatre bo Bobunia strasznie łapie się za uszy mam nadzieję że to ząbkowanie. Jednak lekarz mówił że można sprawdzić by potem nie pluć sobie w brodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-06, 05:41   #900
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 4 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
To prawda. No ale nigdy nie pomyślałam że mi się to zdarzy. Jutro jeszcze musimy zaliczyć pediatre bo Bobunia strasznie łapie się za uszy mam nadzieję że to ząbkowanie. Jednak lekarz mówił że można sprawdzić by potem nie pluć sobie w brodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój się tak łapie jak jest śpiący i chyba czasem jak jest głodny to też

Dziś pobudka po 5, bawimy się i ja już tylko czekam na jego pierwszą drzemke koło 8-9


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-15 09:10:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.