Startujemy od stycznia. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 10:41   #901
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość


Słodziki nie są ani lepsze, ani gorsze niż cukier. Są po prostu inne. Cukier biały jest "naturalny", szkodliwy, powoduje wyrzuty insulinowe i ma dużo kalorii. Słodziki są "sztuczne" (aspartam, aseculfam i te sprawy ), szkodliwe, powodują wyrzuty insulinowe, ale mają mało kalorii.

Również polecam ksylitol albo stewię
Dzięki za wyjaśnienie, widzę, że różnią się tylko liczbą kalorii

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Czy chodzi o to http://allegro.pl/stevia-stewia-200t...917607784.html ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:44   #902
oleska83
Raczkowanie
 
Avatar oleska83
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 141
Dot.: Startujemy od stycznia.

Ojojoj ale mi się oberwało
__________________
Było 75 Jest 74,3 - 72,8 -71,3- 70,06 - cel 65
marzenie 60
Walczę!
oleska83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:53   #903
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Startujemy od stycznia.



Wczorajsze, strona już działa. A strona z tabelkami to: http://www.tabele-kalorii.pl/

Ćwiczenia
Rowerek 20km
A6W dzień 10

Dziewczyny, a jak obliczyc zapotrrzebowanie na poszczególne składniki? Wydaje mi się że u mnie się robi stanowczo za dużo tłuszczu, ale szukałam jak policzyć i albo ślepa jestem albo nie wiem co, ale nie mogę znaleźć
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:58   #904
oleska83
Raczkowanie
 
Avatar oleska83
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 141
Dot.: Startujemy od stycznia.

zbawienna tabelka
__________________
Było 75 Jest 74,3 - 72,8 -71,3- 70,06 - cel 65
marzenie 60
Walczę!
oleska83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:17   #905
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez oleska83 Pokaż wiadomość
SZARUCH

Posiłków powinno być więcej o tym wiem, ale na pewno się nie głodzę. Jem tak aby być syta. Wbrew pozorom jem warzywa jem owoce wszystko zależy od dnia jestem z Wami dopiero dobę więc nie osądzaj mnie po jednym dniu jadłospisu. Płatki fitness świetnie zaspokajają moją potrzebę na słodkie kiedy już mnie owa najdzie.
Przerabiałam podstawy dietetyki więc mniej więcej wiem z czym się to je. Kasze, ryż w moim przypadku odpadają nie lubię ich i rzadko jem. Z ziemniaków oczywiście zrezygnowałam, za to ogórki konserwowe uwielbiam i z tego co mi wiadomo nie szkodzą one w diecie
nie osądzam Ciebie, tylko napisałam, co jest nie tak z Twoim jadłospisem. po to jest ten wątek, żeby się wspierać, ale też po to żeby uświadamiać sobie nawzajem co robimy źle. jakby Twój jadłospis "przeszedł bez echa" nie wiedziałabyś, co jest nie tak i w takim przypadku wklejanie jadłospisów mijałoby się z celem.

dziewczęta, u mnie -1cm w talii, pasie i biodrach. szkoda, że udo cały czas tak samo.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:21   #906
oleska83
Raczkowanie
 
Avatar oleska83
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 141
Dot.: Startujemy od stycznia.

Szruch i chwała Ci za to

Cieszę się że nie jesteśmy tu tylko po to aby sobie "słodzić"
__________________
Było 75 Jest 74,3 - 72,8 -71,3- 70,06 - cel 65
marzenie 60
Walczę!
oleska83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:23   #907
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Startujemy od stycznia.

Dziewczyny podpowiedzcie który rodzaj Stewii najlepiej kupić? Kóry wychodzi najtaniej lub jest najlepszy ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 12:04   #908
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Startujemy od stycznia.

Witam dziewczynki

Mój dzisiejszy jadłospis:

I. bułka wieloziarnista, pół z rucolą i wędzonym pstrągiem, pół z twarożkiem (ser półtłusty, kefir, rzodkiewka, ogórek zielony) i plasterkiem szynki; kawa z mlekiem
herbata zielona

II. kefir 1,5 % (ok 250 ml) 2 madnarynki, rooibos

III. barsz czerwony z warzywami (niezabielany), 4 małe pierożki z mięsem

jako przegryzka w pracy pewnie skończę ten kefir i zjem jabłko (w pracy do 18, a nie mam nic innego)

siłownia lub ćwiczenia w domku

IV. makaron (ok 100 g) z tuńczykiem i warzywami - jak węgle i białko potreningowe

V. babeczka jarzynowa (jajko, mozzrella, warzywa) lub serek wiejski

Tak wiem: pierogi niebardzo, jabłko powinno wypaść wczesniej, makaron wieczorem to straszne i zle węgle, ale węgle po siłowni trzeba zjeść, a jak wspominałąm nie zalezy mi na wielkim i szybkim spadku wagi, tylko na wyrzeźbieniu sylwetki, więc staram się poprawić jakość jedzenia, a nie trzymać się sztywnych reguł
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:10   #909
oleska83
Raczkowanie
 
Avatar oleska83
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 141
Dot.: Startujemy od stycznia.

aż się głodna zrobiła jak widzę takie pyszności w jadłospisie
__________________
Było 75 Jest 74,3 - 72,8 -71,3- 70,06 - cel 65
marzenie 60
Walczę!
oleska83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:16   #910
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość


Wczorajsze, strona już działa. A strona z tabelkami to: http://www.tabele-kalorii.pl/

Ćwiczenia
Rowerek 20km
A6W dzień 10

Dziewczyny, a jak obliczyc zapotrrzebowanie na poszczególne składniki? Wydaje mi się że u mnie się robi stanowczo za dużo tłuszczu, ale szukałam jak policzyć i albo ślepa jestem albo nie wiem co, ale nie mogę znaleźć
No sporo tego tłuszczu, niestety pizza, parówki czy mięso mielone maja go sporo, także gotowe serki do smarowania...wiadomo, że tłuszcz jest nam potrzebny, ale lepiej do dać do diety w postaci orzechów (np. wloskie do sałatki, lub serka wiejskiego) czy dobrych olejów.

Ja sobie dałam ograniczenie, jeśli jem np. mielone - to nie jem tego dnia parówke, czy jak pizza (max 2 kawałki i to domowej na cieńkim cieście, z masą warzyw) to już nie parówki czy mielone. Raz na jakiś czas, ale raz dziennie takie odstępstwo może być ok.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez oleska83 Pokaż wiadomość
aż się głodna zrobiła jak widzę takie pyszności w jadłospisie
no staram się, żeby mi to smakowało, bo jak nie będzie smakować, to dieta upadnie góra za miesiąć Więc zdrowo a pysznie, na szczęście pichcić lubię

Na weekend mam zaplanowane upieczenie własnego chleba Jak wyjdzie to wkleje przepis
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:30   #911
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Startujemy od stycznia.

No niestety z moją silną wolą jest słabo- a w domu masa pyszności. TŻ ma ciasto, a wczoraj właśnie przyniósł pizze, świezutką i pachnącą, więc jak się nie skusić? Znacie jakąś strone, na której można wyliczyć zapotrzebowanie dietetyczne na poszczególne składniki?
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 12:44   #912
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Startujemy od stycznia.

O tu masz bardzo fajny !

http://vivalavita.pl/kalkulator/zale...aloryczne.html

Mi wyszło, że przy mojej idealnej wadze (59 kg) powinnam zjadac 2553 kcal

z czego:

  • Śniadanie 638 kcal (+/- 32 kcal)
  • Drugie śniadanie 255 kcal (+/- 13 kcal)
  • Obiad 894 kcal (+/- 45 kcal)
  • Podwieczorek 255 kcal (+/- 13 kcal)
  • Kolacja 511 kcal (+/- 26 kcal)
Aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, powinieneś wraz z pożywieniem jakie spożywasz w ciągu doby, dostarczyć odpowiednio:
  • Białko: 127 g
  • Węglowodany: 351 g
  • Tłuszcze: 70 g
Przy obecnej wadze (64 kg): 2639 kcal


Z czego, wartość kaloryczna poszczególnych posiłków powinna się rozłożyć w sposób następujący ( oczywiście nie musi to być dokładność co do 1 kcal- powiedzmy odchylenie może się wahać w granicach +/- 5%):
  • Śniadanie 660 kcal (+/- 33 kcal)
  • Drugie śniadanie 264 kcal (+/- 13 kcal)
  • Obiad 924 kcal (+/- 46 kcal)
  • Podwieczorek 264 kcal (+/- 13 kcal)
  • Kolacja 528 kcal (+/- 26 kcal)
Aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, powinieneś wraz z pożywieniem jakie spożywasz w ciągu doby, dostarczyć odpowiednio:
  • Białko: 131 g
  • Węglowodany: 362 g
  • Tłuszcze: 73 g

Czyli podsumowują moja droga, wydaje mi się, że przesadzasz stanowczo z ilością tluszczu, ale podlicz sobie tym kalkulatorkiem

Za to cieszy mnie, że przy tym sposobie odżywiania powinnam chudnąć

Ja na mojego TŻta (wielbiciel ciastek, czekolady i KFC przede wszystkim, plus śniadanie to grzanki z serem i boczkiem) nakrzyczałam, że jak chce mieć super laske na wakacje, to mają mi te obrzydliwe ciastka zniknąć z domu! Żadnej pizzy, a w KFC biorę sałatakę grzecznie jesli już musimy tam iść. Je słodycze jak nie widzę

Więc może z nim pogadaj? W końcu jak Cię kocha, to powinno być to dla niego ważne tak? Może zjeść sobie coś na mieście z kolegami (pizza) albo coś słodkiego jak Cie nie ma w domu. Nikt mu nie każe z tego zrezygnować przecież
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016


Edytowane przez CoffeeMonster
Czas edycji: 2013-01-15 o 12:49
CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 13:20   #913
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Startujemy od stycznia.

Ale ja jestem w domu. Zawsze
A pizzę to właściwie kupiła nam mama TŻ. Jak większośc słodyczy zresztą.... niestety mieszkamy nad rodzicami TŻ.

Widzę, że ile kalkulatorów, tyle wyliczeń. W tym, który podałaś wychodzi strasznie dużo kalorii dziennie! W innych wychodzi znacznie mniej.

Edytowane przez lilith691
Czas edycji: 2013-01-15 o 13:28
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 13:28   #914
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Startujemy od stycznia.

No ale do sklepu chodzisz pewnie czy coś Nie wierzę, że cały czas spędzasz w domu, bo tak sie nie da. To niech je wtedy te słodycze!

Nie szukaj sobie wymówek, żeby zjeść coś z nim, bo to nie na tym polega Na pewno jak poprosisz, żeby nie jadł przy Tobie to zrozumie. Plus odrobina silnej woli i podziała
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 13:47   #915
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość


Wczorajsze, strona już działa. A strona z tabelkami to: http://www.tabele-kalorii.pl/

Ćwiczenia
Rowerek 20km
A6W dzień 10

Dziewczyny, a jak obliczyc zapotrrzebowanie na poszczególne składniki? Wydaje mi się że u mnie się robi stanowczo za dużo tłuszczu, ale szukałam jak policzyć i albo ślepa jestem albo nie wiem co, ale nie mogę znaleźć
Bilansowo ok. Ale mnóstwo produktów do wywalenia.

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
O tu masz bardzo fajny !

http://vivalavita.pl/kalkulator/zale...aloryczne.html

Mi wyszło, że przy mojej idealnej wadze (59 kg) powinnam zjadac 2553 kcal

z czego:

  • Śniadanie 638 kcal (+/- 32 kcal)
  • Drugie śniadanie 255 kcal (+/- 13 kcal)
  • Obiad 894 kcal (+/- 45 kcal)
  • Podwieczorek 255 kcal (+/- 13 kcal)
  • Kolacja 511 kcal (+/- 26 kcal)
Aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, powinieneś wraz z pożywieniem jakie spożywasz w ciągu doby, dostarczyć odpowiednio:
  • Białko: 127 g
  • Węglowodany: 351 g
  • Tłuszcze: 70 g
Przy obecnej wadze (64 kg): 2639 kcal


Z czego, wartość kaloryczna poszczególnych posiłków powinna się rozłożyć w sposób następujący ( oczywiście nie musi to być dokładność co do 1 kcal- powiedzmy odchylenie może się wahać w granicach +/- 5%):
  • Śniadanie 660 kcal (+/- 33 kcal)
  • Drugie śniadanie 264 kcal (+/- 13 kcal)
  • Obiad 924 kcal (+/- 46 kcal)
  • Podwieczorek 264 kcal (+/- 13 kcal)
  • Kolacja 528 kcal (+/- 26 kcal)
Aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, powinieneś wraz z pożywieniem jakie spożywasz w ciągu doby, dostarczyć odpowiednio:
  • Białko: 131 g
  • Węglowodany: 362 g
  • Tłuszcze: 73 g

Czyli podsumowują moja droga, wydaje mi się, że przesadzasz stanowczo z ilością tluszczu, ale podlicz sobie tym kalkulatorkiem

Za to cieszy mnie, że przy tym sposobie odżywiania powinnam chudnąć

Ja na mojego TŻta (wielbiciel ciastek, czekolady i KFC przede wszystkim, plus śniadanie to grzanki z serem i boczkiem) nakrzyczałam, że jak chce mieć super laske na wakacje, to mają mi te obrzydliwe ciastka zniknąć z domu! Żadnej pizzy, a w KFC biorę sałatakę grzecznie jesli już musimy tam iść. Je słodycze jak nie widzę

Więc może z nim pogadaj? W końcu jak Cię kocha, to powinno być to dla niego ważne tak? Może zjeść sobie coś na mieście z kolegami (pizza) albo coś słodkiego jak Cie nie ma w domu. Nikt mu nie każe z tego zrezygnować przecież
A mnie się wydaje, że ten kalkulator jest beznadziejny. Ilość węgli jaką mi podał i ilość białka to jakiś śmiech na sali.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami

Edytowane przez Scio
Czas edycji: 2013-01-15 o 13:48
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:04   #916
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Startujemy od stycznia.

A mi się wydaje być ok, należy pamiętać tylko, że jest to ilość węgli, tłuszczu i białka w momencie kiedy nie chcemy już chudnąć tylko przy takiej wadze pozostać, a przy utrzymaniu wagi ilość węgli trzeba conajmniej podwoić - poczytaj sobie jadłospisy dziewczyn na utrzymaniu - chlebek, kasza, ziemniaki, ryż, makaron, jakieś ciasto, słodycze się zdarzają i to jest ok! Na utrzymaniu się węgli bać nie należy, tylko patrzeć na jakość.

Dlatego mnie się wydaje, że mi wyliczył dość dobrze, przy takiej ilości ruchu jaką wykonuję. Dlatego obecnie obcinając głownie węgle i troche tłuszczu, zchodząc max do 1600 powinnam chudnąć.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:40   #917
callit
Raczkowanie
 
Avatar callit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 261
Dot.: Startujemy od stycznia.

Jest jeszcze taka stronka do obliczania: http://www.programy.u.waw.pl/zapotrz...ie-kalorie.php ale osobiście też zwiększyłabym tam trochę ilość białka i zmniejszyła węglowodany na redukcji
callit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:55   #918
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
A mi się wydaje być ok, należy pamiętać tylko, że jest to ilość węgli, tłuszczu i białka w momencie kiedy nie chcemy już chudnąć tylko przy takiej wadze pozostać, a przy utrzymaniu wagi ilość węgli trzeba conajmniej podwoić - poczytaj sobie jadłospisy dziewczyn na utrzymaniu - chlebek, kasza, ziemniaki, ryż, makaron, jakieś ciasto, słodycze się zdarzają i to jest ok! Na utrzymaniu się węgli bać nie należy, tylko patrzeć na jakość.

Dlatego mnie się wydaje, że mi wyliczył dość dobrze, przy takiej ilości ruchu jaką wykonuję. Dlatego obecnie obcinając głownie węgle i troche tłuszczu, zchodząc max do 1600 powinnam chudnąć.
ja nie mówię, że węgli trzeba się brać, ale wyliczenie, ze powinnam jesc 90 g białka przy ponad 200 g węgli, jest hmm. niezaciekawe.

ja polecam ten program http://www.darkthorn.republika.pl/ wg niego powinnam na redukcji zjeść ponad 1800 kcal, z zego 120 g białka ponad80 g tłuszczu i 150 g węgli.

Czyli prawie identycznie jak mi uożyła pewna specjalistka.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:00   #919
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki

Mój dzisiejszy jadłospis:

I. bułka wieloziarnista, pół z rucolą i wędzonym pstrągiem, pół z twarożkiem (ser półtłusty, kefir, rzodkiewka, ogórek zielony) i plasterkiem szynki; kawa z mlekiem
herbata zielona

II. kefir 1,5 % (ok 250 ml) 2 madnarynki, rooibos

III. barsz czerwony z warzywami (niezabielany), 4 małe pierożki z mięsem

jako przegryzka w pracy pewnie skończę ten kefir i zjem jabłko (w pracy do 18, a nie mam nic innego)

siłownia lub ćwiczenia w domku

IV. makaron (ok 100 g) z tuńczykiem i warzywami - jak węgle i białko potreningowe

V. babeczka jarzynowa (jajko, mozzrella, warzywa) lub serek wiejski

Tak wiem: pierogi niebardzo, jabłko powinno wypaść wczesniej, makaron wieczorem to straszne i zle węgle, ale węgle po siłowni trzeba zjeść, a jak wspominałąm nie zalezy mi na wielkim i szybkim spadku wagi, tylko na wyrzeźbieniu sylwetki, więc staram się poprawić jakość jedzenia, a nie trzymać się sztywnych reguł


mi się ten kalkulator średnio podoba - niby moja idealna waga to 55kg, obecnie ważę 56 z kawałkiem i wcale super nie wyglądam, myślę że koło 50kg będzie dobrze, no ale patrzę na centymetry a nie na wagę. mogę ważyć nawet 80, byle w udzie było to 50cm (albo mniej, oczywiście bez przesady)
domowy chleb jest PYSZNY. moja znajoma robi, niebo a ziemia jeśli chodzi o sklepowe, może też spróbuję
co do pizzy, to kiedyś z TŻ jadłam ją o wiele za często, plus na drugim roku studiów nie miałam już wfu - rok bez siłowni wystarczył, żebym nie założyła latem krótkich spodenek
teraz już się z nim umówiłam, że w piątek idziemy na pizzę, bo dawno nie byliśmy. zakładam, że raz na jakiś czas nie zaszkodzi taki "dzien wolny"
u mnie najgorzej jest z piwem - weekendowe wypady ze znajomymi to norma i ciężko się nie skusić ale jak już biorę to niepasteryzowane.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 15:20   #920
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
ja nie mówię, że węgli trzeba się brać, ale wyliczenie, ze powinnam jesc 90 g białka przy ponad 200 g węgli, jest hmm. niezaciekawe.

ja polecam ten program http://www.darkthorn.republika.pl/ wg niego powinnam na redukcji zjeść ponad 1800 kcal, z zego 120 g białka ponad80 g tłuszczu i 150 g węgli.

Czyli prawie identycznie jak mi uożyła pewna specjalistka.
Ja rozumiem, że kalkulator nie jest idealny, tylko mnie chodziło o to, że człowiek nie będący na diecie je o wiele więcej węgli A kalkulator nie wylicza ile powinno się jeść aby schudnąć tylko ile powinno się jeść. No ale jeśli znalazłaś taki jaki Ci tam odpowiada to fajnie

Ja sobie sprawdziłam z ciekawości i myślę, że ważniejsze są tu bilansy dziennie, aby było więcej niż 100 białka i mało węgli.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość



domowy chleb jest PYSZNY. moja znajoma robi, niebo a ziemia jeśli chodzi o sklepowe, może też spróbuję
co do pizzy, to kiedyś z TŻ jadłam ją o wiele za często, plus na drugim roku studiów nie miałam już wfu - rok bez siłowni wystarczył, żebym nie założyła latem krótkich spodenek
teraz już się z nim umówiłam, że w piątek idziemy na pizzę, bo dawno nie byliśmy. zakładam, że raz na jakiś czas nie zaszkodzi taki "dzien wolny"
u mnie najgorzej jest z piwem - weekendowe wypady ze znajomymi to norma i ciężko się nie skusić ale jak już biorę to niepasteryzowane.

zdam relację z pieczenia chleba a o pizzy chcę zapomnieć do końca lutego conajmniej Trochęz nią przesadzałam w grudniu hahahha, jak mnie najdzie niepochamowana ochota to zrobię własną, ale takiej zamawianej nie....udaję, ze nie istnieje.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:50   #921
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Startujemy od stycznia.

Da się nie wychodzić z domu Do sklepu chodzę z TŻ, sama wózka nie wytargam
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:42   #922
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Da się nie wychodzić z domu Do sklepu chodzę z TŻ, sama wózka nie wytargam
ja bym chyba za przeproszeniem o**piała gdybym w ogóle nie wychodziła z domu. jak jestem chora to pierwszego dnia się cieszę że się mogę polenić, drugiego lekko się denerwuję a trzeciego chodzę po domu wściekła że wyjść nie mogę.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:20   #923
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Startujemy od stycznia.

Mnie się wydaje ze 300 g węgli na utrzymaniu to tez dużo
Zresztą to tylko algorytmy, a każdy organizm różnie reaguje.

Ja dziś zaliczyłam z córką saneczkowanie, pół godziny temu wróciłam z siłowni i zjadłam zaebystą kolacje
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:17   #924
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Startujemy od stycznia.

Moje podsumowanie:
I - grahamka - połowa z serem i papryką, połowa z plastrem capresi i papryką
II - 4 paluszki rybne (bez chemii), warzywa na patelnię, 1/4 woreczka kaszy gryczanej
III - jajecznica z dwóch jajek
IV - 1/2 twarogu półtłustego z dwiema łyżkami dżemu domowej roboty
V - serek wiejski z pomidorem

nie miałam czasu na drugie śniadanie
B 86g, W 91g, T 59g, kcal 1220
chyba za mało dziś wyszło
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:36   #925
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Startujemy od stycznia.

Bry wieczór

U mnie dziś jedzeniowo kiepsko - znowu wszystkiego za mało.... . Permanentny brak kasy . Ciężko czasami przeżyć za 500zł na miesiąc na 3 osobową rodzinę . W każdym bądź razie, po pracy poszłam na zakupy

Zakupy:
kasza gryczana
ryż
makaron bezglutenowy (kukurydziany, zero GMO, zero Gluten i niby niskie IG )
pomidory
papryka żółta i czerwona
marchewka
ogórki
seler naciowy
kapusta pekińska
kapusta kwaszona
czosnek
cytryna
twaróg półtłusty
jajka
wiórki kokosowe
jabłka



Z części już zrobiłam sobie sałatkę Po przeliczeniach wyszło mi że w 100g sałatki mam 80,5 kcal, w tym B-4,85g/T-3,95/W-4,49 (bo węglowodanów nie wliczałam warzyw, z warzywami jest 6,6g) Sałatki wyszło mi .... 3180g ... więc mam żarcia do wypłaty ....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02103.jpg (111,1 KB, 13 załadowań)
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:54   #926
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje ze 300 g węgli na utrzymaniu to tez dużo
Też odnoszę takie wrażenie... ale może my to już spaczone jesteśmy
Scio - co Ty jadasz na posiłek przedtreningowy?

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
Moje podsumowanie:
I - grahamka - połowa z serem i papryką, połowa z plastrem capresi i papryką
II - 4 paluszki rybne (bez chemii), warzywa na patelnię, 1/4 woreczka kaszy gryczanej
III - jajecznica z dwóch jajek
IV - 1/2 twarogu półtłustego z dwiema łyżkami dżemu domowej roboty
V - serek wiejski z pomidorem

nie miałam czasu na drugie śniadanie
B 86g, W 91g, T 59g, kcal 1220
chyba za mało dziś wyszło
Faktycznie kalorycznie wyszło malutko. No cóż, czasami się zdarza Ciężko codziennie trzymać taką samą ilość, więc się nie przejmuj za bardzo

P.S. Co to za paluszki rybne? Przyznam szczerze że ja się poddałam jeśli chodzi o poszukiwania "porządnych" paluszków rybnych .... inna sprawa że nie lubię ryby , ale mój 2-latek lubi takie cuda... może by się nadały jak bez chemii? Jaki skład i jak się nazywają?

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Da się nie wychodzić z domu Do sklepu chodzę z TŻ, sama wózka nie wytargam
Musisz zacząć się urywać wobec tego. Ja nie wychodziłam przez rok i potem jak trzeba było iść do pracy to się między ludźmi jak jakiś dzikus czułam. Jak szoszon opętany jakiś.....

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Dlatego obecnie obcinając głownie węgle i troche tłuszczu, zchodząc max do 1600 powinnam chudnąć.
I to uwielbiam w tym wątku Żadnych hasełek typu "jem 1000kcal na dobę" .... .

Witamy w klubie
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 23:05   #927
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Startujemy od stycznia.

Złote Paluszki Rybne Frosta. skład: filet z mintaja 57% , mąka pszenna, olej roślinny, woda, skrobia ziemniaczana, sól, drożdże, przyprawy.
ładną masz butelkę tę po lewej stronie na blacie
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 23:16   #928
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Startujemy od stycznia.

Tyle że na razie nawet pogoda nie sprzyja wychodzeniu. Jak jest jasno, nie wyjdę bo TŻ robi, a po ciemku mnie nie puści bo okolica nieciekawa. Zresztą ja ogólnie na żywo raczej aspołeczna jestem, więc dobrze mi tak jak jest.



Ćwiczenia
Rowerek 20km
A6W dzień 11
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 23:44   #929
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Startujemy od stycznia.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Tyle że na razie nawet pogoda nie sprzyja wychodzeniu. Jak jest jasno, nie wyjdę bo TŻ robi, a po ciemku mnie nie puści bo okolica nieciekawa. Zresztą ja ogólnie na żywo raczej aspołeczna jestem, więc dobrze mi tak jak jest.



Ćwiczenia
Rowerek 20km
A6W dzień 11
wow ile białka
a z dzieckiem na spacery nie chodzisz? bo z tego co pamiętam jesteś mamą w miarę świeżą
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 00:10   #930
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Startujemy od stycznia.

Staram się chodzić, ale jak jest tak zimno jak teraz to raczej nie chodzę (powinnam, wiem)
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.