Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-02-02, 13:36   #901
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

A jakie macie doświadczenie z rodzajami ubezpieczenia oferowanego przez pracodawcę? Wolicie pryw, czy publiczne? Czy prywatne w jakiś sposób nie dorównuje temu publicznemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 13:54   #902
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
A jakie macie doświadczenie z rodzajami ubezpieczenia oferowanego przez pracodawcę? Wolicie pryw, czy publiczne? Czy prywatne w jakiś sposób nie dorównuje temu publicznemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie ubezpieczenie z PZU było dość drogie jak na nasze zarobki i szczerze, niewiele oferowało, była niby refundacja leków czy coś, ale w praktyce nic się nie płacilo taniej. Mama mi właśnie truła, że czemu nie przedłużyłam tego ubezpieczenia, a ja mówię, że niewiele mi ono daje, a na chwilę obecną nie stać mnie na to, mam ważniejsze wydatki. Potem mówi, że mogłaby mnie dopisać, a ja na to, żeby dała spokój, bo za dwa miesiące wychodzę za mąż i potem znowu odkręcanie tego wszystkiego by było. TZ nie ma dodatkowego ubezpieczenia w pracy i jakoś mu z tym źle nie jest. Tak naprawdę trzeba czytać te regulaminy, bo często jest, że za wiele rzeczy oni nie zwracają żadnej kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 14:37   #903
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dziewczyny dajcie sobie spokój z dniami próbnymi.
Ja kiedyś chodziłam,bo tak mi każdy mówił - A może Cię zatrudnią? Mąż, matka, babka... Dlaczego nie chcesz? Idź, tracisz szansę.

Wydałam raz,drugi na bilety, których nikt mi nie oddał, ale też nikt nie zatrudnił, w końcu dotarło do mnie, że nie będę się płaszczyć. Jak chcą niech dają umowę próbną, a nie takie kombinowanie jak koń pod górę.

A z tym byciem na TY to ja nie mogę się przemóc. Ludzie są w mojej firmie mili, babki koło 50 mówią mi cześć, ale ja nie umiem ... dziwnie się czuję. Do szefa jestem na Dzień dobry, a on do mnie na Cześć, chyba nigdy się nie przemogę. Z wszystkimi pracownikami jest na Cześć, i na ty, ha, a ja jakoś nie umiem.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 15:12   #904
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
A jakie macie doświadczenie z rodzajami ubezpieczenia oferowanego przez pracodawcę? Wolicie pryw, czy publiczne? Czy prywatne w jakiś sposób nie dorównuje temu publicznemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież wybór nie polega na "czy prywatne, czy publiczne", bo publiczne jest obowiązkowe i tak. Zatem po prostu prywatne ubezpieczenie może być tylko dodatkiem.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 15:24   #905
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8105580 6]Dziewczyny dajcie sobie spokój z dniami próbnymi.
Ja kiedyś chodziłam,bo tak mi każdy mówił - A może Cię zatrudnią? Mąż, matka, babka... Dlaczego nie chcesz? Idź, tracisz szansę.

Wydałam raz,drugi na bilety, których nikt mi nie oddał, ale też nikt nie zatrudnił, w końcu dotarło do mnie, że nie będę się płaszczyć. Jak chcą niech dają umowę próbną, a nie takie kombinowanie jak koń pod górę.

A z tym byciem na TY to ja nie mogę się przemóc. Ludzie są w mojej firmie mili, babki koło 50 mówią mi cześć, ale ja nie umiem ... dziwnie się czuję. Do szefa jestem na Dzień dobry, a on do mnie na Cześć, chyba nigdy się nie przemogę. Z wszystkimi pracownikami jest na Cześć, i na ty, ha, a ja jakoś nie umiem.[/QUOTE]
Już o tamtym nie myślę. Jedyne, co wyniosłam z tamtego doświadczenia to wreszcie nauczyć się nie ufać przedwcześnie ludziom. Niestety, człowiek bywa naiwny, daje się złapać na miłe słówko, ciepłe przyjęcie, ton głosu i zaczyna brać dosłownie wszystko, co mówią. Chociaż przyznaję, że miałam poczucie przez moment, że to wszystko jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe, to jednak chciałam uwierzyć, że może wreszcie trafił swój na swego.
Muszę nauczyć się, może nie cynizmu, ale nieufności i dystansu, w swoim dobrze pojętym interesie. Niestety, za każdym razem obiecuję sobie, że następnym razem nie dam się nabrać na plewy, a potem się nabieram. I cóż, boli mnie to później, i to dosłownie; oprócz parszywego samopoczucia psychicznego czułam fizyczny ból w klatce piersiowej. Po co mi to było?

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-02-02 o 15:26
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 15:27   #906
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8105580 6]Dziewczyny dajcie sobie spokój z dniami próbnymi.
Ja kiedyś chodziłam,bo tak mi każdy mówił - A może Cię zatrudnią? Mąż, matka, babka... Dlaczego nie chcesz? Idź, tracisz szansę.

Wydałam raz,drugi na bilety, których nikt mi nie oddał, ale też nikt nie zatrudnił, w końcu dotarło do mnie, że nie będę się płaszczyć. Jak chcą niech dają umowę próbną, a nie takie kombinowanie jak koń pod górę.

A z tym byciem na TY to ja nie mogę się przemóc. Ludzie są w mojej firmie mili, babki koło 50 mówią mi cześć, ale ja nie umiem ... dziwnie się czuję. Do szefa jestem na Dzień dobry, a on do mnie na Cześć, chyba nigdy się nie przemogę. Z wszystkimi pracownikami jest na Cześć, i na ty, ha, a ja jakoś nie umiem.[/QUOTE]Też tak uważam, że jeśli pracodawca nie jest do końca przekonany, to od tego ma umowę na okres próbny, aby się przekonać, czy ktoś się nadaje, czy nie. Takie kombinowanie to masakra, że też jeszcze po aferach z żabkami tak robią. Tak jak wspomniałam, nikt mi niczego na tamtym "dniu próbnym" nie obiecywał, to był po prostu etap rekrutacji. I takie coś rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 18:02   #907
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Nie dziwi mnie góra chętnych na pracę w szatni. Praca raczej lekka, bezstresowa.

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
A jakie macie doświadczenie z rodzajami ubezpieczenia oferowanego przez pracodawcę? Wolicie pryw, czy publiczne? Czy prywatne w jakiś sposób nie dorównuje temu publicznemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jaki rodzaj ubezpieczenia pytasz? Jest X rodzajów...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-02, 21:22   #908
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Miss, ale o ile jest płatny.
Bo nie chciałabym poświęcać kilku godzin na głupia rekrutację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 06:56   #909
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8105580 6]Dziewczyny dajcie sobie spokój z dniami próbnymi.
Ja kiedyś chodziłam,bo tak mi każdy mówił - A może Cię zatrudnią? Mąż, matka, babka... Dlaczego nie chcesz? Idź, tracisz szansę.

Wydałam raz,drugi na bilety, których nikt mi nie oddał, ale też nikt nie zatrudnił, w końcu dotarło do mnie, że nie będę się płaszczyć. Jak chcą niech dają umowę próbną, a nie takie kombinowanie jak koń pod górę.[/QUOTE]

Pod koniec mojej pracy w hotelu szukano jeszcze jednej recepcjonistki. Po rozmowie zaproszono dwie czy trzy kandydatki na dzień próbny, żeby "zobaczyły, na czym polega praca", dwie się jakoś wykruszyły, została jedna. Przychodziła przez kilka dni, może nawet tydzień, w różnych godzinach (rano, przed południem, po południu, wieczorem), dziewczyny mniej więcej pokazywały, na czym polegają obowiązki, ale też. Szefostwo było zachwycone, przygotowano dla niej umowę. Kiedy usiedli do jej podpisywania, spytała, gdzie pieniądze za cały tydzień, który spędziła - szef wybuchnął śmiechem, że za co ma jej płacić, na co dziewczyna wstała i trzasnęła drzwiami. Mina szefostwa bezcenna.

Nie ukrywam, że była to jedna z sytuacji, która otworzyła mi oczy, co to za miejsce i przyspieszyła decyzję o ewakuacji stamtąd.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 07:31   #910
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dziewczyna mogła się upewnić czy jej zapłacą najpierw, bo straciła niepotrzebne czas. (Wiem, że to powinno być oczywiste, ale nie jest) po drugie mogła to zgłosić do inspekcji pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Też kiedyś byłam na darmowym dniu próbnym, teraz bym się raczej nie skusiła, bo celuje w innego rodzaju pracodawców.

Raz byłam na okresie próbnym nieświadomie byłam w pracy ja i jeszcze jedna nowa dziewczyna. Tak pracowalysmy pewnie z 2 tygodnie, wypłata była chyba co dzień lub co tydzień i szefowie mówili kiedy mamy przyjść, najczesciej pisali smsa. Długo coś się nie odzywał to napisałam pytanie jak przypadają zmiany, bo nic nie wiem, odpisał mi, że pozostałe dziewczyny (!) Wybrały jednak te druga dziewczynę. Nie nie wiedziałam, że będą dopiero będą z nas wybierac, o tym, że już nie pracuje też nie zostałam powiadomiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 10:47   #911
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;81057176]Już o tamtym nie myślę. Jedyne, co wyniosłam z tamtego doświadczenia to wreszcie nauczyć się nie ufać przedwcześnie ludziom. Niestety, człowiek bywa naiwny, daje się złapać na miłe słówko, ciepłe przyjęcie, ton głosu i zaczyna brać dosłownie wszystko, co mówią. Chociaż przyznaję, że miałam poczucie przez moment, że to wszystko jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe, to jednak chciałam uwierzyć, że może wreszcie trafił swój na swego.
Muszę nauczyć się, może nie cynizmu, ale nieufności i dystansu, w swoim dobrze pojętym interesie. Niestety, za każdym razem obiecuję sobie, że następnym razem nie dam się nabrać na plewy, a potem się nabieram. I cóż, boli mnie to później, i to dosłownie; oprócz parszywego samopoczucia psychicznego czułam fizyczny ból w klatce piersiowej. Po co mi to było?[/QUOTE]
rzeczywiście popracuj nad dystansem do pracodawców, będziesz miała mniejsze rozczarowanie i żal. Jakbym ja się chciała przejmować każdym takim krzywym numerem to bym z domu już nie wychodziła trzeba na to patrzeć jak na grę, każdy próbuje przeciągnąć linę na swoją stronę więc nie można tego brać osobiście. Próbowali cię ograć, nie dałaś się (brawa dla ciebie) i przechodzisz do kolejnego etapu. Wiadomo, że człowiek się wkurzy taką podkręconą piłką ale udało ci się ja złapać więc nie ma co dalej tego przeżywać i rozpamiętywać. Głowa do góry i szukaj dalej! Szkoda energii na rozpamiętywanie przeszłości
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-03, 11:08   #912
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Tak,trzeba się zdystansować od pracodawców.

Mnie kupa rozmów o pracę nauczyła jednego - to ja mam chcieć pracować w danej firmie, a nie dana firma ma mnie wziąć.

Inaczej mówiąc: ja mam wybrać, że chcę w danym miejscu pracować, a nie pracodawca.
Jak chodziłam na rozmowy to się strasznie stresowałam, płakałam w domu, że mnie nie chcą. Że nie oddzwaniają. Teraz wiem, że nie o to chodziło - ja zachowywałam się jak desperatka - żałośnie "błagałam" zachowaniem o pracę.
Ale dzięki temu te rozmowy mnie nauczyły czegoś.

Kiedyś czytałam, że można spróbować notować podczas rozmowy. Nie tylko pracodawca może sobie notować o mnie, ale ja też powinnam wiedzieć coś o firmie. Zaintrygowało mnie to,ale nie jest to głupie wcale.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 11:56   #913
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8107539 6]Kiedyś czytałam, że można spróbować notować podczas rozmowy. Nie tylko pracodawca może sobie notować o mnie, ale ja też powinnam wiedzieć coś o firmie. Zaintrygowało mnie to,ale nie jest to głupie wcale.[/QUOTE]

Dla mnie to oczywiste. Zawsze chodze na rozmowy z cala lista pytan i zapisuje wszystko co mowia.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 13:50   #914
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Dla mnie to oczywiste. Zawsze chodze na rozmowy z cala lista pytan i zapisuje wszystko co mowia.
Też tak robię. Mam tabelkę z miejscami, które mnie interesują i zapisuję sobie wszystko i potem mogę sobie wszystko porównać i mam wszystkie istotne informacje.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 15:08   #915
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Mahdab, ja tak samo, dzisiaj bym się raczej na coś takiego nie pisała, wtedy miałam niewielkie doświadczenie, ale też i niewiele do stracenia, dlatego poszłam na coś takiego, posiedzialam dwie godziny, coś tam porobilam i zadzwonili do mnie chyba po weekendzie jakoś, żebym przyszła do pracy na drugi tydzień. Ale dzisiaj to mam podejście "szanujmy swój czas". Zapraszano mnie na rozmowy jeszcze w tym tygodniu, ale odmówiłam, bo na razie tego stażu jeszcze tak na dobre nie zaczęłam (wprawdzie mogłabym wykorzystać dzień wolny, ale wolę je oszczędzać) i nie składam aplikacji jak głupia.

Ale po miesiącu bezrobocia przekonałam się, że właściwie ja tęsknię tylko za tym, że pieniądze dostawałam. Za samą praca i ludźmi niekoniecznie. Nawet gdyby mnie nie zwolnili, to planowałam odejść w tym roku. Miałam poczucie, że i tak niczego nowego już się nie nauczę i stoję w miejscu.

Nie powiem jednak, trochę ten stres związany z rekrutacjami i nie tylko odbił się na moim zdrowiu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

A btw, mój narzeczony też się zastanawia nad zmianą pracy, bo zaczyna się bać. Z siedmiu osób nagle zrobiły się trzy, szef się nie pali z rekrutacja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 16:56   #916
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Całe szczęście, że jak już się nabierze w miarę sensownego doświadczenia i jest się ogarniętym to można spokojnie olać takich januszy biznesu, którzy proponują darmowe dni próbne. Niestety najgorzej z pierwszą pracą i tutaj dużo zależy niestety od szczęścia. Pamiętam jak starałam się 3 lata temu po stażu o pracę, a jak było teraz. Zupełnie inna rozmowa, większy luz i podejście do sprawy takie, że jak nie ta firma to inna. Mnóstwo pytań z mojej strony, bo już też wiem, co jest dla mnie ważne.


Robienie jakiś tajnych castingów jest mega słabe ale uważam, że mimo wszystko jeśli chodzi o rynek pracy to jest coraz lepiej.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-04, 20:00   #917
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dziewczyny,które zmieniały pracę - jak ewentualni przyszli pracodawcy patrzą na okres wypowiedzenia?
Trochę mnie przeraża,że dostanę jakąś pracę na początku miesiąca to i tak będę musiała jeszcze ok.2 przepracować.
Jasne, da się dogadać z pracodawcą,ale jak widzę u mnie w firmie nie praktykują czegoś takiego, ciężko się dogadać na odejście z dnia na dzień...wszyscy pracownicy muszą "odbębnić" okres wypowiedzenia.

A może to jakoś ująć w CV? Bo też tracić czas na rozmowy jak ktoś chce na już, a ja będę musiała jeszcze wypracować jakiś czas?
Jak to wyglądało u was- te, które zmieniały pracę?
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-04, 20:06   #918
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8110932 6]Dziewczyny,które zmieniały pracę - jak ewentualni przyszli pracodawcy patrzą na okres wypowiedzenia?
Trochę mnie przeraża,że dostanę jakąś pracę na początku miesiąca to i tak będę musiała jeszcze ok.2 przepracować.
Jasne, da się dogadać z pracodawcą,ale jak widzę u mnie w firmie nie praktykują czegoś takiego, ciężko się dogadać na odejście z dnia na dzień...wszyscy pracownicy muszą "odbębnić" okres wypowiedzenia.

A może to jakoś ująć w CV? Bo też tracić czas na rozmowy jak ktoś chce na już, a ja będę musiała jeszcze wypracować jakiś czas?
Jak to wyglądało u was- te, które zmieniały pracę?[/QUOTE]U mnie dość kiepsko, nawet jak mówiłam, że mogę też złożyć wypowiedzenie za porozumieniem stron i nikt nie będzie robił problemów. Niestety, zależało im na kimś, kto przyjdzie dosłownie zaraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-04, 21:21   #919
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Jeszcze nie widziałam takich co czekają. Wszyscy chcą od zaraz a max za mc.
Grzeczne czekanie w skrajnych przypadkach 4 mce to wydaje się dotyczy znajomych albo wysokich stanowisk, menedżerów czy trudnych do znalezienia specjalistów (być może taki programista lub inżynier rozchwytywanej dziedziny).

Tak się zachowują jakby obecny pracodawca nie miał nic do powiedzenia...
andra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-04, 21:43   #920
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Znam przypadki, że pracodawcy czekali, ale były to najczęściej osoby mocno wyspecjalizowane.

Mi nie robili żadnych problemów z miesięcznym wypowiedzeniem i w sumie powiedzieli nawet, że 3 miesięczny nie byłby problemem, bo mogą poczekać, ale nie musiałam tego sprawdzać w praktyce z tym, że trafiłam na mega wyluzowanych ludzi.

Jeśli się myśli o zmianie pracy nie radzę czekać z tym aż wpadnie się w 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2018-02-04 o 21:47
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 00:16   #921
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

U mnie w pracy czekanie na ludzi 3ms jest częste i normalne. W poprzedniej było tak samo. Nie wiedziałam, ze można inaczej
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 05:44   #922
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8110932 6]Dziewczyny,które zmieniały pracę - jak ewentualni przyszli pracodawcy patrzą na okres wypowiedzenia?
Trochę mnie przeraża,że dostanę jakąś pracę na początku miesiąca to i tak będę musiała jeszcze ok.2 przepracować.
Jasne, da się dogadać z pracodawcą,ale jak widzę u mnie w firmie nie praktykują czegoś takiego, ciężko się dogadać na odejście z dnia na dzień...wszyscy pracownicy muszą "odbębnić" okres wypowiedzenia.

A może to jakoś ująć w CV? Bo też tracić czas na rozmowy jak ktoś chce na już, a ja będę musiała jeszcze wypracować jakiś czas?
Jak to wyglądało u was- te, które zmieniały pracę?[/QUOTE]
A pracujesz u tego samego pracodawcy ponad 3 lata? Ja nie, więc mam miesiąc, ale przy 3-miesięcznym raczej najpierw złożyłabym wypowiedzenie, a potem szukała pracy, choć akurat u mnie w firmie idą na rękę i skracają ten okres.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 06:38   #923
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Powiedzcie mi, czy jak byliście wdrazani w jakiejkolwiek pracy, to czuliście się początkowo jak intruzi, co zakłócacie jakieś relacje, nikt wam początkowo nie mówi o jakichś niuansach itd.? Bo wczoraj rozmawiałam o tym z moim narzeczonym i on miał to samo. W jego obecnej firmie o pewnych rzeczach nie mówili mu od razu, dopiero musieli poczuć, że mu ufają.

Ech, trzeci dzień tego stażu i wciąż nie mam żadnych konkretnych obowiązków przydzielonych. Nie wiem, jak tak dalej pójdzie, to chyba poprosze o zmianę działu. Bo nie w tym rzecz, że mam siedzieć i nic nie robić. A potem o stazystach chodzą opinie, że to lenie i idą tam jak za karę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 06:42   #924
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy jak byliście wdrazani w jakiejkolwiek pracy, to czuliście się początkowo jak intruzi, co zakłócacie jakieś relacje, nikt wam początkowo nie mówi o jakichś niuansach itd.? Bo wczoraj rozmawiałam o tym z moim narzeczonym i on miał to samo. W jego obecnej firmie o pewnych rzeczach nie mówili mu od razu, dopiero musieli poczuć, że mu ufają.

Ech, trzeci dzień tego stażu i wciąż nie mam żadnych konkretnych obowiązków przydzielonych. Nie wiem, jak tak dalej pójdzie, to chyba poprosze o zmianę działu. Bo nie w tym rzecz, że mam siedzieć i nic nie robić. A potem o stazystach chodzą opinie, że to lenie i idą tam jak za karę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludzie niechętnie dzielą się wiedzą, dopiero potem jak nabiorą zaufania to powiedzą Ci o jakichś niuansach.

3 dni to tyle co nic, pierwszy tydzień w każdej mojej pracy był trochę rozlazły. Poczekałabym do tygodnia i najwyżej potem poprosiła o konkrety.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 06:45   #925
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ludzie niechętnie dzielą się wiedzą, dopiero potem jak nabiorą zaufania to powiedzą Ci o jakichś niuansach.

3 dni to tyle co nic, pierwszy tydzień w każdej mojej pracy był trochę rozlazły. Poczekałabym do tygodnia i najwyżej potem poprosiła o konkrety.
No to poczekam do piątku, bo serio, wolę jakieś teczki z szafy do szafy przekładać, niż siedzieć bezczynnie. Jeśli tak to ma wyglądać, to chyba wolę siedzieć w domu i sobie szukać pracy sama na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 06:52   #926
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy jak byliście wdrazani w jakiejkolwiek pracy, to czuliście się początkowo jak intruzi, co zakłócacie jakieś relacje, nikt wam początkowo nie mówi o jakichś niuansach itd.? Bo wczoraj rozmawiałam o tym z moim narzeczonym i on miał to samo. W jego obecnej firmie o pewnych rzeczach nie mówili mu od razu, dopiero musieli poczuć, że mu ufają.

Ech, trzeci dzień tego stażu i wciąż nie mam żadnych konkretnych obowiązków przydzielonych. Nie wiem, jak tak dalej pójdzie, to chyba poprosze o zmianę działu. Bo nie w tym rzecz, że mam siedzieć i nic nie robić. A potem o stazystach chodzą opinie, że to lenie i idą tam jak za karę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miss ty zacząłaś staż w tym urzędzie? Bo tak zazwyczaj wyglądają staże

Zależy od firmy ale generalnie w większości miejsc ludzie nie chcą się dzielić wiedzą. Wielu sądzi,że sami do tego doszli, trzeba "zapłacić" cenę za bycie nowym itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 06:58   #927
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Miss ty zacząłaś staż w tym urzędzie? Bo tak zazwyczaj wyglądają staże

Zależy od firmy ale generalnie w większości miejsc ludzie nie chcą się dzielić wiedzą. Wielu sądzi,że sami do tego doszli, trzeba "zapłacić" cenę za bycie nowym itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, tylko, że szok, bo na poprzednim stażu (również takie stanowisko administracyjne), to od razu przydzielili mi jakieś obowiązki, powiedzieli, co mogę robić, a czego nie, co mam zrobić, jak przyjdzie uczeń, który chce zaświadczenie itd. No i sprawy bieżące, jak inwentaryzacja, archiwizacja itd. a tu... Przydzielili mi dosłownie dwa zadania takie bieżące, zero konkretów, a niby "potrzebują stażystów, bo im brakuje rąk do pracy"...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 07:37   #928
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja jak byłam na stażu w UM to gdyby nie to, że trafiłam do bardzo zapracowanego działu to inaczej bym siedziala 9mcy i się nudziła. Jako jedna z dwóch osób normalnie pracowałam - cała reszta była na zasadzie przynies podaj, pozamiataj. Przez większość czasu nic nie robili :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 07:48   #929
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ok, poczekam do końca tygodnia i wtedy będę jakoś interweniować i coś robić - bo niby faktycznie im kogoś brakuje, ale to oni sobie radzą tak, że... Oddelegowuja kogoś innego do danego zadania. A niby już w poniedzialek miałam usiąść przy kompie. Nie będę sama wymyślać sobie zadań, bo nie wiem, co mogę robić, a czego nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 08:11   #930
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A pracujesz u tego samego pracodawcy ponad 3 lata? Ja nie, więc mam miesiąc, ale przy 3-miesięcznym raczej najpierw złożyłabym wypowiedzenie, a potem szukała pracy, choć akurat u mnie w firmie idą na rękę i skracają ten okres.
Nie, mam miesięczny okres. Ale znajdując prace na początku miesiąca przykładowo z tego miesiąca robi się dwa...trochę mnie to przeraza, że ktoś nie będzie chciał tyle czekają

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
No to poczekam do piątku, bo serio, wolę jakieś teczki z szafy do szafy przekładać, niż siedzieć bezczynnie. Jeśli tak to ma wyglądać, to chyba wolę siedzieć w domu i sobie szukać pracy sama na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
E tam realnie rzecz biorąc to ci płacą za siedzenie:P
A tak na poważnie-miałam staż "siedzący" nawet nie było czego kserowac ani teczek nosić. Wspominam go najgorzej bo siedzenie 8 godzin męczy niesamowicie. Ani książki czytać ani siedzieć na necie głupio. Po takim dniu byłam wykończona. Nawet marne 800zł tego nie rekompensowalo.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.