IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-25, 21:01   #901
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - wózeczek wygląda fajnie ta regulowana rączka to teraz w większości modeli jest chyba dostępna, tzn tak mi się wydaje. My też mamy, choć u nas to nie miało aż tak istotnego znaczenia.
Co do czekania to ja jakoś się uspokoiłam i tak sobie żyje z dnia na dzień

ja mam taką w leciutkie paseczki biało - granatowe, może i ta sama ale inne kolory a do porodu mam męską
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:29   #902
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Ja mam jakieś 3 dni do terminu (choć wg Rotundy 6 dni - nie wiem skąd u nich te wyliczenia, bo położna też ma termin 27.01). Wszystko było by dobrze, gdyby przez ostatnie 4 dni nie wymęczyła mnie biegunka ... pierwsze 2 dni miałam jeszcze lekką temperaturę i bóle stawów, a potem tylko (albo aż) biegunka ... dziś jest chyba troszkę lepiej. Poza tym nie narzekam
A wy jak sobie radzicie??
Oj to jednak sie juz zbliza moim zaniem.. Teraz to juz blizej niz dalej No ale dobrze ze sie lepiej czujesz... Zbieraj sily na wazny dzien ))

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Witajcie

Nie piszę za wiele, ale czytam na bieżąco- mi zostało jeszcze jakieś 7 tyg do porodu, zaczynam się denerwować Pytanie do bardziej doświadczonych mamuś- czy na porodówce trzeba znać tak perfekcyjnie angielski? Bo nie jestem siebie pewna a na męża nie mam co liczyć (kompletny laik). Czy dla pewności powinnam sobie tłumacza załatwić?

I jakich kosmetyków używacie/używałyście do pielęgnacji dzieci? Jak czytam składy oliwek czy innych pierdołek to tam jest sama chemia, parafina itp, czy powinnam się tego bać czy nie?

Dziękuję
Ja mialam pelno kosmetykow roznych a uzywalam SUDOCREM ( tylko w razie odparzenia i tak czasami tez machnelam raz dziennie albo i nie, na pewno nie przy kazdej zmianie pieluszki), do kapieli sama woda , czasami zwyklym mydelkiem bambino mylam delikatnie , smarowalam tez jak byla potrzeba ( sucha skorka) oilatum sie sprawdzilo - chyba z wszystkich kosmetykow z tej serii bylam zadowolona, nawet do teraz kupuje emolient dla dzieciakow bo maja sucha skore czasami i starszy ma sklonnosci do alergii , egzema itd. Czasami tez oliwkowalam oliwka bambino , ale tez nie sadze ze to za dobre... Z drugim dzieckiem odkrylam olejek migdalowy w aptece i olejek naturalny lavendowy i do malej buteleczki olejku migdalowego 2-3 kropelki lavendowego ..Tylko to nie dla noworodka... Tak juz z 3 miesiace bedzie ok.... aaa i najpier nalezy sprobowac na nozce lub raczce kawaleczek czy nie uczuli mimo wszystko.... W kazdym badz razie to jest bardzo delikatne , chyba bardziej od kosmetykow kupowanych specjalnie dla dzieci....



Cytat:
Napisane przez Afrodyta_es Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Irlandzkie mamusie
W Irlandii jestem od niedawna więc dopiero się oswajam , miałabym do Was kilka pytań bo do porodu został mi miesiąc ,a ja zupełnie zielona w tym temacie.
Mam nadzieje że pomożecie
Największy problem mam ze spakowaniem się do szpitala , niby listę mam , ale na przykład czy jest mi na pewno potrzebne 7 pajacyków&body i 3 ręczniki nie umiem tego wszystkiego pomieścić w torbie [a właściwie walizce takiej 'podręcznej' jak do samolotu] do tego mam straszny dylemat z koszulą nocną, czy dają tutaj taką do porodu? bo ja nigdy w życiu nie nosiłam koszuli ,a kupić nową żeby ją zaraz wyrzucić to raczej nieciekawa opcja, no i czy po porodzie potrzebna jest koszula nocna czy może być piżama?
Na porodowce mialam taka najtansza koszule z pennego zielona jaskrawo (tylko taka znalazlam) na guziki do pasa.... i do kolanka byla.... Bardzo sie przydala bo chodzilam ze 20 godzin zanim urodzilam i caly szpital obeszlam takze radze cos co zasloni dokladnie wszystko )) Na zmiane wzielam sobie dwie pizamki ( rozpinane na guziki gory) Tez z pennego , Oby dwie zalatwilam krwia juz pierwszego dnia po porodzie , bylam jednak przygotowana i tz mial w domu naszykowane jeszcze dwie pary ale byly to same spodnie od pizamy i czarne getry ... W ten pierwszy dzien podarowalam sobie getry ale na drugi ubralam i naprawde supe wygodnie mi bylo... bynajmniej nie lataly mi miedzy nogami te olbrzymie wklady... Co do wietrzenia to ja chodzilam co godzine sie prysznicowac- 3 min, tzn. od pasa w dol. i wycieralam sie papierowymi recznikami... caly czas mialam czysciutko i suchutko ))) Po kazdej wizycie w kibelku tez pod prysznic.... takze polecam bardzo te reczniki papierowe.....

Z A propo ubranek dla dziecka to tez radze po 5 szt. body i 5 szt. pajaca i tyle .. Przygotowac tz kolejna torbe w domu i tamwrzucic wiecej ubranek dla dziecka i dla siebie....
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:50   #903
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Kellysss -
zbliża się, zbliża - na szczęście czas idzie do przodu a nie cofa się

co do tych oliatum to są właśnie polecane przy problemach ze skórą (są to już takie specjalistyczne), choć podobno jest wersja normalna i jakby taka szczególna do takiej skóry z problemami... ja wolę uniknąć czegokolwiek jeśli nie będzie trzeba
a tymi papierowymi ręcznikami to dobry pomysł i w sumie nie jesteś pierwsza, która mi o tym mówi.

czyli dobrze się spakowałam 5 boby i 5 pajaców
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:21   #904
Afrodyta_es
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

O tak w Penny można kupić mnóstwo tanich rzeczy których nie szkoda później wyrzucić ,niestety do najbliższego mam jakąś godzinę autem i raczej się już nie wybiorę bo strasznie mnie ta jazda męczy ,kręce się, plecy mnie bolą i nie umiem sobie dobrej pozycji znaleźć.
Chodzę po sklepach ,próbuje coś wypatrzeć,ale to jest tragedia ,wiem że nie jadę na wybory miss ,ale nie chcę też wyglądać jak bym zwinęła koszule babci.

kellysss-dzięki za rady , na pewno się przydadzą
Afrodyta_es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:24   #905
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Afrodyta - a co ci zależy? w szpitalu i tak pewnie nikt cię nie zna
a może masz jakiś charity shop? tam nieraz mają coś fajnego - ja znalazłam kilka fajnych ciuszków dla dzidziusia, wcale nie zniszczonych i oczywiście zapłaciłam chyba ze 4 euro łącznie
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 23:16   #906
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Co do porodu w Cork trzeba było mieć swoja koszule. Kupilam najtańsza na ramiacZja co by dziecko łatwo położyć mieli. Była tak ubrudzona ze od razu poszła do prania. Tez nie spalam w koszulach nocnych nigdy szpital był wyjątkiem bo tam koszula to komfort

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

A na oparzenia dupci dziecka polecam bepanthen. Goi wszystko za pierwszym razem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 00:26   #907
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja mialam kilka zmian pizam - bardzo obszerna z pennego (trzy rozmiary wieksza niz zawsze), rozpinana koszule+getry, kooszule do karmienia (ta kupilam sobie na allegro), pizame z mother care, jakies luzne koszulki i getry.
Do porodu dostalam szpitalna koszule i od porodu do dnia nastepnego mialam ja na sobie (no ale ja mialam cesarke wiec z tej okazji dostalam ich wdzianko i skarpety przeciw zylakom)
Wzielam sporo rzeczy bo mialam byc 5 do 7 nocy (wg papierow, wypuscili mnie po 4dniach). Pamietajac pierwszy porod i noce po chcialam byc przygotowana na ewentualnosc zalania ubrania krwia.
Ja wzielam od razu dwie torby - jedna dla siebie, z moimi ubraniami, trzema recznikami, kosmetykami, wkladkami laktacyjnymi i pieluszkami. W drugiej mialam ciuszki dla maluszka. W sumie nie trzeba brac wielu rzeczy - tz moze dowiezc. U nas bylo inaczej bo tz mial kursy dzien po porodzie i nie mogl byc u mnie az do 19:00, poza tym zajmowal sie naszym starszakiem i nie mogl siedziec u mnie calymi dniami, chcac nie chcac musialam byc przygotowana na wszystko....
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 00:47   #908
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

taak to na szkole rodzzenia mowili ze majtasy jak bridget Jones im wieksze tym lepsze i najlepije 100% bawelna, bo dobrze oddycha albo taka siateczka ( czasem jest w aptekach) - ja kupilam mega bridget w pennym.

Z innych rad to jeszcze slyszalam ze oprocz jedzenia i picia, bo na porodowce nic nie dostaniesz, chociaz podobno jak masz swoje to ci nie zabiora: warto pozamrazac sobie kostki lodu i wziasc w termosie - nie tylko z wody ale tez soku, bo to przyjemnie chlodzi i dodaje smaku... zastanawiam sie nad tym. Rusalka wiem ze ty cesarska jestes, ale nie wiem czy widzialas/slyszalas?
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 09:59   #909
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

O witajcie dziewczyny witajcie widze ze watek ruszyl podczytuje bardzo uwaznie to za pare miesiecy i ja skorzystam z waszych rad. Narazie sobie podczytuje na necie to i owo jestem na etapie czytania o butelkach, co prawda planuje cyckowac ale wiadomo moze byc roznie wiec kupie jakies napewno a ewentualnie pozniej dokupie. Wypowiedzcie sie jakie wy zakupilyscie? Przegladam tez sporo ogloszen z wozkami bo jak trafie jakis uzywany to kupie juz teraz a jak nie to nowy ale to pozniej dopiero bo wiadomo z nowym nie problem.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 10:33   #910
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
mialam cesarke wiec z tej okazji dostalam ich wdzianko i skarpety przeciw zylakom
Haha przypomnialy mi sie te sexy ponczoszki Z ubran dla siebie to mialam pizame na noc i wygodny dres na dzien Nienawidze nocnych koszul


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 13:10   #911
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ania ja tez nie cierpie nicnych koszul. Ta co mialam do karmienia nawet nie zaloylam. Wlasciwie nosilam oglownie obszerne koszulki i getry lub spodnie od pizamy.
Agnes i przy Zuzi i teraz mam butelki z Aventu. Tak samo z laktatorem. Zaloze sie, ze polozne beda marudzily, ze laktator niepotrzebny, bo recznie mozna sciagac itd itp, ale ja bez laktatora mialabym kupe zastojow, zapalen itp - mam sporo mleka. Poza tym czasem jak karmie piersi sa za twarde i malutka nie moze uchwycic sutka. Jak juz jej sie uda to mleko ja zalewa i sie krztusi. U mnie laktator musi byc i juz.

Wozek mam Graco. Jest spory ale prowadzi sie go szalenie latwo, nawet jedna reka, majac Ole w srodku i Zuzie na doczepionym stopniu. Prowadzi sie go o niebo latwiej od spacerowki jaka kupilismy Zuzi w zeszlym roku.
Wozek niebawem bedzie mial lat 4 ale jest fantastyczny.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Co do tych kostek lodu - przy cesarce wszystko trwa 20minut...i pic nie mozna po polnocy itp...
A przy pierwszym porodzie, przy wywolywaniu podawali mi wode, rowniez tz o to dbal
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 13:37   #912
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - no to raczej na porodówce nikt jedzenia nie będzie nosił... większość pewnie nie bardzo myśli o tym, żeby cokolwiek jeść, ale na stronce polecają zabrać jakąś lekką przekąskę, nawet dla partnera
Potem podobno przychodzą z jedzonkiem (a nawet dostajesz menu

Agnes - ja na razie zakupiłam Tomee Tippee butelkę, taką w razie czego i odkupiłam laktator Medela używany - czy będzie potrzebny, zobaczymy
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 14:19   #913
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

anje wygodny dres!.... musze dorzucic do walizki

co do kosmetykow, bez doswiadczenia kupilam oilatum do kapieli ( jakos tak mam wrazenie ze kropli kilka zmiekczy wode i bedzie lepiej nawilzac skore) i mama powiedzial ze przywiezie mi z polski serie od Hippa... oliwke, krem na niepogode i plyn do kapieli - wszystkie na naturlanych olejach bezparafinowe

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2014-01-26 o 14:20
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 14:36   #914
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe sprawdz na oilatum od jakiego przedzialu wiekowego mozna uzywac. Ja raz kupilam i sie okazalo, ze byl od 6 miesiecy.

Tak. Dostaje sie menu. A wlasciwie to chodza dziewczyny i czytaja opcje na sniadanie, lunch, podwieczorek i kolacje. I - uwaga - raz mialam serwowana zupe pieczarkowa (gdzie w Polsce nie zalecaja grzybow), surowke z kapusty, zielony groszek...

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Poza tym poja herbata non stop dostaje sie dzbanek z woda do picia a na korytarzach stoja dyspozytory z woda wiec mozna zawsze dopelnic dzbanek.
Przynajmniej tak bylo w rotundzie
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 15:30   #915
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - i zerknij na ten oliatum czy to jest ten z serii normalnych czy z tych już do problemów skórnych, bo szkoda używać specyfików jeśli nie jest to potrzebne

Rusalka - nie ma co ukrywać, tutaj całe podejście do kobiety ciężarnej jest zupełnie inne... mam czasem wrażenie, że to nawet lepiej, że nie traktują ciężarnej jak chorej, z drugiej strony czasami jakby lekceważyli niektóre rzeczy.... ale cóż co kraj to obyczaj
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:42   #916
Afrodyta_es
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Uf to widzę ,że nie tylko ja nie lubię koszul nocnych
Co do butelek kupiła awaryjnie z Tomee Tippee ,choć później się naczytałam ,że nie są za rewelacyjne .
Zastanawiam się też nad kupnem laktatora i sama nie wiem czy w ogóle mi się przyda ,u mnie 'produkcja' zaczęła się w 5 miesiącu i jest tego coraz więcej ,ostatecznie chciałabym kupić używane ,ale nie wiem czy to higieniczne.

Eh ostatnio zauważyłam ,że wszytko mi przeszkadza i na nic nie umiem się zdecydować ,mam nadzieje ,że to tylko hormony i szybko przejdzie

A i zapomniałam jeszcze o jednym, w wyprawce do szpitala mam wziąć 4 prześcieradełka dla dziecko, czy to chodzi o jakieś jednorazowe? i jeżeli tak to gdzie można to kupić?

Edytowane przez Afrodyta_es
Czas edycji: 2014-01-26 o 20:50
Afrodyta_es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 21:16   #917
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Afrodyta - wszystko zależy od dziecka jednemu podejdzie butelka Tomee innemu Avent a 3-ciemu Mr Brown - tutaj to chyba loteria. Z tego co czytałam to to, że masz siarę obecnie nie znaczy, że będziesz miała mnóstwo pokarmu później...
a co do laktatora to przecież w szpitalach też nie dają nowego każdej kobiecie, w PL można wypożyczyć, ważne żeby go sobie wysterylizować i będzie OK
Jeśli chodzi o prześcieradła to nie mam pojęcia, ja nie muszę brać
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:17   #918
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

uff to mi napedzilyscie stracha - wszystko jest ok do uzywania teraz... ale malgos/rusalka - macie racje z moja roztrzepana glowa i baby brain w jednym nigdy nie wiadomo, widzialam w bootsie taka niebieska serie i to pewnie ta specjalna...

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Co do butelek to zgadzam sie z malgos w calej rozciaglosci mysle ze to tylko zalezy co sie komu podoba. Osobiscie podeszlam do tego bardzoej holistycznie: kupilam po prostu caly starter kit ze sterylizatorem do mikrofali taki najbardziej wielonarzedziowy byl dr brown... calosc chyba 43 funty kosztowala: jest 5 butelek - 2 male 120ml i 3 duze 250ml, 2 narzadka do czyszczenia: do bitelek i smoczkow, 2 dodatkowe smoczki do butelek i nakladki do podrozy, sam sterylizator ze szczypcami i darmowa wysylka ( za co kocham amazon) mysle ze jakbym kupowala oddzielnie to bym wydala wiecej.

Laktator wybralam medeli kupilam nowke w promocji, juz mialam wypatrzona uzywke, ale byla nowka w toys'r'us w tej samej cenie co uzywki na advertsach - i absolutnie wszystkie kolezanki polecaly te wlasnie firme, wiec uleglam owczemu pedowi - nie odpakowywalam, jakbym miala nie uzywac to powinno sie udac sprzedac bez strat
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:24   #919
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - Ile zapłaciłaś za medelę?
ja nastawiam się na karmienie piersią i butelka będzie tylko sytuacjach awaryjnych, zamiast sterylizatora (wyczytałam), że można używać parowaru - działa na tej samej zasadzie. Teraz mam tylko nadzieję, że będę miała pokarm
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 22:36   #920
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos - medela swing+calma smoczek i 1 mala butelka byla w zestawie tez (taki zestaw: http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us...archPosition=2) nie powiem ci co do centa ale kolo 83 funtow ( toys'r'us sa w lisburn) co wychodzi kolo 100-110 euro, zalezy od przelicznika. Kupowalam wtedy tez materac, bo lozeczko kupilismy uzywke z advertsow, wiec ogolnie za paliwo sie zwrocilo ;-)

tez nastawiam sie na karmienie piersia, ale duzo dzieczyn tak jak rusalka wyzej pisala mowilo mi ze problem jest ze piersi robia sie mega twarde i dziecko nie moze chwycic, wtedy warto miec pompe zeby troche zmiekczyc temat...

tez myslalam o gotowaniu ale parowara nie mam a jak wygotowujesz to trzeba dodawac jakies chemii - tak nam na zajeciach mowi, co nie moze byc zdrowe?!? - wiec koniec koncow doszlam do wniosku ze chyba taki zestaw mikrofalowkowy bedzie najbardziej kompaktowy i bede miala pewnosc ze jest OK

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2014-01-26 o 22:40
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:39   #921
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Anamoe - Aaa OK, no ja kupiłam Medelę używaną za 50 euro (tę mini)... dlatego tak z ciekawości pytałam.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:49   #922
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

te mini sa troszke tansze tez nad nia myslalam, ale to byl taki impuls jak zobaczylam nowke swinga w cenie zupelnie advertsowej ;-)
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 23:10   #923
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Nowe mini kosztuja 90 euro, ale chyba zasada dzialania podobna... jak bede uzywac to zdam relacje - na razie to jednak takie gdybanie
mi bardziej zalezalo na jakimkolwiek ale znajome doradzily elektryczny i wlasnie medela wiec chcialam raczej tanio

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2014-01-26 o 23:12
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 23:26   #924
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez kapukat Pokaż wiadomość
Co do porodu w Cork trzeba było mieć swoja koszule. Kupilam najtańsza na ramiacZja co by dziecko łatwo położyć mieli. Była tak ubrudzona ze od razu poszła do prania. Tez nie spalam w koszulach nocnych nigdy szpital był wyjątkiem bo tam koszula to komfort

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

A na oparzenia dupci dziecka polecam bepanthen. Goi wszystko za pierwszym razem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
o i bepanthen polecam na poranione sutki..tez bardzo ladnie sie po tym goily i dzialalo przeciwbolowo ....

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
taak to na szkole rodzzenia mowili ze majtasy jak bridget Jones im wieksze tym lepsze i najlepije 100% bawelna, bo dobrze oddycha albo taka siateczka ( czasem jest w aptekach) - ja kupilam mega bridget w pennym.

Z innych rad to jeszcze slyszalam ze oprocz jedzenia i picia, bo na porodowce nic nie dostaniesz, chociaz podobno jak masz swoje to ci nie zabiora: warto pozamrazac sobie kostki lodu i wziasc w termosie - nie tylko z wody ale tez soku, bo to przyjemnie chlodzi i dodaje smaku... zastanawiam sie nad tym. Rusalka wiem ze ty cesarska jestes, ale nie wiem czy widzialas/slyszalas?
Na porodowce o jedzeniu ani chwile nie pomyslalam ... a bylam 26 godzin.. Dopiero jak urodzilam to zglodnialam.. Jeszcze na sali porodowej przyniesli mi i tz po kanapce )) Jedzenie w szpitalu (ROTUNDA I COOMBE) pierwsza klasa... deserki i inne takie, herbatka i ciasteczka na podwieczorek, obiady normalne tzn. nie dla karmiacych piersia w polsce .. w pierwszy dzien po porodzie dostalam chicken curry ) o dziwo karmilam i malemu nic nie bylo po curry... ) Ja to chyba wogole diety zadnej dla karmiacych nie trzymalam... ))


Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
O witajcie dziewczyny witajcie widze ze watek ruszyl podczytuje bardzo uwaznie to za pare miesiecy i ja skorzystam z waszych rad. Narazie sobie podczytuje na necie to i owo jestem na etapie czytania o butelkach, co prawda planuje cyckowac ale wiadomo moze byc roznie wiec kupie jakies napewno a ewentualnie pozniej dokupie. Wypowiedzcie sie jakie wy zakupilyscie? Przegladam tez sporo ogloszen z wozkami bo jak trafie jakis uzywany to kupie juz teraz a jak nie to nowy ale to pozniej dopiero bo wiadomo z nowym nie problem.
Wszystko avent (laktator reczny,butelki sterylizator do mikrofali )

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Ania ja tez nie cierpie nicnych koszul. Ta co mialam do karmienia nawet nie zaloylam. Wlasciwie nosilam oglownie obszerne koszulki i getry lub spodnie od pizamy.
Agnes i przy Zuzi i teraz mam butelki z Aventu. Tak samo z laktatorem. Zaloze sie, ze polozne beda marudzily, ze laktator niepotrzebny, bo recznie mozna sciagac itd itp, ale ja bez laktatora mialabym kupe zastojow, zapalen itp - mam sporo mleka. Poza tym czasem jak karmie piersi sa za twarde i malutka nie moze uchwycic sutka. Jak juz jej sie uda to mleko ja zalewa i sie krztusi. U mnie laktator musi byc i juz.

Wozek mam Graco. Jest spory ale prowadzi sie go szalenie latwo, nawet jedna reka, majac Ole w srodku i Zuzie na doczepionym stopniu. Prowadzi sie go o niebo latwiej od spacerowki jaka kupilismy Zuzi w zeszlym roku.
Wozek niebawem bedzie mial lat 4 ale jest fantastyczny.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Co do tych kostek lodu - przy cesarce wszystko trwa 20minut...i pic nie mozna po polnocy itp...
A przy pierwszym porodzie, przy wywolywaniu podawali mi wode, rowniez tz o to dbal
Rusalka Ja wszystko tak jak Ty tzn. Aventowa i wozek graco co dwojke dzieci obskoczyl i dalej smiga i dalej we dwojke w nim jezdrza czasami a maja 2 i 5 lat .. Normalnie niezniszczalny jest.. Spacerowke piekna mam i bylam zadowolona ale po pierwszym dzieciu sie wychustala i teraz jak nia jezdrze to sie tak buja ze sie przeprosilam z moim graco jeepem )) Fakt wozek jest ciezki do skladania i wkladania do samochodu ale to chyba jedyna wada ))
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 00:23   #925
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dokladnie, na razie z tym wszystkim to takie gdybanie plany mozna miec rozne a rzeczywistosc i tak je zweryfikuje tez dam znac jak ta medela jak juz pouzywam, nie jest jakos szczegolnie glosna, bo widzialam w dzialaniu u kolezanki, ale jak odczucia, bladego pojecia nie mam.

W ramach plodozmianu czytanego:
oderwania od opieki nad dzieckiem - by anabel Karmel
i cyckowania - polecam ksiazke la leche league 'the womanly art of breasfeeding' (tz powiedzial ze to porno oswojone i cos w tym jest na co drugiej stronie zdjecia golych cyckow)

czytam wlasnie o szczepieniach, o tyle istotne ze pierwsze na gruzlice robione jest przed wyjsciem ze szpitala, tak samo jak wart zajzec na strone HSE - jak nam dziecko beda badac przed wyjsciem ze szpitala:
http://www.hse.ie/eng/health/child/newbornscreening/
sa nawet po polsku jakies ulotki: http://www.hse.ie/eng/health/child/n...ons/polish.pdf


to chyba bardziej pytanie do matek - czy ktoras z was je omawiala z lekarzami? co tam wlasciwie jest? w nich?:

http://www.immunisation.ie/en/Childh...le/#d.en.15392
http://www.immunisation.ie/en/Childh...es/#d.en.15541
http://www.immunisation.ie/en/Downlo...e_16756_en.pdf

czasem ciezko zorientowac sie co jest co:
Tuberculosis TB - Gruzlica
Diphtheria - Blonnica
Whooping cough (Pertussis) - Krztusiec
Tetanus-
Tezec
Hib (Haemophilus influenzae B) - ?? cso z drogami oddechowymi?
Polio (Inactivated poliomyelitis) - polio
Hepatitis B - zapalenie watroby typu b
Mumps - swinka
Measles - Odra
Rubella - Rozyczka
Meningococcal C - meningokoki
Pneumococcal Conjugate Vaccine - pneumokoki
nie wiem czy wszystko dobrze zidentyfikowalam

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2014-01-27 o 00:29
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 15:14   #926
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

dziękuję za dobre rady, przydadzą mi się napewno

Mam tylko takie pytanie, w którym tygodniu jest ostatni skan przed porodem? Jestem już w 34 i tak się zastanawiam czy jeszcze jakiś będę mieć...

Tylko u mnie była taka sytuacja, że po drugim skanie stwierdzono , że dziecko jest za małe jak na mój tydzień ciąży i przez kolejne 3 tygodnie miałam robione skany ( 2 razy na tydzien) takie do porownania rozwoju dziecka , dopplerowskie, z przepływami czy coś tam. Moja pamięć w ciąży jest do dupy W każdym razie wszystko jest ok. Ale ciekawa jestem czy będę mieć jeszcze choć jeden, czy wszystko jest ok. A wizyte kontrolną mam za tydzien dopiero
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:34   #927
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Marta - ja przy każdej wizycie w szpitalu mam szybki skan
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:46   #928
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Tak? Ciekawe, ja na skany musiałam jeździć do Droghedy na położnictwo, na pozostałe wizyty ( gdzie tylko oddaje próbki moczu , mierzą mi ciśnienie, szybki wywiad i sprawdzenie czy serduszko bije) mam przychodzić do swojego szpitala tu w Navan. I do tego mam wizyty u GP- i tyle. Czasem ciężko to ogarnąć :/
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 17:09   #929
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Marta - ja chodzę do Rotundy (jeden z głównych szpitali położniczych w Dublinie) więc oni mają sprzęt, choć skan trwa przeważnie max 1 min jak mam wizyty u GP (tzn położnej) to też tylko ciśnienie, mocz i słuchanie serduszka

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2014-01-27 o 17:26
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 18:21   #930
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Rusałka, Kellys mogłybyscie pokazac modele waszych wozkow graco?
gdzie kupowałyscie?
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.