Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Byæ rodzicem > Poczekalnia - bêdê mam±

Notka

Poczekalnia - bêdê mam± Forum dla przysz³ych rodziców. Poczekalnia - bêdê mam± to miejsce, w którym podzielisz siê tematami zwi±zanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-10-03, 19:04   #961
Matylda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 49
GG do Matylda_
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

cze¶c, nie zaglada³am na ta strone juz pare miesiecy. G³ownie dla tego, ¿e postanowilam nie chodzic do hematologa i tym samym zapomnieæ o chorobie. Ale jak nie dawno bawi³am sie z psem to mnie udrapn±, i odziwo wcale nie mia³am zadrapania, a zrobi³ mi sie w tym miejscu wielki siniak i wokól pe³no kropek czerwonych. zrobi³am morfologie poziom p³ytek 16 tysiêcy. troche sie przestraszy³am, zrobi³am morfologie tydziñ pó¼niej p³ytki 130 tysiêcy. Ma kto¶ z was a¿ tak± rozbierzno¶æ w wyniakach?
Matylda_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-03, 20:48   #962
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6 790
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Matylda_ Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶c, nie zaglada³am na ta strone juz pare miesiecy. G³ownie dla tego, ¿e postanowilam nie chodzic do hematologa i tym samym zapomnieæ o chorobie. Ale jak nie dawno bawi³am sie z psem to mnie udrapn±, i odziwo wcale nie mia³am zadrapania, a zrobi³ mi sie w tym miejscu wielki siniak i wokól pe³no kropek czerwonych. zrobi³am morfologie poziom p³ytek 16 tysiêcy. troche sie przestraszy³am, zrobi³am morfologie tydziñ pó¼niej p³ytki 130 tysiêcy. Ma kto¶ z was a¿ tak± rozbierzno¶æ w wyniakach?
Ja mialam taka rozbierznosc nawet w ciagu trzech dni
Jak rosly to momentalnie, przy spadku tak samo.
martynka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-27, 12:38   #963
Izabelllla03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam wszystkich bardzdo serdecznie oj dawno mnie tu nie by³o jak 2 lata temu kiedy to czeka³am na dzidziusia z obawami o nasze zdrowie, ale wszystko dobrze sie skonczy³o urodzilam zdrowego ch³opczyka 390 tys p³ytek ja natomiast z niskimi p³ytkami cos ko³o 80 tys, no i powiem szczerze o sprawie niskich p³ytek zapomnia³am do czasu oczywiscie poniewaz dzisiaj odebra³am wyniki krwi a tam 109 tys i z³e samopoczucie jak mozna to tak nazwac w niedziele cos zacze³o sie ze mna dziaæ zacze³am widziec plamki przed oczami, straszmy ból g³owy drêtwienie reki i jêzyka i do tego jeszcze problemy z pamiêciom trwajace ok 10 min ( nie mog³am nawet nazwac np ze stó³ jest sto³em ) masakra powiedzcie mi czy któras z was mia³a takie przypad³osci bo nie wiem co to by³o trwa³o ze 2 godziny w sumie ale samo przesz³o ( no po 3 tabletkach przeciwbólowych) w ciazy nie jestem ale wystraszy lam sie. pozdrowienia ¿ycze zdrówka przysz³ym mamusi±
Izabelllla03 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-30, 12:36   #964
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6 790
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Izabelllla03 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkich bardzdo serdecznie oj dawno mnie tu nie by³o jak 2 lata temu kiedy to czeka³am na dzidziusia z obawami o nasze zdrowie, ale wszystko dobrze sie skonczy³o urodzilam zdrowego ch³opczyka 390 tys p³ytek ja natomiast z niskimi p³ytkami cos ko³o 80 tys, no i powiem szczerze o sprawie niskich p³ytek zapomnia³am do czasu oczywiscie poniewaz dzisiaj odebra³am wyniki krwi a tam 109 tys i z³e samopoczucie jak mozna to tak nazwac w niedziele cos zacze³o sie ze mna dziaæ zacze³am widziec plamki przed oczami, straszmy ból g³owy drêtwienie reki i jêzyka i do tego jeszcze problemy z pamiêciom trwajace ok 10 min ( nie mog³am nawet nazwac np ze stó³ jest sto³em ) masakra powiedzcie mi czy któras z was mia³a takie przypad³osci bo nie wiem co to by³o trwa³o ze 2 godziny w sumie ale samo przesz³o ( no po 3 tabletkach przeciwbólowych) w ciazy nie jestem ale wystraszy lam sie. pozdrowienia ¿ycze zdrówka przysz³ym mamusi±
Twoje objawy nie maja nic wspolnego z plytkami

Predzej obstawialabym problemy z krazeniem albo stres.
martynka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-31, 12:16   #965
scaletta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Izabellla 109 tys czy 80 tys p³ytek to nie jest z³y wynik i tak jak napisa³am Martynka - Twoje objawy nie maj± zwi±zku z obni¿onym poziomem p³ytek. Ja siê nigdy z takimi objawami przy ma³op³ytkowo¶ci nie spotka³am.

domigo1 jak siê miewa Twoja córka?

M³ody po prawie dwóch miesi±cach przedszkola za³apa³ infekcjê. Gor±czka i spadaj±ce p³ytek. Nie wiem jaki mia³ poziom, wybroczyny siê pojawi³y, ale dzi¶ ju¿ jest zdecydowanie lepiej.
scaletta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-13, 16:34   #966
domigo1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

nasza ma³op³ytkowo¶æ zesz³a na dalszy plan. pewnie jest, ale nie mamy na ni± czasu, i si³y Kiepsko by³o we wrze¶niu, Ma³a mia³a krwotok w szkole, ok 1,5 godziny - rekord. Przyjecha³am z pracy i ju¿ siê podda³am i mieli¶my jechaæ do szpitala i nagle przesta³o lecieæ. Sprawdzili¶my p³ytki - 30 tys, czyli "nasza" norma. Od tego czasu mamy spokój. Nawet siniaków nie ma, wybroczyn te¿. Tamta sytuacja mnie wystraszy³a, ale na szczê¶cie teraz jest ok. Ma³a w³a¶nie przygotowuje siê zo zawodów p³ywackich i ma siê ¶wietnie.
domigo1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-14, 10:24   #967
scaletta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

domigo1 cieszê siê, ¿e jest wzglêdnie dobrze i takie plany przed Ma³± U nas te¿ choroba na dalszym planie. ¯yjemy z ni± i funkcjonujemy w miarê normalnie.
Zastanawia mnie kwestia æwiczeñ na wf. Za rok M³ody idzie do szko³y (nie wiem jeszcze czy 0 czy I klasa). Muszê poszukaæ "normalnego" hematologa i skonsultowaæ.
scaletta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 14:38   #968
domigo1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

scaletta
chorobê znamy ju¿ na tyle d³ugo, ¿e wiesz, ¿e mimo szczerych chêci nie mogê nic doradziæ. Twoja decyzja i niestety odpowiedzialno¶æ. Ale szukaj dobrego hematologa do skutku. Ja zmieni³am pracê i pozna³am dziewczynê, której syn chorowa³ na ma³op³ytkowo¶æ kilkana¶cie lat temu. Nie mia³ krwawieñ, tylko niskie p³ytki. Zachorowa³ przed pierwsz± klas± i hematolog zabroni³ mu chodzenia do szko³y. Siedzia³ w domu i mia³ nauczanie indywidualne, nie mówi±c o jakichkolwiek æwiczeniach. By³a w szoku, jak jej powiedzia³am, ¿e moja córka ze swoimi p³ytkami funkcjonuje normalnie. Albo siê zmieni³o podej¶cie do ma³op³ytkowo¶ci, albo kwestia lekarza. A mo¿e i to, i to. W ka¿dym razie trzeba siê zastanowiæ, skonsultowaæ z rozs±dnym hematologiem i podj±æ decyzjê najplepsz± dla dziecka. Kiedy¶ pisa³a¶, ¿e syn je¼dzi na deskorolce. To jak go teraz chcesz posadziæ na ³awce, jak inne dzieci bêd± æwiczyæ ? Ale ja te¿ mia³am wielki dylemat. Na pewno musisz zg³osiæ problem w szkole i dok³adnie wyja¶niæ, na czym polega. Bo samo has³o ma³op³ytkowo¶æ to taka chiñszczyzna. Ja rozmawia³am ze wszystkimi osobno: p. dyrektor, wychowawczyni, pani od w-fu i pielêgniarka. Ju¿ mnie mieli pewnie dosyæ. Ryzyko jest nie tylko na w-fie. Przerwy to te¿ szko³a przetrwania w szkole podstawowej. Mnie siê na pocz±tku w³os na g³owie je¿y³. Wszyscy siê ganiaj±, popychaj± szarpi± i do tego s± schody. Wiêc byle do gimnazjum, bêdzie mo¿e spokojniej
domigo1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 13:22   #969
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6 790
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Co do w-fu to ja nie cwiczylam mimo dobrych plytek a to dlatego, ze mam zakaz wykonywania cwiczen zwiazanych ze satniem na glowie, przewrotami itd. Problelem byli nauczyciele wychowania fizycznego poniewaz stwierdzili, ze jezeli np beda na ocene cwiczenia, ktorych ja nie moge wykonywac, to bedzie nie fair wobec innych jesli dostana za to dwoje badz troje i beda mieli zanizona ocene koncowa a ja nie dostane za to zadnej oceny.
Ciezka sprawa. Ostatecznie chodzilam tylko na basen ale nie dostwawlam za to zadnych ocen.
martynka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-28, 14:16   #970
scaletta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Dziêki Dziewczyny!

W³a¶nie, domigo1 ju¿ pisa³am kiedy¶, ¿e lekarz M³odego te¿ najchêtniej zamkn±³ by w domu Lekarka w szpitalu takich ograniczeñ nie zaleca³a. Szkoda wiêc, ¿e syn Twojej znajomej trafi³ na takie surowe zalecenia.

Tak, M³ody je¼dzi na deskorolce (na razie takie próby pod domem), na wiosnê chcê kupiæ ochraniacze i pojechaæ z ch³opakami na sprzêt na deskorolki, ¿eby poæwiczyli.
Szaleje na ca³ego. Rower, pi³ka, bieganie - nie raz dosta³ pi³k± w g³owê... Ale to wszystko jednak pod moim czujnym okiem.
Bêdê siê pewnie konsultowa³a z lekarzem w sprawie tego wf. W szkole na pewno wszystkich poinformujê i opowiem.

Ostatnio M³ody mnie prosi³, ¿ebym nie mówi³a ludziom, ¿e on choruje na ma³op³ytkowo¶æ, bo potem zaczynaj± pytaæ, opowiadaæ... Staje siê coraz bardziej ¶wiadomy swojej choroby.

domigo1 a Twoja córka æwiczy normalnie na wf?
scaletta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-12-23, 17:49   #971
ila87
Zakorzenienie
 
Avatar ila87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 3 567
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Z okazji zbli¿aj±cych siê ¦wi±t Bo¿ego Narodzenia ¿yczê Wam wszystkim du¿o zdrowia, wytrwa³o¶ci, szczê¶cia i mi³o¶ci i wielu p³ytek oczywi¶cie!
ila87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 22:52   #972
domigo1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Najlepszego w Nowym Roku!

Cicho tu u nas troszkê w temacie ma³op³ytkowo¶ci. To chyba dobry znak, ¿e nikomu nic z³ego siê nie dzieje. U nas te¿ spokój, jest tak spokojnie, ¿e a¿ siê martwiê. Czas leci niemi³osiernie, termin kontroli ju¿ dawno min±³, ale poniewa¿ Ma³a nie ma ani siniaków, ani krwawieñ od dawna, to tak sobie czekamy.
scaletta - pyta³a¶ kiedy¶ o wf. Córka æwiczy, na basen te¿ chodzi 4 razy w tygodniu, wiêc do¶æ intensywnie. Tym bardziej dziwi mnie, ¿e nie ma siniaków. Tfu, ¿eby nie zapeszyæ. Ale nie ukrywam, ¿e jestem przez to szczê¶liwa. ¯eby jeszcze tak mieæ na papierze, ¿e p³yteczki s±, to by by³o super. Mo¿e siê doczekamy.
domigo1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-09, 14:22   #973
scaletta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

domigo cieszê siê, ¿e jest lepiej
U nas te¿ generalnie dobry okres. Nie by³o gwa³townych spadków p³ytek, ale te¿ i nie by³o ciê¿kich infekcji. Muszê siê zmobilizowaæ i w koñcu na kontrolê wybraæ. Dawno ju¿ M³ody badañ nie mia³.
Dziêki za info o wf. Tak kojarzy³am, ¿e Twoja córka prowadzi aktywny tryb ¿ycia. M³ody generalnie te¿. W przedszkolu na gimnastyce æwiczy, ale to taka lekka. W szkole dojd± do tego pi³ki, fiko³ki itp. Póki co, w kolejnych zmianach w reformie szkolnictwa, M³ody nie pójdzie do I kl tylko do zerówki, wiêc tam te¿ jeszcze wf z pe³n± par± nie bêdzie. Po¿yjemy, zobaczymy...
scaletta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-01-17, 15:34   #974
kawtanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam, marcu ubieg³ego roku wykryto u mnie niedoczynno¶æ tarczycy – Hashimoto oraz ma³op³ytkowo¶æ. Pierwszy raz trafi³am do szpitala maj±c 6 tys. P³ytek krwi. Niestety wówczas nikt mi nie pomóg³ – podczas 6- dniowego pobytu w szpitalu na oddziale wewnêtrznym, jedynie, co stwierdzili lekarze, to fakt, i¿ mam ma³op³ytkowo¶æ i powinnam znale¼æ sobie dobrego lekarza hematologa. Niestety terminy wizyt w poradniach hematologicznych w ca³ym województwie dolno¶l±skim, o ile by³y wolne, to bardzo odleg³e w czasie (by³ marzec, a proponowano mi pa¼dziernik). Trafi³am drugi raz do szpitala- tym razem na oddzia³ hematologiczny, zbadano mi szpik- na szczê¶cie okaza³o siê, ¿e ze szpikiem wszystko w porz±dku. Po hospitalizacji trafi³am pod opiekê poradni hematologicznej niedaleko mojej miejscowo¶ci. Przez 6 miesiêcy bra³am encroton- zaczê³am od dawki 50mg- wyniki ró¿ne, bywa³o lepiej i gorzej. W miêdzyczasie zrobiono mi badania na ANA2- wynik ok. We wrze¶niu ubieg³ego roku „uwolni³am siê” od sterydoterpii. Niestety skutkami leczenia sterydami by³a anemia, oraz helicobacter pyroli (jednak wówczas nie stanowi³o dla mnie to problemy, cieszy³am siê, ¿e w koñcu wszystko siê ustabilizowa³o). Wyniki p³ytek by³y zadawalaj±ce oko³o 200tys., cieszy³am siê, ¿e to ju¿ koniec z choróbskiem – niestety pod koniec listopada zachorowa³am (infekcja gard³a) – p³ytki spad³y do 60 tys. Zaczê³am szukaæ pomocy. Styczeñ tego roku: Poradnia hematologiczna- Pani Doktor spyta³a czy wypisaæ skierowanie na splenektomiê. Tysi±c my¶li, 50 tys. P³ytek- brak perspektyw na inne leczenie. P³ytki spadaj±. Wynik dzisiejszy to 31 tys. Ostatnio by³am u lekarza immunologa- wizyta prywatna w Poznaniu. Pan doktor zaproponowa³, abym zrobi³a sobie badanie na przeciwcia³a p³ytkowe. Podczas wizyty u hematologa porosi³am o takie skierowanie, jednak nie dosta³am, gdy¿ prawdopodobnie nie wykryj± u mnie tych przeciwcia³- przynajmniej tak stwierdzi³a hematolog. Czy splenektomia to konieczno¶æ? Czy musze znów braæ sterydy? Dziewczyny czy która¶ z Was mia³a podobna sytuacjê do mnie przed ci±¿±? Macie mo¿e jakiego¶ dobrego hematologa? – moja pani dr siê obrazi³a na mnie za to, ¿e poprosi³am o badanie, wiêc jestem skazana na wielkie poszukiwania, co wcale nie jest takie ³atwe.Chcia³abym wszystko ustabilizowaæ a póki co wielkie "nic".


Pozdrawiam
kawtanik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-02, 20:44   #975
muszkatela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam
Jestem tu nowa ale ma³op³ytkowo¶æ mam ju¿ od trzech lat stwierdzon±, a chorujê zapewne od dawna. Moja przygoda zaczê³a siê w 2009 roku gdy na rutynowych badaniach okaza³o siê, ¿e mam oko³o 9 ty¶ p³ytek. Dosta³am wtedy koñsk± dawkê sterydów, przetoczenie p³ytek w szpitalu i wys³ano mnie do poradni hematologicznej. Przez ten czas przebrnê³am przez dwóch lekarzy, szprycowali mnie sterydami tak raz na pó³ roku wiêc wygl±da³am jak ksiê¿yc w pe³ni. W miêdzyczasie chodzi³am do homeopaty i energoterapeuty co zapewne troszkê pomog³o bo p³ytki mi wzros³y do oko³o 50 ty¶. Niestety w zesz³ym roku znów poczêstowano mnie sterydami, które nie zadzia³a³y. Przy stanie 20 ty¶ p³ytek i stwierdzonej ma³op³ytkowo¶ci samoistnej zaproponowano mi wyciêcie ¶ledziony w ³ódzkiej klinice hematologii. Niestety w poradni mia³am dwa wyj¶cia: sterydy albo wyciêcie ¶ledziony. Badania mia³am przeprowadzone ale tylko rutynowe bez mo¿liwo¶ci wnikliwszej diagnostyki.
Obecnie jestem po wizycie w IHIT w warszawie gdzie dowiedzia³am sie ¿e na podstawie badañ które mam nie mo¿na jednoznacznie stwierdziæ co mi dolega..... obecnie zosta³am ze skierowaniem do szpitala na kwiecieñ, brakiem leków i p³ytkami wahaj±cymi siê pomiêdzy 20 a 70 ty¶.
Co do wf.
Jestem studentk± wychowania fizycznego, przez ca³e studia chorowa³am na ma³op³ytkowo¶æ i æwiczy³am do¶æ intensywnie i nie zwalnia³am siê z zajêæ. My¶lê ¿e nie warto osób z t± chorob± zamykaæ w domu. Po prostu musimy na siebie bardziej uwa¿aæ.

Pozdrawiam i ¿yczê du¿o p³ytek
muszkatela jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 02:16   #976
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 3 222
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam Wszystkie Ma³op³ytkowiczki.


Kawtanik - nie pojmujê, jak mo¿na podejmowaæ decyzjê o takiej operacji bez badania przeciwcia³. Poza tym je¿eli zdaniem tej pani dr ich nie masz, to niby po co usuwaæ organ, który je wytwarza? Gdzie¶ czyta³am te¿, ¿e czasami p³ytki niszczy nie ¶ledziona, a w±troba. To rzadkie, ale warto zrobiæ jak±¶ próbê ¶ledzionowo - w±trobow± (to mog³o byæ okre¶lenie potoczne). Badania prawdopodobnie nie zleci³a Ci dlatego, ¿e w najtañszym laboratorium w Gdañsku, czyli w UCK kosztuje 480 z³. Na Dolnym ¦l±sku te¿ istnia³y Akademie Medyczne i mo¿e laboratoria UCK maj± podobne ceny, ale to i tak bardzo du¿o.
Helicobacter pyroli mo¿e byæ raczej przyczyn± ma³op³ytkowo¶ci, ni¿ skutkiem sterydoterapii. Byæ mo¿e skutkiem te¿ bywa, ale moim zdaniem zamiast od razu usuwaæ ¶ledzionê powinna¶ i¶æ do gastrologa. Pisa³a o tym chyba Sandrunia - sprawd¼ sama, bo dawno tu nie zagl±da³am.


Pytasz o ci±¿ê...
U mnie ma³op³ytkowo¶æ z nag³ym spadkiem z 240 tys. na 35 tys. pierwszy raz pojawi³a siê w³a¶nie w ci±¿y. Wtedy mia³am krwiak i nakaz le¿enia, a równocze¶nie skierowanie do hematologa. Po wizycie (czyt. przerwie w le¿eniu) minê³y mi objawy ci±¿y i tydzieñ pó¼niej gin potwierdzi³ moje podejrzenia. Dzieñ po wyj¶ciu z ginekologii dosta³am encorton w dawce 50 na 5 tygodni, a ju¿ po 4 wyniki wróci³y do normy. Nie wiem, czy dziêki sterydom, czy z powodu poronienia i zabiegu. Przez kolejne 5 tygodni bra³am dawki 40-30-20-10-5, czyli sterydoterapia trwa³a 10 tygodni. P³ytki utrzymywa³y siê w granicach 240 i zaczê³y spadaæ dopiero po roku w pi±tym tygodniu ci±¿y, ale spad³y tylko do 124 tys. a teraz mam ok. 240 tys. i bardzo liczê na to, ¿e ju¿ bêdzie dobrze.

Mam my¶l±cego hematologa, ale w Gdañsku i zosta³am przyjêta od razu tylko z powodu ci±¿y, a teraz bardziej zajmuje siê moj± niedokrwisto¶ci± (problemy z ¿elazem mam od lat), ni¿ p³ytkami. Mam tylko sprawdzaæ, czy w ci±¿y nie spadn± poni¿ej 80 tys. Na ró¿nych forach dziewczyny dobrze wyra¿aj± siê o IHIT w Warszawie i doje¿d¿aj± tam z daleka.
Maciejka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-19, 18:25   #977
kawtanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez muszkatela Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Jestem tu nowa ale ma³op³ytkowo¶æ mam ju¿ od trzech lat stwierdzon±, a chorujê zapewne od dawna. Moja przygoda zaczê³a siê w 2009 roku gdy na rutynowych badaniach okaza³o siê, ¿e mam oko³o 9 ty¶ p³ytek. Dosta³am wtedy koñsk± dawkê sterydów, przetoczenie p³ytek w szpitalu i wys³ano mnie do poradni hematologicznej. Przez ten czas przebrnê³am przez dwóch lekarzy, szprycowali mnie sterydami tak raz na pó³ roku wiêc wygl±da³am jak ksiê¿yc w pe³ni. W miêdzyczasie chodzi³am do homeopaty i energoterapeuty co zapewne troszkê pomog³o bo p³ytki mi wzros³y do oko³o 50 ty¶. Niestety w zesz³ym roku znów poczêstowano mnie sterydami, które nie zadzia³a³y. Przy stanie 20 ty¶ p³ytek i stwierdzonej ma³op³ytkowo¶ci samoistnej zaproponowano mi wyciêcie ¶ledziony w ³ódzkiej klinice hematologii. Niestety w poradni mia³am dwa wyj¶cia: sterydy albo wyciêcie ¶ledziony. Badania mia³am przeprowadzone ale tylko rutynowe bez mo¿liwo¶ci wnikliwszej diagnostyki.
Obecnie jestem po wizycie w IHIT w warszawie gdzie dowiedzia³am sie ¿e na podstawie badañ które mam nie mo¿na jednoznacznie stwierdziæ co mi dolega..... obecnie zosta³am ze skierowaniem do szpitala na kwiecieñ, brakiem leków i p³ytkami wahaj±cymi siê pomiêdzy 20 a 70 ty¶.
Co do wf.
Jestem studentk± wychowania fizycznego, przez ca³e studia chorowa³am na ma³op³ytkowo¶æ i æwiczy³am do¶æ intensywnie i nie zwalnia³am siê z zajêæ. My¶lê ¿e nie warto osób z t± chorob± zamykaæ w domu. Po prostu musimy na siebie bardziej uwa¿aæ.

Pozdrawiam i ¿yczê du¿o p³ytek

Wiem co¶ o sterydach.. To straszne, ¿e faszeruj± tym ¶wiñstwem nie bacz±c na to, ¿e na jedno pomagaj± a na duuu¿o wiêcej szkodz±... S± inne metody leczenia ma³op³ytkowo¶ci i to jest fakt, ale o tym siê nie mówi.. S± programy sponsorowane przez firmy farmaceutyczne, ale ³atwiej jest przepisaæ "encorton". Tak szczerze nie rusza³abym p³ytek, gdyby by³y na poziomie oko³o 50 tys, a nawet 30 tys- poziom bezpieczny. Mo¿e ³ykaj cyclonamine je¶li poziom jest rzeczywi¶cie bardzo niski- mój lekarz przepisa³ mi j±, gdy poziom siêga³ 16 tys. a by³am bez leków- pomog³o wzros³y trochê (lepiej siê zabezpieczyæ przed niebezpieczeñstwem krwotoku, który towarzyszy przy niskim stanie p³ytek). Mój hema powiedzia³ mi, ¿e absolutnie za wcze¶nie na wyciêcie ¶ledziony, zw³aszcza, ¿e moja jest malutka - stwierdzi³, ¿e mogê jej jeszcze potrzebowaæ Splenektomii mówiê (póki co) "nie"!!!! Staram siê ¿yæ normalnie, nie uwa¿am siê za osobê chor±, której tego nie wolno czy tamtego. ITP to choroba, z któr± da siê ¿yæ. Tak samo jak szybko przysz³a, mo¿e tak samo szybko mo¿e odej¶æ i tego siê 3mam.

Maciejko dziêkujê za info, dawno tu nie zagl±da³am, ju¿ dawno zw±tpi³am, ¿e kto¶ mi odpiszê Z tego co wiem, ¶ledziona jest cmentarzyskiem p³ytek, dlatego chciano mi j± usun±æ. Z tego co wiem usuniêcie ¶ledziony to 50 na 50, albo pomo¿e albo nie. Jest te¿ opcja, ¿e pomo¿e na 3 lata a po 3 latach powtórka z rozrywki, z tym , ¿e ju¿ bez ¶ledziony- a to siê ju¿ nazywa oporna ITP. Aby mieæ pewno¶æ trzeba zrobiæ badania, a badañ nie chc± robiæ- przyk³ad moja doktorka- cieszê siê, ¿e ju¿ do niej nie nale¿ê... Jak ju¿ wcze¶niej wspomnia³am sterydy na jedno pomagaj± na drugie szkodz±. By³am okazem zdrowia, 23 lata bez jakichkolwiek choróbsk. Bakterie helicobater ka¿dy ma, jednak nie ka¿dy ma j± aktywn±, sterydy mog³y j± pobudziæ. Ale na szczê¶cie ostatnio robi³am badania na helicobacter z krwi i z ka³u- wszystko w porz±dku Co do ci±¿y, ¼le mnie zrozumia³a¶ Maciejko. S³ysza³am, ¿e czêsto ma³op³ytkowo¶æ ujawnia siê w ci±¿y, jednak u mnie objawi³a siê przy jej braku, z niewiadomych przyczyn. Maciejko jeste¶ w ci±¿y teraz i p³ytki siê utrzymuj±- dobrze zrozumia³am?? 3mam kciuki, bedzie dobrze. U mnie hemoglobina wróci³a do normy, jeszcze mcv jest leciusio poni¿ej normy, ale tym siê nie martwiê. O Wa-wê ma daleko, choæ im wiêksze miasto tym wiêcej mo¿liwo¶ci. Ale póki co zadowala mnie wro. Dziêkujê za kontakt i pozdrawiam ciep³o

Edytowane przez kawtanik
Czas edycji: 2012-03-19 o 18:28
kawtanik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-30, 07:30   #978
canarii
Raczkowanie
 
Avatar canarii
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 133
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Hej dziewczyny
Troche mnie ju¿ tu te¿ nie by³o ,ale nie oznacza to ,¿e siê wyleczy³am Ju¿ d³u¿szy czas jestem bez sterydów i tak sobie wegetuje ciesze siê chwil± ,¿e moge odsapn±æ. Poziom p³ytek ró¿nie,w grudniu by³o 50 ty¶, teraz w marcu (w koñcu robi³am badanie w trakcie miesi±czki,¿eby sprawdziæ czy to mocno spada w tym czasie czy jak) 40 ty¶. Moja hematolog siê troche zmartwi³a ,¿e tak ma³o i bêdziemy powtarzaæ badanie jeszcze przed ¶wiêtami. Jak bêdzie mniej znów w³±czy mi sterydy bleee Psychicznie w kratke ,ale od grudnia bez antydepresantów, jako¶ sobie radze. Wczoraj by³am na kolejnym spotkaniu z psychologiem , doszli¶my wspólnie do tego i¿ moja nerwica lêkowa krêci siê wokó³ ma³op³ytkowo¶ci,poprostu nie pogodzi³am siê z chorob± + pare przykrych wspomnieñ ze szpitala.Wiêc przede mn± d³uga droga trzeba siê bêdzie godziæ ,ciê¿ko jest jak nie ma dnia ¿eby o tym nie my¶leæ,pojawia siê pare siniaków,jakie¶ krwawienie i ju¿ panika gotowa ,¿e mo¿e to spadek ....Ale trzeba wierzyæ ,¿e bêdzie dobrze,pracowaæ nad sob± ,trzeba wygraæ to nasze ¿ycie

Pozdrawiam Was cieplutko i piszcie co tam u WAS
canarii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-31, 07:28   #979
canarii
Raczkowanie
 
Avatar canarii
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 133
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Gdzie¶ tu na forum napotka³am na ciekawy w±tek,chcia³am Wam go przedstawic:

"Witajcie
Czy która¶ z Was za¿ywa kwasy t³uszczowe omega 3? W formie tabletek, oleju lnianego nieoczyszczonego itp.? Je¶li tak to proszê przy³±czcie siê do w±tku, bêdziemy siê wspieraæ w suplementacji i mówiæ o efektach
O tych kwasach t³uszczowych mo¿na wiele poczytaæ w internecie, tutaj wklejam tylko ma³± czê¶æ tego jak pozytywnie wp³ywaj± na nasze zdrowie:


"- maj± pozytywny wp³yw na kr±¿enie krwi (dzia³aj± jak teflon w naczyniach krwiono¶nych nie pozwalaj±c przyklejaæ siê z³ogom do powierzchni ¶cianek naczyñ),
- poprawiaj± ukrwienie mózgu i usprawniaj± przesy³anie sygna³ów nerwowych,
- zwiêkszaj± poziom serotoniny – neuroprzeka¼nika wp³ywaj±cego pozytywnie na samopoczucie,
- ³agodz± zaburzenia ukrwienia,
- pomagaj± zapobiegaæ trombocytopenii, tj. ma³op³ytkowo¶ci polegaj±cej na zmniejszaniu siê ilo¶ci krwinek p³ytkowych (skutkuje to skaz± krwotoczn±, sk³onno¶ci± do krwawieñ, wybroczyn, upo¶ledzeniem zatrzymania krwawienia),
- zmniejszaj± krzepliwo¶æ krwi przy jednoczesnym obni¿aniu nadci¶nienia,
- zmniejszaj± ryzyko arytmii serca (jak leki nasercowe) – a przecie¿ zawa³owcy s± szczególnie nara¿eni na arytmiê,
- pomagaj± zapobiegaæ zawa³om serca,
- stabilizuj± podwy¿szone ci¶nienie têtnicze,
- przywracaj± równowagê w zaburzeniach przemiany cholesterolu,
- sprzyjaj± likwidacji przewlek³ych stanów zapalnych oraz towarzysz±cych im bólów,
- obni¿aj± podwy¿szony poziom trójglicerydów odpowiedzialnych za tworzenie siê zatorów oraz podwy¿szaj± poziom „dobrego” cholesterolu HDL,
- obni¿aj± ryzyko choroby nowotworowej,
- redukuj± dolegliwo¶ci chorób dróg oddechowych (m.in. w astmie),
- chroni± przed chorob± wrzodow± ¿o³±dka i dwunastnicy,
- ujêdrniaj± skórê i wyg³adzaj± zmarszczki,
- s± niezbêdne w prawid³owym rozwoju dzieci,
- ³agodz± bóle reumatyczne,
- pozwalaj± utrzymywaæ dobr± formê umys³ow± ludzi starszego pokolenia"
canarii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 07:37   #980
Danahihi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witajcie po d³ugiej przerwie.
Ja mam ma³op³ytkowo¶æ od 2007r. Na pocz±tku nie dawa³o mi siê to we znaki. Nie bêdê na nowo opisywa³a swojego "przypadku". Jest gdzie¶ w starych postach
Tak w skrócie: P³ytki waha³y siê miêdzy 60 a 90 ty¶. W 2009 roku leczono mnie na stwardnienie rozsiane. Objawy i badania MR, przyczyni³y siê do postawienia takiej w³a¶nie diagnozy przez neurologa. Po 7 miesi±cach, za¿ywania Amatix-u , ¿o³±dek wysiad³ i zrobiono mi przerwê w leczeniu. By³ to marzec 2010r. Objawy raz by³y silniejsze innym razem nie dawa³y siê we znaki. Jako¶ tak ¿ycie toczy³o siê swoim torem.
Dnia 01.09.2012r. z pracy zabra³o mnie pogotowie. odjê³o mi w³adzê w rêkach i nogach, traci³am ¶wiadomo¶æ. Mia³am przemiennie sine rêce, za chwile drêtwienie i brak czucia.
W szpitalu zrobiono mi EKG i wys³ano na Szczecin. Tam po wywiadzie, badaniach, neurolodzy wykluczyli SM, a reumatolodzy ustalili termin przyjêcia na oddzia³ dnia 05.10.2011r. Po otrzymaniu kroplówek, czucie zaczê³o wracaæ, drêtwia³a mi po³owa g³owy, a skóra strasznie mnie piek³a_ mia³am wra¿enie, ¿e kto¶ polewa moj± g³owê wrz±tkiem.
Na oddziale reumatologii zrobiono mi wiele badañ. Diagnoza TOCZEÑ RUMIENIOWATY UK£ADOWY ZE ZMIANAMI W OUN.
Wiêc powiem tak, ma³op³ytkowo¶æ w moim przypadku, oznacza³a chorobê, daj±c ró¿ne objawy. Postawienie diagnozy trwa³o 4 lata.
Nie mo¿na lekcewa¿yæ ¿adnych objawów nas trapi±cych.
Choæ przyznam, ¿e w moje dolegliwo¶ci wierzy³o tylko 2 lekarzy. Moja Pani dr (lekarz rodzinny), a tak¿e Pani neurolog.
Aktualnie jestem na arechinie. Objawy nie s± tak czêste jak przed leczeniem. Jedyne pocieszenie w tym wszystkim, ¿e nie wykrêca mi tak r±k jak przed obecnym leczeniem.

Piszê po d³ugiej przerwie, ale jedno jest pewne- trzeba szukaæ przyczyn swojego z³ego samopoczucia, przyczyny z³ych wyników nawet je¶li lekarze twierdz±, ¿e "wymy¶lamy". Oni nie wiedz± jak my cierpimy...my¶l±, ¿e opowiadamy bajki.
Jednak w moim przypadku doczeka³am siê diagnozy, choæ do dnia dzisiejszego nie pogodzi³am siê z ni± do koñca. A to wszystko przez to, ¿e straci³am pracê- Dyrektor kaza³ zrobiæ orzeczenie o niepe³nosprawno¶ci, bo niby firma skorzysta, a gdy ja skorzysta³am ze skróconego trybu pracy (7 godz.) to sta³am siê niby pracownikiem przynosz±cym straty. Mimo, i¿ nadal wykonywa³am swoj± "normê".

Teraz po ¶wiêtach idê do szpitala. Mam mieæ wdro¿one inne leczenie. Strasznie siê bojê, bo jak sobie tak czytam i wspominam pacjentki z sali szpitalnej....ach, wiem ¿e drog± do sukcesu jest wiara w lepsze jutro.
Wiêc có¿ optymizm, jeszcze raz optymizm....g³owa do góry i do przodu...

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie
¿ycz±c zdrówka
Danahihi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-03, 11:41   #981
Frangipani
Raczkowanie
 
Avatar Frangipani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez canarii Poka¿ wiadomo¶æ
Gdzie¶ tu na forum napotka³am na ciekawy w±tek,chcia³am Wam go przedstawic:

"Witajcie
Czy która¶ z Was za¿ywa kwasy t³uszczowe omega 3? W formie tabletek, oleju lnianego nieoczyszczonego itp.? Je¶li tak to proszê przy³±czcie siê do w±tku, bêdziemy siê wspieraæ w suplementacji i mówiæ o efektach
O tych kwasach t³uszczowych mo¿na wiele poczytaæ w internecie, tutaj wklejam tylko ma³± czê¶æ tego jak pozytywnie wp³ywaj± na nasze zdrowie:


"- maj± pozytywny wp³yw na kr±¿enie krwi (dzia³aj± jak teflon w naczyniach krwiono¶nych nie pozwalaj±c przyklejaæ siê z³ogom do powierzchni ¶cianek naczyñ),
- poprawiaj± ukrwienie mózgu i usprawniaj± przesy³anie sygna³ów nerwowych,
- zwiêkszaj± poziom serotoniny – neuroprzeka¼nika wp³ywaj±cego pozytywnie na samopoczucie,
- ³agodz± zaburzenia ukrwienia,
- pomagaj± zapobiegaæ trombocytopenii, tj. ma³op³ytkowo¶ci polegaj±cej na zmniejszaniu siê ilo¶ci krwinek p³ytkowych (skutkuje to skaz± krwotoczn±, sk³onno¶ci± do krwawieñ, wybroczyn, upo¶ledzeniem zatrzymania krwawienia),
- zmniejszaj± krzepliwo¶æ krwi przy jednoczesnym obni¿aniu nadci¶nienia,
- zmniejszaj± ryzyko arytmii serca (jak leki nasercowe) – a przecie¿ zawa³owcy s± szczególnie nara¿eni na arytmiê,
- pomagaj± zapobiegaæ zawa³om serca,
- stabilizuj± podwy¿szone ci¶nienie têtnicze,
- przywracaj± równowagê w zaburzeniach przemiany cholesterolu,
- sprzyjaj± likwidacji przewlek³ych stanów zapalnych oraz towarzysz±cych im bólów,
- obni¿aj± podwy¿szony poziom trójglicerydów odpowiedzialnych za tworzenie siê zatorów oraz podwy¿szaj± poziom „dobrego” cholesterolu HDL,
- obni¿aj± ryzyko choroby nowotworowej,
- redukuj± dolegliwo¶ci chorób dróg oddechowych (m.in. w astmie),
- chroni± przed chorob± wrzodow± ¿o³±dka i dwunastnicy,
- ujêdrniaj± skórê i wyg³adzaj± zmarszczki,
- s± niezbêdne w prawid³owym rozwoju dzieci,
- ³agodz± bóle reumatyczne,
- pozwalaj± utrzymywaæ dobr± formê umys³ow± ludzi starszego pokolenia"
I ja sie ujawnie - dzieki Canari za ten watek - poczytam - brzmi fajnie - (choæ ten punkt z rozrzedzaniem krwi ... tak tak wiem ¿e nieznacznie i w ogóle ale zawsze mnie to rusza ...

u mnie na razie spokój... ale tfu tfu i ciiiiiicho sza.

Pozdrawiam wszyskich ¦wi±tecznie
Frangipani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-11, 13:22   #982
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cze¶æ dziewczyny. Dawno mnie tu nie by³o.
Nadal borykam siê z chorob±, ale urodzi³am zdrowego synka przy poziomie p³ytek 37 ty¶. Jasiek te¿ mia³ problem po porodzie, dosta³ wybroczyn i p³ytki spad³y mu do 40 ty¶, pó¼niej skaka³y od 70 do 40 i tak w kó³ko. Dosta³a masê p³ytkow±, wys³ali nas do kliniki w Katowicach, a po 2 tygodniach wypisali do domu ze stwierdzeniem, ¿e przej±³ przeciwcia³a po mnie. Niepotrzebny stres, bo nie leczyli go tam niczym. Teraz jeste¶my pod kontrol± hematologa, a p³ytki wróci³y do normy. Ja mam wizytê we wtorek, ale pani doktor stwierdzi³a, ¿e przyczyn± mo¿e byæ heligobakter, czyli w³asciwie wracam do punktu wyj¶cia. I tak oto moja choroba trwa ju¿ 5 lat, a tak naprawde nie wiadomo od czego p³ytki s± takie niskie. Zobaczê jaki poziom bêdê mia³a po badaniach. Ostatnio by³o tylko 56 ty¶. Zobaczymy. Pozdrawiam Was serdecznie
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-13, 09:37   #983
Frangipani
Raczkowanie
 
Avatar Frangipani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny. Dawno mnie tu nie by³o.
Nadal borykam siê z chorob±, ale urodzi³am zdrowego synka przy poziomie p³ytek 37 ty¶. Jasiek te¿ mia³ problem po porodzie, dosta³ wybroczyn i p³ytki spad³y mu do 40 ty¶, pó¼niej skaka³y od 70 do 40 i tak w kó³ko. Dosta³a masê p³ytkow±, wys³ali nas do kliniki w Katowicach, a po 2 tygodniach wypisali do domu ze stwierdzeniem, ¿e przej±³ przeciwcia³a po mnie. Niepotrzebny stres, bo nie leczyli go tam niczym. Teraz jeste¶my pod kontrol± hematologa, a p³ytki wróci³y do normy. Ja mam wizytê we wtorek, ale pani doktor stwierdzi³a, ¿e przyczyn± mo¿e byæ heligobakter, czyli w³asciwie wracam do punktu wyj¶cia. I tak oto moja choroba trwa ju¿ 5 lat, a tak naprawde nie wiadomo od czego p³ytki s± takie niskie. Zobaczê jaki poziom bêdê mia³a po badaniach. Ostatnio by³o tylko 56 ty¶. Zobaczymy. Pozdrawiam Was serdecznie
Dorcia gratulujê Synka ! Mówcie co chcecie ale milo jest czytac (wiedzieæ) ¿e z ta nasza chorob± mo¿na ¿yæ ca³kiem normalnie - ba! rodzic i wychowywaæ zdrowe (wierzê ¿e u Was tak bêdzie!) dzieci! To buduj±ce dla tych wszystkich którzy s± przera¿eni, zagubieni i niepewni w swojej , trochê nieznanej i maj±cej bardzo ró¿ne obrazy chorobie
Cudne wie¶ci - cieszê siê ¿e takie s±
Pozdrawiam ciep³o!
Frangipani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-17, 11:56   #984
kawtanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny. Dawno mnie tu nie by³o.
Nadal borykam siê z chorob±, ale urodzi³am zdrowego synka przy poziomie p³ytek 37 ty¶. Jasiek te¿ mia³ problem po porodzie, dosta³ wybroczyn i p³ytki spad³y mu do 40 ty¶, pó¼niej skaka³y od 70 do 40 i tak w kó³ko. Dosta³a masê p³ytkow±, wys³ali nas do kliniki w Katowicach, a po 2 tygodniach wypisali do domu ze stwierdzeniem, ¿e przej±³ przeciwcia³a po mnie. Niepotrzebny stres, bo nie leczyli go tam niczym. Teraz jeste¶my pod kontrol± hematologa, a p³ytki wróci³y do normy. Ja mam wizytê we wtorek, ale pani doktor stwierdzi³a, ¿e przyczyn± mo¿e byæ heligobakter, czyli w³asciwie wracam do punktu wyj¶cia. I tak oto moja choroba trwa ju¿ 5 lat, a tak naprawde nie wiadomo od czego p³ytki s± takie niskie. Zobaczê jaki poziom bêdê mia³a po badaniach. Ostatnio by³o tylko 56 ty¶. Zobaczymy. Pozdrawiam Was serdecznie
Gratulacje! A proszê napisz mi ile mia³a¶ p³ytek jak zasz³a¶ w ci±¿e? Powy¿ej 30 tys to poziom bezpieczny, wiêc z nic bym z tym nie robi³a. Ja niestety mam poni¿ej 30 tys- tnz. mia³am przed leczeniem. Nale¿ê do programu romiplostim. Póki co nie mogê planowaæ dzidzi- nieznane do koñca skutki tego leczenia dla p³odu
. Pozdrawiam
kawtanik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-18, 06:52   #985
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cze¶æ.
P³ytki liczone mechanicznie mam 63 ty¶., ale manualnie 140 ty¶.
Ogólnie jest ok, teraz muszê i¶æ do lekarza rodzinnego i bêdê siê leczyæ pod k±tem heligobaktera, czyli tak jak pisa³am wcze¶niej - wracam do punktu wyj¶cia. Powiem jedno. Wa¿ne jest znale¼æ dobrego hematologa. Ja pocz±tkowo by³am pod opiek± pani doktor, która zapisywa³a mi leki, a tak w³a¶ciwie nie wiedzia³am po co je biorê, nie dr±¿y³a w mojej chorobie. A teraz po zmianie lekarza w koñcu co¶ ruszy³o! Zaczê³a siê temu bardziej przygl±daæ, zleci³a wiêcej badañ i wizyta trwa 30 min, a nie 5 - jak u poprzedniej p. doktor (nie chodzê prywatnie, wszystko w ramach NFZ).
Jak zasz³am w ci±¿ê mia³am p³ytki na poziomie 40-60 ty¶, czasem dochodzi³y do 80 ty¶. i to by³ najwy¿szy poziom, ale tak jak mówi³am, do porodu posz³am z 37 ty¶. Mój gin powiedzia³, ¿e je¶li p³ytki spadn± do poziomu 20 ty¶., to muszê jechaæ do Katowic rodziæ, bo tam mog± od razu podaæ krew, ale na szczê¶cie nie by³o takiej potrzeby.
Pozdrawiam
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-21, 21:34   #986
kawtanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ.
P³ytki liczone mechanicznie mam 63 ty¶., ale manualnie 140 ty¶.
Ogólnie jest ok, teraz muszê i¶æ do lekarza rodzinnego i bêdê siê leczyæ pod k±tem heligobaktera, czyli tak jak pisa³am wcze¶niej - wracam do punktu wyj¶cia. Powiem jedno. Wa¿ne jest znale¼æ dobrego hematologa. Ja pocz±tkowo by³am pod opiek± pani doktor, która zapisywa³a mi leki, a tak w³a¶ciwie nie wiedzia³am po co je biorê, nie dr±¿y³a w mojej chorobie. A teraz po zmianie lekarza w koñcu co¶ ruszy³o! Zaczê³a siê temu bardziej przygl±daæ, zleci³a wiêcej badañ i wizyta trwa 30 min, a nie 5 - jak u poprzedniej p. doktor (nie chodzê prywatnie, wszystko w ramach NFZ).
Jak zasz³am w ci±¿ê mia³am p³ytki na poziomie 40-60 ty¶, czasem dochodzi³y do 80 ty¶. i to by³ najwy¿szy poziom, ale tak jak mówi³am, do porodu posz³am z 37 ty¶. Mój gin powiedzia³, ¿e je¶li p³ytki spadn± do poziomu 20 ty¶., to muszê jechaæ do Katowic rodziæ, bo tam mog± od razu podaæ krew, ale na szczê¶cie nie by³o takiej potrzeby.
Pozdrawiam
To jest nadzieja dla mnie!!! Cieszê siê, trzeba wierzyæ, ¿e wszystko siê u³o¿y ja helico mam niby w porz±dku, sk±d to paskudztwo przysz³o? Niewiadome Ale trzeba sobie z tym jako¶ radziæ, pozdrawiam
kawtanik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-22, 11:13   #987
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6 790
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny. Dawno mnie tu nie by³o.
Nadal borykam siê z chorob±, ale urodzi³am zdrowego synka przy poziomie p³ytek 37 ty¶. Jasiek te¿ mia³ problem po porodzie, dosta³ wybroczyn i p³ytki spad³y mu do 40 ty¶, pó¼niej skaka³y od 70 do 40 i tak w kó³ko. Dosta³a masê p³ytkow±, wys³ali nas do kliniki w Katowicach, a po 2 tygodniach wypisali do domu ze stwierdzeniem, ¿e przej±³ przeciwcia³a po mnie. Niepotrzebny stres, bo nie leczyli go tam niczym. Teraz jeste¶my pod kontrol± hematologa, a p³ytki wróci³y do normy. Ja mam wizytê we wtorek, ale pani doktor stwierdzi³a, ¿e przyczyn± mo¿e byæ heligobakter, czyli w³asciwie wracam do punktu wyj¶cia. I tak oto moja choroba trwa ju¿ 5 lat, a tak naprawde nie wiadomo od czego p³ytki s± takie niskie. Zobaczê jaki poziom bêdê mia³a po badaniach. Ostatnio by³o tylko 56 ty¶. Zobaczymy. Pozdrawiam Was serdecznie
Gratuluje synka!
Ja mam corke 10-mc i mala urodzila sie zdrowa. Nie badali jej przeciwcial, stwierdzili, ze gdyby je miala to bylyby jakiekolwiek objawy choroby a malej dzieki Bogu nic nie jest.

Szczerze, to watpie czy kiedykolwiek dowiesz sie co jest przyczyna choroby. Z reszta tak samo jest ze mna i wieloma innymi osobami chorymi na to dziadostwo.
U mnie zaczelo sie od podania zbyt duzej dawki antybiotyku gdy bylam dzieckiem. Po kilku latach choroba nawrocila sie gdy dostalam zapalenia pluc. Przeciwciala we krwi mam juz od pierwszego rzutu a mialam ich juz 4 z czego dwa tak silne, ze lezalam w szpitalu w stanie krytycznym.
Za kazdym razem szukali innej przyczyny, przerobilam badania na helicobacter, scyntygrafie watroby, sledziony i wszystko, co mozliwe. Sledzione wycieli ale nie bylo do tego podstaw bo scyntygrafia nie wykazala zadnych zmian w sledzionie i nie bylo dowodow na to, ze wlasnie ten organ produkuje przeciwciala.

Maloplytkowosc lecza na chybil trafil a przyczyn moze byc wiele i tak naprawde watpie, ze dojda do tego, co u Ciebie powoduje ta chorobe.
martynka89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-23, 08:20   #988
kawtanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez martynka89 Poka¿ wiadomo¶æ
Gratuluje synka!
Ja mam corke 10-mc i mala urodzila sie zdrowa. Nie badali jej przeciwcial, stwierdzili, ze gdyby je miala to bylyby jakiekolwiek objawy choroby a malej dzieki Bogu nic nie jest.

Szczerze, to watpie czy kiedykolwiek dowiesz sie co jest przyczyna choroby. Z reszta tak samo jest ze mna i wieloma innymi osobami chorymi na to dziadostwo.
U mnie zaczelo sie od podania zbyt duzej dawki antybiotyku gdy bylam dzieckiem. Po kilku latach choroba nawrocila sie gdy dostalam zapalenia pluc. Przeciwciala we krwi mam juz od pierwszego rzutu a mialam ich juz 4 z czego dwa tak silne, ze lezalam w szpitalu w stanie krytycznym.
Za kazdym razem szukali innej przyczyny, przerobilam badania na helicobacter, scyntygrafie watroby, sledziony i wszystko, co mozliwe. Sledzione wycieli ale nie bylo do tego podstaw bo scyntygrafia nie wykazala zadnych zmian w sledzionie i nie bylo dowodow na to, ze wlasnie ten organ produkuje przeciwciala.

Maloplytkowosc lecza na chybil trafil a przyczyn moze byc wiele i tak naprawde watpie, ze dojda do tego, co u Ciebie powoduje ta chorobe.
Czyli tak naprawdê nie wiadomo co u Ciebie powoduje ma³op³ytkowo¶æ- z tego co zrozumia³am wycieli ¶ledzionê (cmentarzysko p³ytek jak to jeden lekarz uj±³) a ma³op³ytkowo¶æ wci±¿ siê objawia?
kawtanik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-07, 21:23   #989
domigo1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

cze¶æ,
my mieli¶my ponad sze¶æ miesiêcy spokoju. P³ytki wprawdzie w tym czasie zmierzyli¶my tylko raz i o dziwo 80 tys. - dla nas rekord. Córka wygl±da³a rewelacyjnie, nawet na narty wyskoczyli¶my i po powrocie i tak nie mia³a siniaków. Przez taki okres to siê cz³owiek przyzwyczaja do dobrego i ³atwo zapomina. A tu niestety pojawi³a siê jaka¶ infekcja i wyl±dowali¶my w szpitalu. W sumie jeden dzieñ i córce du¿o lepiej, ale p³ytki oczywi¶cie polecia³y w dó³. My standardowo czekamy bez leków, a¿ ³askawie siê podnios±. Tak naprawdê w normalnych okoliczno¶ciach poczeka³abym w domu, ale teraz okoliczno¶ci s± nienormalne, bo córka ma w niedzielê Komuniê. Nie¼le, co?
domigo1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-08, 22:41   #990
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 3 222
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Dorcia030 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny. Dawno mnie tu nie by³o.
Nadal borykam siê z chorob±, ale urodzi³am zdrowego synka przy poziomie p³ytek 37 ty¶. Jasiek te¿ mia³ problem po porodzie, dosta³ wybroczyn i p³ytki spad³y mu do 40 ty¶, pó¼niej skaka³y od 70 do 40 i tak w kó³ko.
Dorcia - gratulujê synka.
Ja zaczynam ósmy miesi±c z poziomem 219 tys. Wiem, ¿e czasem p³ytki spadaj± na samym koñcu i bêdê kontlolowaæ ich poziom, ale cieszê siê, ¿e jestem w takim stanie bez sterydów.

Danahihi - szkoda, ¿e tak d³ugo trwa³o postawienie diagnozy.
Domigo - oby do niedzieli by³o lepiej.
Maciejka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Poczekalnia - bêdê mam±


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 01:36:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.