Nie rozumiem fenomenu... - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-07-26, 16:38   #961
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 865
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88827657]Nie no nie wytrzymam. Co jest tak mocno niesamowitego w tym, że ludzi nie specjalnie ciągnie zagranicę na wakacje? Serio to jest tak dziwne? Znam sporo osób, które wakacje lubią spędzać w Polsce, serio nie rozumiem co w tym jest takiego niesamowitego. Mało tego, znam osoby, które w ogóle nie przepadają za podróżowaniem i w ogóle mają gdzieś wszelakie wojaże. Zawsze mi to dziwi, że na wizażu to jest takie OMG jak można nie chcieć podróżować i poznawać świata i lokalsów i kuchni i buk wie czego jeszcze !!111!!!
Dla mnie takie podróże w stylu włócze się po świecie i szukam prac dorywczych żeby przeżyć to już w ogóle jest koszmar życia. Albo jakiś trip po Azji z plecakiem. Brrr

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mnie też to nie dziwi. Sama jak fundusze bardziej pozwolą to chętnie zwiedze zagranicę, ale rozumiem ludzi którzy nie chcą. W Polsce też jest dużo do zobaczenia. Po prostu ludzie mają różne priorytety i nie ma w tym nic złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No oczywiście, że można, nie mówię że nie Mnie ciągnęło od zawsze dalej i dalej i dalej.
To nie znaczy że każdego będzie ciągnąć. Wyjazdy po Polsce mogą być równie ekscytujące. Kwestia tego co się lubi.
Tak samo mnie dziwi jeżdżenie w jedno miejsce. To znaczy ja Lubię różne ale jak napisałam 3 razy pod rząd byłam już w Szklarskiej Porębie i może jeszcze ten 4 raz teraz będę. Po prostu coś jeszcze do zobaczenia tam w okolicach mam a bardzo lubię to miejsce. Czuje się tam tak komfortowo i dobrze znam miasteczko, jest urocze. W Czechach też mam jeszcze parę fajnych rzeczy do zobaczenia. Nie mówię że muszę zwiedzić całe ale te najważniejsze miejsca. Potem chętnie pojezdze gdzieś indziej bo też lubię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 16:49   #962
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Też tak pomyślałam i zastanawiałam się, czy edytować.
Jak jadę samochodem z tż to czuję tylko miłą ekscytację wyjazdem, taką, jaka chciałabym czuć przed każdymi wakacjami. Odpada wtedy stres związany z transportem na lotnisko, lotem, odbiorem bagażu, dotarciem na miejsce i wiele innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak. Podróż autem to przyjemność w porównaniu z wyprawami na lotnisko i stresem w związku z przebywaniem tyle czasu gdzieś nad ziemią. A tu bagaż bez ograniczeń, obowiązkowy przystanek na kawkę z maka, muza na full, brak obcych współpasażerów Kocham podróże autem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 16:58   #963
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Oj tak. Podróż autem to przyjemność w porównaniu z wyprawami na lotnisko i stresem w związku z przebywaniem tyle czasu gdzieś nad ziemią. A tu bagaż bez ograniczeń, obowiązkowy przystanek na kawkę z maka, muza na full, brak obcych współpasażerów Kocham podróże autem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Nie trzeba upychać wszystkiego do walizki, bo nikt nie będzie liczyć ani ważyć reklamówek. Można wrzucić coś luzem. Przystanek w dowolnym momencie na kawę, hot doga. Siku w nieruchomej toalecie, brak zgiełku charakterystycznego dla lotniska, kosmicznych cen, czekania na hali, opóźnień, szukania swojej walizki itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:09   #964
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Oj tak. Podróż autem to przyjemność w porównaniu z wyprawami na lotnisko i stresem w związku z przebywaniem tyle czasu gdzieś nad ziemią. A tu bagaż bez ograniczeń, obowiązkowy przystanek na kawkę z maka, muza na full, brak obcych współpasażerów Kocham podróże autem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nienawidzę. Wszystko tylko nie auto. Gorsze są chyba tylko te małe busiki, w których zawsze puszczam pawia. Najlepszy pociąg, ale to na krótsze trasy tak do max 500 km.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:13   #965
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nienawidzę. Wszystko tylko nie auto. Gorsze są chyba tylko te małe busiki, w których zawsze puszczam pawia. Najlepszy pociąg, ale to na krótsze trasy tak do max 500 km.
Mnie też niewygodnie w aucie i jakoś tak trochę duszno, i w każdym aucie zawsze czuć taki dziwny zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:19   #966
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Oj tak. Podróż autem to przyjemność w porównaniu z wyprawami na lotnisko i stresem w związku z przebywaniem tyle czasu gdzieś nad ziemią. A tu bagaż bez ograniczeń, obowiązkowy przystanek na kawkę z maka, muza na full, brak obcych współpasażerów Kocham podróże autem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja ulubiona forma podróżowania, kocham wyprawy samochodem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:22   #967
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Mnie najwygodniej jest w pociągu. Tylko tak nie mam choroby lokomocyjnej, mogę wyciągnąć nogi, pochodzić sobie.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-26, 17:22   #968
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nienawidzę. Wszystko tylko nie auto. Gorsze są chyba tylko te małe busiki, w których zawsze puszczam pawia. Najlepszy pociąg, ale to na krótsze trasy tak do max 500 km.
Nie no busy to zło. Ja mówię tylko o podróży w dwie, trzy osoby własnym autem. Jedziesz jak chcesz, o której chcesz i zabierasz co chcesz. Ale rozumiem, że ktoś może mieć chorobę lokomocyjna i wtedy auto to dramat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:22   #969
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Dołączam do hejterów podróży samochodem. Nie lubię dłużej niż godzinę.

Ze wszystkich opcji, najbardziej nie lubię łódek / promów, bo jest mi na nich niedobrze i niekomfortowo się czuję. Nie lubię wody. Nie lubię chodzenia po pokładzie jak pijak itd.

Pociągi uwielbiam

Samoloty mogą być, ale zazwyczaj to dużo stresu (podróżuję tanimi liniami) przez opóźnienia itd.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:26   #970
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Ja jeżdżę nad morze polskie ok co dwa lata. Zawsze gdzie indziej. Śpimy w domkach, zabieramy rowery. Dużo jeździmy po sąsiednich miejscowościach, nadmorską trasa rowerowa lub podjeżdżamy sobie na ustronne plaże (to jest super). Spacerujemy po lesie, wydmach, plaży (uwielbiam to🥰&#129392. W ładna pogodę plażujemy. Zazwyczaj odwiedzamy pobliską latarnię morską, ewentualnie jakąś atrakcje typu Lisi Jar, ruchome wydmy, Słowiński park narodowy, polwysep helski itp. Zawsze jedziemy w jeden dzień do najbliższego większego miasta połazić. I tak nam schodzi. Bardzo lubię taki wypoczynek 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88827615]Myślę, że to może być kilka czynników:
- lenistwo / niechęć do nowości
- bo komuś się wybitnie podoba
- kwestia kosztów
- kwestie związane z powiedzmy logistyką - znajomość języka, łatwość dojazdu, spodziewana kuchnia, zwłaszcza dla wybrednych lub tych z problemami pokarmowymi
- długość dojazdu - choroba lokomocyjna, pewnie istotne też dla tych z dziećmi i psami, po prostu zmęczenie samą drogą i upierdliwość przesiadek dla tych bez samochodu

Dla mnie jeżdżenie co roku gdzieś nad Bałtyk, żeby leżeć i gapić się ciągle w ten sam piach i wodę też by nie było.
Chociaż z drugiej strony jadę czwarty rok w Bieszczady, więc może to jednak też trochę o mnie [/QUOTE]Myślę że koszty odgrywają nadrzędną rolę. No nie pojedziesz do Chorwacji na 4 dni. A nad Bałtyk tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88827657]Nie no nie wytrzymam. Co jest tak mocno niesamowitego w tym, że ludzi nie specjalnie ciągnie zagranicę na wakacje? Serio to jest tak dziwne? Znam sporo osób, które wakacje lubią spędzać w Polsce, serio nie rozumiem co w tym jest takiego niesamowitego. Mało tego, znam osoby, które w ogóle nie przepadają za podróżowaniem i w ogóle mają gdzieś wszelakie wojaże. Zawsze mi to dziwi, że na wizażu to jest takie OMG jak można nie chcieć podróżować i poznawać świata i lokalsów i kuchni i buk wie czego jeszcze !!111!!!
Dla mnie takie podróże w stylu włócze się po świecie i szukam prac dorywczych żeby przeżyć to już w ogóle jest koszmar życia. Albo jakiś trip po Azji z plecakiem. Brrr

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Jak zwykle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:30   #971
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88827990]Moja ulubiona forma podróżowania, kocham wyprawy samochodem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-26, 17:30   #972
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Dołączam do hejterów podróży samochodem. Nie lubię dłużej niż godzinę.

Ze wszystkich opcji, najbardziej nie lubię łódek / promów, bo jest mi na nich niedobrze i niekomfortowo się czuję. Nie lubię wody. Nie lubię chodzenia po pokładzie jak pijak itd.

Pociągi uwielbiam

Samoloty mogą być, ale zazwyczaj to dużo stresu (podróżuję tanimi liniami) przez opóźnienia itd.
To ja właśnie nie lubię pociągów. Spokojnie nie pochodzisz, bo majta na wszystkie strony. Toalety są paskudne, czasami bardziej, czasami mniej, ale zawsze paskudne. Zazwyczaj podróż i tak trwa dłużej niż samochodem. No i inni ludzie, którzy mają różne standardy higieny i kultury.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:32   #973
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No, ale dziwić się nie można? No ja za bardzo takich ludzi na żywo nie znam, raczej każdy ma jakieś swoje marzenia podróżnicze, że tu by pojechał, tu by ocean zobaczył, albo jakiś lodowiec, albo jakiś konkretny zabytek, dla mnie ciekawość świata i chęć zobaczenia pewnych rzeczy na własne oczy jest naturalna. Polska jest fajna, ale dziwi mnie że ktoś się zamyka tylko na jeden kraj. Rozumiem jakby wcale nie jeździł, ale jak już ma zapał żeby Polskę aktywnie zwiedzać, to najwyraźniej jest ciekawy świata i nowych miejsc, więc dziwi mnie, że nie chce rozszerzyć obszaru zainteresowań.
Ale na to trzeba mieć konkretne fundusze. Za np 3 tys to się nie.uda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:36   #974
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Intercity bezprzedziałowe są teraz całkiem ok w Polsce, ale no właśnie toaleta.. Zawsze ze sobą walczę żeby dotrwać bez pójścia do pociągowego wc
Duży plus za gniazdka przy siedzeniach, wifi.
No ale to turlanie się później z bagażami z pociągu też takie sobie. Auto tutaj wygrywa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:37   #975
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To w temacie fenomenów- nie rozumiem fenomenu Mazur. Byłam w zeszłym roku, dla mnie wycieczki dla emerytów, ewentualnie dla wędkarzy.

Nuda, wszędzie daleko, jak nie masz auta to widzisz w jednym miejscu, wszystko drogie, dla mnie bez szału. Nigdy więcej tam nie pojadę. Wynudziłam się jak mops

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mazury to tylko na jachcie 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:41   #976
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 350
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Ja również team samochód, na wakacje to już w ogóle. Mogę wziąć tyle rzeczy ile tylko chcę, zapakować to wygodnie, nie upychać do walizek. Robię przystanek kiedy chce, tak długi jak potrzebuję. No i oczywiście czuję się bardzo swobodnie, może lecieć moja muzyka, mogę rozmawiać na swój temat.
Pociągiem oczywiście mogę jechać jak nie ma innego wyjścia, ale nie lubię dostosowywać się do rozkładu, a ludzie w przedziale też trafiają się różni. Ostatnio jechałam z panią, która próbowała mnie przekonać, że szczepienia na covid to spisek całego świata żeby wybić emerytów xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:46   #977
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Intercity bezprzedziałowe są teraz całkiem ok w Polsce, ale no właśnie toaleta.. Zawsze ze sobą walczę żeby dotrwać bez pójścia do pociągowego wc
Duży plus za gniazdka przy siedzeniach, wifi.
No ale to turlanie się później z bagażami z pociągu też takie sobie. Auto tutaj wygrywa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja nie wyobrażam sobie np. 6 godzin bez pójścia do toalety. Musiałabym bardzo kombinować, żeby nie wypić za dużo płynów, nie pić kawy i najlepiej nie mieć okresu w najbliższych dniach.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:47   #978
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 350
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

O i o najważniejszym zapomniałam! Samochodem kiedy tylko co zjeżdżam sobie do maczka! Nie mówię że to szczególna atrakcja, ale przynajmniej mam pewność co do smaku jedzenia po którym nie będzie rewolucji i czystej toalety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:48   #979
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
To ja właśnie nie lubię pociągów. Spokojnie nie pochodzisz, bo majta na wszystkie strony. Toalety są paskudne, czasami bardziej, czasami mniej, ale zawsze paskudne. Zazwyczaj podróż i tak trwa dłużej niż samochodem. No i inni ludzie, którzy mają różne standardy higieny i kultury.
U mnie pociągi wyglądają tak i wszędzie jest czysto.

Jakbym miała podróżować po Polsce pociągiem, to tylko i wyłącznie pendolino.

Tramwajem u mnie nie lubię, dużo patusów, pijaczków, nie ma czasem gdzie siedzieć i telepie na wszystkie strony. Czasem wyboru nie mam, jak muszę z jednej dzielnicy Dublina do drugiej albo do ambasady. Szybciej tramwajem niż busami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ireland-dublin-cork-1st-large.jpg (106,8 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ireland-dublin-cork-std-large.jpg (141,8 KB, 118 załadowań)

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-07-26 o 17:49
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-26, 17:51   #980
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Ja nie przepadam za dłuższymi podróżami samochodem. Ma to plusy, bo na miejscu ma się go pod ręką, nie ma ograniczeń bagażu, ale wizja jazdy np. na południe Włoch wydaje mi się koszmarem. Samoloty są niewygodne, ale szybkie. Najbardziej lubię pociągi, tylko żeby nie trafić na jakiś relikt prl. Kiedy niedawno jechałam nad morze, celowo wybrałam pociąg, jadąc kiedyś do Pragi tak samo.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Intercity bezprzedziałowe są teraz całkiem ok w Polsce, ale no właśnie toaleta.. Zawsze ze sobą walczę żeby dotrwać bez pójścia do pociągowego wc
Duży plus za gniazdka przy siedzeniach, wifi.
No ale to turlanie się później z bagażami z pociągu też takie sobie. Auto tutaj wygrywa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jako osoba, która bez wc długo nie wytrzyma i przez to ma wypróbowane różne, uważam, że obecne pociągowe toalety są na ogół ok. Na pewno lepsze niż samolotowe.
Turlanie się z bagażem to najtrudniejszy moment.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:52   #981
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 350
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Intercity bezprzedziałowe są teraz całkiem ok w Polsce, ale no właśnie toaleta.. Zawsze ze sobą walczę żeby dotrwać bez pójścia do pociągowego wc
Duży plus za gniazdka przy siedzeniach, wifi.
No ale to turlanie się później z bagażami z pociągu też takie sobie. Auto tutaj wygrywa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja akurat zawsze wybieram przedział, ale fakt że jest całkiem całkiem. Duże siedzenia, są gniazdka, wagony są czyste, jest klimatyzacja. Mogło być znacznie gorzej.
Toaletę też staram się zaplanować. W 90% ta w pociągu jest obrzydliwa, ale no czasem trzeba i już. Najbardziej lubiłam jeździć jak była zajęta tylko połowa miejsc, nie musiałam nawet walizki wrzucać na górę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:53   #982
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No ja nie wyobrażam sobie np. 6 godzin bez pójścia do toalety. Musiałabym bardzo kombinować, żeby nie wypić za dużo płynów, nie pić kawy i najlepiej nie mieć okresu w najbliższych dniach.
Najdłużej pociągami jeżdżę 4h, na trasie Warszawa - Wrocław. 6h to już byłoby bardzo długo bez toalety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 17:54   #983
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
U mnie pociągi wyglądają tak i wszędzie jest czysto.

Jakbym miała podróżować po Polsce pociągiem, to tylko i wyłącznie pendolino.

Tramwajem u mnie nie lubię, dużo patusów, pijaczków, nie ma czasem gdzie siedzieć i telepie na wszystkie strony. Czasem wyboru nie mam, jak muszę z jednej dzielnicy Dublina do drugiej albo do ambasady. Szybciej tramwajem niż busami.
W Polsce te nowsze niewiele gorzej, co nie zmienia faktu, że we własnym samochodzie, gdzie to ja jestem operatorem klimy i radia, zapachy i smrody są moje własne, a wybór toalet mam ograniczony do wszystkich na trasie, czuję się najbardziej komfortowo. O, i mogę zdjąć buty i zjeść kanapkę z jajkiem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 18:10   #984
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
U mnie pociągi wyglądają tak i wszędzie jest czysto.

Jakbym miała podróżować po Polsce pociągiem, to tylko i wyłącznie pendolino.

Tramwajem u mnie nie lubię, dużo patusów, pijaczków, nie ma czasem gdzie siedzieć i telepie na wszystkie strony. Czasem wyboru nie mam, jak muszę z jednej dzielnicy Dublina do drugiej albo do ambasady. Szybciej tramwajem niż busami.
W Polsce też już tak wyglądają pociągi całe szczęście. Nie tylko pendolino.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 18:40   #985
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 773
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Ja lubię jeździć, po to żeby poznać życie lokalnych od podszewki, wsiąknąć w dane społeczeństwo, ale nie jestem takim hardkorem jak moja najmłodsza siostra, która w tym roku przez kilka miesięcy przemierzala z plecakiem Afrykę idąc do jeziora Wiktorii, zresztą średnia ma podobne pomysły - Indie, Nepal z plecakiem i ich partnerzy też takie obieżyświaty. Czasem któreś się struje, zdarzy im się, że ktoś ich okradnie, wypadek, raz im zarąbali całe auto (Hiszpania) a raz średnia dostała ataku padaczki w wysokich górach w Iranie i by o mały włos się sturlała w przepaść, ale to nikogo nie zraza, idą dalej.
Planować, organizować lubię, kilka lat temu robiłam nawet kursy na pilota na Lazurowym, chociaż już nie trzeba licencji, ale chciałam to mieć.
Wyjazdy i siedzenie nad basenem totalnie nie dla mnie, jeżeli gdzieś jadę to po to, żeby poznać jak najwięcej i im mniej "turystycznie" tym lepiej, czerpie od moich autorytetów (M. Wojciechowskiej i T. Michniewicza który jest dosłownie bliźniakiem mojego też nadaktywnego ojca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2021-07-26 o 18:56
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 18:47   #986
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 18:58   #987
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Kocham podróże autem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, pod warunkiem, że nie jestem kierowcą I że podróż nie trwa kilkanaście godzin.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 19:04   #988
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Mnie za granicę średnio ciągnie w tym sensie, że średnio ciągnie mnie w miejsca odległe - zwyczajnie męczy mnie taki czas spędzony w środkach transportu. Optymalnie jest tak do 3-4 godzin pociągiem.

Rok temu w ramach urlopu pojechaliśmy do jakiejś agroturystyki 20 kilometrów od Poznania i urządziliśmy sobie bazę wypadową do wycieczek rowerowych - sama zmiana otoczenia wystarczyła, żeby odpocząć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 19:08   #989
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To samo.
A już w życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby podróżować po Polsce samolotem.
ja nad morze latam. godzinka w samolocie i z głowy, a nie cala noc w pociągu. ale ja mieszkam na południu, dla mnie 'zagranica' to 20 minut jazdy samochodem
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-26, 19:13   #990
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No bo tak było. To nie znaczy, że jeździłam głównie zwiedzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Tzn za granicę?
Nie ciągnie mnie jakoś szczególnie, może za kilka lat jak będę miała większe fundusze ale nie mam ciśnienia zeby jechać.
Raczej mam pragnienia zobaczenia jeszcze więcej miejsc w Polsce, bo wiem, że to co zobaczyłam to mały procent

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę Cię nie kumam. Mówisz, że Polska ma tyle do zaoferowania, lubisz po niej podrowac, ale w kółko jeździsz w jedno miejsce- nad morze.
Tak, Polska jest przepiękna i można z powodzeniem się z niej nie ruszac, ale nie wiem jak można to stwierdzić jeżdżąc w jeden region. I ten region zdecydowanie nie należy to cudów natury. Morze jak morze i tyle.


Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To w temacie fenomenów- nie rozumiem fenomenu Mazur. Byłam w zeszłym roku, dla mnie wycieczki dla emerytów, ewentualnie dla wędkarzy.

Nuda, wszędzie daleko, jak nie masz auta to widzisz w jednym miejscu, wszystko drogie, dla mnie bez szału. Nigdy więcej tam nie pojadę. Wynudziłam się jak mops

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze to dziwię się, że ktoś jedzie do małych mieścin czy na wieś bez samochodu. wiadomo, że do wielu atrakcji trzeba podjechać.
Mazury są piękne. Ale nie miasta, tylko wsie, jeziora, lasy. Żeby to docenić trzeba sobie zrobić wycieczkę rowerową lub podjechać gdzieś samochodem.
Generalnie Mazury są genialne głównej dla żeglarzy i rowerzystów. wtedy można naprawdę zobaczyć piękne miejsca.
Miasta ma mazurach typu Giżycko czy Mikojalki to dla mnie dno. Byłam chwilę i ucieklam.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-22 14:32:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.