Gra o tron - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 17:06   #961
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Gra o tron

Ja tez mam taka nadzieje. TO jest okropne, potworne ale wlasnie dlatego nie moga tego zepsuc, no nie moga, ludzie by ich rozszarpali.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 17:09   #962
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Gra o tron

Swoją drogą, ciekawe, jak potem będzie wyglądać Catelyn
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 17:24   #963
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Ja tez mam taka nadzieje. TO jest okropne, potworne ale wlasnie dlatego nie moga tego zepsuc, no nie moga, ludzie by ich rozszarpali.
No dokładnie, bo jeśli do TEGO nie dojdzie, albo potoczy się inaczej niż w książce, to zmieni się bieg całej historii. TO jest jednym z kluczowych wydarzeń całej serii.

Ciekawa jestem, jak TO będzie wyglądać
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 17:51   #964
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Gra o tron

Dziewczyny, a to TO, to co? Napiszcie, proszę, na biało, bo lubię spojlery
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 18:02   #965
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a to TO, to co? Napiszcie, proszę, na biało, bo lubię spojlery

TO to śmierć Robba Starka złamał przysięgę daną Freyowi Ja jak się dowiedziałam, że on ginie w książce i to w dość drastyczny sposób to nie mogłam tego przetrawić przez kolejne kilka tygodni nie wiem czemu ale bardzo lubię Robba, może dlatego że mega mi się podoba jego głos


Odcinek mi się podobał, nie wynudziłam się póki co jest OK, nawet rozmemłany Dżon coś wreszcie pokazał
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2013-04-29 o 18:05
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 18:05   #966
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Gra o tron

Znów bardzo dobry odcinek! Podobał mi się zwłaszcza wątek Aryi i, jak zwykle, sceny z Sansą i Margaery (mało! ).

Ja tam się cieszę, że Tyrion i Sansa będą się hajtać. To małżeństwo ostatecznie utwierdziło mnie w mojej sympatii do karła, okazał się dobrym człowiekiem
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 18:06   #967
ronja_krk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 27
Dot.: Gra o tron

TO inaczej krwawe gody
ronja_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 18:43   #968
Moskit0
Rozeznanie
 
Avatar Moskit0
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 717
Dot.: Gra o tron

TO to po prostu rzeźnia
Moskit0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:07   #969
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron

Też już obejrzałam odcinek. Podobał mi się, ale nie było żadnego wow tak jak poprzednio z Danerys
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:01   #970
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Gra o tron

Regularkate, zgadzam się co do Tyriona.

TO to również śmierć jego wilkora oraz jego matki.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:29   #971
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Gra o tron

Myślę, że TO raczej nie wydarzy się już w najbliższym odcinku. Jeszcze ciut muszą tam poupychać
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 22:36   #972
torunska_ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar torunska_ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Narnia
Wiadomości: 648
Dot.: Gra o tron

też mi się wydaje że TO musi wydarzyć się w następnym odcinku, znając życie będzie to końcówka żeby trzymać widza w napięciu (zwłaszcza tego, który jeszcze nie doszedł do tego etapu w książce)

mnie w ostatnim odcinku totalnie rozwaliła na łopatki żona Stannisa trzymająca swoje nienarodzone dzieci w formalinie?? (jeśli nie taka nazwa roztworu proszę mnie poprawić )

Cersei jest głupia i tyle, dostrzega tylko koniec własnego nosa, ale tatusiek nieźle załatwił ją z ser Lorasem - z drugiej strony zastanawia mnie dlaczego w każdym filmie/książce współczesnej jest tak dużo wątków homoseksualnych? nie żebym była uprzedzona, mam wielu przyjaciół gejów, ale czego nie obejrzę/nie przeczytam zawsze taki wątek się pojawia - mega trend ????

generalnie odcinek dobry, chociaż najlepszy był poprzedni gdy Daenerys zaskoczyła łysolca od niewolników,

teraz czekam na TO !
torunska_ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:43   #973
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Gra o tron

Może dlatego, że ich po prostu dużo jest? Kiedyś się o tym nie pisało bo nie było na to społecznego przyzwolenia. Teraz się pisze/pokazuje i w porównaniu z poprzednim "niczym" wydaje się to "dużo".
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:51   #974
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Gra o tron

mnie interesuje co będzie dalej z Ayrą, jak dla mnie jej postać jest teraz trochę zbyt jakby to powiedzieć urocza i dobra w serialu w książce już od tego czasu zabiła parę osób itp nie pamiętam jak to było w książkach ale ona chyba z Dondarrionem się nie spotkała ?
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 23:17   #975
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Gra o tron

No jak nie jak tak. Spotkała się i był sąd taki jak pokazali itd.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 07:03   #976
Moskit0
Rozeznanie
 
Avatar Moskit0
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 717
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez torunska_ksiezniczka Pokaż wiadomość
Cersei jest głupia i tyle, dostrzega tylko koniec własnego nosa, ale tatusiek nieźle załatwił ją z ser Lorasem - z drugiej strony zastanawia mnie dlaczego w każdym filmie/książce współczesnej jest tak dużo wątków homoseksualnych? nie żebym była uprzedzona, mam wielu przyjaciół gejów, ale czego nie obejrzę/nie przeczytam zawsze taki wątek się pojawia - mega trend ????
W książce nie miała czasem wyjść za starego Tyrella bez nogi (zamiast Sansy)?
Moskit0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 07:44   #977
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Moskit0 Pokaż wiadomość
W książce nie miała czasem wyjść za starego Tyrella bez nogi (zamiast Sansy)?
Cersei? O ile dobrze pamietam, to Tywin miał takie plany wobec niej, ale nie wydaje mi się, żeby Willas był taki stary okropnie
A co do Aryi, to mam andzieję, że jakoś ładnie rozegrają jej wątek, bo później już nie powala w książce... a szkoda, bo bardzo ją lubiłam.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA

Edytowane przez Inspire
Czas edycji: 2013-04-30 o 07:47
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 17:16   #978
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Gra o tron

aaaaa ratunku! przypadkowo przeczytałam wasze spoilery czytałam wątek na aplikacji na smartfonie, a ona chyba nie obsługuje kolorów czcionek, bo wszystko było na czarno i teraz już wiem CO się stanie do kitu...
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:49   #979
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Gra o tron

Moja aplikacja jak najbardziej obsługuje kolory i nic nie widać.
Ktoś się pytał o wyglad Catelyn Stark . W serialu może tego nie widać ,ale w książce jest opisana jako bardzo piękna kobieta, z kasztanowymi włosami i jasnym oczami , której urodę odziedziczyla Sansa . Z koleji Arya ma urodę typowa dla ludzi z południa i ponoć jest bardzo podobna do siostry Neda Starka , która też uchodziła za prawdziwa piękność, mimo ze Ayra uważa sie za szkarade w książce jest piękna kobieta. Teraz spoiler książkowym , nie wiem czy tak będzie w serialu Kiedy Rob został zamordowany, to Catelyn została wskrzeszona przez bractwo bez chorągwi, nie pamiętam jak to było dokładnie ,skąd jest skóra była niebieska i ponaznaczna bilznami ,włosy straciły swój kolor i blask , a z oczu zniknęła całą życzliwość. W książce była życzliwa i kochająca, po tym jak powróciła zrobiła się msciwa i morduje każdego kto źle życzy Starka
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 21:11   #980
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Moja aplikacja jak najbardziej obsługuje kolory i nic nie widać.
Ktoś się pytał o wyglad Catelyn Stark . W serialu może tego nie widać ,ale w książce jest opisana jako bardzo piękna kobieta, z kasztanowymi włosami i jasnym oczami , której urodę odziedziczyla Sansa . Z koleji Arya ma urodę typowa dla ludzi z południa i ponoć jest bardzo podobna do siostry Neda Starka , która też uchodziła za prawdziwa piękność, mimo ze Ayra uważa sie za szkarade w książce jest piękna kobieta. Teraz spoiler książkowym , nie wiem czy tak będzie w serialu Kiedy Rob został zamordowany, to Catelyn została wskrzeszona przez bractwo bez chorągwi, nie pamiętam jak to było dokładnie ,skąd jest skóra była niebieska i ponaznaczna bilznami ,włosy straciły swój kolor i blask , a z oczu zniknęła całą życzliwość. W książce była życzliwa i kochająca, po tym jak powróciła zrobiła się msciwa i morduje każdego kto źle życzy Starka
Co do Catelyn to faktycznie jest opisana jako piękna kobieta. Ale nie mogę się zgodzić odnośnie Aryi. Kończę czytać Taniec ze smokami tom 2 i nie kojarzę żeby było coś napisane odnośnie piękna Aryi. Są tylko wzmianki, że była przezywana "Aria końska szczęka". Jeśli chodzi o jej podobieństwo do Lyanny to pamiętam tylko uwagę, że jeździ konno tak jak ciotka.
Jak dla mnie aktorki grające Catelyn i Sansę są za brzydkie, a za to Arya jest idealna.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 10:51   #981
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Gra o tron

A mi się bardzo podoba aktorka grająca Catelyn co do Sansay to okropnie ją czeszą
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 15:08   #982
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Co do Catelyn to faktycznie jest opisana jako piękna kobieta. Ale nie mogę się zgodzić odnośnie Aryi. Kończę czytać Taniec ze smokami tom 2 i nie kojarzę żeby było coś napisane odnośnie piękna Aryi. Są tylko wzmianki, że była przezywana "Aria końska szczęka". Jeśli chodzi o jej podobieństwo do Lyanny to pamiętam tylko uwagę, że jeździ konno tak jak ciotka.
Jak dla mnie aktorki grające Catelyn i Sansę są za brzydkie, a za to Arya jest idealna.
To najwyraźniej jeszcze nie dotarlas do tego momentu
Cytat:
Arya appearance is more Stark than Tully, with a long face, grey eyes and brown hair. She is skinny and athletic. At the start of the story, she is generally regarded as plain, as exemplified by her nickname "Arya Horseface," and often mistaken for a boy. However, there are instances of her being called pretty, compared to the beautiful☠Lyanna, and catching the eye of men later in the books. In Braavos the☠Kindly Man☠says she has a pretty face.


---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Czasem odnosze wrazenie , ze w książce inaczej odbiera sie postacie, niż w serialu . Sansa jest głupia głupia dziewczyna , prozna i ma 11 lat, a jej 9 letnia siostra wykazuje się większym sprytem i mądrością. W serialu wspolczuje jej i mam wrazenie ,ze ona po prostu nie ma wpływu na swoje życie. Chociaż dalej jest głupia jak but, gdzie każdy inny Stark jest odważny i bystry .
Chyba mi się podoba ,ze 3 czesc coraz bardziej odbiega od książki ,bo teraz mam alternatywną wersję
Ja w ogóle jestem wielbicielka seriali HBO i np. W true blood pozmieniali wszystko . Lacznie z wprowadzeniem nowych postaci i nie mordowaniem tych lubianych, więc kto wie może Martin zgodzi sie żeby wszystkich nie mordować :P

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
A mi się bardzo podoba aktorka grająca Catelyn co do Sansay to okropnie ją czeszą
Mi w ogóle podoba się obsada,chociaż na Catelyn bardziej pasowała mi aktorka , która grała Elizabeth w Dumie i Uprzedenie z Colinem Firth ,bo z nią nakręcili pierwszy pilot,ale miała jakieś problemy rodzinne i zrezygnowała.

Edytowane przez somethinggood
Czas edycji: 2013-05-02 o 14:55
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 17:22   #983
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
To najwyraźniej jeszcze nie dotarlas do tego momentu
---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Czasem odnosze wrazenie , ze w książce inaczej odbiera sie postacie, niż w serialu . Sansa jest głupia głupia dziewczyna , prozna i ma 11 lat, a jej 9 letnia siostra wykazuje się większym sprytem i mądrością. W serialu wspolczuje jej i mam wrazenie ,ze ona po prostu nie ma wpływu na swoje życie. Chociaż dalej jest głupia jak but, gdzie każdy inny Stark jest odważny i bystry .
Chyba mi się podoba ,ze 3 czesc coraz bardziej odbiega od książki ,bo teraz mam alternatywną wersję
Ja w ogóle jestem wielbicielka seriali HBO i np. W true blood pozmieniali wszystko . Lacznie z wprowadzeniem nowych postaci i nie mordowaniem tych lubianych, więc kto wie może Martin zgodzi sie żeby wszystkich nie mordować :P

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Mi w ogóle podoba się obsada,chociaż na Catelyn bardziej pasowała mi aktorka , która grała Elizabeth w Dumie i Uprzedenie z Colinem Firth ,bo z nią nakręcili pierwszy pilot,ale miała jakieś problemy rodzinne i zrezygnowała.
No nie wiem... Skoro przeczytałam niemal wszystkie książki jakie się ukazały (kończę czytać ostatni tom) to chyba już powinnam dotrzeć do tego momentu .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 08:42   #984
plastic_princess
Raczkowanie
 
Avatar plastic_princess
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 95
Dot.: Gra o tron

Dołączam do fanów GoT!
W tym serialu podoba mi się dosłownie wszystko, nawet to, że często odbiega od książek, jak ktoś wyżej napisał to jest jak "alternatywna wersja" .

Uważam, że aktorzy idealnie pasują do swych ról (między aktorkami grającymi Aryę i Sansę jest tylko rok różnicy! aktorka grająca Sansę ma 17 lat, byłam przekonana, że jest ona sporo po 20 ). Jest na czym "zawiesić" oko, chociaż zwykle nie na długo...
__________________
Mad hatter's hat!


plastic_princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 17:32   #985
Rajni
Zadomowienie
 
Avatar Rajni
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 351
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość

[/COLOR]Czasem odnosze wrazenie , ze w książce inaczej odbiera sie postacie, niż w serialu . Sansa jest głupia głupia dziewczyna , prozna i ma 11 lat, a jej 9 letnia siostra wykazuje się większym sprytem i mądrością. W serialu wspolczuje jej i mam wrazenie ,ze ona po prostu nie ma wpływu na swoje życie. Chociaż dalej jest głupia jak but, gdzie każdy inny Stark jest odważny i bystry .

Chyba mi się podoba ,ze 3 czesc coraz bardziej odbiega od książki ,bo teraz mam alternatywną wersję
To że Starkowie są odważni to się zgadzam, ale czy bystrzy ...


Cytat:
Napisane przez plastic_princess Pokaż wiadomość
Dołączam do fanów GoT!
W tym serialu podoba mi się dosłownie wszystko, nawet to, że często odbiega od książek, jak ktoś wyżej napisał to jest jak "alternatywna wersja" .

Mi też się podoba to, że często serial pokazuje sceny które w książce nie były zawarte a mogły się zdarzyć. Przez to jest ciekawszy dla osób, które czytały książki. Ale istotne odstępstwa od fabuły, które mogły by zmienić dalsze losy bohaterów są nie od przyjęcia i mam nadzieję że nie będą miały miejsca.
Rajni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:55   #986
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Gra o tron

I ja dołączam o was

Śmiałam się na głos czytając wasze posty (z tym TO i TEGO ) to aż TŻ podszedł podpatrzeć co ja czytam heheh
ja nie podglądam
po 1 części stwierdziłam, że przy następnej muszę wiedzieć co się wydarzy bo oszaleje - przy pierwszej się stresowałam i martwiłam i oglądałam odcinek w napięciu, a zakończenie jak odcięli mu głowę to nie mogłam przeboleć chyba przez parę tygodni
po 2 części uznałam, że za bardzo się złoszczę, że poprzekręcali coś i pozmieniali i już mnie tak nie cieszy oglądanie jak przy pierwszej gdy nie wiedziałam co się stanie (dziwne - pierwszy raz tak miałam) więc postanowiłam nie czytać dopóki nie oglądnę
aczkolwiek teraz przy 3 części jest kilka scen z wcześniejszej książki
i mam prośbę - napiszcie gdy TO się już wydarzy wtedy się cofne i poczytam wasze posty całościowo
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:26   #987
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Gra o tron

Widziałam promo następnego odcinka i chyba TEGO nie będzie...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:36   #988
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Widziałam promo następnego odcinka i chyba TEGO nie będzie...
Chronologicznie może być , wiesz zrzuca taka bombę w ostatnich minutach . Nie wiem jak wy,ale ja kocham spoiler
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 22:22   #989
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Rajni Pokaż wiadomość
To że Starkowie są odważni to się zgadzam, ale czy bystrzy ...





Mi też się podoba to, że często serial pokazuje sceny które w książce nie były zawarte a mogły się zdarzyć. Przez to jest ciekawszy dla osób, które czytały książki. Ale istotne odstępstwa od fabuły, które mogły by zmienić dalsze losy bohaterów są nie od przyjęcia i mam nadzieję że nie będą miały miejsca.
Ano właśnie - np. taki Robb, wg mnie on jest tępawy - na pewno wynika to z tego, że jest jeszcze niedojrzały, zbyt szybko spadło na niego brzemię "pana na Winterfell", jest też porywczy i zaślepiony chucią, niestety.
Arya jest bystra, ale SPOILER z kolei zaślepiona rządzą zemsty, co widać szczególnie w dalszych częściach książki, kiedy robi się z niej bardziej mordercze zwierzątko niż człowiek. KONIEC SPOILERA
Catelyn teoretycznie jest bystra, w praktyce zaślepia ją matczyna miłość. Bran owszem, z wiekiem wykazuje się coraz bardziej, o Rickonie ciężko coś powiedzieć, bo to tylko dziecko.

Patrząc na to wszystko Sansa wcale tak nie odstaje od rodziny. Jest bardziej bezwolna i flegmatyczna, ale tak ją wychowano - jako pannę, dla której głównym celem jest korzystne małżeństwo. Jest w zasadzie jeszcze dzieckiem, nie ma pojęcia o świecie i w związku z tym ciężko od niej oczekiwać jakieś wybitnej bystrości czy dojrzałości.
Ja jej postać od początku lubię. Jest to, wg mnie, bohaterka, która SPOILER przechodzi jedną z większych przemian w całej sadze. Jest prawdziwa - bardziej jestem skłonna wierzyć w Sansę, której zachowanie jest logicznie uzasadnione (nie zawsze pozytywne, nie zawsze zadowalające, ale łatwe do wyobrażenia) niż w Aryę, której wątek jest, moim zdaniem, nazbyt wydumany (głównie w późniejszych częściach książki). I wciąż wiążę z Sansą wielkie nadzieje, ona dojrzewa, powoli ale dojrzewa. Bardzo mnie intryguje, jak wprowadzą w serialu Alayne Koniec SPOILERA

Najbardziej bystro-odważny Stark to Ned i paradoksalnie Jon
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 11:20   #990
ronja_krk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 27
Dot.: Gra o tron

" paradoksalnie Jon" może dlatego, że nie do końca jest Starkiem
ronja_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.