skończyłam studia i jestem bezrobotna - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 19:29   #991
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez susinka1 Pokaż wiadomość
Ehh mnie niestetty nie powiedziała, że mam się szykowac na testy :/ ale telefon mam i na pewno zadzwonię.
Z tego co piszesz to konkurencja niesamowita.
Pytania tej babeczki tez mnie kompletnie zaskoczyły. Co do finansów to też otrzymałam takie pytanie. Jednak kobitka chciała abym stwierdziła ile wg. mnie zarabia się u nich na takim stanowisku. Rozbawiło mnie to trochę bo niby skąd mogę to wiedzieć. Podałam jej swoje oczekiwania po prostu.

I z tego co widzę jeden schemat rozmowy onbowiązywał. A kobitka skrupulatnie notowała odpowiedzi w kwestionariuszu

molka11 po jakich studiach jesteś?
dziewczyny trzymam za Was kciuki, bo jak pisałam, czekam na inną ofertę a wydaje mi się, że to może być fajna praca.
czy była któraś z Was na 10.30 omówiona?
Rozmowa była b. szczegółowa, ale mi bardzo dobrze się rozmawiało, a Pani rekruterka była bardzo miła. To pisanie trochę mnie rozpraszało (szkoda, ze miała taki drobne i niewyraźne pismo bo chętnie bym się dowiedziała jakie notatki na mój temat powstały A z pytań, które mnie zaskoczyły to: właśnie o zarobki i jakbym miała siebie opisać 1 zdaniem.
Jeśli mogę się dowiedzieć ile powiedziałyście, że chcecie zarabiać? ja 1500 (w sumie mało jak dla mnie, ale dla firmy pewnie o 1000 za dużo).
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 23:04   #992
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Nie jestem z Wałbrzycha, ale kierunek od Wrocka dobry,ale duuuuużo dalej... Mieszkam jakieś 40 km za Jelenią Górą... W moim powiecie jest najwyższe bezrobocie na całym Dolnym Śląsku, więc to chyba mówi samo za siebie co tu sie dzieje jeśli chodzi o szukanie pracy...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 08:07   #993
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

To u mnie podobnie jeśli chodzi o bezrobocie nawet strefa ekonomiczna nie pomaga
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 08:52   #994
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

hehe molka11 ja byłam na 10.30 umówiona ale w piątek pół godziny po pierwszym telefonie babeczka do mnie zadzwoniła i przesunęła spotkanie o pół godziny bo coś jej ponoć strasznie ważnego wypadło (akuraaaat :P )
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 10:01   #995
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

A ja idę za tydzień w środę na rozmowę w sprawie pracy Zobaczymy czy to coś da
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 12:50   #996
zaminka
Raczkowanie
 
Avatar zaminka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 107
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

U mnie jak narazie nawet nikt nie dzwoni. Złożyłam papiery do Szkoly Postawowej na pracownika biurowego i nie odzywaja sie :/ nikt mnie nie chce dzisiaj siadlam i wysłalam cv do banków, ale i tak to nic nie da. A mi tak sie nudzi w domu siedze i grubne nic nie jedząc, mam doła
zaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 12:53   #997
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

zaminka nie wiem czy banki to teraz dobry pomysł. Tam teraz zwalniają masy osób a nie zatrudniają, niestety.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 13:01   #998
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
zaminka nie wiem czy banki to teraz dobry pomysł. Tam teraz zwalniają masy osób a nie zatrudniają, niestety.
Zgadzam się w 100000% ja właśnie w ten oto sposób za miesiąc dołączam do grona takich prawdziwych bezrobotnych.
W ramach kryzysu nie przedłużają mi umowy
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 14:30   #999
zaminka
Raczkowanie
 
Avatar zaminka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 107
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

próbować zawsze można nie zaszkodzi wyslać aplikacji. U mnie w okolicy bardzo mało jest ogłoszeń ale mam nadzieje że za niedługo znajde jakąś prace.
zaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:49   #1000
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

zaminka - mi tez się nudzi, a jeśli chodzi o prace w szkole to powinna być lista osób, które formalnie spełniają wymagania. Jak coś to zadzwoń do szkoły i zapytaj
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:20   #1001
zaminka
Raczkowanie
 
Avatar zaminka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 107
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

wlasnie dodali liste i nie ma mnie na niej nie rozumiem tego. Mam doła. Nie będę tam dzwoniła bo dyrektor szkoły to mąż mojej wychowawczyni z liceum a wogole nie chce mi sie denerwować. A myslalam że mam szanse na dostanie tej pracy :/
zaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 23:08   #1002
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez zaminka Pokaż wiadomość
wlasnie dodali liste i nie ma mnie na niej nie rozumiem tego. Mam doła. Nie będę tam dzwoniła bo dyrektor szkoły to mąż mojej wychowawczyni z liceum a wogole nie chce mi sie denerwować. A myslalam że mam szanse na dostanie tej pracy :/
a spełniałąś wszystkie wymagania?
Czyba powinni zapraszać wszystkich, którzy spełnili wszystkie wymagania Ja bym się skontaktowałą z nimi, by się dowiedzieć czego nie spełniam - tak by wiedzieć na przyszłość...


A ja dziś złożyłam papiery w miejsce w które nie mam szans sie dostać, bo nie spełniam wszystkich wymagań.... ale przynajmniej sumienie mam czyste, że coś zrobiłam...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 11:52   #1003
zaminka
Raczkowanie
 
Avatar zaminka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 107
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Dzisiaj byłam w UP bo zauważyłam ogłoszenie do księgowości i Pani w UP nie chciała podać mi danych firmy bo powiedziała że nie spełniam wymagań - 1 rok doświadczenia na stanowisku księgowej. Dałam się wykiwać w mojej zeszłej pracy bo pracowałam jako pracownik biurowy a przez rok zajmowałam się pełną księgowością i nie mam tego nigdzie na papierze. No nic zostało mi szukanie jakiejkolwiek pracy a może po wakacjach wyjade do Krakowa na 2 lata zdobyć jakieś doświadczenie. Bo innego wyjścia nie widze
zaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 13:07   #1004
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ja bym poszła jeszcze raz ro tego urzędu i poprosiła o skierowanie na to stanowisko. A jakby Pani by miała znowu coś przeciwko to bym powiedziała, ze ma dzwonić po referencje do mojego byłego zakładu pracy. W końcu Ty wiesz lepiej co robiłaś a nie ta baba z UP.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 13:34   #1005
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
A wiecie co..zaczynam doceniać swoją pracę.
Moja znajoma nie może się dostać na bezpłatny staż Nie wiem co jest grane..
o matko co sie porobilo na tym swiecie
Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
chciałabym się wbić do Waszego grona bo nie mam siły już nędzieć najbliższym o moich trudach w poszukiwaniu pracy
a u mnie sytuacja wygląda tak ... po studiach podjęłam świetną pracę w dużej firmie za dobre pieniądze. Praca niedaleko domu, świetne towarzystwo. Niestety kryzys sprawił, że moje stanowisko zostało zredukowane. Z dnia na dzień zostałam bez pracy w obcym mieście. Myślałam, ze szybko coś znajdę (wcześniej znalazłam prace w ciągu tyg.) ale jak się okazało ogłoszeń kupę, ale niczego konkretnego nie ma uparcie wysyłałam CV, ale warunki pracy po 2 rozmowach na jakich byłam były tragiczne. Ponieważ skończyłam adm , mam doświadczenie, byłam w głębokim szoku, ze aplikując na stanowisko, gdzie spełniam kryteria w 120% nawet nie zostałam zaproszona na rozmowy
A teraz cześć z zakresu co myśleć? wysłałam aplikację na dość poważne stanowisko do dużej korporacji. O dziwo zostałam zaproszona na rozmowę. 1 rozmowa - masakra, tak się zestresowałam, że jedyne co powiedziałam to yyyhhmm Ku mojemu zaskoczeniu zaprosili mnie do 2 etapu. Rozmowa z menagerem poszła ok. Gdy zadzwoniono do mnie, że dostałam pracę myślałam, ze umrę ze szczęścia. Miałam zaczynać od następneo tyg. Niestety dzień przed rozpoczeńciem pracy poinforomowano mnie, ze jednak stanowisko nie jest wolne ma się sprawa wyjaśnić w ciągu 2 miesięcy ponieważ moja poprzedniczka jest w ciąży i nie zdecydowała się na pójście na chorobowe. no i ... czarł prysł. Nie wiem teraz co mam robić. Bardzo zalezy mi na tej posadzie, ale perspektwa 2 kolejnych miesięcy w domu po prostu mie przeraża. nie mam już ochoty szukać innej posady, bo wiem, że to jest moja wymarzona. Z drugiej strony 2 miesiące to kawał czasu, wiele może się zmienić ze strony tej firmy. Nie mam żadnej gwarancji, że za kilka tyg ktoś się do mnie odezwie. myślicie, ze można wierzyć, że jednak wyląduje w tej firmie czy spisać ją na straty?
o kurczechyba bym ich udusila na Twoim miejscu , ale coz takie zycie...
Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Albo ma za wysokie kwalifikacje - wizja odbicia stołka przełożonych przeraża..

Cytat:
Napisane przez susinka1 Pokaż wiadomość
heh ... dziś przebrnęłam w połowie przez rozmowę kwalifikacyjną na której nie pytano mnie chyba tylko o rozmiar buta i kwestie związane z seksualnością

Każde pytanie niezmiernie szczegółowe dotyczące każdej kwestii mojego CV. Nawet czy mieszkam w obecnym miejscu od urodzenia? :P i co gorsza sprawdzanie autentyczności tego faktu bardziej szczegółowymi pytaniami.

Dziwne.

A w kolejnym etapie testy psychologiczne, następna rozmowa, i chwila próbnej pracy na proponowanym stanowisku. A stanowisko to to praca w dziekanacie.

Nie wiedziałam swoją drogą, że aby być "wredną panią z dziekanatu" trzeba przejść cały, długi etap skomplikowanej i szczegółowwej rekrutacji.

A no i jeszcze sama ma się dowiedzieć czy przeszłam do następnego etapu ...

Chyba się zadłuże i zainwestuję we własny biznes :P
fajnie, az nabralam ochoty na szukanie pracy w Polsce
Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
to już wiemy, czemu te panie z dziekanatu są takie wredne... Mszczą sie na studentach za trudy rekrutacji :P
jakies wytlmaczenie musi byc.
Cytat:
Napisane przez susinka1 Pokaż wiadomość
hehe możliwe :P
ale wredne są z regóły te stare co pracuja tam przez zasiedzenie. takie sflustrowane, zakopleksione z nudnym życiem :P

Zazdroszczą pewnie studentom młodości, imprez, beztroski itp.

hehe wiem wiem wredna jestem :P
rozbawilas mnie tym tekstem
Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też bylam dzis tam na rozmowie!!!
ale globalna wioska tez mnie b. zaskoczył fakt, ze Pani zapytała o miejsce urodzenia. Generalnie mam b. pozytywne wspomnienia z tej rozmowy, na poczatku powiedziała, ze w srode mam dzownic, ale jak juz wychodziłam to powiedziala, ze raczej mam sie szykować na testy
a Wam jak poszło?
To byla moja 3 rozmowa w życiu, ale poszłam tam bardzo wyluzowana ponieważ ciągle wierzę, ze odezwą się do mnie z b. fajnej firmy
Ciekawi mnie tez jaka kasę tam zaproponują, bo kazali mi podac moje oczekiwania.
A jako ciekawostke dodam, że Pani rekrtujaca dostala ponad 800 CV w odpowiedzi na ogłoszenie


kasia083 - w moim rodzinnym mieście raczej nie ma szans na dostanie pracy w Urzedzie od tak. Pieknie funkcjonuje tam instutucja stażysty. Są oni zatrudniani w prawie kazdym urzedzie i jak cos się zwalnia to najczęściej własnie stażysta zostaje. Ty chyba mieszkasz niedaleko Wałbrzycha, więc pewnie u Ciebie wygląda to podobnie.
800???
Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
A ja idę za tydzień w środę na rozmowę w sprawie pracy Zobaczymy czy to coś da
powodzenia
Cytat:
Napisane przez zaminka Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w UP bo zauważyłam ogłoszenie do księgowości i Pani w UP nie chciała podać mi danych firmy bo powiedziała że nie spełniam wymagań - 1 rok doświadczenia na stanowisku księgowej. Dałam się wykiwać w mojej zeszłej pracy bo pracowałam jako pracownik biurowy a przez rok zajmowałam się pełną księgowością i nie mam tego nigdzie na papierze. No nic zostało mi szukanie jakiejkolwiek pracy a może po wakacjach wyjade do Krakowa na 2 lata zdobyć jakieś doświadczenie. Bo innego wyjścia nie widze
Krakow powiadasz- jakies wieksze szanse na zdobycie pracy tam sa? bo jeszcze tego nie zauwazylam
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 14:45   #1006
zaminka
Raczkowanie
 
Avatar zaminka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 107
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Krakow powiadasz- jakies wieksze szanse na zdobycie pracy tam sa? bo jeszcze tego nie zauwazylam
Oczywiście, większe niż u mnie. Wysyłałam cv do Krakowa zobaczyć czy wogóle zainteresują się mną no i dostałam zaproszenie na rozmowe do mojej wymarzonej pracy ale nie pojechałam bo nie dalabym rady dojeżdżać. Kraków to miasto w którym jest mnóstwo studentow i tam pracodawcy dają szansę mlodym ludziom a nie tak jak u mnie widzą mlodą osobę to od razu sobie myslą że nic nie potrafi.

Edytowane przez zaminka
Czas edycji: 2009-03-04 o 14:46
zaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 15:05   #1007
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Wrocław też jest miastem mnóstwa studentów i jakoś zaobserwowałam zupełnie inną przypadłość w tym mieście.
Owszem pracodawcy baaardzo chętnie zatrudniają młode osoby pod jednym bardzo ważnym warunkiem.


Muszą one posiadać status studenta. Wtedy się firmy zabijają o takich. Student dostanie umowę zlecenie, zdobędzie doświadczenie ( pod warunkiem, że nie studiuje dziennie bo wtedy raczej się nie da pracowac na etat - przynajmniej w moim przypadku sienie dało ) a firma nie płaci składek i tym samy nie ponosi zbędnych kosztów, które niewątpliwie poniosłaby zatrudniając kogoś na umowę o pracę.

W dobie teraźniejszego kryzysu, jeżeli jesteś po studiach dzienych i nie masz doświadczenia to nie maszpraktycznie szans na dobra pracę. Ratuje cię jedynie staż lub żmudne poszukiwania pracodowacy, który dał by ci szanse. A to do łatwych i przyjemnych nie należy.

Brutalne ale prawdziwe niestety.
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 15:47   #1008
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

A to głupio wyszło zaminka, że tak cie wyrolowali w poprzednim miejscu pracy...
Ale może dałoby radę pójść tam i poprosić o nowe referencje w których by było napisane czym dokłądnie sie zajmowałąś? Przestępstwa chyba nie popełnią, jeśli ci napiszą prawdę? Nawet jakby nic z tego miało nie wyjść, to myślę, że warto tak dla świętego spokoju A może by na to nawet poszli

A ja sie zastanawiam skąd mam wziąść doświadczenie, bo akurat stażu już mieć nie mogę... chyba jedynym wyjściem byłoby pójść do jakiejś firmy i zaproponować im swoją pracę za darmo w zamian za doświadczenie
Niestety kasa też mi jest potrzebna...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 15:57   #1009
zaminka
Raczkowanie
 
Avatar zaminka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 107
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Własnie tak zrobie. Pójde do mojego poprzedniego pracodawcy i powiem żeby dal mi referencje. On myslał zwialniając mnie że hop siup znajde sobie prace. yhy napewno. Będę tam szła w przyszłym tygodniu po dane do pracy licencjackiej to powiem mu a jak nie to księgowej a ona mnie lubi wiec myśle że będzie dało sięcoś zrobić ja jestem teraz na zasiłku ale wole pracować. Zostało mi jeszcze 4 miesiące stażu, jak dalej jest tak że przysługuje rok, bo byłam juz 8 miesięcy,wię c jeszcze to mogę wykorzystać. Jestem dobrej myśli
zaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 17:28   #1010
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
A to głupio wyszło zaminka, że tak cie wyrolowali w poprzednim miejscu pracy...
Ale może dałoby radę pójść tam i poprosić o nowe referencje w których by było napisane czym dokłądnie sie zajmowałąś? Przestępstwa chyba nie popełnią, jeśli ci napiszą prawdę? Nawet jakby nic z tego miało nie wyjść, to myślę, że warto tak dla świętego spokoju A może by na to nawet poszli

A ja sie zastanawiam skąd mam wziąść doświadczenie, bo akurat stażu już mieć nie mogę... chyba jedynym wyjściem byłoby pójść do jakiejś firmy i zaproponować im swoją pracę za darmo w zamian za doświadczenie
Niestety kasa też mi jest potrzebna...
Kasia a nie myślałaś o przygotowaniu zawodowym? to coś jak staż dla ludzi po 25 roku życia o ile dobrze się orientuję i możesz to mieć jeśli już miałaś staż.
u mnie w pracy jest chłopak który był gdzieś na stażu a teraz ma u nas przygotowanie zawodowe. Nie mówili Ci nic o tym w pupie?
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:03   #1011
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Na przygotowanie zawodowe może być skierowana osoba bezrobotna, która spełnia przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:
-osoba bezrobotna długotrwale lub kobieta, która nie podjęła zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
-osoba bezrobotna powyżej 50 roku życia,
-osoba bezrobotna bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego,
-osoba bezrobotna samotnie wychowująca co najmniej jedno dziecko do lat 18,
-osoba bezrobotna, która po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęła zatrudnienia,
-osoba bezrobotna niepełnosprawna.


Skopiowałam ze strony mojego PUPu.

Ja przeglądam oferty pracy, które sa subsydiowane - doposażenie do stanowisk pracy.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:14   #1012
merciless
Raczkowanie
 
Avatar merciless
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Zaproszono mnie dziś na test do UM W ogóle, ale to naprawde w ogóle nie robię sobie żadnych nadzieji. Fakt, że idę tam napisać test, nie rusza mnie wcale. Przykro, że moja frustracja, niechęć zachodzi już tak daleko...
Najlepsze jest to: kiedy składałam tam papiery, trzebabyło znać KPA i jedną ustawę. Dziś, gdy babka do mnie dzwoniła oznajmiła mi, że zakres "wiedzy" poszerzył się o jeszcze jedną ustawę (swoją drogą niemałą) + wiedzę na temat urzędu.

Sprawa ze stażem skomplikowała się. Opiekunka tak mi obiecywała, że coś na pewno z tym zrobimy i co ? Dziś mi oznajmiła, że nici z tego. Do tego jeszcze powiedziała, że nie jestem wartościową stazystką dla innego wydziału, bo zostało mi TYLKO ponad 4 miesiące stażu Wielki lol. Moje doświadczenie się nie liczy. To że wiem co i jak w urzędzie też nie. Istotne jest tylko to, że wydział miałby mnie przez 4 miesiące, a to za krótko. Heh.
No nic. Pisemko do dyrektora PUP czas napisać
__________________
Nowy początek !
merciless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:39   #1013
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

dziewczyny - może to nie jest mój wątek - bo nie skończyłam studiów i mam prace ale chciałam napisać kilka słów otuchy - nie poddawajcie się , nie wmawiajcie sobię że jestescie złe , czy ze do niczego się nie nadajecie - to bardzo źle działa na samoocenę i WAsze zdrowie - wiem co mówię - uwierzcie mi! a próbowałyście szukać pracy w inny sposób niż CV w urzędzie, odpowiedź na ogłoszenie w gazecie - często takie miejca są dawno zarezerwowane dla znajomych, lub takie ogłoszenia muszą się ukazać dla sztuki - pracowałąm w takiej firmie więc wiem że takie praktyki są stosowane. całe mnóstwo firm poszukuje teraz pracowników przez specjalne firmy typu doradztwo personalne wiec może tam się zgłoście ? opowiam Wam co mi się ostatnio przytrafiło moze to będzie jakaś wskazówka - mam stałą pracę , nie szukam , nie wysyłam nigdzie CV ..ale mam na jednym portalu społecznościowym swój profil założony - informacje na nim zawarte sa bardzo podstawowe - jak pisałam nie szukam pracy - a wczoraj na skrzynce znajduje ofertę pracy z prośbą o telefon do kontaktu - oferta pracy bardzo ciekawa - zastanawiam się czy zgodzić się na spotkanie z szefem tej firmy. chyba w dzisiejszych czasach trzeba pokombinować aby pracę mieć ,i niekoniecznie starac się o nią w sposób tradycyjny jakbyście chciały wiecej informacji zapraszam na PW - nie chcę pisać co to za portal aby nie robić reklamy ! pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie znalezienie pracy!
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 19:02   #1014
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Na przygotowanie zawodowe może być skierowana osoba bezrobotna, która spełnia przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:
-osoba bezrobotna długotrwale lub kobieta, która nie podjęła zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
-osoba bezrobotna powyżej 50 roku życia,
-osoba bezrobotna bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego,
-osoba bezrobotna samotnie wychowująca co najmniej jedno dziecko do lat 18,
-osoba bezrobotna, która po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęła zatrudnienia,
-osoba bezrobotna niepełnosprawna.


Skopiowałam ze strony mojego PUPu.

Ja przeglądam oferty pracy, które sa subsydiowane - doposażenie do stanowisk pracy.
hm to dziwne, bo moja koleżanka w moim wieku (21lat) miała takie przygotowanie i ten chłopak ode mnie z pracy nie ma jeszcze 30. no ale może spełniają inne wymagania o których mi nie wiadomo.
wiem, że tej koleżance powiedzieli, że skoro miała już staż (potem jakiś czas pracowała ale straciła prace) i wysłali ją na przygotowanie zawodowe własnie.
może co pup to inna polityka?
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 19:27   #1015
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez merciless Pokaż wiadomość
Zaproszono mnie dziś na test do UM W ogóle, ale to naprawde w ogóle nie robię sobie żadnych nadzieji. Fakt, że idę tam napisać test, nie rusza mnie wcale. Przykro, że moja frustracja, niechęć zachodzi już tak daleko...
Najlepsze jest to: kiedy składałam tam papiery, trzebabyło znać KPA i jedną ustawę. Dziś, gdy babka do mnie dzwoniła oznajmiła mi, że zakres "wiedzy" poszerzył się o jeszcze jedną ustawę (swoją drogą niemałą) + wiedzę na temat urzędu.
merciless trzymam kciuki żebyś miała 100% na teście i żebyś niedługo musiała martwić się rozmową kwalifikacyjną Musisz troszkę optymistycznie do tego podejść skoro dali Ci szansę (czyt. w ogól się odezwali)

Dziewczyny, które startowały do WSF - z którą spotkam się dalej? Mam nadzieje, że z dwiema
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 20:12   #1016
redrum_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 70
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Szukanie pracy jest frustrujące...coś o tym wiem. A więc w skrócie: pod koniec 2007 skończyłam studia...humanistyczne niestety. Przez krotki okres pracowałam na czarno w telemarketingu...co tu dużo mowić praca monotonna i trzeba użerać się z ludzmi. Następnie trafiłam na staż...właściwie 2...od grudnia nie pracuję czyli staż się skończył. Były to staże w instytucjach państwowych...napatrzyłam się na ustawione konkursy i wiem, że trudno się dostać do państwówki...znajomy znajomego i tak dalej. Brałam udział w różnych testach kwalifikacyjnych do urzędów...dostawałam się do etapu rozmowy. Raz nawet miałam pierwszy wynik...i do rozmowy dostały sie 2 osoby...czyli konkurencje miałam jednoosobową. Niestety papiery nie te...brak doświadczenia, może się nie spodobałam...nie wiem...w każdym razie nic z tego.
Ostatnio brałam udział w testach na które zaproszono 200 osob...testy bardzo szczegółowe...pytania podchwytliwe i do tego zadania do obliczania...naprawde jak porządny egzamin...a stanowisk 4 (podinspektor). Mialam wrazenie ze szukaja specjalisty...eksperta w tej dziedzinie.
Teraz dostalam prace na umowe zlecenie...stawka po prostu dramatyczna (7 zl brutto) ale wole to niz nic...i zawsze to jakies doswiadczenie. Poza tym zapisałam się na szkolenie z zakresu kadr i płac...może mi to pomoże w życiu. Chciałabym też pójść na studia podyplomowe...ale na razie funduszy brak. Póki co sytuacja w moim mieście jest dramatyczna....czekam na lepsze czasy albo na cud
redrum_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 20:58   #1017
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez redrum_ Pokaż wiadomość
Szukanie pracy jest frustrujące...coś o tym wiem. A więc w skrócie: pod koniec 2007 skończyłam studia...humanistyczne niestety. Przez krotki okres pracowałam na czarno w telemarketingu...co tu dużo mowić praca monotonna i trzeba użerać się z ludzmi. Następnie trafiłam na staż...właściwie 2...od grudnia nie pracuję czyli staż się skończył. Były to staże w instytucjach państwowych...napatrzyłam się na ustawione konkursy i wiem, że trudno się dostać do państwówki...znajomy znajomego i tak dalej. Brałam udział w różnych testach kwalifikacyjnych do urzędów...dostawałam się do etapu rozmowy. Raz nawet miałam pierwszy wynik...i do rozmowy dostały sie 2 osoby...czyli konkurencje miałam jednoosobową. Niestety papiery nie te...brak doświadczenia, może się nie spodobałam...nie wiem...w każdym razie nic z tego.
Ostatnio brałam udział w testach na które zaproszono 200 osob...testy bardzo szczegółowe...pytania podchwytliwe i do tego zadania do obliczania...naprawde jak porządny egzamin...a stanowisk 4 (podinspektor). Mialam wrazenie ze szukaja specjalisty...eksperta w tej dziedzinie.
Teraz dostalam prace na umowe zlecenie...stawka po prostu dramatyczna (7 zl brutto) ale wole to niz nic...i zawsze to jakies doswiadczenie. Poza tym zapisałam się na szkolenie z zakresu kadr i płac...może mi to pomoże w życiu. Chciałabym też pójść na studia podyplomowe...ale na razie funduszy brak. Póki co sytuacja w moim mieście jest dramatyczna....czekam na lepsze czasy albo na cud
To mamy cos wspólnego Też czekam na cud, a dokładniej, że zatrudni mnie ktoś w tej branży, w której nie mam doświadczenia , ale poczyniłam kroki żeby zmienić moja sytuację
__________________

Edytowane przez bravvurka
Czas edycji: 2009-03-04 o 20:59
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 21:55   #1018
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Mnie niestety ni chcą dalej w WSF . i prawdę mówiąc mnie to nie dziwi bo babeczka już na rozmowie dała mi odczuć że chyba lipa z tego będzie.
Jak jej powiedziałam dlaczego wybrałam liceum ekonomiczne to mi wmawiała, że rodzice mi wybrali taką drogę kształcenia a nie ja To jej w swej wredności odpowiedziałam, że nie posiadam despotycznych rodziców, którzy kierują tak ważnymi sprawami w moim życiu i kierunek edukacji zawsze leżał tylko i wyłącznie w mojej gestii i że potrafię o sobie decydować sama. Jej wyraz twarzy - bezcenny
A jak jej powiedziałam na jaki temat mgr pisałam to się wystraszyła chyba i stwierdziła, że jestem niezrównoważona psychicznie trochę Minę miała jak bym z wariatkowa dopiero co wyszła. Hehe.
Ale wiecie co już się jakoś tym nie przejmuje. Chyba straciłam już jakąkolwiek nadzieję, mimo, że pracy szukam dopiero półtora miesiąca.

I jeszcze jedno. Mam wrażenie, że jak mówię potencjalnym pracodawcom prawdę w kwestii przyczyny zmiany zatrudnienia, mianowicie, że w związku z tnięciem kosztów nie przedłużą mi umowy, to się sama przekreślam.
Chyba zacznę ściemniać jakoś, tylko nie wiem jeszcze co wymyśłić

A co do agencji pośrednictwa pracy.... JEDNA WIELKA ŚCIEMA!!!!!!!!!!!
Nawet nie pytajcie jak wiele CV wysłałam do takich agencji na stanowiska zgodne z moim wykształceniem i specjalizacją robioną na studiach ( a o ogłoszenie zgodne z mym wykształceniem właśnie, nie jest łatwo, więc naiwnie rzucałam się na takowe zamieszczane przez agencje ).

Spełniałam wszystkie wymagania stawiane kandydatom w ogłoszeniu.

CISZA totalna CISZA. Nic kompletnie ZERO odezwu. ZERO!!!!!!!!!!!!!!

Oni chyba tylko dane osobowe zbierają by móc je potem w jakiś sposób przetwarzać lub wykorzystać ( np. w celach statystycznych lub do ankiet ).

Historyk to mało wydajny tytuł na rynku pracy

Edytowane przez susinka1
Czas edycji: 2009-03-04 o 21:56
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 22:00   #1019
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Może ja teraz opowiem po krótce swoją historię. Obroniłam się w lipcu, lecz cv wysyłałam już dużo wcześniej. Ukończyłam prestiżowy uniwersytet, lecz niestety (tylko w tym przypadku) na kierunku humanistycznym. Nigdy nie łudziłam się, że po tak egzotycznym kierunku jak mój, ktoś będzie na mnie czekał z otwartymi ramionami, dlatego też dodatkowo uczęszczałam na studium 2letnie, które dało mi tytuł technika obsługi turystycznej. Na następny dzień po obronie namówiona przez znajomych, że przecież nic nie tracę, zgłosiłam się do urzędu pracy. Jak wiadomo powszechnie poza ubezpieczeniem raczej niewiele to daje. W końcu ktoś się odezwał - biorąc pod uwagę fakt, że szukałam pracy w dwóch dużych miastach, odzew był fatalnie śmieszny. Byłam na kilkunastu rozmowach-wszystko okazywało się przedstawicielstwem handlowym bądź akwizycją ukrytą pod różnymi postaciami i nazwami. W końcu październiku rozpoczęłam pracę w dziale agencyjnym u organizatora turystyki. Codzienne wstawanie o 5 rano by dojeżdżać prawie 100km każdego dnia nie byłoby takie złe gdyby nie to, że przyjęto mnie na stanowisko specjalista ds. turystyki, a wpakowano w księgowość, która była dla mnie czarną magią i do której nie nadaję się wcale (nie bez powodu wybrałam studia humanistyczne)do czego z pewnością bym się przyznała gdyby mnie nie oszukano informując o obowiązkach na tym stanowisku. Do tego atmosfera tragiczna-jeden wielki wyścig szczurów i podkopywanie się wzajemne, na jakąkolwiek pomoc ze strony współpracowników nie mogłam liczyć. Po miesiącu dałam za wygraną. Zero życia prywatnego w zamian za szkalowanie za marne pieniądze, które w większości przejeżdżałam pociągami-nie dziękuję. Nauczona doświadczeniem wysyłałam cv gdzie popadnie. Przez znajomą znajomej zaproponowano mi pracę w salonie odzieżowym jako sprzedawca. Na studiach dorabiałam sobie w ten sposób więc stwierdziłam, że nie będę kręcić nosem bo lepsze to niż nic. Zrządzenie losu sprawiło, że po tygodniu ze względu na dotychczasowe doświadczenie w handlu zostałam zastępcą kierownika. Dziś zaproponowano mi stanowisko kierownika i niezłe warunki finansowe. Do czego dążę... Wielu znajomych (i nie tylko) na wieść o tym gdzie "wylądowałam" podśmiechuje się bądź kręci nosem ("i po co Ci te szkoły i tytuły jak i tak w szmatach robisz"). A ja.. CV wysyłam nadal jednak nie budzę się codziennie z tym paskudnym uczuciem nieużytku i bezsilności bo czasem trzeba schować dumę do kieszeni..

Powodzenia Wam i sobie życzę drogie Wykształcone Bezrobotne!!
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 06:30   #1020
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

nie moge się powstrzymać żeby tego postu nie skomentować,czy wy naprawde jesteście po studiach?moje 2 koleżanki które robią szkołe średnią pracują w urzędzie pracy są na pół rocznym stażu,podobno chcą im nawet przedłuzyć tą prace,i jeszcze jedna koleżanka ledwo po maturze dostała się na staż do urzędu pracy a wy po studiach nie możecie się dostać ciekawe,ja jestem po maturce 2 lata,i juz pracuje jako sekretarka oczywiście sama sobie ta prace załatwiłam bez żadnych znajomości,rozmawiam z ludzmi i wiem że studenci często zadzierają nosa i uważają się za nie wiadomo kogo
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.