Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-06, 17:00   #991
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 &a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Drocia, chrupa, jak dla mnie jesteście wojowniczkami szacun!!!

U nas właśnie drugie karmienie, wczoraj mieliśmy mały kryzys, cały dzień na piersi, nie mogłam kompletnie nic zrobić a dziś impreza urodzinowa starszej, jestem dosłownie w czarnej d bo zdążyłam tylko upiec ciasto i przełożyć tort - jeszcze bez wierzchniej warstwy. Co zaczynalam coś robić to się mała budziła z płaczem. Ale Mała ważniejsza więc tak ciumkala cały dzień, denerwując się bardzo bo nie leciało jej. Przy okazji poczytałam o tym i powinnam pić więcej wody. Niestety zaniedbalam to bardzo.
Dowiedzialam się też o kryzys ach laktacyjnych które pokrywają się ze skokami rozwojowi dziecka, wtedy dziecko zaczyna wisieć na piersi bo zwiększa mu się zapotrzebowanie na mleko i musi sobie je "zamówić" u mamy. Więc trochę się uspokoiłam bo już zaczynalam się martwić, że się nie najada czy cos. Taki kryzys laktacyjny może trwać do paru dni. Pierwszy występuje właśnie w okolicach 2-3go tygodnia, pozniej chyba w 3, 6 i 9mc.
Koniec końców położyłam się z nią w łóżku o 17.30, ona ssala ja usnelam i dopiero o 19.50 się obudziłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A nie myslalas o chuscie? Wg mnie wlasnie wydaje sie byc idealna na takie okresy...


A w ogole co do picia... Myslicie ze yerba (ale bie ta sypana tylko taka w torebkach) nie bedzie szkodzila?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 17:38   #992
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Ja karmię cycem , ale mimo wszystko nie mam dużo mleka i muszę dokarmiać mlekiem modyfikowanym bo Antek duży chłopak
Zmieniłam butelkę i kupiłam avent natural i jestem pod mega wrażeniem jaka dobra jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg D63457DD-A0C1-4E99-BB67-D3045CD8632A.jpg (119,6 KB, 45 załadowań)
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 17:39   #993
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Moze z kilka razy... Jak widze, ze dluzej zejdzie sie z czyszczeniem, podkladam pieluszke tetrowa po zabraniu brudnego pampersa, a tak to zawsze go rozepne, zostawie na chwile i naszykuje w tym czasie pieluszke na zmiane, to zazwyczaj ob w tym czasie dosikuje reszte.



Nie wstaje w nocy. O polnocy sciagam 3 x po 10 minut na kazda i ide spac, to jest juz pobpierwszej... Potem o 6 rano pobudka i tez 3x 10 na kazda, a potem to juz mniej wiecej co 3 godziny. Na sciagniecie mam teraz zazwyczaj po okolo 80-120 ml, a z tego porannego 150-200ml... Plus czasem maly cos pociagnie z cyca na lewo poza przypisanymymi mu karmieniami, ale to wtedy roznie bywa ze sciaganiem. Jak lezal jeszcze w inkubatorze, to bylo o wiele latwiej pilnowac regularnosci


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...

A to ja wstaje, jeszcze nie rozkręciłam aż tak laktacji, boję się że jak pominę noc to mi się zacznie ilość zmniejszac. A wykrakalas wczoraj i dziś nam zwiększyli porcję do 70 ;P więc muszę mieć minimum 560ml na dobę a nawet więcej bo mały się zaczyna domagać między godzinami karmienia




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 19:08   #994
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Ja dziś byłam z młodym u moich rodziców. Mieszkają praktycznie w lesie, więc świeże powietrze dostępne w dużej ilości ewidentnie uśpiło mego synka - budził się tylko na jedzenie i znów szedł spać Ogólnie je coraz więcej i zastanawiam się czy wyrobię z produkcją mleka Nie chciałabym dokarmiać mm, zwłaszcza po tym jak spróbowałam z ciekawości tego wynalazku i stwierdziłam, że ma paskudny smak, sama chemia i cukier, brrr...


Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 20:43   #995
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Obkupiłam moje dziecko w Smyku na chrzest, zapłaciłam 200 zł za wszystko, do końca weekendu jest promocja -20% na wszystko, więc polecam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 20:44   #996
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
A czesto Wasze dzieciaczki robia siku na przewijaku? Pytanie szczegolnie do mam chlopcow bo u nas dzis dwa razy w nicy sie zdarzylo i trzeba bylo sie przebierac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz juz z rzadka, bo jestem demonem predkosci w zmianie pieluchy


Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Mojej się zdarzyło raz i pomimo, że to dziewczynka oberwałam sikiem

Pierwszy raz wybraliśmy się w dłuższą podróż samochodem. Przyjechaliśmy na weekend do moich rodziców. Bardzo daleko nie mamy bo jakieś 80km ale trochę się bałam. Mała przespała całą podróż a że dzisiaj jest piękna pogoda to wyszliśmy na spacer i właśnie ją karmię pierwszy raz na świeżym powietrzu z widokiem na zalew
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O, my tez dzis pierwszy raz pojechalismy na wycieczke weekendowa, taka ze zwiedzaniem miasta, muzeum, obiadem w restauracji w sumie 200km przejechane i zrelaksowani jestesmy na maksa, Mlody super grzeczny Poza tym, ze w restauracji zrobil kupe dosłownie po pachy

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
A to ja wstaje, jeszcze nie rozkręciłam aż tak laktacji, boję się że jak pominę noc to mi się zacznie ilość zmniejszac. A wykrakalas wczoraj i dziś nam zwiększyli porcję do 70 ;P więc muszę mieć minimum 560ml na dobę a nawet więcej bo mały się zaczyna domagać między godzinami karmienia




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej Chrupa, ja Cie rozumiem, bo tez wstaje w nocy..jedyna motywacja jest to, ze w nocy mleko jest tlusciejsze, wiec nie chce tego nocnego odciagania opuszczac ale tak jak drocia robie sobie 6h przerwe tez, tylko ja w systemie - odciagam o 3 a potem dopiero o 9. Mi to akurat laktacji nie zaburza, ale musisz obserwowac. Wydaje mi sie, ze po kilku dniach powinien organizm sie dostosowac do takiego rytmu.
Jestescie obie super babeczki, ze dajecie rade
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 21:13   #997
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
A to ja wstaje, jeszcze nie rozkręciłam aż tak laktacji, boję się że jak pominę noc to mi się zacznie ilość zmniejszac. A wykrakalas wczoraj i dziś nam zwiększyli porcję do 70 ;P więc muszę mieć minimum 560ml na dobę a nawet więcej bo mały się zaczyna domagać między godzinami karmienia




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale ja tak od samego poczatku sciagam z nocna przerwa... Teoretycznie mowi sie ze w dziec co 3, w nocy mozna o 4, ale no to wszystko zalezy... Na fejsie jest grupa karmienie piersia inaczej - skarbnica wiedzy.

Co do zwiekszania porcji - moj tez tak mial... A niemozliwe zeby wiekszy a zjadal mniej niz moj. Prwnie jeszcze kilka razy beda mu zwiekszac...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 21:37   #998
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Ale ja tak od samego poczatku sciagam z nocna przerwa... Teoretycznie mowi sie ze w dziec co 3, w nocy mozna o 4, ale no to wszystko zalezy... Na fejsie jest grupa karmienie piersia inaczej - skarbnica wiedzy.

Co do zwiekszania porcji - moj tez tak mial... A niemozliwe zeby wiekszy a zjadal mniej niz moj. Prwnie jeszcze kilka razy beda mu zwiekszac...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...


No właśnie się zdziwiłam jak napisałaś że twój maluszek dostaje tyle co mój grubasek. Ale na razie mówili że więcej nie zwiększają na razie takze nie wiem.

Zapisałam się na grupę kpi i tam piszą żeby w dzień odciągać co 2h i w nocy co 3h... I ja nie daje rady co te 3h w nocy wstać. Samo ściąganie w systemie 753 to pół godziny. Plus mycie i wyparzanie laktatora... Nie dobudzam się po prostu i przesypiam budziki. Co 4h mi się w miarę udaje ale to też nie zawsze :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 22:08   #999
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Z budzikami to standard u mnie tez niestety... Im dalej tym gorzej, do tego stopnia, ze az sie boje co to bedzie jak maly juz bedzie


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 22:10   #1000
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Nic sie nie matwcie, ja budzik tez przesypiam, a Mlody tylko fuknie i juz jestem obudzona
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 22:22   #1001
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Ja się nie martwię. Do dziecka się wstaje od razu, u starszej wystarczyło kilka mlaśnięć w nocy i juz ją do cycka brałam w pełni przytomna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-07, 10:09   #1002
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Moje dziecko przespało wczoraj caaały dzień i w nocy od 4:30 koniec spania... Pierwszy raz z własnej woli zrobiłam sobie rano kawę :P Dobrze, że chociaż tyle pospała.

Dziewczyny, chodzicie z maleństwami do kościoła? My z mężem już trzeci weekend próbujemy iść z małą i ciągle nam się to nie składa :/ Albo odsypiamy albo ona nie śpi...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3

Edytowane przez gilmoregirl92
Czas edycji: 2018-10-07 o 10:10
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 10:27   #1003
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Ja na razie ani myślę do kościoła z nim, bo ciężko właśnie wyczuć kiedy iść no i ja mam synka 1,5 tygodnia.
Noc mieliśmy ciężką nad ranem spałam 1.5 h tylko dlatego że tata go nosił i bujał. No i jakoś 23 do 1 spałam, potem wariactwo do 3, no i potem ja padłam a drugie ręce kołysały. Za to poranek spokojny i właśnie też odpoczywamy po tej nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 11:10   #1004
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Moje dziecko przespało wczoraj caaały dzień i w nocy od 4:30 koniec spania... Pierwszy raz z własnej woli zrobiłam sobie rano kawę :P Dobrze, że chociaż tyle pospała.

Dziewczyny, chodzicie z maleństwami do kościoła? My z mężem już trzeci weekend próbujemy iść z małą i ciągle nam się to nie składa :/ Albo odsypiamy albo ona nie śpi...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bym chyba sobie na razie odpuscila chodzenie w tak duze skupiska ludzi, gdzie kazdy prycha, chrycha i zaraza. Gdybym juz bardzo musiala, poszlabym poprostu na jakas msze w tygodniu, gdzie jest sporo mniej ludzi niz w niedziele, a nie ryzykowalabym zdrowiem malego. W moim 'dziecinnym' kosciele byla przynajmniej taka kaplica matki z dzieckiem, taka oddzielona szyba, z naglosniejiem, gdzie ewentualny placz nie przeszkadzal innym, a i ludzi mniej, ale tam tez przychodzili z kaszlacymi i chorymi dziecmi, bo msza w niedziele, wiec ja mowie nie


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Zreszta, tak na zdrowy rozum - jezeli mi w wieku 30 lat udalo sie zlapac od kogos ospe a nikt w moim bajblizsym otoczeniu nie chorowal na nia, to pomyslcie czy warto narazac na to maluszka? Moze po szczepieniach, ale na pewno nie tak od razu


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 16:12   #1005
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Musze sie Wam pochwalić - dzis pierwszy raz zamotalam Mlodego w chusteA le super, mam dwie wolne rece i moge wyjsc do sklepu bez wozka
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 16:12   #1006
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Drocia mądre słowa a też odczekam i w domu się złapie kontakt z Bogiem, obecność w kościele nie jest za wszelką cenę konieczna, też tak uważam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:22   #1007
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Nam się w końcu udało pójść dzisiaj do kościoła, mała została z dziadkami i podobno była bardzo grzeczna Ja za to cały czas myślałam tylko czy nie płacze heh.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 19:16   #1008
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Dziewczyny a jak to jest z waszymi wyjściami z domu z dzieckiem? Wy dostosowujecie się do dziecka i pory kiedy wstanie i jest pojedzone czy wybudzacie i zabieracie malca kiedy wam pasuje? My na razie czekamy z wszystkim na Małą ale od tego tygodnia muszę być mobilna o każdej godzine i nie wiem jak to ogarnę bo wszędzie będę musiała ja ze sobą zabrac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 19:32   #1009
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z waszymi wyjściami z domu z dzieckiem? Wy dostosowujecie się do dziecka i pory kiedy wstanie i jest pojedzone czy wybudzacie i zabieracie malca kiedy wam pasuje? My na razie czekamy z wszystkim na Małą ale od tego tygodnia muszę być mobilna o każdej godzine i nie wiem jak to ogarnę bo wszędzie będę musiała ja ze sobą zabrac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wychodzę jakieś 15 min po nakarmieniu młodej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-07, 20:07   #1010
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z waszymi wyjściami z domu z dzieckiem? Wy dostosowujecie się do dziecka i pory kiedy wstanie i jest pojedzone czy wybudzacie i zabieracie malca kiedy wam pasuje? My na razie czekamy z wszystkim na Małą ale od tego tygodnia muszę być mobilna o każdej godzine i nie wiem jak to ogarnę bo wszędzie będę musiała ja ze sobą zabrac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wychodze, kiedy musze/chce, ale biore poprawke na pory karmienia, bo np nie chce go karmic w polowie drogi -wyciaganie z fotelika, osbijanie etc.. No i przed chusta bylam raczej zdana na wozek, a nie wszedzie moglam z nim wejsc - np masarnie mam po schodkach i tak, ze nie da sie tam wciagnac wozka, a zostawic na zewn sie boję..
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 21:19   #1011
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Dziewczyny tak szybko przychodze z kilkoma ciekawostkami ze sklepów:



1. Najlepsze jakosciowo pieluchy tetrowe i flanelowe są w Leclerc, a mam porównanie z kilkoma różnych firm. Niektóre tanie tetry zamawiane z allegro po 1.5 miesiąca użytkowania są podziurawione i zaciągnięte, a te z Leclerca dalej w super stanie.



W Carrefourze jest promocja na Dicoflor, można go kupić za niecałe 25zl. Wiem że w internecie można również go dostać w takiej cenie, ale jeśli chodzi o stacjonarne sklepy to myślę całkiem niezła cena. Pierwszy raz kupowałam go w mojej aptece za 38zl
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 23:38   #1012
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Moje dziecko nadal myśli że noc to dzień, trzecią godzinę go karmię i usypiam, a w dzień spał ciągle z przerwami na jeść po 20min...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 23:51   #1013
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Moja dziś też cały dzień przespała z przerwami na jedzenie i przewijanie, nawet u teściów 3 godz ciągiem. Za to na wieczór była walka 4 godzinna że snem. Mąż ja uśpił w końcu. Jestem ciekawa o której się obudzi.

Trzymajcie za mnie kciuki zostałam z nią sama do soboty, męża odwiozłam właśnie w trasę a mama jedzie na wczasy jutro na tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 23:55   #1014
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Trzymam rawka
Ja wciąż bujam też od jutra sama całymi dniami, rodzice dziś wieczorem pojechali. Mama była od wtorku pomagać przez moją słabą mobilność a tata od wczoraj był.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 01:09   #1015
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Wicherku współczuję problemów z usypianiem dziecka...

U nas poszło całkiem szybko, o 22:30 mała już spała, ale obudziła się już o 1:15. Teraz po karmieniu próbuję ją ululać, razem z przewijaniem i lulaniem schodzi mi się zawsze z tym nocym karmieniem około 1h-1,5h... Chciałabym, żeby zasypiała od razu po zjedzeniu, nie wiem co robię nie tak :P


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 01:26   #1016
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Ja już płacze razem z nim, od 21 problem. Udało mu się raz na 20 minut zasnąć. Odkąd jesteśmy w domu pierwszy raz jest aż tak

1.5h w nocy to u nas norma, ale.5.5 h to jednak nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 01:46   #1017
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak szybko przychodze z kilkoma ciekawostkami ze sklepów:



1. Najlepsze jakosciowo pieluchy tetrowe i flanelowe są w Leclerc, a mam porównanie z kilkoma różnych firm. Niektóre tanie tetry zamawiane z allegro po 1.5 miesiąca użytkowania są podziurawione i zaciągnięte, a te z Leclerca dalej w super stanie.



W Carrefourze jest promocja na Dicoflor, można go kupić za niecałe 25zl. Wiem że w internecie można również go dostać w takiej cenie, ale jeśli chodzi o stacjonarne sklepy to myślę całkiem niezła cena. Pierwszy raz kupowałam go w mojej aptece za 38zl
Ja mogę z doświadczenia powiedzieć, że dicoflor to takie Lay'sy wśród probiotykow z biogaja na czele - najdroższe na rynku a skład taki sam jak tych tańszych probiotykow. Ja kupuje dziewczynom na aptece Gemini przy okazji większego zamówienia - ostatnio Loggic a wcześniej Apteo Dziecko i Asecurin zs. Znacznie tańsze a skład na 90% ten sam i ten sam szczep bakterii.

Trochę się nie odzywałam, idę nadrabiać u nas właśnie drugie nocne. Znów w nosku charczy przez suche powietrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:45 ---------- Poprzedni post napisano o 02:44 ----------

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Moja dziś też cały dzień przespała z przerwami na jedzenie i przewijanie, nawet u teściów 3 godz ciągiem. Za to na wieczór była walka 4 godzinna że snem. Mąż ja uśpił w końcu. Jestem ciekawa o której się obudzi.

Trzymajcie za mnie kciuki zostałam z nią sama do soboty, męża odwiozłam właśnie w trasę a mama jedzie na wczasy jutro na tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wieczorem dzieci mogą mieć zwiększona potrzebę ssania stąd to wrażenie że nie chcą usnac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:46 ---------- Poprzedni post napisano o 02:45 ----------

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Ja już płacze razem z nim, od 21 problem. Udało mu się raz na 20 minut zasnąć. Odkąd jesteśmy w domu pierwszy raz jest aż tak

1.5h w nocy to u nas norma, ale.5.5 h to jednak nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze a spróbuj może uśpić w wózku? Przy starszej wózek to było wybawienie mimo że bujanie to zły nawyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 01:53   #1018
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Fortuna dzięki już próbowałam wszystkiego. Na rękach, chodzenie i kołysanie, w wózku bujanie, ze smoczkiem, przy piersi. Jak już w ogóle przestaje płakać i uśnie to 20min raz mi się udało. A tak to już prawie 6h nic, jestem wykończona, jakby nie to płakanie to bym zniosła to lepiej, a tak już nie wiem o co chodzi.. sucho ma, a ssał pierś tyle że jak położna przyjdzie to znowu będzie zaszokowana jak tyje. W piątek miał 3560 to będzie miał przy jej wizycie w czwartek spokojnie 4 kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 02:03   #1019
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Czytam te wasze perypetie i widac, ze nasze dzieci sie zmieniaja, u nas w niedziele konczymy 4 tygodnie, to juz koniec bycia noworodkiem ale ja sie jeszcze bardzo ucze mojego synka i srednio sobie radze z tym, kiedy nie potrafie odczytac jego placzu jak Wy sobie z tym radzicie?

Ogolnie jak oceniacie swoja kondycje psycho-emocjonalna w pologu? Bo ja sie strasznie wzruszam i placze, zarowno jak jest slodki i mnie rozczula jak i wtedy kiedy nie wiem jak mu pomoc. Staram sie zebrac w sobie ale te hormony mi przyslaniaja troche zdrowy rozsadek :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Placz daje rade odczytać głównie jak jest głodna, wtedy jest "nee nee", a jeśli to inny dźwięk to szukam innej przyczyny metoda prób i błędów - pieluszka, ponosić, utulic, za gorąco, za zimno.
Były dni kiedy tylko siedziałam i ryczalam, potrzebowałam też wtedy ogromnej czułości ze strony męża. Teraz jest lepiej choć mam takie dni że cały dzień najchętniej przelezalabym w łóżku. Nie wiem czy to wynika ze zmęczenia czy z jakiegos baby bluesa.
Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
Dziś na spacerze po raz kolejny dowiedziałam się że moje dziecko wygląda na starszego niż jest. Hmm...ja nie umiem ocenić, ale skoro więcej osób tak twierdzi, to może coś w tym jest.

Czy Wasze dzieci też tak drapią Was po dekolcie podczas karmienia? Paznokcie obcięłam tak, że krócej się nie da, ale to, co zostało jest bardzo ostre...

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
Co chwilę muszę obcinać
Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
chrupa- fajnie,że się odzywasz.trzymamy kciuki

kupy i siku- u mnie mały jest szalony z tym zwłaszcza na przewijaku i jak tu wietrzyć pupę? musiałby leżeć w swoich odchodach itp.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

melduję,że 2ki lidlowe są nieco większe od 2jek biedronkowych, ale czy dobre powiem później, bo dopiero założona pielucha
od wczoraj używamy dwójek
My aktualnie używamy trójek dady. Przeraza mnie to, że już trójki. Do jedynek już dawno przestała się mieścić, dwójki były na styk a z kolei trójki są trochę zbyt duże, ale zapinam ciasno.
Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
A nie myslalas o chuscie? Wg mnie wlasnie wydaje sie byc idealna na takie okresy...


A w ogole co do picia... Myslicie ze yerba (ale bie ta sypana tylko taka w torebkach) nie bedzie szkodzila?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Mam chuste, ale muszę znaleźć chyba jakiegoś doradcę żeby nauczył mnie wiązać.
Yerba powinna być ok choć sprawdziłabym jeszcze w necie.
Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Ja karmię cycem , ale mimo wszystko nie mam dużo mleka i muszę dokarmiać mlekiem modyfikowanym bo Antek duży chłopak
Zmieniłam butelkę i kupiłam avent natural i jestem pod mega wrażeniem jaka dobra jest
Te butelki sa super uzywslisny ich przy starszej.
Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Moje dziecko przespało wczoraj caaały dzień i w nocy od 4:30 koniec spania... Pierwszy raz z własnej woli zrobiłam sobie rano kawę Dobrze, że chociaż tyle pospała.

Dziewczyny, chodzicie z maleństwami do kościoła? My z mężem już trzeci weekend próbujemy iść z małą i ciągle nam się to nie składa :/ Albo odsypiamy albo ona nie śpi...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chodzimy do kościoła, a nawet jeśli to nie zabrałabym tak małego dzidziusia - tam pełno zarazkow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 02:11   #1020
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; amp; l t;3 cz. 1

Ja też szukam różnych powodów płaczu ale już mi zabrakło pomysłów i zaczęła się siódma godzina braku snu u dziecka i płakania jak tylko przestanę cokolwiek robić koli niego. Działa smoczek i kołysanie w wózku ale to nie usypia tylko likwiduje płacz a smoczek często wypada z buzi mu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.