Technik usług kosmetycznych - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-18, 12:19   #991
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Hedonistka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecicie jakąś ciekawą literaturę z zakresu kosmetyki albo dobre czasopisma branżowe?
Ja mam w domu wypisane strony internetowe i czasopisma dot. kosmetyki i kosmetologii - wypiszę to po południu na w/w wątku
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 09:43   #992
cami322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej dziewczyny ja do was po poradę. Powoli zaczynam myśleć nad zapisaniem się do szkoły na Technika usług kosmetycznych. Moja mama prowadzi salon kosmetyczny. Gdy kupowała sprzęt w cenie były szklenia dla 3 osób, wiec i mnie na nie zabierała ( piling kawitacyjny , jonoforeza mikrodermabrazja, laser , żelasko przeciw zmarszczkowę, żelasko do ciała, elektrostymulacja, kapsuła Spa) Zabiegi z jakich zostałam przeszkolona w razie potrzeby robie od ok. 6 lat. Wreszcie chyba dojrzałam do decyzji, że jest to to co chce robić w życiu. Proszę napiszcie mi czy takie szkoły są mega trudne? Czy egzamin zawodowy jest do zdania?
cami322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:29   #993
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez cami322 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja do was po poradę. Powoli zaczynam myśleć nad zapisaniem się do szkoły na Technika usług kosmetycznych. Moja mama prowadzi salon kosmetyczny. Gdy kupowała sprzęt w cenie były szklenia dla 3 osób, wiec i mnie na nie zabierała ( piling kawitacyjny , jonoforeza mikrodermabrazja, laser , żelasko przeciw zmarszczkowę, żelasko do ciała, elektrostymulacja, kapsuła Spa) Zabiegi z jakich zostałam przeszkolona w razie potrzeby robie od ok. 6 lat. Wreszcie chyba dojrzałam do decyzji, że jest to to co chce robić w życiu. Proszę napiszcie mi czy takie szkoły są mega trudne? Czy egzamin zawodowy jest do zdania?
Nie są trudne, a zwłaszcza dla tych osób, które mają już jakiekolwiek pojęcie o kosmetyce, no i przede wszystkim lubią się tego uczyć. Z tego co piszesz wygląda, że będziesz miała ułatwioną sprawę. Ja jak poszłam nie miałam pojęcia o wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów, a bez problemów skończyłam szkołę i zdałam egzamin. Dużo zależy od nauczycieli, jak się przykładają, jakie mają pojęcie o tym co uczą, od ich chęci i zaangażowania. Ważne też, żeby szkoła miała dobrze wyposażoną pracownie, żebyś nie uczyła się na przestarzałym sprzęcie.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 09:41   #994
ExtraOtto93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Technik usług kosmetycznych

W szkole się wszystko można nauczyć przecież tam właśnie pokazują nam solidne podstawy a później właśnie samej można trenować i nie będzie źle. Fachowa literatura to moim zdaniem nie tak regularnie bardziej tutaj by się jakaś przydała właśnie taka praktyka zamiast samo czytanie tylko takich książek.
ExtraOtto93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 09:55   #995
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Też się zastanawiam czy nie zapisac się do szkoły na kierunek TUK

Mam pytanie do dziewczyn ,które chodzą zaocznie .Od której do której macie zajęcia najczęściej ?
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 16:53   #996
gabcia14
Przyczajenie
 
Avatar gabcia14
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 29
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cześć Dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was uczęszczała/uczęszcza do Żaka/Teb/Cosinusa w Rzeszowie na kierunku technik usług kosmetycznych? Interesuje mnie czy szkoła jest całkowicie bezpłatna, jak wyglądają zajęcia, w jakich są godzinach i czy dam radę pogodzić dzienne studia na Politechnice Rzeszowskiej z zaocznymi? I czy można zapisać się na studia np. w II semestrze od lutego? Czy muszę już we wrześniu chodzić na zajęcia? Bo chciałabym na spokojnie wdrożyć się w studia dzienne i po pół roku pójść na kosmetologie zaocznie Co o tym myślicie i czy macie może jakieś rady dla mnie?

Pozdrawiam!
gabcia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 13:44   #997
martamarta6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cześć
Zdaję w tym roku maturę i wybieram się na studia. Zrobiłam kurs kosmetyczny, od którego moje zainteresowanie tematem się zaczęło. Zastanawiam się, czy dałabym radę studiować i robić jednocześnie technika usług (od I lub II roku). Jak bardzo obciążający jest ten kierunek?
martamarta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 09:23   #998
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez martamarta6 Pokaż wiadomość
Cześć
Zdaję w tym roku maturę i wybieram się na studia. Zrobiłam kurs kosmetyczny, od którego moje zainteresowanie tematem się zaczęło. Zastanawiam się, czy dałabym radę studiować i robić jednocześnie technika usług (od I lub II roku). Jak bardzo obciążający jest ten kierunek?
A na jakie studia się wybierasz ?, jak dzienne to na pewno to pogodzisz czasowo, bo policealne są zazwyczaj w weekendy. A jaki kierunek studiów wybrałaś ?
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 15:15   #999
anetaaa111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Technik usług kosmetycznych

a ja mam takie troszke inne pytanie :P
czy w szkole żak na kierunku kosmetycznym trzeba płacic samemu za kosmetyki ?
anetaaa111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:11   #1000
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Dziewczyny czy któraś z Was uczęszcza do Żaka? Bo mam pytanie odnośnie legitymacji i obecności na zajęciach.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 10:45   #1001
kassiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Witam,
dziewczyny szukam szkoly i czym wiecej czytam tym mniej wiem . Zapisałam się na do CK Zacisze wczoraj mnie poinformowali ,że jednak nie będzie nowego semestru dopiero we wrześniu a ja już nie chcę czekać .
Co doradzacie w tym kierunku w Warszawie - kosmetyka ??
kassiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 23:40   #1002
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez anetaaa111 Pokaż wiadomość
a ja mam takie troszke inne pytanie
czy w szkole żak na kierunku kosmetycznym trzeba płacic samemu za kosmetyki ?
Darmowe u mnie były.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 19:51   #1003
xxagaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej dziewczyny
Kilka dni temu zapisałam się na Technika usług kosmetycznych do Centrum Kształcenia Torus. Byłam w sekretariacie no i sekretarka udzieliła mi informacji o darmowych kierunkach.

Maja kosmetykę, bhp, administrację, ochronę osób i sporo innych. Chyba spoko, bo z tego co mówią to nauka za darmo zaocznie (w soboty i w niedziele co 2 tygodnie). Jestem w trakcie poszukiwania pracy, ale ciężko z tym w mieście, w którym mieszkam czyli w Przemyślu :/ I pomyślałam że warto może jakieś dodatkowe kwalifikacje zdobyć.

Chciałam sie dowiedzieć czy ktoś się tam uczy? Słyszeliście coś o tej szkole? Z tego co wiem to mają oddziały też w innych miastach. Warto ją skończyć? Można się czegoś nauczyć na tej kosmetyce? Podobno po skończeniu szkoły można uzyskać tytuł technika i normalnie otworzyc swoją działalność po tym kierunku. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia?
xxagaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 14:33   #1004
paula_3101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja mam problem, bo chcę się zapisać na technika usług kosmetycznych od września w Warszawie, ale nie mam pojęcia która szkoła jest najlepsza pomóżcie!!!
paula_3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 11:27   #1005
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Dziewczyny zapisałam się na technika usług kosmetycznych. Pierwsze zajęcia były 21 lutego. Kiedy Wy dostawałyscie legitymację ze szkoły ?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:03   #1006
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapisałam się na technika usług kosmetycznych. Pierwsze zajęcia były 21 lutego. Kiedy Wy dostawałyscie legitymację ze szkoły ?
Ja pierwsze zajęcia mialam w tamten weekend i już wtedy można było odebrać legitymację w sekretariacie
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 14:33   #1007
unicornowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej
Zapisałam się dziś do Cosinusa w Krakowie na kosmetykę, pani w sekretariacie dała mi wykaz zjazdów, w najbliższy weekend będzie już drugi zjazd. Jakieś spotkania organizacyjne i pierwsze zajęcia już się pewnie odbyły, w sobotę mam przedmiot "zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu", czyli podejrzewam że to będą zajęcia praktyczne

Moje pytanie to: co muszę mieć ze sobą/kupić na początek na te praktyczne zajęcia?
unicornowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 14:39   #1008
Agi183
Przyczajenie
 
Avatar Agi183
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez unicornowa Pokaż wiadomość
Hej
Zapisałam się dziś do Cosinusa w Krakowie na kosmetykę, pani w sekretariacie dała mi wykaz zjazdów, w najbliższy weekend będzie już drugi zjazd. Jakieś spotkania organizacyjne i pierwsze zajęcia już się pewnie odbyły, w sobotę mam przedmiot "zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu", czyli podejrzewam że to będą zajęcia praktyczne

Moje pytanie to: co muszę mieć ze sobą/kupić na początek na te praktyczne zajęcia?
Wszystkiego sie dowiesz na zajeciach... U nas nalezalo miec fartuszek i pencetke.
Agi183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 14:57   #1009
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez unicornowa Pokaż wiadomość
Hej
Zapisałam się dziś do Cosinusa w Krakowie na kosmetykę, pani w sekretariacie dała mi wykaz zjazdów, w najbliższy weekend będzie już drugi zjazd. Jakieś spotkania organizacyjne i pierwsze zajęcia już się pewnie odbyły, w sobotę mam przedmiot "zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu", czyli podejrzewam że to będą zajęcia praktyczne

Moje pytanie to: co muszę mieć ze sobą/kupić na początek na te praktyczne zajęcia?
u nas trzeba było kupic fartuszek, pelerynke i opaskę
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 15:21   #1010
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Ja pierwsze zajęcia mialam w tamten weekend i już wtedy można było odebrać legitymację w sekretariacie
To jak się zapisywalam w styczniu to mówili, że legitymację dostaniemy koniec lutego/początek marca, a tydzień temu powiedzieli, że może dostaniemy w połowie marca :/. Mogę zapytać do kiedy masz ważna legitymację ?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 05:37   #1011
paula_3101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez unicornowa Pokaż wiadomość
Hej
Zapisałam się dziś do Cosinusa w Krakowie na kosmetykę, pani w sekretariacie dała mi wykaz zjazdów, w najbliższy weekend będzie już drugi zjazd. Jakieś spotkania organizacyjne i pierwsze zajęcia już się pewnie odbyły, w sobotę mam przedmiot "zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu", czyli podejrzewam że to będą zajęcia praktyczne

Moje pytanie to: co muszę mieć ze sobą/kupić na początek na te praktyczne zajęcia?
Nam powiedzieli na spotkaniu organizacyjnym. Musieliśmy zakupić książkę, pęsete,opaskę frotte na rzep, fartuch i gąbeczki do demakijażu
paula_3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 10:56   #1012
Agi183
Przyczajenie
 
Avatar Agi183
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez paula_3101 Pokaż wiadomość
Nam powiedzieli na spotkaniu organizacyjnym. Musieliśmy zakupić książkę, pęsete,opaskę frotte na rzep, fartuch i gąbeczki do demakijażu
Te gabeczki do demakijazu sa wielokrotnego uzytku? Je sie dezynfekuje (jak?) I czy mozna je stosowac do wielu (roznych) klientow?
Agi183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 04:18   #1013
paula_3101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Agi183 Pokaż wiadomość
Te gabeczki do demakijazu sa wielokrotnego uzytku? Je sie dezynfekuje (jak?) I czy mozna je stosowac do wielu (roznych) klientow?
One są wielokrotnego użytku. Czy się je dezynfekuje i jak dowiem się na pierwszym zjeździe już w sobotę Ale wyczytałam że można prać je w pralce w 30 st. i że po 4 praniach mogą się rozpaść i trzeba kupić nowe, ale to pewnie jak do użytku domowego.
paula_3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 09:01   #1014
Agi183
Przyczajenie
 
Avatar Agi183
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez paula_3101 Pokaż wiadomość
One są wielokrotnego użytku. Czy się je dezynfekuje i jak dowiem się na pierwszym zjeździe już w sobotę Ale wyczytałam że można prać je w pralce w 30 st. i że po 4 praniach mogą się rozpaść i trzeba kupić nowe, ale to pewnie jak do użytku domowego.
Ok daj znac co i jak
Agi183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 16:48   #1015
paula_3101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej,a więc gąbeczki się myje później spryskuje płynem do dezynfekcji i pozostawia do wyschnięcia np. na kaloryferze
paula_3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 19:30   #1016
Agi183
Przyczajenie
 
Avatar Agi183
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez paula_3101 Pokaż wiadomość
Hej,a więc gąbeczki się myje później spryskuje płynem do dezynfekcji i pozostawia do wyschnięcia np. na kaloryferze
A czy tak wyczyszczone gabki moge uzyc na drugiej (innej) klientce? Czy one sa przeznaczone dla jednej osoby (tak jak np dermaroller)?
Agi183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 15:17   #1017
onomatopeiczna1
Raczkowanie
 
Avatar onomatopeiczna1
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Zjazdy są faktycznie raz na 2-3 tyg czy częściej?
onomatopeiczna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 19:00   #1018
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez onomatopeiczna1 Pokaż wiadomość
Zjazdy są faktycznie raz na 2-3 tyg czy częściej?
U mnie tak wlasnie jest
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 04:34   #1019
paula_3101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez onomatopeiczna1 Pokaż wiadomość
Zjazdy są faktycznie raz na 2-3 tyg czy częściej?
Dokładnie tak
paula_3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 09:17   #1020
aneczkaaa90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Technik usług kosmetycznych

U mnie tzn. w Omedze (w Bytomiu) zjazdy mamy co dwa tygodnie i chyba w każdym oddziale tej szkoły tak jest. A jeśli chodzi o legitymacje to macie trochę dziwnie... U mnie legitke dostaje się po pierwszych zajęciach na których sie ma obecność. Pójdziesz na pierwsze zajęcia - możesz zaraz przyjść po legitymację. Myślałam, że jest płatna ale jednak na szczęście nie :P Zresztą nic tam nie jest płatne - nawet materiały na pracownie nam zapewniają!
aneczkaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-09 17:32:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.