Mamy Grudniowe 2019 - część II - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-13, 14:43   #991
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ojejciu, ale narobilyscie ochoty tymi ciachami. Ja wczoraj dorwałam koktajl piwny-piwo, owoce, lód i sok poziomkowy. Specjalnie dla mnie pan latał i szukał piwa, które na pewno ma 0,00% było przepyszne i to było chyba to czego potrzebowałam. No i trafiliśmy przepyszne gofry. Ja niestety nie jadłam bo od razu i tak bym zwróciła, ale reszta zachwycona. Dzisiaj też lecimy to zamierzam się nim nacieszyć IMG_20190712_205008_compress74.jpgIMG-20190712-WA0027.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 14:50   #992
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dzień dobry

Ja byłam teraz na szybkich zakupach obuwniczych, bo chcemy jechać jutro że znajomymi na wędrówkę w pobliskie góry, a mam same siatkowane adidasy, które się na takie rzeczy nie nadają.
A wieczorem idziemy z TZtem na kolację.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość

Miałam się wstrzymać z zakupami do prenatalnych, ale nie wytrzymałam. Nie da się przejść obojętnie obok tych promocji w smyku. Niedrapek będę potrzebować tak czy siak, a bobasowi to będzie obojętne czy będą w paski czy w chmurki. Mam jeszcze jakieś galotki i bodziaki. Dodatkowo tchniona kobiecą ciężarną intuicją weszłam do Deichmanna, dorwałam buty w przecenie, a w kasie się okazało że mam jeszcze dodatkowy rabat z kartą
Haha to ja miałam dzisiaj w rękach słodziutkie skarpeteczki i byłam zdecydowana je kupić, ale jak już miałam iść z nimi do kasy, to jednak je odlozylam na półkę. Połówkowe w środę, wtedy zaczynam zakupy - tak postanowiłam.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ojejciu, ale narobilyscie ochoty tymi ciachami. Ja wczoraj dorwałam koktajl piwny-piwo, owoce, lód i sok poziomkowy. Specjalnie dla mnie pan latał i szukał piwa, które na pewno ma 0,00% było przepyszne i to było chyba to czego potrzebowałam. No i trafiliśmy przepyszne gofry. Ja niestety nie jadłam bo od razu i tak bym zwróciła, ale reszta zachwycona. Dzisiaj też lecimy to zamierzam się nim nacieszyć Załącznik 7682991Załącznik 7682993

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jak fajnie macie!

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 15:15   #993
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Jeny Gosia ale mi ochoty na morze narobilas, zazdroszczę bardzo! Slysze te mewy i zapach morza 🥰🥰🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 16:00   #994
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Umieram z powodu bólu głowy. Przyszła burza wraz z nią zmiana ciśnienia a mnie zaraz rozerwie głowę Jak ktoś mnie spyta z czym kojarzy mi się ciąża to bez wątpienia z migrenami co 3 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Przybijam piątkę, u mnie też dużo częściej boli głowa i to właśnie migrenowo ;/ dziś wstałam z bólem, ciśnienie niskie masakra.


Jakie ciacha robicie ? zjadłabym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziewczyny, ja miałam też tak ostatnio, i pewnie to niezbyt zdrowe, ale mi na te bóle migrenowe pomaga cola....wypije szklaneczke,chwilę się położę i przrchodzilo! Może spróbujcie, kto wie może pomoze

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Co do wakacji, to też się przymierzamy. Kilka spraw nam się nawarstwiło więc nie mamy jeszcze ustalonego terminu, ale kilka ostatnich dni podpowiada mi, że to nie będą specjalnie aktywne wakacje. Chciałabym, ale organizm mi nie pozwala. Byliśmy ostatnio na spacerze i chyba nie pokonaliśmy nawet jednej trzeciej naszej standardowej trasy a kiedy wróciłam do domu zaległam bez ruchu na łóżku, na drugi dzień odczuwając to boleśnie w kręgosłupie. Gdyby do tego doszła temperatura powyżej 25 stopni to byłoby jeszcze gorzej. Właśnie się zastanawiam jak to rozegrać i gdzie uderzać, bo siedzenie w domu absolutnie nie wchodzi w grę, jesteśmy zwyczajnie zmęczeni pracą i na ten urlop czekaliśmy cały rok. Zagranica nam odpadła z innych powodów, ale szczerze mówiąc to lepiej. Myślę, że przyzwyczajeni do pewnego trybu na urlopie zmarnowalibyśmy i tak ten potencjał, a siedzenie w hotelu, nawet z basenem, mnie nie ekscytuje.

Ale jeśli tylko bym się czuła na siłach, to bym jechała do tej Grecji. Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że tam bywa naprawdę gorąco.
VOICE,ja właśnie nie mam pojęcia czy czuje się na siłach z jednej strony chodzę normalnie do pracy, spotykany się ze znajomymi,ciąża naprawdę nie przebiega u mnie jakoś problematycznie (tfu tfu odpukac!), ale jednak jak byly upaly to dość średnio się czułam. Ale z drugiej strony jeśli tylko upaly naga być przeszkodą,to równie dobrze moga na mnie trafić i będąc ba urlopie w Polsce, także to nie jest dla mnie raczej przeszkodą bardziej obawiam się samego lotu samolotem nie wiem czy może to jakoś wpłynąć na ciążę....ciekawe co gin powie we wtorek...
VOICE,jak już się zdecydujecie gdzieś na urlop ,to napisz koniecznie gdzie się wybieracie

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Od 4 lat jedziemy w to samo miejsce. W tym roku wszystko zdrożało o około 2-3 zł, a obiady 10-15 zł więcej. Takie porównanie- nasza ulubiona potrawa w restauracji- grillowany kurczak w sosie kurkowym, zawsze płaciliśmy 25 zł, w tym roku 39 ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gosiula, jestem w szoku po tym co napisałaś, ze aż tak ceny wzrosły!!!!:O szok....No faktycznie nieźle przegieli nad tym morzem A zdradzasz w jakiej miejscowości jesteś? Fajne zdjęcia
A tak wogole to bardzo Ci współczuję takiego samopoczucia A może zmiana klimatu na Cuebie jakis kiepsko wpłynęła? No i pewnie te zatrucie też nie pomogło... ale dzis już mam nadzieję lepiej się czujesz?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Karleksmums. Robiłam pierwszy raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
VOICE ,tak patrzę w necie, i to chybajak murzynek te ciacho?

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ja byłam teraz na szybkich zakupach obuwniczych, bo chcemy jechać jutro że znajomymi na wędrówkę w pobliskie góry, a mam same siatkowane adidasy, które się na takie rzeczy nie nadają.
A wieczorem idziemy z TZtem na kolację.

Haha to ja miałam dzisiaj w rękach słodziutkie skarpeteczki i byłam zdecydowana je kupić, ale jak już miałam iść z nimi do kasy, to jednak je odlozylam na półkę. Połówkowe w środę, wtedy zaczynam zakupy - tak postanowiłam.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

O jak fajnie macie!

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mycha, ale uważaj na siebie w tych górach!
A z tymi skarpetkami to Cię rozumiem... pisalam wam że w pon zrobiłam małe zakupy w Lidlu ale schowałem te rzeczy głęboko do szafy, troszkę zła potem na siebie byłam potem bo też miałam przecież do polowkowych badań zaczekac

Edytowane przez maddd
Czas edycji: 2019-07-13 o 16:02
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 17:49   #995
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja miałam też tak ostatnio, i pewnie to niezbyt zdrowe, ale mi na te bóle migrenowe pomaga cola....wypije szklaneczke,chwilę się położę i przrchodzilo! Może spróbujcie, kto wie może pomoze



VOICE,ja właśnie nie mam pojęcia czy czuje się na siłach z jednej strony chodzę normalnie do pracy, spotykany się ze znajomymi,ciąża naprawdę nie przebiega u mnie jakoś problematycznie (tfu tfu odpukac!), ale jednak jak byly upaly to dość średnio się czułam. Ale z drugiej strony jeśli tylko upaly naga być przeszkodą,to równie dobrze moga na mnie trafić i będąc ba urlopie w Polsce, także to nie jest dla mnie raczej przeszkodą bardziej obawiam się samego lotu samolotem nie wiem czy może to jakoś wpłynąć na ciążę....ciekawe co gin powie we wtorek...
VOICE,jak już się zdecydujecie gdzieś na urlop ,to napisz koniecznie gdzie się wybieracie



Gosiula, jestem w szoku po tym co napisałaś, ze aż tak ceny wzrosły!!!!:O szok....No faktycznie nieźle przegieli nad tym morzem A zdradzasz w jakiej miejscowości jesteś? Fajne zdjęcia
A tak wogole to bardzo Ci współczuję takiego samopoczucia A może zmiana klimatu na Cuebie jakis kiepsko wpłynęła? No i pewnie te zatrucie też nie pomogło... ale dzis już mam nadzieję lepiej się czujesz?


VOICE ,tak patrzę w necie, i to chybajak murzynek te ciacho?



Mycha, ale uważaj na siebie w tych górach!
A z tymi skarpetkami to Cię rozumiem... pisalam wam że w pon zrobiłam małe zakupy w Lidlu ale schowałem te rzeczy głęboko do szafy, troszkę zła potem na siebie byłam potem bo też miałam przecież do polowkowych badań zaczekac
Dzisiaj już lepiej. Pojechaliśmy do Ustki, jak dla mnie super miejscowość, cały czas ciągnie mnie do niej sentyment. Ale w tym roku naprawdę jestem zawiedziona tym kosmicznym wzrostem cen. Za to co wydamy tutaj na tydzień to spokojnie mielibyśmy Grecję all inclusive.

Może masz rację z tą zmiana klimatu. Ale bardziej wydaje mi się, że to kwestia moich duszności, bolącego kręgosłupa i ciągnących więzadeł. Po prostu nie mam siły nigdzie chodzić, no a na plaży też ciężko się jakoś ułożyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 19:22   #996
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Kupiłam na alie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 19:22   #997
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
O którym laktatorze mówisz? A czy to nie Twój mąż nie pozwalał Ci nic kupować? Możliwe, że Was pomieszałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupiłam na alie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 21:02   #998
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja miałam też tak ostatnio, i pewnie to niezbyt zdrowe, ale mi na te bóle migrenowe pomaga cola....wypije szklaneczke,chwilę się położę i przrchodzilo! Może spróbujcie, kto wie może pomoze



VOICE,ja właśnie nie mam pojęcia czy czuje się na siłach z jednej strony chodzę normalnie do pracy, spotykany się ze znajomymi,ciąża naprawdę nie przebiega u mnie jakoś problematycznie (tfu tfu odpukac!), ale jednak jak byly upaly to dość średnio się czułam. Ale z drugiej strony jeśli tylko upaly naga być przeszkodą,to równie dobrze moga na mnie trafić i będąc ba urlopie w Polsce, także to nie jest dla mnie raczej przeszkodą bardziej obawiam się samego lotu samolotem nie wiem czy może to jakoś wpłynąć na ciążę....ciekawe co gin powie we wtorek...
VOICE,jak już się zdecydujecie gdzieś na urlop ,to napisz koniecznie gdzie się wybieracie



Gosiula, jestem w szoku po tym co napisałaś, ze aż tak ceny wzrosły!!!!:O szok....No faktycznie nieźle przegieli nad tym morzem A zdradzasz w jakiej miejscowości jesteś? Fajne zdjęcia
A tak wogole to bardzo Ci współczuję takiego samopoczucia A może zmiana klimatu na Cuebie jakis kiepsko wpłynęła? No i pewnie te zatrucie też nie pomogło... ale dzis już mam nadzieję lepiej się czujesz?


VOICE ,tak patrzę w necie, i to chybajak murzynek te ciacho?



Mycha, ale uważaj na siebie w tych górach!
A z tymi skarpetkami to Cię rozumiem... pisalam wam że w pon zrobiłam małe zakupy w Lidlu ale schowałem te rzeczy głęboko do szafy, troszkę zła potem na siebie byłam potem bo też miałam przecież do polowkowych badań zaczekac
Apropo głowy to nie taj łatwo mi coś doradzić bo od początku ciąży jestem ekspertem w tej dziedzinie Jak już boli konkret to nie pomoże mi nic. Przerobiłam plastry chłodzące, amol na porządku dziennym, świeże powietrze, dużo wody, kawa, cola itd. Nic nie działa aż samo nie przejdzie. Ale spędziliśmy dzisiaj prawie cały dzień na dworze i teraz jest ok. Uff bo aż mi się mdlało dzisiaj z bólu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 00:38   #999
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

My dopiero wróciliśmy od moich tesciow.
Ja robiłam dziś to pierwszy raz i jest dobre wiec mogę polecić: http://ilovebake.pl/2018/08/17/ciasto-gora-lodowa/



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 07:21   #1000
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dzien dobry

i do nas dotarl deszcz, wiec zapowiada sie leniwa niedziela
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 07:49   #1001
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Dzien dobry

i do nas dotarl deszcz, wiec zapowiada sie leniwa niedziela
Dzień dobry W Warszawie jak na razie słońce, zobaczymy co będzie dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 08:13   #1002
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

W 3city również piękna pogoda, wiec korzystamy i idziemy szukać pustych plaż


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 09:34   #1003
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Hej Dziewczyny
Witam się z pracy
U nas pochmurnie ale ciepło. Właśnie pije sobie kawke bo jestem do 13nastej a za bardzo nie mam co robic

Zazdroszczę wam kompletowania wyprawki, ja bede dopiero od wrzesnia
Wcześniej urlop i inne wydatki
Z Leonem juz duzo mialam kupione,ale ja przecież bardzo duzo mam wlasnie bede sobie spisywac czego potrzebuje z grubszych spraw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 10:08   #1004
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Witam się z pracy
U nas pochmurnie ale ciepło. Właśnie pije sobie kawke bo jestem do 13nastej a za bardzo nie mam co robic

Zazdroszczę wam kompletowania wyprawki, ja bede dopiero od wrzesnia
Wcześniej urlop i inne wydatki
Z Leonem juz duzo mialam kupione,ale ja przecież bardzo duzo mam wlasnie bede sobie spisywac czego potrzebuje z grubszych spraw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jesteś sama. Ja też dopiero we wrześniu będę kupować.

Ostatnio nie mam jakoś weny na oglądanie ciuszków, ani innych rzeczy. Czekam z utęsknieniem na połówkowe, a tu jeszcze miesiąc czekania. Jakoś taki dziwny niepokój we mnie jest od jakiegoś czasu. Może gdybym już zaczęła czuć ruchy byłoby inaczej, no nie wiem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 10:14   #1005
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ja jeszcze nie kupilam ani jednego ubranka
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 10:51   #1006
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

O kurcze to do dziela dziewczyny!

Ola, jest na pewno wszystko okey, ale ja rozumiem, przed wizyta czulam sie tak samo rozbita.
A od wizyty czuje juz regularne ruchy wiec tez jestem spokojniejsza.


Mamy starszakow, napiszcie czy wy tez macie strach po podnoszeniu dzieci? Moj wazy 14 kg i ledwo go dzwigam ,i to w syt. Ekstremalnych jak wyjscie z wanny gdy sam nie chce albo jak sie obudzi z lozeczka... niby ma wyjete szczeble ale czasami budzi sie nie w humorze...
Wtedy zawsze sie boje . Musze sie odzwyczaic bo naprawde moze sie cos stac.
Gin mowila ze do 5kg moge nosic, a jednak podnoszenie z pozycji podlogi jest ciezkie....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Co do wydatkow,to my jeszcze we wrzesniu bedziemy robic pokoik Leonowi, farby kupione,ale jeszcze naklejki , dodatki, łóżko, halogeny i drzwi jak to ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 11:04   #1007
mazurkowa
Przyczajenie
 
Avatar mazurkowa
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Mnie nie służą żadne te witaminy ciążowe. Najpierw brałam prenatal uno to męczyły mnie i tak straszne mdłości. Teraz przerzuciłam się na mama dha premium. I faktycznie włosy wypadają mniej, może coś w tym jest? Ale okropnie czuję się po tych tabletkach i naprawde muszę pilnować żeby brać je w trakcie solidnego posiłku bo inaczej cały dzień mnie męczą okropne mdłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też to mamadha premium bralam ale na szczęście żadnych mdłości nie miałam nasilonych, jak w pierwszej ciąży całą ciążę mnie mdłości męczyły to lekarz podsumował że to dobrze, bo to znak że ciąza się dobrze rozwija
mazurkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 11:38   #1008
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
O kurcze to do dziela dziewczyny!

Ola, jest na pewno wszystko okey, ale ja rozumiem, przed wizyta czulam sie tak samo rozbita.
A od wizyty czuje juz regularne ruchy wiec tez jestem spokojniejsza.


Mamy starszakow, napiszcie czy wy tez macie strach po podnoszeniu dzieci? Moj wazy 14 kg i ledwo go dzwigam ,i to w syt. Ekstremalnych jak wyjscie z wanny gdy sam nie chce albo jak sie obudzi z lozeczka... niby ma wyjete szczeble ale czasami budzi sie nie w humorze...
Wtedy zawsze sie boje . Musze sie odzwyczaic bo naprawde moze sie cos stac.
Gin mowila ze do 5kg moge nosic, a jednak podnoszenie z pozycji podlogi jest ciezkie....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Co do wydatkow,to my jeszcze we wrzesniu bedziemy robic pokoik Leonowi, farby kupione,ale jeszcze naklejki , dodatki, łóżko, halogeny i drzwi jak to ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czasami siostrzenicę podnoszę, ale nie pamiętam ile waży. Jak już to robię to proszę żeby się złapała i rączkami i nóżkami więc mi jest łatwiej. W sumie siostrzeńca też noszę a waży ok. 10 kg. Ale nauczyłam się nosić na biodrze więc też mi jest lzej i robię to sporadycznie.

Wiem że jest ok, ale dziś mam jakiś bad day. Pewnie dlatego że położyłam się spać przed 2 a już chwilę bo 8 się obudziłam i jestem niewyspana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 11:42   #1009
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
O kurcze to do dziela dziewczyny!

Ola, jest na pewno wszystko okey, ale ja rozumiem, przed wizyta czulam sie tak samo rozbita.
A od wizyty czuje juz regularne ruchy wiec tez jestem spokojniejsza.


Mamy starszakow, napiszcie czy wy tez macie strach po podnoszeniu dzieci? Moj wazy 14 kg i ledwo go dzwigam ,i to w syt. Ekstremalnych jak wyjscie z wanny gdy sam nie chce albo jak sie obudzi z lozeczka... niby ma wyjete szczeble ale czasami budzi sie nie w humorze...
Wtedy zawsze sie boje . Musze sie odzwyczaic bo naprawde moze sie cos stac.
Gin mowila ze do 5kg moge nosic, a jednak podnoszenie z pozycji podlogi jest ciezkie....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Co do wydatkow,to my jeszcze we wrzesniu bedziemy robic pokoik Leonowi, farby kupione,ale jeszcze naklejki , dodatki, łóżko, halogeny i drzwi jak to ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja noszę syna normalnie. Aktualnie waży 10 kg. W zdrowej ciąży nie ma przeciwwskazań. Jak mnie zaczyna boleć brzuch, albo plecy to daje sobie spokój. Nie da się nie nosić takich maluchów 🤷☠♀️

Ja liczę, że wyprawkę zrobię w black friday

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 11:59   #1010
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Ja noszę syna normalnie. Aktualnie waży 10 kg. W zdrowej ciąży nie ma przeciwwskazań. Jak mnie zaczyna boleć brzuch, albo plecy to daje sobie spokój. Nie da się nie nosić takich maluchów 🤷♀️

Ja liczę, że wyprawkę zrobię w black friday

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam zamiaru tak długo czekać. Kurcze, ostatnio dookoła mnie było tyle wcześniejszych urodzeń, że naprawdę wolę mieć wszystko wcześniej przygotowane. Nie dosyć, że taki mój charakter, że lubię mieć wszystko szybko skompletowane, to jeszcze przeraża mnie fakt, że tyle dzieci rodzi się wcześniej.

Ja moja roczna chrześniaczke normalnie noszę. Jak już czuję, że nie mam siły to wtedy podaje komuś innemu. Z tego co wiem to w zdrowej ciąży nie ma aż takich przeciwskazań.
Mazurkowa, ja nie lubię takich stwierdzeń, że są mdłości to dobrze bo znaczy, że ciąża się zdrowo rozwija. To napędza koło pt. "O jeju, przestały mnie boleć piersi, na pewno straciłam dziecko", albo "nie mam mdłości w ogóle, czy moje dziecko na pewno żyje? Do wizyty jeszcze 3 tygodnie ". Każda z nas przeszła już te wątpliwości. Każda ciąża jest inna i jedni przechodzą bezobjawowo, inni mają wszystkie najgorsze objawy. Mój lekarz cały czas mi tylko powtarzał żeby się nie nakręcać i że brak objawów nie przesądza o najgorszym, więc dziwi mnie fakt, że twój lekarz posunął się do takiego stwierdzenia
Co do tabletek to nie wiem czy one tak na mnie działają, czy coś innego. Jak je biorę w trakcie konkretnego posiłku to jest ok. Na razie wypróbowałam trzy firmy suplementów i żadna mi nie przypasowała

U nas dziś piękna pogoda, plażujemy. Jutro powrót do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 12:56   #1011
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja miałam też tak ostatnio, i pewnie to niezbyt zdrowe, ale mi na te bóle migrenowe pomaga cola....wypije szklaneczke,chwilę się położę i przrchodzilo! Może spróbujcie, kto wie może pomoze

VOICE,ja właśnie nie mam pojęcia czy czuje się na siłach z jednej strony chodzę normalnie do pracy, spotykany się ze znajomymi,ciąża naprawdę nie przebiega u mnie jakoś problematycznie (tfu tfu odpukac!), ale jednak jak byly upaly to dość średnio się czułam. Ale z drugiej strony jeśli tylko upaly naga być przeszkodą,to równie dobrze moga na mnie trafić i będąc ba urlopie w Polsce, także to nie jest dla mnie raczej przeszkodą bardziej obawiam się samego lotu samolotem nie wiem czy może to jakoś wpłynąć na ciążę....ciekawe co gin powie we wtorek...
VOICE,jak już się zdecydujecie gdzieś na urlop ,to napisz koniecznie gdzie się wybieracie



Gosiula, jestem w szoku po tym co napisałaś, ze aż tak ceny wzrosły!!!!:O szok....No faktycznie nieźle przegieli nad tym morzem A zdradzasz w jakiej miejscowości jesteś? Fajne zdjęcia
A tak wogole to bardzo Ci współczuję takiego samopoczucia A może zmiana klimatu na Cuebie jakis kiepsko wpłynęła? No i pewnie te zatrucie też nie pomogło... ale dzis już mam nadzieję lepiej się czujesz?


VOICE ,tak patrzę w necie, i to chybajak murzynek te ciacho?



Mycha, ale uważaj na siebie w tych górach!
A z tymi skarpetkami to Cię rozumiem... pisalam wam że w pon zrobiłam małe zakupy w Lidlu ale schowałem te rzeczy głęboko do szafy, troszkę zła potem na siebie byłam potem bo też miałam przecież do polowkowych badań zaczekac
Tak, taki murzynek wyszedł ostatecznie, ale trochę bardziej mokry i czekoladowy. Do murzynka nie dodaję żadnej polewy tylko cukier puder, a tutaj zrobiłam polewę z wiórkami kokosowymi

Cola dobra na wszystko. Nawet jak nie działa na kręgosłup to od razu humor jakiś taki lepszy mam :P

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
My dopiero wróciliśmy od moich tesciow.
Ja robiłam dziś to pierwszy raz i jest dobre wiec mogę polecić: http://ilovebake.pl/2018/08/17/ciasto-gora-lodowa/



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wygląda, ja niestety nie przepadam za bardzo za masami budyniowymi i budyniem w ogóle.

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie kupilam ani jednego ubranka
Silna babka jesteś

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ja nie mam zamiaru tak długo czekać. Kurcze, ostatnio dookoła mnie było tyle wcześniejszych urodzeń, że naprawdę wolę mieć wszystko wcześniej przygotowane. Nie dosyć, że taki mój charakter, że lubię mieć wszystko szybko skompletowane, to jeszcze przeraża mnie fakt, że tyle dzieci rodzi się wcześniej.

Ja moja roczna chrześniaczke normalnie noszę. Jak już czuję, że nie mam siły to wtedy podaje komuś innemu. Z tego co wiem to w zdrowej ciąży nie ma aż takich przeciwskazań.
Mazurkowa, ja nie lubię takich stwierdzeń, że są mdłości to dobrze bo znaczy, że ciąża się zdrowo rozwija. To napędza koło pt. "O jeju, przestały mnie boleć piersi, na pewno straciłam dziecko", albo "nie mam mdłości w ogóle, czy moje dziecko na pewno żyje? Do wizyty jeszcze 3 tygodnie ". Każda z nas przeszła już te wątpliwości. Każda ciąża jest inna i jedni przechodzą bezobjawowo, inni mają wszystkie najgorsze objawy. Mój lekarz cały czas mi tylko powtarzał żeby się nie nakręcać i że brak objawów nie przesądza o najgorszym, więc dziwi mnie fakt, że twój lekarz posunął się do takiego stwierdzenia
Co do tabletek to nie wiem czy one tak na mnie działają, czy coś innego. Jak je biorę w trakcie konkretnego posiłku to jest ok. Na razie wypróbowałam trzy firmy suplementów i żadna mi nie przypasowała

U nas dziś piękna pogoda, plażujemy. Jutro powrót do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie tyle noszę, co podnoszę czasem bratanicę, chyba 12 kg ma. Bratowa krzyczy, że mam nie dźwigać, ale przecież to nie jest jakoś notoryczne, zakupy też dźwigam, jak mąż nie może towarzyszyć, jakoś tak normalnie staram się żyć.

Mnie też drażnią te teksty o zdrowej ciąży wysnute na podstawie mdłości i nie wiem czego jeszcze. Tyle zdrowych dzieci się rodzi z ciąż przechodzonych bezobjawowo, że aż się zastanawiam skąd się biorą takie wnioski. Moja ciąża też się rozwija dobrze, mimo że na co dzień nie odczuwam jakiś uciążliwości. Czyżby lekarz mnie okłamywał?
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:06   #1012
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część II

Hej

Wierząc w takie teorie to moja ciąża jest chyba wyimaginowana ? Bo mdłości miałam z 5 razy

Wczoraj synek mnie kopnął tak, że było widać na brzuchu ale fajne uczucie


Ostatnio któraś z was mówiła, że po spacerze ledwo żyła. Dzisiaj mam to samo, stara trasa a myślałam, że do domu nie dojdę

Murzynek to jedno z moich ulubionych ciast, ogólnie najbardziej lubię takie zwykłe bez żadnych mas i kremów nr jeden to pleśniak

Szkoda tylko, że nie ma komu jeść tych ciast a sama całej blachy nie pochłonę i rzadko robię ciasta

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez arya09
Czas edycji: 2019-07-14 o 13:08
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:09   #1013
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ja z kolei czułam już tak wyraźnie ruchy a teraz nic. Po wizycie może raz dziennie i sporadycznie. Ale nie można non stop panikować, zwlaszcza, że moja ciąża tydzień młodsza z usg więc w końcu będą regularne.

Za to kliknęłam wczoraj pierwsze zakupy i przeżywałam to jak mrówka okres Ale pewnie żadna nie wpadła na to, żeby kupować w pierwszej kolejności to co ja Poszedł laktator, pieluchy tetrowe i flanelowe, podkłady i rzeczy do szpitala dla mnie typu majtki i te duże podpaski. Nożyczki do paznokci i szczotka do główki dla małej. Ciężko mi się zabrać za te listę i zaczęłam od tego co wiem jakie wybrać. Ta lista na pierwszej stronie jest pomocna. Teraz czekam na promke w którejś drogerii bo mam już wybrane pampersy i husteczki waterwipes (podobno są na samej wodzie).

No i dalej lecę z kąpielą i szukam wanienki na stelażu i ręczników dla dziecka. Możecie podpowiedzieć jakich używałyście bo na ten moment bawełna frotte wydaje mi się ok?

Później zamierzam przerobić butelki bo temat KP jest dla mnie zagadką na ile mi się uda. A ubranka i ciuszki zostawiam na sam koniec. Muszę pójść i podotykać materiałów i jakoś na żywo to zobaczyć.

Przestałam już zakładać, że coś się stanie. Jeśli tak to schowam wszystko w pudło na dno szafy i tyle. Ale na 30 tydzień zamierzam wejść już gotowa tylko do zakupu wózka i łóżeczka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:13   #1014
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Ja noszę syna normalnie. Aktualnie waży 10 kg. W zdrowej ciąży nie ma przeciwwskazań. Jak mnie zaczyna boleć brzuch, albo plecy to daje sobie spokój. Nie da się nie nosić takich maluchów 🤷♀️

Ja liczę, że wyprawkę zrobię w black friday

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No moj nie taki maluch, 95cm i 14kg ,gada jak najęty, wszystko rozumie wie ze mama ma dzidzie w brzuszku, nie histeryzuje na szczescie gdy mama nie wezmie na rece , biorę go za rączkę i idziemy usiasc na kanapie i tam sie tulimy.
No wlasnie w zdrowej ciazy do 10kg wolno podnosic a ja jednak pozniej czuje mega brzuch jak go dźwignę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Misiaq no to ruszyłas z kopyta ostro i fajnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:22   #1015
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część II

Misiaq super sporo kupiłaś. Jaki w końcu laktator wybrałaś ?
Ja mam 4 pieluszki tetrowe i reszta to ubranka i kombinezon apteczne rzeczy mam dodane do koszyka na gemini i zostaje tylko kliknięcie, żeby kupić.

Muszę poszukać dla siebie koszul nocnych i szlafroka. Bo boje się, że z jakiegoś powodu musiałabym iść do szpitala i nie mam nic dla siebie Największy problem to będą później biustonosze do karmienia na moje (.)(.)


Ręczniki to jak widziałam to właśnie głównie bawełna frote.

Ile trzeba w ogóle kupić pampersów z tego najmniejszego rozmiaru ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez arya09
Czas edycji: 2019-07-14 o 13:25
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:28   #1016
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Misiaq super sporo kupiłaś. Jaki w końcu laktator wybrałaś ?
Ja mam 4 pieluszki tetrowe i reszta to ubranka i kombinezon apteczne rzeczy mam dodane do koszyka na gemini i zostaje tylko kliknięcie, żeby kupić.

Muszę poszukać dla siebie koszul nocnych i szlafroka. Bo boje się, że z jakiegoś powodu musiałabym iść do szpitala i nie mam nic dla siebie Największy problem to będą później biustonosze do karmienia na moje (.)(.)


Ręczniki to jak widziałam to właśnie głównie bawełna frote.

Ile trzeba w ogóle kupić pampersów z tego najmniejszego rozmiaru ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja zapisałam 2opakowania rozm 1 i 2 opakowania rozm 2. Tak na początek.


W ogole, dziewczyny. Ściągnęłam applikacje i będę miala porzadek w koncu "wyprawka dla noworodka"
Wlasnie sobie edytuje, dodaje i usuwam, odhaczam pozycje. Screenshot_20190714-142624_Baby CheckList.jpgScreenshot_20190714-142251_Baby CheckList.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:29   #1017
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Mega sprawa, polecamScreenshot_20190714-142927_Baby CheckList.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:43   #1018
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ja noszę normalnie synka, który waży 12,5. Najlepiej mi oczywiście na biodrze. Przez całą ciążę z synkiem nosiłam córkę, która ważyła wtedy około 15 kg, teraz jej nie noszę, bo waży 23,ale zdarzają się różne sytuacje awaryjne np. siku w publicznej toalecie gdzie zdarza mi się ja dźwignąć.

Mnie teraz uspakaja detektor tętna płodu. Natalka na niesamowitą frajdę i chce sprawdzać co tam u Maciusia słychać twierdzi nawet że coś do niej gada

Marzył mi się weekend w górach, mamy calkiem blisko, ale chyba to nie jest dobry pomysł. Tydzień temu byliśmy na jednym z zamków na Jurze, wyszłam pod górkę dosłownie 10 min, jak schodziliśmy to mąż niósł nasza księżniczkę, a ja Jasia i już byłam zasapana i miałam dość także gory, doliny nie mają sensu w naszym przypadku. Poza tym już się boję ze mi ciśnienie zacznie szaleć i wolę siedziec w domu.
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:44   #1019
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Mega sprawa, polecamZałącznik 7683061

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo ciekawa aplikacja. Nawet nawilżacz tam widziałam korzystacie? My musimy nowy kupić bo poprzedni wyzionął ducha i tak zastanawiam się jaki wybrać. Podoba mi się ten z DUKA ale mąż marudzi że się będzie kiepsko czyścił, a kupić musimy bo się w zimą w sypialni nie da wytrzymać. Nawet przy zakręconych grzejnikach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 13:46   #1020
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Misiaq super sporo kupiłaś. Jaki w końcu laktator wybrałaś ?
Ja mam 4 pieluszki tetrowe i reszta to ubranka i kombinezon apteczne rzeczy mam dodane do koszyka na gemini i zostaje tylko kliknięcie, żeby kupić.

Muszę poszukać dla siebie koszul nocnych i szlafroka. Bo boje się, że z jakiegoś powodu musiałabym iść do szpitala i nie mam nic dla siebie Największy problem to będą później biustonosze do karmienia na moje (.)(.)


Ręczniki to jak widziałam to właśnie głównie bawełna frote.

Ile trzeba w ogóle kupić pampersów z tego najmniejszego rozmiaru ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kupiłam Canpol elektryczny. Stwierdziłam że na medele swing mnie nie stać a ta mała medela doczytałam że jest raczej do używania w razie potrzeby a nie cały czas. Wiesz ja nie wiem jak to w ogóle u mnie będzie wyglądać więc nic się nie wymądrzam w tym temacie ale w moim przedziale finansowym ten był osiągalny

Wybrałam też butelki philips avent w takim zestawie startowym 2x125ml i 2x260 ml. Tak samo nie wiem na ile one się przydadzą i kiedy ale chyba w razie coś trzeba będzie mieć opakowanie mleka MM na zapas.
No ale to tyle wiem co sobie gdzieś tam sama doczytałam albo mamuśki z rodziny mi podpowiedziały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A pampersy kliknęłam duże opakowanie 1 i duże opakowanie 2. W razie coś mąż poleci do rosmanna ze zdjęciem które są potrzebne

No i dobrze myślisz nad koszulą itd.. Ja też nic nie mam nawet głupich klapek pod prysznic. Też teraz się zaczynam rozglądać.

Edytowane przez misiaq002
Czas edycji: 2019-07-14 o 13:48
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 10:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.