Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV 2010r. - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-19, 11:47   #991
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Megi - bo my teraz to zamiast marudny będziemy mówili Dyziowaty.

Gmyrelka - nie to nie Bałtowo to Połaniec w świętokrzyskim a zdjęcie jest z przed 2 tygodni.

Megi - teraz jak TZ mnie nosi po schodach i narzeka że ja ciężka to też twierdzę że ten gips to dodatkowe 30 kg.
I co Ty na mój pomysł połączenia naszych rodzin???
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 11:47   #992
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Laski o jakich Wy piszecie smoczkach i siateczka do dawania dziecku jedzenia?? Ja jakaś ciemna masa jestem

Dzięki Ania A brokułowa to musi być krem?? nie może gryźć małych kawałków brokuł?? Pomidorową to bym rzecz jasna bez śmietany Mu dała z ryżem lub makaronem A jogurt naturalny to już można?? Myślałam że mleko krowie to po 1 roku...? I tak serio serio zero przypraw i cukru do tego wszystkiego?? przecież to będzie niedobre:brzydal :
Możesz z kawałkami brokuła dać jak Ci pasi i jak młody zje . Jogurt naturalny dziś Ola jadła na śniadanie ja już daje i SZymek też tak dostawał . zaraz też jej zaczne dawać ser biały . Mozesz zrobić też ryż z musem jabłokowym i z jogurtem własnie . Albo do zupy dodać jogurtu zamoast śmietany . Mararoni bardzo zrobny z sosikiem pomidorowym takie ala spagetti jako oboad z kawałkami kurczaczka np. klops a z mięsa mielonego takiego gotowanego . Pomyśl co sami jecie i czy da się żeby było bez przypraw i nie smażone bo dzieciaki tak naprawde już dużo mogą jeść . Mozesz zrobić taki ala gulasz miesko duszone z warzywami i takim drobnym makaronem czy ryżem . Możesz dać kus kus z takim własnie klopsem z pielonego dziabiesz to widelcem i do tego ja sparzam pomidora i kroje bardzo drobno
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Edytowane przez ania p
Czas edycji: 2010-11-19 o 11:49
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 11:47   #993
aneczkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar aneczkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

megi ona jest gruba chyba w uszach
__________________
'...Życie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma..."
Maciuś 10-04-10
7-06-05 11 tc
20-12-14 10 tc
aneczkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 11:52   #994
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Ło matko!Pop ale dżaga z Ciebiegdybym nie wiedziała,że to Ty to bym nie poznała

Moja Ninka pospała 2 godziny i wstała w lepszym humorku

Ja na obiad sobie zrobiłam pilaw i kotleciki sojowe i o rany,ale jak ja kocham jeść

oooo mam już literkę"ć"ćććććććć dałam lapa do naprawy i nawet nie wiedziałam,że się to zrobiło

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez aneczkkaa Pokaż wiadomość
megi ona jest gruba chyba w uszach
Raczej nie inaczej-pop jest tak samo gruba jak megi
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 11:53   #995
Mysia1234
Raczkowanie
 
Avatar Mysia1234
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
GG do Mysia1234
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

tutaj są fajne przepisy http://przepisydladzieci.webpark.pl/8.htm
__________________
Wiktoria 21.03.2010 4190g, 57cm

Razem od 18.03.2005
Zaręczyny 29.07.2009
Ślubowaliśmy 12.02.2011
Mysia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:00   #996
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

A właśnie czytam to co aniap napisała o jedzeniu i przypomniało mi się,ze ja zrobiłam Ninie ten ryż z jabłkami na ciepło i nie tkneła tego,aż ją odrzucało-mi też nie smakowało.

Ja jutro zrobię właśnie klopsy z mielonego w sosiku koperkowym to mała zje razem ze mną.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Dziewczyny,a pieczarki od kiedy można?bo ja dużo rzeczy robię z pieczarkami i tak pytam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2010-11-19 o 11:59
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:02   #997
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A właśnie czytam to co aniap napisała o jedzeniu i przypomniało mi się,ze ja zrobiłam Ninie ten ryż z jabłkami na ciepło i nie tkneła tego,aż ją odrzucało-mi też nie smakowało.

Ja jutro zrobię właśnie klopsy z mielonego w sosiku koperkowym to mała zje razem ze mną.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Dziewczyny,a pieczarki od kiedy można?bo ja dużo rzeczy robię z pieczarkami i tak pytam

ja też nie przepadam ale Szymek rabał az miło . Ja mu jeszcze potem sypałam to cynamonem
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 12:02   #998
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Ania dziękuję Super jesteś! A jak zrobić potrawkę z mięskiem i warzywami (taką duszoną) nie podsmażając tego wcześniej?? Ja zawsze podsmażam i dopiero podlewam wodą i duszę ... My to z reguły mięsko jemy z grila elektrycznego ale młodemu bym robiła - problemu nie ma I mogę na dwa dni takie danie mieć?? Czy raczej nie powinno się przechowywać??

P0P jest mega gruba, ja nie wiem gdzie Wy oczy macie To samo megi! Będziemy rodziną spaślaków - tylko ja muszę trochę przytyć by im dorównać, bagatela jakieś 40kg

Mysia dzięki, przejrzę na pewno
__________________


Edytowane przez Gmyrelka
Czas edycji: 2010-11-19 o 13:43
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:02   #999
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Dziewczyny - muszę zrobić coś z tą moją pracą. Myślę poważnie o Klubie Malucha. Od czego zacząć?
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:02   #1000
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A właśnie czytam to co aniap napisała o jedzeniu i przypomniało mi się,ze ja zrobiłam Ninie ten ryż z jabłkami na ciepło i nie tkneła tego,aż ją odrzucało-mi też nie smakowało.

Ja jutro zrobię właśnie klopsy z mielonego w sosiku koperkowym to mała zje razem ze mną.


---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Dziewczyny,a pieczarki od kiedy można?bo ja dużo rzeczy robię z pieczarkami i tak pytam
Ja proszę o przepis na te klopsiki
__________________

Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:04   #1001
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

PoP ja wczoraj zakupiłam w biedronce za 19,9

Gmyrelka moje deserki:
jabłuszko z bananem-surowe zmiksowane
jabłuszko i machewka-surowe starte
jabłuszko prażone na mus z kruszonym biszkoptem i łyżeczką sinlac
ryż gotowany z jabłkiem
mus gruszkowy z biszkoptem
Dusiaka pisała:ryż gotowany z jabłuszkiem i 2 łyżeczki jogurtu naturalnego

ja cytrusków jeszcze nie daje bo on stale jakieś uczulenie dostaje ale banan niby tez cytrus,wiem,że cytrynki napewno nie może
też bym chciała juz dawać takie nasze zupki

Anakazar dajesz mielone?drobiowe?
ja narazie kupuje mu tylko wędlinę drobiową na kanapeczki

Megi zacznij od pracy bo możesz później klub malucha znaleźć np blisko pracy gdzies po drodze

Edytowane przez tylkooliwka
Czas edycji: 2010-11-19 o 12:07
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 12:05   #1002
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Megi - teraz jak TZ mnie nosi po schodach i narzeka że ja ciężka to też twierdzę że ten gips to dodatkowe 30 kg.
I co Ty na mój pomysł połączenia naszych rodzin???
To Ty działaj! A nie... na trupa teraz możesz, bo z gipsem ciężko się ruszyć
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:06   #1003
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Ja proszę o przepis na te klopsiki
Wciągnę obiadek i zaraz Ci napiszę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:15   #1004
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez aneczkkaa Pokaż wiadomość
megi ona jest gruba chyba w uszach
O wypraszam sobie!! W uszach to akurat szczupła jestem!!!! Reszta jest taka sobie A na zdjęciu to ukryte wszystko pod płaszczem
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:21   #1005
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Ja chyba chce otworzyć klub malucha. Muszę tylko zrobić sobie biznes plan i poszukać dofianansowań itd. A jak Igor urośnie to przedszkole, a późniejsz szkołę itd
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:25   #1006
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

oliwka jutro dam małej pierwszy raz

mieszamy mielone z małą łyżeczką mąki ziemniaczanej i z jajkiem(ja jeszcze do tego wrzucam koper albo natke pietuszki,bo tak lubię)formujemy klopsy,pózniej trzeba je obtoczyc w mące ziemniaczanej i na godzine czy 2 do lodówki.I tak wcześniej robiłam bulion z kostki rosołowej,a teraz jak dam dziecku to zrobię normalnie z warzyw i na wrzątek tego bulionu wrzucamy prosto z lodówki te klopsy i muszą sie gotowac,ale kurcze nie wiem ile,bo ja tak na oko je gotuje-jutro mogę zmierzyc czas i wam powiem.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:38   #1007
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Ja jak małą nauczę w koncyu gryźć to też będę jej gotowała. Jak na razie to nie ma mowy aby zjadła jakieś kotleciki. Jaguty i sery tyż nie bo skaza. Więc my tylko zupki i mleko i deserki. Ale pomalutku mam nadzieję że załapie o co chodzi z tym jedzeniem. NAsz logopeda powiedział że przegapiliśmy moment w którym się przechodzi na grudki. tak około 7 m.ż Ona wtedy nawet zaczeła je jeść ale się strasznie krztusiła i wymiotewała więc stwerdziłam że to jednak dla niej za wcześnie i poczekamy do 7 m. korygowanego. I teraz od nowa musimy ją nauczyć jeść. Więc czasami ja jej łyżkę a ona pawi puszcza więc ja następną łyżkę ( i mam ją nie przebierać i nie zwracać uwagi na jej wymioty - Latwo to powiedzieć ale w praktyce to nie takie łatwe) dopiero po trzecim pawie mam jej przestać dawać grudki. OD tygodnia stosujemy tą metodę i teraz już prawie nie wymiotuje. Ale na początku to 3 pawie to norma. Więc do kanapek długa droga

Megi - no są jeszcze inne pozycje. na boczku też można i na siedząco. I nie gips jest problemem tylko PAPIEROSY!!
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:46   #1008
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

P0P - to jak Ty siostrę dorobisz Oliwce? No chyba, ze znajdziesz szybko niepalacego -ale spiesz się!
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 12:51   #1009
aneczkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar aneczkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
O wypraszam sobie!! W uszach to akurat szczupła jestem!!!! Reszta jest taka sobie A na zdjęciu to ukryte wszystko pod płaszczem
hahahah a to przepraszam
__________________
'...Życie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma..."
Maciuś 10-04-10
7-06-05 11 tc
20-12-14 10 tc
aneczkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 13:09   #1010
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
oliwka jutro dam małej pierwszy raz

mieszamy mielone z małą łyżeczką mąki ziemniaczanej i z jajkiem(ja jeszcze do tego wrzucam koper albo natke pietuszki,bo tak lubię)formujemy klopsy,pózniej trzeba je obtoczyc w mące ziemniaczanej i na godzine czy 2 do lodówki.I tak wcześniej robiłam bulion z kostki rosołowej,a teraz jak dam dziecku to zrobię normalnie z warzyw i na wrzątek tego bulionu wrzucamy prosto z lodówki te klopsy i muszą sie gotowac,ale kurcze nie wiem ile,bo ja tak na oko je gotuje-jutro mogę zmierzyc czas i wam powiem.
ja robię takie pulpeciki ale właśnie z Twoimi ulubionymi pieczarkami
mieszane mielone,tak jak na kotlety bez chleba,dodaję natkę,obtaczam w mące i od razu na wodę wrzącą dodaję pieczarki przesmażone z cebulką,przyprawy,odrobin a sosu sojowo-grzybowego i zaklepuję sosik -pychotka
dużo bardziej smakuje mi taka wersja niż w sosie pomidorowym
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 13:22   #1011
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość
P0P - to jak Ty siostrę dorobisz Oliwce? No chyba, ze znajdziesz szybko niepalacego -ale spiesz się!
A kto powiedział że ojcem biologicznym musi być TZ. Przecież tak do końca to on nie jest pewny czy Oliwka jest jego

Tylko teraz przez en gips to ciężko mi poszukać jakiegoś dawcy nasienia
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 13:49   #1012
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

anakazar dzięki wielkie!! A czym doprawiasz to mięsko?? Bo takie niedoprawione to chyba bez smaku co?? I koperek albo pietruszke szatkujesz i mieszasz z tym mięsem?? I z tej wody w której je gotujesz powstaje taki jakby sosik??

megi
ja uważam że klub malucha to super pomysł!! W wawie jest masa prywatnych przedszkoli a mimo to nadal masa chętnych Jakbym dysponowała gotówką to bym z Tobą pokombinowała

oliwka dziękuje za pomysły na deserki Muszę zacząć Mu coś robić bo już mi się nie chce tych słoików kupować. A w awaryjnych sytuacjach zawsze można wrócić do nich jak obiadu nie będzie. Tylko jak pozna smak normalnego jedzenie to czy je jeszcze zechce
A te pieczarki to do wody wrzucasz czy mieszasz z mięsem?? Ja też kocham pieczarki!!
Aha, i jak się praży jabłko na mus???????????

Ano i na jaką ilość mięsa ta łyżka mąki ??

Jeszcze tylko 53 minuty i lece do domuuuuuuuuuuuuuuuuuu
__________________


Edytowane przez Gmyrelka
Czas edycji: 2010-11-19 o 14:10
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:24   #1013
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
anakazar dzięki wielkie!! A czym doprawiasz to mięsko?? Bo takie niedoprawione to chyba bez smaku co?? I koperek albo pietruszke szatkujesz i mieszasz z tym mięsem?? I z tej wody w której je gotujesz powstaje taki jakby sosik??


Ano i na jaką ilość mięsa ta łyżka mąki ??

Jeszcze tylko 53 minuty i lece do domuuuuuuuuuuuuuuuuuu
nie ma za co
ja zawsze robie mielone albo pulpety z 0,5 kg
no właśnie i tu mnie zabiłaś-czym doprawic to mięso,żeby było można podac dziecku

ja ze względu,że nie mam gdzie na swojej wsi kupic świeżej natki i koperku to mam w zamrażarce w pojemnikach gotowe,pokrojone już i koper i natke.Tak-wrzucam do mięska i mieszam.
Ja zawsze lubie do wszelakich sosów dodac pietruszke,bo dodaje fajnego smaku.
Jeśli nie dosyc gęsty sosik będzie to zagęszczam mąką.

olwika ja też zawsze do mielonego wrzucam musowo pieczarki i zresztą pcham je wszędzie gdzie można,a mam świetny przepis na pyszne placuszki z piersi z kurczaka i pieczarkami-jak chcecie to dam

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

A to jabłko to tak jak na szarlotke-chyba,że ktoś robi inaczej.
Po prostu na małym ogniu troszkę trzeba starte jabłuszko próżyc-tak z 10minut.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:24   #1014
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
nie ma za co
ja zawsze robie mielone albo pulpety z 0,5 kg
no właśnie i tu mnie zabiłaś-czym doprawic to mięso,żeby było można podac dziecku

ja ze względu,że nie mam gdzie na swojej wsi kupic świeżej natki i koperku to mam w zamrażarce w pojemnikach gotowe,pokrojone już i koper i natke.Tak-wrzucam do mięska i mieszam.
Ja zawsze lubie do wszelakich sosów dodac pietruszke,bo dodaje fajnego smaku.
Jeśli nie dosyc gęsty sosik będzie to zagęszczam mąką.

olwika ja też zawsze do mielonego wrzucam musowo pieczarki i zresztą pcham je wszędzie gdzie można,a mam świetny przepis na pyszne placuszki z piersi z kurczaka i pieczarkami-jak chcecie to dam
Chcemy chcemy!! Dobrze że jestem sama w pracy bo burczy mi w brzuchu tak że szok!! I dobrze że weekend za pasem, będę pichcić rodzince
No własnie czym to doprawić żeby dać dziecku... chyba ze dziecku oddzielnie i niedoprawione ...

A zauważyłyście że jak się ma małe dziecko to się wszystko zdrabnia nawet nie odnosząc się do Niego?? "jabłuszko, jogurcik, mięsko" itp
__________________


Edytowane przez Gmyrelka
Czas edycji: 2010-11-19 o 14:32
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:34   #1015
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Czy ja mogę odlać wywar z naszej zupy przed doprawieniem, dodać startą marchewkę, pietruszkę itp i zasypać ryżem i dać to młodemu?? Ewentualnie zagęścić jeszcze kleikiem ryżowym?? jemu bardzo smakowała ogórkowa moja - nie mogłabym Mu dać tylko bez przypraw ? albo pomidorówki?? Takiej nie z koncentratu tylko z prawdziwych pomidorów?? Czy soku z wyciskanych pomarańczy mogę Mu dać?? Bo akurat mam w domu siatkę?? I z dalszego ciągu serii pytań to co mogę Mu na deser dawać?? Bo już mnie nudzą te słoiki
Ja najczęściej robię zupy wielki gar, bez przypraw(troche ziół) i małemu jak już ugotowane odlewam tyle co do zamrażalki, i w słoiki, a reszte doprawiam dla mniebo ja taka leniwa matka jestem, i jak już mam tz wegetarianina co musze mu drugi obiad gotować to choć w ten sposób sobie życie ułatwiam.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:34   #1016
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Chcemy chcemy!! Dobrze że jestem sama w pracy bo burczy mi w brzuchu tak że szok!! I dobrze że weekend za pasem, będę pichcić rodzince
No własnie czym to doprawić żeby dać dziecku... chyba ze dziecku oddzielnie i niedoprawione ...
No właśnie chyba osobno trzeba.Ja jak robie mielone to zawsze wrzucam tylko specjalną przyprawę do mielonego kamisa-tam już jest wszystko co trzeba,bo mi się osobno wszystkie nie chcę

ok to pózniej napisze przepis

hehe Tobie burczy,a mi aż niedobrze i ciężko z nadmiaru-muszę sobie strzelic zielonej,żeby było mi trochę lżej
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:39   #1017
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
Laski o jakich Wy piszecie smoczkach i siateczka do dawania dziecku jedzenia?? Ja jakaś ciemna masa jestem

Dzięki Ania A brokułowa to musi być krem?? nie może gryźć małych kawałków brokuł?? Pomidorową to bym rzecz jasna bez śmietany Mu dała z ryżem lub makaronem A jogurt naturalny to już można?? Myślałam że mleko krowie to po 1 roku...? I tak serio serio zero przypraw i cukru do tego wszystkiego?? przecież to będzie niedobre:brzydal :
ja z przypraw daję ziola(bazylia, oregano, koperek, pietruszka) i już możesz dawać soli jopdowanej, ale troszkę, a nie tak jak dla nas
Jogurty naturalne dla dzieci super i chyba od 6 mc, ja jeszcze czasami daje biszkoptowy, albo soku malinowego dolewam. Dzieci nie znaja slodkiego to nie potrzebują, tak samo ze słonym

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Megi - Twojemu Igorowi też nic nie brakuje (jak to się kiedyś mówiło). Także cholerny przystojniak z niego. . Ale tak jak już kiedyś napisałam: zrobie sobie jeszcze jedną córeczkę i wydam za Igorka. I wtedy wszystkie 3 będziemy w jednej rodzinie. I na starość jak ja będę miała dobrze bo moje córki będą miały takie Młode fajne teściowe.
Następna co narzeka na figurę, a wygląda jak na foto. No ja wam już nie wierzę
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:45   #1018
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

madzia i Ty mrozisz sobie ten wywar?? I później na nim zupki dla Erwiego robisz?? Muszę opracować jakiś system coby Mu gotować. Teraz to sumie wszystko jedzący jest to aż szkoda wydawać na słoiki.

anakazar jam głodna okrutnie i czekam z notesikiem (a nie notesem) na przepis na nie placki a "placuszki"
__________________

Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:48   #1019
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Wy chcecie koty. a ja najchetniej jednego bym oddala-nie mam do niego cierpliwosci juz!




Anakazar, poczytaj o kroplach Bacha dla zwierząt-nie wiem czy na Lejdi by pomogły, ale kto wie-trzebaby najp[ierw przyczyne sikania zdiagnozowac i potem dobrac krople. Ja kiedys dawalam jednemu z kotów i była poprawa, choć rzyczyna inna. Nie wiem czy właściwie też do nich nie wrócimy. Mam kontakt do dziewczyny, ktora sie tym zajmuje jakby co.
Co do pierwszego to ja mam tak samo

Właśnie zaraz te krople wygogluje i poczytam.Dziękuje

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
madzia i Ty mrozisz sobie ten wywar?? I później na nim zupki dla Erwiego robisz?? Muszę opracować jakiś system coby Mu gotować. Teraz to sumie wszystko jedzący jest to aż szkoda wydawać na słoiki.

anakazar jam głodna okrutnie i czekam z notesikiem (a nie notesem) na przepis na nie placki a "placuszki"
grymeleczko to musisz dłuższą chwileczkę poczekac,bo anakazar ma burdeliczek na kompie i nie wie gdzie przepisiczek wkleiła
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:52   #1020
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Nasze mamusie to MĄDRE babeczki, jednak nie damy im przejąć pałeczki - III/ IV

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
madzia i Ty mrozisz sobie ten wywar?? I później na nim zupki dla Erwiego robisz?? Muszę opracować jakiś system coby Mu gotować. Teraz to sumie wszystko jedzący jest to aż szkoda wydawać na słoiki.
Ja gotuje normalne zupy, np krupnik ryżowy, barszcz, brokułowa itp, tylko z samymi ziolami, i takie ugotowane małemu zamrażam bez miksowania z kawałkami mięska. A reszte w garnku doprawiam pod siebie, i trochę jeszcze gotuję żeby przeszło i lepiej smakowało.
Potem jak potrzebuję to porcje rozmrazam, miksuje, i daję malemu.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

dobra wylanczam ten wizaz bo to już nałóg, wracam do domu, to niby pocztę dla niepoznaki sprawdzam i potem od razu odruchowo wizaz, a potem mi czasu braknie. Heh muszę rachunki popłacić małego nakarmić, i tż żurek wegetariański ugotować coby młodszej nie znalazł
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.