Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-05, 11:11   #1021
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Dziwi mnie jak mozna wpasc na pomysl zeby walczyc z dzikami w miescie poprzez zasiedlenie okolicznych lasow wrogami dzika czyli niedzwiedziami, wilkami czy... krokodylami

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:18   #1022
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dziwi mnie jak mozna wpasc na pomysl zeby walczyc z dzikami w miescie poprzez zasiedlenie okolicznych lasow wrogami dzika czyli niedzwiedziami, wilkami czy... krokodylami

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Krokodyl w wielkom miescie 🤩
Gdzie takie cuda?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:36   #1023
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez hakeryeah Pokaż wiadomość
A w czym jesteś dziwna?

To nie było tak, że szukałaś aż trafiłaś na tę diagnozę, którą chciałaś otrzymać?
Nie sądzę. Nigdy nie sądziłam, że mam aspergera, ba, miałam to na studiach (jestem pedagogiem) i w życiu nie odniosłam tego do siebie. Dopiero psychoterapeutka mi to zasugerowała, całkiem niedawno).

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 11:56   #1024
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 146
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie sądzę. Nigdy nie sądziłam, że mam aspergera, ba, miałam to na studiach (jestem pedagogiem) i w życiu nie odniosłam tego do siebie. Dopiero psychoterapeutka mi to zasugerowała, całkiem niedawno).

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To bardzo częste, że przegapia się takie "lekkie" przypadki autyzmu, zwłaszcza u dziewczynek, które presja społeczna zmusza do dobrego maskowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 12:00   #1025
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89024885]Krokodyl w wielkom miescie

Gdzie takie cuda?[/QUOTE]Debica.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 13:11   #1026
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Debica.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Te krokodyle wydają się bardzo interesującą opcją.
Zwłaszcza w naszym klimacie.
Jeszcze anakondy bym proponowała i może parkę tyranozaurów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 13:30   #1027
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mnie bardziej dziwi, że w dobie nauki ludzie wierzą, że ziemia jest płaska a ze szczepionkami wprowadzane są czipy

nie da się jednoznacznie udowodnić, że jakieś nadprzyrodzone moce, zjawiska paranormalne czy nawet bóg nie istnieje. obecny stan nauki nie dostarcza narzędzi które pozwoliłyby takie rzeczy jednoznacznie potwierdzić lub jednoznacznie wykazać, że nie istnieją. istnieją przesłanki aby z dużą dozą pewności stwierdzić, że coś nie działa/nie istnieje, jednak rzadko kiedy będzie to 100 % pewności. więc pozostaje pewne pole do interpretacji


płaskość ziemi, brak czipów w szczepionkach itp już się sprawdzić da a jednak ludzie w to wierzą. to mnie bardziej dziwi.
Tylko że to nie jest tak, że ktoś jest antyszczepionkowcem, bo nie wie, że można coś udowodnić. Ci ludzie przecież wierzą w 'dowody', tyle że zmanipulowane, na poparcie swoich teorii. Jednak sprowadzanie tego do głupoty ludzkiej jest po prostu ignorancją albo brakiem wiedzy. Mechanizmy wpadania ludzkości w teorie spiskowe są bardzo złożone i trochę bardziej skomplikowane. W naszym kraju nie edukuje się ludzi jak sprawdzać informacje, jak pokonywać błędy myślowe, więc podatność an te mechanizmy psychologiczne jest tym większa, co się uwidoczniło w przypadku tej pandemii. Zresztą niejeden lekarz/student kierunku na wydziale lekarskim dalej w to wierzy, to nie jest takie hop siup, brak edukacji czy głupota, teorie spiskowe to bardzo ciekawy mechanizm i niestety łatwo w niego wpaść

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
kto normalny robi sobie dzieci z takimi typami....
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a jak ojciec dziecka ODMAWIA zajęcia się nim nawet przez godzinę, no to od takiego faceta to się ucieka w podskokach, a nie narzeka koleżankom w pracy jak to nie można wyjść spokojnie sobie butów kupić, bo facet nie zostanie z dzieckiem
Bla, bla, bla, a jak się jest alkoholikiem to się idzie na terapię, a jak się ma przemocowego męża to się zabiera 2-miesięczne dziecko i bez pieniędzy, bez pracy ucieka nawet o 2 w nocy w grudniu jak najdalej od tego przemocowca, a jak się ma depresję to się idzie do psychiatry, a jak się jest otyłym to się przestaje wpiep.ać i zaczyna biegać, bo otyłość to choroba, miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca typu II, szybsza śmierć. O, jakie [złe słowo]

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić jak się jest kobietą od dziecka mającą złe wzorce i np. rodziców, którzy od dziecka przekraczają Twoje granice i, może nawet nieświadomie (bo sami mieli takie wzorce) wpajają Ci szkodliwe przekonania. Bardzo ciężko zdać sobie sprawę z tego, że ma się problem, złe wzorce postępowania (nie tylko w sprawie związków), z tego wychodzi się latami i takie łatwe pisanie i traktowanie tych kobiet jako głupich czy samych proszących się o płacz jest skrajnie nieempatyczne i po prostu przykro się to czyta. Poza tym sorry, ale rozwód w sytuacji kiedy ledwo co się urodziło, niejako poświęciło karierę zawodową to nie jest takie hop siup, zbytnio to upraszczasz pisząc, że co za problem zostać samotną matką, często bez pracy, z małym dzieckiem. Nie wiem czemu tak łatwo oceniasz takie kobiety, samo zdanie sobie sprawy, że ma się szkodliwe przekonania czasami zajmuje lata albo nigdy się nie udaje, trzeba trafić na właściwą osobę, na jakiś trop, zapłacić za kosztowną terapię, która zwykle ciągnie się latami. A że Ty nie miałaś nigdy złych wzorców i zaburzeń osobowości czy innych zaburzeń psychicznych (swoją drogą zaburzenia osobowości to bardzo powszechny problem, czasami szacuje się, że nawet kilkadziesiąt procent ludzkości ma takie problemy) - good for you, ale nie oceniaj tak łatwo ludzi, którzy nie mieli tyle szczęścia. Zresztą nigdy nie znasz sytuacji, jakie warunki bytowe ma taka kobieta, żeby oczekiwać, że jeszcze tego samego dnia weźmie spakuje walizkę, weźmie bobasa pod pachę i po prostu się wyniesie nie wiadomo za co, gdzie i w jaki sposób

Strasznie denerwuje mnie takie sprowadzanie wszystkiego do ludzkiej głupoty i ocenianie z perspektywy uprzywilejowanej osoby ludzi, którzy nie mają w życiu tak łatwo

W temacie wątku: nie rozumiem czemu ludzie tak bardzo boją się o swoje CENNE DANE. Nie założę konta, bo będą mieli mojego maila (słynna drama z Mają Staśko i zestawem Maty). Albo czytałam to wczoraj na jakimś wątku, że kogoś dziwi, że ludzie na grupach na fb z prywatnego konta piszą, że chcą kupić nowy odkurzacz z mężem, bo się wprowadzili do nowego mieszkania i kogoś zdziwiło, że ktoś tak nieodpowiedzialnie dysponuje swoimi danymi na publicznym forum. Autentycznie mnie zadziwia co jakiś potencjalny psychopata grasujący na grupce z RTV AGD miałby zrobić z informacją, że Bogusława Lempart ma męża o imieniu Tomek i ostatnio się przeprowadzili i szukają niedrogiego, cichego odkurzacza

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-12-05 o 14:42 Powód: Słownictwo.
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-05, 13:39   #1028
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Te krokodyle wydają się bardzo interesującą opcją.

Zwłaszcza w naszym klimacie.

Jeszcze anakondy bym proponowała i może parkę tyranozaurów.
W sumie to jest to chyba dosc dobry pomysl, ktory faktycznie rozwiaze problem. Jak po miescie beda latac niedzwiedzie, wilki i krokodyle to dziki juz wtedy nie beda problemem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 13:41   #1029
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
W sumie to jest to chyba dosc dobry pomysl, ktory faktycznie rozwiaze problem. Jak po miescie beda latac niedzwiedzie, wilki i krokodyle to dziki juz wtedy nie beda problemem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Rozbawilas mnie prawdziwie radykalne rozwiazanie problemu

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2021-12-05 o 13:44
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 14:04   #1030
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Kurczę, Wy się śmiejcie, ale ja w PL mieszkałam na osiedlu terroryzowanym przez dziki, które tak się rozbestwiły, że goniły mieszkańców, jeśli miały taki kaprys. Jeśli zdarzłało mi się wracać w nocy to wejście na klatkę schodową oznaczało slalom między dzikami
A jeszcze jak się trafiła locha z małymi to w ogóle na widok człowieka ruszała do szarży.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 14:46   #1031
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kurczę, Wy się śmiejcie, ale ja w PL mieszkałam na osiedlu terroryzowanym przez dziki, które tak się rozbestwiły, że goniły mieszkańców, jeśli miały taki kaprys. Jeśli zdarzłało mi się wracać w nocy to wejście na klatkę schodową oznaczało slalom między dzikami
A jeszcze jak się trafiła locha z małymi to w ogóle na widok człowieka ruszała do szarży.
A gdyby po Twoim osiedlu grasowaly niedzwiedzie, wilki i krokodyle zostalabys w domu
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-05, 15:05   #1032
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89025116]A gdyby po Twoim osiedlu grasowaly niedzwiedzie, wilki i krokodyle zostalabys w domu [/QUOTE]

Albo zostałabym traperem
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 15:19   #1033
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-12-05 o 15:28
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 16:16   #1034
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To ja jednak nie mam KZM.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 17:31   #1035
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Wyłączajcie na noc dźwięk w telefonie. Mi dzięki temu udało się kiedyś uniknąć obudzenia o 7 rano już kilka razy, gdy któraś z koleżanek nie przyszła w weekend do pracy. Doszły wtedy do wniosku, że skoro nie miałam rodziny, to będę na każde zawołanie. Ni czorta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Wyłączyć dźwięki albo tryb samolotowy albo ustawić nie przeszkadzać i przyjmować połączenia od wybranej grupy. Inna kwestia jest taka, że ja nie rozumiem dzwonienia z pierdołami o takiej godzinie. Ja zawsze staram się dzwonić tak po 9-10 i potem max do 20-21 chyba, że to ktoś bliski wiem jaki ma rozkład dnia i że inne pory mu nie przeszkadzają.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89023078]Ja mam wyłączone powiadomienia od wszystkich apek, głównie na skutek koronawirusa. Na początku ludzie siedzieli w domu, nakręcali się, nawalali mi setki wiadomości, powiadomienia dosłownie co chwilę, a ja normalnie chodziłam do pracy, tylko lekko skrócone godziny na początku miałam. I tak trochę nie bardzo, żeby telefon ciągle się odzywał w pracy, to nieprofesjonalne. No i nie chciało mi się tłumaczyć i odpowiadać na pytanie "kto tak tyle do ciebie pisze".
Zdarzyło mi się też mieć wyłączony telefon przez miesiąc, bo się rozładował i nie chciało mi się go podłączyć do prądu [/QUOTE]

Można wyłączyć powiadomienia, ale można też wyłączyć same dźwięki. Mnie strasznie denerwuje jak niektórzy ludzie w pracy mają dźwięki ustawione na full i co chwilę powiadomienie albo ktoś dzwoni i jakaś durnowata melodyjka. Najlepiej jeszcze jak ta osoba wyjdzie i zostawi tel, a reszta rozmawia przez telefon służbowo albo ktoś przychodzi coś załatwić i trzeba ten dzwonek przekrzykiwać

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89024202]Dziwi mnie dlaczego beznadziejne książki, mają tak dobre oceny.
Ogólnie się przyzwyczaiłam, że jakieś romanse i inne greye tak mają.
No ale chciałam poczytać jakaś obyczajowke. Czasem lubię. Znalazłam ze swiatecznym motywem w tle. Patrzę ocena 7,5 na lubimy czytać, recenzję prawie same dobre. Myślę, super. Kupuje.
I czuję się jakbym czytała trudne sprawy. Język jak dla przedszkola. Dialogi denne i prostackie.
Jakim cudem takie książki się przebijają, to ja serio nie wiem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Mnie też to dziwi, że ludzie aż tak różnie mogą coś odbierać. Ogólnie zwykle oceny są w miarę rzetelne, ale zdarzyło mi się, że książka miała wysokie oceny, a ja nie mogłam przez nie przebrnąć. Ja zwykle staram się wybierać książki, które mają dobre opinie, ale mają ich też dużo i nie są całkiem nowością.

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Jeśli to względna nowość, to dużo opinii na LC pochodzi z instagrama, gdzie bookstagramerki dostają książki za darmo od wydawnictw celem napisania recenzji. Często się zdarza, że te recenzje nie są szczere (bo skoro dostały od wydawnictwa, to boją się napisać niepochlebna opinie, żeby nie stracić dalszych współprac), albo wręcz książka nie została dokładnie przeczytana, bo tyle ich przewija się przez ręce danej bookstagramerki. Dziwi mnie ten pęd po ilość książek i obserwatorów na insta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe, że tak jest. Mnie dziwi jak Ci ludzie są w stanie przeczytać tyle książek, więc jest bardzo prawdopodobne, że są czytane po łebkach. No chyba, że ktoś nie robi nic tylko czyta książki całymi dniami.

[1=d1f8ef2008dea6bb47d7416 400721be959008b42_63b3700 256c75;89025009]Tylko że to nie jest tak, że ktoś jest antyszczepionkowcem, bo nie wie, że można coś udowodnić. Ci ludzie przecież wierzą w 'dowody', tyle że zmanipulowane, na poparcie swoich teorii. Jednak sprowadzanie tego do głupoty ludzkiej jest po prostu ignorancją albo brakiem wiedzy. Mechanizmy wpadania ludzkości w teorie spiskowe są bardzo złożone i trochę bardziej skomplikowane. W naszym kraju nie edukuje się ludzi jak sprawdzać informacje, jak pokonywać błędy myślowe, więc podatność an te mechanizmy psychologiczne jest tym większa, co się uwidoczniło w przypadku tej pandemii. Zresztą niejeden lekarz/student kierunku na wydziale lekarskim dalej w to wierzy, to nie jest takie hop siup, brak edukacji czy głupota, teorie spiskowe to bardzo ciekawy mechanizm i niestety łatwo w niego wpaść





Bla, bla, bla, a jak się jest alkoholikiem to się idzie na terapię, a jak się ma przemocowego męża to się zabiera 2-miesięczne dziecko i bez pieniędzy, bez pracy ucieka nawet o 2 w nocy w grudniu jak najdalej od tego przemocowca, a jak się ma depresję to się idzie do psychiatry, a jak się jest otyłym to się przestaje wpiep.ać i zaczyna biegać, bo otyłość to choroba, miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca typu II, szybsza śmierć. O, jakie [złe słowo]

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić jak się jest kobietą od dziecka mającą złe wzorce i np. rodziców, którzy od dziecka przekraczają Twoje granice i, może nawet nieświadomie (bo sami mieli takie wzorce) wpajają Ci szkodliwe przekonania. Bardzo ciężko zdać sobie sprawę z tego, że ma się problem, złe wzorce postępowania (nie tylko w sprawie związków), z tego wychodzi się latami i takie łatwe pisanie i traktowanie tych kobiet jako głupich czy samych proszących się o płacz jest skrajnie nieempatyczne i po prostu przykro się to czyta. Poza tym sorry, ale rozwód w sytuacji kiedy ledwo co się urodziło, niejako poświęciło karierę zawodową to nie jest takie hop siup, zbytnio to upraszczasz pisząc, że co za problem zostać samotną matką, często bez pracy, z małym dzieckiem. Nie wiem czemu tak łatwo oceniasz takie kobiety, samo zdanie sobie sprawy, że ma się szkodliwe przekonania czasami zajmuje lata albo nigdy się nie udaje, trzeba trafić na właściwą osobę, na jakiś trop, zapłacić za kosztowną terapię, która zwykle ciągnie się latami. A że Ty nie miałaś nigdy złych wzorców i zaburzeń osobowości czy innych zaburzeń psychicznych (swoją drogą zaburzenia osobowości to bardzo powszechny problem, czasami szacuje się, że nawet kilkadziesiąt procent ludzkości ma takie problemy) - good for you, ale nie oceniaj tak łatwo ludzi, którzy nie mieli tyle szczęścia. Zresztą nigdy nie znasz sytuacji, jakie warunki bytowe ma taka kobieta, żeby oczekiwać, że jeszcze tego samego dnia weźmie spakuje walizkę, weźmie bobasa pod pachę i po prostu się wyniesie nie wiadomo za co, gdzie i w jaki sposób

Strasznie denerwuje mnie takie sprowadzanie wszystkiego do ludzkiej głupoty i ocenianie z perspektywy uprzywilejowanej osoby ludzi, którzy nie mają w życiu tak łatwo

W temacie wątku: nie rozumiem czemu ludzie tak bardzo boją się o swoje CENNE DANE. Nie założę konta, bo będą mieli mojego maila (słynna drama z Mają Staśko i zestawem Maty). Albo czytałam to wczoraj na jakimś wątku, że kogoś dziwi, że ludzie na grupach na fb z prywatnego konta piszą, że chcą kupić nowy odkurzacz z mężem, bo się wprowadzili do nowego mieszkania i kogoś zdziwiło, że ktoś tak nieodpowiedzialnie dysponuje swoimi danymi na publicznym forum. Autentycznie mnie zadziwia co jakiś potencjalny psychopata grasujący na grupce z RTV AGD miałby zrobić z informacją, że Bogusława Lempart ma męża o imieniu Tomek i ostatnio się przeprowadzili i szukają niedrogiego, cichego odkurzacza[/QUOTE]

Ale tu raczej nie chodziło o jakieś skrajne patologie. Nikt nikogo nie musi lać ani być alkoholikiem żeby związek był nieudany. Tworzyć go mogą normlani, porządni ludzie tylko zwyczajnie się niedopasować lub sobą znudzić, a na siłę chcą to ratować.

Z tymi danymi to jest tak, że ludzie popadają z jednej przesady w drugą. Albo podają wszystko łącznie z adresem albo wszystkiego się boją. Mam znajomego co on wyłącza internet bo go ktoś może śledzić, że jest w domu albo, że gdzieś jedzie. I pytania czy masz konto tu albo tu, bo on sam nie założy, a chce coś zamówić
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 17:41   #1036
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim w końcu poznałam odpowiedź na pytanie "czemu jestem dziwna", które zadaje sobie od dziecka. Teraz już wiem mogę teraz szukac terapii stricte dopasowanej do ZA i mam nadzieję trafić na terapeutę, który nie będzie mi mówił "POWINNAŚ WYBACZYĆ". co mi to daje, (uwaga ŻART) jak czegoś nie ogarnę to mogę powiedzieć "mam aspergera" i mi nikt nie powie, żem dziwak.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Co takiego jest w Tobie dziwnego?
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 18:29   #1037
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Mnie zawsze dziwiły te doniesienia o dzikach, które opanowały osiedla, albo goniły kogoś w lesie. Przez 29 lat życia nigdy w życiu nie widziałam dzika na wolności, chociaż połowę z tego czasu mieszkałam blisko lasu i z polami z jednej strony, a urlopy też spędzam gdzieś w górach i lasach. Musiałam jechać na urlop do miasteczka na drugim końcu Polski, żeby dziki zobaczyć na wolności
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 18:32   #1038
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89025364]Mnie zawsze dziwiły te doniesienia o dzikach, które opanowały osiedla, albo goniły kogoś w lesie. Przez 29 lat życia nigdy w życiu nie widziałam dzika na wolności, chociaż połowę z tego czasu mieszkałam blisko lasu i z polami z jednej strony, a urlopy też spędzam gdzieś w górach i lasach. Musiałam jechać na urlop do miasteczka na drugim końcu Polski, żeby dziki zobaczyć na wolności [/QUOTE]

Dziki maja swietny węch, wchodzą do miast żeby pożywić się na ludzkich śmieciach.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 18:37   #1039
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89025364]Mnie zawsze dziwiły te doniesienia o dzikach, które opanowały osiedla, albo goniły kogoś w lesie. Przez 29 lat życia nigdy w życiu nie widziałam dzika na wolności, chociaż połowę z tego czasu mieszkałam blisko lasu i z polami z jednej strony, a urlopy też spędzam gdzieś w górach i lasach. Musiałam jechać na urlop do miasteczka na drugim końcu Polski, żeby dziki zobaczyć na wolności [/QUOTE]Gdynia, skwer Kościuszki, centrum miasta, dziki regularnie plądrowały klomby, niszczyły śmietniki okolicznych knajp w poszukiwaniu żarcia. Spotkać loche z małymi o 5 rano to zadba rewelacja.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-05, 18:40   #1040
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89025374]Gdynia, skwer Kościuszki, centrum miasta, dziki regularnie plądrowały klomby, niszczyły śmietniki okolicznych knajp w poszukiwaniu żarcia. Spotkać loche z małymi o 5 rano to zadba rewelacja.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]


No, dla mnie to drugi koniec kraju Dziki na wolności widziałam w Helu, więc te same okolice.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 18:50   #1041
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

U nas na osiedlu dziki to norma,ale mam las za płotem,obrzeża,w sumie mieszkamy na ich terenie i wielu innych zwierząt. Kiedyś mieszkając bliżej centrum spotkałam lisa na osiedlu,to był lekki szok. Ale w sumie obok też były łąki i las.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 18:57   #1042
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Ja mieszkam na Śląsku i w co najmniej dwóch miastach widziałam ostrzeżenia przed dzikami a i ich ślady w centrum miasta (wyryte skwery)
A ostatnio widziałam małego dzika biegającego w parku przy pałacu w Pławniowicach

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2021-12-05 o 18:59
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 18:57   #1043
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Ja ostatnio w centrum Katowic widziałam lisa. Albo mi się przywidziało, tylko w takim razie nie wiem co to mógł być za zwierz. W dziki goniące ludzi wierzę, bo koleżanka miała z nimi styczność na śmietniku akademikowym
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 19:05   #1044
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio w centrum Katowic widziałam lisa. Albo mi się przywidziało, tylko w takim razie nie wiem co to mógł być za zwierz. W dziki goniące ludzi wierzę, bo koleżanka miała z nimi styczność na śmietniku akademikowym
Ja widuje lisy regularnie w Londynie, więc w ogóle mnie to nie dziwi.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 19:22   #1045
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Moi rodzice mieszkają dość blisko lasu. Coraz częściej się zdarza, że działki i ogrody domów, które są najbliżej tego lasu są całe zryte przez dziki. Ogólnie kiepsko. Pomijam już fakt, że robią szkody, to nie chciałaby wejść w drogę takiemu dzikowi.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 19:35   #1046
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89025364]Mnie zawsze dziwiły te doniesienia o dzikach, które opanowały osiedla, albo goniły kogoś w lesie. Przez 29 lat życia nigdy w życiu nie widziałam dzika na wolności, chociaż połowę z tego czasu mieszkałam blisko lasu i z polami z jednej strony, a urlopy też spędzam gdzieś w górach i lasach. Musiałam jechać na urlop do miasteczka na drugim końcu Polski, żeby dziki zobaczyć na wolności [/QUOTE]W Trójmieście jest ich pełno. Ja nie mieszkam przy lasie, ale spotykam je przy okazji w różnych miejscach.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 19:45   #1047
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Wielkopolska to samo. Osobiście dwa razy spotkałam dziki, natomiast regularnie widać wyryte przez nie trawy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 19:50   #1048
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89025432]W Trójmieście jest ich pełno. Ja nie mieszkam przy lasie, ale spotykam je przy okazji w różnych miejscach.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Tak, jest tu ich pełno wszędzie, ryja po osiedlach, łażą po uliczkach, plaży, deptakach, parkach, niestety tez ulicach i szlakach konnych i rowerowych wiec zdarzają się wypadki.
Ale tyle lat tu żyję a nie słyszałam nigdy, żeby kogokolwiek goniły, atakowały, czy jakieś inne zatargi. Co najwyżej śmiecie porozwalają jak niezabezpieczone. No i trawniki okropnie niszczą wszędzie.

Na ogół obie strony się kulturalnie ignorują po prostu i co najwyżej dzik ludzia, albo ludź dzika nastraszy samą swoją obecnością.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 20:11   #1049
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

[1=d1f8ef2008dea6bb47d7416 400721be959008b42_63b3700 256c75;89025009](...)

A że Ty nie miałaś nigdy złych wzorców i zaburzeń osobowości czy innych zaburzeń psychicznych (swoją drogą zaburzenia osobowości to bardzo powszechny problem, czasami szacuje się, że nawet kilkadziesiąt procent ludzkości ma takie problemy) - good for you, ale nie oceniaj tak łatwo ludzi, którzy nie mieli tyle szczęścia. Zresztą nigdy nie znasz sytuacji, jakie warunki bytowe ma taka kobieta, żeby oczekiwać, że jeszcze tego samego dnia weźmie spakuje walizkę, weźmie bobasa pod pachę i po prostu się wyniesie nie wiadomo za co, gdzie i w jaki sposób

Strasznie denerwuje mnie takie sprowadzanie wszystkiego do ludzkiej głupoty i ocenianie z perspektywy uprzywilejowanej osoby ludzi, którzy nie mają w życiu tak łatwo
[/QUOTE]

Ciebie denerwuje sprowadzanie wszystkiego do ludzkiej głupoty, a mnie denerwuje usprawiedliwianie ludzkiej głupoty na miliard różnych sposobów, byleby tylko nie zauważyć żadnej winy w sobie. taki system, takie wychowanie, "to nie jest takie poste". no nie jest proste, ale też nie jest niemożliwe.

no i sama robisz dokładnie to co Cię rzekomo tak strasznie denerwuje. oceniasz mnie nie mając najmniejszego pojęcia o moim życiu. nie wiesz co miałam, a czego nie miałam. tak krytykujesz moje oceniające posty a sama co zrobiłaś? czy może pseudoanalizy w Twoim wykonaniu już Cię tak strasznie nie denerwują?

a tak na koniec. kontekst. polecam dowiedzieć się co to jest i jakie znaczenie nadaje rozmowie. wyrywanie moich postów z kontekstu i dramatyzowanie powoduje, że ciężko brać Cię na poważnie.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-12-05 o 20:14
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 20:19   #1050
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
Ciebie denerwuje sprowadzanie wszystkiego do ludzkiej głupoty, a mnie denerwuje usprawiedliwianie ludzkiej głupoty na miliard różnych sposobów, byleby tylko nie zauważyć żadnej winy w sobie. taki system, takie wychowanie, "to nie jest takie poste". no nie jest proste, ale też nie jest niemożliwe.

no i sama robisz dokładnie to co Cię rzekomo tak strasznie denerwuje. oceniasz mnie nie mając najmniejszego pojęcia o moim życiu. nie wiesz co miałam, a czego nie miałam. tak krytykujesz moje oceniające posty a sama co zrobiłaś? czy może pseudoanalizy w Twoim wykonaniu już Cię tak strasznie nie denerwują?

a tak na koniec. kontekst. polecam dowiedzieć się co to jest i jakie znaczenie nadaje rozmowie. wyrywanie moich postów z kontekstu i dramatyzowanie powoduje, że ciężko brać Cię na poważnie.
W jaki sposób kontekst zmienia wydźwięk Twojej wypowiedzi? Oświeć mnie, proszę. Nie oceniłam Ciebie nigdzie, tylko Twoje podejście do tego co inni powinni, a co nie bez żadnego wglądu w ich sytuację.
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-23 16:24:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.