Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-14, 11:18   #1021
Keithlyn
Zadomowienie
 
Avatar Keithlyn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 760
Dot.: swędząca skóra głowy

o kurka
bede musiała odstawić...
Keithlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 16:02   #1022
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: swędząca skóra głowy

Dziewczyny od paru dni swedzi mnie głowa i nasilil mi sie łupież równiez czuje jakby mi cos chodziło po głowie i zaraz sie po tym miejscu drapie i wypada włos

Probowalam rozne szampony przeciwlupiezowe ale tylko podraznialy mi skalp i tak sie tez stalo po ostatnim myciu Head&Shoulder i póki co dalej sie utrzymyje i swedzenie i łupież . Myłam Nizoralem ale podraznil mi głowe , Vichy efekt byl ale do polowy butelki pózniej czar prysł , uzywalam jakiegoś szamponu z Kofeina ale po dwóch razach wyzuciłam go bo najbardziej z tych wszystkich szamponów zrobił mi spusztoszenie na głowie .TEraz czekam na Selsun Blue czytalam o nim dobre opinie . W domu posiadam również Emolium ale emulsje nawilzajaca jeszcze jej nie uzywalam czy moze pomoc przy swedzeniu ?? Dodam ze wlosy przetłuszczaja mi sie natychmiast przez ten cholerny łupież i głowe niestety musze myc codziennie
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 18:48   #1023
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Pokaż wiadomość
Dziewczyny od paru dni swedzi mnie głowa i nasilil mi sie łupież równiez czuje jakby mi cos chodziło po głowie i zaraz sie po tym miejscu drapie i wypada włos

Probowalam rozne szampony przeciwlupiezowe ale tylko podraznialy mi skalp i tak sie tez stalo po ostatnim myciu Head&Shoulder i póki co dalej sie utrzymyje i swedzenie i łupież . Myłam Nizoralem ale podraznil mi głowe , Vichy efekt byl ale do polowy butelki pózniej czar prysł , uzywalam jakiegoś szamponu z Kofeina ale po dwóch razach wyzuciłam go bo najbardziej z tych wszystkich szamponów zrobił mi spusztoszenie na głowie .TEraz czekam na Selsun Blue czytalam o nim dobre opinie . W domu posiadam również Emolium ale emulsje nawilzajaca jeszcze jej nie uzywalam czy moze pomoc przy swedzeniu ?? Dodam ze wlosy przetłuszczaja mi sie natychmiast przez ten cholerny łupież i głowe niestety musze myc codziennie
Może spróbuj zrobić domową maskę na włosy. 2 żółtka, łyżeczka miodu, trochę odżywki naturalnej, można dodać jakiś naturalny olej jeżeli masz w domu (nie jakiś kuchenny ), aloes. Potrzymaj 15minut i bardzo dokładnie zmyj. Wrzuć odżywkę nawilżającą. I sprawdź czy będzie lepiej. Być może Twój problem to przesuszony skalp, na to żaden szampon nie pomoże (w sensie nie naprawi sytuacji).
Ja np. wczoraj zrobiłam sobie maskę olej rycynowy, żółtko i trochę olejku (już nie pamiętam jakiego) i spodziewałam się przesuszenia a jest wręcz przeciwnie. Komfort głowy super a włosy piękne. Widać rycyna też w miarę pasuje do skóry głowy, pod warunkiem raczej, że nie za często, bo ma jednak ponoć właściwości wysuszające.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 20:49   #1024
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomości: 655
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może spróbuj zrobić domową maskę na włosy. 2 żółtka, łyżeczka miodu, trochę odżywki naturalnej, można dodać jakiś naturalny olej jeżeli masz w domu (nie jakiś kuchenny ), aloes. Potrzymaj 15minut i bardzo dokładnie zmyj. Wrzuć odżywkę nawilżającą. I sprawdź czy będzie lepiej. Być może Twój problem to przesuszony skalp, na to żaden szampon nie pomoże (w sensie nie naprawi sytuacji).
Ja np. wczoraj zrobiłam sobie maskę olej rycynowy, żółtko i trochę olejku (już nie pamiętam jakiego) i spodziewałam się przesuszenia a jest wręcz przeciwnie. Komfort głowy super a włosy piękne. Widać rycyna też w miarę pasuje do skóry głowy, pod warunkiem raczej, że nie za często, bo ma jednak ponoć właściwości wysuszające.

Ok dziękuje Napewno wypróbuje A zmyć to szamponem czy normalnie wodą badz inna odzywka ??

Edytowane przez Blackbejbe
Czas edycji: 2012-08-14 o 20:53
Blackbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:24   #1025
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: swędząca skóra głowy

ja polecam CERKOGEL 10% mocznika kosztuje okolo 12-14zł, odkąd uzywam szamponu emolium, i tego zelu, problem swedzącej skóry głowy znikł, polecam spróbuj
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:08   #1026
Rominka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: swędząca skóra głowy

Dziewczyny! 1025 odpowiedzi w temacie i może się Wam wydawać, że dawanie odpowiedzi na kolejne pytanie nie ma sensu ale muszę Wam powiedzieć (specjalnie zarejestrowałam się na tym forum) jak ogromne ma to znaczenie dla mnie! Dodałyście mi otuchy bo wiem, że nie siedzę w tym problemie sama. Nie cieszę się z Waszych problemów a mam teraz świadomość że to nie tylko mój problem. Znajomi i rodzina nie rozumieją mnie. Nie wiedzą jakie to uczucie kiedy swędzenie aż boli...i kiedy ból przeplata się z parzeniem i swędzeniem. Nie rozumieją bo na zewnątrz nie widać mojego cierpienia. Po kolejnych wizytach u dermatologa po których czułam się jak idiotka (bo lekarze patrzeli na mnie jak na wariatkę..."nic nie widać...co ją tam swędzi?"), po mnóstwie pieniędzy wydanych na tabletki lub szampony odechciało mi się już wszystkiego. Nikt mi nie wierzył że np parzą i swędzą okolice gdzie na czole zaczynają się włosy - przecież nic nie widać! Nic nie jest nawet zaczerwienione! Sypie mi się jedynie trochę jakby łupież (taki maluśki ale dużo go) no i włosy wypadają. Zauważyłam że jak skalp swędzi to brwi też zaczynają. Taki efekt domino.
Jednak to co piszecie dodaje mi otuchy!
Sprawdziłam szampon...była lekka poprawa ale znowu się zaczęło (w składzie SLS). Spróbuje szampon dla dzieci i może wodę najpierw przefiltruję. Myje włosy niestety codziennie bo się przetłuszczają. Skóra sucha a włosy tłuste.
Mam prośbę...zauważyłam że jest lekka poprawa kiedy nawilżę włosy. Czytałam Wasze porady ale jestem zielona w te klocki. Potrzebuje przepis na maskę ale taki przepis dla idiotek - czyli jak co robić krok po kroku.

Przepraszam za długiego posta. Taki trochę terapeutyczny ponieważ muszę to z siebie zrzucić a nikt mnie nie potrafi zrozumieć....

Pozdrawiam!
Rominka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:26   #1027
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Rominka Pokaż wiadomość
Mam prośbę...zauważyłam że jest lekka poprawa kiedy nawilżę włosy. Czytałam Wasze porady ale jestem zielona w te klocki. Potrzebuje przepis na maskę ale taki przepis dla idiotek - czyli jak co robić krok po kroku.
Witaj
gratuluje ze przebrnelas przez cały ten wątek
1. nie zaczynaj od szamponu Babydream - lepiej żel do higieny intymnej Facelle sensitive z rossmana
2. bardzo dobra i jednocześnie bezpieczna jest maska z żelu lnianego.
Przepis tutaj: http://czarownicujaco.blogspot.com/2...must-have.html
Nałóż na umyte włosy i skórę, owiń folią i potrzymaj tak z kwadrans. Można już nie spłukiwać, ale wtedy włosy zaschną w takie suche strączki - to się batrdzo ładnie odgniata / wyczesuje.
JAk przeczytałaś wszystko to wiesz: jestem wrażliwcem i prowadzę bloga urodowego, link w podpisie
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 13:42   #1028
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Rominka Pokaż wiadomość
Dziewczyny! 1025 odpowiedzi w temacie i może się Wam wydawać, że dawanie odpowiedzi na kolejne pytanie nie ma sensu ale muszę Wam powiedzieć (specjalnie zarejestrowałam się na tym forum) jak ogromne ma to znaczenie dla mnie! Dodałyście mi otuchy bo wiem, że nie siedzę w tym problemie sama. Nie cieszę się z Waszych problemów a mam teraz świadomość że to nie tylko mój problem. Znajomi i rodzina nie rozumieją mnie. Nie wiedzą jakie to uczucie kiedy swędzenie aż boli...i kiedy ból przeplata się z parzeniem i swędzeniem. Nie rozumieją bo na zewnątrz nie widać mojego cierpienia. Po kolejnych wizytach u dermatologa po których czułam się jak idiotka (bo lekarze patrzeli na mnie jak na wariatkę..."nic nie widać...co ją tam swędzi?"), po mnóstwie pieniędzy wydanych na tabletki lub szampony odechciało mi się już wszystkiego. Nikt mi nie wierzył że np parzą i swędzą okolice gdzie na czole zaczynają się włosy - przecież nic nie widać! Nic nie jest nawet zaczerwienione! Sypie mi się jedynie trochę jakby łupież (taki maluśki ale dużo go) no i włosy wypadają. Zauważyłam że jak skalp swędzi to brwi też zaczynają. Taki efekt domino.
Jednak to co piszecie dodaje mi otuchy!
Sprawdziłam szampon...była lekka poprawa ale znowu się zaczęło (w składzie SLS). Spróbuje szampon dla dzieci i może wodę najpierw przefiltruję. Myje włosy niestety codziennie bo się przetłuszczają. Skóra sucha a włosy tłuste.
Mam prośbę...zauważyłam że jest lekka poprawa kiedy nawilżę włosy. Czytałam Wasze porady ale jestem zielona w te klocki. Potrzebuje przepis na maskę ale taki przepis dla idiotek - czyli jak co robić krok po kroku.

Przepraszam za długiego posta. Taki trochę terapeutyczny ponieważ muszę to z siebie zrzucić a nikt mnie nie potrafi zrozumieć....

Pozdrawiam!
Heh nie powiem, Twoje zmęczenie problemem brzmi znajomo. Każdy ma dość.

Moje sprawdzone sposoby:
1) Maska żółtko+olej rycynowy+oliwa z oliwek
Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i nakładamy na suche włosy. Następnie zakładamy czepek, worek foliowy, a na to ogrzany ręcznik(ocieplam suszarką ). Rycynowy lepiej działa na ciepło.
Maseczkę trzymam na głowię co najmniej godzinę.
Następnie spłukuje szamponem bez SLS. Ja robię to dwukrotnie, by mieć pewność, że maska nie obciąży włosów. Woda nie może być zbyt ciepła.

Dodaje do niej czasem wyciąg z aloesu, hydromanil, d-panthenol itp. Co tam wymyślę.

Dosyć, że skóra głowy jest świetna to włosy wyglądają pięknie - sypkie, miękkie, gładkie, błyszczące.

2) wypróbowana i polecam:
http://www.idaliablog.com/2012/04/ja...ona-maska.html

Odkąd zaczęłam regularnie nawilżać a do mycia stosuje szampony i odżywki Babydream, Alterra, Natura Siberica (a okazjonalnie jakieś SLSy i inne) to zapomniałam o problemie skóry głowy. Szczerze polecam, cierpliwość się opłaca.. i powodzenia!

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Witaj
gratuluje ze przebrnelas przez cały ten wątek
1. nie zaczynaj od szamponu Babydream - lepiej żel do higieny intymnej Facelle sensitive z rossmana
2. bardzo dobra i jednocześnie bezpieczna jest maska z żelu lnianego.
Przepis tutaj: http://czarownicujaco.blogspot.com/2...must-have.html
Nałóż na umyte włosy i skórę, owiń folią i potrzymaj tak z kwadrans. Można już nie spłukiwać, ale wtedy włosy zaschną w takie suche strączki - to się batrdzo ładnie odgniata / wyczesuje.
JAk przeczytałaś wszystko to wiesz: jestem wrażliwcem i prowadzę bloga urodowego, link w podpisie
Właśnie, warto słuchać autorytetów fakt, babydream mnie na początku podrażniał i wysuszał. Teraz jest neutralny, mogę go stosować.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:50   #1029
Rominka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: swędząca skóra głowy

Dziękuję za taką szybką odpowiedź! Powiem tak - zabieram się za siebie i walczę z tym dziadostwem!!!
Pozdrawiam Was kobitki!
Rominka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 12:01   #1030
Magda9876
Rozeznanie
 
Avatar Magda9876
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 548
GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Mnie też dopadło ostatnio męczące swędzenie. Trwa to jakiś miesiąc lub trochę więcej. Dodatkowo łupież
Stosuję szampony bez sls już półtora roku. Olejowanie robię z 3 lata. W łazience same naturalne kosmetyki. Nic w zasadzie nie zmieniałam więc nie wiem skąd przypałętało się to dziadostwo
Jedyne co mi pomaga na swędzenie to szampon Fructis do łupieżu. Myjąc nim włosy aż piecze mnie skóra głowy, ale o dziwo potem mam spokój. Niestety o ile pomaga na skórę to włosy wyglądają po nim fatalnie i muszę myć częściej. Z kolei jeśli umyję szamponem np z alterry to świąd powraca.
Magda9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:48   #1031
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Ja z kolei nadal niezmiennie jestem zadowolona z nivea przeciwłupieżowego pure color, cudownie łagodzi skórę i niweluje swędzenie...

Ostatnio przez tydzień myłam codziennie włosy babydreamem i potwierdzam, to co było wyżej napisane - trochę przesuszył skórę głowy i spowodował niewielkie swędzenie
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 17:52   #1032
Gleameil
Rozeznanie
 
Avatar Gleameil
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 804
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Z swędzeniem skóry głowy męczyłam się dzień po dniu przez miesiąc. Próbowałam różnych specyfików począwszy od szamponu leczniczego clobex(sterydowy) poprzez Hipp, różne łagodne odżywki zgodne z cg, óleje, żel lniany,żel do higieny intymnej z Rossmana nawet myłam żółtkiem i nic....Swędziało, aż wyczytałam gdzieś o occie jabłkowym psikam nim skórę głowy i wreszcie mam spokój. Prawdopodobnie moje swędzenie miało podłoże grzybiczne. Może komuś to pomoże.
Gleameil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 07:38   #1033
ajaka 1010
Przyczajenie
 
Avatar ajaka 1010
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

witam, mam ocet spirytusowy, czy pomoże?czy ktoś mi podpowie. Mieszkam na parterze, i problem zagrzybienia mnie dotyczy niestety.
ajaka 1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 09:45   #1034
Gleameil
Rozeznanie
 
Avatar Gleameil
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 804
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Nie jabłkowy. Bałabym się posmarować moją skórę salicylowym. Można go kupić w sklepie ze zdrową żywnością, w większych sklepach typu Real, Piotr i Paweł i czasami w zwykłym spożywczaku. Nie jest drogi ok 12zł za flaszkę. Jeśli nie masz gdzie go kupić to możesz sama go zrobić. Poszukaj w internecie przepis.
Gleameil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 10:53   #1035
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Miała któraś z Was to "cudo" w ręce?
Przydałby mi się szampon jakiś zwyczajny, do mycia co trzeci dzień, po tych wszystkich liliputzach i aa, po których mi się głowa przetłuszcza...
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...on-lniany.html
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 23:47   #1036
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Witam wszystkie Damy które swędzi głowa Mnie niestety głowa swędzi namiętnie przez łojotok. Na chwilę obecną stosuję jeszcze dodatkowo Loxon, który jest na bazie alkoholu (dla tych którzy nie słyszeli o tym specyfiku, to przy wypadających włosach), więc nie dość, że skóra mi się szybko przetłuszcza, to jeszcze Loxon ją podrażnia
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 05:45   #1037
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Poczytaj tego bloga: http://lojotokowaglowa.blogspot.com/
może znajdziesz dla siebie coś ciekawego
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 08:58   #1038
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Poczytaj tego bloga: http://lojotokowaglowa.blogspot.com/
może znajdziesz dla siebie coś ciekawego
Znam od niedawna i podczytuje
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 23:28   #1039
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Mnie ostatnio ostro podrażnił i przesuszył głowę szampon Alterra, z bambusem i papają. Nie polecam wrażliwcom. Teraz kupiłam szampon z Johnson's z rumiankiem, zobaczymy jak się sprawdzi.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 12:30   #1040
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio ostro podrażnił i przesuszył głowę szampon Alterra, z bambusem i papają. Nie polecam wrażliwcom. Teraz kupiłam szampon z Johnson's z rumiankiem, zobaczymy jak się sprawdzi.
Ja właśnie nabyłam Alterra tylko koffeinową, bo słyszałam, że jest super dla wrażliwej skóry. Nic bardziej mylnego. Drapałam się po nim cały dzień!
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 12:40   #1041
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Robaczki - szampony Alterra zawierają silniejsze detergenty i masę ekstraktów które mogą uczulać i alkohol który może podrażni!

Szampono/żel Alterra Perfumfrei nie ma silnych detergentów ani ekstraktów, ale nadal ma alkohol
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 13:03   #1042
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Robaczki - szampony Alterra zawierają silniejsze detergenty i masę ekstraktów które mogą uczulać i alkohol który może podrażni!

Szampono/żel Alterra Perfumfrei nie ma silnych detergentów ani ekstraktów, ale nadal ma alkohol
Ojej ja się niestety na składnikach szamponów nie znam, nie widziałam SLS i uznałam, że w takim razie krzywdy nie wyrządzi. No to ładnie się załatwiłam, powinnam najpierw nauczyć się chyba rozpoznawać skład, zanim zakupię szampon. Niestety dla laika w temacie, może to być duże wyzwanie.
Dziękuję za informację przynajmniej wiem teraz, że jak nie pisze SLS to nie znaczy, że bezpieczny.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 14:12   #1043
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Szampony z Alterry zawierają SCS - braciszek SLES
można nie wiedzieć
A nauka czytania składów bardzo się przydaje, nie tylko wrażliwcom
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 16:45   #1044
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Szampony z Alterry zawierają SCS - braciszek SLES
można nie wiedzieć
A nauka czytania składów bardzo się przydaje, nie tylko wrażliwcom
a to nicponie dałam się nabrać na ten brak SLSu!
też mam problem ze swędzącą głową, zwłaszcza na potylicy. Dopóki się nie drapię, to jest jeszcze do wytrzymania, ale jak zacznę, to swędzi coraz bardziej najgorzej jest latem, jak skóra się poci, zwariować można. Dermatolog polecił mi szampon Mediket Ictamo z ichtiolem, jak to śmierdziało, o losie nie zauważyłam po nim jakiejś specjalnej poprawy. Nie jest to jakiś wielki świąd, o jakim pisała Rominka, więc jakoś sobie żyjemy ja i moje swędzenie ale fajnie wiedzieć, że więcej osób ma taki problem
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 21:14   #1045
Magda9876
Rozeznanie
 
Avatar Magda9876
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 548
GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Hej dziewczyny też się chyba nabrałam na szampony alterra. Odkąd się pojawiły używałam ich regularnie, po czym nabawiłam się łojotoku i strasznego swędzenia. Tak naprawdę to nie wiem czy na 100% to od tych szamponów. Problemu udało mi się pozbyć dzięki zwykłemu szamponowi przeciwłupieżowemu fructis. Myłam tylko nim przez miesiąc. Wprawdzie włosy wyglądały po nim źle, oklapłe i bez życia, ale przynajmniej już nic nie swędzi.
Ostatnio coraz częściej skłaniam się ku szamponom z sls ale bez silikonów. Zobaczymy co to da.
Magda9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 09:46   #1046
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Dziewczyny, ostatnio, na swędzący skalp, nakładałam clotrimazol,pozniej daktarin, po tym trochę mi pomogło, a od niedawna używam Garnier Neril- tonik- na wypadanie włosów i bardzo ukoił mój skalp...! Polecam spróbowac oprócz tego szampon Emolium, naprawdę fajny!
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:09   #1047
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Alterry problemu nie rozwiążą, ale za to nie szkodzą jak się ma ukojony skalp. Całkiem korzystna na skórę głowy jest odżywka brzozowa Alverde, ale cudu też nie dokona. Najlepiej wrzucić maskę miód, aloes, siemię lniane, żółtko na głowę a później próbować myć szamponami z dobrym składem. I amla dobrze nawilższa. Mi to pomogło. Teraz trochę mi jantar wysusza skalp, ale oleje sobie z tym całkiem dobrze radzą.
Chyba najważniejsze to złapać jakiś balans, utrzymywać nawilżony skalp i później już skóra przyjmuje większość szamponów nawet tych z SLS, alkoholem, silikonami (okazjonalnie oczywiście).

Mam pytanie do włosomaniaczek, trochę nie na temat. Mam rozjaśniane końcówki i są ostatnio wysuszone na wiór. Pomóżcie olejowanie, maski, spraye witaminowe..nic nie pomaga na dłuższą metę. Chyba dziś spróbuje maski z siemieniem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:38   #1048
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam pytanie do włosomaniaczek, trochę nie na temat. Mam rozjaśniane końcówki i są ostatnio wysuszone na wiór. Pomóżcie olejowanie, maski, spraye witaminowe..nic nie pomaga na dłuższą metę. Chyba dziś spróbuje maski z siemieniem
Wcieram przed myciem masło shea albo olej rycynowy, a po myciu krem do rąk z biedronki zielony (ma masło shea i olej kokosowy), trochę pomaga
Maski z siemienia spróbuj koniecznie, a jeszcze lepiej z siemienia z odrobiną miodu i oleju i pod czepek
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:39   #1049
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Jeśli końcówki, to do obcięcia.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 19:35   #1050
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Wcieram przed myciem masło shea albo olej rycynowy, a po myciu krem do rąk z biedronki zielony (ma masło shea i olej kokosowy), trochę pomaga
Maski z siemienia spróbuj koniecznie, a jeszcze lepiej z siemienia z odrobiną miodu i oleju i pod czepek
Dzięki wielkie. Rycynowy ogólnie mi robi ładne włosy, ale teraz się boje go dawać na końcówki bo ponoć wysusza. Odpalę zatem masło shea.
Siemie już na włosach Zobaczymy! Mam strasznie obciążone włosy u nasady po miodzie, ale trudno.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.