Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-08, 13:59   #1021
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

U nas tez problem z ubraniem, jak na sweterku jest obrazek najlepiej kubus puchatek albo myszka minnie to jest problem zeby to zdjac. Ciuchy bez obrazkow ubiera z duza niechecia,albo wcale.

A w europue centralnej w sobote bylo fajnie,mlodej sie podobalo, malowala bombki, potanczyla,mikolaja zobaczyla z daleka. Rozmawiala z elfem ktory jej zwierzatka robil z balonow wiec fajnie. No i oczywiscie na pociagu pojezdzila. Niechciala jechac do domu.

My zimowe buty mamy z lidla, na jesieni byla u nas megs wyprzedarz i upolowalam jej kozaki i snigowce po 10zl, kurtke i spodnie z kombinezonu tez po 10zl.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

U nas buty w rozm 25 z luzem na skarpete.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:28   #1022
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Malwina, super że udało Ci się tak tanio kupić

Mój da sobie zmienić bluzkę jak mu powiem że ma brudną

duże zanieczyszenie powietrza http://fakty.interia.pl/malopolskie/...cts_news_small

powinien to mój sąsiad przeczytać....kupił najgorszy węgiel który okropnie dużo dymu robi i to taki co aż szczypie w nos i gardło :/ - dodam tylko że spośród kilku domów w pobliżu on chyba ma najlepsze warunki finansowe. Nie rozumiem.


Mamy dziś słaby dzień...ja mam @ a mały spał do 7 i jest dziś na nie i marudzi.
Ech, byle do 19...
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:48   #1023
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Malwina no to fajnie, sporo atrakcji

I super okazyjnie udało Ci się to wszystko kupić, u nas niestety nic z tych rzeczy, jak pojawiły się buty to wybór był taki, że aż dwie pary w rozmiarze 25 i nic więcej (mąż był po pracy) - zresztą te buty właśnie okazały się za małe

Nela oby jakoś też mam takie dni/momenty, że czekam tylko aż nastanie ta godzina, żeby można było młodego kłaść spać
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 15:07   #1024
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Ja może na temat ubierania się zbytno wypowiadać nie będę, walki u nas o to non stop Czasem nawet chce mi dyktować, co ja mam założyć
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 15:08   #1025
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

wiedziałam że ten dzień będzie do d. bo już od rana wszystko zrzucał ze stolika....buzia się nie zamyka "mama" "to" pytanie co to a jak coś wymyślił to mam zgadywać co to jest -np wywalił klocki drewniane i musiałam się domyślić że to ognisko. Jęczy, skrzeczy i płacze jak mu coś nie wyjdzie. Tysiąc razy podnosiłam dziś z podłogi w kuchni renifera z batonikami w środku a jak za tym tysięcznym razem powiesiłam wysoko to był wielce zdziwiony. Chciałbym by na chwilę zamilkł bo mi cała głowa "chodzi".
Nawet jak wymykam się do łazienki by spokojnie zmienić ta cholerną podpaskę to jemu się jakiś czujnik w tyłu zapala i biegnie za mną.

Aaaa no i w kółko leci ta sama bajka...jak wyłączę albo włącze inną to spazmuje. O radiu mogę zapomnieć.
Zastrzelcie mnie.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 16:01   #1026
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Agunia mój mi tylko proponuje co mogę założyć i na zakupach to samo, wybiera mi ciuchy Kiedyś się go pytam czy ładna bluzka, odpowiedział, że tak a na pytanie czy mamie byłoby w niej ładnie powiedział, że nie Innym razem mierzyłam sukienkę w przymierzalni (na wesele siostry, które było we wrześniu) to odsłonił zasłonę i poinformował wszystkich, że tu jest jego mama

Nela jeszcze tylko 2 godzinki

Edytowane przez katja_22
Czas edycji: 2014-12-08 o 16:05
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 16:09   #1027
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Katja u nas w lidlu co pare mies sa takie mega wyprzedaze, wszystko po 2,3,5 i 10zl. Czasem mozna dzieciece ciuchy za grosze kupic,wiec moje dziecko ubrane po lidlowemu chodzi

Nela wlasnie z powodu bajek u nas nie ma tv ,juz w styczniu bedzie rok. Leci radio i mala sobie podspiewuje. Bajki oglada u babci okazyjnie.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 16:26   #1028
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

u nas długo bajek nie było, później czasem włączyliśmy a większość czasu było radio.
Czasem zapomina i cały dzień coś robimy a w takie dni jak ten masakraaaa.....nic nie idzie zrobić, ciągła irytacja. Nawet psu dokucza.
A jak usłyszał że mój ojciec idzie po zupę to nie chciał go wpuścić i krzyczał "nie".
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 17:15   #1029
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hejka
Berenika ja mieszkam już 4 lata w DE, pytaj o co chcesz
dokąd mielibyście wyjechać??
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 20:33   #1030
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Katja u nas w lidlu co pare mies sa takie mega wyprzedaze, wszystko po 2,3,5 i 10zl. Czasem mozna dzieciece ciuchy za grosze kupic,wiec moje dziecko ubrane po lidlowemu chodzi
Ale super, warto robić takie zakupy, jakby u nas było podobnie pewnie też by chodził po lidlowemu Tylko jest jeszcze ten problem, że wyrasta z rozmiarówki (najczęściej widuję fajne ciuszki w rozmiarach do 92 góra a on już z nich wyrasta), chociaż te rzeczy co ostatnio pisałam jeszcze są ok i myślę, że pochodzi trochę, ma też sweterek taki ciepły granatowy kupiony już dawno i też myślę jeszcze będzie i na przyszły rok, bo duży
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 10:17   #1031
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
Malwina, super że udało Ci się tak tanio kupić

Mój da sobie zmienić bluzkę jak mu powiem że ma brudną

duże zanieczyszenie powietrza http://fakty.interia.pl/malopolskie/...cts_news_small

powinien to mój sąsiad przeczytać....kupił najgorszy węgiel który okropnie dużo dymu robi i to taki co aż szczypie w nos i gardło :/ - dodam tylko że spośród kilku domów w pobliżu on chyba ma najlepsze warunki finansowe. Nie rozumiem.


Mamy dziś słaby dzień...ja mam @ a mały spał do 7 i jest dziś na nie i marudzi.
Ech, byle do 19...
Znam takich, co mają kasy jak lodu, a nawet zepsutą myszkę do laptopa sprzeda za allegro za grosze, bo szkoda mu wyrzucić, jak może zarobić może to jest sekret bycia bogatym
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 10:45   #1032
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Znam takich, co mają kasy jak lodu, a nawet zepsutą myszkę do laptopa sprzeda za allegro za grosze, bo szkoda mu wyrzucić, jak może zarobić może to jest sekret bycia bogatym

może


Dziś też obudził się o 7....ale nieco lepszy ma nastrój.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:19   #1033
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

jednak postanowiłam ululać synia.
Kurdę no widać że niewyspany....
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 09:39   #1034
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Auchan ma fajną zabawkę dla chłopców - non chyba że jakaś dziewczynka lubi dinozaury
Są 3 kolory ciastoliny i foremki do robienia dinozaurów. Jest tez plansza. Fajne to, zrobię zdjęcie w wolnej chwili.
Na razie mały tego nie widział zostawimy pod choinkę.
Kosztowało ok. 23zł - kupiłam w realu - podobno to już auchan.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:26   #1035
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej

Mała nie wiedzieć czemu zrobiła sobie dzisiaj przerwę w spania. Obudziła się ok 4 zasnęła o 6 i spala prawie do 9

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
Auchan ma fajną zabawkę dla chłopców - non chyba że jakaś dziewczynka lubi dinozaury
Są 3 kolory ciastoliny i foremki do robienia dinozaurów. Jest tez plansza. Fajne to, zrobię zdjęcie w wolnej chwili.
Na razie mały tego nie widział zostawimy pod choinkę.
Kosztowało ok. 23zł - kupiłam w realu - podobno to już auchan.
O fajne, jak jest ciastolina to mojej małej by się spodobało.
Ostatnio najbardziej lubi puzzle i ciastoline.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:55   #1036
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

oo śpi więc wypakowałam dino
przynajmniej do tego nie trzeba mieć siły Pudziana jak przy ośmiornicy albo lodziarni - w przypadku drugiej zabawki szwagierka tak dużo użyła siły że rączkę złamała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (43,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (45,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (36,3 KB, 9 załadowań)
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 13:44   #1037
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Yyy nie moge zobaczyc przez aplikacje.

Wczoraj sie upewnilam, ze corke zatwardza nabial. Zaden lekarz mi nie wierzy, bo nsbial moze powodowac wysyki,biegunki ale zatwardzenia to wykluczone. A u nas tak wlasnie jest, mloda na wspomagaczach(laktulozie i blonniku)z dieta idealna nie moze zrobic kupy. Odstawiam nabial i w przeciagu tyg nie ma problemu. Wiec po jej ostaynich placzach na nocniku z bolu odstawiam nabial tylko skad ma czerpac wapn?
Musze poszperac tez co nsjbardziej uczula bo maslo je ciagle i jest ok, ser zolty tez mi sie ok wydaje. Najbardziej ja zatwardzaja serki wiejskie ktore uwielbia i twarozki.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 13:48   #1038
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Yyy nie moge zobaczyc przez aplikacje.

Wczoraj sie upewnilam, ze corke zatwardza nabial. Zaden lekarz mi nie wierzy, bo nsbial moze powodowac wysyki,biegunki ale zatwardzenia to wykluczone. A u nas tak wlasnie jest, mloda na wspomagaczach(laktulozie i blonniku)z dieta idealna nie moze zrobic kupy. Odstawiam nabial i w przeciagu tyg nie ma problemu. Wiec po jej ostaynich placzach na nocniku z bolu odstawiam nabial tylko skad ma czerpac wapn?
Musze poszperac tez co nsjbardziej uczula bo maslo je ciagle i jest ok, ser zolty tez mi sie ok wydaje. Najbardziej ja zatwardzaja serki wiejskie ktore uwielbia i twarozki.
Z tego co kojarzę, to chyba brokuły są świetnym źródłem wapnia

Edit: Dobrze kojarzyłam
http://dziecisawazne.pl/20-zrodel-wa...ich-produktow/

Edytowane przez ajka89
Czas edycji: 2014-12-10 o 13:50
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:43   #1039
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Yyy nie moge zobaczyc przez aplikacje.

Wczoraj sie upewnilam, ze corke zatwardza nabial. Zaden lekarz mi nie wierzy, bo nsbial moze powodowac wysyki,biegunki ale zatwardzenia to wykluczone. A u nas tak wlasnie jest, mloda na wspomagaczach(laktulozie i blonniku)z dieta idealna nie moze zrobic kupy. Odstawiam nabial i w przeciagu tyg nie ma problemu. Wiec po jej ostaynich placzach na nocniku z bolu odstawiam nabial tylko skad ma czerpac wapn?
Musze poszperac tez co nsjbardziej uczula bo maslo je ciagle i jest ok, ser zolty tez mi sie ok wydaje. Najbardziej ja zatwardzaja serki wiejskie ktore uwielbia i twarozki.
już to chyba raz pisałam że synek chrzestnego E. też miał zatwardzenie od nabiału.
Przestali dawać mleko i było jak należy.
Lepsze źródła wapnia są niż się to z tym nabiałem utarło...
Ajka, dobry link
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 14:50   #1040
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Malwina wbrew pozorom nabiał NIE JEST dobrym źródłem wapnia, lepiej, on wręcz pozbawia organizm wapnia! (na co dowodem jest między innymi silny związek pomiędzy rozwijaniem się osteoporozy a spożywaniem nabiału, kiedyś wierzono, że nabiał jej zapobiega, okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie. W Chinach czy Japonii np. prawie w ogóle nie spożywają mleka i jego przetworów, a osteoporoza tam właściwie nie występuje). Z tą koniecznością picia mleka do prawidłowego rozwoju to tylko propaganda koncernów mleczarskich... Jak ktoś lubi, to niech pije/je, w umiarkowanych ilościach nie zaszkodzą, ale zdecydowanie nie są nam ani dzieciom niezbędne
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 15:25   #1041
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
Hejka
Berenika ja mieszkam już 4 lata w DE, pytaj o co chcesz
dokąd mielibyście wyjechać??
a możesz mi tak wszystko po krótce opisać? jak wygląda sprawa pediatrów dziecięcch, dla dorosłych, dentystów, ginekologów, aptek, szczepień, leków, itp.? Praca tżta jest w Hardt, a my mieszkać będziemy chyba w Schramberg lub okolicach.


Długo się nie odzywałam, nie mam za bardzo czasu, a jak już mam to coś się dzieje z forum i zalogować się nie mogę. Tż był na próbnej pracy, podobało mu się. Długo myśleliśmy, rozważyliśmy wszystkie za i przeciw. I zdecydowaliśmy, że jedziemy. Zajmujemy się teraz wszystkimi sprawami na szybko. Np dokumenty - wczoraj złożyliśmy wnioski o dowody dla dzieci i wzięliśmy odpisy wielojęzyczne aktów urodzenia i ślubu.
Do tego musimy przyspieszyć chrzest Olka - miał być na wiosnę, ale będzie 28go grudnia. Wyjazd gdzieś w połowie stycznia.


Co więcej? Chłopaki na zmianę mi chorują od dwóch miesięcy. Jeden zdrowieje, to drugiego rozkłada i tak ciągle. W piątek byłam z Adasiem u lekarza (straszny kaszel) - zapalenie gardła. Teraz już mu przeszło praktycznie. Ale za to dzisiaj byłam z Olkiem - znowu zapalenie oskrzeli. Eh... już nie wiem co mam z nimi robić... Olkowi wychodzą hurtowo zęby. Jak miał około 4,5mieciąca wyszła mu pierwsza jedynka. Teraz (6,5mc) ma już 5 zębów. Przez ostatnie 3 tygodnie wyszły mu te 4 pozostałe zęby. Ale idą kolejne. Na dniach powinna wyjść kolejna lewa dwójka. Przez to i chyba też jakiś skok, mały jest nie do wytrzymania. Wrzeszczy ciągle z taką wściekłością. Nie potrafi się sam zabawić, albo na rączkach, albo na kolanach ciągle. Nic innego nie mogę zrobić, ani zająć się Adasiem...
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 12:58   #1042
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Nela nie pamietam zebys to pisala,moze mi umknelo.
Ja juz jej ten nabial odstawiam kilka razy, szkoda mi tylko jej bo uwielbia serki wiejskie,zawsze to bylo mile urozmaicenie do jej parowek lub jajecznicy.
No nic, ja tez zyje bez nabialu,maz tez, wiec nie ma co jej kusic. Maslo zostawiam puki co.

Ajka,agunia macie racje, wapn jest wszedzie, mala uwielbia brokuly a tam mnostwo wapnia. Nie ma co sie zamartwiac.

Bereninka podziwiam!oby w de bylo wam lepiej
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 11:58   #1043
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Malwina, być może umknęło. Pisałam właśnie z rok temu bo mówili nam jak byliśmy z prezentami mikolajkowymi.

Wiecie jaki nr wczoraj zrobiłam
Mały był jęczący więc postanowiłam nagrać go. Kilknanaście sekund dosłownie. Mężowi szczęka opadła bo nigdy mu tak nie robi a za to mały jakby zawstydzony i jakby nie wierzy że to on
Mąż niedawno walnął mi tekst że on to tyle zrobi przy nim i jak to możliwe że ja nie. No to teraz widział.
Dziś spał do 8 i nastrój o niebo lepszy
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 11:02   #1044
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Hej moje dziecko zrobiło sobie dzisiaj w nocy przerwę w spaniu. Znowu obudziła się po 3 u buszowala do 6.
Może to przez to ze miała w ciągu dnia długa drzemkę?

Nela dobry pomysł z nagraniem małego. Sposób na synka i męża jednocześnie
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 11:13   #1045
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Nie wiecie czy testy alergiczne dla dwulatka byłyby wiarygodne?
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 13:20   #1046
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Bereninka o testach decyduje alergolog, my mielismy miec wykonywane z krwi jak mala miala miec 6 miesiecy, tak alergolog zadecydowala. Ale olalam to bo alergia na mleko w tych testach moze wyjsc albo nie, a mala byla na pepti wiec raczej by nie wyszlo.
A na co chcesz go badac?mysle ze z krwi tak,a skorne chyba albo od 2lat albo 3-4?.

Wiecie, ze moje dziecko uroslo?obecnie ma 99cm, musze jej wyminiac na szybko garderobe bo wszystko male. Dobrze ze mialam troche lidlowych ciuchow pochowanych, wczoraj kupywalam jej na 104cm, masakra. We wrzesniu chodzila jeszcze w 92cm (rok),a teraz taki skok, corke brat od meza wyprzedzila o glowe a. byly rowne.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 06:58   #1047
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Chce zrobić testy bo mi kaszle i tylko w nocy.. po psiknięciu wodą morską przechodzi czyli to od zatkanego nosa. U mnie tak się objawia alergia właśnie...



Mój Adaś też urósł i tak nagle na wniosku o dowód wpisałam 88cm, wczoraj go ważę A tu 14kg A było 12kg. No ale więcej nie zjada, nie przytył, więc go zmierzyłam A tu 93cm i też nagle dużo rzeczy za małych. Ale i tak jest chyba najmniejszy na wątku

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 13:03   #1048
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;49358240]Chce zrobić testy bo mi kaszle i tylko w nocy.. po psiknięciu wodą morską przechodzi czyli to od zatkanego nosa. U mnie tak się objawia alergia właśnie...



Mój Adaś też urósł i tak nagle na wniosku o dowód wpisałam 88cm, wczoraj go ważę A tu 14kg A było 12kg. No ale więcej nie zjada, nie przytył, więc go zmierzyłam A tu 93cm i też nagle dużo rzeczy za małych. Ale i tak jest chyba najmniejszy na wątku

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Kaszel w nocy może mieć związek z pasożytami - bodajże glista ludzka ma takie objawy.
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 13:08   #1049
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

mój waży 15kg wzrostu ma między 92 a 94 - dokładnie nie wiem bo przekorniuch wierci się przy mierzeniu.

Doradźcie dziewczyny co mam robić
Budzi się po 7 i widać że to za wcześnie, już przed południem trze oczka. Po 12 zaczęłam go usypiać i mówić że skoro jest zmęczony to lepiej by usnął. Minęło półtorej godziny! I gdybym stanowczym głosem nie mówiła by usnął to pewnie jeszcze dobre 40min by leżał....
Wczoraj nie miałam w planach go lulać i niespodziewanie usnął ok. 16 i spał 2h! (za każdym razem jak uśnie to śpi 2 godziny)
I obojęne czy uśnie o 13 czy 16 i tak zaśnie ok 22.
A jak drzemki brak to zasypia po 19.
Ale jest wymęczony.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 13:23   #1050
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXVI) - część XI

Od meza siostry corka ma taki kaszel, ma 5lat. Miala robione testy i cos jej powychodzilo, pozatym stwierdzili jej astme. A ten kaszel ma co zime.
Idz do alergologa dobrego niech cos doradzi.

My dzisiaj idziemy do pediatry, rano ma mokry kaszel, potem nic,ani temp,ani kataru.
Ja juz kaszle 3tydz bez innych objawow, ostatnia wersja to zapalenie oskrzeli i andybiotyk, lykam 4dzien i poprawy nie ma. Wiec boje sie,ze mloda cos odemnie zlapala

Berenika, 93cm to przeciez duzy jest chlopak. My na bilansie tyle mielismy to bylo ciut poza 95 centyl.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Nela a probowalas rytune wprowadzac?u nas jest zupa o 13:30 i potem sie kladziemy. Zawsze jej jeszcze mowie ze jak zje zupke to idziemy spac. Idzie po maskotki (czasem z 1 spi,czasem 10 przyniesie)robi siku i kladziemy sie.ha zamykam oczy i mowie ze mama juz zmeczona i idzie spac. Agata spobi pospiewa,pogada i 5-20min zasypia. Ja w tym czasie udaje z spie.
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-02 10:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.