Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-10, 09:50   #1051
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Neyve Pokaż wiadomość
Dziewczyny
Potrzebuję pomocy. Schudłam ponad 30 kg i niedawno byłam kupić kilka nowych biustonoszy. W Dalii pani dobrała mi push-up (niewiele mi po tym odchudzaniu z cycków zostało ) rozmiar 70E. Już po kilku założeniach był za luźny pod biustem a i miska wydaje mi się za duża (mimo wkładek miska u góry nie przylega do ciała). Chciałabym zamówić kilka staników przez internet ale teraz nie wiem co z rozmiarem. Poszłam się przed chwilą zmierzyć i pod biustem wychodzi mi ciasno 75cm a niemalże wszystkie staniki 70 które mierzyłam już w momencie mierzenia były luźnawe. Co do wielkości miski to już w ogóle nie wiem jak się zmierzyć bo mam zwisy po odchudzaniu i po nachyleniu się do zmierzenia piersi się bardzo dziwnie układają. Na stojąco na poziomie brodawek luźne 86 cm.
Generalnie chciałabym kupić jakiś stanik zbierający do wewnątrz i powiększający bo chlipię za moim starym dużym biustem.
Jakiego fasonu szukać? Push-up? Celować w te 65E?
Druga sprawa, czy znacie jakiś internetowy sklep z biustonoszami gdzie jest darmowy zwrot i wymiana? Chciałam już zamawiać z intymna.pl bo biustonosze są w fajnych cenach ale skoro nie znam do końca swojego rozmiaru to muszę się liczyć z tym, że będę musiała wymieniać a tu akurat niestety klient pokrywa koszty wymiany...
Dalia ma polską rozmiarówkę, 70E wypadnie jak 32(70)DD z brytyjskich. Jak określiłabyś swoją tkankę na żebrach tam gdzie jest obwód biustonosza? Jest miękka, twarda, możesz bez większych problemów dotknąć i wyczuć poszczególne żebra?
Z darmowymi zwrotami kiedyś było mybra, kontri też ma taką opcję (szybkie zwroty czy jakoś tak), mają też sporo promocji. I tak jak będziesz zamawiała przez internet to powinnaś zamówić sąsiednie rozmiary do porównania. Co do kroju to Ci nie podpowiem.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 13:33   #1052
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny, proszę o pomoc.

Od ok trzech lat kupuję "świadomie' biustonosze. Niestety, wszystkie, których używałam poprzednio naciągnęły się, zniszczyły, są do niczego. Kupiłam więc ostatnio nowy. Odwiedziłam nowy salon, pani doradziła; ogólnie sama trzymałam się wytycznych, które wyczytałam w poradnikach dot. kupowania odpowiedniego stanika.
W salonie biustonosz wydawał się ok.
Po przyjściu do domu i założeniu go, trochę uwierał - głównie w wierzchołku, czyli w miejscu, gdzie ramiączko łączy się z miską. Później uwierał bardziej, doszło do tego, że musiałam robić sobie jakby opatrunki z waty - między to miejsce a skórę, ponieważ inaczej nie potrafiłam go nosić.
Próbowałam wymienić/zwrócić biustonosz, jednak pani w sklepie powiedziała, że koronka, z której zrobione są skrzydełka, została przeze mnie rozciągnięta i niestety, nie może go przyjąć z powrotem. Powiedziała też, że skóra musi się przyzwyczaić do nowego materiału itp.

No ok, nosiłam ten biustonosz, z czasem dyskomfort zniknął i nosi się go bardzo dobrze.
Problem jest w tym, że to newralgiczne miejsce pozostawiło.. siniaki. Mam dwa siniaki obok pachy. Wyglądają jak znamiona, dwa podłużne ciemne paski. Boję się, że pozostaną one na stałe czy da sie je jakoś "wybielić", czy wystarczy odstawienie tego nieszczęsnego biustonosza i one same znikną, czy powinnam używać jakiegoś kremu z peelingiem?

Pomóżcie..
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 17:21   #1053
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

W życiu nie nosiłabym biustonosza, który zostawia siniaki i musisz wkładać watę, by go nosić. To NIE JEST dobrze dobrany biustonosz i tyle. Jak jest mało noszony to go sprzedaj i kup inny.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 22:23   #1054
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Jasnym jest, że stanik idzie w odstawkę, tzn albo go sprzedam, a jesli się nie uda, to schowam do szafy/wyrzucę.


Pytanie teraz jest takie: jak pozbyć się tych siniaków? Boję się sytuacji, jak opisanej tutaj: http://balkonetka.pl/2009/8/4/tortury-w-staniku

że te siniaki zostaną..
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 08:41   #1055
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Na watku o pole dance dziewczyny na siniaki polecaja masc z arnika, ale nie wiem czy dotyczy to tylko siniakow, ktore moga powstac czy juz powstalych rowniez. Podobno niedroga. Od dawna je masz?

W ogole co to byl za model?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2015-04-11 o 08:42
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 12:25   #1056
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Zwrocilam uwage na nie, kiedy przymierzalam sukienkę bez dekoldu. Tz twierdzi, ze widział je od dawna, ale on się nie zna i myślał, ze tak ma być :/
Faceci :/

W każdym razie musze sie ich pozbyć

Nie pamiętam nazwy biustonosza, jesli jeszcze nam opakowanie, to sprawdzę
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 06:10   #1057
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc.

Od ok trzech lat kupuję "świadomie' biustonosze. Niestety, wszystkie, których używałam poprzednio naciągnęły się, zniszczyły, są do niczego. Kupiłam więc ostatnio nowy. Odwiedziłam nowy salon, pani doradziła; ogólnie sama trzymałam się wytycznych, które wyczytałam w poradnikach dot. kupowania odpowiedniego stanika.
W salonie biustonosz wydawał się ok.
Po przyjściu do domu i założeniu go, trochę uwierał - głównie w wierzchołku, czyli w miejscu, gdzie ramiączko łączy się z miską. Później uwierał bardziej, doszło do tego, że musiałam robić sobie jakby opatrunki z waty - między to miejsce a skórę, ponieważ inaczej nie potrafiłam go nosić.
Próbowałam wymienić/zwrócić biustonosz, jednak pani w sklepie powiedziała, że koronka, z której zrobione są skrzydełka, została przeze mnie rozciągnięta i niestety, nie może go przyjąć z powrotem. Powiedziała też, że skóra musi się przyzwyczaić do nowego materiału itp.

No ok, nosiłam ten biustonosz, z czasem dyskomfort zniknął i nosi się go bardzo dobrze.
Problem jest w tym, że to newralgiczne miejsce pozostawiło.. siniaki. Mam dwa siniaki obok pachy. Wyglądają jak znamiona, dwa podłużne ciemne paski. Boję się, że pozostaną one na stałe czy da sie je jakoś "wybielić", czy wystarczy odstawienie tego nieszczęsnego biustonosza i one same znikną, czy powinnam używać jakiegoś kremu z peelingiem?

Pomóżcie..
Jeśli to jest biustonosz polskiej marki to pisz bezpośrednio do producenta, że miałaś taki problem...
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-12, 08:28   #1058
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
Jeśli to jest biustonosz polskiej marki to pisz bezpośrednio do producenta, że miałaś taki problem...
o czym mam pisać? że babeczka w sklepie źle doradziła czy nie chciała przyjąć z powrotem?
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 11:56   #1059
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
o czym mam pisać? że babeczka w sklepie źle doradziła czy nie chciała przyjąć z powrotem?
"Po przyjściu do domu i założeniu go, trochę uwierał - głównie w wierzchołku, czyli w miejscu, gdzie ramiączko łączy się z miską. Później uwierał bardziej, doszło do tego, że musiałam robić sobie jakby opatrunki z waty - między to miejsce a skórę, ponieważ inaczej nie potrafiłam go nosić." to mi brzmi jak wada konstrukcyjna, a nie źle dobrany rozmiar. Ale widocznie źle zrozumiałam.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 15:13   #1060
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

Nie mam ulubionej marki jeśli chodzi o bieliznę. Najczęściej biustonosze kupuję w Triumph, a majtki w Kappahl.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 16:48   #1061
FacetBezTwarzy
Raczkowanie
 
Avatar FacetBezTwarzy
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 152
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
a majtki w Kappahl.
Kupuje tam dopasowane bokserki
Luźne boksy w kratę w C&A
FacetBezTwarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-12, 22:38   #1062
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
"Po przyjściu do domu i założeniu go, trochę uwierał - głównie w wierzchołku, czyli w miejscu, gdzie ramiączko łączy się z miską. Później uwierał bardziej, doszło do tego, że musiałam robić sobie jakby opatrunki z waty - między to miejsce a skórę, ponieważ inaczej nie potrafiłam go nosić." to mi brzmi jak wada konstrukcyjna, a nie źle dobrany rozmiar. Ale widocznie źle zrozumiałam.
mnie się wydaje, że po prostu za bardzo uwierzyłam w wiedzę pani w sklepie i wzięłam za dużą miseczkę - w sensie, że może jest za duża i wierzchołek jest za blisko pachy..


znalazłam opakowanie - biustonosz jest firmy Dama Kier. Pod nazwą jest też "Lingerie', jesli to w czymś pomoże

na metce jest rozmiar 65E, ale że w ostatnim czasie schudłam dość sporo, to metki z poprzednich staników nie będą miarodajne..
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013

Edytowane przez lapida
Czas edycji: 2015-04-12 o 22:48
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:56   #1063
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

kochane pogubilam sie juz w tych wszystkich kalkulatorach rozbieznosc b,c,d mam 72 pod biustem i 87 w biuście co to w koncu moze byc ?
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 10:57   #1064
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
kochane pogubilam sie juz w tych wszystkich kalkulatorach rozbieznosc b,c,d mam 72 pod biustem i 87 w biuście co to w koncu moze byc ?
Albo 70C przy ciaśniejszym modelu albo 65E przy luźniejszym. Ale też dobrze byłoby byś sprawdziła sąsiednie rozmiary (70B i 65D), bo mogą lepiej pasować.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 15:25   #1065
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

bezowy 70c,bialy80c,turkus75b
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3395.jpg (16,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3399.jpg (21,8 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3402.jpg (15,1 KB, 32 załadowań)
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 15:44   #1066
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Kupowalyscie kiedys jakies staniki w tesco? Jak z jakoscia i rozmiarami? Wczoraj zwrocilam na nie uwage bo wzory sliczne.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 18:58   #1067
Figa634
Rozeznanie
 
Avatar Figa634
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 658
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Hej dziewczyny
Mam pod biustem 76 na ścisło, w biuście 94-95 zależy jaki dzień cyklu itp.
Do tej pory nosiłam rozmiar 70D i biust wyglądał idealnie. Ostatnio zauważyłam, że końcówka miseczki "dzieli" mi pierś.
70E zazwyczaj mi odstaje. Dodam, że obwód w biuście mi się nie zwiększył. Poradzicie mi coś ?
__________________
my
wszystkowątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1100551 zapraszam
Odpisz proszę u mnie

03.09.2012
Figa634 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 07:46   #1068
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
bezowy 70c,bialy80c,turkus75b
Fajny rozstrzał rozmiarów Ze zdjęć mogę powiedzieć tyle, że fiszbina pod pachą jest ok, miska nie odstaje u góry.
Nie wiem jak z obwodem.
A że rozmiary są różne jakoś mnie nie dziwi.
Jakie są Twoje odczucia co do każdego biustonosza?

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Kupowalyscie kiedys jakies staniki w tesco? Jak z jakoscia i rozmiarami? Wczoraj zwrocilam na nie uwage bo wzory sliczne.
W sieciówkach też są śliczne wzory, ale co z tego jak się nie łapię na rozmiarówkę tak samo jak w tesco :P Jeśli cena jest taka jak myślę, że jest, to nie oczekiwałabym cudów co do trwałości. Pomierz biustonosze i będziesz wiedziała, czy są dla Ciebie.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Figa634 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam pod biustem 76 na ścisło, w biuście 94-95 zależy jaki dzień cyklu itp.
Do tej pory nosiłam rozmiar 70D i biust wyglądał idealnie. Ostatnio zauważyłam, że końcówka miseczki "dzieli" mi pierś.
70E zazwyczaj mi odstaje. Dodam, że obwód w biuście mi się nie zwiększył. Poradzicie mi coś ?
70D wg tabelek wychodzi za małe. Nawet sama stwierdzasz, że jest za małe, potrzebujesz większej miski. Spróbuj z 70(32)DD brytyjskim albo polskim 70E. Inny krój, inna marka niż ta co masz może być rozwiązaniem.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 11:38   #1069
Ewa_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 75
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

lubię wygodną bieliznę - materiał oddychający. Stanik musi być usztywniany tak aby piersi nie wisiały i ładnie musi utrzymywać biust, majtki takie zwykłe figi kobiece...
Ewa_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 09:50   #1070
Livr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Hej dziewczyny!
Od długiego czasu poszukuję swojego rozmiaru stanika. Szukałam w Internecie, w galeriach. Praktycznie wszędzie ekspedientki reagują zgrozą na obwód 60cm. Dodam, że nie tylko obwód jest problemem, ale i miseczka. Jeśli już gdzieś znajdę sześćdziesiątkę to najczęściej są to duże rozmiary, a ja jestem drobna i potrzebuję 60C (ewentualnie małomiseczkowe D). Chciałabym kupić biustonosz dopiero po przymierzeniu go, niestety do tej pory nigdzie nie znalazłam modelu który by mi to umożliwił. Nie chcę kupić w ciemno w sklepie online (przynajmniej pierwszy model chciałabym zobaczyć na żywo).
Proszę, powiedzcie że jest dla mnie nadzieja i w Krakowie znajdzie się sklep stacjonarny który mi to umożliwi
Livr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:13   #1071
mama_ala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

Długo chodziłam w bieliźnie Esotiq. Zwracam dużą uwagę na jakość materiału i wygodę noszenia. Teraz się "przerzuciłam" na Alles, kupuję przez Interenet.
Nie jestem przekonana do bielizny z sieciówek, chociaż też zdarzało się, że kupowałam.
mama_ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 22:13   #1072
Groszek2304
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 80
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny ratujcie
20 kwietnia mialam kupiony bistonosz Freya deco - o taki: http://mambra.pl/data/gfx/pictures/large/7/2/5727_1.jpg
szokiem byl dla mnie rozmiar (nosilam 75C, po wpisaniu w kalkulator myslalam ze mam 75DD) jaki wybrala pani - 70F (dostalam troszke luzniejsza miseczke, zebym mogla wygarniac spokojnie). I powiedziala ze zejde spokojnie do 65FF. Zaczelam go nosic od wtorku. Na poczatku obwod mnie mega sciskal, pozniej dostalam jakiejs wysypki pod pachami od niego. Wczoraj cwiczylam i mysle sobie - przepiore. Oczywiscie recznie, nie w goracej wodzie. Dzisiaj zakladam i obwod jakby luzniejszy, miseczki mocniej odstaja jakos, zwlaszcza jak siedze. Wiec podciagnelam ramiaczka i wydaje byc sie ok, zapiety na druga haftke. Aa! i jeszcze jak mam zapiety na najluzniejsza haftke to na plecach gora jakby jest luzniejsza, nie wiem jak to okreslic inaczej. Mierzylam sie pod biustem - cos okolo 76/77 (chyba dobrze sie zmierzylam, troszke na styk), a mialam jeszcze w poniedzialek 79. Czy to mozliwe,ze dzieki wygarnianiu tyle spadlo przez prawie tydzien? O.o Czy moze sie stanik mi tak dziwnie naciagnal? Ktoras z Was sie orientuje albo miala podobna sytuacje?
__________________
Groszek2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 10:51   #1073
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Livr Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Od długiego czasu poszukuję swojego rozmiaru stanika. Szukałam w Internecie, w galeriach. Praktycznie wszędzie ekspedientki reagują zgrozą na obwód 60cm. Dodam, że nie tylko obwód jest problemem, ale i miseczka. Jeśli już gdzieś znajdę sześćdziesiątkę to najczęściej są to duże rozmiary, a ja jestem drobna i potrzebuję 60C (ewentualnie małomiseczkowe D). Chciałabym kupić biustonosz dopiero po przymierzeniu go, niestety do tej pory nigdzie nie znalazłam modelu który by mi to umożliwił. Nie chcę kupić w ciemno w sklepie online (przynajmniej pierwszy model chciałabym zobaczyć na żywo).
Proszę, powiedzcie że jest dla mnie nadzieja i w Krakowie znajdzie się sklep stacjonarny który mi to umożliwi
W Krakowie sklepów z brafittingiem jest sporo, poszukaj na Stanikowej Mapie, gdzie są dokładnie (ja kojarzę jeden, filia wrocławskiego).
Jesteś pewna rozmiaru 60C? Może spróbuj z 65B bo to odpowiednik, a niektóre modele mogą mieć ciasne obwody i w 60 się nie zapniesz (np. niektóre modele Agio były tak ciasne, że obwody przesuwały się w dół).

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Groszek2304 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie
20 kwietnia mialam kupiony bistonosz Freya deco - o taki: http://mambra.pl/data/gfx/pictures/large/7/2/5727_1.jpg
szokiem byl dla mnie rozmiar (nosilam 75C, po wpisaniu w kalkulator myslalam ze mam 75DD) jaki wybrala pani - 70F (dostalam troszke luzniejsza miseczke, zebym mogla wygarniac spokojnie). I powiedziala ze zejde spokojnie do 65FF. Zaczelam go nosic od wtorku. Na poczatku obwod mnie mega sciskal, pozniej dostalam jakiejs wysypki pod pachami od niego. Wczoraj cwiczylam i mysle sobie - przepiore. Oczywiscie recznie, nie w goracej wodzie. Dzisiaj zakladam i obwod jakby luzniejszy, miseczki mocniej odstaja jakos, zwlaszcza jak siedze. Wiec podciagnelam ramiaczka i wydaje byc sie ok, zapiety na druga haftke. Aa! i jeszcze jak mam zapiety na najluzniejsza haftke to na plecach gora jakby jest luzniejsza, nie wiem jak to okreslic inaczej. Mierzylam sie pod biustem - cos okolo 76/77 (chyba dobrze sie zmierzylam, troszke na styk), a mialam jeszcze w poniedzialek 79. Czy to mozliwe,ze dzieki wygarnianiu tyle spadlo przez prawie tydzien? O.o Czy moze sie stanik mi tak dziwnie naciagnal? Ktoras z Was sie orientuje albo miala podobna sytuacje?
Przy tych wymiarach pod biustem obwód 70 jest odpowiedni. Każdy biustonosz po przepraniu traci taką sztywność, którą ma po uszyciu. Trochę nie podoba mi się to, że brafitterka doradziła Ci miseczkę, która ma luz, bo takowa będzie odstawała od biustu, a migracja biustu z pod pach/z pleców nie jest czymś, czego doświadcza każda kobieta po dobraniu właściwego rozmiaru. Przypuszczam, że przy rozmiarze 65FF miska przylegałaby, ale to dlatego, że obwód by ją dociągał. A to że jak siedzisz to miska odstaje się zdarza, biust jest plastyczny, a sztywna miska (termiczna taka jak w Deco) jest sztywna i musiałabyś stać na baczność by przylegała idealnie.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:20   #1074
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc.

Od ok trzech lat kupuję "świadomie' biustonosze. Niestety, wszystkie, których używałam poprzednio naciągnęły się, zniszczyły, są do niczego. Kupiłam więc ostatnio nowy. Odwiedziłam nowy salon, pani doradziła; ogólnie sama trzymałam się wytycznych, które wyczytałam w poradnikach dot. kupowania odpowiedniego stanika.
W salonie biustonosz wydawał się ok.
Po przyjściu do domu i założeniu go, trochę uwierał - głównie w wierzchołku, czyli w miejscu, gdzie ramiączko łączy się z miską. Później uwierał bardziej, doszło do tego, że musiałam robić sobie jakby opatrunki z waty - między to miejsce a skórę, ponieważ inaczej nie potrafiłam go nosić.
Próbowałam wymienić/zwrócić biustonosz, jednak pani w sklepie powiedziała, że koronka, z której zrobione są skrzydełka, została przeze mnie rozciągnięta i niestety, nie może go przyjąć z powrotem. Powiedziała też, że skóra musi się przyzwyczaić do nowego materiału itp.

No ok, nosiłam ten biustonosz, z czasem dyskomfort zniknął i nosi się go bardzo dobrze.
Problem jest w tym, że to newralgiczne miejsce pozostawiło.. siniaki. Mam dwa siniaki obok pachy. Wyglądają jak znamiona, dwa podłużne ciemne paski. Boję się, że pozostaną one na stałe czy da sie je jakoś "wybielić", czy wystarczy odstawienie tego nieszczęsnego biustonosza i one same znikną, czy powinnam używać jakiegoś kremu z peelingiem?

Pomóżcie..
To nie są siniaki, tylko przebarwienia, tez mi się takie robią w miejscach otarć. Nie wiem, czy znikną, jeśli będziesz dalej nosiła ten stanik. Ja kiedyś miałam taki problem ze stanikiem i mama podszyła mi łączenie ramiączka z miską kawałkiem gładkiego materiału - to pomogło. Ja tam nie wierzę w "uodparnianie skóry", u mnie skóra po porstu się pogrubia w takim miejscu (i najczęciej przebarwia), to jest jak modzel na stopie. Zawsze brzydko wygląda i nie jest dobrym rozwiązaniem pod względem zdrowotnym.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 20:07   #1075
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

.
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2015-04-30 o 13:48
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 20:40   #1076
Livr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Elessar Pokaż wiadomość
W Krakowie sklepów z brafittingiem jest sporo, poszukaj na Stanikowej Mapie, gdzie są dokładnie (ja kojarzę jeden, filia wrocławskiego).
Jesteś pewna rozmiaru 60C? Może spróbuj z 65B bo to odpowiednik, a niektóre modele mogą mieć ciasne obwody i w 60 się nie zapniesz (np. niektóre modele Agio były tak ciasne, że obwody przesuwały się w dół).
Powiem tak, jestem pewna że 65 jest za luźne, a to czy będzie to C czy D to sprawa dyskusyjna. Podasz dokładny adres?
Livr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 10:31   #1077
Gosiu
Rozeznanie
 
Avatar Gosiu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
Dot.: bielizna, jaką najbardziej lubicie, gdzie kupujecie?

Może jestem jakimś wyjątkiem, albo na prawdę ślepa, ale praktycznie każde 75B z H&M mi pasuje. Czasem 75A, ale to rzadkość. I stamtąd pochodzi 99% moich cyckonoszy

Mam jeden stanik, który wybrałam z brafitterką, poszłam do niej właśnie ubrana w H&Ma i powiedziała, że nie jest zły. Chociaż ten, co mi dobrała, to 65D (jak to podnosi na duchu, to "D" hehe).

Majty to najczęściej do kompletu albo w innych sieciówkach.
Gosiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 21:40   #1078
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To nie są siniaki, tylko przebarwienia, tez mi się takie robią w miejscach otarć. Nie wiem, czy znikną, jeśli będziesz dalej nosiła ten stanik. Ja kiedyś miałam taki problem ze stanikiem i mama podszyła mi łączenie ramiączka z miską kawałkiem gładkiego materiału - to pomogło. Ja tam nie wierzę w "uodparnianie skóry", u mnie skóra po porstu się pogrubia w takim miejscu (i najczęciej przebarwia), to jest jak modzel na stopie. Zawsze brzydko wygląda i nie jest dobrym rozwiązaniem pod względem zdrowotnym.
dzięki za odpowiedź

Tobie też robiły się takie ślady?

http://iv.pl/images/68998839801953035776.png
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 00:10   #1079
lisbeth_wasp
Rozeznanie
 
Avatar lisbeth_wasp
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 599
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Macie może jakiś pomysł co zrobić, jak większość moich staników jest rozmiarowo ok, ale ma za wąskie fiszbiny? Ostatnio zaczęły mnie uwierać na jednej piersi i nie wiem co teraz Mam chyba tylko ze 2 szt które mnie nie gniotą, w tym jeden już jest mocno sfatygowany i ma zbyt luźny obwód.
__________________
Nie ma bezpiecznych gier. Są tylko gry warte i niewarte świeczki.
Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje.
Nie życia będziemy żałować, lecz tego, co nas ominęło.
lisbeth_wasp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 10:32   #1080
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny z Wrocławia, potrzebuje Waszej rady.
Od zawsze kupowałam biustonosze w Onlyher (głównie brytyjskie), bardzo dobrze mi się je nosi, co prawda są drogie ale wytrzymują na prawdę długo. Niestety, mam bardzo duże wahania wagi, ostatnio bardzo przytyłam i muszę znów kupić coś nowego. Wolałabym żeby było to coś tańszego (max 150zł), może coś z polskich firm? Polećcie jakieś salony i dobrą obsługę, bo ja ostatnio wypadłam z obiegu.
Teraz noszę 34G (Cleo Panache),ale wydaje mi się że miseczka jest za mała trochę.
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-18 21:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.