Moc pozytywnego myślenia - III część - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-17, 23:43   #1051
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
cześć
taaak, zwłaszcza "Potęga podświadomości" ma taki marketingowy charakter, wszystko jest według autora łatwe i bezproblemowe, tylko że teoria swoją drogą a życie swoją
Mam tą książkę, jest beznadziejna, nie jestem w stanie pojąć czemu ją tak wychwalają. Język jest dla mnie nieznośny.

Mnie bardzo podobał się Transerfing rzeczywistości, jak skończę II to sięgnę po coś innego.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 08:49   #1052
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
cześć
taaak, zwłaszcza "Potęga podświadomości" ma taki marketingowy charakter, wszystko jest według autora łatwe i bezproblemowe, tylko że teoria swoją drogą a życie swoją

Mimi08, możesz coś więcej powiedzieć o tej medytacji? Brzmi ciekawie
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Mam tą książkę, jest beznadziejna, nie jestem w stanie pojąć czemu ją tak wychwalają. Język jest dla mnie nieznośny.

Mnie bardzo podobał się Transerfing rzeczywistości, jak skończę II to sięgnę po coś innego.
W niej jest wiele odniesień do Boga, dla mnie był to cięższy kaliber.
Ostatnio znajomy powiedział bardzo mądrze: "każdy może nazwać to jak chce - Bóg, Wszechświat, los, przeznaczenie, niektórzy pewnie powiedzą, że to przypadek i tyle. ważne jest, że TO naprawdę działa"
A z takich amerykańskich hiciorów zdecydowanie odradzam "Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć".
Zaczęłam się interesować pozytywnym myśleniem będąc nastolatką, na początku chłonęłam książki jak głupia, teraz głównie korzystam z pozycji mających pomóc w walce z prokrastynacją.

Shrin (mogę tak się do Ciebie zwracać? ) powiesz coś więcej o tej książce?
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 09:17   #1053
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Szczęsciary, które mają swoje ukochane hobby. Od lat takiego poszukuję. Złapałam się na tym, że do moich hobby należą: praca do wieczora, piwo, odsypianie to nie powinno tak być
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 10:18   #1054
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Szczęsciary, które mają swoje ukochane hobby. Od lat takiego poszukuję. Złapałam się na tym, że do moich hobby należą: praca do wieczora, piwo, odsypianie to nie powinno tak być
Ja mam to samo, choć jestem bliska stwierdzeniu, że nie każdy musi mieć hobby. Mnie interesuje wiele rzeczy, ale żadnej z nich nie poświęcam się całkowicie.
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 10:38   #1055
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Mocny Akcent, moje hobby krąży głównie w tych samych okolicach odkad poszłam do pełnoetatowej pracy, która zapewnia mi rozrywki w stylu pracy po godzinach i w święta Jak się pracuje dużo to już się nie bardzo ma siły i czas na rozwijanie zainteresowań na taką skalę jak kiedyś, nawet jak się już znalazło to swoje ukochane hobby. Mi z takich codziennych rozrywek zostało właściwie czytanie książek i nauka języków, bo mogę to robić wieczorami i nie wymaga to jakichś specjalnych pokładów energii. Smutne, ale prawdziwe
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 15:35   #1056
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
W niej jest wiele odniesień do Boga, dla mnie był to cięższy kaliber.
Ostatnio znajomy powiedział bardzo mądrze: "każdy może nazwać to jak chce - Bóg, Wszechświat, los, przeznaczenie, niektórzy pewnie powiedzą, że to przypadek i tyle. ważne jest, że TO naprawdę działa"

Shrin (mogę tak się do Ciebie zwracać? ) powiesz coś więcej o tej książce?
Jasne, btw jego cytat był w której z książek którą czytałam

Wiesz co nie wiem dokładniej co mam powiedzieć bo dla mnie to jest dużo hałasu o nic. Nie mam po niej żadnych refleksji. Język nieznośny, mega patos, mega rozwlekanie się, historie tak nieprawdopodobne, że autor sam strzela sobie nimi w kolano. No i przez książkę można odnieść mylne wrażenie, że można nic nie robić, a wszystko przyjdzie do nas samo. W porównaniu z Transerfingiem książka jest bardzo uboga w jakąkolwiek teorie, nie są wprowadzone praktycznie żadne nowe pojęcia. Bardzo się staram znaleźć jakiś plus tej książki ale dowiedziałam się z niej, że mam myśleć pozytywnie i tylko tyle. To wiedziałam już bez tej książki więc zakup był średnim interesem.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-18 o 15:42
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 15:36   #1057
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Mimi - witaj! Widzę fanka memrise i języków obcych, podobnie jak ja.
O tak Uwielbiam uczyć się języków obcych.

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
cześć
taaak, zwłaszcza "Potęga podświadomości" ma taki marketingowy charakter, wszystko jest według autora łatwe i bezproblemowe, tylko że teoria swoją drogą a życie swoją

Mimi08, możesz coś więcej powiedzieć o tej medytacji? Brzmi ciekawie
Znalazłam gdzieś w Internecie takie medytacje Lousie L. Hay poranną i wieczorną i słucham sobie ich zanim wstanę z łóżka i przed pójściem spać. Bardzo mnie uspokajają te medytacje

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
W niej jest wiele odniesień do Boga, dla mnie był to cięższy kaliber.
Ostatnio znajomy powiedział bardzo mądrze: "każdy może nazwać to jak chce - Bóg, Wszechświat, los, przeznaczenie, niektórzy pewnie powiedzą, że to przypadek i tyle. ważne jest, że TO naprawdę działa"
A z takich amerykańskich hiciorów zdecydowanie odradzam "Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć".
Zaczęłam się interesować pozytywnym myśleniem będąc nastolatką, na początku chłonęłam książki jak głupia, teraz głównie korzystam z pozycji mających pomóc w walce z prokrastynacją.

Shrin (mogę tak się do Ciebie zwracać? ) powiesz coś więcej o tej książce?
Zgadzam sie w 100%
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 19:30   #1058
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Szczęsciary, które mają swoje ukochane hobby. Od lat takiego poszukuję. Złapałam się na tym, że do moich hobby należą: praca do wieczora, piwo, odsypianie to nie powinno tak być
Nigdy tak na to nie patrzyłam. Kiedyś swojego hobby nie miałam, a teraz muszę wybierać czym chcę się dokładniej zająć, bo czasu niestety za mało.

Czytam tak Was i ja to zupełnie nie w temacie , dobra "Sekret", "Potęgę podświadomości" kiedyś przeczytałam, ale tak na dobrą sprawę to tego nie pamiętam. I jakoś nie ciągnie mnie do takich książek, ani do niczego, fakt, kiedyś tego potrzebowałam, a teraz jakoś nie potrzebuję żadnego przekonywania, że tak trzeba żyć, bo inaczej nie potrafię.
__________________
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 19:33   #1059
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez klaaa Pokaż wiadomość
Nigdy tak na to nie patrzyłam. Kiedyś swojego hobby nie miałam, a teraz muszę wybierać czym chcę się dokładniej zająć, bo czasu niestety za mało.

Czytam tak Was i ja to zupełnie nie w temacie , dobra "Sekret", "Potęgę podświadomości" kiedyś przeczytałam, ale tak na dobrą sprawę to tego nie pamiętam. I jakoś nie ciągnie mnie do takich książek, ani do niczego, fakt, kiedyś tego potrzebowałam, a teraz jakoś nie potrzebuję żadnego przekonywania, że tak trzeba żyć, bo inaczej nie potrafię.
Ja czytam to raczej dlatego, że jest sporo fajnych technik które ulatwiają mi to i owo. No ale nie w Potędze podświadomości. XD To jak dla mnie kupa marketingu i to kiepskiego ale rozumiem, że komuś może się podobać. Przyznam szczerze, że jak to by była moja pierwsza pozycja związana z tematem to bym sobie go chyba darowała.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 19:46   #1060
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

A mogłabyś polecić coś fajnego do poczytania tego typu, ale nie tak marketingowego jak Potęga podświadomości?
"Potęgę podświadomości" przeczytałam, ale wniosła nic w moje życie. Niektóre rzeczy wydawały mi się nierealne jak np., jedna kobieta marzyła o jakiejś walizce czy torebce i cały czas o niej myślała i dostała pod choinkę taką samą jaką sobie wymarzyła...taaa... już w to wierze..
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 19:53   #1061
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
A mogłabyś polecić coś fajnego do poczytania tego typu, ale nie tak marketingowego jak Potęga podświadomości?
"Potęgę podświadomości" przeczytałam, ale wniosła nic w moje życie. Niektóre rzeczy wydawały mi się nierealne jak np., jedna kobieta marzyła o jakiejś walizce czy torebce i cały czas o niej myślała i dostała pod choinkę taką samą jaką sobie wymarzyła...taaa... już w to wierze..
Jeżeli to było do mnie to polecam Transerfing Rzeczywistości. Nie czytałam dużo książek w tym temacie ale ta na mnie zrobiła dosyć duże wrażenie choć nie znam Twojego gustu i nie wiem czy Tobie się spodoba. W pdf ma chyba z 70 czy 80 stron więc nawet jeśli Ci nie przypadnie do gustu to dużo czasu na nią nie stracisz, a jak przypadnie to jest bodajże 9 tomów.

Jak wpiszesz w google "transerfing rzeczywistości zeland vadim chomikuj" to Ci wyskoczy i możesz pobrać - niestety nie mogę wkleić linku bo cenzuruje. :x

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-18 o 19:54
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 20:23   #1062
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Jeżeli to było do mnie to polecam Transerfing Rzeczywistości. Nie czytałam dużo książek w tym temacie ale ta na mnie zrobiła dosyć duże wrażenie choć nie znam Twojego gustu i nie wiem czy Tobie się spodoba. W pdf ma chyba z 70 czy 80 stron więc nawet jeśli Ci nie przypadnie do gustu to dużo czasu na nią nie stracisz, a jak przypadnie to jest bodajże 9 tomów.

Jak wpiszesz w google "transerfing rzeczywistości zeland vadim chomikuj" to Ci wyskoczy i możesz pobrać - niestety nie mogę wkleić linku bo cenzuruje. :x
Tak do Ciebie. Przepraszam, nie napisałam do kogo się odnoszę
Dzięki wielkie Przeczytam i zobaczę czy będzie mi się podobała czy nie.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 20:33   #1063
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Tak do Ciebie. Przepraszam, nie napisałam do kogo się odnoszę
Dzięki wielkie Przeczytam i zobaczę czy będzie mi się podobała czy nie.
Wklejam tu z początku wątku listę książek, może któraś Cię zainteresuje. Mam jeszcze jedno forum na którym dość często bywałam, dużo tam było o PP ale potem autor zmienił adres tłumacząc się końcem projektu i dopiero teraz udało mi się znaleźć nowy w odległych zakątkach internetów. Zainspirowało mnie do zaczęcia zabawy z tablicą wizyjną i kamieniem wdzięczności.

KSIĄŻKI:
- "Potęga Podświadomości" Joseph Murphy
- "Magia wiary" Joseph Murphy
- "Sekret" Rhonda Byrne
- "Moc pozytywnego myślenia" Norman V. Peale
- "Zakochaj się w życiu" Ewa Foley
- "Możesz uzdrowić swoje życie" Louise L. Hay
- "Twórcza wizualizacja" Shakti Gawain
- "Zagubiony podręcznik życia na Ziemi" Joe Vital
- "Klucz do sekretu" Joe Vital
- „Zero ograniczeń” Joe Vital
- "Zrealizuj swoje marzenia" Esther i Jerry Hicks
- "Twórcza moc myślenia" Kurt Tepperwein
- "Obudź w sobie olbrzyma" Anthony Robbins
- "Więcej niż sekret" Brenda Barnaby
- „Pokochaj siebie” Wayne W. Dyer
- „Potęga myśli” Eugene Mayer
- „Niebiańska przepowiednia” James Redfield
- „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 21:39   #1064
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 149
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

No właśnie. Mi na przykład książki, które czytałam nie dały chyba zupełnie nic oprócz takiego ogólnego spojrzenia na temat, że "hej, jest coś takiego i to może coś daje, może powinnam spróbować, nauczyć się tego, przestać czarnowidzieć, to mi pomoże wziąć się w garść i ruszyć do przodu".
I tylko ogólny zarys bo z drugiej strony głowy oczywiście była myśl, że to przecież tylko taki pic na wodę speców od marketingu.

No ale na szczęście to był przynajmniej powód, że trafiłam tutaj do Was i jakoś staram się jaśniej patrzeć na świat.
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 21:49   #1065
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

[1=96d01e102add7070c06976f 58186673cd4c31562_5fd94e0 24ad80;47756628]No właśnie. Mi na przykład książki, które czytałam nie dały chyba zupełnie nic oprócz takiego ogólnego spojrzenia na temat, że "hej, jest coś takiego i to może coś daje, może powinnam spróbować, nauczyć się tego, przestać czarnowidzieć, to mi pomoże wziąć się w garść i ruszyć do przodu".
I tylko ogólny zarys bo z drugiej strony głowy oczywiście była myśl, że to przecież tylko taki pic na wodę speców od marketingu.

No ale na szczęście to był przynajmniej powód, że trafiłam tutaj do Was i jakoś staram się jaśniej patrzeć na świat.[/QUOTE]

W kupie raźniej. Mnie gubi to, że wkoło pełno negatywnie patrzących na świat ludzi i prędzej czy później ten paskudny nawyk wraca jak bumerang.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 22:20   #1066
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 149
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
W kupie raźniej. Mnie gubi to, że wkoło pełno negatywnie patrzących na świat ludzi i prędzej czy później ten paskudny nawyk wraca jak bumerang.
Mam tak samo. Zwłaszcza, że moja mama jest straszną pesymistką i nawet jak udaje mi się zmienić myślenie na bardziej optymistyczne to ona po krótkim czasie i tak sprowadza mnie na ziemię. I inni bliscy ludzie tak samo.
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 22:23   #1067
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

[1=96d01e102add7070c06976f 58186673cd4c31562_5fd94e0 24ad80;47757245]Mam tak samo. Zwłaszcza, że moja mama jest straszną pesymistką i nawet jak udaje mi się zmienić myślenie na bardziej optymistyczne to ona po krótkim czasie i tak sprowadza mnie na ziemię. I inni bliscy ludzie tak samo. [/QUOTE]

Weeź, znam to na pamięć. Ostatnio sobie wizualizowałam, że wygrywam coś w wizażowym konkursie, najbardziej chciałam tusz ale wygrałam Lactacyd i bardzo się cieszyłam bo nieczęsto wygrywałam cokolwiek to oczywiście patrzyła na mnie jak na wariatkę czemu się z tego cieszę. Prawi mi morały, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy, a potem z przekąsem mówi "jak tobie mało do szczęścia potrzeba"
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 22:46   #1068
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 149
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Weeź, znam to na pamięć. Ostatnio sobie wizualizowałam, że wygrywam coś w wizażowym konkursie, najbardziej chciałam tusz ale wygrałam Lactacyd i bardzo się cieszyłam bo nieczęsto wygrywałam cokolwiek to oczywiście patrzyła na mnie jak na wariatkę czemu się z tego cieszę. Prawi mi morały, że trzeba cieszyć się z małych rzeczy, a potem z przekąsem mówi "jak tobie mało do szczęścia potrzeba"
Hahahaha. No jakbym czytała o swojej. "a z czego tu się cieszyć?", "trzeba być realistą, a Ty myślisz, że wszystko będzie jak sobie wymarzysz" albo "dziecko, ja się cieszę, że Ty się cieszysz ale tak ciągle nie można, nie da się tak, takie jest życie". No i żeby własna matka tak człowiekowi skrzydła podcinała to już nie wiem jak twardym trzeba by być żeby to przeżyć bez chociaż jednego upadku pozytywnego myślenia.

Gratuluję , sama też rzadko kiedy cokolwiek wygrywam więc wiem, jak sama bym się cieszyła z najmniejszej wygranej.
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 22:54   #1069
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

[1=96d01e102add7070c06976f 58186673cd4c31562_5fd94e0 24ad80;47757544]Hahahaha. No jakbym czytała o swojej. "a z czego tu się cieszyć?", "trzeba być realistą, a Ty myślisz, że wszystko będzie jak sobie wymarzysz" albo "dziecko, ja się cieszę, że Ty się cieszysz ale tak ciągle nie można, nie da się tak, takie jest życie". No i żeby własna matka tak człowiekowi skrzydła podcinała to już nie wiem jak twardym trzeba by być żeby to przeżyć bez chociaż jednego upadku pozytywnego myślenia.

Gratuluję , sama też rzadko kiedy cokolwiek wygrywam więc wiem, jak sama bym się cieszyła z najmniejszej wygranej.[/QUOTE]

Albo z gotowaniem - to też jest świetne. Czepiała się, że nie gotuje więc zaczęłam. Wiadomo, nie wszystko wychodzi od razu ale zanim zdążyłam dokończyć jedzenie ciasta (które fakt było trochę zakalcowate ale cieszyłam się bo gotowanie to taka rzecz która sprawia mi radość niezależnie od rezultatów) to wyrzuciła je kurom. No ale nie poddaje się i kazałam jej nie jeść tego co robię i dać mi święty spokój. Ostatnio zrobiłam całkiem niezłe naleśniki - czekoladowe nadziewane białym serem i brzoskwiniami dodatkowo skąpane w sosie czekoladowym.

Co do Lactacydu to dzięki, przypomniało mi się takie jedno zdanie o facecie, który chciał być bogaty i prosił Boga o dużą ilość gotówki, a Bóg na to "człowieku, zagraj chociaż w totka!" . W myśl tej zasady biore udział w większości wizażowych konkursów odkąd je odkryłam.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-18 o 22:57
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 11:19   #1070
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cześć, jak mija dzień?
Dziś wolne, wstałam o 9, trochę czytałam, miałam ambitne plany zabrania się za sprzątanie, ale wezwał mnie Wizaż. I tak zalegam przy kompie ponad 2 godziny.

Mam to szczęście, że moja mama jest optymistką, od dziecka starała się mnie tym zarazić, zawsze we mnie wierzyła i wspierała. Nie to co ojciec, który podkopywał pewność siebie, a ta kuleje do dziś

Jeśli macie problem z mobilizacją, polecam książkę "Zjedz tą żabę" na początek oraz wizażowy wątek o walce z prokrastynacją. Mądre babeczki się tam udzielają, chętnie je podczytuję.
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 11:43   #1071
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Hej dziewczyny

Przez przypadek natknęłam się na ten wątek. Chętnie poczytam książki z pierwszego postu, jestem straszną pesymistką, ogólnie zakładam co najgorsze prawie zawsze (!) bo uważam głupio że lepiej być zaskoczoną pozytywnie niż się zawieść kolejny raz. Wiem, głupota. Tż próbuje mnie z tego wyleczyć ale chyba muszę się wspomóc czymś jeszcze.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 12:12   #1072
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
Cześć, jak mija dzień?
Dziś wolne, wstałam o 9, trochę czytałam, miałam ambitne plany zabrania się za sprzątanie, ale wezwał mnie Wizaż. I tak zalegam przy kompie ponad 2 godziny.

Jeśli macie problem z mobilizacją, polecam książkę "Zjedz tą żabę" na początek oraz wizażowy wątek o walce z prokrastynacją. Mądre babeczki się tam udzielają, chętnie je podczytuję.
Ja mam problem odwrotny do prokrastynacji. Są wakacje, a ja od 2 miesięcy się codziennie uczę. Narzuciłam sobie taki naukowo-językowy reżim, że aż sama siebie przerażam.

Co do dnia to wstałam, o 15 mam psychiatrę i jakoś będę musiała jej się wytłumaczyć, czemu nie chodzę na terapie i zastanawiam się jak to powiedzieć bez wulgaryzmów które cisną mi się na usta. Jem czekoladę karmelowo-migdałową i zastanawiam się co zrobić po odżywce, która mi włosy wstrętnie obciążyła. Chyba wyszukam na ytb jakieś upięcie bo nie zdążę już wysuszyć.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-19 o 12:27
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 12:28   #1073
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja mam problem odwrotny do prokrastynacji. Są wakacje, a ja od 2 miesięcy się codziennie uczę. Narzuciłam sobie taki naukowo-językowy reżim, że aż sama siebie przerażam.

Co do dnia to wstałam, o 15 mam psychiatrę i jakoś będę musiała jej się wytłumaczyć, czemu nie chodzę na terapie i zastanawiam się jak to powiedzieć bez wulgaryzmów które cisną mi się na usta. Jem czekoladę karmelowo-migdałową i zastanawiam się co zrobić po odżywce, która mi włosy wstrętnie obciążyła. Chyba wyszukam na ytb jakieś upięcie bo nie zdążę już wysuszyć.
Wow, wielki szacun
Mnie wołami trzeba zaciągać do czegokolwiek

Ja też mam dziś wizytę
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 13:06   #1074
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
cześć
taaak, zwłaszcza "Potęga podświadomości" ma taki marketingowy charakter, wszystko jest według autora łatwe i bezproblemowe, tylko że teoria swoją drogą a życie swoją

Mimi08, możesz coś więcej powiedzieć o tej medytacji? Brzmi ciekawie

Cześć,

PP ma taki charakter tylko w nowych wydaniach, przecytajcie stare wydanie jest milion razy lepsze i "prawdziwsze"
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 15:44   #1075
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
Wow, wielki szacun
Mnie wołami trzeba zaciągać do czegokolwiek

Ja też mam dziś wizytę
Jest takie forum na wizażu "shred językowy". (Mimi08 czuje, że by Ci się spodobało! ) Na początku wpisujesz imię, poziom na jakim znasz dany język/języki, potem cele na dany miesiąc. To mega motywuje nawet największych leniwców. Jest też druga strona medalu - jak tylko nic nie robię to mam straszne wyrzuty sumienia..

Ja po wizycie i.... głupio mi bo totalnie się rozkleiłam przed tym psychiatrą gdy mówiłam, czemu już nie chodzę na terapie. Łzy poleciały mi jak z kranu. Załatwiła mi nową terapeutkę i kazała dalej brać leki - powiedziała, że ona jako lekarz mi ich nie odstawi bo się rozsypie, chyba, że zacznę chodzić na terapię także nie mam wyjścia. Strasznie się boje jak to będzie bo studiuje w innym mieście i się boje, że po prostu nie dam rady z terminami, dojazdami, utrzymaniem wszystkich zainteresowań i zdaniem licencjata najlepiej jak umiem.

Jak byłam w korytarzu to zadzwonili do mnie z jakiejś szkoły językowej bo szukają lektora. Też chętnie bym się tym zajęła, ale chyba za dużo na siebie wzięłam - studia, korepetycje które prowadzę przez cały weekend, konie, nauka francuskiego i perspektywa egzaminu z niego..
Panikuje, proszę o kopa w tyłek.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-19 o 15:52
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 15:51   #1076
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Jest takie forum na wizażu "shred językowy". Na początku wpisujesz imię, poziom na jakim znasz dany język/języki, potem cele na dany miesiąc. To mega motywuje nawet największych leniwców.

Ja po wizycie i.... głupio mi bo totalnie się rozkleiłam przed tym psychiatrą gdy mówiłam, czemu już nie chodzę na terapie. Łzy poleciały mi jak z kranu. Załatwiła mi nową terapeutkę i kazała dalej brać leki - powiedziała, że ona jako lekarz mi ich nie odstawi bo się rozsypie, chyba, że zacznę chodzić na terapię także nie mam wyjścia. Strasznie się boje jak to będzie bo studiuje w innym mieście i się boje, że po prostu nie dam rady z terminami, dojazdami, utrzymaniem wszystkich zainteresowań i zdaniem licencjata najlepiej jak umiem.

Jak byłam w korytarzu to zadzwonili do mnie z jakiejś szkoły językowej bo szukają lektora. Też chętnie bym się tym zajęła, ale chyba za dużo na siebie wzięłam - studia, korepetycje które prowadzę przez cały weekend, konie, nauka francuskiego i perspektywa egzaminu z niego..
Panikuje, proszę o kopa w tyłek.
A jakich języków się uczysz oprócz angielskiego (bo chyba studiujesz filologię ang., tak?)?
Ja za to szukam kogoś, kto pomoże mi ogarnąć mój kiepski angielski. Niestety, bez stałego kontaktu z językiem zapominam nawet prostych, podstawowych rzeczy.

Płaczem u psychiatry nie przejmuj się. Moja pierwsza wizyta wyglądała tak, że zaczęłam ryczeć zanim weszłam do gabinetu
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 15:59   #1077
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
A jakich języków się uczysz oprócz angielskiego (bo chyba studiujesz filologię ang., tak?)?
Ja za to szukam kogoś, kto pomoże mi ogarnąć mój kiepski angielski. Niestety, bez stałego kontaktu z językiem zapominam nawet prostych, podstawowych rzeczy.

Płaczem u psychiatry nie przejmuj się. Moja pierwsza wizyta wyglądała tak, że zaczęłam ryczeć zanim weszłam do gabinetu
Tak, tak. Uczę się francuskiego, chciałabym w ciągu 2 lat przystąpić do certyfikatu DELF B1 bądź B2. Wtedy chce zacząć rosyjski ale to takie odległe marzenie.

Lubię moją psychiatrę. Wolałabym, żeby prowadziła mnie też w terapii bo jest naprawdę super. Nie boje się jej powiedzieć czegokolwiek jak to miało miejsce przy terapeutce, która osądzała mnie za każde słowo. Mam nadzieje, że ta nowa będzie lepsza, miałam z nią styczność ale to było chyba z 8 lat temu..
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 16:40   #1078
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 149
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Podziwiam Was . Ja w te wakacje nie mogę się do niczego konkretnego zabrać. Też miałam podciągnąć mój angielski, rozwijać zainteresowania, zrobić jakiś nawet samodzielny kurs rysunku od podstaw (lubię to, już chyba wszystkich przyjaciół obdarowałam ołówkowymi albo paintowymi portretami), zacząć biegać albo jeździć na rolkach dla poprawienia kondycji ale guzik z tego wyszło. Chyba muszę zajrzeć na ten wątek o prokrastynacji

A dzisiejszy dzień u mnie też jest taki leniwy, pogoda brzydka i nic się nie chce. Ale, ale... Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do pracy jako kelnerka/barista w kawiarni . Mega zdziwienie zwłaszcza, że nie mam doświadczenia w tej branży. No ale trzymajcie kciuki!!
I zorientowałam się, że w roku akademickim będę mieć szansę na stypendium naukowe za średnią ocen z zeszłego roku.
I moja mama powiedziała, że w sprawie tej mojej wyprowadzki to mi pomoże, chociaż wcześniej była temu przeciwna.

A więc, dzisiejszy dzień oceniam póki co na duży plus
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 16:57   #1079
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

[1=96d01e102add7070c06976f 58186673cd4c31562_5fd94e0 24ad80;47767996]
A dzisiejszy dzień u mnie też jest taki leniwy, pogoda brzydka i nic się nie chce. Ale, ale... Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do pracy jako kelnerka/barista w kawiarni . Mega zdziwienie zwłaszcza, że nie mam doświadczenia w tej branży. No ale trzymajcie kciuki!!
I zorientowałam się, że w roku akademickim będę mieć szansę na stypendium naukowe za średnią ocen z zeszłego roku.
I moja mama powiedziała, że w sprawie tej mojej wyprowadzki to mi pomoże, chociaż wcześniej była temu przeciwna.

A więc, dzisiejszy dzień oceniam póki co na duży plus [/QUOTE]
Super, trzymam kciuki za rozmowę Na kiedy jesteś umówiona?

bujdanaresorach, codzienny kontakt z językiem to podstawa w nauce. Moja metoda jest taka, że nawet jak wracam późno z pracy i nie mam już siły na naukę to włączam sobie radio online albo oglądnę odcinek serialu. Takie "otoczenie się językiem" bardzo pomaga.

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2014-08-20 o 10:07
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 17:04   #1080
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

[1=96d01e102add7070c06976f 58186673cd4c31562_5fd94e0 24ad80;47767996]Podziwiam Was . Ja w te wakacje nie mogę się do niczego konkretnego zabrać. Też miałam podciągnąć mój angielski, rozwijać zainteresowania, zrobić jakiś nawet samodzielny kurs rysunku od podstaw (lubię to, już chyba wszystkich przyjaciół obdarowałam ołówkowymi albo paintowymi portretami), zacząć biegać albo jeździć na rolkach dla poprawienia kondycji ale guzik z tego wyszło. Chyba muszę zajrzeć na ten wątek o prokrastynacji

A dzisiejszy dzień u mnie też jest taki leniwy, pogoda brzydka i nic się nie chce. Ale, ale... Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do pracy jako kelnerka/barista w kawiarni . Mega zdziwienie zwłaszcza, że nie mam doświadczenia w tej branży. No ale trzymajcie kciuki!!
I zorientowałam się, że w roku akademickim będę mieć szansę na stypendium naukowe za średnią ocen z zeszłego roku.
I moja mama powiedziała, że w sprawie tej mojej wyprowadzki to mi pomoże, chociaż wcześniej była temu przeciwna.

A więc, dzisiejszy dzień oceniam póki co na duży plus [/QUOTE]


Trzymam kciuki za stypendium, u nas dostać stypendium graniczy z cudem, mogą mieć 2 osoby na roku i codziennie mam okazje obserwować podkłanie świń.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-17 06:33:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.