Suknia marzeń cz.V - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-11, 09:09   #1081
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Maciejka zabierz te paski z tej sukienki - błagam Cię. Popsujesz. Rybka z koronki ma bogaty materiał, więc musi mieć prosta formę. I basta. Chyba że się jest Amerykanką

Pas z kryształkami pasuje do rybki ALE z gładkiego materiału.

Zaprezentowane na DA Wandzie pasy po 700 są dość nieładne, ktoś wysoko się ceni, ale z wykonaniem to już słabiej. Dużo ładniejsze te tańsze.
Żeby większość Polek miała takie śluby jak Amerykanki,to świat byłby o niebo piękniejszy

Nie zgadzam sie z tym poglądem,bo znalazłam dużo przykładów,gdzie suknia z koronki (równiez rybka) z pasem komponuje sie przepięknie a pas tylko podkreśla talię.Tym bardziej,że ta suknia prócz koronki nie ma jakichś wieklikch zdobien w stylu koraliczki i inne duperelki.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:22   #1082
turkusowa_poziomka
Raczkowanie
 
Avatar turkusowa_poziomka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 228
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Jak dla mnie koronka i pasek ozdobny to również nieco za dużo radości...
Ale jak miałabyś się decydować to jednak na pasek nie na kokarde.
__________________
"Niedojrzała miłość mówi: kocham cię ponieważ cię potrzebuję, dojrzała: potrzebuję cię ponieważ cię kocham"

06.06.2008

26.07.2014
turkusowa_poziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 10:34   #1083
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Dla mnie też taka suknia koronkowa plus ozdobny pasek, to już za dużo.
A co do ślubnych wizerunków Amerykanek, to nie popadałabym aż w taki zachwyt, te ich stylizacje są dość charakterystyczne i nie brakuje tandety, jak wszędzie z resztą. Np.
pulchna blondi z wywalonym cycem wciśnięta w rozłożystą księżniczkę, plus diadem i ozdoby w bukiecie:-/
Na stronie Maggie Sottero są fotki, można popatrzeć, jak dla mnie nic nie urywa.
No ale my, to musimy wszystko zżynać z zachodu, że niby lepsze i mamy teraz wysyp a' la hamerykańskich przyjęć:-D
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 10:39   #1084
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Żeby większość Polek miała takie śluby jak Amerykanki,to świat byłby o niebo piękniejszy

Nie zgadzam sie z tym poglądem,bo znalazłam dużo przykładów,gdzie suknia z koronki (równiez rybka) z pasem komponuje sie przepięknie a pas tylko podkreśla talię.Tym bardziej,że ta suknia prócz koronki nie ma jakichś wieklikch zdobien w stylu koraliczki i inne duperelki.
Chyba wyrabiasz sobie opinię na temat ślubów Amerykanek z blogów ślubnych i seriali, a to jest 1% i różnica jest taka jak między Piatą Aleją a modą uliczną na zadupiu w Oklahomie
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 10:47   #1085
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Maciejka zabierz te paski z tej sukienki - błagam Cię. Popsujesz. Rybka z koronki ma bogaty materiał, więc musi mieć prosta formę. I basta. Chyba że się jest Amerykanką
Swoją drogą - co ta sukienka Ci się tak marszczy?

Pas z kryształkami pasuje do rybki ALE z gładkiego materiału.

Zaprezentowane na DA Wandzie pasy po 700 są dość nieładne, ktoś wysoko się ceni, ale z wykonaniem to już słabiej. Dużo ładniejsze te tańsze.
No i raczej zabiorę, bo ta kokarda średnia, a na pas biżuteryjny na pewno tyle nie wydam. Ale mi osobiście bardzo podobają się rybki z takim pasem - wiele firm ma takie modele, np. bardzo dużo ich jest w Pronoviasie, tyle, że są zamocowane wyżej, pod biustem. I to właśnie koronkowe modele - a nie jak piszesz, z gładkiego materiału. Na pierwszym zdjęciu sukienka się marszczy, bo to było na przymiarce. Już ją odebrałam, ale po dopasowaniu i tak nie jest w 100% gładka, bo przecież ja nie jestem manekinem, ruszam się, więc i suknia "pracuje"

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Żeby większość Polek miała takie śluby jak Amerykanki,to świat byłby o niebo piękniejszy

Nie zgadzam sie z tym poglądem,bo znalazłam dużo przykładów,gdzie suknia z koronki (równiez rybka) z pasem komponuje sie przepięknie a pas tylko podkreśla talię.Tym bardziej,że ta suknia prócz koronki nie ma jakichś wieklikch zdobien w stylu koraliczki i inne duperelki.
O to to, właśnie Koronka + pas, bardzo mi się taki zestaw podoba. I chyba nie będzie tego za dużo, bo reszta będzie bardzo skromna, tzn. z biżuterii raczej tylko i wyłącznie kolczyki, żadnych bolerek, rękawiczek. Skromny, prosty welon, włosy albo rozpuszczone albo upięte na bok, ale proste, żadnych loków.
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 10:48   #1086
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez maciejka13 Pokaż wiadomość
No i raczej zabiorę, bo ta kokarda średnia, a na pas biżuteryjny na pewno tyle nie wydam. Ale mi osobiście bardzo podobają się rybki z takim pasem - wiele firm ma takie modele, np. bardzo dużo ich jest w Pronoviasie, tyle, że są zamocowane wyżej, pod biustem. I to właśnie koronkowe modele - a nie jak piszesz, z gładkiego materiału. Na pierwszym zdjęciu sukienka się marszczy, bo to było na przymiarce. Już ją odebrałam, ale po dopasowaniu i tak nie jest w 100% gładka, bo przecież ja nie jestem manekinem, ruszam się, więc i suknia "pracuje"

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------



O to to, właśnie Koronka + pas, bardzo mi się taki zestaw podoba. I chyba nie będzie tego za dużo, bo reszta będzie bardzo skromna, tzn. z biżuterii raczej tylko i wyłącznie kolczyki, żadnych bolerek, rękawiczek. Skromny, prosty welon, włosy albo rozpuszczone albo upięte na bok, ale proste, żadnych loków.
Szukaj pasa tutaj
http://novia-blanca.pl/pl/c/Pasy/69/1
Ja miałam tutaj zamawiać, ale ostatecznie salon sprowadził mi taki pas jak chciałam
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 10:50   #1087
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Chyba wyrabiasz sobie opinię na temat ślubów Amerykanek z blogów ślubnych i seriali, a to jest 1% i różnica jest taka jak między Piatą Aleją a modą uliczną na zadupiu w Oklahomie
Chyba w każdym państwie są lepsiejsze i gorsiejsze mody i oceniam to,co uznawane jest za "ładne".U nas mało który ślub zrobiony jest całkowicie z klasą,a w Ameryce jednak sie to zdarza dość często.I nie,nie tylko z blogów ślubnych ale również z autopsji,bo każdy rodzinny ślub z Ameryki,Australii który widziałam (tak,wiem ze to inne kontynenty,spokojnie) był ładny,estetyczny i zrobiony z mega klasą mimo że bynajmniej nowożeńcy wiele nie inwestowali a panna młoda nie miała sukni od Very Vang tylko z podrzędnego sklepiku.
Wszędzie znajdą się wielbicielki "bez",ale niestety nasz przemysł ślubny i możliwości chociażby lokalowe często utrudniają (co nie znaczy,że uniemożliwiają)zrobienie ładnego ślubu.
No i uważam,że jednak Polki mają dosć niewielkie poczucie estetyki. Z lupą szukać czegoś oryginalnego i naprawdę pięknego.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 10:53   #1088
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Szukaj pasa tutaj
http://novia-blanca.pl/pl/c/Pasy/69/1
Ja miałam tutaj zamawiać, ale ostatecznie salon sprowadził mi taki pas jak chciałam
Skąd jesteś? Bo muszę Cię uściskać Dzięki! To już ceny dużo przystępniejsze.
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 12:58   #1089
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez maciejka13 Pokaż wiadomość
Skąd jesteś? Bo muszę Cię uściskać Dzięki! To już ceny dużo przystępniejsze.
Z okolic Krakowa Z tego co wiem to mają chyba sklep w Warszawie i tam można wszystko na żywo zobaczyć. Ewentualnie możesz szukać na etsy.com, tylko tam już mały problem bo wszystko idzie z zagranicy.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 13:02   #1090
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Z okolic Krakowa Z tego co wiem to mają chyba sklep w Warszawie i tam można wszystko na żywo zobaczyć. Ewentualnie możesz szukać na etsy.com, tylko tam już mały problem bo wszystko idzie z zagranicy.
To mogę Cię uściskać tylko wirtualnie, do Krakowa mam jakieś 600 km A jaką miałaś sukienkę, jeśli mogę zapytać? Też rybkę z koronki?
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 08:56   #1091
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Jestem ciekawa czy nie przyszło Wam do głowy samej takiego pasa wyhaftować?
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 09:12   #1092
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa czy nie przyszło Wam do głowy samej takiego pasa wyhaftować?
A pewnie, że przyszło Ale moje ostatnie rękodzieło, mające być kartką bożonarodzeniową (sztuk: 1), leży i ciągle czeka na wykończenie Więc tym bardziej nie zabieram się za robienie pasa...
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 09:51   #1093
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Chyba w każdym państwie są lepsiejsze i gorsiejsze mody i oceniam to,co uznawane jest za "ładne".U nas mało który ślub zrobiony jest całkowicie z klasą,a w Ameryce jednak sie to zdarza dość często.I nie,nie tylko z blogów ślubnych ale również z autopsji,bo każdy rodzinny ślub z Ameryki,Australii który widziałam (tak,wiem ze to inne kontynenty,spokojnie) był ładny,estetyczny i zrobiony z mega klasą mimo że bynajmniej nowożeńcy wiele nie inwestowali a panna młoda nie miała sukni od Very Vang tylko z podrzędnego sklepiku.
Wszędzie znajdą się wielbicielki "bez",ale niestety nasz przemysł ślubny i możliwości chociażby lokalowe często utrudniają (co nie znaczy,że uniemożliwiają)zrobienie ładnego ślubu.
No i uważam,że jednak Polki mają dosć niewielkie poczucie estetyki. Z lupą szukać czegoś oryginalnego i naprawdę pięknego.
Nawet jeśli byłaś na trzech albo pięciu zagranicznych ślubach, to przecież nie mogłaś sobie wyrobić reprezentatywnej opinii o większości tamtejszych ceremonii, prawda? Ja byłam na wielu polskich weselach, na których panny młode wyglądały skromnie i urzekająco, a jednak wiem, że większość ślubnych kreacji prezentuje się tandetnie i jest przeładowanych ozdobami.
Prawda jest taka, że większość populacji ma kiepski gust ;p i jeśli kogoś nie stać na stylistkę, to ta osoba przesadnie się wystroi niezależnie od tego, czy pochodzi z USA, z Wrocławia czy z Pcimia Dolnego. Nasz pogląd na zachodnie panny młode zakrzywiają wszystkie blogi z inspiracjami, na których prezentuje się ustawione foto-reportaże, które są wyreżyserowane i upozowane, a które wydają się nam autentyczne.
Chociaż nie zmienia to faktu, że na zachodzie łatwiej dostępne są piękne, skromne suknie, których u nas w kraju jest jak na lekarstwo. No i statystycznie więcej osób stać na ślub ze stylistami, dekoratorami i wedding-plannerami za dziesiątki tysięcy dolarów.

Gdy rozmawiam o moim ślubie z osobami postronnymi, sypią się opinie, że wszystkie PMki wyglądają tak samo. Na początku mnie to oburzało - mówiłam, że to niemożliwe, że im się wydaje, że są setki fasonów i pomysłów... A dziś widzę, że te wypowiedzi były słuszne. Jednak trochę brakuje nam, polskim PMkom, odwagi w stylizacjach. I nie mam na myśli koronkowego materiału odsłaniającego pępek ani białych kozaków za kolano
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014


Edytowane przez cukraktywna
Czas edycji: 2013-07-12 o 09:59
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 11:58   #1094
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez maciejka13 Pokaż wiadomość
To mogę Cię uściskać tylko wirtualnie, do Krakowa mam jakieś 600 km A jaką miałaś sukienkę, jeśli mogę zapytać? Też rybkę z koronki?
Miałam gładką princessę z ozdobnym pasem w talii, do tego było koronkowe bolerko zapinane z tyłu, odpinany tren i długi welon Po pierwszym tańcu zdjęłam bolerko, a długi welon zamieniłam na krótki

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Nawet jeśli byłaś na trzech albo pięciu zagranicznych ślubach, to przecież nie mogłaś sobie wyrobić reprezentatywnej opinii o większości tamtejszych ceremonii, prawda? Ja byłam na wielu polskich weselach, na których panny młode wyglądały skromnie i urzekająco, a jednak wiem, że większość ślubnych kreacji prezentuje się tandetnie i jest przeładowanych ozdobami.
Prawda jest taka, że większość populacji ma kiepski gust ;p i jeśli kogoś nie stać na stylistkę, to ta osoba przesadnie się wystroi niezależnie od tego, czy pochodzi z USA, z Wrocławia czy z Pcimia Dolnego. Nasz pogląd na zachodnie panny młode zakrzywiają wszystkie blogi z inspiracjami, na których prezentuje się ustawione foto-reportaże, które są wyreżyserowane i upozowane, a które wydają się nam autentyczne.
Chociaż nie zmienia to faktu, że na zachodzie łatwiej dostępne są piękne, skromne suknie, których u nas w kraju jest jak na lekarstwo. No i statystycznie więcej osób stać na ślub ze stylistami, dekoratorami i wedding-plannerami za dziesiątki tysięcy dolarów.

Gdy rozmawiam o moim ślubie z osobami postronnymi, sypią się opinie, że wszystkie PMki wyglądają tak samo. Na początku mnie to oburzało - mówiłam, że to niemożliwe, że im się wydaje, że są setki fasonów i pomysłów... A dziś widzę, że te wypowiedzi były słuszne. Jednak trochę brakuje nam, polskim PMkom, odwagi w stylizacjach. I nie mam na myśli koronkowego materiału odsłaniającego pępek ani białych kozaków za kolano
Niestety, ale się zgadzam.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 12:07   #1095
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Nawet jeśli byłaś na trzech albo pięciu zagranicznych ślubach, to przecież nie mogłaś sobie wyrobić reprezentatywnej opinii o większości tamtejszych ceremonii, prawda? Ja byłam na wielu polskich weselach, na których panny młode wyglądały skromnie i urzekająco, a jednak wiem, że większość ślubnych kreacji prezentuje się tandetnie i jest przeładowanych ozdobami.
Prawda jest taka, że większość populacji ma kiepski gust ;p i jeśli kogoś nie stać na stylistkę, to ta osoba przesadnie się wystroi niezależnie od tego, czy pochodzi z USA, z Wrocławia czy z Pcimia Dolnego. Nasz pogląd na zachodnie panny młode zakrzywiają wszystkie blogi z inspiracjami, na których prezentuje się ustawione foto-reportaże, które są wyreżyserowane i upozowane, a które wydają się nam autentyczne.
Chociaż nie zmienia to faktu, że na zachodzie łatwiej dostępne są piękne, skromne suknie, których u nas w kraju jest jak na lekarstwo. No i statystycznie więcej osób stać na ślub ze stylistami, dekoratorami i wedding-plannerami za dziesiątki tysięcy dolarów.

Gdy rozmawiam o moim ślubie z osobami postronnymi, sypią się opinie, że wszystkie PMki wyglądają tak samo. Na początku mnie to oburzało - mówiłam, że to niemożliwe, że im się wydaje, że są setki fasonów i pomysłów... A dziś widzę, że te wypowiedzi były słuszne. Jednak trochę brakuje nam, polskim PMkom, odwagi w stylizacjach. I nie mam na myśli koronkowego materiału odsłaniającego pępek ani białych kozaków za kolano
Ale ja się z tym jak najbardziej zgadzam,dlatego napisałam,że nie biorę pod uwagę jednak tych kręgów,gdzie królują bezy kołdrowe,tylko środowisko,które jednak "stara się" coś wymyślić
I subiektywnie uważam,że jednak to "wymyslanie" lepiej idzie za granicą i bynajmniej nie dlatego,że jestem zapatrzona w blogi ślubne bądź nie jestem patriotką Tak jak mówisz-mają większy dostęp do weddingplannerów,do ładnych dekoracji,ładnych sal,ładnych miejsc. U nas niestety jest pewna luka w przemyśle,ponieważ królują satyny na krzesłach i draperie na ścianach na salach weselnych i minie sporo czasu zanim standartem będzie klasyka a nie błyszczące ohydztwa. Aczkolwiek widzę,że powoli świadomosć sie kształtuje,że jak ślub,to niekoniecznie beza,a może być skromny a nawet olaboga,może byc krótka kiecka.
Po prostu mamy trochę mniej możliwości (chociażby spróbujmy znaleźć ile jest sal w stylu stodoły w Polsce, w których można by zrobić wesele -szukałam i niewiele.), trochę mniej pieniędzy,a co za tym idzie nie ma jak szaleć z wyobraźnią,bo co z tego,ze wymarzy się ślub w stylu boho,skoro nie znajdzie się sukienki (owszem,można uszyc,sprowadzić z zagranicy,ale uszyta nie daje gwarancji,a z zagranicy generuje koszty),ładnych ozdób,a w końcu -miejsca pasującego do okazji.

No i zgadzam się z tym,że panny młode wyglądają tak samo,co właśnie jest wg mnie spowodowane tym co opisuję wyżej - każda boi się wybić,bo jednak jest jakiś kanon,że coś "wypada" albo "nie wypada". nie każda jest na tyle odważna,żeby mieć np. suknie z całkowicie wyciętymi plecami -bo ksiądz nakrzyczy, albo suknię w stylu boho - bo to ślub więc musi być elegancko,a boho jest luźne.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 12:20   #1096
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Nawet jeśli byłaś na trzech albo pięciu zagranicznych ślubach, to przecież nie mogłaś sobie wyrobić reprezentatywnej opinii o większości tamtejszych ceremonii, prawda? Ja byłam na wielu polskich weselach, na których panny młode wyglądały skromnie i urzekająco, a jednak wiem, że większość ślubnych kreacji prezentuje się tandetnie i jest przeładowanych ozdobami.
Prawda jest taka, że większość populacji ma kiepski gust ;p i jeśli kogoś nie stać na stylistkę, to ta osoba przesadnie się wystroi niezależnie od tego, czy pochodzi z USA, z Wrocławia czy z Pcimia Dolnego. Nasz pogląd na zachodnie panny młode zakrzywiają wszystkie blogi z inspiracjami, na których prezentuje się ustawione foto-reportaże, które są wyreżyserowane i upozowane, a które wydają się nam autentyczne.
Chociaż nie zmienia to faktu, że na zachodzie łatwiej dostępne są piękne, skromne suknie, których u nas w kraju jest jak na lekarstwo. No i statystycznie więcej osób stać na ślub ze stylistami, dekoratorami i wedding-plannerami za dziesiątki tysięcy dolarów.

Gdy rozmawiam o moim ślubie z osobami postronnymi, sypią się opinie, że wszystkie PMki wyglądają tak samo. Na początku mnie to oburzało - mówiłam, że to niemożliwe, że im się wydaje, że są setki fasonów i pomysłów... A dziś widzę, że te wypowiedzi były słuszne. Jednak trochę brakuje nam, polskim PMkom, odwagi w stylizacjach. I nie mam na myśli koronkowego materiału odsłaniającego pępek ani białych kozaków za kolano
I ja też się niestety zgodzę. Kiedy zaczynałam w ubiegłym roku planować swój ślub, przysięgałam sama sobie, że na pewno nie będę wyglądać jak dziesiątki innych panien młodych. Chciałam suknię w stylu empire, do tego za☠☠☠iaszcze sandałki na szpilce, zero welonu, bolerek i kaskadowych bukietów. Życie i rajd po salonach sukien ślubnych zweryfikowały moje marzenia.
Jeśli komuś jednak moje przemyślenia się przydadzą, to po pierwsze poczekałabym z kupnem sukni, aż pojawią się oferty z drugiej ręki. Widziałam wczoraj np. Manuel Mota Valdemar za świetną cenę albo cudną rybkę Pronoviasa, też cenowo super. Mam do ślubu trzy tygodnie i gdybym nie zaczęła latać jak głupia po salonach w styczniu, to dziś miałabym zaoszczędzony tysiak w portfelu i inną suknię. Tymczasem stałam się posiadaczką Dual Hermsa i pomimo, że czuję się w niej super, jest nowa, śnieżnobiała, to drugi raz na pewno bym jej nie kupiła. Kosztowała prawie 3 tys., a jakościowo nie jest najcudowniejsza. Ja jestem wymagająca i czepialska i mam zastrzeżenia. Musiałam na przykład naprawiać pęknięte nitki i sypiące się koraliki... W sukni za taką cenę takie rzeczy absolutnie nie powinny mieć miejsca. W temacie butów też bieda. Ostatecznie mam czółenka peep toe w kolorze bladego różu wpadającego w nude, bo sandałków nie znalazłam, a przez neta bałam się zamawiać (jakość, wygoda, itd., to trzeba sprawdzić przed zakupem). Myślę jeszcze o drugich, zapasowych, białych, ale jak dotąd nie znalazłam idealnych.
Tak więc nie wszystko, co sobie wymarzymy, jest osiągalne, zwłaszcza jak się mieszka w małej pipidówce.

Edytowane przez maciejka13
Czas edycji: 2013-07-12 o 12:23
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 12:41   #1097
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Maciejko, dałaś właśnie innym jedną z najcenniejszych rad: dziewczyny, kupcie kiecę na wyprzedaży, czyli w miesiącach lipiec-listopad, a sporo zaoszczędzicie.
Chyba że macie nietypowy rozmiar (jest bardzo dużo kiecek 36-38, takich też używa się na ekspozycji), wtedy lepiej nie ryzykować...
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 12:47   #1098
rosarioV
Zakorzenienie
 
Avatar rosarioV
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdz
Wiadomości: 12 354
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Maciejko, dałaś właśnie innym jedną z najcenniejszych rad: dziewczyny, kupcie kiecę na wyprzedaży, czyli w miesiącach lipiec-listopad, a sporo zaoszczędzicie.
Chyba że macie nietypowy rozmiar (jest bardzo dużo kiecek 36-38, takich też używa się na ekspozycji), wtedy lepiej nie ryzykować...
Zgadzam się, ja kupiłam swoją za 250 zł a najlepsze jest to że w salonach żadna mi się nie podobała, a ceny !! Tylko trzeba było wejść na tablice i sukienka się znalazła śliczna w ogóle nie widać, że używana
rosarioV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 12:55   #1099
jamina87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Maciejka suknia z "Opery" ?
jamina87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 13:17   #1100
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Cytat:
Napisane przez jamina87 Pokaż wiadomość
Maciejka suknia z "Opery" ?
Nie potwierdzam, nie zaprzeczam W ogóle jeśli chodzi o salony, w każdym byłam traktowana jak księżniczka i tak też się czułam, a więc do salonów nie mam żadnych uwag. Jak już to do Hermsa

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Maciejko, dałaś właśnie innym jedną z najcenniejszych rad: dziewczyny, kupcie kiecę na wyprzedaży, czyli w miesiącach lipiec-listopad, a sporo zaoszczędzicie.
Chyba że macie nietypowy rozmiar (jest bardzo dużo kiecek 36-38, takich też używa się na ekspozycji), wtedy lepiej nie ryzykować...
Dokładnie. Z rozmiarami 36 - 38 nie ma najmniejszego problemu. Z ogłoszenia można spokojnie kupić kiecę z miesiąc, dwa, przed weselem. I dziś tak właśnie bym zrobiła No ale chciałam koniecznie nową i koniecznie z dużym wyprzedzeniem
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:35   #1101
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Treść usunięta
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:39   #1102
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Suknia marzeń cz.V

[1=dcdfceaff93e0375d94849d 7bb8d896cf48ca316_61dcc8e 4a1e6f;41758204]Treść usunięta[/QUOTE]

Czyli jaka? Pokaż
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:47   #1103
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Treść usunięta

Edytowane przez dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Czas edycji: 2013-07-12 o 13:48
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:48   #1104
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

[1=dcdfceaff93e0375d94849d 7bb8d896cf48ca316_61dcc8e 4a1e6f;41758204]Treść usunięta[/QUOTE]

Ha! Ciężko, bo podaż jest kształtowana przez popyt. Innymi słowy - produkują to, co się sprzedaje. A że polskie trendy ślubne są jakie są, to i w przemyśle ślubnym to widać. I dlatego dopełnieniem stroju panny młodej musi być satynowe bolerko, rękawiczki po pachy i buciki "kaczuszki" Tylko błagam, niech nikt nie poczuje się dotknięty, bo to jest tylko moje prywatne zdanie i nie zamierzam nikogo urazić. Równie dobrze komuś może się nie podobać moja koronkowa rybka Zresztą de gustibus non est disputandum, a poza tym chyba zrobiliśmy off topa, więc ja już się zamykam
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:51   #1105
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Moja kuzynka mawia : O gustach sie nie dyskutuje,ale twój jest ch***wy Co często mam ochotę do takich kaczuszek odnieść
Marie Antoniette śliczna suknia Ma przepiękny tiul na dole,taki spływający.Ile dałaś za nią?
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:53   #1106
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Treść usunięta

Edytowane przez dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Czas edycji: 2013-07-12 o 13:54
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:54   #1107
maciejka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 68
Dot.: Suknia marzeń cz.V

[1=dcdfceaff93e0375d94849d 7bb8d896cf48ca316_61dcc8e 4a1e6f;41758416]Treść usunięta[/QUOTE]

Noooo, jak dla mnie super. A te buciki zamawiałaś z ich strony, czy można dostać je gdzieś w sklepie? Bo zauważyłam fajne sandałki...
maciejka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 13:58   #1108
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Treść usunięta

Edytowane przez dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Czas edycji: 2013-07-13 o 10:17
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 14:50   #1109
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Suknia marzeń cz.V

[1=dcdfceaff93e0375d94849d 7bb8d896cf48ca316_61dcc8e 4a1e6f;41758204]Treść usunięta[/QUOTE]

To chociaż o tyle dobrze, że klientka świadomie kupuje "szytą na wzór".
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.


Edytowane przez kasia_kuku
Czas edycji: 2013-07-13 o 10:35
kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 15:25   #1110
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 004
Dot.: Suknia marzeń cz.V

Treść usunięta

Edytowane przez dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f
Czas edycji: 2013-07-13 o 13:01
dcdfceaff93e0375d94849d7bb8d896cf48ca316_61dcc8e4a1e6f jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-19 15:50:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.