Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 19:42   #1081
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Umieszczam zdjęcia przed i po leczeniu.
Mam trochę starte zęby, więc w przyszłości pomyślę o jakimś wyrównaniu. Ortodonta trochę wszystko podpiłowała, ale nie mogła ingerować za bardzo (w końcu są jakieś granice ile można spiłować zęby). Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona z efektu. Mam nadzieję, że nie czekają mnie nigdy żadne niespodzianki.
Imraa, efekt jest oszałamiający! Gratuluję pięknych zębów. Cieszę się tym bardziej, że mam podobną wadę - cofnięte dwójki, uwydatnione kły i nawet nie marzyłam o takim łuku.

Załączam też swoje zdjęcie, tak jak obiecałam. Mam wytarte szkliwo na jedynkach, przez co uformowały się w łuk, ale ortodontka powiedziała, że to nie problem. W zależności od tego, jaki będzie efekt, można je bądź spiłować, bądź dobudować, żeby były równe.

Muszę powiedzieć, że przed świętami miałam ogromyn kryzys. Aparat ranił mi śluzówkę, nie potrafiłam się obslużyć woskiem, jedzenie nie sprawiało mi żadnej przyjemności (chociaż to w dalszym ciągu), ale oddycham głęboko, liczę do dziesięciu i wyobrażam sobie jak to będzie już po wszystkim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zgryz - początek leczenia.jpg (72,7 KB, 59 załadowań)
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 20:18   #1082
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Haaalo wlasnie wrocilam od ortodonty mam juz zalozony aparacik + podniebienny nie jest najgorzej
Brawo! Jaki masz ten podniebienny?
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 20:25   #1083
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
Brawo! Jaki masz ten podniebienny?
Nie wiem jak sie nazywa ale wyglada tak: cieniutenki drucik wygiety zaraz pod podniebieniem i przykrecony do pierscieni przy szóstkach :p
Coś takiego jak na zdjeciu, nie ma tej petelki na srodku tylko jest prosty.luk.jpg

Edytowane przez jo27anna
Czas edycji: 2014-12-30 o 20:29
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:01   #1084
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Nie wiem jak sie nazywa ale wyglada tak: cieniutenki drucik wygiety zaraz pod podniebieniem i przykrecony do pierscieni przy szóstkach :p
Coś takiego jak na zdjeciu, nie ma tej petelki na srodku tylko jest prosty.Załącznik 5872155
Czyli wersja light;-) Mnie czeka taki, jak na fotce 2: http://pediatria.mp.pl/pielegnacja/show.html?id=69332
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:05   #1085
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
Czyli wersja light;-) Mnie czeka taki, jak na fotce 2: http://pediatria.mp.pl/pielegnacja/show.html?id=69332
Noo to calkiem podobny czy jak bede szorowac zeby, to te zamki nie odpadna?;p mam to robic jakos delikatniej czy tak jak do tej pory bez aparatu ?
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:34   #1086
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Nie wiem jak dotychczas szorowałaś, ale generalnie szorujemy "z wyczuciem";-)
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:42   #1087
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
Nie wiem jak dotychczas szorowałaś, ale generalnie szorujemy "z wyczuciem";-)
Ok postaram sie najdelikatniej jak tylko potrafie, mam nadzieje ze nie powyrywam tych zamkow a Ty ile juz nosisz aparat?
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 21:50   #1088
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Haaalo wlasnie wrocilam od ortodonty mam juz zalozony aparacik + podniebienny nie jest najgorzej
Hej Fajnie, ja mam za niecały miesiąc <boi się>

Mam takie pytanie: czy aparat przeszkadza w spaniu? Bo ja spie na brzuchu/boku, domyslam sie ze moze sie wbijac, a ja na plecach nie usnę
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:51   #1089
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Króciutko, za parę dni miną dwa miesiące. Minai - zanim założyłam aparat przedłużałam sobie rzęsy - i przyznam szczerze, że rzęsy w temacie spania były bardziej uciążliwe;-) Albo kolczyki, wkrętki. Ja śpię na boko-brzuchu i aparat mi w niczym nie przeszkadza

Edytowane przez roiro
Czas edycji: 2014-12-30 o 21:53
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:51   #1090
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Zamek wyrwać też nie tak łatwo :-D Choć na początku bałam się cokolwiek ugryźć to okazuje się, że trzymają się całkiem mocno ;-)
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 22:07   #1091
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Noo to calkiem podobny czy jak bede szorowac zeby, to te zamki nie odpadna?;p mam to robic jakos delikatniej czy tak jak do tej pory bez aparatu ?
Mi do tej pory nic nie odpadło, a powiedziałabym, że szoruję i to jeszcze mocniej niż kiedyś
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 22:19   #1092
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wiecie... Wy tak tu gadu o zamkach, a ja tak się zastanawiam...
Jak to jest ze zdejmowaniem stałego aparatu? Na siłę, podważamy mini-łomem i już, czy jakoś inaczej?
Głowię się nad tym, bo hyraxa z ortodontką odklejałyśmy dobre 80 minut, a tu będzie prawie 30 zamków.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 22:40   #1093
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Wiecie... Wy tak tu gadu o zamkach, a ja tak się zastanawiam...
Jak to jest ze zdejmowaniem stałego aparatu? Na siłę, podważamy mini-łomem i już, czy jakoś inaczej?
Głowię się nad tym, bo hyraxa z ortodontką odklejałyśmy dobre 80 minut, a tu będzie prawie 30 zamków.
mini-łomem wyobrazilam to sobie ;D a za ile masz miec sciagany?
na yt jest filmik :aparat retencyjny - usmiech na medal, obejrzyj

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Mi do tej pory nic nie odpadło, a powiedziałabym, że szoruję i to jeszcze mocniej niż kiedyś
a ja sie tak panicznie boje ze cos uszkodze no nic mam nadzieje ze sie szybko przyzwyczaje 3 godziny temu mialam zalozony aparat i nic mnie nie boli tylko zeby tak jakby byly zdretwiale... czy to oznacza ze bol mnie ominie czy jednak mnie zaskoczy jutro?

Edytowane przez jo27anna
Czas edycji: 2014-12-30 o 22:46
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 22:46   #1094
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
mini-łomem wyobrazilam to sobie ;D a za ile masz miec sciagany?

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------



a ja sie tak panicznie boje ze cos uszkodze no nic mam nadzieje ze sie szybko przyzwyczaje 3 godziny temu mialam zalozony aparat i nic mnie nie boli tylko zeby tak jakby byly zdretwiale... czy to oznacza ze bol mnie ominie czy jednak mnie zaskoczy jutro?
Ja to za długo, pytam się z ciekawości
Mój niepokój potęgują właśnie wspomnienia związane z odklejaniem hyraxa ;]
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 22:53   #1095
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Zamek wyrwać też nie tak łatwo :-D Choć na początku bałam się cokolwiek ugryźć to okazuje się, że trzymają się całkiem mocno ;-)
Jak mialam zalozone pierscienie na poczatku to tez sie balam jesc a po tyg to jadlam wszystko co popadnie nawet orzechy teraz chyba jednak sie juz powstrzymam

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Ja to za długo, pytam się z ciekawości
Mój niepokój potęgują właśnie wspomnienia związane z odklejaniem hyraxa ;]
Ja ogolnie sie boje jak cos mi robia przy zebach, mocniej dotkna itd boje sie ze mi wyleca hehe dlatego przy odklejaniu tez pewnie bede panikowac, ze razem z zamkiem ząb mi wyleci
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 23:38   #1096
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
a ja sie tak panicznie boje ze cos uszkodze no nic mam nadzieje ze sie szybko przyzwyczaje 3 godziny temu mialam zalozony aparat i nic mnie nie boli tylko zeby tak jakby byly zdretwiale... czy to oznacza ze bol mnie ominie czy jednak mnie zaskoczy jutro?
po założeniu aparatu zęby bolały mnie przy jedzeniu a tak czułam takie ciągnięcie ale mało uciążliwe pamiętam jak chciałam ugryźć kromkę chleba i nie spodziewałam się, że to taki problem będzie
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 09:10   #1097
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
po założeniu aparatu zęby bolały mnie przy jedzeniu a tak czułam takie ciągnięcie ale mało uciążliwe pamiętam jak chciałam ugryźć kromkę chleba i nie spodziewałam się, że to taki problem będzie
Ja poki co to tylko jogurt jadlam hehe wczoraj bylo ok, a dzisiaj czuje wlasnie ciagniecie ale nie jest to jakis wielki bol .... takze wytrzymam bez lykania tabletek
__________________
30-12-2014 --- Aparacik - góra
02-02-2015 --- Aparacik - dół
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 09:14   #1098
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Wiecie... Wy tak tu gadu o zamkach, a ja tak się zastanawiam...
Jak to jest ze zdejmowaniem stałego aparatu? Na siłę, podważamy mini-łomem i już, czy jakoś inaczej?
Głowię się nad tym, bo hyraxa z ortodontką odklejałyśmy dobre 80 minut, a tu będzie prawie 30 zamków.
Moja orto miała jakieś minikleszczyki, którymi zgniatała zamki jeden po drugim. Okropne wrażenie, jakby zęby się kruszyły. Natomiast trwa to może 3 minuty. Potem zęby czyści się z pozostałości kleju i to trwa najdłużej. Uczucie podobne do borowania, ale mnie akurat nic nie bolało. Na koniec jeszcze dentystka używa specjalnej pasty polerskiej oraz gumki i na tak przygotowane zęby klei się retainer.

Dodane:
zaznaczam, że nie wiem jak się zdejmuje pierścienie. Miałam aparat zamocowany na rurkach.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14


Edytowane przez Imraa
Czas edycji: 2014-12-31 o 09:18
Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 11:07   #1099
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
I co się z tym robi? Tzn. Czy zwykły dentysta to wyczyści?
Jasne!
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-31, 11:17   #1100
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Moja orto miała jakieś minikleszczyki, którymi zgniatała zamki jeden po drugim. Okropne wrażenie, jakby zęby się kruszyły. Natomiast trwa to może 3 minuty. Potem zęby czyści się z pozostałości kleju i to trwa najdłużej. Uczucie podobne do borowania, ale mnie akurat nic nie bolało. Na koniec jeszcze dentystka używa specjalnej pasty polerskiej oraz gumki i na tak przygotowane zęby klei się retainer.

Dodane:
zaznaczam, że nie wiem jak się zdejmuje pierścienie. Miałam aparat zamocowany na rurkach.
Na szczęście nie mam pierścieni.
3 minuty powiadasz... U mnie klej strasznie dobrze trzyma się zębów :/

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
I co się z tym robi? Tzn. Czy zwykły dentysta to wyczyści?
Jak wyżej.
Dodatkowo raz w roku kamień można usunąć na NFZ.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 11:39   #1101
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No to świetnie ☺ Pochoduję go jeszcze trochę i usunę 😉 Z jedynek orto mi wczoraj go starła przy szlifowaniu. Orto jest zadowolona z efektów - po dwóch miesiącach jedynki się cofnęły do łuku.
Szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny! Spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności 😘🎉🎊🎆🎇
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 11:52   #1102
Maxsti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

I ja w cierpieniu i bólu dołączam do Was! Ale czego się nie robi, żeby być piękna W poniedziałek pani doktor założyła mi aparat na dół. Chyba jednak to był zły pomysł bo jeszcze dzisiaj czuję się niekomfortowo, a tutaj za kilka chwil Sylwester. Robię to w prywatnej przychodzi xxx ale mimo to jednak ból na początku też trzeba znieść

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-10 o 11:30 Powód: link
Maxsti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 11:53   #1103
Maalini
Rozeznanie
 
Avatar Maalini
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 981
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Wiecie... Wy tak tu gadu o zamkach, a ja tak się zastanawiam...
Jak to jest ze zdejmowaniem stałego aparatu? Na siłę, podważamy mini-łomem i już, czy jakoś inaczej?
Głowię się nad tym, bo hyraxa z ortodontką odklejałyśmy dobre 80 minut, a tu będzie prawie 30 zamków.
Mi w ciągu 3 lat leczenia ani razu nie odpadł zamek (czyli skubańce mocno się trzymały ) a ściąganie zameczków trwało max. 5 min. Moim zdaniem bardzo nieprzyjemne (ale nie bolesne) uczucie. Orto ma specjalne kleszczyki, zaciska zamek i on odskakuje Następnie bierze wiertełko i piłuje klej (brrr...), oczyszcza. U mnie trwało wszystko z godzinę. Ale jak zobaczyłam się w lustrze to o wszystkim zapomniałam!
__________________
30.05.2015
Maalini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 12:36   #1104
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Moja orto miała jakieś minikleszczyki, którymi zgniatała zamki jeden po drugim. Okropne wrażenie, jakby zęby się kruszyły. Natomiast trwa to może 3 minuty. Potem zęby czyści się z pozostałości kleju i to trwa najdłużej. Uczucie podobne do borowania, ale mnie akurat nic nie bolało. Na koniec jeszcze dentystka używa specjalnej pasty polerskiej oraz gumki i na tak przygotowane zęby klei się retainer.

Dodane:
zaznaczam, że nie wiem jak się zdejmuje pierścienie. Miałam aparat zamocowany na rurkach.
faktycznie u mnie tez zamki zdejmowala w kilka minut, przed tym jednak najpierw przykleila retainer i to bardzo dlugo trwalo-kilkukrotne nakladanie kleju, utwardzanie go, klejenie drucika, utwardzanie itd, no i po oderwaniu zamkow faktycznie czyszczenie, bardzo bardzo bardzo dlugo, ja chyba siedzialam ponad godzine, plus jeszcze dodatkowo wyciski ale to juz kilka minut, z tym ze jak zwykle nieprzyjemnie bo u mnie byl jeszcze podwojny efekt wymiotny
ale warto bylo, chociaz moja pierwsza mysl po spojrzeniu w lustro-to nie moje zeby!
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 15:17   #1105
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Oby nam wszystkim zęby się szybko i bezboleśnie prostowały, a tym co zdjęły już aparat żeby się nie przesuwały
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 16:39   #1106
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czy wiecie może czy przed założeniem aparatu można sobie wybielić zęby? Ortodontka moja jest na urlopie prawie 2 tygodnie i nie mam się jak dowiedzieć... a w sobotę chciałabym sobie iść je wybielić, bo akurat stomatolog ma wolny termin... A zakładanie aparatu mam na początku lutego
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 16:40   #1107
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Oby nam wszystkim zęby się szybko i bezboleśnie prostowały, a tym co zdjęły już aparat żeby się nie przesuwały

Dołączam się do życzeń.
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 21:26   #1108
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Czy wiecie może czy przed założeniem aparatu można sobie wybielić zęby? Ortodontka moja jest na urlopie prawie 2 tygodnie i nie mam się jak dowiedzieć... a w sobotę chciałabym sobie iść je wybielić, bo akurat stomatolog ma wolny termin... A zakładanie aparatu mam na początku lutego
Moim zdaniem trochę nietrafiony pomysł. Wielu osobom odkłada się osad wokoło zamków po założeniu aparatu. Po co ci śnieżnobiałe zęby skoro efekt i tak może zostać popsuty? Jeżeli chcesz trochę poprawić ich wygląd zainwestuj na razie w piaskowanie, a o wybielaniu pomyśl kiedy już będziesz zdejmować aparat i chwalić się pięknym równym uśmiechem.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 13:35   #1109
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Polecam DentoSept - szybko goi rany też ostatnio przez to przechodziłam...
Pomógł ale bardzo przebarwił mi aparat kosmetyczny. Myślicie, że jeśli kupię pastę i płyn do płukania z białej perły to wybieli mi coś?
Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
Ja jestem przykładem, że język ma wpływ na wadę zgryzu bo trzymałam go miedzy zębami i zgryz otwarty mi się zrobil szkoda że nikt tego nie wyczaił jak byłam młodsza
Jaki to jest zgryz otwarty?
Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Umieszczam zdjęcia przed i po leczeniu.
Mam trochę starte zęby, więc w przyszłości pomyślę o jakimś wyrównaniu. Ortodonta trochę wszystko podpiłowała, ale nie mogła ingerować za bardzo (w końcu są jakieś granice ile można spiłować zęby). Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona z efektu. Mam nadzieję, że nie czekają mnie nigdy żadne niespodzianki.
Łaaaał zazdroszczę
Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Mam pytanie: czy któraś z Was usuwała szóstki do aparatu?
Ja miałam! Miałam mieć czwórki usunięte ale szóstki były martwe a czwórki w dobrym stanie więc usunięto mi szóstki.
Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Nic nie robiłam. Piaskowałam pół roku temu. Na początku leczenia zbierał mi się straszny osad wokoło zębów i chodziłam je piaskować co 3-4 miesiące. Pod koniec leczenia wszystko się uspokoiło. Nie wiem czy to była zasługa zmiany szczoteczki na elektryczną, czy nowej pasty, czy połączenia tych rzeczy.

Dzięki za wszystkie opinie. Taka jestem dumna z siebie
Jaka pasta? Piaskowanie robiła Ci ortodontka? Nie wiedziałam, że z aparatem można piaskować zęby.

10 grudnia założyłam aparat kosmetyczny i wczoraj po prawej stronie wyszedł mi górny i dolny drut, powinnam zadzwonić do ortodontki bo wizyte mam dopiero 21 stycznia.

Ogólnie polecacie szczoteczki elektryczne? Jest różnica jakaś ?

Edytowane przez april_20
Czas edycji: 2015-01-01 o 13:37
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 13:39   #1110
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Ja miałam! Miałam mieć czwórki usunięte ale szóstki były martwe a czwórki w dobrym stanie więc usunięto mi szóstki.

I jak, szybko 7 przesunely się w miejsce 6? :p Też jestem ciekawa jak to u mnie będzie.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.