Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-19, 11:42   #1081
ciastko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 14
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

dobra z blondynką nie zaczynam bo i tak nie zrozumiesz ....
ciastko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 12:31   #1082
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez ciastko123 Pokaż wiadomość
dobra z blondynką nie zaczynam bo i tak nie zrozumiesz ....
Atak na moderatora = 4 pkt = ban tymczasowy na 7 dni
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 15:00   #1083
Kler
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 60
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Dziewczyny, ja zaczelam juz 4 opakowanie a nadal mam mnostwo malutkich krosteczek na czole( widać je pod światło)...ktoś tak miał i czy mu przeszło? bo już nie moge!
Kler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 23:14   #1084
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Właśnie dostałam okres i połknęłam pierwszą tabletkę.Pigułki mam zamiar zażywać o 15. Co mam teraz zrobić-czy łyknąć jutro o 20, pojutrze o godzinie 15 , czy od razu jutro (w sobotę) o tej 15? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 01:05   #1085
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam okres i połknęłam pierwszą tabletkę.Pigułki mam zamiar zażywać o 15. Co mam teraz zrobić-czy łyknąć jutro o 20, pojutrze o godzinie 15 , czy od razu jutro (w sobotę) o tej 15? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Weź już jutro o 15
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:24   #1086
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

W ulotce jest napisane, ze nie nalezy brac Cyprestu tylko w celach antykoncepcyjnych i leczenie trwa 3-4 miesiace. W tym momencie biore te tabsy 10 miesiac i mam recepte na nastepne 6 opakowan, bo moja gin powiedziala, ze na razie nie trzeba zmieniac. Co robic?
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 12:58   #1087
Mallwina
Raczkowanie
 
Avatar Mallwina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 56
GG do Mallwina
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Mam pytanko...

Waszym zdaniem po jakim czasie należy zgłosić się do ginekologa, jeśli odstawiło się tabletki i nie występuje miesiączka?

Pozdrawiam
__________________
... żeby było słodko; musi być pikantnie ...
Mallwina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 13:15   #1088
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mallwina Pokaż wiadomość
Mam pytanko...

Waszym zdaniem po jakim czasie należy zgłosić się do ginekologa, jeśli odstawiło się tabletki i nie występuje miesiączka?

Pozdrawiam
Hmm czy ja wiem... Może 2 miesiące? To znaczy gdybym ja nie miała misiączki 2 miesiące to bym wtedy poszła bo wiadomo, po odstawieniu bywa różnie.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 15:41   #1089
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Diane 35. Katastrofa po odstawieniu

lekarz zawsze mi powtarzał, że Diana nie jest środkiem antykoncepcyjnym , więc chyba bezzasadne jest porównywanie jej z yasmin czy innymi tabletkami anty
przepisuje sie ją na hiperandrogenemie (miałam na podejrzenie), ale w stanach np. ponoć w ogóle nie dopuszczone jej do sprzedaży, ze względu na jej oddziaływanie negatywne na wątrobę i liczne zatory..
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 22:03   #1090
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: Diane 35. Katastrofa po odstawieniu

Ile to ja już się nie naczytałam sensacji o Diane to głowa boli. Osobiście biorę od 13 roku życia na PCOS z roczną przerwą (naczytałam się głupot - odstawiłam mimo przeciwwskazań lekarza i prawie wyłysiałam, nie mówiąc już o stanie cery- miałam nauczkę) Zaraz będę mieć 20 lat i próby wątrobowe jakoś cudownie mam w normie. I mam włosy. I mam 10000000 razy lepszą cerę niż bez Diane. I nie tyję. I nie mam depresji. Nawet gruba nie jestem, a moje libido sięga zenitu.
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 07:44   #1091
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Diane 35. Katastrofa po odstawieniu

głupot, nie głupot - wiesz na pewno jak wygląda testowanie leku,
grupa docelowa jest duża i 100% efektu negatywnego, znaczyłoby raczej, że leku nawet do testów nie powinno się dopuścić. Jednak pewna ilość osób z grupy mająca takie a takie dolegliwości po zażyciu może dawać testującym do myslenia..

Cieszę się, że u Ciebie ok, z naciskiem, że jednak w założeniu nie miałaś ich jako anty..
mi troche wątrobe pokiereszowała, a brałam tylko rok
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 10:04   #1092
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: Diane 35. Katastrofa po odstawieniu

A może w ogóle nie miałaś robionych badań wątroby przed braniem Diane i już wcześniej było coś nie tak ale o tym nie wiedziałaś?

Rzeczywiście Diane z tego co się orientuję jest jedyną tabletką antykoncepcyjną na farmaceutycznym rynku, która jest refundowana i ma status leku. Może być stosowana jako antykoncepcja, ale zdecydowanie wyłacznie do tego celu są wskazane inne tabletki.

Autorka jednak brała je (chyba?) na problemy z cerą, dlatego mówię jak było ze mną i że odstawienie diany to błąd, który można przypłacić dodatkowymi bliznami, przebarwieniami i jeszcze problemem z owłosieniem tak jak w moim przypadku.

No chyba, że zmiana hormonów była przez coś konkretnego spowodowana i że tak powiem "nie było wyjścia" lub poprostu tak zadecydował lekarz. Ale jeśli droga Superdomino odstawiłaś Diane na własne życzenie to nie czekaj tak długo jak ja. Jeśli po 3 cyklach się nie poprawi wróciłabym do Diane. Być może to nagłe pogorszenie jest czymś innym spowodowane? Sama mam czasem piękną cerę przez kilka miesięcy i nagle mnie wysypie zupełnie bezprzyczynowo.
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 10:16   #1093
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Diane 35. Katastrofa po odstawieniu

badania miałam, bo tak jak Ty używałam ich "nieantykoncepcyjnie" (choć przyznaję, że ten efekt uboczny bardzo mnie radował).
Kiedy brałam Dianę bardzo starałam się nie obciążać organizmu (wątroby) innymi rzeczami (alkohol, inne leki), ale niestety i tak musiałam odstawić (piszę niestety, bo cerę miałam piękną)

Czyli potwierdza się, że każdy organizm reaguje inaczej.. super, że Ty sprawdzasz kondycję organizmu, bo będziesz w stanie wyczuć moment, kiedy coś (odpukać) byłoby nie tak..

Znam jednak dziewczyny, które diane mają zapisane jako tabletki anty, albo tylko na "brzydką cerą" bez żadnych badań
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 10:48   #1094
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: Diane 35. Katastrofa po odstawieniu

Ano ja też znam, to jednak temat na wątek "beznadziejny lekarz"
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 11:31   #1095
zabuch
Przyczajenie
 
Avatar zabuch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez Kler Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja zaczelam juz 4 opakowanie a nadal mam mnostwo malutkich krosteczek na czole( widać je pod światło)...ktoś tak miał i czy mu przeszło? bo już nie moge!
Jeżeli chodzi o problemy ze skórą to ja miałam przez ok miesiąc, po tym czasie zaczęło wszystko być ok, a nawet lepiej niż przed zażywaniem tabletek. I teraz nie mam większych problemów ze skórą, nawet nie wiem kiedy ostatni raz miałam to na twarzy

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

W ulotce Syndi 35 jest napisane ze powinno się unikać promieni UV, solarium itp. Czy ktoś miał związku z tym problemy? W zasadzie na solarium nie chodzę od września (a syndi zaczełam brac od grudnia) ale teraz są wakacje a ja mieszkam nad morzem i jak tu nie korzystac z promieni słonecznych
zabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 11:43   #1096
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez zabuch Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o problemy ze skórą to ja miałam przez ok miesiąc, po tym czasie zaczęło wszystko być ok, a nawet lepiej niż przed zażywaniem tabletek. I teraz nie mam większych problemów ze skórą, nawet nie wiem kiedy ostatni raz miałam to na twarzy

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

W ulotce Syndi 35 jest napisane ze powinno się unikać promieni UV, solarium itp. Czy ktoś miał związku z tym problemy? W zasadzie na solarium nie chodzę od września (a syndi zaczełam brac od grudnia) ale teraz są wakacje a ja mieszkam nad morzem i jak tu nie korzystac z promieni słonecznych
Używaj kremów z filtrem.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:34   #1097
claoodja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 50
GG do claoodja
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

ja biore cyprest od niespelna 2 lat. w polowie tego okresu przez 3 miechy bralam kontracept. wydawalo mi sie ze po cyprescie jestem ociezala. ale teraz biore juz 7 opakowanie po przerwie i jest ok.
__________________
studia

praca
jakoś leci
claoodja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 08:22   #1098
zabuch
Przyczajenie
 
Avatar zabuch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Używaj kremów z filtrem.
Używam, używam kremów mam nadzieje ze wszystko bedzie ok)
zabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 08:37   #1099
kamilululuniunia
Przyczajenie
 
Avatar kamilululuniunia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 21
Dot.: Diane 35. Katastrofa po odstawieniu

Ja biorę Diane na tradzik jestem przy drugim opakowaniu i strasznie mnie wysypuje ale to podobna reakja organizmu na te tabletki bo przeciez musi z siebie to wszystko wyrzucic wiec czekam cierpliwie i bede kontynułowała kurację tylko to co sie naczytałam na tamat Diane to masakra jakaś boje sie teraz. W sumie nie przytyłam apetyt mi sie nie zwiekszył może troche miewam humorki. Zastanawiam sie teraz czy dobrze zrobiłam ze zaczełam to brac ale w sumie zadne tabletki antytradzikowe mi nie pomagały i to ostatnia deska ratunku;/
kamilululuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 12:01   #1100
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez zabuch Pokaż wiadomość
Używam, używam kremów mam nadzieje ze wszystko bedzie ok)
W takim razie powinno byc ok
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 12:39   #1101
xCarmen
Wtajemniczenie
 
Avatar xCarmen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Niebieska Kraina
Wiadomości: 2 588
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Też sie zastanawiam nad tym dlaczego ciagle mam problemy z cera. Jestem w trakcie czwartego opakowania a ciagle na twarzy mam pod skórą grudki ktore dojrzewaja co jakiś czas,są pełne ropy i zostaja po nich paskudne blizny. Czyżby skóra tak długo sie oczyszczała?
Stosuje filtry ale dalej mam z tym problem.
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
xCarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 13:38   #1102
Madame Nikita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 44
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

bardzo możliwe... ja po pierwszych trzech opakowaniach miałam prawdziwą pizze na twarzy, płakałam po nocach bo przed miałam jedynie taką kaszke na czole tabletki miały mi pomóc a tutaj pojawiła się naprawde masakra ropne wykwity ale po czwartym, piątym opakowaniu wszystko zeszło jak ręką odjoł. Biorę je już ponad rok i mam skórę jak pupka niemowlaka ale niestety sprawdziłam już dwa razy jak zaczynam przerywać branie np. na miesiąc to pryszcze od nowa się pojawiają także narazie biorę tabletki, dobrze się czuję, przytyłam 2kg więc nie jest źle. Pozdrawiam
Madame Nikita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 14:53   #1103
Kler
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 60
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Ja na szczęście "pizzy" nie mam ALE za to właśnie kaszke na czole...skoro mówicie że to mija to jestem spokojna chociaż już cierpliwość mi się kończy, ehhh
Kler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:27   #1104
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

hej ja jestem świeżutka w braniu diane i muszę się upewnić... każda tabletka diane ma taki sam skład prawda?? i to że wziełam w sobotę pierwszą tabletkę zamiast sobotniej to niedzielną to nic się nie dzieję tylko teraz się muszę pilnować żeby się nie walnąć i nie zapomnieć np w środę że powinnam wziąść czwartkową? mam nadzieję że mnie zrozumiecie
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:31   #1105
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
hej ja jestem świeżutka w braniu diane i muszę się upewnić... każda tabletka diane ma taki sam skład prawda?? i to że wziełam w sobotę pierwszą tabletkę zamiast sobotniej to niedzielną to nic się nie dzieję tylko teraz się muszę pilnować żeby się nie walnąć i nie zapomnieć np w środę że powinnam wziąść czwartkową? mam nadzieję że mnie zrozumiecie
tak nie ma znaczenia którą bierzesz a oznaczenia są zeby się nie pogubic.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 17:33   #1106
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

dzięki
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 10:26   #1107
zabuch
Przyczajenie
 
Avatar zabuch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

czy biorac ponad 6 miesiecy syndi, waga nie drgneła ani trochę w górę) czy mozna sie spodziewac ze przybedzie mi troche kilo?? ;p Czy jak organizm nie zareagował na tabletki tak bedzie przez cały czas? nie chodzi mi jak bede ważyła 1 lub 2 kg wiecej, czy moge ważyc o wiele wiecej??

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Kler wytrzymaj bo warto dla czystej, gładkiej cery
zabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 11:42   #1108
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez zabuch Pokaż wiadomość
czy biorac ponad 6 miesiecy syndi, waga nie drgneła ani trochę w górę) czy mozna sie spodziewac ze przybedzie mi troche kilo?? ;p Czy jak organizm nie zareagował na tabletki tak bedzie przez cały czas? nie chodzi mi jak bede ważyła 1 lub 2 kg wiecej, czy moge ważyc o wiele wiecej??

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Kler wytrzymaj bo warto dla czystej, gładkiej cery
Jeśli po 6 miesiacach waga nie drgnela to juz tak raczej zostanie Ciesz się.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 16:52   #1109
rybenka_
Zadomowienie
 
Avatar rybenka_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 158
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dołączam dziś do was , ginekolog przepisał mi dziś Diane , mam nadzieje tylko ze nie bede miala skutkow ubocznych;P
__________________
`Mój wymiankowy Zapraszam. ODPISUJCIE U MNIE !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287610


`Jeśli któraś z was ma ksiązke TORI SPELLING - "STORI TELLING" bardzo prosze wejdż w watek poniżej !


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=288532
rybenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:53   #1110
nulka110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

hej ja tez mam straszne problemy z cera wziełam dziś 4 tabletke z 4 opakowania, mam nadzieje ze bedzie tak jak mowicie, ze wreszcie zacznie sie poprawiac, bo mi tez tak jak wyzej cierpliwosc sie juz konczy bardzo chciałabym mieć ładna, gładka twarz... ale czy to sie wreszcie kiedys spełni...
ja tez jeszcze nie przytyłam ani kilograma jestem z tego powodu bardzo zadowolona i zadnych skutkow ubocznych..
a mam jeszcze pytanie, czy jest mozliwosc ze przez tebletki beda mi sie mniej włosy przetłuszczac?
Pozdrawiam ;*
nulka110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.