Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-08, 21:53   #1111
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jak stosujesz tabletki regularnie i dodatkowo prezerwatywa to będzie okej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

To w ogóle twoje pierwsze opakowanie? Zazyte w 1 dzień miesiączki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 22:28   #1112
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak to moje pierwsze opakowanie i tabletki. Zaczęłam je pierwszego dnia miesiączki. Po zakończeniu antybiotyku i odczekaniu 7 dni mozn już bez dodatkowych zabezpieczeń? Czy lepiej dmuchać na zimne?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 22:57   #1113
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Tak to moje pierwsze opakowanie i tabletki. Zaczęłam je pierwszego dnia miesiączki. Po zakończeniu antybiotyku i odczekaniu 7 dni mozn już bez dodatkowych zabezpieczeń? Czy lepiej dmuchać na zimne?
Ja bym te 7 dni dodatkowo się zabezpieczyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 05:41   #1114
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czyli jeżeli antybiotyk zaczęłam 7 sierpnia, a kończę 15, to dopiero 23 sierpnia bez dodatkowych?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 07:14   #1115
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Czyli jeżeli antybiotyk zaczęłam 7 sierpnia, a kończę 15, to dopiero 23 sierpnia bez dodatkowych?
Tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 07:39   #1116
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
5 dni temu rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Niestety ostatnio byłam przeziębiona i zamieniło się to w anginę ropną. Wysoka gorączka i okropny ból gardła wymusiły antybiotyk, dokładnie Amotaks Dis. Tak wiem, trzeba się zabezpieczać w trakcie kuracji i 7dni po. A potem? Kiedy będę mogła współżyć bez zabezpieczenia dodatkowego? A i czy przy antybiotyku, tabletkach i prezerwatywie można wpaść? Czy to raczej ciężkie?
Tak jak napisałaś. Zabezpieczasz się dodatkowo przez całą kurację i przez 7 dni po jej zakończeniu. Nie trzeba tego przedłużać .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 09:09   #1117
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A gdyby prezerwatywa pękła albo zsunęła się w trakcie antybiotykoterapii i 7dni po? A chłopak skończył we mnie? Pozostaje wtedy tabletka ,,po" czy zaufać jednak osłabionej działaności tabletki anty?
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-09, 09:30   #1118
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
A gdyby prezerwatywa pękła albo zsunęła się w trakcie antybiotykoterapii i 7dni po? A chłopak skończył we mnie? Pozostaje wtedy tabletka ,,po" czy zaufać jednak osłabionej działaności tabletki anty?
Nie ufać. To praktycznie taka sama sytuacja, jakbyś w ogóle nie brała tabletek i liczyła na szczęście, że nie zajdziesz.
A gumki nie zsuwają się i nie pękają aż tak często
Co do tabletki "po" przy antybiotykoterapii to Skoro hormony z "normalnej" antykoncepcji się nie wchłaniają, to nie wiem, czy z awaryjnej się wchłoną. Na pewno na ulotce jest informacja.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 09:30   #1119
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jeżeli masz zakładać czarne scenariusze, na uj wie jakiej podstawie to radzę odpuścić sobie seks przez ten tydzień.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 09:46   #1120
lovierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Po prostu nie wiem czy w jakiejkolwiek części mnie chronią tabletki skoro biorę antybiotyk.
lovierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 09:56   #1121
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lovierka Pokaż wiadomość
Po prostu nie wiem czy w jakiejkolwiek części mnie chronią tabletki skoro biorę antybiotyk.
W jakiejkolwiek części? Co przez to rozumiesz? Nogę? Rękę?
Tabletki chronią albo nie chronią. Koniec kropka. Jeśli mają zaburzone wchłanianie przez antybiotyk, to znaczy, że nie chronią, a nie że losowo chronią np. przed co piątą ciążą ene due like fake ciąża benc...
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-09, 12:15   #1122
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czesc dziewczyny, dolaczam do was i probuje nie schizowac .
Od dzisiaj biore tabletki feanolla, bierze sie je 28 dni bez przerwy.
Mam duzy problem z tym, ze kazdy luzny stolec chcialabym zakwalifikowac jako biegunke mimo ze wiem, ze biegunka to co innego. Staram sie z tym walczyc ale wiem, ze bede ciezko. Wlasnie wzielam pierwsza tabletke, od tego czasu wypilam nieco ponad szklanke wody i troche mi teraz ''jezdzi'' w brzuchu (w sumie normalne jak sie wypije sporo wody), a ja juz sie modle, zeby nie byl to poczatek biegunki. Poza tym mam wrazenie, ze tabletka mi utknela w gardle. No swiry bajery. Kilka dni to pewnie potrwa zanim sie przestawie.

Mam nadzieje, ze nie bede was czesto zameczac durnymi pytaniami i prosze o wyrozumialosc .

Edytowane przez 62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Czas edycji: 2017-08-09 o 12:18
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 12:38   #1123
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Luźny stolec nie zaburza wchłaniania tabletek. Tylko PRAWDZIWA biegunka, którą z całą pewnością byś rozpoznała.




A ja jestem w przerwie i dzisiaj powinnam dostać okres, boli mnie brzuch na okres, a okresu brak Zawsze do tej godziny już miałam, ale może coś się przestawiło w związku z wzięciem 2 opakowań pod rząd.
Nawet nie mam się, czym schizować, bo nie pominęłam żadnej tabletki, ale aż mi dziwnie, bo na Microgynonie miałam okres z dokładnością atomową wręcz, a na tym Kontracepcie to już tak trochę od sasa do lasa.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 13:33   #1124
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Luźny stolec nie zaburza wchłaniania tabletek. Tylko PRAWDZIWA biegunka, którą z całą pewnością byś rozpoznała.




A ja jestem w przerwie i dzisiaj powinnam dostać okres, boli mnie brzuch na okres, a okresu brak Zawsze do tej godziny już miałam, ale może coś się przestawiło w związku z wzięciem 2 opakowań pod rząd.
Nawet nie mam się, czym schizować, bo nie pominęłam żadnej tabletki, ale aż mi dziwnie, bo na Microgynonie miałam okres z dokładnością atomową wręcz, a na tym Kontracepcie to już tak trochę od sasa do lasa.
Mnie właśnie po pierwszym połączeniu opakowań krwawienie przesunęło się o 2 dni. Przez pierwsze kilka miesięcy dostawałam krwawienia właśnie w czwartym dniu przerwy z rana, a kiedy rok temu w wakacje nie zrobiłam jednej przerwy, to okres przyszedł po 6 dniach i tak już zostało. Nie wiem, czy połączenie mogło mieć na to jakikolwiek wpływ, nie wnikałam w to specjalnie, ważne, że krwawienie zawsze się pojawia
Ostatnio ginekolog mnie nieśmiało zapytał, co bym powiedziała na zmianę tabletek. Ale w sumie, potrzeby nie widzę, czuję się dobrze, nic się nie zmieniło podczas ich brania. Poza tym, nie ukrywam, bardzo odpowiada mi cena.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 13:57   #1125
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Mnie właśnie po pierwszym połączeniu opakowań krwawienie przesunęło się o 2 dni. Przez pierwsze kilka miesięcy dostawałam krwawienia właśnie w czwartym dniu przerwy z rana, a kiedy rok temu w wakacje nie zrobiłam jednej przerwy, to okres przyszedł po 6 dniach i tak już zostało. Nie wiem, czy połączenie mogło mieć na to jakikolwiek wpływ, nie wnikałam w to specjalnie, ważne, że krwawienie zawsze się pojawia
Ostatnio ginekolog mnie nieśmiało zapytał, co bym powiedziała na zmianę tabletek. Ale w sumie, potrzeby nie widzę, czuję się dobrze, nic się nie zmieniło podczas ich brania. Poza tym, nie ukrywam, bardzo odpowiada mi cena.
Ja już łączyłam kilka razy i nigdy mi się okres nie przesunął od tego, ale może tym razem tak się stało.
Mnie cena Microgynonu też odpowiadala (7,20 zł za 3 opakowania), ale palce mi niemiłosiernie puchły. Na Kontracepcie już nie, ale przytyłam i zaczęłam mieć bardziej bolesne okresy. Od piątku zaczynam Sidratellę. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 13:58   #1126
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja już łączyłam kilka razy i nigdy mi się okres nie przesunął od tego, ale może tym razem tak się stało.
Mnie cena Microgynonu też odpowiadala (7,20 zł za 3 opakowania), ale palce mi niemiłosiernie puchły. Na Kontracepcie już nie, ale przytyłam i zaczęłam mieć bardziej bolesne okresy. Od piątku zaczynam Sidratellę. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
Kurcze, ja za 3 miesiące płacę 60zł hahaha.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 14:00   #1127
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Kurcze, ja za 3 miesiące płacę 60zł hahaha.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Ja teraz też
(I za Kontracept, i za Sidratellę wychodzi ok 60-70 zł za 3 miesiące)
Microgynon 21 jest refundowany, a i bez refundacji jest tani (ok. 20parę zł za 63 tabl.), bo to stary lek - II generacja.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-08-09 o 14:01
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 14:17   #1128
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja już łączyłam kilka razy i nigdy mi się okres nie przesunął od tego, ale może tym razem tak się stało.
Mnie cena Microgynonu też odpowiadala (7,20 zł za 3 opakowania), ale palce mi niemiłosiernie puchły. Na Kontracepcie już nie, ale przytyłam i zaczęłam mieć bardziej bolesne okresy. Od piątku zaczynam Sidratellę. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
Biorę właśnie Microgynon ostatnio zapłaciłam chyba 6,90 za trójpak.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 17:51   #1129
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7616383 1]Czesc dziewczyny, dolaczam do was i probuje nie schizowac .
Od dzisiaj biore tabletki feanolla, bierze sie je 28 dni bez przerwy.
Mam duzy problem z tym, ze kazdy luzny stolec chcialabym zakwalifikowac jako biegunke mimo ze wiem, ze biegunka to co innego. Staram sie z tym walczyc ale wiem, ze bede ciezko. Wlasnie wzielam pierwsza tabletke, od tego czasu wypilam nieco ponad szklanke wody i troche mi teraz ''jezdzi'' w brzuchu (w sumie normalne jak sie wypije sporo wody), a ja juz sie modle, zeby nie byl to poczatek biegunki. Poza tym mam wrazenie, ze tabletka mi utknela w gardle. No swiry bajery. Kilka dni to pewnie potrwa zanim sie przestawie.

Mam nadzieje, ze nie bede was czesto zameczac durnymi pytaniami i prosze o wyrozumialosc .[/QUOTE]
Serio...?
Jak będziesz latać do kibla co 3 minuty i załatwiać się gdzie popadnie - to będzie biegunka.
A poza tym polecam branie tabletek na noc. Idziesz spać i nie schizujesz czy będziesz miała biegunkę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Luźny stolec nie zaburza wchłaniania tabletek. Tylko PRAWDZIWA biegunka, którą z całą pewnością byś rozpoznała.




A ja jestem w przerwie i dzisiaj powinnam dostać okres, boli mnie brzuch na okres, a okresu brak Zawsze do tej godziny już miałam, ale może coś się przestawiło w związku z wzięciem 2 opakowań pod rząd.
Nawet nie mam się, czym schizować, bo nie pominęłam żadnej tabletki, ale aż mi dziwnie, bo na Microgynonie miałam okres z dokładnością atomową wręcz, a na tym Kontracepcie to już tak trochę od sasa do lasa.
Nie okres, a krwawienie z odstawienia 😎💪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Kurcze, ja za 3 miesiące płacę 60zł hahaha.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Ja to samo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-09, 20:44   #1130
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7616383 1]Czesc dziewczyny, dolaczam do was i probuje nie schizowac .
Od dzisiaj biore tabletki feanolla, bierze sie je 28 dni bez przerwy.
Mam duzy problem z tym, ze kazdy luzny stolec chcialabym zakwalifikowac jako biegunke mimo ze wiem, ze biegunka to co innego. Staram sie z tym walczyc ale wiem, ze bede ciezko. Wlasnie wzielam pierwsza tabletke, od tego czasu wypilam nieco ponad szklanke wody i troche mi teraz ''jezdzi'' w brzuchu (w sumie normalne jak sie wypije sporo wody), a ja juz sie modle, zeby nie byl to poczatek biegunki. Poza tym mam wrazenie, ze tabletka mi utknela w gardle. No swiry bajery. Kilka dni to pewnie potrwa zanim sie przestawie.

Mam nadzieje, ze nie bede was czesto zameczac durnymi pytaniami i prosze o wyrozumialosc .[/QUOTE]


Jak masz takie schizy to może lepsze np plastry? Biegunka, wymioty nie mają na nie w ogóle wpływu
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 21:02   #1131
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Jak masz takie schizy to może lepsze np plastry? Biegunka, wymioty nie mają na nie w ogóle wpływu
Nie nie, wlasnie na dzisiaj tylko tabletki whodza w gre.

Pisalam, ze schizy mam na poczatku.
Za miesiac mi minie .
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 05:49   #1132
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Nie okres, a krwawienie z odstawienia 😎💪
Wiem, wiem, ale to za długo pisać
W każdym razie pojawiło mi się ok. 15
Tak późno jeszcze nie dostałam. Oczywiście dzisiaj boli mnie jak jasny pierun. Żegnaj Kontracepcie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 19:54   #1133
maggs98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam dwa pytania odnosnie tabletek ktore biore bo zapomniałam o to zapytać u lekarza na ostatniej wizycie gdy mi to przepisał. Biorę vibin mini, jestem na 4 rzędzie czyli białe tabletki placebo, dzisiaj wzięłam pierwszą, według ulotki 2 lub 3 dnia ma pojawić się miesiączka i mam zużyc tabletki do końca a później nawet gdyby miesiączka jeszcze trwała to nie robić przerwy tylko brać z nowego blistra tabletki, czy dobrze rozumiem z ulotki że o to chodzi? Oraz jeszcze chciałam zapytać czy jak zacznę zaraz po tym drugi blister to czy będzie tak jak przy pierwszym blistrze 6 dni bez ochrony i 7 dnia brania tabletek zacznie się ochrona? Czyli do konca tego opakowania biorac te placebo mam ochronę jeszcze czy już nie? I później jak na poczatku od 7 dnia nowego blistra dopiero ochrona ?
maggs98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 19:57   #1134
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez maggs98 Pokaż wiadomość
Hej, mam dwa pytania odnosnie tabletek ktore biore bo zapomniałam o to zapytać u lekarza na ostatniej wizycie gdy mi to przepisał. Biorę vibin mini, jestem na 4 rzędzie czyli białe tabletki placebo, dzisiaj wzięłam pierwszą, według ulotki 2 lub 3 dnia ma pojawić się miesiączka i mam zużyc tabletki do końca a później nawet gdyby miesiączka jeszcze trwała to nie robić przerwy tylko brać z nowego blistra tabletki, czy dobrze rozumiem z ulotki że o to chodzi? Oraz jeszcze chciałam zapytać czy jak zacznę zaraz po tym drugi blister to czy będzie tak jak przy pierwszym blistrze 6 dni bez ochrony i 7 dnia brania tabletek zacznie się ochrona? Czyli do konca tego opakowania biorac te placebo mam ochronę jeszcze czy już nie? I później jak na poczatku od 7 dnia nowego blistra dopiero ochrona ?
Jesli wzielas caly blister tabletek i wezmiesz je poprawnie od pierwszego dnia nowego cyklu, to jestes chroniona tez podczas brania placebo.

Przy tabletkach nie robi sie zadnych przerw w zazywaniu. Bierzesz tabletki, potem placebo, potem znowu tabletki. Niezalenie od krwawienia.
U mnie przy poprzednich tabletkach "miesiaczka" pojawiala sie po 4, czasem 5 tabletce i konczyla sie drugiego dnia pierwszego tygodnia blistra. Mysle, ze to indywidualna kwestia, kiedy sie krwawi, zwlaszcza na poczatku brania tabletrl.

Edytowane przez 62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Czas edycji: 2017-08-10 o 20:00
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 19:58   #1135
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez maggs98 Pokaż wiadomość
Hej, mam dwa pytania odnosnie tabletek ktore biore bo zapomniałam o to zapytać u lekarza na ostatniej wizycie gdy mi to przepisał. Biorę vibin mini, jestem na 4 rzędzie czyli białe tabletki placebo, dzisiaj wzięłam pierwszą, według ulotki 2 lub 3 dnia ma pojawić się miesiączka i mam zużyc tabletki do końca a później nawet gdyby miesiączka jeszcze trwała to nie robić przerwy tylko brać z nowego blistra tabletki, czy dobrze rozumiem z ulotki że o to chodzi? Oraz jeszcze chciałam zapytać czy jak zacznę zaraz po tym drugi blister to czy będzie tak jak przy pierwszym blistrze 6 dni bez ochrony i 7 dnia brania tabletek zacznie się ochrona? Czyli do konca tego opakowania biorac te placebo mam ochronę jeszcze czy już nie? I później jak na poczatku od 7 dnia nowego blistra dopiero ochrona ?
Nawet jak będzie miesiączka dalej, to zaczynasz nowe opakowanie.

Pytania drugiego za bardzo nie rozumiem... Biorąc tabletki regularnie zawsze jesteś chroniona. Nie ma dni bez ochrony.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 20:39   #1136
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja biorę vibin Mini i krwawienie pojawia mi się 4 lub 5 dnia. Chroniona jesteś nawet podczas 7 dniowej przerwy - ale.to wszystko jest napisane w ulotce. Wiem bo czytałam - i tobie też radzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 20:46   #1137
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja mam tez pytanie i chyba sobie dzisiaj sama to wszystko wywolalam moimi wczorajszymi postami.

Tabletke biore o 13. 5 godzin pozniej zjadlam posilek, z ktorym cos bylo nie tak, bo bezposrednio potem dwa razy mialam naprawde mocna biegunke (nie luzny stolec; wiem, ze schizowalam w poprzednim poscie, ale to bylo naprawde ostre przeczyszczenie, nie mialam takiego od roku). Po tych dwoch razach jeszcze godzine bolal mnie naprawde mocno brzuch, pilam rumianek, teraz mniej mnie boli, na toalete juz nie musialam isc. Wzielam godzine temu jedna tabletke imodium.

Wiem, ze tabletka wzieta dzisiaj zdazyla sie wchlonac, ale czy jesli nie bede miala wiecej rozwolnienia to bede mogla wziac jutro spokojnie tabletke, czy jelita juz sie rozregulowaly po takim krotkim acz intensywnym przeczyszczeniu?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 21:38   #1138
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7620927 6]Ja mam tez pytanie i chyba sobie dzisiaj sama to wszystko wywolalam moimi wczorajszymi postami.

Tabletke biore o 13. 5 godzin pozniej zjadlam posilek, z ktorym cos bylo nie tak, bo bezposrednio potem dwa razy mialam naprawde mocna biegunke (nie luzny stolec; wiem, ze schizowalam w poprzednim poscie, ale to bylo naprawde ostre przeczyszczenie, nie mialam takiego od roku). Po tych dwoch razach jeszcze godzine bolal mnie naprawde mocno brzuch, pilam rumianek, teraz mniej mnie boli, na toalete juz nie musialam isc. Wzielam godzine temu jedna tabletke imodium.

Wiem, ze tabletka wzieta dzisiaj zdazyla sie wchlonac, ale czy jesli nie bede miala wiecej rozwolnienia to bede mogla wziac jutro spokojnie tabletke, czy jelita juz sie rozregulowaly po takim krotkim acz intensywnym przeczyszczeniu?[/QUOTE]
Nie rozregulowały się. Tabletka normalnie się wchłonie.
Jeśli masz tak często biegunki (bo na to wygląda, z tego co piszesz...), to na Twoim miejscu udałabym się do gastrologa i przebadała, bo już pomijając kwestię wchłaniania się anty, to nie jest normalne ani zdrowe.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 22:14   #1139
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie rozregulowały się. Tabletka normalnie się wchłonie.
Jeśli masz tak często biegunki (bo na to wygląda, z tego co piszesz...), to na Twoim miejscu udałabym się do gastrologa i przebadała, bo już pomijając kwestię wchłaniania się anty, to nie jest normalne ani zdrowe.
Ja mam czasem luzniejszy stolec, taka moja natura, wszystko przebadane. Prawdopodobnie mam jakies lekkie nietolerancje pokarmowe, ktore sa ciezkie do wykrycia + ewentualny stres. Jak trzymam sie 100% zalazu jedzenia produktow mlecznych to jest troche lepiej. Ale to nie sa biegunki. To dzisiaj to bylo cos zupelnie innego, nawet nie zdarzylam zjesc do konca, dlatego sie smialam, ze sama sobie wywrozylam piszac wczoraj tego posta.


Dziekuje za odp
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 23:55   #1140
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, nie pamiętam czy pytałam, a na telefonie długo sprawdzać więc spytam jeszcze raz. Czy biotebal może wpływać na tabletki anty? Mój ginekolog powiedział, że RACZEJ nie powinny no ale właśnie.. raczej. Któraś z Was może bierze? Wszystko ok?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.