Kobiety po 40..... - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Czy chcecie aby ten wątek na forum był nadal
Tak 170 94,97%
Nie 9 5,03%
Głosujący: 179. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-30, 19:16   #1111
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Dziewczyny dzieki za wsparcie.

Satynko - serdecznie dziekuje za taka obszerna odpowiedz. Po kilku godzinach jednak nie przechodzi, bo raczej sie przemieszcza. Jestem juz od dwoch miesiecy tak zaatakowana. Masz racje musze zaczac szukac bardziej konkretnie przyczyny. Narazie u siebie samej sie niczego nie doszukalam. Nie moge okreslic od czego sie "wysypuje". Raczej szukalam na polskim googlu i sie przerazilam. Ludzie biora silne srodki, bez ktorych nie moga sie obejsc. Na niemickich stronach znalazlam akurat niewiele ale moze jeszcze raz spoboje na CH. W kazdym badz razie raz jeszcze dziekuje. Jak by Ci cos jeszcze przyszlo do glowy to napisz - czasami wiesz, jakas znajoma znajomej to miala i jakos tam jakies tam cos pomoglo ....

Czy 0,5cm mniej w obwodzie glowy robi taka roznice zeby zaraz wysylac do neurologa? Raczej bym sie obwiala zbyt duzego obwodu.
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 19:24   #1112
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kobiety po 40.....

Moniko, rób wszystko, co mówi BS(atin) i nic się nie przejmuj. A żadnych leków nie bierzesz? To najczęstszy skutek uboczny.
Słuchajcie- wczoraj sprzedałam konia, hura!!! Od razu po namalowaniu poszedł na wystawę, a następnego dnia poszedł całkiem!
W nagrodę kupiłam sobie perfumy
Zwierzęta samotne? Nikt jeszcze tego nie zobaczył w ten sposób.
Na szczęście kluski mnie nie kuszą- żadne. Jestem pies na słodycze.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 19:37   #1113
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Justyna - gratuluje sukcesu! Dlugo sie swoim dzielem nie nacieszylas .

Nie, lekow zadnych nie biore. Jutro sie wybieram na basen solankowy, moze mi sol to cos wygryzie
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 05:38   #1114
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Eva bic nie bede zrobisz kiedy bedziesz chciala, ale pamietaj ciasto w trakcie kulania kulki nie moze sie lepic i jak ugotowaniu maja klaskac, to wtedy sa idealne
Moniczko, że co niby mają robić?!

Cytat:
Napisane przez jobu33 Pokaż wiadomość
Witajcie ..hihiMonia jestem ciekawa czy ewa zrozumie te Twoje klaskanie hihi ja bym to nazwała plaskaniem na talerzu hahah
Kocie, no właśnie śmiejcie się z niewinnej, dziewiczej istoty co nigdy w życiu klusek nie robiła... śmiejcie się... kluski mają klaskać i plaskać.... poległam

Satynka, Ty widzę w sobie powołanie medyczne odkryłaś i bardzo dobrze bardzo dobrze "mała", tak trzymaj.


Moniczka&Cyferki, też to miałam.... ja mam chorobliwy niedobór magnezu stwierdzony przez bardzo dokładne przebadanie krwi na obecność jonów.

Miałaś takie objawy jak, "skacząca" powieka, czarne plamy po wstaniu z podłogi, omdlenia, itp?

Jeśli tak, to leczenie preparatami magnezowymi "mała" Cię czeka.

Mykam na meeting, dziś mam piekielnie busy day.

Miałam Wam wczoraj zrobić zdjęcie na plaży, ale.... tak mi było dobrze, że zapomniałam poprawię się w nastepny weekend InshaAllah.

Papapapa....
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 09:42   #1115
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Popieram zdanie Moniki 0,5 cm tak dokładnie wymierzyła , trochę panikuje ta lekarka ale samo badanie pewnie nie zaszkodzi tylko Wam strachu narobiła .

Justyna gratulacje masz żywe dowody na to że decyzja - malowanie a nie etat -była słuszna .

Czyli czekamy na obiecane zdjęcie z plaży
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 12:40   #1116
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Eva - ja tez typuje na brak magnezu ale musze jutro isc do lekarki i poprosic o badnia.
Dzisiaj nie spalam do 3 w nocy bo obsypalo mnie od stop po sama twarz. Do tego strasznie pieklo.Balam sie, ze jak do tego dojda opuchniecia ( zaczely puchnac mi oczy) to sie udusze. Moj maz sie na wszelki wypadek ogolil ja ludz i czekal na sygnal do szpitala. Do rana ustapilo ale zaraz okolo 9-tej nowy atak. Chcialam isc na basen ale nie wiem czy by mnie wpuscili ...trudno troche nie panikowac. Eva jak dlugo Ci to meczylo i jak dlugo przeprowadzalas kuracje magnezowa?
Przynajmniej jest jakas iskierka nadzieji, ze sie tego pozbede .
Ide pospacerowac w sniegu , przynajmniej jestem zakryta od stop do glow.
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 12:48   #1117
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Monika, nie wiadomo czy masz dokładnie to co ja... ja miałam w objawach też puchnięcia i potrafiłam wstać rano "bez oczu"...

U mnie to było 6-7 lat temu i kuracja trwa do dzisiaj, to znaczy cały czas łykam magnez ale już nie mam "pokrzywki", czasem trochę spuchnę na buzi, ale ja to w ogóle alergik jestem w dodatku.

Staraj się nie pić kawy i Coca-Coli.

Lekarz i dokładne badanie absolutnie konieczne, tak przez Internet to żadne leczenie.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 14:00   #1118
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Objecuje grzecznie pojsc do lekarza. Z kawusia juz sie pozegnalam od paru dni, coli raczej nie pije. Na brak magnezu typuje, bo zaczelam ostatnio wiecej cwiczyc , no zobaczymy ...nie przez takie rzeczy trzeba bylo przejsc
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:54   #1119
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Moniczko, z pewnością dokładne badania są konieczne, trzymam kciuki aby wszystko było dobrze... ja powiem Ci jeszcze, że bardzo pomogła mi hydrokolonoterapia, którą miałam całą sesję zrobioną we Wrocławiu.



Kocie, nie chciałabym przeszkadzać na tamtym Twoim wątku, lecz wyczytałam, że dziewczyny tam dość ostro jadą na bardzo toksycznych dietach, które są naprawdę niebezpieczne.

Jeśli chcesz, podaj im link do tego artykułu: ARTYKUŁ <- klik

Odchudzanie się metodą eliminacji z pożywienia ważnych składników i redukowanie diety do mono-odżywiania można przypłacić nie tylko zdrowim ale i życiem.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 18:16   #1120
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Eva - slyszalam juz o tych zabiegach. Musze powiedziec, ze kedys wymusialam na moim lekarzu skierowanie na kolonoskopie - wiem to co innego zupelnie ale przez trzy dni musialam pic zawiesine , ktora przeczyszczala jelita. Tak przeczyscila, ze ...nie zniesmaczcie sie ...siedzialam na kibelku pilam wode a ta woda zaraz byla usuwana. Czulam sie po tym naprawde duzo lepiej. Narazie zrobie badania a potem zapytam moja lekarke co o tym sadzi a jak nie to nie, moze kupie sobie taki zestaw prywatnie i sprobuje sie "przeszczotkowac".

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Mowicie o dietach monotematycznych ? Straaaszne...slyszalam o kapuscianej, caly tydzien tylko zupa z kapusty. Jakie to straszne spustoszenie musi robic w organizmnie.
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 18:25   #1121
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Przeczytałam polecany artykuł i po raz pierwszy cieszę się z mojego lenistwa w tym temacie , raz w życiu stosowałam dietę polegała na tym że przez dwa dni jadło się ryż tylko z ziołami przez następne 2 makaron , dalej kalafiora , wołowinę i nie pamiętam co jeszcze . Przy kalafiorze nie wytrzymałam , nie dało się go jeść jako jedyne danie przez cały dzień i dietę zakończyłam ale 4 kg schudlam , odrobiłam je zresztą w kilka najbliższych dni . Na tym mój romans z cud dietami się skończył

Samo słowo kolonoskopia sprawia że coś mi się robi nie wyobrażam sobie w tej chwili , że być może kiedyś trzeba będzie się temu poddać
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 19:02   #1122
Black_Satin
Raczkowanie
 
Avatar Black_Satin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 454
Dot.: Kobiety po 40.....

Monika, koniecznie idz do dobrego lekarza, daj sie skierowac na bardzo dokladne badania, poniewaz ten atak, o ktorym piszesz, dzisiejszej nocy, to juz czerwona lampa alarmowa. Cos sie dzieje, czemu Twoj organizm sam nie moze sprostac. Przyczyn, jak wiadomo moze byc bardzo wiele, ale po dobrej analizie lekarskiej dobrze sobie z tym cholerstwem poradzisz, na pewno! Jesli masz jeszcze ochote poczytac, to znalazlam ciekawa, jak mysle, strone niemiecka: www. forum.urtikaria.net : zawiera wiele wiadomosci i porad. Wspolczuje Ci bardzo i mocno trzymam kciuki!
Dziewczyny, trzymajcie sie z daleka od tych "cudownych"metod zrucania kilogramow! Oprocz monotonnego odzywiania i zwiazanych z tym szkod dla organizmu (TAKZE psychicznych) przynosza one ze soba tylko efekt jo-jo, "dzieki" niemu przybranych kilogramow organizm juz tak chetnie, latwo i predko sie nie pozbedzie! Zamkniete kolo. FDH () i ruch - to najzdrowsza i najskuteczniejsza droga, w nic innego nie wierzcie. Hough, rzekla.
__________________

Black_Satin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 07:46   #1123
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Kobiety po 40.....

Witajcie Szkieletorki
Eva artykuł wkleiłam ale powiem Wam szczerze,że na mnie On nie zrobił żadnego wrażenia Osoby które nie miały problemów z nadwagą ale taka prawdziwa, która przekraczała jego BMI znacznie i zamieniała się w otyłość, nie potrafią zrozumieć nas .
ja juz zaakceptowałam siebie że nie bede ważyć 50 kg ale też stosowałam rózne diety od tabletek po oczyszczanie organizmu, efekty były różne , jednakże wart było zrzucić 15 kg i chociaż przez rok czuc się piękną hihi. Nie jestem snobkom , ale jak każda kobieta wchodząc do sklepu nie chce usłyszeć , nie mamy dla Pani rozmiaru, sprzedajemy tylko do rozmiaru 42. Chyba nie ma wśród nas osoby która nie próbowała by diety cud,

To tyle , już sie nie odchudzam ale potrafie zrozumiec młode dziewczyny które maja wagę 3 cyfrową a wokół siebie same "wieszaki". I niech mi nikt nie mówi,że aby osiągnąc wage 3 cyfrową same na to zapracowały.Nie zawsze tak jest ...
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 09:24   #1124
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Hmmm.... Kocie widzialam, ze wkleilas link, lecz ja nie mam zadnych obaw przed wypowiedzeniem sie w tamtym watku, jedynie nie chce przeszkadzac.... macie swoje tematy i jest ok.
Rozumiem osoby z waga 3 cyfrowa, rozumiem naprawde bardzo dobrze bo z autopsji (moja nadwaga pochodzila z problemow hormonalnych). Nie istnieja diety cud.... ale przy spokojnym racjonalnym podejsciu do zasad zdrowego odzywiania mozna osiagnac wspaniale rezultaty. Potrzeba na to cierpliwosci, duzo cierpliwosci.... pewnie bylo mi latwiej bo nigdy nie lubilam za bardzo polskiej kuchni, poza malymi wyjatkami.
Kuchnia srodziemnomorska jest wspanialym przykladem, ze mozna jest zdrowo i dobrze sie czuc.... nie znaczy to, ze we Wloszech czy Grecji nie ma ludzi z nadwaga... alez sa, ale nie jest ich tak duzo (procentowo) jak w Polsce... gdzies to czytalam o procentowym wspolczynniku ludzi z nadwaga wedlug krajow... nie pamietam gdzie, jesli ktos wie, to chetnie sobie o tym raz jeszcze poczytam.

Nawiasem mowic Dukanowa dieta to taka sama sciema jak Kwasniewskiego i South Beach... i dwiescie innych popapranych diet-cud.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-02-01 o 09:53
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 10:01   #1125
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

W Lublinie osoby z 3 cyfrową wagą odchudza Konrad Gaca ( nie wiem czy wolno mi wkleić linka więc nie wkleję) akcja trwa ok pół roku ale ludzie tracą po kilkadziesiąt kilogramów . Czytałam że w obecnej akcji odchudza się dziewczyna ważąca 200 kg , przyjechała na pół roku do Lublina z Niemiec.
Z tym reżim podobno ogromny .

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Ja osobiśćie dopiero teraz zobaczyłam jak mało piję i jak mało warzyw jem . Wystarczyło to zmienić i waga sama spada
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:29   #1126
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Dziewczyny, dzisiaj bylam u lekarzy. Pisze lekarzy, bo najpierw lekarka rodzinna a potem zaraz dermatolog. Powiem jedno - KATASTROFA. Czy sa jeszcze lekarze, ktorzy sluchaja co sie do nich mowi i WSPOPRACUJA z pacjentem?!
Po krotce: lekarka jak jej tylko powiedzialam, ze moze, ewentualnie jest to brak magnezu, odrazu zaprzeczyla ( bez badan) potem jakos dala sie przekonac na badanie krwi ale chyba sama bede musiala zaplacic ...a niech to, nic to Baska ....bede miala w czwartek. Dostalam skierowanie do dermatologa, odrazu poszlam zrobic termin a tu facet mial malo "gosci" i odrazu mnie przyjol. Popatrzyl na skierowanie - Urticaria - nie dopuszczajac mnie do slowa przeprowadzil ankiete gdzie mialam odpowiadac tak lub nie , stwierdzil ze sa trzy mozliwosci : z jedzenia ( dostalam wykaz czego nie moge jesc) , z lekow lub z droboustrojow ( mam oddac kau do analizy).Innej drogi nie ma , na moje pytanie o magnez, przeczaco pokrecil glowa - nie przyznalam sie, ze w czwatek ide do badania krwi. Nie spytano mnie czy mam kota czy psa ani czy uzywam nowe kosmetyki. Nikt nie chcial rzucic okiem na moj kalendarz "wysypow" i ledwie rzucono okiem na moje zdjecia. Mozna jednak mowic o sukcesie, krew bede miala zbadana i to inne tez. Magnez pije dalej i zagryzam wit. B6. Dostalam tabletki w razie podobnych atakow jak w sobote.
Jak bede miala wyniki i nie bedzie to co przypuszczam to ide do znachora. Przysiegam. I dorzuce Hydrokolonoterapie.
Dodam jeszcze, ze to niemieccy lekarze.
Satynko - dzieki za troske , poczytam sobie napewno, bo najlepiej wiedza Ci co sami to przeszli.
Diety - nigdy nie dopuscilam to specjalnie duzej nadwagi, ale moja waga juz mi sie nie bardzo podobala i postanowilam uciac leb gadzinie zanim sie rozrosnie . Naprawde, uwierzcie nic nie dawalo takich efektow jak matematyka, prosta tabelka w excelu a w niej wszytko co wklada sie do ust. Dopiero wtedy czaro na bialym widzimy co jemy i ile to ma kalorii. Nie macie pojecia jak szybko jedne dodaja sie do drugich i na koniec dnia wychodzi nam ...sama prawda. Do tego troche ruchu , spacer,rower, basen i nie ma sily, jesli nie macie innych problemow ( zaburzenia przemiany materii czy hormonalnych) bedziecie spadac na wadze. Nidy nikt mnie 40-latke nie przekona do diety cud. NIKT .
I do zadnych odchudzaczy w tabletkach.

A wiecie o tym, ze kalorie to takie male stworzonka, ktore mieszkaj w lodowce i w nocy zwezaja nam sukienki ?

Frezja - kolnoskopia jak juz to pod pelna nakoza, czasami naprawde warto dac sobie zajrzec w jelita!
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 05:27   #1127
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Monika&Cyferki.... skarbie, może Ty wcale nie masz niedoboru Magnezu... spokojnie, daj szansę lekarzom niech się wykażą.

Czekałaś z tym dwa miesiące, poczekaj jeszcze trochę, zobaczysz jakie będą wyniki badań, bardzo możliwe, że znajdą przyczynę bardzo szybko.... a jak mówi mój znajomy lekarz, postawienie prawidłowej diagnozy to najwiekszy sukces lekarza.

Niemieccy lekarze nie są wcale tacy źli wszystko będzie dobrze, zobaczysz

Dietę.... dokładnie tak samo robiłam i robię teraz tylko nie w Exelu bo nie liczę kalorii.... za to zapisuję nawet zjedzonego cukierka... ale i tak nie jem cukierków bo słodyczy to ja raczej nie lubię poza małymi wyjątkami.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 10:18   #1128
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Eva - jasne, ze poczekam sobie na wyniki badan. Wczoraj sie tylko z lekka zdenerwowalam, ze nikt nie chcial ze mna rozmawiac, ze wstawiono mnie w ramki. Wiem, ze uczepilam sie tego magnezu jak rzep psiego ogona, ale od czegos mam ta swoja kobieca intuicje , w alergie nadal nie wierze.

W diecie lub raczej w raportowaniu jedzienia, najwazniejsze jest, zeby sie nie oszukiwac. Ja podobnie jak Ty zapisuje doslowinie wszystko, nawet obliczam kalorie calych produkow ( obliczylam dla Twojego kurczaka po arabsku) , moze to troche sfiksowane ale dobrze jest miec jakies hobby, prawda?
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 05:47   #1129
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez Monika2001 Pokaż wiadomość
obliczylam dla Twojego kurczaka po arabsku
Waww.... jestem pod wrazeniem.... ile wyszlo kalorii?

Jak to sie w ogole oblicza?

Nauczysz mnie?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 07:02   #1130
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Kobiety po 40.....

Witajcie w bardzo wietrzny dzień i znowu sypneło śniegiemWieje ,że głowę chce urwać a ja czapeczke w torebce niosłam. Kaptur na głowie trzeba było trzymac a wiatr i śnieg wdzierał się w każdy zakamarek. Jestem juz w pracy ale jak sobie pomysle ,że mam wyjsć za pare godzin to może będe robic nadgodziny. Jutro neurolog trzymajcie kciuki
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:55   #1131
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

U nas tez wczoraj byla piekna zawirucha, jak jechalam okolo 20-tej, dwa TIRY staly w poprzek. Fatalna sytuacja, bo akurat na moim pasie i na zakrecie. Jak tu wyprzedzic bez duszy na ramieniu? Trabilam i jechalam , jakos przezylam .....

Jobu - jestem ciekawa co powie wspolczesna medycyna na te 0,5cm za malo w obwodzie.

Eva - Twoj kurczak ma okolo 131 cal / 100g ale wg moich proporcji. Roznica chyba tylko polegala na tym, ze dodalam wiecej pieczarek i mniej mleka kokosowego.
Teraz wezme jednak zupelnie wymsylone danie, prawie zupe.
Kalorie w calym daniu liczy sie tak:
( pomagam sobie kalkulatorem z tego linka -
http://vitalia.pl/index.php/mid/64/f.../kalorie/diety)
wazysz wszystko odzielnie i obliczasz do tego kalorie
np. kurczak 400 g - 99cal/100g = 396 cal
olej do smazenia 20g - 884cal/ 100g = 177cal
mleko kokosowe - sprawdzam na opakowaniu, powiedzmy 150 ml (g) =200cal
pieczarki 200g - 35cal/100g = 70cal
woda 500g - 0 cal ( ale wazne, potrzebne do wagi)
czyli mamy: 1.270g ma 843cal. Ale to nie wszystko, w wyniku gotowania ilosc sie zmniejsza, wyparowuje. Co prawda nie znacznie ale jednak. Wiec powiedzmy, ze z 1.270g calosci po ugotowaniu/smazeniu ( waze calosc po ugotowaniu) zostalo 1.150g. Tak wiec 1.150g = 843cal czyli 100g produktu ma w tym przypadku 73,3 cal.
Troche kosztuje to czasu ale w koncu robie to tylko raz. Naturalnie jak przy nastepnym gotowaniu dam czegos tam wiecej a czegos mniej, to proporcje sie zmieniaja ale nie wiele.
Nie licze przypraw, za duzo roboty . Naprawde super sie to robi w excelu , tabelka sama liczy.
Obliczylam, ze sernik z chudego serka bez podstawy ma ca. 151cal z podstawa juz okolo 450 cal. Nie do wiary, prawda? Podstawa to przeciez maka, cukier i maslo, nic nie ma wiecej kalori.
W razie pytan, sluze rada
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 14:17   #1132
Black_Satin
Raczkowanie
 
Avatar Black_Satin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 454
Dot.: Kobiety po 40.....

Dziewczyny, wtrace do Waszej dietetycznej dyskusji swoje "trzy grosze"
Jobu napisala:
"I niech mi nikt nie mówi,że aby osiągnąc wage 3 cyfrową same na to zapracowały.Nie zawsze tak jest ..."
Masz absolutna racje! Przypominam sobie pewna historie sprzed lat:
w podstawowce mialam w klasie kolezanke, z ktora prawie nikt sie nie kolegowal, byla gruba, zaniedbana, malomowiaca,bardzo wstydliwa, kiepsko sie uczyla... Mnie bylo jej zal i postanowilam sie do niej zblizyc, dosc trudne to bylo przedsiewziecie, poniewaz "Ela" bardzo blokowala, choc czulam, ze jednoczesnie chce tej przyjazni... Koniec koncow okazalo sie, ze dziewczynka niemala tragedie przezywa: ojciec alkoholik, prawdopodobnie (z dzisiejszego mojego punktu widzenia; moge to jednak TYLKO przypuszczac) byla razem ze starsza siostra takze seksualnie molestowana, oprocz ewidentnej przemocy fizycznej i psychicznej.... "Ela" i "Ania" nie tylko, ze mialy olbrzymia nadwage to jeszcze cierpialy na neurodermitis, co tez w zasadzie dopiero dzisiaj moge stwierdzic, gdyz wowczas jako dzieci zauwazalismy jedynie, ze sie drapia i maja czerwone, "wysuszone" plamy na skorze... Starsza "Ania"po skonczeniu podstawowki poszla latem do jakiejs dorywczej pracy, tam kogos poznala i postanowila sie zmienic. I TO byl ten przelomowy punkt w zyciu obu siostr: "Ania" leczyla sie w poradni endokrynologicznej, w dermatologicznej, takze u psychologa sie pojawila, i co? PIEKNA dziewczyna sie stala!!!W jej slady poszla takze "moja" "Ela": tu tez "cud" sie stal!Obie dziewczyny pieknie schudly, cera im sie poprawila, staly sie odwazniejsze, pewniejsze siebie. WSPANIALY efekt! Zwalczyly neurodermitis. Ojciec ich juz wiecej nie meczyl, poniewaz zmarl. One powychodzily za maz za facetow z innych stron Polski, wyjechaly, zmienily kompletnie zycie!
Swietny przyklad na potwierdzenie wypowiedzi jobu.
Znacie ten film "Wesele Muriel", australijski, z 1994 roku chyba?To jeden z moich ulubionych filmow (nie tylko z powodu tego, ze kocham ABBE ) a glowna bohaterka jest niesamowicie do "mojej Eli" podobna! Historia tez nawet troszke podobna...
__________________

Black_Satin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 22:08   #1133
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Zgodze sie z wami ale mam male "ale" ....napewno jest wiele wsrod nas takich "El" i "An", ktore nie na wlasne zyczenie nabraly nadprogramowch kilogramow. Przekre jest, ze z nieswiadomosci wrzucamy je do jednego wora z pospolitymi obrzartuchami....ale, na przeciwko mnie siedziala do niedawna dziewczyna (23 lata) , ktora naprawde byla "przy kosci" , przy tym zawsze mowila jak to chcialaby sudnac , wiec postanowilam jej pomoc. Co sie okazalo. Z tosta z nuttela na sniadanie to ona nie zrezygnuje, bo zawsze jadla i kropka. Potem jest czas na deserek budyniowy w pracy ( tylko slyszalam jak chrobcze lyzeczka) , potem drugi - tym razem waniliowy, na stolowce nie wybierala nic z bufetu salatkowego, bo byla poprostu (!) glodna a jak czlowiek pracuje ( przy biurku!!) to musi jesc i najlepiej pieczen z frytkami i...deserek. Nie wiem co jadla w domu ale wiem, ze stale do dzisiaj marudzi, ze chcialaby schudnac. Moja corka tez ma taka kolezanke w szkole, doslowinie idetentyko. Najlepsza byla jednak moja duzo starsza kuzynka. Postanowila przejsc na diete Kwasniewskiego i robila tak : rano jajecznica z trzech jajek z maslem ile Bozia dala, potem jakies miesko-wieprzowinka a po poludniu ...no coz , po poludniu kawa z ciastem. Kto sie orienuje w temacie ( chyba my wszystkie ) to wie, ze ta dieta nie dopuszcza wiele chleba a co dopiero ciastek. Po poludniu dieta kuzynki nie obowiazywala. To bardzo kontrowersyja dieta ( kuznyn schudl 20kg ale nie wnikam w jego organizm) ale jak kazda dieta nie zna kompormisow a wlasnie ludzie z nadwaga czesto maja nadwage, bo robia kompromisy ze soba samym.
Rasumujac: nie znajac czlowieka blizej nie mozemy od razu powiedziec, dlaczego jest w rozmiarza XXL.

Satynko - filmu nie widzialam, ojej ile jeszcze mam do nadrobienia .
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 05:05   #1134
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez Monika2001 Pokaż wiadomość
Eva - Twoj kurczak ma okolo 131 cal / 100g ale wg moich proporcji. [...]

Kalorie w calym daniu liczy sie tak:...
Moniczka&cyferki... poległam.....

Załapałam teorię, ale nie podjęłam się jeszcze policzenia.... podziwiam Cię

Cytat:
Napisane przez Black_Satin Pokaż wiadomość
Znacie ten film "Wesele Muriel", australijski, z 1994 roku chyba?
Satynko, nie znam tego filmu... ale ta historia opowiedziana przez Ciebie jest niesamowita i na scenariusz filmowy jak najbardziej się nadaje.


Kotek, dzisiaj idziecie z Boryskiem do tego neurologa?
Powiem Ci, że 0.5 cm w obwodzie mnie zdziwiło.... jeśli dobrze pamiętam to dzieci mają różne obwody główek, to chyba jest uwarunkowane genetycznie... jak patrzę na tego aktora z dużą głową, za którym szaleją napalone nastolatki to zupełnie nie rozumiem, co w nim widzą.... jemu by się neurolog przydał a im psychiatra, hihihi... biorę jeszcze poprawkę na to, że "ja się nieee znaaam"... bo mnie się Jack Nicholson i Sean Connery podobają

U mnie dzisiaj Storm & Blowing Widespread Dust... wieje silny wiatr około 40 km/h.... i z jutrzejszej plaży nici
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 07:23   #1135
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Kobiety po 40.....

Witam, co współczesna medycyna powie o 0,5 cm opowiem Wam wieczorkiem o ile nic mi sie nie stanie, poniewaź , dzisiejszy dzien jest jednym z moich pechowych dni.
Posłuchajcie
Dzisiaj jechałam 2,5 godziny do pracy. Pierwszy autobus nie przyjechał, drugi także nie zjawił sie a więc gdy przyjechał trzeci s, radość była ogromna ale przejechał 2 przyystanki i klopswysiadka- popsuł sie, cześc ludzi nie chciała wysiąsc z autobusu, były słowne przepychanki i krzyki. Więc ja za telefon do mojego TŻ po ratunek, w miedzyczasie podjeżdża inna linia, więc odwołałam męża, wsiadłam ,wjechałam w miasto docelowe i popsuł sie, a ja mam z tego miejsca conajmniej na nogach 1 godzinę a autobusem 20 minut jazdy...czekałam cierpliwie na nastepny , który sie pojawił i szczęsliwie podjechałam po swój budynek.1 godzina spóźnienia. Ale co tam pełna optymizmu wchodzę do budynku i nie moge znaleśc karty wejściowejdzwonie do kolegi aby mnie odebrał i wpuścił na 6 pietro, zjeżdża , wypalilismy po papierosku wsiadamy do windy godnej XXI wieku dojeżdżamy do 3 pietra iiiiiiiiiiii:mu r:klops stoimy, drzwi się nie otwieraja, komórka nie działa...wciskamy alarmy i po 10 minutach ruszamy Opuszczam windę i wyrżnęłam jak długa na korytarzu prosto pod nogi mojego szefa :conf used:Co mnie dzisiaj jeszcze spotka. Musze sie jednak nauczyc jeżdzic samochodem z manualna skrzynia biegów. Bo nie wiem czy uda mi sie ponownie kupić mój ukochany automat.

Tak wygladał mój poranek, musze odpracowac tą godzinę, nie wiem czy dzisiaj ale jednak trzeba będzie troche posiedziec w pracy
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 07:59   #1136
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

I oto mamy scenariusz na drugi film, tym razem komedie . Dobrze, ze Ci sie nic nie stalo, bo to juz nie byla by komedia. Patrze na kalendarz ale dzisiaj 4-ty, nie 13-ty, to moze tylko taki przejsciowy, zagubiony pechik.

Eva - wiem, ze to uciazliwe, dlatego wlasnie nazwalam to hobby, bo normalnie tego nikt nie robi .

Dzisiaj rano wampiry pobraly mi troche (! troche, 4 ampulki) krwi do badania. Wyniki w srode....a za moje zyczenie badania na magnez, bede musiala jednak sama zaplacic. Ile? Nie wiele - odpowiedziala Pani w bialym kitlu - no i masz germanska dokladnoc . Albo sie cos wyjasni albo nie, jak nie to ide do znachora , jak juz powiedzialam .
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:25   #1137
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Kobiety po 40.....

: cmok:Boryś zdrowy, według Pani neurolog ma 45 cm a więc wszystko ok, nie będe sie wdawac w szczegóły ale bardzo sie cieszęPoprzednia lekarka,żle zrobiła pomiar
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 20:34   #1138
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Cieszę sie razem z Tobą
__________________

Edytowane przez frezja18
Czas edycji: 2010-02-04 o 20:35
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 22:29   #1139
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez jobu33 Pokaż wiadomość
: cmok:Boryś zdrowy, według Pani neurolog ma 45 cm a więc wszystko ok, nie będe sie wdawac w szczegóły ale bardzo sie cieszęPoprzednia lekarka,żle zrobiła pomiar
oczywiście, że się cieszę- ale to nie wszystko. Jestem również oburzona, że tamta lekarka może spowodować, że rodzice i opiekunowie odejdą od zmysłów, zanim ktoś nie zweryfikuje jej pomiaru. Ja na pewno skontaktowałabym się z nią, bo może nawet nie wie, że coś źle mierzy
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 08:50   #1140
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez jobu33 Pokaż wiadomość
dzisiejszy dzien jest jednym z moich pechowych dni.
Ahahahahahaha.... cuuuuudnyyyyyy poranek

Kocie przepraszam, że się śmieję, ale to naprawdę zbieg wydarzeń, że nikt by na taki pomysł nie wpadł...

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Monika2001 Pokaż wiadomość
Eva - wiem, ze to uciazliwe, dlatego wlasnie nazwalam to hobby, bo normalnie tego nikt nie robi .
Masz niesamowite Hobby

Trzymam kciuki aby jak najszybciej określono co Tobie dolega i jak temu skutecznia zaradzić.


Cytat:
Napisane przez jobu33 Pokaż wiadomość
Boryś zdrowy [...]Poprzednia lekarka,żle zrobiła pomiar
Kocie.... Boryś zdrowy i to wspaniała wiadomość w tym paskudnym dniu 4 Lutego... a z tą lekarką to bym sobie pogadała


Wczoraj też miełam dzień paskudny.... zaczęło się od tego, że obudziłam się nad ranem i nie mogłam zasnąć tak wiatr huczał i wył za oknem.... czyli Burza Piaskowa cholera jasna.... przysnęłam nad ranem i jechałam do pracy z piaskiem w oczach, głowa mnie bolała jakby chciała eksplodować... w dodatku musiałam poza miasto pojechać na inspekcję, dobrze że z kierowcą, ale poza miastem to dopiero kurzawka była, bo tam więcej piachu.... w drodze powrotnej musiałam się gdzieś zatrzymać w związku z pracą, potem kierowca pojechał pilnie bo coś tam musiał załatwić, musiałam poczekać 20 minut zanim kolejne auto przyślą... wróciłam do biura, a tu seria niemiłych wiadomości... jedna z gorszych to chcą nam SM wolne soboty zlikwidować.... właściwie to już zlikwidowali pytanie czy mogą? Tak, mogą

Wróciłam do domu wściekła.... myślałam pojechać do Baru i się ululać na cacy, ale padłam jak nieżywa...

Dzisiaj rano pada deszcz, więc z plaży nici.... jutro do pracy.... i tak oto siedzę wkurzona i mam ochotę kogoś zabić dla przykładu
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-10 13:30:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.