Moc pozytywnego myślenia - III część - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-28, 11:42   #1111
eN90
Raczkowanie
 
Avatar eN90
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 397
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Jak nastroje dziewczyny?

Co do afirmacji, stosuje któraś to? Mam pewne problemy z samoakceptacja i tak się zastanawiam, czy powtarzanie pewnych zdań nie wpłynęłoby pozytywnie na odbieranie samej siebie?
eN90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 20:45   #1112
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Jasne, że pomogą. Miałam to samo. Nie akceptowałam siebie, afirmację i Lousie L. Hay dużo mi pomogły. Polecam jej książkę "Jak siebie pokochać". Po tej książce zmieniłam nastawienie do samej siebie.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:36   #1113
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Czy ta afirmacja aby działa?
Od kilku miesięcy "afirmuję" związek z jednym chłopakiem,a jednak nic z tego nie wynika... chyba nigdy aż tak mocno i aż tak silnie nie wyobrażałam sobie czegokolwiek.
Jako, że książek o szczęściu mam w domu mnóstwo, tak nigdy nic mi nie wychodziło z "myślenia". A tu takie coś - tak baaardzo mi zależy, prawie codziennie myślę o tym, wyobrażam sobie i nic...o...

Ja już nie wiem, tak mocno wierzę,a nic z tego nie wychodzi
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 22:19   #1114
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Uważam, że afirmacje mogą pomóc nam w zmianie naszego myślenia, ale w to że coś się stanie co bardzo chcemy aby się stało już nie wierze. Myślę, że jeśli nie zrobisz pierwszego kroku samo się nie stanie.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 10:53   #1115
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Czy ta afirmacja aby działa?
Od kilku miesięcy "afirmuję" związek z jednym chłopakiem,a jednak nic z tego nie wynika... chyba nigdy aż tak mocno i aż tak silnie nie wyobrażałam sobie czegokolwiek.
Jako, że książek o szczęściu mam w domu mnóstwo, tak nigdy nic mi nie wychodziło z "myślenia". A tu takie coś - tak baaardzo mi zależy, prawie codziennie myślę o tym, wyobrażam sobie i nic...o...

Ja już nie wiem, tak mocno wierzę,a nic z tego nie wychodzi
To akurat jest dużo bardziej skomplikowane, bo zahacza o wolą wolę.
Zasadniczo jeśli jest za dużo "chcenia", pragnienia, podświadomego skupienia się na braku(a tak się dzieje, gdy pragniemy czegoś do bólu) - wtedy oddalamy się od upragnionego skutku.

Zwykle słabo mi idzie - ale był okres w życiu, gdy wszystko mi się posypało. Zrobiłam Mapę Marzeń i po prostu wierzyłam. Moje marzenia z niej były właściwie nierealne. A w ciągu kilku miesięcy facet wrócił, wyprowadziłam się od rodziców , ba, nawet kot się spełnił. Trochę w tym siedzę, ale z praktyką gorzej. Chętnie podyskutuję
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 11:12   #1116
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Tak jest w tym sporo racji Polecam sobie poczytac wieczorami http://rozwojduchowy.net/swiadomosc/

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Plus tutaj artykul "Droga donikad, czyli dlaczego nic nie dziala?" http://shaumbra.pl/kreacje/monika/droga.html
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 11:33   #1117
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Zawsze uważałam, że to w ten sposób działa - czegoś pragnę, myślę, chcę, a to się pojawia. Ale być może to jest bardziej skomplikowane. Idę czytać artykuły
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 11:44   #1118
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Niezłe linki, chętnie poczytam.
Od siebie polecę http://zenforest.wordpress.com/
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:11   #1119
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
To akurat jest dużo bardziej skomplikowane, bo zahacza o wolą wolę.
Zasadniczo jeśli jest za dużo "chcenia", pragnienia, podświadomego skupienia się na braku(a tak się dzieje, gdy pragniemy czegoś do bólu) - wtedy oddalamy się od upragnionego skutku.

Zwykle słabo mi idzie - ale był okres w życiu, gdy wszystko mi się posypało. Zrobiłam Mapę Marzeń i po prostu wierzyłam. Moje marzenia z niej były właściwie nierealne. A w ciągu kilku miesięcy facet wrócił, wyprowadziłam się od rodziców , ba, nawet kot się spełnił. Trochę w tym siedzę, ale z praktyką gorzej. Chętnie podyskutuję
Ciekawe, mozesz napisac cos wiecej o Mapie Marzen?

Ja mam nadzieje ze przyciagne sobie zdane prawko
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 16:05   #1120
eN90
Raczkowanie
 
Avatar eN90
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 397
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
To akurat jest dużo bardziej skomplikowane, bo zahacza o wolą wolę.
Zasadniczo jeśli jest za dużo "chcenia", pragnienia, podświadomego skupienia się na braku(a tak się dzieje, gdy pragniemy czegoś do bólu) - wtedy oddalamy się od upragnionego skutku.

Zwykle słabo mi idzie - ale był okres w życiu, gdy wszystko mi się posypało. Zrobiłam Mapę Marzeń i po prostu wierzyłam. Moje marzenia z niej były właściwie nierealne. A w ciągu kilku miesięcy facet wrócił, wyprowadziłam się od rodziców , ba, nawet kot się spełnił. Trochę w tym siedzę, ale z praktyką gorzej. Chętnie podyskutuję
Też ostatnio złapałam się na tym, że mi w życiu jednak wyszło. Przez kilka lat marzyłam sobie o pewnych rzeczach. Nie przypisywałam im jednak jakiejś ogromnej wartości, nie rozmyślałam o nich, po prostu tak od serca stwierdziłam, że chciałabym to i to, zobaczyć pewne miasta, przeżyć pewną podróż, znaleźć faceta o określonych cechach. Podświadomie miałam gdzieś te wyobrażenia, gdzieś czasem o nich wspomniałam w towarzystwie, ale nigdy ich specjalnie nie wizualizowałam. I nagle kilka dni temu obudziłam sie i stwierdziłam, że przecież dostałam to, spełniło się to wszystko, co chciałam. Tylko skupiona byłam na innych wydarzeniach żeby te moje marzenia zauważyć.

Macie racje, lepiej pragnieniom nie przypisywać wartości. Czas nauczyć się cieszyć z tego, co się ma.
eN90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:22   #1121
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 149
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cześć dziewczyny
Dawno się nie odzywałam ale pochłonęły mnie sprawy codzienne :P tamtej pracy nie dostałam, dzisiaj miałam inną rozmowę i tą dzisiejszą dostałam (o właśnie, tak btw czy któraś słyszała jakieś opinie o pracy w 5. 10. 15 ?)

Któraś z Was coś mówiła o próbie przyciągnięciu chłopaka. Jeśli sama nic nie zrobisz w tym kierunku to nic z tego nie będzie . Mówię z doświadczenia - mi się udało zdobyć w ten sposób faceta ale to nie było na zasadzie "ja go chcę więc sobie wizualizuję, że się pojawi na białym koniu i nagle zrozumie, że mnie kocha" tylko bardziej w kierunku "jestem świetną dziewczyną, laska ze mnie, on na pewno zwróci na mnie uwagę i też tak pomyśli więc nie boję się zrobić pierwszego kroku bo wiem ile jestem warta". Takie afirmacje poprawiają pewność siebie i niczego się nie boisz .
96d01e102add7070c06976f58186673cd4c31562_5fd94e024ad80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 19:19   #1122
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

[1=96d01e102add7070c06976f 58186673cd4c31562_5fd94e0 24ad80;47931143]Cześć dziewczyny
Dawno się nie odzywałam ale pochłonęły mnie sprawy codzienne :P tamtej pracy nie dostałam, dzisiaj miałam inną rozmowę i tą dzisiejszą dostałam (o właśnie, tak btw czy któraś słyszała jakieś opinie o pracy w 5. 10. 15 ?)

Któraś z Was coś mówiła o próbie przyciągnięciu chłopaka. Jeśli sama nic nie zrobisz w tym kierunku to nic z tego nie będzie . Mówię z doświadczenia - mi się udało zdobyć w ten sposób faceta ale to nie było na zasadzie "ja go chcę więc sobie wizualizuję, że się pojawi na białym koniu i nagle zrozumie, że mnie kocha" tylko bardziej w kierunku "jestem świetną dziewczyną, laska ze mnie, on na pewno zwróci na mnie uwagę i też tak pomyśli więc nie boję się zrobić pierwszego kroku bo wiem ile jestem warta". Takie afirmacje poprawiają pewność siebie i niczego się nie boisz .[/QUOTE]

Ciekawe. Zawsze myślałam w drugą stronę, hmm
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:22   #1123
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

W internecie jest sporo "przepisów" na mapę marzeń. Prawdziwy jest ten, który nam odpowiada, po prostu. Idea jest taka, aby poszukać zdjęć symbolizujących bądź pokazujących wprost nasze pragnienia( model samochodu, dyplom, serca jako symbol związku) i wykleić nimi naszą Mapę. Może to być arkusz papieru, zeszyt, niektóry robią w programach komputerowych.Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wszędzie proponują robić Mapę na bazie siatki bagua i uzupełniać zgodnie ze strefami w niej zawartymi(bogactwo, związki, rozwój, przyjaźnie itp)
I ja zrobiłam Mapę Marzeń we wrześniu 2012. Byłam świeżo po rozstaniu, dręczyły mnie kłopoty zdrowotne. Poczekałam na nów, świece, kominek zapachowy, modlitwa do Anioła Stróża. Dałam na mapę wszystko - od bzdurek typu spodnie, które mi się podobają aż po zdjęcie moje i faceta, który odszedł. Patrzyłam na nią codziennie kilka minut, czułam ją. Po 3 tyg chłopak się odezwał - już mnie nie kocha i nie wróci. Schowałam mapę, spojrzałam na nią raz czy dwa. Po kolejnych 3 tyg spotkaliśmy się - powiedział, że kocha i chce ze mną zamieszkać. Szok - na mojej mapie była wymarzona sypialnia i dom - w końcu jednym z życzeń była wyprowadzka od rodziców. Wróciliśmy, on wyremontował mieszkanie po ciotce. Dostałam moją wymarzoną sypialnię - biało fioletową z białymi meblami. Piękne zachody słońca na jeziorem. Choinkę, która miała symbolizować szczęście i spokój w Święta w rodzinie - razem bardzo podobną ubieraliśmy w naszym domu. Ognisko - jako ognisko domowe - on zrobił wielkie ognisko na polanie namiotowej, na której byliśmy zupełnie sami w czasie wakacji - w środku nocy wyglądało dokładnie jak na zdjęciu. Wszystkie przedmioty, rzeczy materialne z lewego górnego rogu dostałam. Interesowałam się masażem - wkleiłam takie zdjęcia - wpadła mi w ręce książka o masażu - razem ją przerobiliśmy, tak jak marzyłam. Najbardziej jednak wbiło mi się do głowy(oprócz wyprowadzki) - spotkanie przyjaciela. Wkleiłam na mapę kota. Zawsze chciałam go mieć, ALE mieszkałam z rodzicami, a oni byli na nie, poza tym miałam królika. Mniej więcej rok po zrobieniu mapy, już po wyprowadzce poszłam wieczorem nad jezioro.Po drodze zauważyłam małego kotka, który przebiegł drogę(czarny). Gdy wracałam do domu, on poszedł za mną, potem wleciał na podwórko...i został. Piękny, choć zabiedzony, po paru tygodniach przybrał na wadze i był jeszcze piękniejszy. Nikt nie wie dlaczego wtedy poszedł za mną.(miał obrożę, szukaliśmy nawet jego właściciela przez 2 tyg, nikt się nie zgłosił). Niestety po przeprowadzce zrobiłam coś głupiego - ściągnęłam obrazki z mapy i włożyłam do zeszytu - miałam to później poprawić, zrobić atlas. Ale zapomniałam, rzuciłam w kąt. Doszło parę problemów, wszystko się posypało i wróciłam do punktu wyjścia Zauważyłam też, że spełniły się wszystkie cele krótkoterminowe - zakupy, namioty itp. Reszta - skończenie studiów, ślub, dzieci - nie. Zastanawiam się jaki to ma związek z "popsuciem" mapy już po roku(skoro były tam cele długoterminowe) a jaki z komicznie negatywnym myśleniem. Bo gdy zauważyłam, że tyle rzeczy się spełnia poczułam strach, coś na kształt "nie zasługuję na to". No i wszystko straciłam, facet zniknął, a wróciłam do domu... Pamiętajcie, aby przy mapie wierzyć w to, że zasługujecie i dostaniecie - to chyba klucz do mapy
Oczywiście nie uważam się za żaden autorytet. To jest moja historia. Nie mam pojęcia skąd we mnie było tyle wiary. Tego co czułam w czasie robienia mapy nie potrafię w żaden sposób opisać. Może Wy też zrobicie swoją i opiszecie swoje doświadczenia
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:03   #1124
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
W internecie jest sporo "przepisów" na mapę marzeń. Prawdziwy jest ten, który nam odpowiada, po prostu. Idea jest taka, aby poszukać zdjęć symbolizujących bądź pokazujących wprost nasze pragnienia( model samochodu, dyplom, serca jako symbol związku) i wykleić nimi naszą Mapę. Może to być arkusz papieru, zeszyt, niektóry robią w programach komputerowych.Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wszędzie proponują robić Mapę na bazie siatki bagua i uzupełniać zgodnie ze strefami w niej zawartymi(bogactwo, związki, rozwój, przyjaźnie itp)
I ja zrobiłam Mapę Marzeń we wrześniu 2012. Byłam świeżo po rozstaniu, dręczyły mnie kłopoty zdrowotne. Poczekałam na nów, świece, kominek zapachowy, modlitwa do Anioła Stróża. Dałam na mapę wszystko - od bzdurek typu spodnie, które mi się podobają aż po zdjęcie moje i faceta, który odszedł. Patrzyłam na nią codziennie kilka minut, czułam ją. Po 3 tyg chłopak się odezwał - już mnie nie kocha i nie wróci. Schowałam mapę, spojrzałam na nią raz czy dwa. Po kolejnych 3 tyg spotkaliśmy się - powiedział, że kocha i chce ze mną zamieszkać. Szok - na mojej mapie była wymarzona sypialnia i dom - w końcu jednym z życzeń była wyprowadzka od rodziców. Wróciliśmy, on wyremontował mieszkanie po ciotce. Dostałam moją wymarzoną sypialnię - biało fioletową z białymi meblami. Piękne zachody słońca na jeziorem. Choinkę, która miała symbolizować szczęście i spokój w Święta w rodzinie - razem bardzo podobną ubieraliśmy w naszym domu. Ognisko - jako ognisko domowe - on zrobił wielkie ognisko na polanie namiotowej, na której byliśmy zupełnie sami w czasie wakacji - w środku nocy wyglądało dokładnie jak na zdjęciu. Wszystkie przedmioty, rzeczy materialne z lewego górnego rogu dostałam. Interesowałam się masażem - wkleiłam takie zdjęcia - wpadła mi w ręce książka o masażu - razem ją przerobiliśmy, tak jak marzyłam. Najbardziej jednak wbiło mi się do głowy(oprócz wyprowadzki) - spotkanie przyjaciela. Wkleiłam na mapę kota. Zawsze chciałam go mieć, ALE mieszkałam z rodzicami, a oni byli na nie, poza tym miałam królika. Mniej więcej rok po zrobieniu mapy, już po wyprowadzce poszłam wieczorem nad jezioro.Po drodze zauważyłam małego kotka, który przebiegł drogę(czarny). Gdy wracałam do domu, on poszedł za mną, potem wleciał na podwórko...i został. Piękny, choć zabiedzony, po paru tygodniach przybrał na wadze i był jeszcze piękniejszy. Nikt nie wie dlaczego wtedy poszedł za mną.(miał obrożę, szukaliśmy nawet jego właściciela przez 2 tyg, nikt się nie zgłosił). Niestety po przeprowadzce zrobiłam coś głupiego - ściągnęłam obrazki z mapy i włożyłam do zeszytu - miałam to później poprawić, zrobić atlas. Ale zapomniałam, rzuciłam w kąt. Doszło parę problemów, wszystko się posypało i wróciłam do punktu wyjścia Zauważyłam też, że spełniły się wszystkie cele krótkoterminowe - zakupy, namioty itp. Reszta - skończenie studiów, ślub, dzieci - nie. Zastanawiam się jaki to ma związek z "popsuciem" mapy już po roku(skoro były tam cele długoterminowe) a jaki z komicznie negatywnym myśleniem. Bo gdy zauważyłam, że tyle rzeczy się spełnia poczułam strach, coś na kształt "nie zasługuję na to". No i wszystko straciłam, facet zniknął, a wróciłam do domu... Pamiętajcie, aby przy mapie wierzyć w to, że zasługujecie i dostaniecie - to chyba klucz do mapy
Oczywiście nie uważam się za żaden autorytet. To jest moja historia. Nie mam pojęcia skąd we mnie było tyle wiary. Tego co czułam w czasie robienia mapy nie potrafię w żaden sposób opisać. Może Wy też zrobicie swoją i opiszecie swoje doświadczenia
Trochę przerażające...miałam taką mapkę zrobić, ale jakoś to pogrubione mnie przeraziło!
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:07   #1125
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Niepotrzebnie. Jak robi się mapę to wcześniejszą powinno się spalić. Oczywiście to co mi się stało to absolutnie nie jest wynik rozłożenia mapy na czynniki pierwsze, ale zmiany myślenia! Najpierw zniszczyłam mapę, potem w mojej głowie zaczęły się lęgnąć "złe" myśli.Wiem, że jestem sama sobie winna - z innych opinii też wynika, że osoby związane z pozytywnym myśleniem, podświadomością wpadają w sinusoidy - po okresie powodzenia i radości pt "To rzeczywiście działa!" wpadają w okres "To zbyt piękne/ nie należy mi się". I lecą w dół.
Ja zaliczyłam kilka takich sinusoid i staram się nad nimi pracować. Teraz wiem skąd się to bierze i jak się ogarnąć. Zmieniłam swoje podejście,
BTW zrobiłam kolejną mapę, w czerwcu chyba. Już kilka rzeczy z niej się spełniło. Po prosu nie można się zbyt przywiązywać do mapy, a zwyczajnie nią cieszyć
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:19   #1126
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
Niepotrzebnie. Jak robi się mapę to wcześniejszą powinno się spalić. Oczywiście to co mi się stało to absolutnie nie jest wynik rozłożenia mapy na czynniki pierwsze, ale zmiany myślenia! Najpierw zniszczyłam mapę, potem w mojej głowie zaczęły się lęgnąć "złe" myśli.Wiem, że jestem sama sobie winna - z innych opinii też wynika, że osoby związane z pozytywnym myśleniem, podświadomością wpadają w sinusoidy - po okresie powodzenia i radości pt "To rzeczywiście działa!" wpadają w okres "To zbyt piękne/ nie należy mi się". I lecą w dół.
Ja zaliczyłam kilka takich sinusoid i staram się nad nimi pracować. Teraz wiem skąd się to bierze i jak się ogarnąć. Zmieniłam swoje podejście,
BTW zrobiłam kolejną mapę, w czerwcu chyba. Już kilka rzeczy z niej się spełniło. Po prosu nie można się zbyt przywiązywać do mapy, a zwyczajnie nią cieszyć
Mam takie sinusoidy, więc trochę trapi mnie ta mapka.
Wiem, że po pewnym czasie tak bym myślała, że skoro się udało, to teraz coś musi się popsuć
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:19   #1127
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Ja chyba zaraz siadam i robię swoją mapę marzeń. Zawsze chciałam takie coś zrobić, ale nigdy nie miałam motywacji. Widzę, że jednak taka mapa działa Trzeba mocno wierzyć w to, że marzenia się spełniają i wtedy tak się stanie.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:34   #1128
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Właśnie zrobiłam taką mapkę w kształcie koła - na godzinie "12" mam najważniejszą rzecz, którą zdobędę. Ilekroć się patrzę na nią, to wiem, że będzie dobrze. Potem mam rzeczy "na później", ale takie,które chcę zrobić
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:41   #1129
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Mam takie sinusoidy, więc trochę trapi mnie ta mapka.
Wiem, że po pewnym czasie tak bym myślała, że skoro się udało, to teraz coś musi się popsuć
Ale sinusoidy zdarzają się u każdego, u nas trochę mocniejsze, ale wszystko jest do opanowania. Mapa ma być zabawą, odkryciem tego co w nas siedzi, czego naprawdę pragniemy. Poza tym codziennie przypominamy sobie swoje marzenia, aż z marzeń stają się celami. A czasem o nich zapominamy i po pewnym czasie szok - to było moim marzeniem, a teraz się spełniło!

P.S Jabluszko9 - gratuluję! Dwie najważniejsze rzeczy teraz - wiara i odpuszczenie

Mimi08 - będę trzymać kciuki. Daj znać jak poszło
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 22:00   #1130
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
Ale sinusoidy zdarzają się u każdego, u nas trochę mocniejsze, ale wszystko jest do opanowania. Mapa ma być zabawą, odkryciem tego co w nas siedzi, czego naprawdę pragniemy. Poza tym codziennie przypominamy sobie swoje marzenia, aż z marzeń stają się celami. A czasem o nich zapominamy i po pewnym czasie szok - to było moim marzeniem, a teraz się spełniło!

P.S Jabluszko9 - gratuluję! Dwie najważniejsze rzeczy teraz - wiara i odpuszczenie

Mimi08 - będę trzymać kciuki. Daj znać jak poszło
Jak mam to rozumieć?
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 07:11   #1131
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Jak mam to rozumieć?
Odpuszczenie oznacza, że nie skupiamy się w 100% na celu, nie uzależniamy siebie ani swojego szczęścia od niego. Coś jak zamawiasz towar w sklepie internetowym, który znasz i lubisz. Zapłaciłaś i czekasz na paczkę. Nie sprawdzasz co 5 min skrzynki czy już jest. Po prostu wiesz, że to już jedzie do Ciebie i spokojnie czekasz. Z drugiej strony nawet jeśli paczka zaginie i nie dotrze nie przejmujesz się tym, bo wiesz, że znowu odwiedzisz sklep i trafi Ci się coś jeszcze lepszego.

W tym wszystkim musimy pamiętać, że nie wszystko czego pragniemy dostaniemy, bo niekoniecznie jest to dla nas w perspektywie dobre. Ja po każdej afirmacji czy pracy z Mapą dodaję "Niech to lub coś jeszcze lepszego stanie się udziałem moim i wszystkich z tym związanych". Zabezpiecza nas to również, gdy pragniemy "za mało"(tzn. zakładamy, że zasługujemy tylko np. na 2000zł wypłaty - po pewnym czasie, gdy już to osiągniemy - stoimy w miejscu, a w rzeczywistości moglibyśmy zarabiać już 2x tyle - bo taki sobie wyznaczyliśmy cel i tego nasza podświadomość będzie się trzymać)

Zasadniczo jest tego wszystkiego bardzo dużo i ciężko to tak wszystko opisać.
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 08:33   #1132
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
Odpuszczenie oznacza, że nie skupiamy się w 100% na celu, nie uzależniamy siebie ani swojego szczęścia od niego. Coś jak zamawiasz towar w sklepie internetowym, który znasz i lubisz. Zapłaciłaś i czekasz na paczkę. Nie sprawdzasz co 5 min skrzynki czy już jest. Po prostu wiesz, że to już jedzie do Ciebie i spokojnie czekasz. Z drugiej strony nawet jeśli paczka zaginie i nie dotrze nie przejmujesz się tym, bo wiesz, że znowu odwiedzisz sklep i trafi Ci się coś jeszcze lepszego.

W tym wszystkim musimy pamiętać, że nie wszystko czego pragniemy dostaniemy, bo niekoniecznie jest to dla nas w perspektywie dobre. Ja po każdej afirmacji czy pracy z Mapą dodaję "Niech to lub coś jeszcze lepszego stanie się udziałem moim i wszystkich z tym związanych". Zabezpiecza nas to również, gdy pragniemy "za mało"(tzn. zakładamy, że zasługujemy tylko np. na 2000zł wypłaty - po pewnym czasie, gdy już to osiągniemy - stoimy w miejscu, a w rzeczywistości moglibyśmy zarabiać już 2x tyle - bo taki sobie wyznaczyliśmy cel i tego nasza podświadomość będzie się trzymać)

Zasadniczo jest tego wszystkiego bardzo dużo i ciężko to tak wszystko opisać.
Chyba wiem o co co chodzi Nie skupiam się całe dnie na tym. Mam to w miejscu, gdzie sięga wzrok i jak wchodzę do pokoju to widzę to. Spojrzę,popatrzę i dalej sobie robię inne rzeczy.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 20:19   #1133
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Taak to odpuszczenie jest bardzo wazne, sama sie niejednokrotnie przekonalam. Nawet w prostych sprawach. Tak czegos chcialam a jak juz zwatpilam i przestalam myslec o tym, ze tego pragne, nagle na to natrafialam. A nawet to mi sie pod sam nos samo podstawialo
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 20:24   #1134
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Taak to odpuszczenie jest bardzo wazne, sama sie niejednokrotnie przekonalam. Nawet w prostych sprawach. Tak czegos chcialam a jak juz zwatpilam i przestalam myslec o tym, ze tego pragne, nagle na to natrafialam. A nawet to mi sie pod sam nos samo podstawialo
Czy dobrze myślę - to ma być w podświadomości, a nie w codziennych myślach, tak? Chodzi o to, żeby gdzieś na końcu głowy tliły się myśli, marzenia, ale nie były celem samym w sobie tj. nie zajmowały 99% myśli danego dnia?
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 20:41   #1135
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Dokładnie. Najlepsze jest podejście "Fajnie jeśli to się stanie, ale jeśli nie, to też spoko"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 21:47   #1136
ChocoWhite
Zakorzenienie
 
Avatar ChocoWhite
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Centralne biuro uwodzenia :D
Wiadomości: 4 729
GG do ChocoWhite
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cześć
Można ?
__________________
nienawidzę patrzeć na ludzi, którzy byli mi kiedyś bliscy, a teraz są obcy

. .
ChocoWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 06:31   #1137
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez ChocoWhite Pokaż wiadomość
Cześć
Można ?
Jasne. Witamy
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 16:51   #1138
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

thalia666 ratunku
nie chcę wypaść z pozytywnego myślenia, ale dzwonili do mnie w sprawie pracy (to nie tajemnica, że jest na mapie marzeń ), a ja nie byłam w stanie odebrać, byłam za daleko.
Oddzwoniłam, ale nikt nie odebrał...

I teraz nie chodzi mi o pracę, ale o myślenie - bo podupadłam...Mam olać? Zadzwonić? Bo chyba nie o to chodzi...nie powinnam teraz o tym myśleć namiętnie,prawda?
Chociaż myślę, bo może straciłam szansę
Poratuj, co robić
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 20:09   #1139
ChocoWhite
Zakorzenienie
 
Avatar ChocoWhite
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Centralne biuro uwodzenia :D
Wiadomości: 4 729
GG do ChocoWhite
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
Jasne. Witamy
Hej

Bardzo by mi się przydał taki wątek bo moje pozytywne nastawienie gdzieś uleciało
__________________
nienawidzę patrzeć na ludzi, którzy byli mi kiedyś bliscy, a teraz są obcy

. .
ChocoWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 08:07   #1140
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
thalia666 ratunku
nie chcę wypaść z pozytywnego myślenia, ale dzwonili do mnie w sprawie pracy (to nie tajemnica, że jest na mapie marzeń ), a ja nie byłam w stanie odebrać, byłam za daleko.
Oddzwoniłam, ale nikt nie odebrał...

I teraz nie chodzi mi o pracę, ale o myślenie - bo podupadłam...Mam olać? Zadzwonić? Bo chyba nie o to chodzi...nie powinnam teraz o tym myśleć namiętnie,prawda?
Chociaż myślę, bo może straciłam szansę
Poratuj, co robić
Wg mnie powinnaś zadzwonić. Jeśli się nie uda to może oznaczać, że ta praca nie była Ci pisana i czeka na Ciebie jeszcze lepsza.

Inną metodą, którą czasem stosuję jest wpisywanie w zeszycie rzeczy, ze które dziękuję, choć w realnym świecie (jeszcze) ich nie mam. W sumie takie afirmacje, ale zawsze zaczynam je od słów "dziękuję za".
W przypadku pracy może to być coś w stylu "Dziękuję, że moją fantastyczną pracę, która sprawia mi wiele przyjemności, pozwala się rozwijać i doskonale zarabiać..." Dalej lecisz z tym czego oczekujesz od pracy. Od maja w ten sposób "załatwiłam" cholernie trudny egzamin, obecną pracę, doprowadziłam do porządku buzię(wcześniej, mimo pielęgnacji miałam z nią problemy - problemem okazała się kawa), brak wolnego czasu - w pozytywnym sensie, bo teraz każdy dzień, gdy nie jestem w pracy mam wypełniony ludźmi, których lubię, a wcześniej nie mogliśmy się zgadać.
Warto zacząć od kilku rzeczy, które rzeczywiście masz (wspaniali znajomi, talent w jakiejś dziedzinie, wspierająca rodzina, fajny gadżet), że łatwiej zmanewrować podświadomość.
Jak to robię? Siadam sobie raz dziennie ze specjalnym zeszytem i na spokojnie zapisuję całą stronę tymi rzeczami, które są i na które czekam(każda jako osobne zdanie). Trochę nad nimi posiedzę i pocieszę się i zwykle idę spać(najczęściej robię to przed snem).
Ostatnio jakoś nie miałam konkretnych celów, bo strasznie dużo się wokół mnie dzieje, ale chyba dziś coś powymyślam.
Uśmiechnij się, czeka Cię coś dobrego, tylko bez spiny
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-17 06:33:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.