Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-24, 18:22   #1141
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
alma mater

Powiedz rodzinnemu GP ze masz chora tarczyce i potrzebujesz badan zeby sprawdzic jak sie ma Twoje TSH. Do endykronologa pewnie tak latwo ciebie nie wysla. Ja zbadałam sie w Polsce i tylko powiedziałam GP, ze musze miec taki lek i to tyle. Teraz mi robia badania co trzy-cztery miesiace, a czesciej jak ich poproszę.
To im trzeba mowic co sie oczekuje od nich, bo wiekszosc lekarzy to jednak matoly ;/ Jak ja opisałam objawy to mnie zbyli tylko powiedzieli, ze to pewnie tylko stres i przemeczenie.
Dziekuje, tak zrobie. Jesli wyjdzie podwyzszone TSH to chyba GP nie bedzie sie bral za leczenie mnie na wlasna reke, tylko wysle do endokrynologa?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 19:06   #1142
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

To juz sie przekonasz na miejscu. Natlumaczylam sie dzis mlodemu rodzinnemu ze przy tsh ok 3 to ja juz nie funkcjomuje bo powiedzial ze jesli nie mam przekroczonych hormonow to nie ma podstaw do wypisania mi skierowania do endo :P niby skierowanie ma byc na jutro ale mam mu doniesc usg sprzed 5lat xD
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 19:10   #1143
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez ikasp Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszę do Was z taką nietypową sprawą, a tak na serio to raczej z typową

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy sobie nie zrobić badań na tarczycę:
nigdy nie miałam problemów z włosami, a teraz wypadają jak szalone, do tego dochodzą zimne dłonie, stópki- zimorodkiem to ja jestem, ale jak widzę, że przy 30 stopniach w słonku wciąż są zimne to coś mi tu nie gra, sucha skóra- taka, że aż biała, sporo na plus na wadze- bez zmiany diety.

No i teraz właśnie mam pytanie: jak odkryłyście, że "coś z Wami nie tak"?
I jak się do tego zabrać- w temacie lekarzy jestem totalnie zielona, ostatni raz byłam jak potrzebowałam papier, że mogę iść na studia. Kompletnie nie wiem od czego zacząć

Nie bijcie, jeśli ktoś już o to pytał
Jeśli Cię stać, idziesz do lab. i robisz przynajmniej TSH, fT4 i fT3. Potem z wynikami do endokrynologa. Jeśli wolisz na NFZ, idziesz do lek. rodzinnego i zdajesz się na jego łaskę- jeśli trafisz na dobrego lek., da Ci skierowanie na badania, jeśli nie- odeśle i wymyśli milion przyczyn takich objawów, żeby Ci udowodnić, że nic Ci nie jest...

A ja na szczęście nie musiałam odkrywać Leczyłam się u endokrynologa z innych powodów i podczas jednej z wizyt kontrolnych lek. zaczęła mnie wypytywać o objawy i tak się okazało, że w 100% pasują do niedoczynności.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
To juz sie przekonasz na miejscu. Natlumaczylam sie dzis mlodemu rodzinnemu ze przy tsh ok 3 to ja juz nie funkcjomuje bo powiedzial ze jesli nie mam przekroczonych hormonow to nie ma podstaw do wypisania mi skierowania do endo :P niby skierowanie ma byc na jutro ale mam mu doniesc usg sprzed 5lat xD
Mi raz bardzo spadło ciśnienie i wylądowałam u lek. rodzinnego. Tłumaczyłam, że właśnie zmniejszono mi dawkę Euthyroxu i dlatego tak, ale gdzie tam, lek. była nieugięta i szukała przyczyn nie wiadomo gdzie A u mnie wraz z skokiem TSH spada ciśnienie, pewnie u większości osób z niedoczynnością tak jest.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 19:29   #1144
ikasp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

gwiazdka93 a gdzie w Krk najlepiej zrobić takie badania? Może znasz jakieś fajne lab.
__________________
Zapuszczam włosy i dbam o nie
Uważam na słodycze
Ćwiczę Jillian
http://www.suwaczek.pl/cache/bc16466b06.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
ikasp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 19:36   #1145
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez ikasp Pokaż wiadomość
gwiazdka93 a gdzie w Krk najlepiej zrobić takie badania? Może znasz jakieś fajne lab.
Ja robię zawsze w Diagnostyce Robię często badania i mam kartę stałego klienta (każdy może otrzymać), która uprawnia do 5% zniżki i oglądania wyników w internecie Najczęściej badania robię na Olszańskiej (kiedyś mieli tam lab. centralne i jakoś się przyzwyczaiłam, mimo, że mam kawałek), albo rzadziej w jakimś punkcie pobrań bliżej mnie.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 19:40   #1146
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

A lekarza tez masz takiego ze warto by bylo sie na wycieczke do Grodu Kraka przejechac?
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 19:43   #1147
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
A lekarza tez masz takiego ze warto by bylo sie na wycieczke do Grodu Kraka przejechac?
Wg mnie tak U mojej endo. leczą się osoby z rodziny i znajomi i są zadowoleni.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 19:45   #1148
ikasp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dzięki, chyba się przejdę do tej Diagnotyki


Teraz zauważyłam, że to blisko mojego nowego mieszkania Przejdę się!
__________________
Zapuszczam włosy i dbam o nie
Uważam na słodycze
Ćwiczę Jillian
http://www.suwaczek.pl/cache/bc16466b06.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!

Edytowane przez ikasp
Czas edycji: 2014-09-24 o 19:47
ikasp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 20:12   #1149
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Podeslesz jakis kontakt na priv i info jak to cenowo+terminowo wyglada? Bede miec jakas rezerwe jesli z tymi Siemianowicami nie wypali. Z Jaworzna mam 1-1,5h busem i na razie nie pracuje wiec na wycieczke bym mogla sobie pozwolic
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 20:16   #1150
inka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 47
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Hej, witam wszystkich
Mam 23 lata. Moja mama ma guzki w tarczycy i lekarz powiedział, że ja też powinnam się przebadać. Dostałam od rodzinnego skierowanie na TSH (tylko). Dziś odebrałam wynik - 2,880. Na początku spojrzałam na normy - ok, mieszczę się. Ale potem zaczęłam czytać o tym w internecie i okazuje się, że jednak jest powód do niepokoju. Poza tym mam sporo objawów niedoczynności, które już dawno zauważyłam. Mam mało energii, ciągle jestem zmęczona, dużo śpię (potrafię o 10 z trudem zwlec się z łóżka, a o 16 już mieć ochotę na drzemkę ), problemy z pamięcią, koncentracją, niska temperatura ciała, stany depresyjne (kiedyś leczyłam się przez pół roku na depresję). Czy któraś z Was rozpoczynała leczenie z takim TSH? Może mi coś poradzicie? Poczytałam o Waszych perypetiach z lekarzami i jestem trochę załamana Nie wiem, czy jest sens, żebym szła do lekarki rodzinnej, raczej nie jest hojna jeśli chodzi o rozdawanie skierowań i pewnie odeśle mnie z kwitkiem Jutro mam umówioną wizytę u swojej ginekolog, może zapytam ją o ten wynik? Chyba mogłaby wystawić skierowanie na więcej badań. A jeśli nie, to chyba zrobię prywatnie badania hormonów tarczycy i wybiorę się do dobrego endokrynologa (oczywiście też prywatnie ). Jak myślicie? Szczerze mówiąc, nawet chciałabym, żeby mnie zdiagnozowali, dali leki, może wreszcie poczułabym się lepiej. Będę wdzięczna za wszelkie rady. Pozdrawiam
inka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 20:18   #1151
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Masz juz plan dzialania - nasze rady sa chyba zbedne jedynie: nie daj sie zbyc
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 20:22   #1152
ikasp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

O właśnie gwiazdka93 jakbys mogła jeszcze w przybliżeniu powiedzieć ile mniej więcej będzie kosztować to TSH, fT4 i fT3 to byłabym bardzo wdzięczna
__________________
Zapuszczam włosy i dbam o nie
Uważam na słodycze
Ćwiczę Jillian
http://www.suwaczek.pl/cache/bc16466b06.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
ikasp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 20:23   #1153
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez inka_91 Pokaż wiadomość
Hej, witam wszystkich
Mam 23 lata. Moja mama ma guzki w tarczycy i lekarz powiedział, że ja też powinnam się przebadać. Dostałam od rodzinnego skierowanie na TSH (tylko). Dziś odebrałam wynik - 2,880. Na początku spojrzałam na normy - ok, mieszczę się. Ale potem zaczęłam czytać o tym w internecie i okazuje się, że jednak jest powód do niepokoju. Poza tym mam sporo objawów niedoczynności, które już dawno zauważyłam. Mam mało energii, ciągle jestem zmęczona, dużo śpię (potrafię o 10 z trudem zwlec się z łóżka, a o 16 już mieć ochotę na drzemkę ), problemy z pamięcią, koncentracją, niska temperatura ciała, stany depresyjne (kiedyś leczyłam się przez pół roku na depresję). Czy któraś z Was rozpoczynała leczenie z takim TSH? Może mi coś poradzicie? Poczytałam o Waszych perypetiach z lekarzami i jestem trochę załamana Nie wiem, czy jest sens, żebym szła do lekarki rodzinnej, raczej nie jest hojna jeśli chodzi o rozdawanie skierowań i pewnie odeśle mnie z kwitkiem Jutro mam umówioną wizytę u swojej ginekolog, może zapytam ją o ten wynik? Chyba mogłaby wystawić skierowanie na więcej badań. A jeśli nie, to chyba zrobię prywatnie badania hormonów tarczycy i wybiorę się do dobrego endokrynologa (oczywiście też prywatnie ). Jak myślicie? Szczerze mówiąc, nawet chciałabym, żeby mnie zdiagnozowali, dali leki, może wreszcie poczułabym się lepiej. Będę wdzięczna za wszelkie rady. Pozdrawiam
Hej rówieśniczko nawet TSH mamy podobne - znajdź dobrego endo i będzie dobrze
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 20:38   #1154
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Podeslesz jakis kontakt na priv i info jak to cenowo+terminowo wyglada? Bede miec jakas rezerwe jesli z tymi Siemianowicami nie wypali. Z Jaworzna mam 1-1,5h busem i na razie nie pracuje wiec na wycieczke bym mogla sobie pozwolic
Zaraz napiszę PW

Cytat:
Napisane przez ikasp Pokaż wiadomość
O właśnie gwiazdka93 jakbys mogła jeszcze w przybliżeniu powiedzieć ile mniej więcej będzie kosztować to TSH, fT4 i fT3 to byłabym bardzo wdzięczna
Wszystkie te hormony po max 20 zł= 60 zł za całość. Ale może być mniej, bo też w tym momencie mi się miesza z cennikiem z innego lab. i nie jestem pewna
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 07:54   #1155
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Pogrubione-> to na pewno, powinno Ci być łatwiej się ruszać

Ja baaardzo polecam wizytę u dietetyka. Sama odchudzałam się w ten sposób przez 5 mies. i byłam ogromnie zadowolona Nauka zdrowego odżywiania jest naprawdę ważna, a jeśli trafi się do dobrego diet. to i przyjemna. Ja radzę szukać dietetyka w jakichś poradniach leczenia otyłości, najlepiej przy szpitalach. Ci dietetycy mają na co dzień do czynienia z różnymi przypadkami, więc często mają o wiele większą wiedzę na temat różnych schorzeń niż taki przypadkowy dietetyk z drogi. Ja chodziłam na wizyty co mies., potem co dwa. Pierwsza i druga wizyta w "mojej" poradni kosztowały po 90 zł, kolejne 70 zł.

Oby, bo teraz na nic nie jestem w stanie znaleźć sił Wracam do domu w najlepszym wypadku o 18, a o 20 najchętniej poszlabym juz spać.. Nie ma wiec mowy ani o ćwiczeniach ani nawet o przygotowywaniu posiłków w domu na następny dzien, a zdaje sobie z tego sprawę, ze innego sposobu po rozpoczęciu die bedzie, dlatego zależy mi, zeby w pierwszej kolejności popracować troche nad ogólna poprawa samopoczucia

Niestety w Warszawie w większości miejsc takie ceny, to marzenie..
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 10:41   #1156
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Witam Was wszystkie

Nie mam stwierdzonej niedoczynnosci, ale podejrzewam, ze ja mam. Moze opisze Wam moj przypadek to cos doradzicie.

Zaczne od tego, ze kilka lat temu rodzinny wyslal mnie na badania TSH(wtedy bylo cos ok 2) i dal skierowanie do endokrynologa. Ten stwiedzil, ze jest ok. Od tamtego czasu jednak co rok robilam badanie TSH, ktore sie nieznacznie powiekszalo.

W tym roku na wakacjach powtorzylam badania i TSH bylo w granicach 3.6(norma w lab. do 4) ft3 posrodku normy, a ft4 nieznacznie powyzej normy.
Przy okazji wizyty u gin pokazalam mu wyniki i powiedzial, ze jest ok i mam to zostawic i mozna smialo nawet o dziecko sie starac.

Poczatkowo olalam sprawe, ale zaczelam czytac i zaczelo mnie to martwic.

Pomyslalam, ze na swieta powtorze tsh + moze jakies jeszcze badania? I jak bedzie dalej w takich granicach to poszukam jakiegos lekarza prywatnie na jakis termin wakacyjny?


Co myslicie? To juz niedoczynnosc czy jeszcze nie?
__________________

Edytowane przez malinka9191
Czas edycji: 2014-09-25 o 10:52
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 12:37   #1157
shine_on
Rozeznanie
 
Avatar shine_on
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 886
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cześć dziewczyny byłam w poniedziałek u endo i zostałam odesłana z kwitkiem tzn. może nie do końca, ale już wam piszę o co chodzi...
Teraz moje TSH wynosi 1,11 ale ja niestety nie widzę prawie żadnej poprawy moooże minimalną... no to jej mówię, że co ja mam z tym zrobić, skoro hormony tarczycowe nie pomagają? A ta do mnie, że jestem niskociśnieniowcem i to może być od tego, żebym, uwaga! więcej soliła i to jest lek na moje złe samopoczucie: sól kuchenna zrobiłam też badanie ferrytyny, wynik 21 przy normie 13-150. Wydawało mi się, że wynik słaby, ale ona powiedziała, że ok, przepisując mimo wszystko żelazo. Miałam nadzieję, że to może niedobór żelaza tak na mnie działa dostałam jeszcze wit. D, jodid, i za wizytę 150zł, dziękuję, do widzenia. Nie wiem już co mam robić, myślę czasami że może to dieta, w sensie nie odżywiam się jakoś hiper zdrowo, ale ludzie prowadzą się dużo gorzej ode mnie i jakoś funkcjonują. Myślałam o odstawieniu glutenu ale totalnie nie potrafię sobie tego wyobrazić nie wiem już co mam robić, nie chcę tak żyć babka jest też internistką, to myślałam że może jakieś badania zleci, albo powie do jakiego lekarza się udać, ale nie, więcej solić.
shine_on jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 12:49   #1158
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shine_on Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny byłam w poniedziałek u endo i zostałam odesłana z kwitkiem tzn. może nie do końca, ale już wam piszę o co chodzi...
Teraz moje TSH wynosi 1,11 ale ja niestety nie widzę prawie żadnej poprawy moooże minimalną... no to jej mówię, że co ja mam z tym zrobić, skoro hormony tarczycowe nie pomagają? A ta do mnie, że jestem niskociśnieniowcem i to może być od tego, żebym, uwaga! więcej soliła i to jest lek na moje złe samopoczucie: sól kuchenna zrobiłam też badanie ferrytyny, wynik 21 przy normie 13-150. Wydawało mi się, że wynik słaby, ale ona powiedziała, że ok, przepisując mimo wszystko żelazo. Miałam nadzieję, że to może niedobór żelaza tak na mnie działa dostałam jeszcze wit. D, jodid, i za wizytę 150zł, dziękuję, do widzenia. Nie wiem już co mam robić, myślę czasami że może to dieta, w sensie nie odżywiam się jakoś hiper zdrowo, ale ludzie prowadzą się dużo gorzej ode mnie i jakoś funkcjonują. Myślałam o odstawieniu glutenu ale totalnie nie potrafię sobie tego wyobrazić nie wiem już co mam robić, nie chcę tak żyć babka jest też internistką, to myślałam że może jakieś badania zleci, albo powie do jakiego lekarza się udać, ale nie, więcej solić.
Kocham lekarzy:-/ Mogła Ci też powiedzieć "idź do dietetyka i trenera osobistego" a w domyśle ogarnij się i nie rozczulaj nad sobą:-/ W każdym razie wiem co czujesz i nie jest łatwo być wiecznie zmęczonym, zblazowanym, a w moim wykonaniu jeszcze płaczliwym:-(
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 12:51   #1159
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Idzie jesien i chyba poprostu wszystkie mamy "znizke"..
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 14:03   #1160
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
Co myslicie? To juz niedoczynnosc czy jeszcze nie?
A masz jakieś objawy niedoczynności? Generalnie młode kobiety powinny mieć TSH max 2,5 przy dobrym samopoczuciu; przy staraniach o dziecko TSH powinno wynosić max 1,5, najlepiej ok 1. Już ten wynik ponad 3 był za wysoki. Ja bym powtórzyła badania (TSH, fT4 i fT3)

Cytat:
Napisane przez shine_on Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny byłam w poniedziałek u endo i zostałam odesłana z kwitkiem tzn. może nie do końca, ale już wam piszę o co chodzi...
Teraz moje TSH wynosi 1,11 ale ja niestety nie widzę prawie żadnej poprawy moooże minimalną... no to jej mówię, że co ja mam z tym zrobić, skoro hormony tarczycowe nie pomagają? A ta do mnie, że jestem niskociśnieniowcem i to może być od tego, żebym, uwaga! więcej soliła i to jest lek na moje złe samopoczucie: sól kuchenna zrobiłam też badanie ferrytyny, wynik 21 przy normie 13-150. Wydawało mi się, że wynik słaby, ale ona powiedziała, że ok, przepisując mimo wszystko żelazo. Miałam nadzieję, że to może niedobór żelaza tak na mnie działa dostałam jeszcze wit. D, jodid, i za wizytę 150zł, dziękuję, do widzenia. Nie wiem już co mam robić, myślę czasami że może to dieta, w sensie nie odżywiam się jakoś hiper zdrowo, ale ludzie prowadzą się dużo gorzej ode mnie i jakoś funkcjonują. Myślałam o odstawieniu glutenu ale totalnie nie potrafię sobie tego wyobrazić nie wiem już co mam robić, nie chcę tak żyć babka jest też internistką, to myślałam że może jakieś badania zleci, albo powie do jakiego lekarza się udać, ale nie, więcej solić.
Zachowanie lek. faktycznie mało profesjonalne, mogła Ci coś doradzić. Jednak nie obraź się, ale lek. może mieć rację z tym niskim ciśnieniem. Sama ma ciągle niskie (i przez to mało przyjemne objawy) i też słyszałam o tej soli, a moja endo. każe mi się jak najwięcej ruszać, więc to wcale nie jest takie głupie Może powtórz TSH za 1,5 mies. i zobaczysz co dalej. Dieta też ma ogromny wpływ na samopoczucie, wiem co piszę, bo od kilku lat odżywiam się bardzo zdrowo (od roku wręcz zero smażonego), zero fast foodów itp. i widzę różnicę.

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Idzie jesien i chyba poprostu wszystkie mamy "znizke"..
Otóż to Nawet zdrowe osoby jesienią mają zjazd formy.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 14:16   #1161
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A masz jakieś objawy niedoczynności? Generalnie młode kobiety powinny mieć TSH max 2,5 przy dobrym samopoczuciu; przy staraniach o dziecko TSH powinno wynosić max 1,5, najlepiej ok 1. Już ten wynik ponad 3 był za wysoki. Ja bym powtórzyła badania (TSH, fT4 i fT3)


Zachowanie lek. faktycznie mało profesjonalne, mogła Ci coś doradzić. Jednak nie obraź się, ale lek. może mieć rację z tym niskim ciśnieniem. Sama ma ciągle niskie (i przez to mało przyjemne objawy) i też słyszałam o tej soli, a moja endo. każe mi się jak najwięcej ruszać, więc to wcale nie jest takie głupie Może powtórz TSH za 1,5 mies. i zobaczysz co dalej. Dieta też ma ogromny wpływ na samopoczucie, wiem co piszę, bo od kilku lat odżywiam się bardzo zdrowo (od roku wręcz zero smażonego), zero fast foodów itp. i widzę różnicę.


Otóż to Nawet zdrowe osoby jesienią mają zjazd formy.
objawy? Hmm.. Generalnie takie najbardziej przeszkadzajace to: czuje sie ciagle zmeczona, senna i w ogole taka nijaka od jakiegos czasu. Strasznie leca mi wlosy. I mam uczucie ciaglej guli w gardle przy przelykaniu sliny. Nie wiem czy to objawy niedoczynnosci.

Tak tez chyba zrobie i powtorze te badania myslalam jeszcze w razie nieprawidlowosci o aTG i aTPO ale nie wiem czy jest sens
__________________
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 14:29   #1162
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
objawy? Hmm.. Generalnie takie najbardziej przeszkadzajace to: czuje sie ciagle zmeczona, senna i w ogole taka nijaka od jakiegos czasu. Strasznie leca mi wlosy. I mam uczucie ciaglej guli w gardle przy przelykaniu sliny. Nie wiem czy to objawy niedoczynnosci.

Tak tez chyba zrobie i powtorze te badania myslalam jeszcze w razie nieprawidlowosci o aTG i aTPO ale nie wiem czy jest sens
Jak najbardziej ta gula może być objawem niedoczynności
Jeśli dasz radę, to najlepiej by było zrobić też te przeciwciała razem z tymi pozostałymi badaniami (w jednym dniu)
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 15:36   #1163
Good Morning Tarczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 21
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Miałam dokładnie te same objaw: wypadanie włosów, zmęczenie, ta gula o której piszesz. Tylko, że u mnie to była nadczynność tarczycy, a zmęczenie spowodowane było wykończeniem serducha

Idź szybko do lekarza, zrób badania i będziesz miała spokój.

Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
objawy? Hmm.. Generalnie takie najbardziej przeszkadzajace to: czuje sie ciagle zmeczona, senna i w ogole taka nijaka od jakiegos czasu. Strasznie leca mi wlosy. I mam uczucie ciaglej guli w gardle przy przelykaniu sliny. Nie wiem czy to objawy niedoczynnosci.

Tak tez chyba zrobie i powtorze te badania myslalam jeszcze w razie nieprawidlowosci o aTG i aTPO ale nie wiem czy jest sens
Good Morning Tarczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 16:21   #1164
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Byłam dzisiaj na pierwszej wizycie u endokrynologa, ale wyszłam z mocno mieszanymi uczcuciami. Lekarz po obejrzeniu moich ogólnych badan, stwierdził, ze przy takim niskim TSH (1.49) nie widzi potrzeby robienia badan pozostałych hormonów, tylko witaminę D i krzywa glukozy..
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 16:32   #1165
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez charlotte89 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na pierwszej wizycie u endokrynologa, ale wyszłam z mocno mieszanymi uczcuciami. Lekarz po obejrzeniu moich ogólnych badan, stwierdził, ze przy takim niskim TSH (1.49) nie widzi potrzeby robienia badan pozostałych hormonów, tylko witaminę D i krzywa glukozy..
No ja Ci się nie dziwię... A mówiłaś mu o tych objawach? Miałaś badane fT4?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 16:57   #1166
inka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 47
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Byłam dziś u lekarzy. Ginekolog stwierdziła, że dopóki nie zacznę starać się o dziecko TSH (przypominam - 2,88) jest dobre, ale radzi zrobić ft3, ft4 i USG. Poszłam więc prosto do rodzinnej z nadzieją wyżebrania jakiegoś skierowania. Ona w ogóle była zachwycona moim TSH (nie spodziewałam się niczego innego ), ale stwierdziła, że mam powiększoną tarczycę. Skłamałam trochę, że lekarz mojej mamy kazał mi zrobić więcej badań. Powiedziała, że skierowanie na hormony i USG może dać tylko endokrynolog i wypisała skierowanie do endo... Jestem więc w punkcie wyjścia i do tego zaczynam mieć wrażenie, że faktycznie coś sobie wymyślam. Skoro dwóch lekarzy po kolei powiedziało, że wynik jest ok... Z drugiej strony zdecydowanie nie czuję się najlepiej, dziś znów cały dzień jestem śpiąca. Czy któraś z Was zaczynała leczenie przy takim TSH jak moje? Boję się, że pójdę prywatnie do endo, wydam dużo kasy i znów usłyszę, że mam idealne wyniki

Edytowane przez inka_91
Czas edycji: 2014-09-25 o 16:59
inka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 16:59   #1167
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez inka_91 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zaczynała leczenie przy takim TSH jak moje? Boję się, że pójdę prywatnie do endo, wydam dużo kasy i znów usłyszę, że mam idealne wyniki
Ja na Twoim miejscu zrobiłabym te badania. Przy staraniach o dziecko, ten wynik jest znacznie za wysoki.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 17:00   #1168
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
No ja Ci się nie dziwię... A mówiłaś mu o tych objawach? Miałaś badane fT4?

Tak, mówiłam mu o wszystkim. Nie miałam nigdy żadnych badan hormonalnych, ostatnio tylko TSH.
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 17:03   #1169
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez charlotte89 Pokaż wiadomość
Tak, mówiłam mu o wszystkim. Nie miałam nigdy żadnych badan hormonalnych, ostatnio tylko TSH.
Ja bym zrobiła jeszcze fT4 i fT3 (plus TSH) i te badania, które ten lek. Ci zlecił i poszła do innego lek
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 18:58   #1170
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shine_on Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny byłam w poniedziałek u endo i zostałam odesłana z kwitkiem tzn. może nie do końca, ale już wam piszę o co chodzi...
Teraz moje TSH wynosi 1,11 ale ja niestety nie widzę prawie żadnej poprawy moooże minimalną... no to jej mówię, że co ja mam z tym zrobić, skoro hormony tarczycowe nie pomagają? A ta do mnie, że jestem niskociśnieniowcem i to może być od tego, żebym, uwaga! więcej soliła i to jest lek na moje złe samopoczucie: sól kuchenna zrobiłam też badanie ferrytyny, wynik 21 przy normie 13-150. Wydawało mi się, że wynik słaby, ale ona powiedziała, że ok, przepisując mimo wszystko żelazo. Miałam nadzieję, że to może niedobór żelaza tak na mnie działa dostałam jeszcze wit. D, jodid, i za wizytę 150zł, dziękuję, do widzenia. Nie wiem już co mam robić, myślę czasami że może to dieta, w sensie nie odżywiam się jakoś hiper zdrowo, ale ludzie prowadzą się dużo gorzej ode mnie i jakoś funkcjonują. Myślałam o odstawieniu glutenu ale totalnie nie potrafię sobie tego wyobrazić nie wiem już co mam robić, nie chcę tak żyć babka jest też internistką, to myślałam że może jakieś badania zleci, albo powie do jakiego lekarza się udać, ale nie, więcej solić.
Miałam podobny wynik ferrytyny. Oczywiście dla mojego (byłego już ) lekarza rodzinnego ten wynik był bardzo dobry, bo mieścił się w normie
Dopiero w Internecie dowiedziałam się, że taka ferrytyna to baaardzo niski wynik i jak najbardziej należy brać suplementy. Na innym forum różne osoby polecały Chela-Ferr (Olimp) jak najskuteczniejszy środek na poprawę wyników i samopoczucia. Brałam przez jakiś czas i potwierdzam, było lepiej.
Robiłaś badania kwasu foliowego i wit.B12? Z tego co czytałam to taka "trójca" - ferrytyna, kwas foliowy, B12. U mnie wszystkie te wyniki były bardzo niskie, a kwas foliowy poniżej normy.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 13:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.