Majówki 2016 - część szósta - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-01, 12:24   #1141
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
No_doubt - a czy do sklepu ricardo jest jakis kod znizkowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dostałam smsa: SZ2017 -30% na wybrane nowości i -10% dodatkowo na wyprzedaże


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 13:08   #1142
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Dostałam smsa: SZ2017 -30% na wybrane nowości i -10% dodatkowo na wyprzedaże


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki wielkie Skorzystałam i zamówiłam dla Majki attipasy, naliczyło 20% rabatu, czyli 16 złotych zostało w kieszeni


U nas dzisiaj znowu nocka bez szału, bo młoda spała niespokojnie i się wybudzała, nas zresztą też. Ale po chwili zasypiała. Może to te ząbki nieszczęsne
W nocy jadła raz, wstała o 7:30, tatuś razem z nią. Ja pospałam do 9, po czym się zwlekłam, bo planowaliśmy się wybrać na długi spacer.
Spacer zaliczony, teraz wróciliśmy do domku się trochę ogarnąć, a po południu zawozimy młodą do babci na noc, a my idziemy do kina na Piękną i Bestię, a potem może jakieś piwko na mieście

Edytowane przez kaylla
Czas edycji: 2017-04-01 o 13:32
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 15:00   #1143
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziewczyny co na swedzace zmiany na skórze? Tymek zaczął strasznie się drapac po raczce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 17:15   #1144
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dzięki dziewczyny za informacje, ja też wydaję grubo ponad tysiąc, tzn dwa razy tyle. Muszę wprowadzić jakieś restrykcje, bo w sklepie wrzucam do koszyka na zasadzie "na co mam ochotę" .

Piękny dzisiaj dzień, byliśmy w zoo, wróciliśmy teraz do domu i nogi mi zaraz wejdą w zadek.

Martunia wiem że nie jestescie zwolennikami tutaj na forum, ale Zuzi jak coś się gdzieś nieopacznie pojawi to dolewam do kąpieli kapkę emolientu i po nocy jest wszystko ok.

A i Zuzia ma 10 zębów, wyszły jej górne czwórki, chyba wybiły się jakiś czas temu, bo odkryłam je przez przypadek a już są całkiem duże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 17:51   #1145
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za informacje, ja też wydaję grubo ponad tysiąc, tzn dwa razy tyle. Muszę wprowadzić jakieś restrykcje, bo w sklepie wrzucam do koszyka na zasadzie "na co mam ochotę" .

Piękny dzisiaj dzień, byliśmy w zoo, wróciliśmy teraz do domu i nogi mi zaraz wejdą w zadek.

Martunia wiem że nie jestescie zwolennikami tutaj na forum, ale Zuzi jak coś się gdzieś nieopacznie pojawi to dolewam do kąpieli kapkę emolientu i po nocy jest wszystko ok.

A i Zuzia ma 10 zębów, wyszły jej górne czwórki, chyba wybiły się jakiś czas temu, bo odkryłam je przez przypadek a już są całkiem duże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My się kapiemy w emoliencie i też byliśmy dzisiaj w zoo )) jakieś apogeum swedzenia miał w drodze powrotnej z zoo w aucie i zadrapal się do krwi aż płacząc przy tym niemiłosiernie. Założyłam mu bluzę na rękę i jakoś przestał a w domu od razu posmarowałam latopiciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 18:00   #1146
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Zwierzaki uczuliły? Może królik wasz domowy go załatwia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 18:46   #1147
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Martunia daj może fenistil i posmaruj grubo kremem.
A na te zadrapania to octanisept i może alantan zielony/niebieski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-01, 19:32   #1148
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Zwierzaki uczuliły? Może królik wasz domowy go załatwia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojęcia co się nagle stalo. Wczoraj nam zasnął jak wracaliśmy z Lidla i nie dostał zyrtecu i może stąd ten świąd bo czerwone ma cały czas od kilku dni...
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Martunia daj może fenistil i posmaruj grubo kremem.
A na te zadrapania to octanisept i może alantan zielony/niebieski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam fenistilu. Dalam zyrtec, wykapalam w kokosie, posmarowałam latopiciem i zobaczymy jak będzie rano. Te zmiany mu się już zasuszaja i może stąd ten świąd dzisiaj?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Na szczęście w poniedziałek mamy alergologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 19:40   #1149
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia co się nagle stalo. Wczoraj nam zasnął jak wracaliśmy z Lidla i nie dostał zyrtecu i może stąd ten świąd bo czerwone ma cały czas od kilku dni...

Nie mam fenistilu. Dalam zyrtec, wykapalam w kokosie, posmarowałam latopiciem i zobaczymy jak będzie rano. Te zmiany mu się już zasuszaja i może stąd ten świąd dzisiaj?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Na szczęście w poniedziałek mamy alergologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak macie zyrtec to nawet lepiej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 20:13   #1150
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za informacje, ja też wydaję grubo ponad tysiąc, tzn dwa razy tyle. Muszę wprowadzić jakieś restrykcje, bo w sklepie wrzucam do koszyka na zasadzie "na co mam ochotę" .
Kiedyś podliczałam, ile wydajemy, ale to było z 3 lata temu, z ciekawości sprawdzę w tym miesiącu

Hmm zastanawiam się na czym możesz oszczędzić i u nas tak to wygląda
-duże zakupy raz w tygodniu
-mniejsze 2-3 razy w tygodniu
-chemię gospodarczą kupujemy w dyskontach (nic znanych marek)
-poza mięsem i częścią warzyw/owoców, zdecydowaną większość zakupów robimy w lidlu czy biedronce
-nie kupujemy tzw. gotowców, gotuję raczej od podstaw, więc kupuję proste produkty
-praktycznie nie kupujemy słodyczy sklepowych
-zakupy robimy z listą i nie kuszą mnie jakieś nowości, po prostu kupujemy to, co używamy na co dzień, z resztą większość nowinek nie odpowiada mi pod względem składu
-nie jemy w tygodniu kanapek, wiec odpadają wędliny, sery i smarowidła
-staram się nie wyrzucać jedzenia, więc jak coś mi zostanie to staram się z tego wykombinować obiad na kolejny dzień

I uważam, że swobodnie mogłabym oszczędzić więcej, gdybym musiała. Kupujemy raczej wszystko na co mamy ochotę, ale jemy za mało warzyw niestety, nad tym muszę popracować


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 21:35   #1151
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Kiedyś podliczałam, ile wydajemy, ale to było z 3 lata temu, z ciekawości sprawdzę w tym miesiącu

Hmm zastanawiam się na czym możesz oszczędzić i u nas tak to wygląda
-duże zakupy raz w tygodniu
-mniejsze 2-3 razy w tygodniu
-chemię gospodarczą kupujemy w dyskontach (nic znanych marek)
-poza mięsem i częścią warzyw/owoców, zdecydowaną większość zakupów robimy w lidlu czy biedronce
-nie kupujemy tzw. gotowców, gotuję raczej od podstaw, więc kupuję proste produkty
-praktycznie nie kupujemy słodyczy sklepowych
-zakupy robimy z listą i nie kuszą mnie jakieś nowości, po prostu kupujemy to, co używamy na co dzień, z resztą większość nowinek nie odpowiada mi pod względem składu
-nie jemy w tygodniu kanapek, wiec odpadają wędliny, sery i smarowidła
-staram się nie wyrzucać jedzenia, więc jak coś mi zostanie to staram się z tego wykombinować obiad na kolejny dzień

I uważam, że swobodnie mogłabym oszczędzić więcej, gdybym musiała. Kupujemy raczej wszystko na co mamy ochotę, ale jemy za mało warzyw niestety, nad tym muszę popracować


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u nas podobnie - duże zakupy raz w tygodniu z listą, do tego przy tworzeniu listy od razu planujemy obiady na tydzień. Przy okazji sprawdzamy co ciekawego jest w promocji i np suszone pomidory kupujemy w większej ilości kiedy są tańsze. Ale owoce, warzywa czy mięso też w większości kupujemy w biedronce albo lidlu, nie raz w mięsnych zawiodłam się na jakości, przy tych pakowanych hermetycznie raczej nie ma problemu, ale od razu wyjmuję z pudełek i wrzucam do zamrażalnika.


Aaaa jeszcze ta promocja w rossmannie 2+2 - kupuje się 4 dowolne produkty i z nich 2 najtańsze są gratis. U mnie dziś z zakupów za 200zł zrobiło się 140
A jeśli któraś używa pampersów zielonych to zamiast 56 zł zapłaciłam 36 zł - 11 zł zniżki z kartą + promocja -20% na pieluchy + 6% za kartę rossne więc chyba się opłaca.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-01, 22:35   #1152
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

No właśnie muszę też zacząć robić listę i omijać szerokim łukiem półki na których nie ma produktów z listy. Zakupy zazwyczaj to połowa tego co potrzeba a połowa to zachciewajki zgarnięte po drodze .
Kiedyś robiłam zakupy przez internet, tyle kasy co można było wtedy oszczędzić to szok, produkty wpisywałam do wyszukiwarki i zakupy to było to co faktycznie potrzeba. Ostatnio chciałam też tak zamówić z tesco, ale termin dostawy był za 3 dni, trochę słabo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 08:54   #1153
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
No właśnie muszę też zacząć robić listę i omijać szerokim łukiem półki na których nie ma produktów z listy. Zakupy zazwyczaj to połowa tego co potrzeba a połowa to zachciewajki zgarnięte po drodze .
Kiedyś robiłam zakupy przez internet, tyle kasy co można było wtedy oszczędzić to szok, produkty wpisywałam do wyszukiwarki i zakupy to było to co faktycznie potrzeba. Ostatnio chciałam też tak zamówić z tesco, ale termin dostawy był za 3 dni, trochę słabo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tesco jest chyba dość drogie. Chociaż jak się robi online zakupy to przynajmniej bierze się tylko potrzebne produkty.

My najczęściej robimy zakupy w Lidlu czasami w biedronce. Do Tesco i tego typu sklepów jeździmy rzadko ale jak już pojedziemy to zawsze ze 2-3 stowki nie nasze

Dzień dobry
Miłej niedzieli ⚘🌞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 08:59   #1154
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Tesco jest chyba dość drogie. Chociaż jak się robi online zakupy to przynajmniej bierze się tylko potrzebne produkty.

My najczęściej robimy zakupy w Lidlu czasami w biedronce. Do Tesco i tego typu sklepów jeździmy rzadko ale jak już pojedziemy to zawsze ze 2-3 stowki nie nasze

Dzień dobry
Miłej niedzieli ⚘🌞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak właśnie, ja tylko robię w tesco. Muszę spróbować z biedronką i lidlem bo i jedno i drugie mam w pobliżu. Czasami do nich zaglądałam ale tylko po pampersy. Tyle że tam są tylko wędliny paczkowane, my wcinamy też kanapki. I mam wrażenie że te wędliny paczkowane są droższe od tych na wagę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 09:31   #1155
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

My robimy zakupy z listą raz w tygodniu w jakimś hipermarkecie -listę płodzę cały tydzień, na tydzień wiec zawsze w okolicy soboty jest światło w lodówce.
Wędliny i mieso kupuję w osiedlowym Sokołowie, nie kupuję w hipermarkecie.
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 11:24   #1156
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Tak właśnie, ja tylko robię w tesco. Muszę spróbować z biedronką i lidlem bo i jedno i drugie mam w pobliżu. Czasami do nich zaglądałam ale tylko po pampersy. Tyle że tam są tylko wędliny paczkowane, my wcinamy też kanapki. I mam wrażenie że te wędliny paczkowane są droższe od tych na wagę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda, wychodzą po 30 a nawet niektóre 40 zł za kilogram. My ostatnio z wędlinami mamy kryzys - w topmarket po sąsiedzku są ohydne i wyglądają na zleżałe a w pobliżu nie mamy innego mięsnego, żeby przejść się piechotą. Otworzyli wierzejki, ale to też trzeba podjechać samochodem i to nie po drodze nam, mięso można kupić raz w tygodniu i zamrozić, ale wędlinę lepiej kupić świeżą co 2-3 dni. W efekcie zaczęliśmy piec sami jakąś szynkę, polędwiczkę albo filet z indyka.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 11:25   #1157
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

W temacie oszczędzania to ja niestety leże i kwicze. Dobrze że małżon jest zdecydowanie bardziej rozsądny jeśli chodzi o wydawanie pieniedzy. Ja sama pewnie bym nas z torbami puściła 😜 ale na szczęście czasem dostanę od niego kubeł zimnej wody na głowę i trochę się opamiętam

Boziu, ale dziś pięknie za oknem 😍 Alusia właśnie padła na drzemkę, ogarnę obiad w międzyczasie a potem na całe popołudnie ogłaszam wypad z domu. Umówiliśmy się ze znajomymi na spotkanie w plenerze, może jakiegoś grilla napalimy. Już się ślinie na samą myśl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 11:27   #1158
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Zapomniałam - otworzyliśmy sezon lodowy w naszej ulubionej cukierni Super było sobie usiąść z wózkiem w ogródku, Wojtul też zadowolony, patrzył jak dzieci po placu zabaw brykają i chyba miał ochotę też tam iść
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 11:32   #1159
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Tak właśnie, ja tylko robię w tesco. Muszę spróbować z biedronką i lidlem bo i jedno i drugie mam w pobliżu. Czasami do nich zaglądałam ale tylko po pampersy. Tyle że tam są tylko wędliny paczkowane, my wcinamy też kanapki. I mam wrażenie że te wędliny paczkowane są droższe od tych na wagę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wędliny kupuje w osiedlowym sklepiku.

U nas już dzisiaj nie jest tak ładnie jak wczoraj. Duże zachmurzenie i wiatr ale i tak jest przyjemnie.

Wróciliśmy z kosciola. Tymek dopiero w domu przy piersi zasnął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 12:01   #1160
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Zapomniałam - otworzyliśmy sezon lodowy w naszej ulubionej cukierni Super było sobie usiąść z wózkiem w ogródku, Wojtul też zadowolony, patrzył jak dzieci po placu zabaw brykają i chyba miał ochotę też tam iść
Oo lody też bym zjadła w jakiejs przyjemnej kawiarence 😍
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Ja wędliny kupuje w osiedlowym sklepiku.

U nas już dzisiaj nie jest tak ładnie jak wczoraj. Duże zachmurzenie i wiatr ale i tak jest przyjemnie.

Wróciliśmy z kosciola. Tymek dopiero w domu przy piersi zasnął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też ten wiatr psuje nieco aurę ale słońce świeci więc w jakimś cichym miejscu jest pięknie

Jak tam dziś rączka Tymka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 12:27   #1161
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Oo lody też bym zjadła w jakiejs przyjemnej kawiarence 😍

U nas też ten wiatr psuje nieco aurę ale słońce świeci więc w jakimś cichym miejscu jest pięknie

Jak tam dziś rączka Tymka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę lepiej, dziękuję aczkolwiek jak tylko ma krótki rękaw to od razu zaczyna drapac ;(

Jenyyyy Nie piszcie o lodach plissss

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 12:31   #1162
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Jak już jesteśmy przy jedzeniu to powiem wam że odkąd Ali przebily się te trzy nowe zabki to apetyt wrócił ze zdwojoną siła. Nigdy nie była niejadkiem ale to jak teraz wsuwa wprawia mnie w osłupienie. Wszystko jest pycha, na nic nie grymasi. Jak widzi jedzenie to aż się trzęsie i prawie wyskoczy z krzesełka. Porcje jakie kiedyś były na 2-3 razy teraz znikają za jednym posiedzeniem. Aż się zastanawiam gdzie jej się to wszystko mieści

W takim tempie to zaraz zrobi mi się okraglutka jak pączus 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 13:25   #1163
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Martunia, może jakiś dobry sorbet?
Jutro idziecie do alergologa, tak?

Fab, u nas teraz kiepsko z apetytem. Aż się zaczęłam martwić, bo wcześniej wciągała wszystko jak mały odkurzacz jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że u nas również idą ząbki, więc mam nadzieję, że jak już coś się pokaże, apetyt i u nas wróci


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 15:31   #1164
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Wygrzebując się z tony papierzysk powróciłam do żywych. Odrobiłam dzisiaj ostatnie sprawozdania i kooooonnnniiec i do przyszłego roku.

Kocie coś mi umknęło chyba, masz tą nową pracę? Doczytałam że rozwiązujesz sprawy w poprzedniej pracy.

Dziewczyny mam do Was pytanie za milion punktów, bo ja teraz siedzę sobie z ołówkiem i liczę swoje domowe słupki i jakaś intuicja mi podpowiada, że jeżeli chodzi o gospodarkę finansami domowymi to jestem jakaś du.pa.
Wychodzi mi że kasa przepuszcza się między palcami.

Ile mniej więcej wydajecie na jedzenie miesięcznie? Nie pytam oczywiscie o zarobki ani inne koszty typu rata, kredyt itp itd bo to jest indywidualne, mam na myśli samo żarło + środki czystości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bona u nas tez ponad tysiac, a nie kupujemy pieluch
Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Skorzystałam i zamówiłam dla Majki attipasy, naliczyło 20% rabatu, czyli 16 złotych zostało w kieszeni


U nas dzisiaj znowu nocka bez szału, bo młoda spała niespokojnie i się wybudzała, nas zresztą też. Ale po chwili zasypiała. Może to te ząbki nieszczęsne
W nocy jadła raz, wstała o 7:30, tatuś razem z nią. Ja pospałam do 9, po czym się zwlekłam, bo planowaliśmy się wybrać na długi spacer.
Spacer zaliczony, teraz wróciliśmy do domku się trochę ogarnąć, a po południu zawozimy młodą do babci na noc, a my idziemy do kina na Piękną i Bestię, a potem może jakieś piwko na mieście
O ktore wzielas?

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za informacje, ja też wydaję grubo ponad tysiąc, tzn dwa razy tyle. Muszę wprowadzić jakieś restrykcje, bo w sklepie wrzucam do koszyka na zasadzie "na co mam ochotę" .

Piękny dzisiaj dzień, byliśmy w zoo, wróciliśmy teraz do domu i nogi mi zaraz wejdą w zadek.

Martunia wiem że nie jestescie zwolennikami tutaj na forum, ale Zuzi jak coś się gdzieś nieopacznie pojawi to dolewam do kąpieli kapkę emolientu i po nocy jest wszystko ok.

A i Zuzia ma 10 zębów, wyszły jej górne czwórki, chyba wybiły się jakiś czas temu, bo odkryłam je przez przypadek a już są całkiem duże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratki za zeby.

Ja kupuje przez neta z lista, owoce i warzywa lokalnie


Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Tak właśnie, ja tylko robię w tesco. Muszę spróbować z biedronką i lidlem bo i jedno i drugie mam w pobliżu. Czasami do nich zaglądałam ale tylko po pampersy. Tyle że tam są tylko wędliny paczkowane, my wcinamy też kanapki. I mam wrażenie że te wędliny paczkowane są droższe od tych na wagę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez jemy sporo wedlin, najczesciej na str lokalny rolnik kupuje, cenowo wychodza jak paczkowane, ale smak i sklad niebo lepszy.



Pogoda wczoraj pol dnia na podworku spedzilismy. Zo i dzis i wczoraj zrobila taka histerie w parku... pol godz placzu. Nic nie pomagalo, az padla

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 16:10   #1165
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Hej Wam wszystkim Wcielo mnie na 2 tygodnie.Najpiere wyjazd na narty a jak wróciliśmy to zmiana czasu i taki kocioł z obowiązkami że tylko Was podczytywalam ale czasu na napisanie brakowało to teraz korzystam póki EMI śpi.
Wypad do Czech super rewelacja nawet Emilka nam się ułożyła na 2 drzemki po 2 godziny aż byliśmy w szoku.Z basenem oswojona lubi się pluskac sprawia jej to ogromna radość więc wysiłki z oswajaniem nie poszły na marne ;-)
No ale powrót do domu i dziecko znowu mi śpi po pół godz do 1.5 godz dziennie.
Trudno już się z tym pogodziłam.

Sama nie wiem co komu odpisać.Tyle tego było
Mia szczególnie Tobie współczuję akcji w domu i jednocześnie podziwiam za wytrwałość bo ja pewnie już dawno bym coś wynajęła i miała gdzieś budowę domu. Nie ma jak u siebie. Za nic w świecie nie chciałabym ani z jednymi aniżeli drugimi rodzicami. Pół ciąży przemieszkalismy z moimi ale już średnio dawaliśmy radę.Ciągle pytanie a gdzie po co i na co. Pomimo że mam super rodziców to trochę to wkurzało

Pytalyscie o buty. My kupiliśmy póki co takie skórzane w CCC z Lasocki Kids w 100zl się zamieściliśmy.But ma wszystkie parametry jakie powinien mieć no i skórzany i dobrze pracuje czy to będą do chodzenia ciężko stwierdzić za ile chodzić bedzie.Pewnie prędzej jakieś sandałki będą potrzebne w tym celu bo stawiam na to że dreptac będzie w okolicach lata bardziej niż teraz. Ogólnie wkurza mnie to że te malutkie rzeczy są tak drogie a posłużą chwilę. Dla mnie jest to sztuczne napędzane machiny handlu. Bo skoro porządne buty dorosłe kosztują też 150-350zl to czemu tyle samo takie małe drobinki przecież materiału jest 1/3w takich.

Za butami byliśmy i w Smyku i Deichmannie i CCC i u nas był problem bo najmniejsze rozmiary to 21 czy 22 a okazało się że EMI potrzebuje 19 dziwne bo z mierzenia na sucho i tabel w necie wychodziło 20 a w tych 19 ma jeszcze luzu tyle że mały palec wejdzie.

Widzę ogromny pozytyw wiosny im więcej na zewnątrz tym dziecko bardziej zmęczone i wraca do 2 drzemek ;-)

BONA my sobie przelewamy na bieżące wydatki ok 1200-1400zl zależy od miesiąca czasem zostanie że 200zl czasem wychodzimy na zero tyle że z tych pieniędzy też się tankujemy i pieluchy kupujemy.

Wędliny staramy się pięć swoje bardzo rzadko kupujemy w sklepie jakoś te sklepowe smakują mi tylko wodą z solą czasem z dodatkiem majeranku a schab i polędwica wg mnie ma jednakowy smak niestety.

Szukam drewnianych kulodromow.Z Elefun niestety nie mogę nigdzie dostać zachorowałam na ten z Jabadabadoo co chyba Lenka ma ale trochę przydrogi mi się wydaje ale korci mnie żeby zamówić.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 16:54   #1166
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
No_doubt - a czy do sklepu ricardo jest jakis kod znizkowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam że dopiero teraz odpisuję- są chyba tylko stacjonarnie,bo w TS nie mam kodu, ale na szczęście ktoś podał

U nas pogoda suuuper. Strasznie ciepło, co ma plusy i minusy. Minusy: Misia marudna i nie chce jeść. Możliwe, że też przez ząbki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 17:01   #1167
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy jedzeniu to powiem wam że odkąd Ali przebily się te trzy nowe zabki to apetyt wrócił ze zdwojoną siła. Nigdy nie była niejadkiem ale to jak teraz wsuwa wprawia mnie w osłupienie. Wszystko jest pycha, na nic nie grymasi. Jak widzi jedzenie to aż się trzęsie i prawie wyskoczy z krzesełka. Porcje jakie kiedyś były na 2-3 razy teraz znikają za jednym posiedzeniem. Aż się zastanawiam gdzie jej się to wszystko mieści

W takim tempie to zaraz zrobi mi się okraglutka jak pączus 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też jest mega apetyt!
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Martunia, może jakiś dobry sorbet?
Jutro idziecie do alergologa, tak?

Fab, u nas teraz kiepsko z apetytem. Aż się zaczęłam martwić, bo wcześniej wciągała wszystko jak mały odkurzacz jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że u nas również idą ząbki, więc mam nadzieję, że jak już coś się pokaże, apetyt i u nas wróci


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wchlonelam dzisiaj sorbet kiwi i gruszka mniam mniam. Tak jutro mamy alergologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 17:02   #1168
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bona - my akurat w styczniu zbieraliśmy wszystkie paragony i robiłam zestawienie, bo też miałam wrażenie, że za dużo kasy wydajemy. To wtedy w styczniu nam wyszło koło 1000 zł na jedzenie dla mnie i P., kolejne 150 zł to była chemia. Wydatki na jedzenie dla Majki i jej pampersy to kolejne parę stów (samo mleko to 200 zł, do tego inne słoiczki, owocki, jogurciki plus pampersy).

My wczoraj ostatecznie na film nie poszliśmy. Nawet dotarliśmy do kina, ale chwilę przed kupieniem biletów stwierdziliśmy, że szkoda nam takiej pięknej pogody na siedzenie przez 2,5 godziny w kinie, więc zamiast tego poszliśmy na rynek na ogródki na piwko Było super
Dziś mogliśmy pospać do 10, więc to też było super. Za to teściowa miała trochę gorszą noc, bo Majkę chyba męczą te ząbki kolejne. Dzisiaj od rana było w miarę ok, ale teraz miała drzemkę. No i z drzemki się wybudziła z takim strasznym płaczem, że masakra. W ogóle się uspokoić nie chciała, wręcz się zanosiła. Udało mi się zajrzeć jej do buzi no i górne dwójki idą jak nic. Jedna już się właściwie przebiła, druga pewnie lada moment. Daliśmy młodej pedicetamol, bo już nic nie działało.
No i ma niewielki katar - mam nadzieję, że to od ząbków, a nie poczatek kolejnej infekcji.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 17:13   #1169
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Co do ząbków to u nas też sa prawdopodobnie grane, tylko nie pozwala zajrzec sobie do buzi :-( noc fatalna, dzień też nie zaciekawy :-\ mam nadzieje ze to ząbki i przebija się szybko
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 17:27   #1170
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Jest zniżka w h&m -10% i darmowa przesyłka do jutra do 8:00.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.