Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 08:16   #1141
walusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ja w sobote bede malowac barwami natury bukiet roz i letni poranek zobaczymy(ja bede na bukiet roz malowac sufit i jedna sciane gdyz chce go optycznie obnizyc)zobaczymy efekt jak pomaluje to dodam zdjecie
walusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:46   #1142
Mery510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 93
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kasiulecka89 Pokaż wiadomość
w sklepie na próbkach spodobały mi się te kolory.. ale co do tej sawanny to chyba rezygnuję, wybiorę coś w odcieniach szarości, ecru, a nad malinowym ogrodem się zastanowią, porównam z jesienną jarzębiną dzięki Mery510
Ja te kolory też widziałam w sklepie na dużej palecie,każda próbka miała ok. 1m kw powierzchni,na takiej wielkości już coś widać, pozatym porównałam kolory z tymi którymi już malowałam i są identyczne zarówno w domu jak i na dużej palecie w moim sklepie.
Wcześniej chciałam malować ''bukietem róż",podobał mi się ten kolor na małych próbkach a po obejrzeniu w sklepie zmieniłam zdanie.
Doszłam do wniosku, że inaczej wygląda ten sam kolor na powierzchni10cm kw a inaczej na 1m kw.
"Jesienna jarzębina" to według mnie taka prosta,naturalna czerwień a "malinowy ogród" to czerwień wpadająca lekko w róż. Zastanawiałam się nad jednym i drugim kolorem i jak na razie zostaję przy jarzębinie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2314_moj_089.JPG (25,2 KB, 187 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2315_moj_090.JPG (17,2 KB, 117 załadowań)
Mery510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:58   #1143
Mery510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 93
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Dołączyłam fotki, które znalazłam w internecie,ale chyba niewiele na nich widać.Jest tam dość ciekawe połączenie czerwieni z taką jakby morelą.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

http://inspiracje.leroymerlin.pl/pok...,page=13,.html to adres tej strony z fotkami,możesz sobie pooglądać.
Mery510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 20:54   #1144
kasiulecka89
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiulecka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 948
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Mery510 Pokaż wiadomość
Dołączyłam fotki, które znalazłam w internecie,ale chyba niewiele na nich widać.Jest tam dość ciekawe połączenie czerwieni z taką jakby morelą.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

http://inspiracje.leroymerlin.pl/pok...,page=13,.html to adres tej strony z fotkami,możesz sobie pooglądać.
dzięki za rady, jednak zostałam przy Malinowym Ogrodzie i dobrałam jeszcze Żółty Słoneczny z Duluxa, efekt jest bardzo fajny trochę się obawiałam tego połączenia, ale jest super
__________________
dobra pamięć nie gwarantuje dobrych wspomnień.
kasiulecka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 20:54   #1145
aanniittaa
Raczkowanie
 
Avatar aanniittaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Red face Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam serdecznie
Mam problem z doborem koloru w moim pokoju. Zawsze chcialam mieć u siebie ciemny wzór, ale mój pokój jest z widokiem na zachód. Zawsze mam tu ciemno, a zimne kolory jeszcze bardziej przyciemniają. Teraz, kiedy mam remont w domu-chciałabym stworzyć w moim pokoju atmosfere rockową (plakaty ulubionych zespołów, płyty, podarte jeansy), ale jak to zrobić, gdy nie mogę użyć ciemnych kolorów do pomalowania ścian?...
może to i głupi problem, ale gdybyście znały rozwiązanie, napiszcie

Edytowane przez aanniittaa
Czas edycji: 2009-03-29 o 20:56
aanniittaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:37   #1146
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Ja również bedę miała coś swojego... Będzie w nim bardzo mało światła, nie będzie takich standardowych okien, bo po prostu nie ma takiej możliwości, co więcej, te okna, tak podejrzewam, będą na całej długości jednej ściany, będą naprawdę maleńkie. Z tym z kolei wiąże się ogromnie mała ilość światła, a co się za tym idzie, jestem uwięziona w bardzo jasnych kolorach. Pokój jest też bardzo niski [ 2 m]Oglądałam kolory w Dulux'ie, ale tak na prawdę, firma, która wyprodukuje te farby jest mi obojętna.
Bardzo poboba mi się ta ścianka https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1234735463
I takie kolorki:
KLIK 1
i inne zielenie stąd jednak w takich bardzo jasnych kolorach.
i delikatne fiolety
Wersalkę mam taką(taki wzorek) KLIK ale w takim kolorze, przepraszam za jakość zdjecia, ale innego nie mam. (KLIK )
Meble raczej będą stare, kolorek to taka sosna.
Macie jakieś propozycje?
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 22:26   #1147
Mery510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 93
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej dziewczyny!
Pokazuję efekt mojej pracy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2463.jpg (36,7 KB, 244 załadowań)
Mery510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 11:45   #1148
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam, zakochałam się w tym kolorze ścian - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaka to farba ten brudny róż? Wygląda tak jakby to był jakiś zamsz . Gdzie to kupić? Jaka firma? A jaka cena?

http://www.smacznewnetrza.pl/projekt...1005-full.html

Podoba mi się jeszcze ten kolor ciemnego turkusu - może ktoś wie jaka to nazwa farby i z jakiej firmy?

http://www.smacznewnetrza.pl/projekt...1024-full.html
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 08:25   #1149
qberka
Rozeznanie
 
Avatar qberka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 576
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Na pierwszym zdjęciu na ścianach jest jakiś tynk zrobiony .
Musisz sie wybrać do sklepu i zobaczyć kolory z mieszalnika bo o gotowe farby w takich kolorach bedzie trudno.
Zresztą niektóre firmy jak dulux czy dekoral i chyba nawet Tikurilla mają kolory z mieszlników na swoich stronach.
qberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:34   #1150
zmxncbv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 201
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ja i dobór kolorów to 2 sprzeczności wiec powiem jaka mam wizje i czy to w ogole bedzie jakos wygladało.... chciałabym zielone ściany i na nich jakies motywy czerwone, (nie na każdej ścianie) żeby był kontrast ale żeby też fajnie wygladało . i do tego ciemne meble... co myslicie...?
__________________


Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu... Czas i tak upłynie...


Ból jest przemijający... Ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie...

Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy co zrobić... Ale brak robienia tego...

zmxncbv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:19   #1151
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez zmxncbv Pokaż wiadomość
ja i dobór kolorów to 2 sprzeczności wiec powiem jaka mam wizje i czy to w ogole bedzie jakos wygladało.... chciałabym zielone ściany i na nich jakies motywy czerwone, (nie na każdej ścianie) żeby był kontrast ale żeby też fajnie wygladało . i do tego ciemne meble... co myslicie...?

Ja osobiście nie zestawiałabym czerwonego z zielonym. Wiem, że to nie będą całe ściany, ale od czerwonego bolą oczy. W gazetce duluxa było połączenie zielonego z ciemnym fioletowym, wyglądało to bosko. Ja mam ciemny pokój i wybrałam zielony i żółty, może i to trochę oklepane, ale chciałam rozjaśnić żółtym pokój.
Powiem Ci tak: liczyłam na jakąś pomoc dziewczyn z wizażu i no niestety nikt mi nie odpowiedział. Najlepiej jest polegać na opinii swojej i ludzi, których się zna i szanuje. A ciemne meble to kwestia gustu. Ja osobiście wolę jasne.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 21:06   #1152
zmxncbv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 201
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziekuje za dopowiedz... ja wlasnie lubie ciemne meble... moze temu ze pokój mam dość jasny... ale jeszcze troche czasu mam na zastanowienie sie wiec moze jeszcze cos wymysle... ale i tak kusi mnie ten zielony z czarwonym... ale popytam.... i zobacze... jeszcze raz dzieki....
__________________


Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu... Czas i tak upłynie...


Ból jest przemijający... Ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie...

Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy co zrobić... Ale brak robienia tego...

zmxncbv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 15:42   #1153
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 097
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez zmxncbv Pokaż wiadomość
dziekuje za dopowiedz... ja wlasnie lubie ciemne meble... moze temu ze pokój mam dość jasny... ale jeszcze troche czasu mam na zastanowienie sie wiec moze jeszcze cos wymysle... ale i tak kusi mnie ten zielony z czarwonym... ale popytam.... i zobacze... jeszcze raz dzieki....
Moja opinia na ten temat jest taka sama jak solaola napisala. Ale sprobowac mozesz. Moze gdzies spotkasz wlasnie takie zestawienie i bedziesz mogla porownac jak to wyglada. Ciemne kolory lepiej prezentuja sie w duzym pomieszczeniu bo je optycznie zmniejszaja. Takze w blokach, gdzie pokoje to najczesciej male klitki nie poleca sie ciemnych barw. No a w domkach owszem. Ja mam w pokoju zolte sciany, dzieki czemu jest bardzo slonecznie, a w hallu zielone i bezowe. Wyglada calkiem dobrze.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:39   #1154
zmxncbv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 201
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ja mieszkam w domu... i tez mam nadzieje ze bede miała okazdje gdzies zobaczyc takie zestawienie i przynajmniej bede wiedziała jak to wyglada.... bo przyznam ze chciałabym jakos te 2 kolory zestawic bo oba działaja na mnie zbawiennie.... no ale zobaczymy... narazie jestem na etapie poszukiwań.... ale jak miałybyscie okazje gdzies zobaczyc takie zestawienie i przypomni Wam sie to poprosze o napisanie jak wrażenia
__________________


Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu... Czas i tak upłynie...


Ból jest przemijający... Ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie...

Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy co zrobić... Ale brak robienia tego...

zmxncbv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 08:46   #1155
walusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

hej ja malowalam bukietem róż i letnim porankiem śnieżki i wcale pokój nie jest ciemny a mam pomalowane bukietem róż sufit i ściane a letnim porankiem 3 pozostałe ściany i mnie się to bardzo podoba nie mam pojecia jakby to wygladalo z zielonym najlepiej wejsc sobie na strone jakiejs firmy np.duluxa i tam mozesz pomalowac sciany i mozesz zobaczyc jak to bedzie wygladac jak pomalujesz zielony z czerwonym .
walusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 17:32   #1156
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

KLIK
Tutaj znalazłam
KLIK
I KLIK

Wyżej dziewczyna pyta się dokładnie o to samo, co ty
Ja mam zielony z żółtym i zakochałam się w tych kolorach, bo pokoik wygląda pięknie
Ja osobiście nie zdecydowałabym się na zielony i czerwony, ale na zdjęciach wygląda to ok.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:42   #1157
zmxncbv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 201
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziekuje bardzo za linki jak narazie mi sie podoba moj pomysł połączenia tych dwóch kolorów
__________________


Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu... Czas i tak upłynie...


Ból jest przemijający... Ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie...

Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy co zrobić... Ale brak robienia tego...

zmxncbv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 21:23   #1158
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
KLIK
Tutaj znalazłam
KLIK
I KLIK

Wyżej dziewczyna pyta się dokładnie o to samo, co ty
Ja mam zielony z żółtym i zakochałam się w tych kolorach, bo pokoik wygląda pięknie
Ja osobiście nie zdecydowałabym się na zielony i czerwony, ale na zdjęciach wygląda to ok.
Mam identycznie Świetnie to wygląda, mam nadzieje, że będę w tym pokoju dobrze spała
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 08:10   #1159
kitty2611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam Wszystkich ! Mam taki pomysł na pokój ale nie wiem czy dobrze to wyjdzie. A mianowicie : chciałabym mieć pokój biało-czarny i pomyślałam, że pomaluje ściany na biało, sufit na czarno, na suficie byłoby dość duże lustro (mój Mężczyzna sobie tego zażyczył ), na podłodze jasne panele, czyli jak w lustrze odbijałaby się podłoga to może ten sufit nie byłby taki przytłaczający ... meble raczej ciemne, sofa- kanapa biała .. co Wy o tym myślicie? Pozdrawiam
kitty2611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 21:15   #1160
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kitty2611 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich ! Mam taki pomysł na pokój ale nie wiem czy dobrze to wyjdzie. A mianowicie : chciałabym mieć pokój biało-czarny i pomyślałam, że pomaluje ściany na biało, sufit na czarno, na suficie byłoby dość duże lustro (mój Mężczyzna sobie tego zażyczył ), na podłodze jasne panele, czyli jak w lustrze odbijałaby się podłoga to może ten sufit nie byłby taki przytłaczający ... meble raczej ciemne, sofa- kanapa biała .. co Wy o tym myślicie? Pozdrawiam

Ja jestem kołek, ale myślę, że będzie jednak to ciemno wyglądało, ale to przecież Twoja i TŻ-ta sypialnia, decydujcie razem Ja tam lubię jsane[ no ciemne też, ale bez przesady] kolory, ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:04   #1161
minh anh
Przyczajenie
 
Avatar minh anh
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam,
co prawda jestem tu nowa, ale mam nadzieje, ze i mnie wspomozecie jakas rada
Niedlugo bede urzadzac mieszkanie, wyczekuje tego z niecierpliwoscia, ale mam watpliwosci co do sypialni. Pokoj nie jest zbyt duzy (kolo 11m2), ale dosc dobrze oswietlony. Bardzo chcialabym pomalowac go na ktorys z tych kolorow: http://www.dulux.pl/swatch/ruby_fountain_5.jpg lub http://www.dulux.pl/swatch/candy_love_2.jpg . Czy ktoras z was ma podobny kolor w swoim pokoju? Z czym najlepiej bedzie wygladac? No i czy nie jest zbyt mocny do dosc malego pokoju? (slyszalam, ze to pomniejsza :p)

Pozdrawiam cieplo
minh anh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:29   #1162
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 097
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez minh anh Pokaż wiadomość
Witam,
co prawda jestem tu nowa, ale mam nadzieje, ze i mnie wspomozecie jakas rada
Niedlugo bede urzadzac mieszkanie, wyczekuje tego z niecierpliwoscia, ale mam watpliwosci co do sypialni. Pokoj nie jest zbyt duzy (kolo 11m2), ale dosc dobrze oswietlony. Bardzo chcialabym pomalowac go na ktorys z tych kolorow: http://www.dulux.pl/swatch/ruby_fountain_5.jpg lub http://www.dulux.pl/swatch/candy_love_2.jpg . Czy ktoras z was ma podobny kolor w swoim pokoju? Z czym najlepiej bedzie wygladac? No i czy nie jest zbyt mocny do dosc malego pokoju? (slyszalam, ze to pomniejsza :p)

Pozdrawiam cieplo
Ty pokazujesz tam rozowy. Ja mam w domu na rozowo pokoj telewizyjny, gdzie jest tylko telewizor i wielka kanapa. Pokoj wyglada baaardzo romantycznie. Poczatkowo myslalam, ze bedzie przytlaczajacy, w koncu roz to roz. Ale to nie jest wsciekly rozowy tylko taki spokojny i wyglada cudownie. Moi rodzice maja tez swoja sypialnie na rozowo i tez wyglada bardzo przytulnie. Nie zauwazylam, zeby rozowy pomniejszal. Pomniejszaja raczej takie kolory jak czarny, intensywna czerwien czy intensywny fiolet oraz brazy, czasem ciemne zielenie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 11:13   #1163
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Urządzam właśnie nowe mieszkanko, muszę dobrać kolory ścian. Może mi w tym pomożecie?
W sypialni będą jasne, sosnowe meble, w oknach są morelowe rolety, więc tak sobie myślałam o czymś dla kontrastu, ewentualnie o 2 kolorach na ścianach. Zerknijcie na www.beckers.pl , kliknijcie na: zasmakuj kolor, potem: fire and ice, i tam mi się podoba kolorek: destiny. Będzie pasował do morelki? Jak myślicie?
W salonie są chyba takie same rolety (z tego, co pamiętam) i tam jedna ściana jest zrobiona takim specjalnym tynkiem dekoracyjnym w kolorze pomarańczy. Tam będą meble dębowe, czyli raczej ciemne. No i tu mam zagrychę. Mogę oczywiście pomalować na jakiś soczysty pomarańcz, żeby pasowało do tej ściany, ale znów marzy mi się jakiś kontraścik. No i nie bardzo wiem, co wybrać. Podobno brąz ładnie komponuje się z pomarańczą, ale to by było chyba za ciemno (ciemne meble i ciemne panele na ścianach). Mam też ochotę na oliwkę ale nie wiem, czy pasuje do pomarańczy? Pomóżcie!!
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 13:28   #1164
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Mery510 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Pokazuję efekt mojej pracy.
Świetny.


Otóż ja bym prosiła o radę.

Bardzo podobają mi sie pokoje w czerwieni. Chcialabym uzyskac fajna atmosfere w pokoju, taka nastrojową. Obawiam sie, że sama czerwien bedzie za ostra i meczaca dla oczu. Myslalam nawet o bordowym kolorze (nie wiem jakie sa nazwy w paletach firm, ale napewno cos by sie znalazlo). Myslalam o polaczeniu dwoch roznych kolorow scian. Ciemna czerwien polączyc z czym jasniejszym. Aktualnie sciany pokoju mam żólte. Zastanawiam sie czy odmalowac na nowo zolte sciany , a dwie zrobic w odcieniu czerwieni. Czy waszym zdaniem ta kolorystya komponowala by sie ładnie?

A gdzie lepiej zrobic sciany ciemniejsze? Na scianie z oknem i tam gdzie pada najwiecej swiatla, czy te sciany ktore znajdują sie w ciemniejszych kątach?
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 14:02   #1165
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Ja bym połączyła czerwień z piaskowym. Sama myślę o czymś takim do sypialni ale jakie kolory kupimy to się okaże Czerwień z żółtym - zdecydowanie nie dla mnie Ten żółty byłby chyba zbyt agresywny.
[edit]
Ja mam przy oknie jasne kolory. Pomalowałabym ciemniejsze ściany ale wszystko zależy od wielkości pokoju, ilosci oswietlenia itd. Sama musisz "wyczuć" co by Ci pasowało.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2009-05-18 o 14:04
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 14:22   #1166
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

To zależy jaki kształt ma pokój. Jeśli prostokątny, to ciemnym kolorem pomaluj krótsze ściany, jasnym dłuższe. Jeśli kwadratowy, to ładnie będzie wygladać jedna ściana - ta, którą najbardziej chcesz wyeksponować - pomalowana na głęboki czerwony kolor , pozostale na jasnym kolorem. Ładnie będzie się też czerwień komponować z jasnym odcieniem szarości.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 20:57   #1167
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kraajanka Pokaż wiadomość
To zależy jaki kształt ma pokój. Jeśli prostokątny, to ciemnym kolorem pomaluj krótsze ściany, jasnym dłuższe. Jeśli kwadratowy, to ładnie będzie wygladać jedna ściana - ta, którą najbardziej chcesz wyeksponować - pomalowana na głęboki czerwony kolor , pozostale na jasnym kolorem. Ładnie będzie się też czerwień komponować z jasnym odcieniem szarości.
A wiesz. Moj brat dzisiaj malowal swoj pokoj, ktory jest wielkosci mojego, w sumie identyczny bo tylko pietro nizej na alpesjka zielen i jedna tylko sciane na czerwono. Efekt swietny A kolory takie jak w tej reklamie z kameleonem ktory waha sie miedzy czerwienia a zielenia

Moj pokoj kwadratowy. Teoretycznie prostokatny bo 4x4,5, ale wyglada jak kwadracik. Jedno okno od strony polnocnej. Wiec za bardzo slonecznie nie jest.
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 15:53   #1168
Dany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Chcę pomalować sobie pokój. Nie wiem jaki kolor lub kolory dobrać by był fajny efekt. Pokój jest mały i mam tam szare meble. Sam zastanawiałem się nad jakąś pomarańczą i błękitem.
Dany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 22:00   #1169
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Dany Pokaż wiadomość
Chcę pomalować sobie pokój. Nie wiem jaki kolor lub kolory dobrać by był fajny efekt. Pokój jest mały i mam tam szare meble. Sam zastanawiałem się nad jakąś pomarańczą i błękitem.
ja mam specyficzny gust, wiec bym polaczyla pomaranczowy z turkusem na przyklad dwie sciany takie, dwie takie. kolory niekoniecznie bardzo intensywne, zeby nie oszalec.


ja tez potrzebuje rady. chce sobie odnowic pokoj i na jednej scianie namalowac drzewo, inspiracja sa tatuaze z zalacznikow (mam nadzieje, ze sie zaladuja ). zastanawiam sie, jaki kolor sciany by pasowal jako podklad? mysle, ze wtedy wszystkie sciany bym zrobila tego koloru. co do mebli -sa biale, z czerwonym wykonczeniem, ale planuje sie pomalowac albo okleic, wiec robie od konca - bede dobierac kolor mebli do scian ;P swoja droga - da sie pomalowac meble, ktore sa polakierowane?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 34061.jpg (40,0 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2349377206_b319b5e810.jpg (28,4 KB, 82 załadowań)
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 11:40   #1170
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Bardzo prosze o pomoc. Otorz niedlugo bede remontowala bardzo duzy pokoj. Chcialabym zebyscie pomogly mi wybrac kolor scian. Niestety pokoj jest raczej zacieniony, dosc ciemny nawet w srodu dnia. Mam zamiar kupic meble indonezyjskie (ciemne drewno, cos w stylu mebli w sklepie almi decor). I teraz musze dobrac kolor scian, kanapy i wykladziny (narazie polozenie desek odkladam ze wzgledu na koszyty ale znalazlam piekna wykladzine-wlasnie w sklepie z tymi meblami, byly na niej poustawiane.) Wykladzina moze byc w kolorze srednio jasnego bezo-brazu lub ciemnego brazu wpadajacego we fiolet. I mam problem ze scianami-chcialabym stworzyc cos stylowego,mam duzo pamiatek przywiezionych z tajlandii i chcialabym ich uzyc. Nie wiem jakie kolory scian beda pasowaly do tych mebli i ozdob. Chcialabym cos zainspirowanego egzotyka. Myslalam o jednej scianie w kolorze śliwki...albo o jasno oliwkowych scianach, ewentualnie jakies kawowe. Co myslicie? Pokoj ma ksztalt prostokata, po jednej jego stronie chce zrobic kanape, komode z TV-ogolnie taki kacik, a po drugiej stronie jakies regaly, i 6 osobowy stol z krzeslami.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.