Nowy rok - lecimy z językami - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-06, 12:32   #91
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Hirro, jak BBC oklepane to może zajrzyj tu?
https://www.youtube.com/watch?v=zOq2H_TcdAU&t=332s
A BBC ma nową stronkę do francuskiego, z ćwiczeniami z różnych poziomów.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-06, 18:38   #92
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

1. Imię / Nick (opcjonalnie) - bonasera

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
chorwacki, B2

3. Jaki jest Twój cel w ten rok?
Powiększyć zasób słownictwa, doszlifować odmianę rzeczowników a przede wszystkim - nabrać płynności w mówieniu.

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Gramatyka - zwłaszcza odmiana rzeczowników i przymiotników.

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Słownik tematyczny, nieuzupełnione ćwiczenia + czytanie artykułów w języku chorwackim.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-07, 17:24   #93
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

No i dziś doszłam do 10 odcinka Espanol en episodios z Cecylią. Dzięki 3 odcinkom tej serii bezboleśnie z 5 powtórzyłam już 3 czasy przeszłe. Zostały ostatnie dwa - jeden literacki i drugi w sumie historyczny. Z Comunicate en espanol kolejne dwa teksty z rozumienia tekstu czytanego- Dos bolsas 100% poprawnie i Gabriel Garcia Marquez 7 na 9. Tu 2 odpowiedzi były podchwytliwe, ale ok. Muszę się przyzwyczaić do takich kruczków pod egzamin. Dziś będę sobie robić dialogi, słuchanki i pisać teksty do wypowiedzi pisemnej. Słownictwo tematyczne powtarzam i pod teksty i pod filmiki z Cecylią, więc teraz - odzież, opisywanie ludzi, wskazywanie drogi, środki transportu, sklepy/zakupy, pod rozprawkę internet/nowe technologie, pod teksty- zainteresowania, ekologia/ochrona środowiska/segregacja śmieci (o tym przerobiłam 2 teksty). A i znalazłam nowego bloga o rozwoju osobistym po hiszpańsku, więc sobie go czytam i oglądam filmiki jego autora na YT.
Po angielsku słuchałam wczoraj na TED o różnych pokoleniach- millenialsach, iGen itd. I o studiowaniu bez studiowania na uczelni- 3 filmiki.
Dziś poczytam też i posłucham czegoś po włosku bo zrobiłam sobie 2 dni przerwy koncentrując się na hiszpańskim.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-08, 16:24   #94
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

U mnie wczoraj dwa podcasty na bbc z angielskiego, z niemieckiego dwie strony z "W tłumaczeniach" i quizlet, z francuskiego słownictwo medyczne.
Dzisiaj w planach francuskie słownictwo z umów, z niemieckiego quizlet.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-08, 16:43   #95
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Wczoraj ogladalam podstawowe znaki kanji na youtube. Poniewaz pierwsze znaki sa proste, bede sie uczyla teraz 5 dziennie - wraz z onyomi/kunyomi i przykladowymi slowami. 5 znakow dziennie daje +/- 2000 znakow w rok. Calkiem niezly wynik.

Nie widze sensu uczenia sie radicals, bo:
- nie musimy juz polegac na papierowych slownikach
- nie pomagaja mi w odgadnieciu znaczenia kanji (podawali przyklady i w zyciu bym na to nie wpadla).

Czyli dzisiaj dalej robie kanji, a potem francuski.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-08, 16:54   #96
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Miałam dziś ambitny plan porobić kilka ćwiczeń z odmiany rzeczownika/przymiotnika/liczebnika, ale kompletnie mi nie idzie, wkurzam się na siebie, że robię takie proste błędy . Odłożyłam ćwiczenia i przetłumaczyłam dwa krótkie teksty. Tyle chyba mojej produktywności na dziś...
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-08, 17:26   #97
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Przeczytałam sobie 2 artykuły po hiszpańsku- o supermarketach przyszłości i o tym dlaczego Steven Hawking uważa, że za 100 lat musimy opuścić Ziemię. Idę dziabać dalej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-08, 20:40   #98
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Wczoraj ogladalam podstawowe znaki kanji na youtube. Poniewaz pierwsze znaki sa proste, bede sie uczyla teraz 5 dziennie - wraz z onyomi/kunyomi i przykladowymi slowami. 5 znakow dziennie daje +/- 2000 znakow w rok. Calkiem niezly wynik.

Nie widze sensu uczenia sie radicals, bo:
- nie musimy juz polegac na papierowych slownikach
- nie pomagaja mi w odgadnieciu znaczenia kanji (podawali przyklady i w zyciu bym na to nie wpadla).

Czyli dzisiaj dalej robie kanji, a potem francuski.
Jeśli mogę zasugerować, nie ucz się samych znaków, ale też przykładowych złożeń. Plus jest taki, że będziesz wiedziała jak je faktycznie stosować, a do tegl poznasz więcej słów od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-08, 21:32   #99
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Jeśli mogę zasugerować, nie ucz się samych znaków, ale też przykładowych złożeń. Plus jest taki, że będziesz wiedziała jak je faktycznie stosować, a do tegl poznasz więcej słów od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maguda, dzieki za porade. Ty studiujesz japonistyke, prawda? Wlasnie znalazlam kilka filmikow, w ktorym od razu wprowadzane sa przykladowe zlozenia z danym znakiem, takie najbardziej popularne. Bardzo mi sie podoba taka forma nauki. Mam tez ksiazke "Genki 1", znasz ja? Podoba mi sie, bo zdania pisane sa od razu w poprawny sposob, wiadomo, ze nie zna sie wszystkich kanji, ale nad nimi jest od razu tlumaczenie. Wole sie od razu tak uczyc - nawet nie uczac sie od razu tych wszystkich kanji - ale wiedziec, ze dany zwrot ma (jakies) kanji, ktorych moze nawet nie znam, ale zapamietam sobie, ze tam sa, zaznacze zakreslaczem itd.
Niektore ksiazki sa tak skonstruowane, ze kanji w ogole nie ma, czytanki sa tylko w hiraganie/katakanie, wydaje mi sie, ze potem byloby sie ciezko przestawic na poprawny zapis.

Do konca wrzesnia nie bede miala duzo czasu na nauke japonskiego, takie "siedzenie przy ksiazce", ale zlapac piec fiszek ze znakami i zwrotami mozna w autobusie albo w wannie, i bede miala juz we wrzesniu jakis start, baze na ktorej bedzie mozna budowac.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-08, 22:09   #100
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Hirro, może tu zerkniesz?
https://www.youtube.com/watch?v=1h26G8Khdx0
https://www.youtube.com/watch?v=4aH5b5GvMCk

Uff... Przerobione dziś:
włoski -czas teraźniejszy, nazwy owoców, nazwy ubrań, opisywanie osoby
hiszpański z Cecylią (espanol en episodios capitulo 11) plus książki czyli: verbos reflexivos, pronombres personales de objeto indirecto, cuando+ presente de indicativo, estados de animo.
Na razie przerwa bo TŻ mnie zagania do zabawienia kotów i namawia na maraton serialowy.
Możliwe, że potem jeszcze coś dosłucham i doczytam.
Edycja: francuski na dziś dla rozrywki (bo mam po kokardy analiz wyborczych we Francji):
http://sante.lefigaro.fr/article/que...-va-tres-bien-
Jak nie jestem fanką psychoanalizy tak muszę przyznać, że w sumie to nawet ciekawe podejście do zjawiska nieuleczalnego optymizmu/pesymizmu.
hiszpański- z ciekawości przeczytałam jeszcze to:
http://www.expansion.com/ahorro/2017...ml?cid=SIN8901
Jak widać po komentarzach bywa, że nativo hispanohablante, który jest dziennikarzem też popełnia błędy. ;-)
Obejrzane też to:
https://www.youtube.com/watch?v=yuUNRXxx3_o
Ciekawe. Nigdy nie myślałam w taki sposób o sztuce.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-05-08 o 23:51
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-09, 16:52   #101
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Jeśli ktoś szuka do nauki francuskiego:
https://www.youtube.com/user/Frencheezee/videos
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-10, 23:53   #102
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ok, no to z dziś czyli 10 maja.
Powtórek z hiszpańskiego ciąg dalszy:
Espanol en episodios odcinki 13 i 14.
Czyli: słownictwo- praca i rodzina (członkowie rodziny), expressiones de frequencia, el superlativo relativo, superlativo de adjectivos comparativos irregulares, el objectivo directo, pronombres que sustituyen objecto directo+ szybka powtórka teorii dwóch czasów przyszłych+ tekst z lavanguardia o tym, że wielozadaniowość to mit.
Miałam ciut mniej czasu niż zwykle, więc na dziś tyle.
Jutro będzie włoski.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-18, 21:36   #103
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Hej, hej
Co tu tak cicho? Mam nadzieję, że ta cisza oznacza, że pilnie się uczycie. Jeśli chodzi o mnie doleciałam do 21 odcinka Espanol en episodios. Jak Cecylia podrzuca jakiś wątek to go rozwijam o inne materiały, więc na horyzoncie powtórka wszystkich form bezosobowych czasownika.
Od mojego ostatniego wpisu z hiszpańskiego przerobiłam:
11 maja
-Anna Wawrykowicz, Repetytorium przyimki para i por, str.24+ ćwiczenia str 28 ćw. XII, str.29 ćw. XIII
-Espanol en episodios Cap. 15, czyli: las preposiciones de lugar; adverbios de lugar; vocabulario: casa y muebles;
13 maja
Espanol en episodios Cap 16+ Cap 17- tylko obejrzane i odsłuchane; nie robiłam tego dnia notatek. Do niektórych zagadnień z tych 2 lekcji zamierzam jeszcze robiąc notatki wrócić.
14 maja
Espanol en episodios- Cap.18, czyli: como hablar de comprar ropa; przymiotniki do opisu odzieży (za ciasny, za długi itd.); verbos: ponerse i quitarse; expressiones las prendas; sustantivos las prendas;
"Aprende Gramatica y Vocabulario 4", str.39, El articulo neutro "lo", ćw. str 39A. str 41 C
"Actividades para el Marco comun europeo B2", Rozdział 19. Todos iguales, todos differentes, tekst+ ćw. 2 prawda/fałsz+ ćw. 3 str.82 expressiones con colores czyli idiomy z kolorami
15 maja
Espanol en episodios Cap. 19, czyli:
expressiones de estados de animo y estados fisicos; que+sustantivo+tener/ que+sustantivo+estar; adjectivos con estar; si+presente de indicativo; vocabulario: cuerpo humano+enfermedades; como expressar dolor
16 maja
Espanol en episodios Cap 20, czyli:
Vocabulario: verdura, compra de los alimentos, com preguntar por el precio de los alimentos (ESTAR/SER/SALIR); las medidas, los envases; el imperfecto de subjuntivo- i tu się zakopałam w temacie na dłużej bo potem było jeszcze:
YT, SpanishDict, Learn Spanish 3.1-When to Use The Subjunctive? W.E.I.R.D.O! part.1 oraz YT, Professor Jason, Why and When to Use the Subjunctive in Spanish
I oba gorąco polecam jeśli ktoś zmaga się z tym tematem, a raczej z kwestią często pomijaną w podręcznikach, szczególnie polskich, czyli do czego tak naprawdę tego trybu łączącego używać. Najpierw obejrzałabym profesora Jasona, a potem ten drugi filmik. Ja robiłam na odwrót bo w takiej kolejności je znalazłam, ale polecam inaczej. Zrobiłam dziką ilość odręcznych notatek z obu.
17 maja
Espanol en episodios Cap.21- bez robienia notatek, musiałam dać dłoniom odpocząć.
18 maja
W nawiązaniu do tematów podrzuconych przez Cecylię:
YT Professor Jason, Talking About The Future in Spanish: Using the Future Tense and IR to Express "Going to";
Słownictwo związane z jedzeniem:
Ewa Bartkowiak, "Espanol. Repetytorium tematyczno-leksykalne 1", str.62, tekst 7.8 En el restaurante+dialogo 7.8.1-7.8.2+
YT Professor Jason, Ordering food and drinks in Spanish
A i nie działam już bez planu. Metodą " na leniwca" wyszukałam sobie plany wynikowe do poziomów B1, B2 i C1 z UW chyba. I układam sobie materiał do powtórek według nich.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-18, 21:42   #104
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

A oto plany wynikowe według których będzie teraz rozplanowana moja nauka języka hiszpańskiego (w załączniku)
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf Program nauczania języka hiszpańskiego poziom B1.pdf (129,1 KB, 19 załadowań)
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-18, 22:28   #105
Florice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 175
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Wow, wow
MissChievousTess, ależ masz tempo dziewczyno. Naprawdę zazdroszczę samozaparcia. A tak z ciekawości - uczysz się dla siebie czy "z potrzeby" typu praca, wyjazd?
Ja w tej chwili uczę się francuskiego, ale słabo mi idzie samodzielna nauka, bo a to praca, a to studia i znajduję tysiąc wymówek, czego bardzo żałuję...
Mogę natomiast polecić wszystkim uczącym się francuskiego książki z serii Exercices de Vocabulaire/Grammaire en contexte - uważam, że są bardzo sensowne do samodzielnej nauki. Poza tym jest taka nowa seria wyd. Preston Publishing - Francuski w tłumaczeniach (inne języki też są, jakby ktoś był zainteresowany), moi znajomi filolodzy polecają.

Z hiszpańskiego byłam na poziomie B1, ale to było z 5 lat temu i niewiele pamiętam. Dużo rozumiem z tekstów pisanych, gorzej z mówieniem i pisaniem.
Florice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 00:34   #106
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Florice Pokaż wiadomość
Wow, wow
MissChievousTess, ależ masz tempo dziewczyno. Naprawdę zazdroszczę samozaparcia. A tak z ciekawości - uczysz się dla siebie czy "z potrzeby" typu praca, wyjazd?
Ja w tej chwili uczę się francuskiego, ale słabo mi idzie samodzielna nauka, bo a to praca, a to studia i znajduję tysiąc wymówek, czego bardzo żałuję...
Mogę natomiast polecić wszystkim uczącym się francuskiego książki z serii Exercices de Vocabulaire/Grammaire en contexte - uważam, że są bardzo sensowne do samodzielnej nauki. Poza tym jest taka nowa seria wyd. Preston Publishing - Francuski w tłumaczeniach (inne języki też są, jakby ktoś był zainteresowany), moi znajomi filolodzy polecają.

Z hiszpańskiego byłam na poziomie B1, ale to było z 5 lat temu i niewiele pamiętam. Dużo rozumiem z tekstów pisanych, gorzej z mówieniem i pisaniem.
I dla siebie i z potrzeby- bo umyśliłam sobie za 7 miesięcy zrobić certyfikat. Także nie ma zmiłuj. Do włoskiego też się motywuję certyfikatem, ale to w późniejszym terminie bo znam go słabiej, a chcę robić CELI 3 co najmniej, więc włoskiego owszem uczę się też, ale mniej intensywnie. No właśnie ja nie chcę czegoś takiego "byłam na poziomie, ale nic nie pamiętam" dlatego staram się używać języków, które znam na co dzień. Już mi wystarczy, że zapomniałam troszkę francuskiej gramatyki, ale to szalony język i tam różnych dziwnych różności co niemiara. To też wypadałoby odkurzyć,ale na tą chwilę hiszpański i włoski mają wyższy priorytet. Jakieś priorytety w końcu trzeba mieć. A propos włoskiego to czytam sobie właśnie Corriere Della Sera. I nie powiem ciekawie. Komisja Europejska dała Włochom 2 miesiące na regulację niebezpiecznych wysypisk, burmistrz Mediolanu odwołał marsz pro-imigrancki bo jakiś Marokańczyk ranił nożem 3 funkcjonariuszy na dworcu. No, no, dzieje się. I gdybym włoskiego się nie uczyła to nijak nic o tym z naszych mediów bym się nie dowiedziała.
Co do systematycznej nauki- ja właśnie po to wybieram dany materiał i plan wynikowy, żeby nie mieć wymówek. Dzień bez odcinka Espanol en episodios uważam za stracony. Tak samo jak dzień bez odhaczenia jakiegoś punktu w planu wynikowego. I co ciekawe w tym roku Youtube jako wsparcie nauki u mnie rządzi. W poprzednich latach tak nie było, a teraz sprawdza się świetnie. Spróbuję jeszcze chyba rozgryźć Quizlet bo coś do nauki słówek typu flashcards by mi się przydało. Albo na quizlet albo na memrise porobię chyba zestawy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 00:44   #107
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ja polecam wydawnictwo wagros, maja bardzo fajne repetytoria leksykalno-tematyczne, sa zdaje sie dwie czesci. Edgard tez ma dosyc zgrabne repetytoria leksykalne, ale te od wagrosa lepiej mi "siedza w rece", szafa graficzna tez mi sie bardzo podoba. Pracowalam z nimi az do egzaminow, przerabialam w pewnym momencie po jednym dziale na tydzien. Uwielbiam tak sie uczyc, szukam wtedy w internecie czytanek z tematu, z ktorego akurat wykulam slowka i przyjemnosc mi sprawia, ze te slowka w takiej czytance juz znam.

Ale oczywiscie w tych repetytoriach tez do kazdego dzialu sa czytanki i plyta.

Jak sie czlowiek uczy do egzaminow to dobrze miec w jednym miejscu np. wszystkie slowka z danego dzialu, ma sie wtedy lepszy podglad, ile sie juz umie. A nie tak jak w podrecznikach, najpierw kilka slowek z dzialu powiedzmy czlowiek, po pol roku kolejne kilks slowek... To nie dla mnie.

Edytowane przez ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Czas edycji: 2017-05-19 o 00:47
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 01:38   #108
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Ja polecam wydawnictwo wagros, maja bardzo fajne repetytoria leksykalno-tematyczne, sa zdaje sie dwie czesci. Edgard tez ma dosyc zgrabne repetytoria leksykalne, ale te od wagrosa lepiej mi "siedza w rece", szafa graficzna tez mi sie bardzo podoba. Pracowalam z nimi az do egzaminow, przerabialam w pewnym momencie po jednym dziale na tydzien. Uwielbiam tak sie uczyc, szukam wtedy w internecie czytanek z tematu, z ktorego akurat wykulam slowka i przyjemnosc mi sprawia, ze te slowka w takiej czytance juz znam.

Ale oczywiscie w tych repetytoriach tez do kazdego dzialu sa czytanki i plyta.

Jak sie czlowiek uczy do egzaminow to dobrze miec w jednym miejscu np. wszystkie slowka z danego dzialu, ma sie wtedy lepszy podglad, ile sie juz umie. A nie tak jak w podrecznikach, najpierw kilka slowek z dzialu powiedzmy czlowiek, po pol roku kolejne kilks slowek... To nie dla mnie.
Z Wagros kupiłam dopiero co 2 części "Hiszpański. Rozmawiaj na każdy temat. Repetytorium tematyczno-leksykalne." Bardzo przydatne. No i od nich mam starsze wydanie Repetytorium Ewy Bartkowiak. Słówka działami mam w Cronometro i Uso interactivo de vocabulario. Także bazę mam, ale poszerzam. No i szukam nowych sposobów na utrwalanie, używanie tych słówek.
No i muszę wyjść ze strefy komfortu i zacząć pisać. Bo nigdy nie musiałam tego za dużo robić. Z czytaniem,, słuchaniem nie ma problemu. Gramatykę powtarzam bo jak się nie używa to wiadomo, że się zapomina. Idiomy- muszę przysiąść, wiadomo. Ale to pisanie... No nic. Obiecałam sobie, że w nagrodę za solidną pracę przez miesiąc i pisanie kupię sobie "DELE B2 Curso completo". Bo w sumie powinnam ćwiczyć na nowych zestawach testów, a tam jest ponoć 7.
Także cel jest, plan działania jest, narzędzia są, jest kij i jest marchewka. Będzie dobrze.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 02:29   #109
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Tak, mi chodzi o repetytorium Ewy Bartkowiak, kilka lat temu zrobiono nowa szate graficzna. Uwielbiam te repetytoria.

A co do pisania, idiomow, zwrotow itd. to powiem ci szczerze, ze ksiazki do matury tez sa dobre. Nie moge rzucic konkretnymi tytulami, bo mialam je w reku lata temu, ale one wszystkie zbudowane sa podobnie, do kazdej formy pisemnej wprowadzane sa zwroty, potem zadania i przykladowe odpowiedzi.
No i na maturze sa do uzupelnienia rozne zwroty, specyficzne, idiomatyczne, phrasale i w tych ksiazkach do matury rozsz jest taki przekroj tego, ze pokrywaja praktycznie caly material potrzebny do roznych egzaminow.
Wiesz, rozne cwiczenia typu "creo... en/por/para ti" i zaznaczasz wlasciwe.
Mi to wszystko bardzo pomoglo. Mialam kilka ksiazek do dele i nie umialam sie z nich uczyc.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 11:08   #110
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Tak, mi chodzi o repetytorium Ewy Bartkowiak, kilka lat temu zrobiono nowa szate graficzna. Uwielbiam te repetytoria.

A co do pisania, idiomow, zwrotow itd. to powiem ci szczerze, ze ksiazki do matury tez sa dobre. Nie moge rzucic konkretnymi tytulami, bo mialam je w reku lata temu, ale one wszystkie zbudowane sa podobnie, do kazdej formy pisemnej wprowadzane sa zwroty, potem zadania i przykladowe odpowiedzi.
No i na maturze sa do uzupelnienia rozne zwroty, specyficzne, idiomatyczne, phrasale i w tych ksiazkach do matury rozsz jest taki przekroj tego, ze pokrywaja praktycznie caly material potrzebny do roznych egzaminow.
Wiesz, rozne cwiczenia typu "creo... en/por/para ti" i zaznaczasz wlasciwe.
Mi to wszystko bardzo pomoglo. Mialam kilka ksiazek do dele i nie umialam sie z nich uczyc.
Z takich typowo do matury korzystam z "Comunicate sin problemas", ale akurat idiomów tam mało. Za to do treningu słuchania, pisania i przede wszystkim do egzaminu ustnego będzie przydatna. Na inne typowo maturalne muszę dopiero zerknąć.
W repetytoriach Wagros chyba zmieniło się przede wszystkim to, że teraz z kodem z książki można pobrać do nich nagrania w mp3. Co przyznam bardzo wygodne. Do "Rozmawiaj na każdy temat" właśnie nagrania są. Do nowej wersji Bartkowiak chyba już też.
"Hablar por los codos" jeszcze chciałam nabyć, ale mam problem bo ilekroć chcę ją nabyć to niedostępna.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

O zobacz Hirro:
http://www.empik.com/kanji-kurs-skut...3356,ksiazka-p
Może Ci się przyda?
Znalazłam jak szukałam tych maturalnych. Znalazłam jakieś wydanie "Zdam maturę hiszpański rozszerzony" Jolanta Wieczorek-Szymańska. Znasz je?
Chodzi mi po głowie jeszcze zakup tego:
http://www.empik.com/pisanie-po-hisz...7613,ksiazka-p
Ale muszę gdzieś dopaść stacjonarnie i obejrzeć zawartość bo nie znam autorki i nie mam pewności czy warto w to inwestować.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-05-19 o 11:13
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 11:14   #111
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Tytul sie zgadza ale autor nie. To bylo wydawnictwo nowela, taka czerwona ksiazka, zdam mature, autorka m.in. pani Moreno.
Teraz widze na stronie noweli, ze zmienila sie okladka.
Nie pamietam, ile tam bylo idiomow itd., ale pamietam, ze lubilam prace z ta ksiazka.
Tak jak pisalam to bylo lata temu, a moje ksiazki zostaly w PL, wiec nie moge zerknac.
Do idiomow zawsze mozna kupic idiomy edgarda, sa do poziomu C1, ale szkoda, bo to mozna znalezc w internecie.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 11:21   #112
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Tytul sie zgadza ale autor nie. To bylo wydawnictwo nowela, taka czerwona ksiazka, zdam mature, autorka m.in. pani Moreno.
Teraz widze na stronie noweli, ze zmienila sie okladka.
Nie pamietam, ile tam bylo idiomow itd., ale pamietam, ze lubilam prace z ta ksiazka.
Tak jak pisalam to bylo lata temu, a moje ksiazki zostaly w PL, wiec nie moge zerknac.
Do idiomow zawsze mozna kupic idiomy edgarda, sa do poziomu C1, ale szkoda, bo to mozna znalezc w internecie.
Dzięki!!! Lubię ich publikacje, ale jakoś tą przegapiłam. Naprawdę jestem Ci bardzo wdzięczna.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 11:21   #113
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

A ja się wkurzam, bo mi powoli brak materiałów. Ćwiczenia z gramatyki przerobiłam do końca, jakiekolwiek książki ciężko mi znaleźć. Jedyne, co ostatnio robię, to przeglądam chorwackie wiadomości i czytam chorwackie bajki
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 11:35   #114
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Hirro, autorką była Milena Moreno?
Może to byłoby to?
http://bookmaster.com.pl/ksiazka-zda...s-546954.xhtml
bonasera, a może są jakieś podcasty chorwackie?
Z czego się do tej pory uczyłaś? Może znajdziemy coś nowego?
Mogą być materiały np. chorwacko-anglojęzyczne, a nie koniecznie chorwacko-polskie?

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

bonasera, a z tego korzystałaś?
https://www.ted.com/talks?language=hr
Ja oglądam do włoskiego. I moim zdaniem to świetne urozmaicenie nauki. Nawet jeśli na początku takie rzucenie się na głęboką wodę przeraża. W większości przypadków w razie potrzeby można włączyć napisy.
Ja jak mam kryzys i nie mam siły na nic innego to właśnie szukam czegoś na TED talks i słucham.
A może tak jak ja dasz szansę Youtube?
Taki kanał na przykład znalazłam:
https://www.youtube.com/watch?v=4SB3...3653A691B89FCB
I jak wpiszesz "learn Croatian" to troszkę tego znajduje. U mnie YT się w tym roku nawet dobrze sprawdza, więc jeśli nie możesz znaleźć książek to byłaby to jakaś sensowna alternatywa?
A jak chcesz coś z nauczycielem to jest też taki kanał:
https://www.youtube.com/watch?v=ei5r...8Zbg3K-ukthAwp
Ja właśnie tego rodzaju filmiki lubię teraz najbardziej. Kilku takich wirtualnych nauczycieli teraz mam i sobie chwalę.
A tu masz podcast:
https://www.youtube.com/playlist?lis...t3T3yQWjQhoDou
Czyli nie pozostaje nic innego tylko korzystać. ;-)
Jeszcze się przez Ciebie chorwackiego zacznę uczyć. A powód bym miała bo moja rodzinka jeździ na wakacje do jednego Chorwata i niestety nie potrafią się z nim dogadać po chorwacku. A mnie właśnie spodobało się to jak po chorwacku nazywa się lotnisko.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-05-19 o 11:49
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 11:50   #115
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość


bonasera, a z tego korzystałaś?
https://www.ted.com/talks?language=hr
Ja oglądam do włoskiego. I moim zdaniem to świetne urozmaicenie nauki. Nawet jeśli na początku takie rzucenie się na głęboką wodę przeraża. W większości przypadków w razie potrzeby można włączyć napisy.
Ja jak mam kryzys i nie mam siły na nic innego to właśnie szukam czegoś na TED talks i słucham.
Miałam trzy podręczniki - najpierw było "Hrvatski za pocetnike" z Croaticum, potem "Razgovarajte s nama" chyba z Press Zagreb, nie miałam nigdy do czynienia z materiałami polsko-chorwackimi. No i zawsze do podręczników były ćwiczenia. Miałam jakieś nieuzupełnione ze studiów jeszcze, więc je skończyłam.
Wszystko, co widzę dostępne w Polsce, jest raczej kursem od podstaw, przedstawianie się, pytania o drogę, przedstawianie i opis osoby, itp, no standard taki. A chciałabym coś więcej.
Myślałam, żeby zamówić właśnie zza granicy, z Chorwacji, dalsze części podręczników, z których się uczyłam wcześniej, ale muszę najpierw to przekalkulować.
A za stronę bardzo dziękuję! Zajrzę w wolnym czasie.
Najbardziej mi brakuje gadania po chorwacku. Kiedy w zeszłym roku byłam na wakacjach, to byłam najszczęśliwsza na świecie, że mogę w końcu z nimi rozmawiać, no rwałam się do gadania
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 11:50   #116
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Tak Miss to dokladnie ta ksiazka. Kupuj smialo, wlasnie te wersje czerwona, rozszerzona.
Jeszcze jedno: jedno zadanie na maturach to jest wlasnie znajomosc struktur leksykalno-gramatycznych, czyli te problematyczne zwroty. Sciagnij sobie z internetu stare matury, odpowiedzi do tych zadan tez latwo znalezc, uzbiera ci sie spora ilosc zwrotow do nauki
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 12:15   #117
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Tak Miss to dokladnie ta ksiazka. Kupuj smialo, wlasnie te wersje czerwona, rozszerzona.
Jeszcze jedno: jedno zadanie na maturach to jest wlasnie znajomosc struktur leksykalno-gramatycznych, czyli te problematyczne zwroty. Sciagnij sobie z internetu stare matury, odpowiedzi do tych zadan tez latwo znalezc, uzbiera ci sie spora ilosc zwrotow do nauki
Hirro, Dzięki za pomysł. Zaraz poszukam.

bonasera, to może poszukaj kogoś do pogadania na skype, tandemu?
Sporo takich stron z osobami do wymian językowych jest.
Sama teraz poluję na nich na osoby włosko i hiszpańsko języczne i nawet parę bardzo interesujących osób znalazłam.
A jak nikogo nie znajdziesz to dam Ci namiar naszego gospodarza Zdravko. On to sobie lubi z Polakami pogadać. No i robi pyszne alkohole domowej roboty, więc może za pogaduchy nawet przysłałby Ci flaszkę.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-02, 00:09   #118
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

A coz tu tak cicho?

Chcialam wam napisac, ze duolingo dodalo nowa opcje --> tinycards. To cos takiego jak interaktywne fiszki do nauki slowek, bardzo fajnie zrobione, mozna zaznaczyc, ktore dzialy chce sie powtorzyc. Wyprobujcie

Ja ostatnio zasluchuje sie w fado i odkrywam piekno brzmienia portugalskiego... ale tak tylko z dystansu.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-02, 18:14   #119
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

U mnie nauka trwa. I chyba nawet będzie musiała wkrótce przybrać na intensywności pod kątem pracy/życia zawodowego.Muszę poszukać czegoś do pisania e-maili biznesowych i rozmów przez telefon i do rachunkowości ( tu już coś znalazłam, takie podstawowe słówka).
Dziś był kolejny odcinek Espanol en episodios 26, czyli como pedir perdon, verbos de sentimiento (sentir/lamentar) para expressar repentimiento por algo, repaso: preterito perfecto. Mam zaległości z 2 dni nauki z uwagi na intensywny udział w targach ostatnio. Powinnam już być na lekcji 29 z Cecylią, więc muszę nieco nadgonić. Tym bardziej, że ostatnie 3 lekcje były ciężkie, włącznie z regułami akcentowania, których jak dotąd nie uczyłam się nigdy bo nie musiałam, więc tu jeszcze mam do przerobienia trochę innych materiałów na ten temat. Zaczęłam słownictwo do tematu "sport". Dziś zrobię sobie do tego odpowiedni podrozdział z "rozmawiaj na każdy temat".
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 15:33   #120
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Jak tam, żyjecie? Uczycie się???
Doszłam do Capitulo 32 Espanol en Episodios.
Chwilowa przerwa na utrwalenie i powtórkę wszystkiego. Robię Repaso korzystając z Uso de gramatica i serii Aprende. Powtarzam blokami podobnych zagadnień- wczoraj robiłam powtórkę Condicional Simple i Futuro Simple.
Dziś będzie Imperativo i Presente de Subjuntivo.
Oprócz tego robię z Aprende i innych źródeł słówka z tych bloków tematycznych. Wczoraj było viajes. Dziś porobię życie codzienne, opis mieszkania, salud/enfermedades i comida. Po prostu jak najwięcej ćwiczeń na utrwalenie i poszerzenie słownictwa. Bardzo dobrze pracuje mi się z Aprende. Wielki zeszyt A4 zapełniłam prawie cały. Może ze 20 stron z prawie 100 mi zostało bez notatek. Z gramatyki z poziomu B1 zostały mi nieruszone tylko: zdania z cuando, mowa zależna i niezależna, zdania warunkowe i tryb łączący czasu przeszłego.
Do poziomu C1 znalazłam dziś materiały do zagadnienia "leismo, laismo, loismo", więc pewnie przerobię to w najbliższych dniach.
A co u Was? Jak postępy? Nie zabrakło Wam zapału do nauki?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-21 22:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.