Zostać matką dla własnej siostry? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-07, 16:37   #91
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;85959911]rodzice emigruja za lepszym bytem i nie ma dyskusji ma jechac z nimi[/QUOTE]


Współczuję Twoim dzieciom takiego podejścia. Dzieci to nie jest mebel A 14 lat to nie jest nadal takie male "glupie" dziecko, które nie wie czego chce.
Tym bardziej że nie pisaliśmy o rodzinie która nie potrafiła zaspokoić potrzeb finansowych (lecz chodziło o karierę).

Natomiast czy Wlochy to lepszy byt? Jest to temat dyskusyjny. W środowisku lekarskim na pewno tak jest. Natomiast jeżeli chodzi o ludzi młodych 20-30 lat... jest to zupełnie inny temat.

btw. znam dobrze język, mam trochę znajomych, uwielbiam ten kraj, ale czy to jest lepszy byt?
---


Natomiast jak najbardziej wycofuję oskarżenia wobec rodziców. Tu przepraszam autorkę, bo wyjaśniła nam że sytuacja jest nieco inna niż ta pierwotnie przedstawiona. Natomiast nadal warto aby miała na siostrę oko, bo jest tu jakiś inny problem...

Edytowane przez ButWCzapce
Czas edycji: 2018-10-07 o 16:41
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 16:48   #92
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Ale jak rozumiem to jest pierwsza tak duża przeprowadzka, więc o jakim przestawianiu jak mebel jest mowa. Nie dramatyzujmy, to może, ale nie musi być ciężka przeprawa dla nastolatki - zna język, ma rodzinę, zna więc jako tako "środowisko i kulturę".

Ludzie zmieniają też miejsce zamieszkania ze względu na możliwości rozwoju, potencjalnie dla tej dziewczyny też to może być dobra zmiana.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 16:56   #93
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;85959964]zna język, ma rodzinę, zna więc jako tako "środowisko i kulturę".[/QUOTE]
To są te okoliczności które dużo zmieniają. (Wcześniej miałem wrażenie że była potraktowana przedmiotowo, teraz wiemy ze wyrażała zgodę).


Natomiast przeraża mnie gdy ktoś pisze, że gdy rodzice chcą robić karierę to dziecko "nie ma dyskusji"
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 16:57   #94
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
To są te okoliczności które dużo zmieniają. (Wcześniej miałem wrażenie że była potraktowana przedmiotowo, teraz wiemy ze wyrażała zgodę).


Natomiast przeraża mnie gdy ktoś pisze, że gdy rodzice chcą robić karierę to dziecko "nie ma dyskusji"
Widzisz bo to rodzice są osobami decyzyjnymi. Nie dziecko, które jest niepełnoletnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:02   #95
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Ale jej się nie dzieje krzywda? Ja żałuję że nie jestem w jej wieku i mieć taką szansę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

I jeszcze nie spotkałam się z sytuacją że to dziecko rządzi domem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Samotna też nie będzie bo mamy tam praktyka całą rodzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
z jej perspektywy dzieje jej się krzywda.
Zresztą taka nie odpowiednio przygotowana przeprowadzka w okresie dojrzewania może mieć bardzo negatywny wpływ na psychikę.
jestem przekonana, że gdy rodzice się do tego sensownie zabrali to nie byłoby takiego problemu.

mówisz, że nie będzie samotna, bo będzie tam rodzina.
dla niej ważniejsze są przyjaciółki i chłopak na tym etapie. To przez ich brak będzie się czuć samotna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Alez oni z nią rozmawiali. Ok 2 miesięcy temu. Teraz miesiąc przed jest klotnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dlaczego nie rozumiesz, że taka rozmowa to za malo by wszystko poszło gladko?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:03   #96
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
z jej perspektywy dzieje jej się krzywda.
Zresztą taka nie odpowiednio przygotowana przeprowadzka w okresie dojrzewania może mieć bardzo negatywny wpływ na psychikę.
jestem przekonana, że gdy rodzice się do tego sensownie zabrali to nie byłoby takiego problemu.

mówisz, że nie będzie samotna, bo będzie tam rodzina.
dla niej ważniejsze są przyjaciółki i chłopak na tym etapie. To przez ich brak będzie się czuć samotna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Możliwe ale może i jestem dziwna i zimna ale koleżanki czy chłopak dziecka to byłby ostatni argument mówiący o tym by zostać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
z jej perspektywy dzieje jej się krzywda.
Zresztą taka nie odpowiednio przygotowana przeprowadzka w okresie dojrzewania może mieć bardzo negatywny wpływ na psychikę.
jestem przekonana, że gdy rodzice się do tego sensownie zabrali to nie byłoby takiego problemu.

mówisz, że nie będzie samotna, bo będzie tam rodzina.
dla niej ważniejsze są przyjaciółki i chłopak na tym etapie. To przez ich brak będzie się czuć samotna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

dlaczego nie rozumiesz, że taka rozmowa to za malo by wszystko poszło gladko?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Dwa miesiące temu się zgodziła więc pewnie rodzice nie widzieli powodu by ciągle ją przekonywać i namawiać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:08   #97
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Możliwe ale może i jestem dziwna i zimna ale koleżanki czy chłopak dziecka to byłby ostatni argument mówiący o tym by zostać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Dwa miesiące temu się zgodziła więc pewnie rodzice nie widzieli powodu by ciągle ją przekonywać i namawiać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tu nie chodzi o namawianie. Tu chodzi o to, by przeprowadzka był a łatwiejsza. Mogła chociażby brać udział w przygotowaniach.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-07, 17:11   #98
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
tu nie chodzi o namawianie. Tu chodzi o to, by przeprowadzka był a łatwiejsza. Mogła chociażby brać udział w przygotowaniach.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ale co miała przygotować? Bo nie bardzo rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:19   #99
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Ale co miała przygotować? Bo nie bardzo rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przecież te przeprowadzkę trzeba ogarnąć. Dom wynająć, szkole znaleźc , sprawdzic czy na miejscu bedzie mogla rozwijac swoje zainteresowania ( jesli tak to jak),doskonalic jezyk. Ona mogła w tym brać udział. Można też ustalić jak często będzie mogła przyjeżdżać do Polski itd.


przecież nikt nie

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:20   #100
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Ale jakie tu jest wyjście? Rodzice podjęli decyzję, że wyjeżdżają. Autorka podjęła decyzję, że nie podejmie się opieki nad siostrą. Siostra jest niepełnoletnia i musi wyjechać z rodzicami.
Tak naprawdę, to mleko się już rozlało.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:20   #101
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
przecież te przeprowadzkę trzeba ogarnąć. Dom wynająć, szkole znaleźc , sprawdzic czy na miejscu bedzie mogla rozwijac swoje zainteresowania ( jesli tak to jak),doskonalic jezyk. Ona mogła w tym brać udział. Można też ustalić jak często będzie mogła przyjeżdżać do Polski itd.


przecież nikt nie

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Mieszkaniem zajmuja się pracodawcy moich rodziców, szkoła wybraną taka by miała tam znajomych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-07, 19:50   #102
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Widzisz bo to rodzice są osobami decyzyjnymi. Nie dziecko, które jest niepełnoletnie.
Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Mieszkaniem zajmuja się pracodawcy moich rodziców, szkoła wybraną taka by miała tam znajomych

Nie sadzisz że problem jest właśnie w tym co napisałaś. Traktowanie 14letniej osoby jak 8letniego dziecka nie jest chyba najbardziej właściwe. Może własne o to buntuje się najbardziej. Otrzymuje komunikat, że nie wolno jest jej wpływać na jej własne życie.

Skąd wiesz że nie zaboli ją utrata znajomych?

Może i rodzice są opiekunami prawnymi i z prawnego punktu widzenia to oni decydują o jej losie... ale to nie Ty i nie rodzice decydujecie co czuje ta nastolatka. Nie decydujecie o tym czego ona chce. Co więcej nie decydujecie o tym jak ona ma zareagować.
---

Bardziej pisałem o tym z troski, aby nie było zdziwienia że w ramach buntu nastolatka zacznie uciekać, lub popadnie w złe towarzystwo.

Tak jak napisała ~ajah: zadaniem rodziców jest wesprzeć dziecko w trudnych chwilach i jak najbardziej ułatwić jej przejście przez ten trudny okres.


~elsene: dlaczego siostra i rodzice nie mają wesprzeć tej nastolatki i jak najbardziej ułatwić jej przeprowadzkę?
np. Czy ta nastolatka ma jakieś wsparcie by utrzymać dobre relacje ze starymi przyjaciółmi? (czy też: masz skype, a o odwiedzinach zapomnij...). Mam wrażenie że nikt z nią nie rozmawia i stąd ten bunt.

Edytowane przez ButWCzapce
Czas edycji: 2018-10-07 o 20:04
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 06:00   #103
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

To może wypowiem się jako matka 14 latka.
Zaobserwowałam, że w tym wieku sympatie ( zarówno koleżeńskie jak i te bardziej romantyczne) zmieniają się szybciej niż ramówka w tv. Zatem kierowanie się posiadaniem chłopaka lub koleżanek w wyborze drogi życiowej rodziny jest po prostu śmieszne i niedojrzałe. Nie rozumiem jak można zarzucić rodzicom nieodpowiedzialność kiedy zamierzają zabrać córkę ze sobą. Dziewczynie pewnie głównie chodzi o brak kontroli rodzicielskiej, dlatego chce zostać z siostrą, która wiadomo ma swoje sprawy. Absolutnie nie zgadzałabym się aby nastolatka, która sprawia problemy wychowawcze decydowała o przyszłości rodziny. Tym bardziej, że nie potrafi podać racjonalnych argumentów oprócz chłopaka i koleżanek. Tutaj nie ma mowy o żadnej krzywdzie, a wręcz przeciwnie. Wszystkie problemy, które mogłyby nastąpić stałyby się winą rodziców, bo zostawili nastolatkę i pojechali sobie robić karierę.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 06:32   #104
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

To ja sie wypowiem z perspektywy czasu.
Bylam dokladnie w sytuacji Twojej siostry.
Mama pracowała we Wloszech, mialam 14 lat i zaczely sie rozmowy o wyjezdzie moim i taty.
I ja nie chcialam i ze wzgledu na mnie tata wyjechal dopiero jak byłam na studiach, a on juz na emeryturze. Bylam rozzalona, balam sie strasznie (i ona na pewno tez sie boi! I w taki sposob to okazuje, a wy robicie z niej niewdziecznice, ktora chciala zyc bez kontroli rodzicow).

I wiecie co? Mimo ze calkiem dobrze sobie ulozylam zycie w Polsce - żałuję. Z perspektywy czasu wiem, ze poradzilabym sobie, przyzwyczaiła sie i miala nieco wieksze mozliwosci.
Ale z drugiej strony - Wlochy aktualnie juz nie zachecaja az tak. Rownie dobrze moze okazac sie lepszym wyjściem skonczenie przez nią szkoly i powrót do PL. Ale to juz gdybanie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 06:49   #105
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
To ja sie wypowiem z perspektywy czasu.
Bylam dokladnie w sytuacji Twojej siostry.
Mama pracowała we Wloszech, mialam 14 lat i zaczely sie rozmowy o wyjezdzie moim i taty.
I ja nie chcialam i ze wzgledu na mnie tata wyjechal dopiero jak byłam na studiach, a on juz na emeryturze. Bylam rozzalona, balam sie strasznie (i ona na pewno tez sie boi! I w taki sposob to okazuje, a wy robicie z niej niewdziecznice, ktora chciala zyc bez kontroli rodzicow).

I wiecie co? Mimo ze calkiem dobrze sobie ulozylam zycie w Polsce - żałuję. Z perspektywy czasu wiem, ze poradzilabym sobie, przyzwyczaiła sie i miala nieco wieksze mozliwosci.
Ale z drugiej strony - Wlochy aktualnie juz nie zachecaja az tak. Rownie dobrze moze okazac sie lepszym wyjściem skonczenie przez nią szkoly i powrót do PL. Ale to juz gdybanie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tej historii jest jeszcze tata, który żył z żoną na odległość przez kilka dodatkowych lat. Puenta dotyczyła tylko tego, że żałujesz bo mogłaś sobie poradzić, a gdzie w tym tata, który niepotrzebnie zmienił swoje plany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 07:13   #106
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Potwierdzono naukowo jak wielkie szkody dla psychiki i wpływ na chęć posiadania własnych dzieci może mieć zbyt duża odpowiedzialność nad rodzeństwem w młodym wieku.
Twoi rodzice nieładnie się zachowali w ogóle dopuszczając taką możliwość.
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 07:23   #107
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;85955840]Nie słuchaj głupot
Co innego jakbyś miała lat 30 swoją rodzinę to mogłabyś ja wziąść pod swój dach ale sama masz dopiero 20 lat.w przyszłości jakby zaczęła mieć problemy w szkole z narkotykami albo nie daj boże by zaszła w ciąże to ty byś była wszystkiemu winna
Sama wyemigrowalam z 11letnim synem i 8 letnia córka i świetnie dali sobie radę na emigracji dla mnie to nieodpowiedzialne obarczać 20 letnia córke wychowaniem i doglądaniem młodszej latorosli
Poprostu nie i koniec .
Nie marnuj najlepszych lat na uzeranie się z gowniara. Masz jeszcze czas na bycie matka[/QUOTE]Popieram

Taki wyjazd to często szansa na lepsze życie, poznanie świetnie języka obcego, na lepszy start.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:01   #108
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Popieram

Taki wyjazd to często szansa na lepsze życie, poznanie świetnie języka obcego, na lepszy start.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla niej nie taki obcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
To ja sie wypowiem z perspektywy czasu.
Bylam dokladnie w sytuacji Twojej siostry.
Mama pracowała we Wloszech, mialam 14 lat i zaczely sie rozmowy o wyjezdzie moim i taty.
I ja nie chcialam i ze wzgledu na mnie tata wyjechal dopiero jak byłam na studiach, a on juz na emeryturze. Bylam rozzalona, balam sie strasznie (i ona na pewno tez sie boi! I w taki sposob to okazuje, a wy robicie z niej niewdziecznice, ktora chciala zyc bez kontroli rodzicow).

I wiecie co? Mimo ze calkiem dobrze sobie ulozylam zycie w Polsce - żałuję. Z perspektywy czasu wiem, ze poradzilabym sobie, przyzwyczaiła sie i miala nieco wieksze mozliwosci.
Ale z drugiej strony - Wlochy aktualnie juz nie zachecaja az tak. Rownie dobrze moze okazac sie lepszym wyjściem skonczenie przez nią szkoly i powrót do PL. Ale to juz gdybanie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli przez swoje lęki spowodowałas że rodzice przez kilka lat byli w związku na odległość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:03   #109
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Moi rodzice zyli na odleglosc juz wczesniej, mama wyjechala najpierw, potem byl pomysl żebyśmy my tam dojechali.

No i tak, ze względu na mnie tata zostal w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-08, 08:04   #110
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Moi rodzice zyli na odleglosc juz wczesniej, mama wyjechala najpierw, potem byl pomysl żebyśmy my tam dojechali.

No i tak, ze względu na mnie tata zostal w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to naprawdę smutne że przez tyle lat żyli na odległość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:06   #111
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Jaki to ma zwiazek z tym co napisalam? Nie przedstawilam Ci sytuacji po to, zebys próbowała we mnie wywołać wyrzuty sumienia tylko po to, bys spojrzala na siostrę inaczej niz na rozkapryszone dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:08   #112
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Jaki to ma zwiazek z tym co napisalam? Nie przedstawilam Ci sytuacji po to, zebys próbowała we mnie wywołać wyrzuty sumienia tylko po to, bys spojrzala na siostrę inaczej niz na rozkapryszone dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moich oczach i tak wyszłaś na rozkapryszone dziecko które woli by rodzice żyli przez dobrych kilka lat oddzielnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:10   #113
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Rodzice sami zadecydowali o tym, ze mama wyjechała za granicę do pracy. Myslisz ze dziecku w tym wieku (11-12 lat) jest latwo?
Wez skoncz, bo prezentujesz empatię na niskim poziomie. Nie masz podstaw by mnie oceniac - ale jesli nie rozumiesz, ze mozna sie bac takich zmian, a takie było clue mojego postu, to juz nie zrozumiesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:12   #114
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Rodzice sami zadecydowali o tym, ze mama wyjechała za granicę do pracy. Myslisz ze dziecku w tym wieku (11-12 lat) jest latwo?
Wez skoncz, bo prezentujesz empatię na niskim poziomie. Nie masz podstaw by mnie oceniac - ale jesli nie rozumiesz, ze mozna sie bac takich zmian, a takie było clue mojego postu, to juz nie zrozumiesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widzisz, ja bym wolała zmiany niż nie mieć kompletnej rodziny obok. Puenta historii jest taka że żałujesz. Więc...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:15   #115
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Ale ja nie mowie ze masz zostac z siostrą tylko spróbować ją zrozumieć. I wesprzec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:19   #116
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ale ja nie mowie ze masz zostac z siostrą tylko spróbować ją zrozumieć. I wesprzec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale my już wiemy o co chodzi. Chodzi o to żeby nie mieć rodziców nad sobą. Przyznała się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 08:24   #117
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
~elsene: dlaczego siostra i rodzice nie mają wesprzeć tej nastolatki i jak najbardziej ułatwić jej przeprowadzkę?
np. Czy ta nastolatka ma jakieś wsparcie by utrzymać dobre relacje ze starymi przyjaciółmi? (czy też: masz skype, a o odwiedzinach zapomnij...). Mam wrażenie że nikt z nią nie rozmawia i stąd ten bunt.
Nie wiem czy czytałaś co pisałam wcześniej. Pisałam o tym, że moim zdaniem decyzja o przeprowadzce należy do rodziców, ale sposób załatwienia tego tematu z siostrą jest niewłaściwy. Ale nie mamy wpływu na zachowanie rodziców Autorki. Trudno oczekiwać wsparcia od osób, które uważają, że przesadza.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 12:09   #118
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 156
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Tak obrzydliwie.
Dobry rodzic to taki, który bierze pod uwagę potrzeby dziecka (nawet jeśli tzw. nóż na gardle).
Trzeba mieić naprawdę zerową empatię, żeby nastoletnią córkę wyrywać z dobrze jej znanego środowiska i przeniść w środowisko jej nieznane, gdzie nikogo nie zna (możliwe, ze nie zna ani języka ani kraju, do którego jedzie).
Trzeba mieć naprawdę olewczy stosunek do swoich obowiązków, by odpowiedzialność/ jej część spychać na drugie dziecko.
To rodzic powinien podjąć decyzję i za tę decyzję brać odpowiedzialność. Dla mnie niedopuszczalnym jest obciążanie dziecka, nawet takiego w wieku 21 lat decyzją takiego rzędu, a później konsekwencjami tej decyzji.
Zależy do jakiego kraju jadą.

Też bez przesady, ma tutaj przyjaciół i znajdzie nowych tam.

Z jej perspektywy ja wiem, że to tragedia. Ale z perspektywy dorosłej osoby żadna to tragedia, może być nawet szansą na dwujezycznośc, lepsza edukację niż w Polsce itd.

Za pół roku się tam urządzi i nawet nie będzie pamiętała.

A jak tu zostanie to i tak zaraz będzie zmieniać szkołę, chodzić z innymi znajomymi, potem studia, może w innym mieście i znowu inni znajomi.

Jakby te znajomości 14-letnie zostawaly z człowiekiem na zawsze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 12:12   #119
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zależy do jakiego kraju jadą.

Też bez przesady, ma tutaj przyjaciół i znajdzie nowych tam.

Z jej perspektywy ja wiem, że to tragedia. Ale z perspektywy dorosłej osoby żadna to tragedia, może być nawet szansą na dwujezycznośc, lepsza edukację niż w Polsce itd.

Za pół roku się tam urządzi i nawet nie będzie pamiętała.

A jak tu zostanie to i tak zaraz będzie zmieniać szkołę, chodzić z innymi znajomymi, potem studia, może w innym mieście i znowu inni znajomi.

Jakby te znajomości 14-letnie zostawaly z człowiekiem na zawsze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pisałam już do jakiego kraju do Włoch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 12:14   #120
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 156
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
Czy to jest wymówka? Beznadziejna.
Żaden normalny rodzic nie robi kariery kosztem swojej rodziny, bez względu na okazję. (takie szanse mógł szukać 2-3 lata temu, lub może zaczekać 4 lata).

Jeżeli ma gdzieś potrzeby rodziny, a dla niego najważniejszy jest pieniądz... to niech potem nie ma pretensji do Twojej siostry za numery które im jeszcze odwali W większości przypadków tak to działa... Tym bardziej że po jej wyborze widać że nie ma najlepszych relacji z Twoimi rodzicami.

14-latka nie ma szans zaadoptować się szybko w nowej kulturze (tym bardziej jeżeli jest to czynione wbrew jej woli).
---

Naprawdę nie możesz spróbować porozmawiać z rodzicami na temat ich nieodpowiedzialnego zachowania?
To nie jest wymówka. To bardzo dobra decyzja ze strony rodziców.

I o ile nie wyjeżdżają do Arabii Saudyjskiej czy do jakiejś Ugandy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Raczej z chęci rozwoju, ojciec dostał propozycję pracy w szpitalu we Włoszech, o tym samym moja mama bo też pracuje w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A, to nie.

Biedna Twoją siostra jednak.

Ucieklabym z domu, jakby mi się kazali przeprowadzić do Włoch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-12 00:03:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.