przebijanie uszu małym dzieciom? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-23, 10:51   #91
paulinka5891
Raczkowanie
 
Avatar paulinka5891
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wlkp
Wiadomości: 302
GG do paulinka5891
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

<<Paula78>moja tesciowa uczyla w SP wf i dosyc mi naopowiadala o urywanych uszach i kolczykach wiszacych u dziewczynki z brudnymi paznokciami i tlustymi wlosami ,czy na tym polega dbanie o siebie? czy rodzice nie powinni najpierw nauczyc higieny a potem ozdabiac?>
<"po co dziecku kolczyki ?" i rodzicielski rozsądek.>

Po co małym dzieciom kolczyki? Moja odp. do ozdoby.
I nie widzę w tym nic złego.
Czy rodzice robią to z egoizmu? Hmmm…. Nie powiedziałabym. Nie mam dzieci, ale mam młodsze rodzeństwo w domu w tym obecnie 6 letnią dziewczynkę. Miała przekute uszy, mając mniej więcej 3 latka. Nie zauważyłam aby miała z tym problemy-była nie zadowolona itp. A tym bardziej aby przez to nie dbała o higienę!
Paula78- nie zauważyłam jakoś aby dziewczynki z przekutymi uszami miały problemy z brakiem wiedzy na temat higieny=chodziły brudne itp. Wież mi są uświadomione, że trzeba się myć.
Moja mama przekuwała swojemu dziecku uszy, gdy miała ponad 40 lat i sory ale nie nazwała bym jej osobą nie rozsądną tylko dlatego, ze przekuła dziecku uszy. I trudno pomyśleć aby robiła to na pokaz i dla jakiś widzimisi.
__________________
Catch me If jou can... ...

---------------------------------------------------
21 czerwiec 2014 r., godz: 15:00!!

Nasz dzień!!!
paulinka5891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 10:58   #92
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez awia
Bardzo sie zbulwersowalam, jak na forum gazety jakis "rodzic" pyta gdzie przebic 9 miesiecznej córce uszy.
argument za - bo ładnie wyladaja u malego dziecka niebieskie oczy i niebieski kolczyki.

Zbulwersowalo mnie to o tyle, ze z racji jak mialam lat kilka, rodzice zaprowadzili mnie do przekuwania uszu, oczywiscie bolalo, oczywiscxie uszy mi opuchly, a bylo tylko gorzej bo okazalo sie ze jestem uczulona na srebro.
od ponad 10 lat mi dziurki zarastaja, ale wiadomo jak to wyglada. slimaczy sie, nigdy nie zarosnie tak naprawde.

Oczywiscie wyzwalam rodzica, bo moim zdaniem narazanie tak malego dziecka na niepotrzebny ból i mozliwe powiklania to czysta głupota.
Dziecko moze za 5-6 lat samo podjac decyzje ze chce kolczyki, chcoc i tak nie bedzie sobie do konca zdawac sprawy.
Poza tym nawet psom nie obcina sie juz ani uszu ani ogonów, by nie zadawac niepotrzebnego cierpienia.

Ciekawa jestem jakie jest wasze stanowisko do przekuwania niespelna rocznemu dziecku uszu.
a ja uważam, ze rodzica maja do tego prawo. nawet gdybym miala 10 czy 15 lat i powiedziala ze chcialabym kolczyki w uszach (a rodzice byliby od zawsze na nie) to i tak by sie nie zgodzili. podobnie jakby bylo źli gdybym zrobila to bez ich wiedzy.
Przekłute uszy miałam w wieku ok 1 roku. I wcale nie mam za złe mamie, ze tak zrobila. Fakt, teraz kolczyków nie mogę nosić ale gdybym tylko mogła to nosilabym mam dziurki, ktore regularnie "czyszcze" i w niczym mi nie przeszkadzają:P
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:05   #93
Lax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 22
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez marcelina73
PO CO?
Po co kilkumiesięcznemu lub kilkuletniemu dziecku kolczyki?
Kilkumiesięcznemu - to nie wiem, ale kilkulatka - choć zmienna bardzo - umie już zdecydować, co jej się podoba, a co nie.
Mała ''modnisia'' może mieć je chcieć dla urody (przykład mojej młodszej siostry) - niekoniecznie musi to swiadczyć o kompleksie rodzica.
Za nierozsądne natomiast uważam przekłuwanie uszu u dziecka - które ledwie chodzi, siedzi - itd.
Że się nic najczęsciej nie dzieje..?
No nie szkodzi
.
Lax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:10   #94
helena88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 31
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?


Edytowane przez helena88
Czas edycji: 2010-01-05 o 12:19
helena88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:19   #95
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

W życiu nie przebiłabym uszu dziecku. Zagoi się czy nie, to jest forma okaleczania (przyjęta kulturowo, ale jednak).

Ja będąc głupim dzieckiem w wieku 10 czy 11 lat zażądałam kolczyków i je dostałam (bolało, ale w końcu coś mi zwisało z ucha).

Potem jednak doszłam do wniosku (przy którym nadal obstaję), że robienie sobie dziur w ciele jest obrzydliwe. Niestety sama te dziury mam, i chociaż juz nieaktywne, to widoczne.

Nie mogę się niestety pochwalić pięknym, gładkim płatkiem ucha.

Może to drobiazg, ale nawet drobne decyzje powinny byc podejmowane swiadomie.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:24   #96
ewca
Zadomowienie
 
Avatar ewca
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 461
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

A ja sie wykaże egoizmem w drugą stronę Nienawidzę kolczyków u dzieci, strasznie mi się to nie podoba ze względów iscie estetycznych ( ale i bezpieczenstwa oczywiscie). Dziewczynki z kolczykami to dla mnie takie małe-stare, a poza tym kojarzą mi się z cygańskimi dziećmi Dla mnie dziecko to dziecko, jest słodkie samo w sobie, a najbardziej bez dodatków, tak jak je Pan Bóg stworzył, że tak się wyraże Ale to chyba kwestia gustu no i poglądów rodzica.
__________________
wymiana
ewca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:28   #97
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez nebraska
Ja będąc głupim dzieckiem w wieku 10 czy 11 lat zażądałam kolczyków i je dostałam
Może to drobiazg, ale nawet drobne decyzje powinny byc podejmowane swiadomie.
I co? Myślisz, ze takie 10- czy 11-letnie dziecko w pełni swiadomie podejmuje takie decyzje licząc sie z konsekwencjami? Skad masz pewnosc, ze ci sie znudzą (lub nie), ze sie uczulisz (lub nie)?? Nie masz!

Poza tym powiedzcie w takim razie jakie sa powody noszenia kolczyków??
Na pewno JEDEN "bo ładnie wygląda". a jakieś inne??
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 11:28   #98
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez paulinka5891
Po co małym dzieciom kolczyki? Moja odp. do ozdoby.
I nie widzę w tym nic złego.
Czy rodzice robią to z egoizmu? Hmmm…. Nie powiedziałabym. Nie mam dzieci, ale mam młodsze rodzeństwo w domu w tym obecnie 6 letnią dziewczynkę. Miała przekute uszy, mając mniej więcej 3 latka. Nie zauważyłam aby miała z tym problemy-była nie zadowolona itp. A tym bardziej aby przez to nie dbała o higienę!
Paula78- nie zauważyłam jakoś aby dziewczynki z przekutymi uszami miały problemy z brakiem wiedzy na temat higieny=chodziły brudne itp. Wież mi są uświadomione, że trzeba się myć.
Moja mama przekuwała swojemu dziecku uszy, gdy miała ponad 40 lat i sory ale nie nazwała bym jej osobą nie rozsądną tylko dlatego, ze przekuła dziecku uszy. I trudno pomyśleć aby robiła to na pokaz i dla jakiś widzimisi.
do mnie argument aby ozdabiac dziecko 3 letnie nie przemawia .ozdabiac to mozna choinke a nie dziecko.



a dlaczego zrobila to twoja mama?
bo dziecku sie podobalo a ona chcial to zrobic bo corka bedzie ladnei wygladala i sprawa sie zamyka -widzimisie ,z kolczykiem na plazy w pepku tez bedzie slodko wygladalo.


Dla mnie przekuwanie uszu dziecimo ponizej 7-8 r.ż to glupota.

chyba jednak dziewczyny okaleczone wczesnie nie zmienia zdania bo glupio przyznac ze mogli ta decyzja zostawic egoistyczni rodzice dla nich samych.
dla mnie EOT.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:37   #99
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Jestem zniesmaczona i uważam, że male dzieci z kolczykami wygladaja brzydko i te kolczyki mówią o jego rodzicach "jesteśmy idiotami".
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:38   #100
Lax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 22
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Zaskoczyło mnie - że temat się zrobił chyba troszku kontrowersyjny .

Okaleczenie - bo kolczyki w uszach..?
(No ale to) dla mnie - przesada.

Cytat:
Napisane przez lir391
Jestem zniesmaczona i uważam, że male dzieci z kolczykami wygladaja brzydko i te kolczyki mówią o jego rodzicach "jesteśmy idiotami".
Dla Ciebie są oni idiotami.
Dla mnie matka, która przekłuje 8 czy 10-latce uszy - nie jest tym samym idiotką, i niekoniecznie leczy tym swoje kompleksy.
Lax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:38   #101
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez karolca
I co? Myślisz, ze takie 10- czy 11-letnie dziecko w pełni swiadomie podejmuje takie decyzje licząc sie z konsekwencjami? Skad masz pewnosc, ze ci sie znudzą (lub nie), ze sie uczulisz (lub nie)?? Nie masz!

Poza tym powiedzcie w takim razie jakie sa powody noszenia kolczyków??
Na pewno JEDEN "bo ładnie wygląda". a jakieś inne??

No przecież napisałam, że to było głupie i że teraz żałuję!! Przeczytałaś cały mój post??
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 11:40   #102
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

mi mama przeklula uszy jak mialam 3 lata i nie mam jej tego za zle. dziurki w uszach sie przydaja, choc sama kolczykow juz teraz nie nosze. jednak nie mam za zle, ze mama podjela za mnie decyzje o przekluciu, bo dla mnie to zadna decyzja - nie chce kolczykow to nie nosze, a dziurki zawsze moga sie przydac

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2006-06-23 o 15:30
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:42   #103
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Nie mam dziecka,ale kiedy będe miała na pewno nie przebiję mu uszu jak będzie malutkie, i raczej do 10-12 roku zycia tez nie.Nie widzę argumentu "za". Jesli kilkulatka chce "bo to ladne" ,to można jej z powodzeniem przykleić "kolczyki" (są takie,kolorowe cyrkonie na jeden raz ).
Ja miałam przebite uszy pierwszy raz przed komunią ,kolczyki nosiłam może z miesiąc i wyjęłam bo zahaczały mi o włosy,ubranie przy rozbieraniu i w ogóle było lato,wolałam się bawić na podwórku i miec spokojną głowę,a nie uważać na kolczyki.
Drugi raz przebijałam w wieku 15 lat.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:42   #104
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Też mialam 3 lata jak przebito mi uszy i bardzo się z tego ciesze
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:49   #105
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez nebraska
W życiu nie przebiłabym uszu dziecku. Zagoi się czy nie, to jest forma okaleczania (przyjęta kulturowo, ale jednak).
Dokładnie.


Cytat:
Potem jednak doszłam do wniosku (przy którym nadal obstaję), że robienie sobie dziur w ciele jest obrzydliwe. Niestety sama te dziury mam, i chociaż juz nieaktywne, to widoczne.

Nie mogę się niestety pochwalić pięknym, gładkim płatkiem ucha.

Może to drobiazg, ale nawet drobne decyzje powinny byc podejmowane swiadomie.
O to chodzi, dzięki nebrasko, że to napisałaś Dla niektórych z Was mała dziurka w uchu to nie problem, a dla innych oznacza trwałe uszkodzenie i skazę.
Robić sobie dziury w ciele można na własne życzenie. Jeśli ktoś robi to drugiej osobie dla własnego widzimisię i nazywa to ułatwieniem dziecku życia- jego problem. Co z tego, że jest to akceptowane kulturowo?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:09   #106
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez nebraska
No przecież napisałam, że to było głupie i że teraz żałuję!! Przeczytałaś cały mój post??
ale przyznasz, ze to nie ja pisałam o "swiadomym podejmowaniu decyzji". tak więc przebijamy sobie uszy w wieku conajmiej "swiadomym" :P

Jak moje dziecko kiedyś powie, ze chce miec kolczyki - będzie je nosiło. ale jak bedzie narzekało mi, ze już nie chce, ze dziurki brzydko wyglądają, ze to "okaleczenie" to wtedy powiem, ze sama chciała.
Ja do kolczyków nic nie mam. Wiem, ze kolczyki nosiłam aż 15 lat. Miała roczną przerwę i po roku znowu nosilam ze 2 lata ale musiałam wyjmowac na noc (wrazliwa sie zrobiłam ). Nie pamiętam z jakiego powodu je wyjęłam... wiem, ze później dostałam nowe kolczyki, ale nie byly srebrne lecz posrebrzane. ponosilam kilka dni i wyjelam, bo uszy sie nie goiły. Teraz nie moge nosić zadnych niestety a bardzo bym chciała...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:13   #107
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

jestem przeciwna przekłuwaniu uszu dzieciom, szczególnie tak małym. ja mam 15 lat i nie mam kolczyków i prawdopodobnie nigdy nie bedę miała. po prostu mi się to nie podoba; za bardzo kocham swoje ciało, żeby je kaleczyć. ciesze sie ze mama nie przekłuła mi uszu jak byłam mała. ciekawe po co kolczyki dziecku? jeśli będzie starsze to samo zadecyduje o kolczykach. u takiego malucha może być to nawet niebezpieczne. po pierwsze długo się goi, a po drugie wiadomo jak to w zabawie-ktos kogos pociągnie za tego kolczyka i ucho rozerwane. argument "bo koleżanki mają" pozostawie bez komentarza
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:16   #108
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez nebraska
Niestety sama te dziury mam, i chociaż juz nieaktywne, to widoczne.

oj strasznie mi się spodobało słowo "nieaktywne"

swoją drogą ale się dyskusja zrobila, hihi.

Ja tam nie przebije potencjalnej córci uszek, dopóki nie będzie to jej "świadoma" decyzja. Co to w ogóle za pomysł ?? To będzie przecież jej ciałko i sama zdecyduje czy będzie chciała dziury w uszach czy nie.


Luba bardzo mi sie podoba to co napisałaś. Postąpiłabym tak samo. I choć kolczyki nie są w sumie aż tak istotne to decyzję o przebiciu uszu można potraktowac jako lekcję podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji tych decyzji.

Aaa przypomniało mi się że jak byłam mala też praktykowałyśmy "naklejki kolczyki"

A mam jeszcze pytanie do "matek przekłuwających małym dzieciom" - czy zmieniacie te kolczyki pod kolor stroju czy okazję?? Czy zawisły w dziecięcych uszach jedne i powiszą az pociecha sama zdecyduje je wymienić??
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:23   #109
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka
do "matek przekłuwających małym dzieciom" - czy zmieniacie te kolczyki pod kolor stroju czy okazję?? Czy zawisły w dziecięcych uszach jedne i powiszą az pociecha sama zdecyduje je wymienić??
20 lat temu nie było wyboru w kolczykach i nosilam srebrne kółeczka, które pasowały do wszystkiego. i w takich czułam się później najlepiej. Jednak w wieku 12 lat sama zaczełam sobie wybierac kolczyki i nosic takie, jakie mi się podobają. stroj i okazja nie miały zadnego znaczenia. Wg mnie to bez sensu zmieniac dziecku kolczyki w zaleznosci od stroju czy okazji bo bardzo czesto takowa zmiana musialaby następować :P
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 12:27   #110
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka
A mam jeszcze pytanie do "matek przekłuwających małym dzieciom" - czy zmieniacie te kolczyki pod kolor stroju czy okazję?? Czy zawisły w dziecięcych uszach jedne i powiszą az pociecha sama zdecyduje je wymienić??
nie ,ja osobiscie dowieszalam kolejny ciezarek zeby miala dziurki wielkosci glowy

bardzo dlugo nosila te od kosmetyczki , pierwsza zmiama nastapila po komunii na zlote ktore dostala od chrzesnej ( male koleczka) teraz sobie nosi jakie jej sie podobaja, a ma cala kolekcje ktora sobie kupuje za swoje kieszonkowe
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:30   #111
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Ja tylko nie rozumiem tego "skoro dziecko chce, to ok, jak bedzie żałowało, to powiem "sama chciałaś", któraś wizażanka coś podobnego napisała A od kiedy dzieci potrafią same podejmować decyzję? Ja wiem, że to kwestia wychowania i każdy rodzic wychowuje swoje dzieci po swojemu i można dac też dziecku więcej swobody i pozwolić mu od początku samemu decydowac o sobie, ale dla mnie 5-cio, 6-cio latka to za mała dziewczynka, żeby mogła zdecydować o tym, jak chce wyglądać, zwłaszcza, że dzieciaki mają sto pomysłów na sekundę i jak dla mnie to rodzic powinien podejmować za dzieci pewne decyzje, bo kolczyki to nie to samo, co założenie żółtej lub różowej sukienki Chociaż z drugiej strony... a obrzezanie? To też kaleczenie, a rodzice bez zgody dziecka uszkadzają mu ciało trwale... Kwestia świadomości i gustu...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:40   #112
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

ok. powiedzmy, ze dziewczynka ma juz ok 15 lat i jest swiadoma z czym wiążą się kolczyki. Nie ulega takze "modzie" typu "bo kolezanka ma". Ale co, jak rodzice się zgodzą na dwie male dziurki a za 5 czy 10 lat "dziewczynie sie odmieni"? Pretensje bedą do rodziców "bo się zgodzili" a nie do siebie "bo chciałam".

a co, jak nastolatki robią sobie kolczyk w pepku (niewazne czy maja zgode rodziców czy nie) a po jakims czasie płaczą, że mają brzydką bliznę?
Uszy są w porządku, bo zrosty nie rzucają się w oczy mimo iż uszy cały czas pokazujemy. Z tego co zauwazylam nikt nawet nie zwraca na to uwagi.
Ale miec brzydką blizne na pępuszku?? To jest dopiero kalectwo!
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:44   #113
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez karolca
ok. powiedzmy, ze dziewczynka ma juz ok 15 lat i jest swiadoma z czym wiążą się kolczyki. Nie ulega takze "modzie" typu "bo kolezanka ma". Ale co, jak rodzice się zgodzą na dwie male dziurki a za 5 czy 10 lat "dziewczynie sie odmieni"? Pretensje bedą do rodziców "bo się zgodzili" a nie do siebie "bo chciałam".

a co, jak nastolatki robią sobie kolczyk w pepku (niewazne czy maja zgode rodziców czy nie) a po jakims czasie płaczą, że mają brzydką bliznę?
Uszy są w porządku, bo zrosty nie rzucają się w oczy mimo iż uszy cały czas pokazujemy. Z tego co zauwazylam nikt nawet nie zwraca na to uwagi.
Ale miec brzydką blizne na pępuszku?? To jest dopiero kalectwo!
Jest różnica między świadomością 15-to, a 5-cio latki Chyba 15-to latka jest jednak bardziej świadoma konsekwencji
Co do blizn w pępku, to ja przebiłam go sobie juz jako pełnoletnia osoba, po ciąży zrobił mi się straszny, wygląda obrzydliwie, ale przynajmniej mogę mieć pretensje tylko do siebie, a nie do rodziców. Chciałam tego i mam za swoje, gorzej byłoby, gdyby to rodzice mi przekłuli
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:48   #114
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Impersono, własnie pisałam poprzednio o tym podejmowaniu przez dziecko decyzji. Moim zdaniem dziecko 5, 6cio letnie moze jak najbardziej podejmować decyzje, ale nie polega to na tym, ze zostawimy dziecko samo sobie i niech podejmuje. Trzeba z nim rozmawiac, wyjasniac mu, ze decyzja niesie ze soba takie bądz inne konsekwencje. Taka decyzja o np przekuwaniu uszu nie moż ebyc decyzja pod wpływem chwili, dziecko musi miec czas do namysłu i musi mieć kogo się poradzic.
Trzeba od małego uzmysłowic dziecku, ze podejmując decyzję musi się liczyc z konsekwencjami, ale trzeba mu też wytłumaczyć jakie to moga byc konsekwencje, bo dziecko samo z siebie tego nie wie.
Moje dzieci podejmują decyzje o tym jak sie ubierac, jakie nosic fryzury czy miec kolczyki. W wielu sprawach ich dotyczacych podejmują decyzję, ale w sprawach powaznych biora pod uwage nasze zdanie i duzo o tym rozmawiamy. Tak naprawde nie zdarzyło sie jeszcze, żeby decyzja którą podjeli nam się całkowicie nie podobała.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:55   #115
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Luba ale ja jestem za takim podejmowaniem decyzji przez dzieci, o którym piszesz, ale zupełnie nie zgadzam się z czyms takim, że 5-cio latka sama wymyśli sobie kolczyki, mama jej przebije, a dziecko potem będzie żałowało i usłyszy"sama chciałaś"... to, że dziecko czegoś chce, nie oznacza, że trzeba mu to dać, nie wszystkie dzieci podejmują mądre decyzje, ja bym powiedziała, że większość jednak odwrotnie
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:57   #116
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

jednak nie EOT

Odpowiem jako mama 6 latki ktora chce kolczyki w sposob nastepujacy :mowi o tym sredni 2 razy w miesiacu przy okazji ogladanai moich zbiorów ,gdy kolezanka ma nowe kolczyki i gdy ja zachwycam sie jakimis-tak wlasnie wyglada swiadomosc i marzenie o kolczykach mojej corki .

gdybym spelniala kazda jej zachcianke to mialabym w domu zoo ,kilkanascie sklepow z kucykami ,motylarnie i hurtownie batonów

moje dziecko teraz moze co najwyzej zadecydowac o tym jak sie ubierze i czy chce miec kitke czy dwie.
co do zarzutu karolca -jesli15 latka idzie i robi kolczyk w pepku bez zgody rodziców to pretensje rodzice moga miec do tego kto to wykonał i on powinnien odmowic lub zażadac podpisanej zgody rodziców -ale to jest nie do wykonania bo zarobi kazdy chce.

jesli 15 latak robi kolczyk w pepku i ma blizne czy cokolwiek jejs ie z tym dzieje ,moze miec tylko pretensje do siebie a ja jako rodzic takiego dziecka nie mialabym sobie nic do zarzucenia a dziecko dostaloby dodatkowa kare.

i blagam nie pisz 'pepuszek" bo mamy wiecej niz 3 lata.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:58   #117
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

chcialam zacytowac wizazanke, bluebell, ktora zamiescila post w rownoleglej dyskusji na tamtym forum. napisala, ze to jest tez z wizazu, wiec chyba nie powinno byc problemow z prawami autorskimi:
Cytat:
Napisane przez bluebell
to jest skopiowana z forum "wizaz" odpwiedz kosmetyczki, Skopiuję tu swoją
wypowiedź (z drobnymi poprawkami), którą napisałam kilka miesięcy temu na innym
forum na podobny temat.

Jestem kosmetyczką. Nie ustalam konkretnej granicy wieku dzieci, którym
przekłuwam uszy. Po prostu nie przekłuwam uszu dzieciom z którymi nie mogę się
porozumieć, które nie rozumieją tego, że będą miały przekłute uszy, które nie
rozumieją, że w pierwszych dniach nie mogą dotykać uszu brudnymi rękoma itd.

Uważam, że kosmetyczki (!!!), które przekłuwają uszy dzieciom tego nieświadomym
są nieodpowiedzialne. Doświadczona i świadoma zagrożeń kosmetyczka po prostu
odmówi wykonania tego zabiegu.
Co np. grozi niemowlakowi z kolczykami w uszach? Zaczepienie o coś i rozerwanie
ucha jest jednym z najlżejszych zagrożeń. Taki dzieciak może nieświadomie bawić
się kolczykiem, czy też kolczyk może sam wypaść i dzieciaczek może go sobie
włożyć do noska, uszka czy buzi.
To jest czarny scenariusz, ja jednak wolałabym oszczędzić dziecku takiego
zagrożenia.

Nowoczesne pistolety przekłuwają uszy w ułamku sekundy (producent reklamuje, że
w 0,1 sekundy), a ucho jest słabo unerwione. Jednak każdy z nas ma trochę inny
próg odczuwania bólu i nie można stwierdzić, czy dziecka to boli czy nie.
Niektóre dzieci mówią mi że bolało, inne, że nie. Niemowlak nic powiedzieć nie
może. I nie porównywałabym tego do szczepionek. Bólu szczepienia nie można
dziecku oszczędzić, natomiast ten na pewno.

Poza tym sam zabieg przekłucia uszu może być dla dziecka bardzo stersujący,
kojarzyć się ze szczepieniem, szpitalem. Przecież zabieg ten należy wykonywać w
jednorazowych rękawiczkach, a same uszy należy zdezynfekować. Trochę podobne do
zastrzyku. Dziecko może być wystraszone.

A! I samo gojenie się świeżo zrobionej dziurki boli (jest to w końcu mała ranka).

Jeżeli chodzi o blizny czy dziurki po kolczykach (jeżeli w przyszłości dziecko
już jako dorosła osoba nie będzie chciała nosić kolczyków) jest to sprawa bardzo
indywidualna. Niektórym osobom dziurki zarastają bez śladu, innym zostają
blizny, a jeszcze innym dziurki nigdy nie zarosną - zostaną na całe życie.

Często zdarza mi się, że przychodzą rodzice z dzieckiem (nawet nie tylko
niemowlakiem, ale i starszym) do przekłucia uszu (albo w ogóle cała rodzinka,
babcia, ciocie) i wszyscy chcą kolczyków, tylko sama zainteresowana nie bardzo.
I ta biedna dziewczynka płacze, że nie chce, a rodzinka raz błaga, raz straszy,
raz Mc'Donalda obiecuje... Dzieciak widzi, że to jakaś afera się szykuje, jest
przestraszone i płacze.

Kiedy dziecko samo zechce mieć przekłute uszy to wtedy nie ma problemów, wybiera
sobie kolczyki, ja objaśniam co będę robić, pokazuję pistolet (tego też się
można przestraszyć), dziewczynka dostaje lusterko do ręki i nie ma żadnych
problemów.



Almo, ja bym nie przekłuła uszu Twojej córeczce. Decyzja należy do Ciebie. Na
pewno znajdziesz kosmetyczkę, która się tego podejmie. Moi znajomi przekłuli
uszy swojej 3 miesięcznej córce. Zabieg wyglądał tak, że tata unieruchomił
główkę, mama resztę ciała, a kosmetyczka przekłuwała uszy wrzeszczącemu dzieciakowi.
Ja bałabym się przede wszystkim o to, że dziecko wyjmie sobie kolczyk i połkie
lub wpakuje w ucho czy nos. I swojej córce jeszcze długo uszu nie przekłuję.
Sama mi powie, że chce - proszę bardzo.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 13:02   #118
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

uswiadomiona 5- czy 10-latka o późniejszej konsekwencji swojej zachcianki jest tak samo mądra jak ta 15- czy 20-latka. Może dziecko słabiej pojmuje, ale tłumacząc i pokazując co i jak wygląda na pewno przyjmuje do swiadomości. Więc nie widze tutaj problemu. A co kolczyka w pępku - wiedząc, ze to wygląda brzydko (kolczyk w pępku w ogóle mnie odrzuca) nigdy nie zgodzilabym sie na niego.

dyskusja o kolczykach kojarzy mi sie troche z tatuazem - decycją poniekąd podobną bo na całe życie (chociaz przy tatuazu placąc troche grosza mozna go usunąć). Wszystko może się znudzić...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 13:05   #119
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Dla podkręcenia wątku wspomnę jeszcze o ocenianym przeze mnie jednakowo z kolczykowaniem obwieszaniu dziecka złotem na rękach, szyi i nodze ( ) - u mnie co raz powszechniejszym.
__________________
Córeczka wizażanki potrzebuje Twojej pomocy !!!
POMÓŻ KAROLINCE !!!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 13:13   #120
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przebijanie uszu małym dzieciom?

Cytat:
Napisane przez Impersona
Luba ale ja jestem za takim podejmowaniem decyzji przez dzieci, o którym piszesz, ale zupełnie nie zgadzam się z czyms takim, że 5-cio latka sama wymyśli sobie kolczyki, mama jej przebije, a dziecko potem będzie żałowało i usłyszy"sama chciałaś"... to, że dziecko czegoś chce, nie oznacza, że trzeba mu to dać, nie wszystkie dzieci podejmują mądre decyzje, ja bym powiedziała, że większość jednak odwrotnie
Alez ja nigdzie nie napisałam, ze jak dziecko czegos chce to trzeba mu to dać. Ja pisze o tym, ze trzeba z dzieckiem rozmawiać. Nie chcesz przebic córce uszu, to wytłumacz jej dlaczego nie chcesz tego zrobić. Moja córa po tygodniu walkowania tematu "kolczyki" sama doszła do wniosku, ze ich nie chce. Wytłumaczyłam jej, ze kolczyki jej się podobaja i pewnie bedzie ładnie wygladała. Ale powiedziałam jej tez, że bedzie miała kłopot po przebiciu uszu, ze rana boli, nie wiadomo czy sie dobrze zagoi. Przedstawiłam jej wszystkie za i przeciw jakie przyszły mi do głowy. Podjęła decyzje i nie wracamy juz do tego tematu. Trzeba spokojnie usiaść z dzieckiem i pogadać, a w koncu jesli nie chcesz zeby cos zrobiło, to możesz mu przedstawić takie argumenty, żeby mu cos obrzydzić To był żart, od razu chce to zaznaczyć. Ale już nie jest żartem to, ze jesli w twoim mniemaniu dziecko podejmuje całkowicie złą decyzje to powołując sie na swój autorytet rodzica mozesz mu czegos zabronić. Ja nie wykluczam takiej mozliwości. Ale próbuje także dac swoim dzieciom szanse na naukę podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji tych decyzji.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 14:02:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.