Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-19, 12:36   #91
pandepilator
Raczkowanie
 
Avatar pandepilator
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 251
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

znajomy chwalił studia tego typu, które prowadzą na UW. mieli zajęcia z siemiątkowskim. ciekawe gdzie teraz będzie je prowadził. w prokuraturze, w sądzie, czy w więzieniu. hehehe
pandepilator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 16:47   #92
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Mi się wydaje, że już lepiej te 6 esięcy popracować nad sobą w szkółce nawet jeśli jest się Prawnikiem. Wkońcu po szkole "od razu" trzeba zastosować swoje umiejętności w praktyce i tutaj jest zderzenie z rzeczywistością;o) Ale dobrze wiedzieć ANGEL - że jest w ogóle taka możliwość)
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:29   #93
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

hej, ja zblizam sie wlasnie do sesji, jestem na I roku bezpieczenstwa wewnetrznego i to chyba byl moj zyciowy wybor... Lepiej trafic nie mogłam Oczywiście duże zasługi są też po stronie grupy, którą uwielbiam Sam kierunek jest dla osób lubiących się trochę pouczyć.. Jest to wprowadzenie do terminologii i teorii jaką wykłada się w szkółce policyjnej, niektóre Uczelnie mają podpisane umowy z pobliskimi szkółkami o przyspieszenie szkółki dla absolwentów tego kierunku, poza tym nie jest powiedziane, że po nim trzeba koniecznie iść do policji, bowiem są również na tym kierunku przedmioty jak administracja, zarządzanie ryzykiem, organizacja i zarządzanie, ochrona osób, mienia, obiektów i obszarów, czy polityka bezpieczeństwa. Spokojnie można próbować dostać się do Straży Granicznej, Pożarnej, ale też do zarządzania kryzysowego czy najzwyklejszego w świecie urzędu miasta (już zależy od praktyk i tego co chcesz robić..) U mnie OOMOIO jest tak rozwinięta, że możemy napisać po ukończeniu pismo o przydzielenie licencji II stopnia bez podchodzenia do szkolenia )Poza tym wykładowcy w wiekszości są bardzo fajni (tu ukłon dla dr Janika, p. Krynojewskiego czy prof. Widły za kryminalistykę ) Ogólnie polecam tym, których chociaż trochę interesuje bezpieczenstwo panstwa, sluzby panstwowe itp. natomiast odradzam tym, którzy myślą, że jest to kierunek jak socjologia, czy filologia gdzie moze isc kazdy bo uwaza go za 'latwy'. Niestety prawo karne, kryminalistyka, czy polityka bezp. moze wydawać się łatwa, w praktyce bardzo duzo zależy od zaangażowania samego studenta
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:14   #94
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Kattia87 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że już lepiej te 6 esięcy popracować nad sobą w szkółce nawet jeśli jest się Prawnikiem. Wkońcu po szkole "od razu" trzeba zastosować swoje umiejętności w praktyce i tutaj jest zderzenie z rzeczywistością;o) Ale dobrze wiedzieć ANGEL - że jest w ogóle taka możliwość)
Ja też tak uważam. Myślę, że praca w policji wymaga dobrego przygotowania i wolałabym przejść "normalnie" szkółke niż mieć ją skróconą. Jednak trzeba myśleć o tym że później wychodzisz na ulice i to ulica weryfikuje twoją wiedzę, podejście itp.
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 10:43   #95
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Ja też tak uważam. Myślę, że praca w policji wymaga dobrego przygotowania i wolałabym przejść "normalnie" szkółke niż mieć ją skróconą. Jednak trzeba myśleć o tym że później wychodzisz na ulice i to ulica weryfikuje twoją wiedzę, podejście itp.
Ale z tego testu zwolniona jesteś z części teoretycznej, a więc praktyka, zajęcia fizyczne Cię dalej obowiązują i sprowadza się to do jednego terminu i w ten sposób się skraca, ale wycisk pewnie wtedy mają nieziemski :P
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 05:52   #96
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Haha dokładnie jak pisze koleżanka powyżej. To nie zwalnia cię absolutnie z tego, że nieźle cię tam 'wyuczą'. Poza tym koledzy teraz są zakoszarowani w szkółkach i mówią, ż materiał do ogarnięcia w 6miesięcy jest po prostu straszny, gorzej niż 4 egzaminy w jeden dzien na studiach zaocznych ;P Bo na każde zajęcia musisz coś umieć. A po 3 latach studiów kierunku który nakierowany jest na bezpieczeństwo moim zdaniem jesteś 'dobrze przygotowana' ponieważ wykładowcy to w głównej mierze policjanci ze słuzb specjalnych, podkomisarze, oficerzy.. Przynajmniej u mnie tak jest. W każdym razie w dużej mierze korzysta się z wiedzy praktycznej, co bardziej pomaga niż czysta teoria. Oczywiście teorię podadzą Ci zgodnie z programem, ale później mówią od siebie jak to się ma w praktyce, przez co staje się to bardziej zyciowe niz suchy tekst na kartce
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 13:56   #97
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

a mam takie pytanie

bezpieczenstwo narodowe w warszawie studiuje duzo dziewczyn ? jak mniej wiecej wyglada podzial ??;p
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 15:12   #98
marchewkoweepole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Chyba trafiłam w dobry wątek. Chcę iść na Bezpieczeństwo Narodowe do Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Wiecie może, czy ciężko jest się tam dostać?
marchewkoweepole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 18:56   #99
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Niestety ciężko. Na cywilne jeszcze jako tako, ale na mundurowe bardzo ciężko

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Co do dziewczyn to nie można powiedzieć, że jest ich jakoś specjalnie mniej na kierunku, przynajmniej u mniej, ale jednak większość stanowią faceci ;P Jakieś 60% ;p Ale jestem na cywilnych, a na mundurowych to z pewnością facetów więcej ^^
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 05:36   #100
marchewkoweepole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

No właśnie chciałam na cywilne Dzięki.
marchewkoweepole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:24   #101
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

cywilne są gorsze jeśli chodzi o późniejsze możliwości, bo np. do uzyskania licencji ochrony I stopnia trzeba bedzie jeszcze przejść testy fizyczne, żeby uzyskać, a przy mundurowych wystarczy posłać pismo ;P No, ale ja jestem na cywilnych, powoli kończę sesję przyspieszoną z powodu Euro i jest okejka! Polecam każdemu, kto lubi choć trochę historię i kogo interesuje wgl polityka i pojęcie bezpieczeństwa czy kryminalistyka. Jak ktoś myśli, że na tym kierunku będzie mógł sobie przechodzić z roku na rok byle coś mieć, jakiś papier, to zdecydowanie nie są to studia dla niego - wykończyłby się
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 22:33   #102
eflinka18
Rozeznanie
 
Avatar eflinka18
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 520
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez kris90 Pokaż wiadomość
Witajcie

Mam 21 lat od 14 roku zycia marzyłem o pracy w CBŚ a przynajmniej byciu tajniakiem w wydziale śledzczym . Czesem wydaje mi się ze nie moge bez tego żyć.
W tym roku zdawałem mature i chce pujść na studia . Zawsze mówiłem o bezpieczeństwie wewnętrznym , bo myslałem że po takich studiach bede mógł pracować w CBŚ LUB CBA .
Jednak jak poczytałem sobie te fora i info w necie zaczynam mieć wątpliwości.
I nie wiem juz sam co wybrac ogolnie jestem po ukończeniu technikum ekonomicznego .Zawsze ęciły mnie pieniądze.
Czy po takich studiach i tylko po licencjacie mogę zrobić karire w CBŚ czy CBA .
Jesli ukończyłbym bezpieczeństwo to nie chciałbym siedzieć za biurkiem , chciałbym byc oficerem CBA czy policjantem w CBŚ , w każdym razie nie chce siedzieć za biurkiem a przy okazji duzo zarobić.
Co byscie proponowali.
Rzeczy które powoduja ze się wacham to fakt iz jestem bardzo szupły , nigdy nie chodziłem na siłownie i nie uprawiałem sztuk walki.

Myślałem kiedyś o wstapieniu do policji i nie iśc a studia ale nie chce skończyć jako krawęznik czy Pan policjant w drogówce.

Chciałbym zajmować się naprawdę przestepcami a nie dzikami które handlują ziołe pod szkołą lub pala fajki.
Jednak nie wiem czy praca w takich słuzbach idzie w parze z kasą, duzymi zarobkami.

Z drugiej strony zaawsze chciałem posiadać duzo kasy i z tąd szkoła ekonomiczna , planowałem tez zostać księgowym , zarabia dużo kasy i wybrać się na finanse i rachunkowość.


krótko mówiąć , czy po takich studiach mógłbym wstapic to CBA i być agentem wiecie czarny gajerek czarne okulary fajny słuzbowy wózek.

Słyszałem tez ze takie słuzby zapeniaja mieszkanie .

Proszę o odpowiedż.
to mnie teraz rozbawiłeś

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez NAUGHTYxANGEL Pokaż wiadomość
Pisze, gdyz mam maly problem bo szukalam wiele informacji na temat dwoch szkol wyzszych, a mianowicie:
Akademii Obrony Narodowej i Wyzszej Szkoly Policji.

Chodzi mi oto, ze jestem obecnie studentka na III roku bezpieczenstwa narodowego, ale na WATcie. Chce dalej kontynuowac nauke i wybieram sie na studia magisterskie. Tyle, ze Wojskowa Akademia Techniczna nie prowadzi naboru na studia II stopnia, no i nie wiem tylko, ktora szkole wybrac... Ktora ma poprostu lepsza renome, jest lepiej postrzegana, bo obie sa sluzb mundurowych i obie maja wysoki poziom, ale pytanie co wybrac:

bezpieczenstwo narodowe na AON, czy bezpieczenstwo wewnetrze w WSPOL?

Mial ktos z was stycznosc z w/w uczelniami, jakie sa wasze odczucia, opinie, itp. Czekam na odpowiedzi i rady!!
AON polecaam, jeśli jesteś po WAT
kończę zaocznie mgr na AON WBN i wiedzy wyniosłam dużo
__________________
Jak się kogoś kocha to wierność nie jest żadnym wyczynem i jest się w stanie przetrwać nawet najdłuższą rozłąkę.

15.06.2013
25.09.2014
eflinka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 07:37   #103
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

heheheh my mamy u siebie na Uczelni wykładowcę z CBŚ (wygadał się niechcący, jaka szkoda :P) i nie jestto tak kolorow jak wygląda. Swoją służbę trzeba odbębnić, zeby dostać się do CBŚ a i tak nie masz pewności, bo testy są nieco cięższe niż do Policji i rygor znacznie większy. Zarobki są oczywiście znacznie lepsze, ale z tym mieszkaniem to pierwsze słyszę ;p
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 15:10   #104
marchewkoweepole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Gorzala, gdzie studiujesz?
marchewkoweepole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 16:16   #105
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja w Katowicach na prywatnej Uczelni robię licencjata, bo nie stać mnie było na wyjazd do Wrocławia mimo, ze się dostałam Koszty rzedu 1000zł miesiecznie, a 300zł miesiecznie to jednak różnica. Magisterkę mam albo na AWF albo na WSOWL i mysle, ze ją zrobie juz zaocznie a zacznę pracować.. Później oficerka..

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

* - O ile nie bedzie dla mnie do magistra takiej fajne pracy ze mi sie odechce uczyc ^^" Ale magisterkę chciałabym zrobić mimo wszystko =]] Chociażby zaocznie.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:08   #106
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Ja w Katowicach na prywatnej Uczelni robię licencjata, bo nie stać mnie było na wyjazd do Wrocławia mimo, ze się dostałam Koszty rzedu 1000zł miesiecznie, a 300zł miesiecznie to jednak różnica. Magisterkę mam albo na AWF albo na WSOWL i mysle, ze ją zrobie juz zaocznie a zacznę pracować.. Później oficerka..

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

* - O ile nie bedzie dla mnie do magistra takiej fajne pracy ze mi sie odechce uczyc ^^" Ale magisterkę chciałabym zrobić mimo wszystko =]] Chociażby zaocznie.
Co do oficerki, zależy czy będzie w danym roku nabór i te testy chyba nie są łatwe, co?? Z tego co wiem jest pływanie
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:15   #107
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

To zależy gdzie, w Szczytnie inne wymagania, we Wrocku inne..i w każdej chwili mogą się zmienić, więc trudno mki sięokreślić co bedzie, jak bedę chciała iśc na taki kurs.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:19   #108
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Unhappy Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
To zależy gdzie, w Szczytnie inne wymagania, we Wrocku inne..i w każdej chwili mogą się zmienić, więc trudno mki sięokreślić co bedzie, jak bedę chciała iśc na taki kurs.
Ja myślałam, że o oficerce w Wrocawiu piszesz, bo tam cywile mogą. Oficerka w Szczytnie jest tylko dla Policjantów. Cywili tam nie ma.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 20:17   #109
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Nie? No to jest jeszcze Dęblin I chyba do Dęblina nawet bardziej bym chciała, bo są związane z lotnictwem i siłami powietrznymi *a także zarządzanie lotniskami itp.) studia podyplomowe, a to mnie naprawdę kręci. Bardziej niż oficerka
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 06:37   #110
marchewkoweepole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ooo a jaki był próg we Wro? No fakt, ale da radę pracować i studiować. Teraz tak robię - pracuję i się uczę. Daję radę
marchewkoweepole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 07:30   #111
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

ja kończę dzisiaj I rok BW i od września idę do policealnej albo jednorocznej albo dwuletniej :P Myślę, że im więcej papierków później tym lepiej..
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 09:59   #112
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Moim zdaniem jak się chce zostać żołnierzem - oficerem to lepiej ukończyć kierunek ścisły ) najlepiej na Politechnice. Chociaż oczywiście reguły nie ma - bo kumpel się teraz dostał do wojska po AWF. Ale do zwykłego woja, a nie na Szkołę Oficerską. Myślę, że Bezp. jest bardziej honorowane w POLICJI, ale z tego co wiadomo, na Szkołę do Szczytna i tak kierują... Prawników... Informatyków... Psychologów...

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

gorzala - i uwierz mi, ze lepiej zrobić jedne "porządne" studia, typu Prawo, nawet zaocznie i mieć jeden dyplom z Uniwerku, niż pełno innych dyplomów z różnych szkół. Wiem, to z własnego doświadczenia. Mgr mam od roku a dopiero nie tak dawno udało mi się (po dwóch stażach w Prokuraturze i KWP) znaleźć pracę ;-o! Jestem też po II etapie w rekrutacji do Poli. Niestety u nas w Gorzowie Wlkp. to strasznie długo trwa, a na testach TWO i TSF byłam w styczniu... Mam nadzieję, że tutaj będzie doceniona specjalizacja z Bezpieczeństwa, chociaż wątpię - o czym pisałam wyżej.
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 11:50   #113
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

No nie wiem, bezpieczeństwo narodowe/wewnętrzne to dość nowy kierunek, więc nie wiem skąd masz informacje, jak dopiero teraz pierwsi absolwenci tego kierunku licencjata pisali Co do dostania się do Policji, to jak masz się dostać to tak czy siak się dostaniesz, mój kolega wziął teraz dziekankę na semestr, bo go skoszarowali już do szkółki. A był z Nami na studiach. Oficjalnie, by dostać się do Policji wystarczy mieć wykształcenie średnie, ale zdać odpowiednie testy.Podobnie jest z wojskiem - wykształcenie średnie.Jeszcze zależy co chcesz w życiu robić, czy należeć do Korpusu Cywilnego czy pracować w prewencji, cbś, abw, cba itp. Ja jestem zdania, że im się wiecej papierków ma tym lepiej, oczywiście nie rozbieżnych między tym co się chce robić priorytetowo, tylko takie suplementy. Np. jak ktoś chce pracować w agencji celnej i studiuje Logistykę, to czemu nie ma iść na roczny kurs na Agenta Celnego? Zawsze ma wtedy papierek i dodatkową praktykę i pracodawca zupełnie inaczej na to patrzy. Ja chcąc pracować na lotnisku też nie mogę mieć tylko licencjata, że ukończyłam taki kierunek, bo równie dobrze mogłabym iść do Straży Granicznej i próbować, zeby mnie przydzielili na lotnisko. A jak będę mieć papierek specjalizację z Zarządzania lotniskami, albo z Bezpieczeństwa lotniczego to też inaczej będą się na to ukierunkowywać. No i każda szkoła dwuletnie policealna, bezpłatna, daje ci możliwość odbycia praktyk, co jest u nas w kraju po prostu niezbędne, żeby dostać lepszą pracę niezwiązaną z funkcjonariuszami służb państwowych. Inaczej też będą patrzeć jeśli np. oprócz języka angielskiego posiadasz papierek ukończenia kursu z innego języka itp. więc trzymam się swojej tezy, że im więcej masz kwalifikacji i praktyki, tym lepiej dla Ciebie, bo to potem zaowocuje. Np. u mnie na zaocznych studiach (ja dziennie studiuje) na tym kierunku są policjanci po 30tce, których Komenda wysłała na studia, żeby mieli papierek i mogli awansować.. A jak ktoś już będzie miał takie studia ukończone i jeszcze kursy z tej dziedziny to już będzie miał to z głowy

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Jeszcze dodam, że na pewno jest to kierunek bardziej przyszłościowy niż socjologia, psychologia, filologia, pedagogika czy administracja. Ponieważ kierunek daje Ci możliwośc nie tylko pracy w służbach ochrony czy jako funkcjonariusz państwowy, ale też w Sztabach zarządzania kryzysowego, w urzędach wojewódzkich i miejskich, firmach, działalnościach gospodarczych zajmujacych się bezpieczeństwem i tak dalej. Poza tym na kierunku sa elementy psychologii, socjologii, administracji, zarządzania i zarządzania ryzykiem.. Więc wszystko to, co tak usilnie studiuje większość naszych studentów jest zawarte w formie najważniejszych treści na tym kierunku..Trochę załuję, ze nie ma logistyki i spedycji, bo byłoby to bardziej otwarte na zawód agenta celnego, ale wtedy można sobie dorobić kurs z tych przedmiotów i wszystko staje się jasne.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 12:02   #114
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
No nie wiem, bezpieczeństwo narodowe/wewnętrzne to dość nowy kierunek, więc nie wiem skąd masz informacje, jak dopiero teraz pierwsi absolwenci tego kierunku licencjata pisali Co do dostania się do Policji, to jak masz się dostać to tak czy siak się dostaniesz, mój kolega wziął teraz dziekankę na semestr, bo go skoszarowali już do szkółki. A był z Nami na studiach. Oficjalnie, by dostać się do Policji wystarczy mieć wykształcenie średnie, ale zdać odpowiednie testy.Podobnie jest z wojskiem - wykształcenie średnie.Jeszcze zależy co chcesz w życiu robić, czy należeć do Korpusu Cywilnego czy pracować w prewencji, cbś, abw, cba itp. Ja jestem zdania, że im się wiecej papierków ma tym lepiej, oczywiście nie rozbieżnych między tym co się chce robić priorytetowo, tylko takie suplementy. Np. jak ktoś chce pracować w agencji celnej i studiuje Logistykę, to czemu nie ma iść na roczny kurs na Agenta Celnego? Zawsze ma wtedy papierek i dodatkową praktykę i pracodawca zupełnie inaczej na to patrzy. Ja chcąc pracować na lotnisku też nie mogę mieć tylko licencjata, że ukończyłam taki kierunek, bo równie dobrze mogłabym iść do Straży Granicznej i próbować, zeby mnie przydzielili na lotnisko. A jak będę mieć papierek specjalizację z Zarządzania lotniskami, albo z Bezpieczeństwa lotniczego to też inaczej będą się na to ukierunkowywać. No i każda szkoła dwuletnie policealna, bezpłatna, daje ci możliwość odbycia praktyk, co jest u nas w kraju po prostu niezbędne, żeby dostać lepszą pracę niezwiązaną z funkcjonariuszami służb państwowych. Inaczej też będą patrzeć jeśli np. oprócz języka angielskiego posiadasz papierek ukończenia kursu z innego języka itp. więc trzymam się swojej tezy, że im więcej masz kwalifikacji i praktyki, tym lepiej dla Ciebie, bo to potem zaowocuje. Np. u mnie na zaocznych studiach (ja dziennie studiuje) na tym kierunku są policjanci po 30tce, których Komenda wysłała na studia, żeby mieli papierek i mogli awansować.. A jak ktoś już będzie miał takie studia ukończone i jeszcze kursy z tej dziedziny to już będzie miał to z głowy

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Jeszcze dodam, że na pewno jest to kierunek bardziej przyszłościowy niż socjologia, psychologia, filologia, pedagogika czy administracja. Ponieważ kierunek daje Ci możliwośc nie tylko pracy w służbach ochrony czy jako funkcjonariusz państwowy, ale też w Sztabach zarządzania kryzysowego, w urzędach wojewódzkich i miejskich, firmach, działalnościach gospodarczych zajmujacych się bezpieczeństwem i tak dalej. Poza tym na kierunku sa elementy psychologii, socjologii, administracji, zarządzania i zarządzania ryzykiem.. Więc wszystko to, co tak usilnie studiuje większość naszych studentów jest zawarte w formie najważniejszych treści na tym kierunku..Trochę załuję, ze nie ma logistyki i spedycji, bo byłoby to bardziej otwarte na zawód agenta celnego, ale wtedy można sobie dorobić kurs z tych przedmiotów i wszystko staje się jasne.
Nie zawsze ilość papierków przekłada się na wiedzę i praktykę

Poza tym Bezpieczeństwo Narodowe, czy Wewnętrzne za 5 lat będzie tak samo oklepane jak psychologia, administracja, pedagogika, czy socjologia

Katie znasz już wynik MS??
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 17:05   #115
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zdecydowanie lepiej być z zawodu: PRAWNIKIEM< PEDAGOGIEM< PSYCHOLOGIEM< itp. niż Bezpiecznikiem ;o) Ale oczywiście nie neguję, że nic się po tym kierunku nie osiągnie - bo to już zależy od predyspozycji osobistych i uzyskanej wiedzy ;o))) Powodzenia.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Kornelcia: Testy miałam w styczniu i nadal oczekuję na termin MS ;o((( Myślę, że na początku lipca ktoś powinien się odezwać, bo z tego co Pani mówiła w KWP to czas oczekiwania u nas w Gorzowie Wlkp. trwa pół roku...
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 23:12   #116
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

yyy po bezpieczestwie (licencjackie) masz jeszcze magistra i z kierunku bezpieczenstwo mozesz isc na administracje, prawo, psychologie, socjologie, zarządzanie, logistyke i tak dalej..

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

wiem wychodzi na jedno )) a jestes bardziej elastyczna moim zdaniem
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 17:40   #117
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Prawo i Psychologia to kierunki 5-letnie, jednolite magisterskie, także o nich można zapomnieć. Ale inne typu 3 lata licencjat i 2 mgr jak najbardziej, nawet jest to wskazane ;oP hehe. A tak w ogóle nie to, że się czepiam tego kierunku, tylko uważam, że kształci ludzi, dla których nie będzie pracy, bo w wojsku, policji, SG pracują ludzie z bardziej specjalistyczną wiedzą... niż ogólnie BEZPIECZEŃSTWO, typu Logistyka, Informatyka, Resocjalizacja i wiele innych. Ale powtarzam, osiągnięcie dobrze płatnej pracy dającej satysfakcje może być zależne od innych czynników, a nie ukończonego kierunku.

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

A Bezpieczeństwo kojarzy mi się z takimi wynalazkami jak Europeistyka np. Bo nie rozumiem czym różnią się zagadnienia z przedmiotów na Bezpieczeństwie, a na Administracji, gdzie omawia się zagadnienia prawne, zarządzanie kryzysowe, systemy polityczne itp. Tak samo jak wiedza z Europeistyki i z kierunku Stosunki Międzynarodowe i też Politologia. Tak to już jest, że jest "moda" na jakieś nowości (często w nazwie) jak kiedyś na Marketing i Zarządzanie, później Administracje a teraz Bezp.
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 21:44   #118
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Kattia87 Pokaż wiadomość
Prawo i Psychologia to kierunki 5-letnie, jednolite magisterskie, także o nich można zapomnieć. Ale inne typu 3 lata licencjat i 2 mgr jak najbardziej, nawet jest to wskazane ;oP hehe. A tak w ogóle nie to, że się czepiam tego kierunku, tylko uważam, że kształci ludzi, dla których nie będzie pracy, bo w wojsku, policji, SG pracują ludzie z bardziej specjalistyczną wiedzą... niż ogólnie BEZPIECZEŃSTWO, typu Logistyka, Informatyka, Resocjalizacja i wiele innych. Ale powtarzam, osiągnięcie dobrze płatnej pracy dającej satysfakcje może być zależne od innych czynników, a nie ukończonego kierunku.

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

A Bezpieczeństwo kojarzy mi się z takimi wynalazkami jak Europeistyka np. Bo nie rozumiem czym różnią się zagadnienia z przedmiotów na Bezpieczeństwie, a na Administracji, gdzie omawia się zagadnienia prawne, zarządzanie kryzysowe, systemy polityczne itp. Tak samo jak wiedza z Europeistyki i z kierunku Stosunki Międzynarodowe i też Politologia. Tak to już jest, że jest "moda" na jakieś nowości (często w nazwie) jak kiedyś na Marketing i Zarządzanie, później Administracje a teraz Bezp.
Tutaj Katia muszę się z Tobą zgodzić. Nie chciało mi się pisać już, że prawo i psychologia sa studiami 5letnimi magisterskimi i nie dają 100% szans do pracy w/w zawodzie, ale jakieś zawsze pole manewru jest, chodźby po prawie instytucje puliczne, a po psychologii oświata Chodź kiedyś ktoś z moich znajomych powiedział, a co będzie z ludźmi z Europeistyki jak UE się rozwiąże??

Jak dla mnie wszystkie te Pedagogiki, Administracje, Zarządzania i Marketingi oraz Bezpieczeństwa jaki i też Europeistyki, Stosunki Międzynarodowe i Politologie wraz z Socjologią są oklepane
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 05:59   #119
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

prawo też jest oklepane, bo jak nie masz pleców to w życiu raczej się nie wybijesz, chyba, że masz aż taką siłe przebicia, co raczej zdarza się bardzo rzadko Na prawo uczęszcza coraz więcej farciarzy i lewusów, którzy mają głowę do wszystkiego i potrafią to wykorzystać. Możemy zobaczyć kto pierwszy znajdzie pracę, czy świeżo upieczony psycholog, czy ktoś po studiach z bezpieczeństwa ;> To samo się tyczy wszystkich filologii, prócz tych z językami wschodnimi i rzadko spotykanymi z zachodu. Z resztą, dla mnie 80% kierunków jest 'oklepanych' oprócz tych stricte medycznych (zdrowie publiczne wtf? nauki o rodzinie wtf? etnologia wtf?) lub związanych z technologią i informatyką (politechniki wszelkie.). Taka prawda, że jak ktoś pomysłu na siebie nie ma i wybiera tak jak ty to mówisz ''oklepane' kierunki to skończy na kasie w Tesco. A jak masz na siebie pomysł to można góry przenosić Albo jak masz plecy, ale takich lubią gnoić
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:25   #120
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
prawo też jest oklepane, bo jak nie masz pleców to w życiu raczej się nie wybijesz, chyba, że masz aż taką siłe przebicia, co raczej zdarza się bardzo rzadko Na prawo uczęszcza coraz więcej farciarzy i lewusów, którzy mają głowę do wszystkiego i potrafią to wykorzystać. Możemy zobaczyć kto pierwszy znajdzie pracę, czy świeżo upieczony psycholog, czy ktoś po studiach z bezpieczeństwa ;> To samo się tyczy wszystkich filologii, prócz tych z językami wschodnimi i rzadko spotykanymi z zachodu. Z resztą, dla mnie 80% kierunków jest 'oklepanych' oprócz tych stricte medycznych (zdrowie publiczne wtf? nauki o rodzinie wtf? etnologia wtf?) lub związanych z technologią i informatyką (politechniki wszelkie.). Taka prawda, że jak ktoś pomysłu na siebie nie ma i wybiera tak jak ty to mówisz ''oklepane' kierunki to skończy na kasie w Tesco. A jak masz na siebie pomysł to można góry przenosić Albo jak masz plecy, ale takich lubią gnoić
Prawo jest oklepane, ale nie musisz mieć aplikacji by pracować w instytucjach państowych, a tam zazwyczaj są ludzie po prawie, albo administracji
Jesli psycholog zrobi sobie 2letnie uprawnienia do wykonywania zawodu, bardzo szybko znajdzie pracę. OK. Chwilowo ludzie po bezpieczeństwie sa potrzebni, ale nie za 2 - 3 lata
Filogie nie ważne jakie rewelacyjnie radzą sobie w dużych firmach gdzie jest współpraca między krajami
Nauki o rodzinie też są popularne
Nie wiadomo, czy i Ty tak nie skończysz - nie krzycz hop
Tylko czasem pomysł na siebie bardzo dużo kosztuje i nie każdy może sobie na to pozwolić, np. studiując filogię skandynawską, a nawet i właśnie "zaocznie psychologię", czy kosmetologię
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 12:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.