Edukacja seksualna w wieku 0-4 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 12:14   #91
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Niektóre dziewczyny twierdzą tu, że kiedyś kobiety nie wiedziały, że przez seks dochodzi do zapłodnienia. A w Biblii jakoś wiedzieli że poprzez stosunek rodził się potomek rodu...

Ja stosuję metodę kalendarzyka i jakoś wszystko jest w porządku. Nie muszę mierzyć przy tym temperatury czy sprawdzać śluz, wystarczy zwykła wiedza obliczenia dni płodnych.
Cóż, współczuję ignorancji w stosunku do własnego ciała.

Po pierwsze: w Biblii może być napisane, a nie pisze
Po drugie nie każdy czyta Pismo Święte
Po trzecia, na pewnych zajęciach z wychowania seksualnego, jedna ze studentek (osoba dorosła) na pytanie i układ rozrodczy kobiet i mężczyzn odpowiedziała: grzybnia i plemnia . Więc teoretycznie mogła wiedzieć, że coś czegoś musiało dotknąć. Nie wiedziała czego i jak i w jaki sposób.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:16   #92
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość

Jak nie wiedziały jak już w Biblii wszystko o tym pisze...
Widocznie nie czytały Biblii.

Naprawdę uważasz, że "kiedyś" było lepiej?
Wypada mi tylko liczyć na to, że kiedyś, gdy zostanie wynaleziony wehikuł czasu, przeniesiesz sie w "tamte, lepsze czasy" i na własnej skórze sprawdzisz jak było. Bo jak widzę tłumaczenie niczego nie daje, książek nie poczytasz, nie chcesz wiedzieć jak naprawdę było.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:20   #93
planetgirl
Zadomowienie
 
Avatar planetgirl
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 1 238
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Widocznie nie czytały Biblii.

Naprawdę uważasz, że "kiedyś" było lepiej?
Wypada mi tylko liczyć na to, że kiedyś, gdy zostanie wynaleziony wehikuł czasu, przeniesiesz sie w "tamte, lepsze czasy" i na własnej skórze sprawdzisz jak było. Bo jak widzę tłumaczenie niczego nie daje, książek nie poczytasz, nie chcesz wiedzieć jak naprawdę było.

Twierdzę, że edukacja małym dzieciom w tym temacie nie jest potrzebna. Rząd wpaja takie głupstwa ludziom, a społeczeństwo to łyka. Rząd wie jakie będą tego konsekwencje. Wie też że każde narodzone dziecko to zysk dla nich. Więc widząc, że Polska słabo się rozwija poprzez narodziny dzieci musi coś z tym zrobić właśnie przez taką edukację.
planetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:42   #94
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Twierdzę, że edukacja małym dzieciom w tym temacie nie jest potrzebna. Rząd wpaja takie głupstwa ludziom, a społeczeństwo to łyka. Rząd wie jakie będą tego konsekwencje. Wie też że każde narodzone dziecko to zysk dla nich. Więc widząc, że Polska słabo się rozwija poprzez narodziny dzieci musi coś z tym zrobić właśnie przez taką edukację.
A ja twierdzę, że nauczenie dziecka czym różni się dziewczynka od chłopca nie jest żadną wiedzą tajemną, którą trzeba przed dzeickiem ukrywać. Twierdzę również, że nauka czym jest "zły dotyk" chroni dziecko i też nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie.

Rządowi jako takiemu nie potrzeba dzieci rodzonych przez nastolatki, ponieważ za duży nakład finansowy musi ponieść ten właśnie rząd by wspomóc młodocianą matkę. Nie potrzeba "nam" dzieci rodzonych w biednych, patologicznych rodzinach, które raczej nie przyniosą w dorosłym życiu "zysku" państwu, bo będą powielać schemat. Itd
Akurat edukacja seksualna, prowadzona prawidłowo i dostosowana do wieku dziecka, jest pomyślana tak, by w rezultacie jak najmniej dzieci rodziło się osobom, które musiałyby korzystać z pomocy państwa przy wychowaniu dziecka. Bo to się dopiero "rządowi" nie opłaca
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:54   #95
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Cóż, współczuję ignorancji w stosunku do własnego ciała.

Po pierwsze: w Biblii może być napisane, a nie pisze
Po drugie nie każdy czyta Pismo Święte
Po trzecia, na pewnych zajęciach z wychowania seksualnego, jedna ze studentek (osoba dorosła) na pytanie i układ rozrodczy kobiet i mężczyzn odpowiedziała: grzybnia i plemnia . Więc teoretycznie mogła wiedzieć, że coś czegoś musiało dotknąć. Nie wiedziała czego i jak i w jaki sposób.
Owszem nie każdy czyta Pismo Święte, nie ma takiego obowiązku ale skoro tak bardzo szanujecie osoby o innych orientacjach sexualnych to osoby o innych przekonaniach religijnych mogą być ignorowane?? Nie chcecie wtrącania się w to kto z kim sypia bo grunt by wszyscy się wyspali ale to że ja ochrzciłam i wychowam dziecko w mojej wierze to już jest złe i trzeba wypalić żywym ogniem bo już tu kogoś bolało w tym wątku że ktoś ośmiela się różaniec odmawiać w domu...

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Twierdzę, że edukacja małym dzieciom w tym temacie nie jest potrzebna. Rząd wpaja takie głupstwa ludziom, a społeczeństwo to łyka. Rząd wie jakie będą tego konsekwencje. Wie też że każde narodzone dziecko to zysk dla nich. Więc widząc, że Polska słabo się rozwija poprzez narodziny dzieci musi coś z tym zrobić właśnie przez taką edukację.
Absolutnie się zgadzam z większością wypowiedzi (ja też katol ) moja córcia ma 18mcy, za chwilę będzie mieć rodzeństwo, jak jej powiedziałam kiedyś że mama ma w brzuszku dzidziusia to zrozumiała z tego tyle że każdy ma w brzuszku dzidzię i tak przy nadziei obecnie jest i ona i nawet tata i na tym na chwilę obecną edukacja zakończona bo malutka choć mówi bardzo dużo to rozumie nie wiele :/ tyle w temacie edukacji 0-4, co do edukacji w wyższym wieku też mam wrażenie że ogranicza się do tego jak :założyć gumę na instrument:.

Co do uczenia dziecka w domu zamiast w szkole jest to bardzo fajna opcja którą rozważam, mało kto rozumie jej zalety i potrafi ogarnąć.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 13:01   #96
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Ja stosuję metodę kalendarzyka i jakoś wszystko jest w porządku. Nie muszę mierzyć przy tym temperatury czy sprawdzać śluz, wystarczy zwykła wiedza obliczenia dni płodnych.
I właśnie na podstawie tej wypowiedzi można by śmiało stwierdzić, że brak Ci elementarnej wiedzy. Jak w ogóle można twierdzić, że metoda kalendarzykowa jest skuteczna, bo "jakoś wszystko jest w porządku"?

Sama nie jestem za tym, żeby niepotrzebnie nie uczyć dzieci o czymś, co na danym etapie rozwoju w ogóle im się nie przyda. Nie rozumiem jednak, jak można zakładać, że rzetelnie przeprowadzone zajęcia nakłonią dzieciaki do seksu? Czy jeśli dzieci wychowywane są po katolicku i wiedzą jakie metody antykoncepcji uznawane są przez kościół, jak tylko dowiedzą się o pigułkach antykoncepcyjnych, porzucą swoje przekonania i bezmyślnie rozpoczną życie seksualne?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 13:32   #97
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Owszem nie każdy czyta Pismo Święte, nie ma takiego obowiązku ale skoro tak bardzo szanujecie osoby o innych orientacjach sexualnych to osoby o innych przekonaniach religijnych mogą być ignorowane?? Nie chcecie wtrącania się w to kto z kim sypia bo grunt by wszyscy się wyspali ale to że ja ochrzciłam i wychowam dziecko w mojej wierze to już jest złe i trzeba wypalić żywym ogniem bo już tu kogoś bolało w tym wątku że ktoś ośmiela się różaniec odmawiać w domu...



Absolutnie się zgadzam z większością wypowiedzi (ja też katol ) moja córcia ma 18mcy, za chwilę będzie mieć rodzeństwo, jak jej powiedziałam kiedyś że mama ma w brzuszku dzidziusia to zrozumiała z tego tyle że każdy ma w brzuszku dzidzię i tak przy nadziei obecnie jest i ona i nawet tata i na tym na chwilę obecną edukacja zakończona bo malutka choć mówi bardzo dużo to rozumie nie wiele :/ tyle w temacie edukacji 0-4, co do edukacji w wyższym wieku też mam wrażenie że ogranicza się do tego jak :założyć gumę na instrument:.

Co do uczenia dziecka w domu zamiast w szkole jest to bardzo fajna opcja którą rozważam, mało kto rozumie jej zalety i potrafi ogarnąć.
Wolałabym, byś niemówiła o mnie w liczbie mnogiej.
Nigdzie nie powiedziałam, ze czyjeś przekonania religijne powinny byc ignorowane.
Wprost przeciwnie.
Jestem katoliczką, moje dziecko chodzi do katolickiej szkoły. Dzięki temu nie jest zasypywane edukacją seksualną, która by mi nie odpowiadała (jeśli chodzi o treści i sposób przekazania wiedzy).
Natomiast nie wyobrażam sobie, że moje dziecko nie ma podstawowej wiedzy w tym zakresie. W nasym przypadku: wiele tematów poruszamy w domu. Szkoła na razie nie porwadza wielkiego nacisku.
W wieku przedszkolnym ziecko nie słyszało w sposób zorganizowany o masturbacji, surogatkach, związkach homoseksualnych.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 13:39   #98
planetgirl
Zadomowienie
 
Avatar planetgirl
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 1 238
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
I właśnie na podstawie tej wypowiedzi można by śmiało stwierdzić, że brak Ci elementarnej wiedzy. Jak w ogóle można twierdzić, że metoda kalendarzykowa jest skuteczna, bo "jakoś wszystko jest w porządku"?

Sama nie jestem za tym, żeby niepotrzebnie nie uczyć dzieci o czymś, co na danym etapie rozwoju w ogóle im się nie przyda. Nie rozumiem jednak, jak można zakładać, że rzetelnie przeprowadzone zajęcia nakłonią dzieciaki do seksu? Czy jeśli dzieci wychowywane są po katolicku i wiedzą jakie metody antykoncepcji uznawane są przez kościół, jak tylko dowiedzą się o pigułkach antykoncepcyjnych, porzucą swoje przekonania i bezmyślnie rozpoczną życie seksualne?

Mi brakuje wiedzy? To nie wiesz, że organizm kobiety jest tak stworzony, że nie możesz zajść w ciąże jakim tylko chcesz dniu? Że jest tylko kilka dni w miesiącu na to żeby można spłodzić dziecko? i chyba bez kalendarza oraz umiejętności liczenia się tego nie wyliczy tak?.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Wolałabym, byś niemówiła o mnie w liczbie mnogiej.
Nigdzie nie powiedziałam, ze czyjeś przekonania religijne powinny byc ignorowane.
Wprost przeciwnie.
Jestem katoliczką, moje dziecko chodzi do katolickiej szkoły. Dzięki temu nie jest zasypywane edukacją seksualną, która by mi nie odpowiadała (jeśli chodzi o treści i sposób przekazania wiedzy).
Natomiast nie wyobrażam sobie, że moje dziecko nie ma podstawowej wiedzy w tym zakresie. W nasym przypadku: wiele tematów poruszamy w domu. Szkoła na razie nie porwadza wielkiego nacisku.
W wieku przedszkolnym ziecko nie słyszało w sposób zorganizowany o masturbacji, surogatkach, związkach homoseksualnych.
No więc kto jak nie rodzic da dziecku więcej wiedzy na ten temat? Jesteś mamą, wiesz co i jak, czego chcieć więcej. Podstawowe rzeczy są na lekcji przyrody w podstawówce, więcej na biologii w gimnazjum. Po co dziecku motanie w głowie o gejach i lesbijkach, którzy są ludźmi chorymi psychicznie, bo to nie jest normalne, żeby facet sypiał z facetem itd, po co gadanie o różnorakiej antykoncepcji, jako katoliczka rozumiem że jej nie akceptujesz, dziecko uczysz tego samego a w szkole będą wmawiać że najlepsza jest prezerwatywa, pigułka itd. Dziecko zgłupieje
planetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 13:51   #99
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Mi brakuje wiedzy? To nie wiesz, że organizm kobiety jest tak stworzony, że nie możesz zajść w ciąże jakim tylko chcesz dniu? Że jest tylko kilka dni w miesiącu na to żeby można spłodzić dziecko? i chyba bez kalendarza oraz umiejętności liczenia się tego nie wyliczy tak?.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------



No więc kto jak nie rodzic da dziecku więcej wiedzy na ten temat? Jesteś mamą, wiesz co i jak, czego chcieć więcej. Podstawowe rzeczy są na lekcji przyrody w podstawówce, więcej na biologii w gimnazjum. Po co dziecku motanie w głowie o gejach i lesbijkach, którzy są ludźmi chorymi psychicznie, bo to nie jest normalne, żeby facet sypiał z facetem itd, po co gadanie o różnorakiej antykoncepcji, jako katoliczka rozumiem że jej nie akceptujesz, dziecko uczysz tego samego a w szkole będą wmawiać że najlepsza jest prezerwatywa, pigułka itd. Dziecko zgłupieje
Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem jest przerażający.
Ne bdę wchodzić tu w dyskusje co do homoseksualizmu, bo w pewnym sensie twoje stanowisko mnie żenuje i nie widze tu miejsca na rzeczową rozmowę.

Moje dziecko chodzi do szkoły: katolickiej i poza Polską.

dobywanie wiedzy polega na tym, by umieć dokonywać wyboru i mieć ten wybór.
Na odowiednim etapie swojego zycia moje dziecko bedzie dowiadywać się o różnych sprawach. Jeśli zapyta, czy istnieją homoseksualiści albo co to oznacza, ze ktoś jest homoseksualistą usłyszy odpowiedź.
I nie będzie to odpowiedź rzesycona obrzydzeniem, nienawiścią.
Przecież najwazniejszym z przykazan w Kościele jest przykazanie miłości.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 13:57   #100
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Owszem nie każdy czyta Pismo Święte, nie ma takiego obowiązku ale skoro tak bardzo szanujecie osoby o innych orientacjach sexualnych to osoby o innych przekonaniach religijnych mogą być ignorowane?? Nie chcecie wtrącania się w to kto z kim sypia bo grunt by wszyscy się wyspali ale to że ja ochrzciłam i wychowam dziecko w mojej wierze to już jest złe i trzeba wypalić żywym ogniem bo już tu kogoś bolało w tym wątku że ktoś ośmiela się różaniec odmawiać w domu...
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Mi brakuje wiedzy? To nie wiesz, że organizm kobiety jest tak stworzony, że nie możesz zajść w ciąże jakim tylko chcesz dniu? Że jest tylko kilka dni w miesiącu na to żeby można spłodzić dziecko? i chyba bez kalendarza oraz umiejętności liczenia się tego nie wyliczy tak?.
Żeby się opierać tylko na wyliczeniach trzeba mieć regularne miesiączki, byc całkowicie zdrową, wypoczętą osobą, no i jeszcze wypadałoby mieszkać w absolutnej głuszy, żeby się nie stresować czasem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:03   #101
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Mi brakuje wiedzy? To nie wiesz, że organizm kobiety jest tak stworzony, że nie możesz zajść w ciąże jakim tylko chcesz dniu? Że jest tylko kilka dni w miesiącu na to żeby można spłodzić dziecko? i chyba bez kalendarza oraz umiejętności liczenia się tego nie wyliczy tak?.
Ja to wszystko wiem. Dziwi mnie jedynie Twoje przekonanie, że wystarczą matematyczne obliczenia, żeby wiedzieć, kiedy ma się dni płodne a kiedy nie.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 14:03   #102
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
No więc kto jak nie rodzic da dziecku więcej wiedzy na ten temat? Jesteś mamą, wiesz co i jak, czego chcieć więcej. Podstawowe rzeczy są na lekcji przyrody w podstawówce, więcej na biologii w gimnazjum. Po co dziecku motanie w głowie o gejach i lesbijkach, którzy są ludźmi chorymi psychicznie, bo to nie jest normalne, żeby facet sypiał z facetem itd, po co gadanie o różnorakiej antykoncepcji, jako katoliczka rozumiem że jej nie akceptujesz, dziecko uczysz tego samego a w szkole będą wmawiać że najlepsza jest prezerwatywa, pigułka itd. Dziecko zgłupieje
Dziecko nie zgłupieje, jeśli rodzic będzie z dzieckiem rozmawiał "na bieżąco" a nie od wielkiego dzwonu, jak mu się zbierze na rozmowę o "motylkach i pszczółkach".
Jeśli dziecko bedzie z Toba rozmawiać o tym co było w szkole (jesli je tego nauczysz) to z pewnością zapyta dlaczego w szkole mówią o innej antykoncepcji, o jej używaniu. Wtedy możesz dziecku wyjaśniać, że czasem wiadomości z różnych źródeł się różnią.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Przecież najwazniejszym z przykazan w Kościele jest przykazanie miłości.
Zgadzam się.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:12   #103
planetgirl
Zadomowienie
 
Avatar planetgirl
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 1 238
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Dziecko nie zgłupieje, jeśli rodzic będzie z dzieckiem rozmawiał "na bieżąco" a nie od wielkiego dzwonu, jak mu się zbierze na rozmowę o "motylkach i pszczółkach".
Jeśli dziecko bedzie z Toba rozmawiać o tym co było w szkole (jesli je tego nauczysz) to z pewnością zapyta dlaczego w szkole mówią o innej antykoncepcji, o jej używaniu. Wtedy możesz dziecku wyjaśniać, że czasem wiadomości z różnych źródeł się różnią.



Zgadzam się.
YYY SZATANA TEŻ KOCHASZ? KOŚCIÓŁ MÓWI O KOCHANIU ZŁA I SZATANA?

Jeśli jest się katolikiem należy odróżniać dobro od zła i odciągać dziecko od zła a nie tłumaczyć, że np homoseksualiści to normalni ludzie. Jeśli wychowujesz dziecko po bożemu to po to żeby takim zostało i przekazywało swoją wiarę ludziom, takie wychowywanie typu rób i wybieraj co chcesz chyba nie jest po katolicku...

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.



Żeby się opierać tylko na wyliczeniach trzeba mieć regularne miesiączki, byc całkowicie zdrową, wypoczętą osobą, no i jeszcze wypadałoby mieszkać w absolutnej głuszy, żeby się nie stresować czasem.

No więc jeśli nie ma się regularnych miesiączek obserwuje się wtedy śluz i temperaturę. Przecież śluz nie wystepuje przez cały miesiąc, a jeśli ktoś ma upławy przez cały rok należy skonsultować się z lekarzem.
planetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:41   #104
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
YYY SZATANA TEŻ KOCHASZ? KOŚCIÓŁ MÓWI O KOCHANIU ZŁA I SZATANA?

Jeśli jest się katolikiem należy odróżniać dobro od zła i odciągać dziecko od zła a nie tłumaczyć, że np homoseksualiści to normalni ludzie. Jeśli wychowujesz dziecko po bożemu to po to żeby takim zostało i przekazywało swoją wiarę ludziom, takie wychowywanie typu rób i wybieraj co chcesz chyba nie jest po katolicku...




No więc jeśli nie ma się regularnych miesiączek obserwuje się wtedy śluz i temperaturę. Przecież śluz nie wystepuje przez cały miesiąc, a jeśli ktoś ma upławy przez cały rok należy skonsultować się z lekarzem.
Dziewczyno sięgnij po fachową literaturę i naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie wypowiadaj się w tematach na które nie masz zielonego pojęcia i wiedzy.
__________________
Wszystko napisane przed "ale", jest nieważne.
monicar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:44   #105
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
YYY SZATANA TEŻ KOCHASZ? KOŚCIÓŁ MÓWI O KOCHANIU ZŁA I SZATANA?

Jeśli jest się katolikiem należy odróżniać dobro od zła i odciągać dziecko od zła a nie tłumaczyć, że np homoseksualiści to normalni ludzie. Jeśli wychowujesz dziecko po bożemu to po to żeby takim zostało i przekazywało swoją wiarę ludziom, takie wychowywanie typu rób i wybieraj co chcesz chyba nie jest po katolicku...
Kimże ja jestem, żeby innego człowieka, który nikomu nie robi nic złego, nazywać złym? Wychowuję dzieci na dobrych ludzi, którzy nikogo, kto jest inny i innych ludzi nie krzywdzi, nie nienawidzą, nie mówią o nich "źli", nie opluwają.
Niech każdy pilnuje siebie i zawsze przypomina sobie te słowa "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali".
Co do szatana, to nie, nie kocham go, ale... no własnie, rozróżniam dobro i zło.

I jeszcze. Jeśli chcesz, żeby dziecko było katolikiem, żeby przekazywało swoją wiarę innym ludziom, to wybacz, ale nie tędy droga. Nienawiścią nikogo miłości nie nauczysz. A Bóg jest miłością.


Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
No więc jeśli nie ma się regularnych miesiączek obserwuje się wtedy śluz i temperaturę. Przecież śluz nie wystepuje przez cały miesiąc, a jeśli ktoś ma upławy przez cały rok należy skonsultować się z lekarzem.
Ja Cie uczyć nie będę, robisz jak chcesz, tylko wolałabym żebyś tego córki nie uczyła. Dla jej dobra.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-05-03 o 14:47
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:08   #106
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

No cóż pozostaje tu chyba wyjaśnić jedno, bycie katolikiem to nie tylko przykazanie miłości ale i przestrzeganie takich czy innych zasad i norm moralnych. Kościół katolicki chyba jasno określił że homoseksualizm jest zły. CIężko żebym jako katoliczka uczyła swoje dziecko wbrew temu co narzuca mi wiara i sama uznaję bo ktoś uznał że tak ma być i już. Nieuznawanie jakiegoś zjawiska niekoniecznie musi występować z nienawiścią w parze więc nie kłóci się z przykazaniem miłości.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.



Żeby się opierać tylko na wyliczeniach trzeba mieć regularne miesiączki, byc całkowicie zdrową, wypoczętą osobą, no i jeszcze wypadałoby mieszkać w absolutnej głuszy, żeby się nie stresować czasem.
Czego dokładnie nie rozumiesz?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Wolałabym, byś niemówiła o mnie w liczbie mnogiej.
Nigdzie nie powiedziałam, ze czyjeś przekonania religijne powinny byc ignorowane.
Wprost przeciwnie.
Jestem katoliczką, moje dziecko chodzi do katolickiej szkoły. Dzięki temu nie jest zasypywane edukacją seksualną, która by mi nie odpowiadała (jeśli chodzi o treści i sposób przekazania wiedzy).
Natomiast nie wyobrażam sobie, że moje dziecko nie ma podstawowej wiedzy w tym zakresie. W nasym przypadku: wiele tematów poruszamy w domu. Szkoła na razie nie porwadza wielkiego nacisku.
W wieku przedszkolnym ziecko nie słyszało w sposób zorganizowany o masturbacji, surogatkach, związkach homoseksualnych.
Wypowiedź napisana w liczbie mnogiej ponieważ odnosiła się jeszcze do jednej osoby która gdzieś tu prędzej się wypowiadała i bardzo ją kwestie czyjejś wiary bolały.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4052722 2]Predzej mi kaktus na rece wyrosnie niz w polskich podrecznikach takie rzeczy beda Ojciec Rydzyk nie pozwoli a matki dzieci ze szkol zabiora w ramach protestu plus 90 procent spoleczenstwa bedzie odprawialo pielgrzymki na Jasna Gore w celu nawrocenia grzesznikow A ci co nie moga beda w domach rozaniec odmawiac [/QUOTE]


O tu na przykład odniosłam wrażenie że autorkę coś boli..
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:18   #107
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość


O tu na przykład odniosłam wrażenie że autorkę coś boli..
Tak, boli mnie to, bo w moim krotkim zyciu zdazylam sie naogladac wielu rzeczy, np Opiekowalam sie podczas wakacji dwojka dzieci, ktorych ojcem byl ksiadz. I dzieci i mama mialy wszystkiego pod dostatkiem, tatus nie szczedzil grosza na swoja rodzine. Kolega po 2 latach w seminarium zrezygnowal, nie mogl sobie poradzic z tym, ze byl regularnie seksualnie wykorzystywany przez przeloznych. Znam osobiscie ksiedza, ktory korzysta z uslug agencji towarzyskiej. Moglabym tak dalej, ale po co.

I moja ironia jest wlasciwie smutkiem, bo ci sami ludzie, ktorzy grzmia z ambon o deprawacji dzieci maja niezle za uszami. A nie powinno tak byc.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:25   #108
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4062519 7]Tak, boli mnie to, bo w moim krotkim zyciu zdazylam sie naogladac wielu rzeczy, np Opiekowalam sie podczas wakacji dwojka dzieci, ktorych ojcem byl ksiadz. I dzieci i mama mialy wszystkiego pod dostatkiem, tatus nie szczedzil grosza na swoja rodzine. Kolega po 2 latach w seminarium zrezygnowal, nie mogl sobie poradzic z tym, ze byl regularnie seksualnie wykorzystywany przez przeloznych. Znam osobiscie ksiedza, ktory korzysta z uslug agencji towarzyskiej. Moglabym tak dalej, ale po co.

I moja ironia jest wlasciwie smutkiem, bo ci sami ludzie, ktorzy grzmia z ambon o deprawacji dzieci maja niezle za uszami. A nie powinno tak byc.[/QUOTE]
Dlatego powinno być, jak u protestantów, czy prawosławnych - normalna rodzina oficjalnie i tyle.

Dziwi mnie takie branie w 10000% wszystkiego, co powie ksiądz. Prawda jest taka, że w większości to czysta polityka. Im mniej ludzie wiedzą o swoich ciałach, tym można im więcej wciskać do głów (z resztą, w ogóle im głupszy naród, tym łatwiej się nim rządzi). Z tego, co się orientuję KK uznał tylko akt seksualny między osobami tej samej płci za grzech. Można sobie być homo, ale nie można być aktywnym w tym . Coś, jak...możesz mieć chłopaka/ dziewczynę, ale zero seksu przed ślubem czy mieszkania razem.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:30   #109
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
No cóż pozostaje tu chyba wyjaśnić jedno, bycie katolikiem to nie tylko przykazanie miłości ale i przestrzeganie takich czy innych zasad i norm moralnych. Kościół katolicki chyba jasno określił że homoseksualizm jest zły. CIężko żebym jako katoliczka uczyła swoje dziecko wbrew temu co narzuca mi wiara i sama uznaję bo ktoś uznał że tak ma być i już. Nieuznawanie jakiegoś zjawiska niekoniecznie musi występować z nienawiścią w parze więc nie kłóci się z przykazaniem miłości.
Kościól katolicki określa czyny homoseksualne jako grzech. Taki sam jak np stosunki pozamałżeńskie (także przedmałżeńskie).
"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (pierwszy list do Koryntian)

Homoseksualiści nie są źli, są grzeszni, jak każdy z nas.
A kto jest bez grzechu niech rzuca kamieniem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 20:32   #110
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kościól katolicki określa czyny homoseksualne jako grzech. Taki sam jak np stosunki pozamałżeńskie (także przedmałżeńskie).
"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (pierwszy list do Koryntian)

Homoseksualiści nie są źli, są grzeszni, jak każdy z nas.
A kto jest bez grzechu niech rzuca kamieniem.
Czyli dobrze się orientuję .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:52   #111
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4062519 7]Tak, boli mnie to, bo w moim krotkim zyciu zdazylam sie naogladac wielu rzeczy, np Opiekowalam sie podczas wakacji dwojka dzieci, ktorych ojcem byl ksiadz. I dzieci i mama mialy wszystkiego pod dostatkiem, tatus nie szczedzil grosza na swoja rodzine. Kolega po 2 latach w seminarium zrezygnowal, nie mogl sobie poradzic z tym, ze byl regularnie seksualnie wykorzystywany przez przeloznych. Znam osobiscie ksiedza, ktory korzysta z uslug agencji towarzyskiej. Moglabym tak dalej, ale po co.

I moja ironia jest wlasciwie smutkiem, bo ci sami ludzie, ktorzy grzmia z ambon o deprawacji dzieci maja niezle za uszami. A nie powinno tak byc.[/QUOTE]

Ale z tego powodu że ktoś żyje nie tak jak powinien ja nie mogę wyznawać mojej wiary? Co to ma wspólnego z odmawianiem przeze mnie różańca? Proszę łopatologicznie wyłuszczyć bo związku nie widzę ja też słyszałam różne opowieści ale żadnych nie byłam świadkiem osobiście no i wychodzę z założenia że każdy ze swoich czynów będzie sądzony

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kościól katolicki określa czyny homoseksualne jako grzech. Taki sam jak np stosunki pozamałżeńskie (także przedmałżeńskie).
"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (pierwszy list do Koryntian)

Homoseksualiści nie są źli, są grzeszni, jak każdy z nas.
A kto jest bez grzechu niech rzuca kamieniem.
Oczywiście że każdy z nas jest grzeszny ale warunkiem odpuszczenia popełnionego grzechu jest szczery akt żalu i chęć poprawy.

Ale oftop wychodzi..
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:04   #112
lezka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Dorzucę moje 3 grosze. Mnie te wszystkie wytyczne niepokoją.

Cytat:
4-latki powinny być zapoznawane z tematyką seksu. W tym wieku maluchy powinny "wyrażać własne potrzeby, życzenia i granice, na przykład w kontekście zabawy w lekarza". Przedszkolaki powinny umieć też rozmawiać na temat prokreacji z użyciem właściwego słownictwa.

Eksperci WHO uważają, że w wieku od 9 do 12 lat dzieci powinny uczyć się, jak skutecznie w przyszłości stosować prezerwatywy środki antykoncepcyjne.

młodzieży w wieku powyżej 15. roku życia można dodatkowo wpoić "krytyczne podejście do norm kulturowych/religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp."
http://www.sfora.pl/Lekcje-seksu-juz...ce-WHO--a54882

Strach pomyśleć jak ma wyglądać nauka używania środków antykoncepcyjnych przez 9-latki. I po co 4-latce wiedza na temat seksu? Takie małe dziecko jest zawsze pod opieką dorosłych. Wystarczy, że będzie wiedziało jak reagować na niewłaściwe zachowanie i uzyska odpowiedz na ewentualne pytania od opiekunów

Przykład nauki seksu 5-latków przez Niemców:
http://www.sfora.pl/Niemcy-mocno-prz...5latkow-g55033
Nie wiem czy można tu wkleić taki obrazek, bo jest zwyczajnie pornograficzny. Rodzice na szczęście zaprotestowali, bo to już prawdziwe przegięcie.

W ogóle niepokojące są próby seksualizacji takich małych dzieci, tutaj kolejny skandal, nie związany ze szkoła, ale erotyka dotycząca dzieci pojawia się już praktycznie wszędzie:
http://www.sfora.pl/Wyzywajace-4-lat...Francji-a35149

Cytat:
Małe dziewczynki ucharakteryzowane są na dorosłe kobiety. Mają pełny makijaż, biżuterię i sfotografowano je w wyzywających pozach.
Małe modelki mają na sobie biustonosze i bieliznę podobną do tej, którą noszą ich mamy.
Chyba nie na tym ma polegać edukacja seksualna, żeby przedstawiać dzieciakom pornografię i od przedszkola wtłaczać im do głowy tylko taki obraz seksu. I jeszcze krytykować wartości wynoszone z domu.
Do nauki antykoncepcji wystarcza jedna dobrze napisana książka, niekoniecznie z samymi obrazkami.

Nauka odpowiedzialności i szacunku do samego siebie to coś co się wynosi głównie z domu, a zbyt szybka inicjacja seksualna ma różne przyczyny i nawet po wielogodzinnym wałkowaniu na lekcji wagin, penisów, prezerwatyw dzieciaki i tak robią swoje (ale nie 4 czy 5-latki!)
__________________
Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
—H. Jackson Brown

Edytowane przez lezka81
Czas edycji: 2013-05-03 o 21:17
lezka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:06   #113
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
no i wychodzę z założenia że każdy ze swoich czynów będzie sądzony
No właśnie, każdy ze swoich czynów.
Ale nie my ich mamy sądzić

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Oczywiście że każdy z nas jest grzeszny ale warunkiem odpuszczenia popełnionego grzechu jest szczery akt żalu i chęć poprawy.

Ale oftop wychodzi..
A co z osobami współżyjącymi przed ślubem? Idą do spowiedzi, nawet żałują za grzechy ale już za chwilę robią to samo. A co z pijakami? Itd
A jeśli ktoś nie jest katolikiem i nie zależy mu na odpuszczeniu grzechów?
Tak jak pisałam wyżej, nie my mamy sądzić innych ludzi za ich grzechy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-05-03 o 21:08
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:08   #114
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Ale z tego powodu że ktoś żyje nie tak jak powinien ja nie mogę wyznawać mojej wiary? Co to ma wspólnego z odmawianiem przeze mnie różańca? Proszę łopatologicznie wyłuszczyć bo związku nie widzę
Chcialas zebym wytlumaczyla moj poprzedni post, w ktorym pisalam ironicznie o modlach i rozancu. Odpisalam, napisalam o moich odczuciach, nie zakazalam Tobie sie modlic, nie zakazalam Tobie odzegnawac sie od wiary. Napisalam dlaczego ja mam takie a nie inne odczucia.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:11   #115
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
Przykład nauki seksu 5-latków przez Niemców:
http://www.sfora.pl/Niemcy-mocno-prz...5latkow-g55033
Jak moja córka chodziła do przedszkola to jej takiej książki nie pokazywali
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:22   #116
lezka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Może jeszcze nie było tych wytycznych

A co do tematu homoseksualistów i dzieci to cóż, mam zdanie podobne do innych wypowiedzi. Dziecko zasługuje na normalną rodzinę z mamą i tatą. Rodzina z 2 tatusiami nie da dziecku takich wzorców jak rodzina z mamą. Będzie musiało uczyć się o związku kobiety i mężczyzny z tv i w rodzinach kolegów.
Zresztą podobnie mają dzieci np. samotnych rodziców.
Nie wiem dlaczego wielcy zwolennicy tolerancji i homo ślepną na rzeczy oczywiste.
__________________
Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
—H. Jackson Brown

Edytowane przez lezka81
Czas edycji: 2013-05-03 o 21:44
lezka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:36   #117
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
Może jeszcze nie było tych wytycznych
Może.
A może nie w każdym Landzie.
Bo to nie jest tak jak w Polsce, że wszędzie te same książki czy wytyczne, każdy Land ma swoje.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 22:31   #118
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Zwróćcie uwagę, że np ciąże w wieku np 13 lat są właśnie przez te edukacje całe. Czy za czasów naszych dziadków czy rodziców w szkołach były takie lekcje? Nie. I w tamtych czasach nie dochodziło do tego co w dzisiejszych czasach.
Trzeba wziąć jeszcze poprawkę na to, że za czasów Twoich rodziców i dziadków była powszechnie dostępna aborcja.

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Zero mowy o ciąży, porodzie, o dojrzałości do macierzyństwa, zero uwzględnienia tzw kalendarzyka, który dla chrześcijanina jest jedyną uwzględnianą metodą zapobiegania ciąży.
Nie kalendarzyk, a NPR, i nie dla chrześcijanina, ale dla katolika. Są odłamy chrześcijańskie, które uznają również inne metody zapobiegania ciąży.

Cytat:
Porównajcie kobiety, które rodziły mając np 16 lat za czasów dziadków a teraz. Wychowały tamte dzieci?Tak, a w tych czasach taka urodzi i albo jej mama się zajmuje tym dzieckiem, bo tamta nie wie o co chodzi, albo oddaje do domu dziecka.
Tyle, że w czasach Twoich dziadków 16 czy 17-letnia osoba była prawie dorosła, bo ludzie niekoniecznie nawet do matury dochodzili. A teraz edukacja przeciętnego człowieka kończy się jednak trochę później. Edukacja jest na tyle ważna, że nie można ot tak sobie z niej zrezygnować na etapie gimnazjum czy szkoły średniej. Bez skończenia szkoły średniej to się ma małą szansę na pracę, a jakoś trzeba utrzymać siebie i dziecko.

Cytat:
Dziadkowie mojego męża przeżyli ze sobą po ślubie 70 lat i uprawiali seks tylko dlatego żeby mieć dzieci (…)
Myślę, że ich podejście bardzo dobrze pokazuje, że dawniej niekoniecznie było lepiej. No, chyba, że wcale nie mieli ochoty częściej uprawiać seksu.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Żeby się opierać tylko na wyliczeniach trzeba mieć regularne miesiączki, byc całkowicie zdrową, wypoczętą osobą, no i jeszcze wypadałoby mieszkać w absolutnej głuszy, żeby się nie stresować czasem.
I jeszcze powiedzieć swojej owulacji, żeby przyszła w dniu, który wyznaczy kalendarzyk Już widzę, jak każda kobieta ma równiutko 14-dniową fazą wyższych temperatur

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
A co do tematu homoseksualistów i dzieci to cóż, mam zdanie podobne do innych wypowiedzi. Dziecko zasługuje na normalną rodzinę z mamą i tatą. Rodzina z 2 tatusiami nie da dziecku takich wzorców jak rodzina z mamą. Będzie musiało uczyć się o związku kobiety i mężczyzny z tv i w rodzinach kolegów.
A czym różni się typowa relacja homoseksualnych kobiet/mężczyzn od typowej relacji osób heteroseksualnych?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 00:39   #119
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: Edukacja seksualna w wieku 0-4

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
Może jeszcze nie było tych wytycznych

A co do tematu homoseksualistów i dzieci to cóż, mam zdanie podobne do innych wypowiedzi. Dziecko zasługuje na normalną rodzinę z mamą i tatą.Rodzina z 2 tatusiami nie da dziecku takich wzorców jak rodzina z mamą. Będzie musiało uczyć się o związku kobiety i mężczyzny z tv i w rodzinach kolegów.
Zresztą podobnie mają dzieci np. samotnych rodziców.
Nie wiem dlaczego wielcy zwolennicy tolerancji i homo ślepną na rzeczy oczywiste.
Rodziny homoseksualne też są normalne. Dziecko zasługuje na kochającą go rodzinę. Kochająca go rodzina (obojętnie czy to dwoje rodziców tej samej płci czy przeciwnej) da wartościowe i pełne wzorce. Dziecko nie będzie się uczyć niczego z tv. Nie wiem dlaczego ludzie ślepną i z taką zażartością i nienawiścią krytykują inny model rodziny. Pomijając już to, że nie czytają wyników badań, które niezbicie podważają ich teorie.
__________________
Wszystko napisane przed "ale", jest nieważne.
monicar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 05:56   #120
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Edukacja seksualna w wieku 0-4

Monicar, dokladnie juz to wczesniej tez gdzies pisalam.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-25 20:27:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.