,,wyszarpane,, zaręczyny - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-14, 11:36   #91
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 102
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Myślę, że jak którąkolwiek na wątku miałaby wybrać dla autorki pierścionek, to nie mając do niej żadnych emocji (wszak obca laska) i tak by się lepiej przyłożyła do trafienia w jej gusta mając wytyczne, niż jej ukochany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślę. Nie jestem wybitnie ogarnięta w kwestii biżuterii, ale prawie na pewno mój wybór bardziej by obcej dziewczynie przypadł do gustu niż monstrum przytargane przez jej wieloletniego partnera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 11:39   #92
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Moim zdaniem reakcja autorki byłaby całkowicie inna gdyby jej "narzeczony" oświadczył się od razu z pierścionkiem nawet tym nietrafionym. Tutaj mówimy o 3 latach czekania! Jakbym tyle musiała za czymś chodzić to na końcu też chciałabym żeby był idealny. Historie tutaj jak to któreś z wizażanek facet wręczył nie taki pierścionek moim zdaniem są bez porównania bo dostały go od razu bez zbędnego proszenia się. Ci faceci mieli dobre intencje ale się nie udało. Tutaj wygląda jakby facet najpierw czekał aż autorce się znudzi marudzenie o ten pierścionek a jak już wiedział ze ta nie odpuści to kupił byle co byleby było. Bardziej mógł znieważyć autorkę chyba tylko kupując jej pierścionek z takiej nadmorskiej maszyny gdzie za 2 zł wylatuje kulka z prezentem.
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 11:43   #93
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Przerost formy nad treścią.
a moim zdaniem to mile (choc moze jestem nieobiektywna, bo moj maz tez sie bardzo przylozyl do wyboru/zaprojektowania pierscionka)
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 12:11   #94
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88434888]A ja nie chciałabym żadnego zaskoczenia w tak ważnej bądź co bądź decyzji życiowej, jak ślub z kimś, żeby facet sobie o tym nagle decydował. Dla mnie to coś, co ustala się wspólnie. W przeciwnym razie to wymuszanie na mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dlatego też napisałam, że każdy oczekuje czegoś innego

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
co kto lubi , ja nie lubie niespodzianek i mam konkretnyt gust. Nie chcialabym pierscionka niespodzianki.


Pierscionek i zareczyny to umowa a nie nagroda za bycie fajna laska. Ustalenia to nie wymuszanie.
Myślę, że planowanie wspólnej przyszłości, ślubu to umowa, zaręczyny nie muszą się w ogóle odbyć.
Co do pierścionka to co innego zasugerować komuś coś, zresztą bystry facet jak będzie chciał to sam trafi w gusta swojej wybranki, a co innego dać kompletną rozpiskę jak ten pierścionek ma wyglądać, jak dla mnie kojarzy się to poniekąd z wymuszaniem czegoś, tym bardziej jeśli temat pierścionka jak i zaręczyn nie był nigdy poruszany.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 18:23   #95
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88431366]ja pier....
wspolczuje tym facetom dzisiaj
nie rozumiem wogole tych cyrkow z piersionkiem
chcialas jakiegos konkretnego trzeba bylo wyslac mu 3 linki z takim jaki ci sie podoba i kazac wybrac mu jeden z nich (i w ten sposob cie zaskoczyc)
ja bym ☠☠☠la tym pierscionkiem i poszla w cholere gdybym byla tym facetem,zawraca dupe przez 5 lat a jak dostala to znowu niezadowolona
zwiazek nedzny,nie umiecie ze soba rozmawiac ty niby zadowolona z tych zareczyn przyjelas i zamiast zastanawiac sie kiedy slub przez lata smecilas o pierscionku zeby kolezankom pokazac
to nie o to chodzi w zareczynach jakbys nie wiedziala tylko o jakas deklaracje ze strony faceta ze chce z toba zycie spedzic ,twoje kolezanki i znajomi sa tu najmniej wazni w tej sytuacji i uwierz mi maja gleboko gdzies twoj pierscionek
zafiksowalas sie na nie wlasciwej rzeczy tak bardzo ze przegapilas fakt ze juz od dawna wam nie po drodze i ten pierscionek niczego juz nie zmieni[/QUOTE]
Zgadzam się w całej rozciągłości.

Autorko, nakręciłaś jakąś wieloletnią dramę z czegoś, co tak naprawdę jest zwykłą pierdołą. Skoro Ci się oświadczył, trzeba było planować ślub i cieszyć się wspólnym życiem, a nie skupiać na biżuterii.

Moja rada: patrz na życie bardziej pragmatycznie, a mniej romantycznie. A jeśli czegoś chcesz nie czekaj aż się samo stanie tylko bierz sprawy w swoje ręce. Naprawdę, dużo lepiej się tak żyje.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 19:07   #96
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Autorka w pierwszym poscie napisala wyraznie i niejednokrotnie, z jakiego powodu ukrecila taka drame o pierscionek:


Cytat:
Napisane przez 123babajagapatrzy Pokaż wiadomość
Jednak po jakimś 2 lub 3 miesiącach zaczęłam delikatnie sugerować, że fajnie byłoby się pochwalić znajomym, ogłosić to światu oraz mieć jakąś pamiątkę z naszego najważniejszego dnia, który zdarza się tylko raz w życiu.

Cytat:
Napisane przez 123babajagapatrzy Pokaż wiadomość
nasze kolejne wspólne koleżanki wpadały rozpromienione z pierścionkami na placu

Cytat:
Napisane przez 123babajagapatrzy Pokaż wiadomość
Nie wiem co robić zupełnie, nie wiem jak mam zareagować na te zaręczyny, nosić ten pierścionek w kieszeni? I zakładać tylko do zdjęć ew. jak idę do koleżanki, żeby zaraz go ściągnąć?
Pare lat meczyla kolesiowi doope, zeby miec sie czym pochwalic przed ludzmi i nie byc gorsza od kolezanek. Skoro to takie istotne, to nie wiem, moze mogla sama sobie kupic pierscionek jaki chciala, goscia poprosic o przelew i po problemie, wstydu przed kolezankami nie ma, zwiazek uratowany, atmosfera by tak nie skisla. Serio warto bylo z siebie robic taka desperatke i materialistke? Lekko zalosne. Ze koles sie nie popisal to inna sprawa, ale moze on po prostu nie przywiazuje wagi do takich ☠☠☠☠☠☠☠ (bo sorry, ale to jest ☠☠☠☠☠☠☠a) i ma do tego swiete prawo. Widocznie sie nie dobrali, bywa.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 03:05   #97
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Jakiś wspaniałomyślny ten Twój mąż


Na myśl mi nie przeszło bym swojemu już obecnemu narzeczonemu wręczała listę z dokładnym opisem parametrów mojego wymarzonego pierdzionka, cały element zaskoczenia w postaci oświadczyn poszedłby w diabły, a tak są super wspomnienia, do których zawsze można wracać, no ale każdy czegoś innego oczekuje.. Natomiast zaręczyny i to, co podaruje, albo i nie, swojej kobiecie mężczyzna, powinno wychodzić tylko i wyłącznie z jego inicjatywy, w przeciwnym razie jak dla mnie jest to wymuszanie czegoś. Szczerze to nie mogłabym cieszyć się z zaręczyn i pierdzionka, gdybym to wymusiła na swoim facecie.

Ja jestem fanką po prostu podjęcia decyzji w rozmowie wspólnej i ewentualnie kupienia sobie jakichś upominków wzajemnie potem.



Ale w życiu bym nie powiedziała facetowi, jaki chcę pierścionek. W sumie to nie chcę pierścionka, więc to już jakiś tam znak, że facet mnie nie zna albo coś ma nie po kolei w głowie.


Jedyne co bym wybaczyła to pierścionek z czarnego złota (otrzymywanego metodą laserową), bo to znaczy, że doskonale wie, co lubię. A mówiąc "nie chcę pierścionka" mogłam nie wiedzieć o ich istnieniu.


Ale jakby mi facet wyskoczył ze złotym pierścionkiem z wielkim diamentem, to bym go rzuciła na miejscu, bo to by znaczyło, że ma mnie w tyłku albo jest niedorozwinięty.

---------- Dopisano o 04:05 ---------- Poprzedni post napisano o 03:54 ----------

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88435033]Moim zdaniem reakcja autorki byłaby całkowicie inna gdyby jej "narzeczony" oświadczył się od razu z pierścionkiem nawet tym nietrafionym. Tutaj mówimy o 3 latach czekania! Jakbym tyle musiała za czymś chodzić to na końcu też chciałabym żeby był idealny. Historie tutaj jak to któreś z wizażanek facet wręczył nie taki pierścionek moim zdaniem są bez porównania bo dostały go od razu bez zbędnego proszenia się. Ci faceci mieli dobre intencje ale się nie udało. Tutaj wygląda jakby facet najpierw czekał aż autorce się znudzi marudzenie o ten pierścionek a jak już wiedział ze ta nie odpuści to kupił byle co byleby było. Bardziej mógł znieważyć autorkę chyba tylko kupując jej pierścionek z takiej nadmorskiej maszyny gdzie za 2 zł wylatuje kulka z prezentem.[/QUOTE]


Znaczy oni oboje są bardzo ciężcy.



Ona truje doopę, a on ma jej gust absolutnie gdzieś.


Gdybym chciała pierścionka i była na miejscu autorki, to bym pokazała konkretny pierścionek, albo 3, żeby jeden wybrał i tyle. I tak w tym już nie było niespodzianki i romantyzmu.


Choć jeśli mnie zapytacie, to wzięcie dziewczyny z zaskoczenia do jubilera i oznajmienie jej "w sumie to przyjechaliśmy wybrać twój pierścionek zaręczynowy" to jest całkiem romantyczny scenariusz. I tak bym postąpiła na miejscy chłopaka. Udała, że idziemy do dobrej resteuracji (bo jeszcze były czynne po zaręczynach), więc niech się dziewczyna jakoś fajnie ubierze i bam, wybieraj co chcesz mała.


A tutaj obupólne olewanie się i miałczenie. Dwoje dorosłych ludzi, a komunikacja i otwartość leży.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-15, 04:30   #98
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Gdybym chciała pierścionka i była na miejscu autorki, to bym pokazała konkretny pierścionek, albo 3, żeby jeden wybrał i tyle. I tak w tym już nie było niespodzianki i romantyzmu.

Ale limona, przecież autorka pisze, że byli u jubilera i oglądali pierścionki, ale finalnie nic nie wybrali.
No to chyba chłop widział jakie jego panna przymierza - czy raczej duże czy raczej małe:

Cytat:
Napisane przez 123babajagapatrzy Pokaż wiadomość
Międzyczasie pojechaliśmy na wakacje gdzie mój chłopak pod koniec stwierdził, że wybierzemy ,coś wspólnie, więc chodziliśmy ostatnie 3 dni i szukaliśmy pierścionka. Niestety byliśmy w takim miejscu gdzie nie udało nam się nic znaleźć. Ale miałam nadzieje, że zdążyłam pokazać chłopakowi co mi się podoba a co nie. Wiec skoro obdarliśmy magiczny moment już tylko do kupna pierścionka w co sama zostałam zaangażowana,
Co prawda creepy tekst "byliśmy w miejscu, w którym nie udało nam się nic znaleźć", tzn co, nie było żadnych jubilerów, czy żaden pierścionek się AZ TAK nie podobał? Czy były one po prostu ok, ale żaden dupy nie urywał "bo może tam w drugim salonie to są lepsze"?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 05:30   #99
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale limona, przecież autorka pisze, że byli u jubilera i oglądali pierścionki, ale finalnie nic nie wybrali.
No to chyba chłop widział jakie jego panna przymierza - czy raczej duże czy raczej małe:
Ale czytasz ten wątek? Przecież to już skrytykowałam ze dwa razy.

Co nie zmienia faktu, że oboje po prostu podeszli do tematu najgorzej jak się da, a ona nie jest lepsza.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 07:00   #100
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale czytasz ten wątek? Przecież to już skrytykowałam ze dwa razy.

Co nie zmienia faktu, że oboje po prostu podeszli do tematu najgorzej jak się da, a ona nie jest lepsza.
Ja tam mam wrażenie, że ona właśnie była bardzo wyrozumiała. Wyraźnie powiedziała, czego oczekuje. Prościej się nie dało.

Chyba też nie byłabyś zadowolona, gdybyś powiedziała partnerowi, że chcesz, bo ja wiem, komplet bizuterii z bialych pereł na urodziny, a facet po 3 latach zwodzenia dałby Ci komplet z kolorowymi szkiełkami. Byłabyś szczęśliwa, z masz COKOLWIEK, bo przecież nie musiał, mogłaś sobie kupić sama itp czy czułabyś sie raczej olana i potraktowana bez szacunku? Jak Cię partner o coś prosi to też odwlekasz w czasie a potem dajesz mu coś, co mu nie odpowiada? Wątpię.

No i nie oszukujmy się, w naszej kulturze jednak magiczny pierscionek zaręczynowy jest standardem. Autorka również podkreśliła autorowi, co jest dla niej ważne, w niektórych kwestiach poszła na ustępstwa a facet pierdnął jej jakimś bublem i zadowolony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 09:13   #101
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
,,wyszarpane,, zaręczyny

Zly wątek
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-15, 10:50   #102
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

To nie o pierścionek chodzi.
Byłam w tym punkcie i było mi tak samo przykro po jakimś prezencie od mojego eks. Też się czułam głupio z tego powodu.
Nie pierścionek jest problemem, jesteś rozgoryczona z innego powodu. Chyba czujesz co się święci.
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 17:23   #103
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

Tu w ogóle nie ma sensu się rozpisywać.
To troll jakiś. Konto z jednym postem.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 18:19   #104
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: ,,wyszarpane,, zaręczyny

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88437015]Ja tam mam wrażenie, że ona właśnie była bardzo wyrozumiała. Wyraźnie powiedziała, czego oczekuje. Prościej się nie dało.

Chyba też nie byłabyś zadowolona, gdybyś powiedziała partnerowi, że chcesz, bo ja wiem, komplet bizuterii z bialych pereł na urodziny, a facet po 3 latach zwodzenia dałby Ci komplet z kolorowymi szkiełkami. Byłabyś szczęśliwa, z masz COKOLWIEK, bo przecież nie musiał, mogłaś sobie kupić sama itp czy czułabyś sie raczej olana i potraktowana bez szacunku? Jak Cię partner o coś prosi to też odwlekasz w czasie a potem dajesz mu coś, co mu nie odpowiada? Wątpię.

No i nie oszukujmy się, w naszej kulturze jednak magiczny pierscionek zaręczynowy jest standardem. Autorka również podkreśliła autorowi, co jest dla niej ważne, w niektórych kwestiach poszła na ustępstwa a facet pierdnął jej jakimś bublem i zadowolony.
[/QUOTE]


Wciąż mam wrażenie, że nikt nie czyta moich wypowiedzi w tym wątku.


Ja bym mu dała tydzień, jeśli bym chciała komplet biżuterii. Pokazałabym mu palcem jeden konkretny i albo ma sensowne wytłumaczenie dlaczego go nie dostanę (nie stać mnie jest dla mnie sensownym wytłumaczeniem), to bym z kimś takim się nie bujała.


I tu widzę winę autorki. Bo ja bym 3 lata nie truła tyłka, tylko bym podziękowała za znajomość.


Ja nie jestem tego typu osobą i nie mogę sobie wyobrazić siebie tak strasznie chcącej jakiś konkretny prezent, że mnie boli, że go nie mam. No ale jakbym z jakiegoś powodu tak odczuwała, to na pewno nie miałczałabym mu nad głową trzy lata, bo to jest zero respektu do siebie, a szanse powodzenia maleją wprost proporcjonalne do długości miałczenia.


Jakbym się zaręczyła i nie miała pierścionka, to dla mnie bomba, nie robimy sobie upominków, dzięki, gitara.


Ale jakbym ten pierścionek chciała, to dla mnie jest totalnym brakiem szacunku, żeby partner mi go nie kupił, kiedy wie, że mi na nim zależy, zwłaszcza jeśli nie podałam budżetu, czyli może być jakikolwiek prosty pierścionek. W zamian oczywiście dostałby coś ode mnie, ale to już jest inna historia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-15 19:19:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.