Ślub za granicą - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 15:17   #91
mopi80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: Ślub za granicą

Swiadkowie lecieli z nami, ale na miejscu okazalo sie ze rodzina z tym samym nazwiskiem nie moze byc swiadkiem. Ale to nie nie byl najmniejszy problem, dokumenty podpisali menager hotelu i rezydentka z naszego biura pdrozy.
mopi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 07:33   #92
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Ślub za granicą

Witam
My nieco ponad 3 tygodnie temu wzieliśmy ślub na Cyprze !! Było super.
Jechaliśy sami bez swiadków, rodziny itp. Pogoda rewelacyjna a to końcówka października była, ludzie sympatyczni, atmosfera przesympatyczna, palmy, bananowce, kolorowe kwiaty. Zdjęć mamy masę a ślubem zaskoczyliśmy wszystkich, bo cały wyjazd zorganizowany był w ścisłej tajemnmicy
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 13:30   #93
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: Ślub za granicą

KAsia,poprosimy jakas fotorelacje. Skoro byliscie sami to co po slubie, bo rodzinny obiad nie wszedl w grę, obiad/kolacja we dwoje czy jakis inny pomysl na to mieliscie? Sami się organizacją zajeliscie czy przez biuro jakies?
Powiedzcie mi kochane w jakim jezyku mialyscie udzielany slub za granicą?
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 14:10   #94
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Ślub za granicą

My mieliśmy ślub w jezyku angielskim
A oczywiscie byliśmy na odświętnym obiadku potem, sami
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 16:04   #95
mopi80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
A nasz slub byl po hiszpansku, ale z angielskim tlumaczem, bo ani slowa po hiszpansku nie umiemy.
Kasia 23 pokaz jakies zdjecia.

Dodalam pare zdjec z naszego slubu.
http://www.facebook.com/album.php?ai...5&id=635647459

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-11-15 o 22:27 Powód: post pod postem
mopi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 15:53   #96
magunia38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub za granicą

Tuscany, a co to za firma chciala ciebie naciagnac na takie koszty???
Ja rozmawiam teraz z taka agencja z Olsztyna - "Avena", i będą dla mie organizować ślub w Hiszpanii w marcu 2008. Jak na razie jestem bardzo zadowolona, bo wszystko nam zapewniaja - samoloty, hotel 4* przy plaży z wyżywieniem, samochód do ślubu, kwiaty, fotografa i videomana, nawet miejscowych świadków. I konsultanka z nami leci. Za wszystko zapłacimy razem z opłatami 12.000. My tylko mamy przygotować dokumenty i sukienke dla mnie oraz garnitur dla TŻ.
Moja koleżanka brała ślub w Grecji, w Atenach, i też załatwiała wszystko z tą agencją w Olsztynie. Nagadałyśmy się z koleżanką o jej ślubie, i postanowiłam zaufać im. Zwłaszcza, że u nas idzie tak samo, jak u niej - wszystko mailami załatwiamy i telefonicznie. A kobiety, które tam w tej agencji pracują z rozmowy wyglądają na poważne i bardzo życzliwe. Nawet podpowiedziały mi, jaką sukienkę lepiej wziąć i doradziły bukiet, żeby pasował.
Mój TŻ się śmieje ze mnie, że tak załatwiam bez widzenia ludzi, ale mi to odpowiada. Nie mam czasu na kontakty osobiste.
Rozmawiałam z koleżanką, brała ślub we wrześniu br i dokumenty zalegalizowali bez problemu w USC w naszym mieście w ciągu miesiąca. Podobno kobieta z agencji przepowiedziała wszystko, co i jak będzie z dokumentami i sprawdziło się prawie co do dnia.
Więc chyba wszystko pójdzie dobrze, trzymajcie kciuki za nasz ślub, babeczki!
magunia38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 16:40   #97
sophie7
Raczkowanie
 
Avatar sophie7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Ślub za granicą

Kasia23, gratulacje, ale pokaż jakieś zdjęcia! Z TZ też myślimy o ślubie na Cyprze. Na stronie avena.biz.pl są inne zdjęcia ze ślubów, ale twoich nie ma. Bardzo jestem ciekawa!
sophie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 08:17   #98
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Ślub za granicą

Witam,
dla zainteresowanych nam też organizowała ślub agencja Avena. Wszystko było oki. A zdjęcia na stronce będą dziś lub na dniach, bo juz wysłaliśmy im akceptację , jak będą to dam znać
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 15:18   #99
aawk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub za granicą

My z mężem postanowiliśmy właśnie w taki sposób przeżyć ten jeden z najważniejszych dni w życiu, na Jamajce...było naprawdę wspaniale, romantycznie, spokojnie, intymnie....byliśmy przede wszystkim my...w cieniu palm mieliśmy czas wziąć się za ręce, powiedzieć kocham Cię i bez pośpiechu i delektować się ta chwilą. Wbrew pozorom organizacja tego nie była taka trudna, pomimo, ze porwaliśmy się także na organizację ślubu kościelnego. Ksiądz był super stworzył tak niepowtarzalną atmosferę, do dzisiaj wspominamy z mężem jego dowcipne a zarazem wzruszające kazanie!!Zdjęcia mamy zapierające dech w piersiach...egzotyczna roślinność...karaibskie morze...plaża, udało nam się nawet złapać zachód słońcaWidziałam tez pary biorące ślub przy przepięknych jamajskich wodospadach, ale myśmy mieli w małej kapliczce przy plaży, gdyż kościelny musi się odbywać w takiej scenerii.

W związku z tym ,że jak gadałam z dziewczynami na forach przed ślubem, dużo pytało się jak się za to zabrać, od czego zacząć, czy to dużo formalności, to wpadliśmy na pomysł z mężem , ze spiszemy naszą wiedzę. Tym sposobem postanowiliśmy pomoc innym przejść przez to w prosty sposób i opracowaliśmy kompendium wiedzy na ten temat, razem ze wskazówkami jak to zorganizować. Tu się dowiecie wszystkiego

nieopłacona reklama

polecam!!to taka frajda
Ania

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-12-03 o 20:12 Powód: nieopłacona reklama
aawk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 14:06   #100
sophie7
Raczkowanie
 
Avatar sophie7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez aawk Pokaż wiadomość
My z mężem postanowiliśmy właśnie w taki sposób przeżyć ten jeden z najważniejszych dni w życiu, na Jamajce...było naprawdę wspaniale, romantycznie, spokojnie, intymnie....byliśmy przede wszystkim my...w cieniu palm mieliśmy czas wziąć się za ręce, powiedzieć kocham Cię i bez pośpiechu i delektować się ta chwilą. Wbrew pozorom organizacja tego nie była taka trudna, pomimo, ze porwaliśmy się także na organizację ślubu kościelnego. Ksiądz był super stworzył tak niepowtarzalną atmosferę, do dzisiaj wspominamy z mężem jego dowcipne a zarazem wzruszające kazanie!!Zdjęcia mamy zapierające dech w piersiach...egzotyczna roślinność...karaibskie morze...plaża, udało nam się nawet złapać zachód słońcaWidziałam tez pary biorące ślub przy przepięknych jamajskich wodospadach, ale myśmy mieli w małej kapliczce przy plaży, gdyż kościelny musi się odbywać w takiej scenerii.

W związku z tym ,że jak gadałam z dziewczynami na forach przed ślubem, dużo pytało się jak się za to zabrać, od czego zacząć, czy to dużo formalności, to wpadliśmy na pomysł z mężem , ze spiszemy naszą wiedzę. Tym sposobem postanowiliśmy pomoc innym przejść przez to w prosty sposób i opracowaliśmy kompendium wiedzy na ten temat, razem ze wskazówkami jak to zorganizować. Tu się dowiecie wszystkiego

nieopłacona reklama

polecam!!to taka frajda
Ania
Ania, wiesz, tak mi się zdaje, że to co piszesz nie jest do końca prawdą. Ja mam doświadczenie ze ślubem mojej siostry, też robiliśmy sami w Atenach. W czerwcu 2006, w kościele i w konsulacie. Nie dość, że było dużo papierów, bardzo dużo maili, faksów i przesyłek, to jak chcieliśmy zamówić taksówkę do ślubu cywilnego, to rąbneli nam cenę 5 razy wyższą, niż normalnie, a tylko z tego powodu, że do ślubu. Z samochodem do kościelnego też było podobnie, z kwiatami, restauracją. Szleństwo cenowe! Tak to już jest na świecie, że jak ślub to ceny z kosmosu się robią. W końcu siostra przebrała się w normalną sukienkę, stilik w tawernie zamawialiśmy telefonicznie bez żadnych dekoracji i wówczas zapłaciliśmy i tak dużo, ale już bez przesady.
Mój brat już był mądrzejszy, jak robiła ślub w Istambule to zlecił to agencji, w Olsztynie mają biuro. I ceny nam wyszły dobre, bez latania i szukania, bez opierania się na Polakach na miejscu, którzy ech... Przy ślubie siostry obiecywali pomoc, a jak przyszło, co do czego to... ech! Szkoda gadać.
sophie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 16:33   #101
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Ślub za granicą

mi się taki ślub marzy w ciepłym kraju tylko we dwójkę,tylko ile was to kosztowało,bo mnie więcej bym chciała wiedzieć,ale chodzi mi o ślub cywilny,bo kościelnego nie chce nigdy...a jak jest z tymi świadkami,bo nie wiem czy bym chciała tu kogoś na świadka a oni by dali świadka jakiegoś czy sobie samemu trzeba szukać,ja to marzę tylko we dwójkę w ciepłej krainie oh mojee marzenie,ale ile takie coś kosztuje??
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 09:04   #102
aawk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Cytat:
Napisane przez sophie7 Pokaż wiadomość
Ania, wiesz, tak mi się zdaje, że to co piszesz nie jest do końca prawdą. Ja mam doświadczenie ze ślubem mojej siostry, też robiliśmy sami w Atenach. W czerwcu 2006, w kościele i w konsulacie. Nie dość, że było dużo papierów, bardzo dużo maili, faksów i przesyłek, to jak chcieliśmy zamówić taksówkę do ślubu cywilnego, to rąbneli nam cenę 5 razy wyższą, niż normalnie, a tylko z tego powodu, że do ślubu. Z samochodem do kościelnego też było podobnie, z kwiatami, restauracją. Szleństwo cenowe! Tak to już jest na świecie, że jak ślub to ceny z kosmosu się robią. W końcu siostra przebrała się w normalną sukienkę, stilik w tawernie zamawialiśmy telefonicznie bez żadnych dekoracji i wówczas zapłaciliśmy i tak dużo, ale już bez przesady.
Mój brat już był mądrzejszy, jak robiła ślub w Istambule to zlecił to agencji, w Olsztynie mają biuro. I ceny nam wyszły dobre, bez latania i szukania, bez opierania się na Polakach na miejscu, którzy ech... Przy ślubie siostry obiecywali pomoc, a jak przyszło, co do czego to... ech! Szkoda gadać.
Sophie, to długa historia była z naszym ślubem. Ja w ogóle na początku się bałam jak mi mój narzeczony przyszedł z takim pomysłem, bo dokladnie pzrewidywałam, że będzie tak jak mówisz. Usiedlismy do komputera i zaczelismy szukac, wyskoczyla nam agencja z Warszawy (innej nie moglismy znalezc nawet szukalismy zagranicznych) wiec udalismy sie do tej w Warszawie, gdyz ja od poczatku powiedzialam, ze nie bede sie meczyc sama. Co sie okazalo, zdecydowanie bardziej meczylismy sie z ta agencja 2 miesiace powtarzalismy im, ze chcemy slub koscielny a onijak glusi, ciagle slyszelismy wszytstko bedzie wszystko bedzie ale jak chcelismy szczegoly to ciagle nie mieli nic. Poszlismy po rozum do glowy i przejrzelismy ich oferty i skontaktowalismy sie bezposrednio z hotelem i to bylo to!!Zalatwilismy sobie bilety, zarezerwowalismy 12 dniowy pobyt w hotelu (wiekszosc hoteli ma takie oferty, ze jak spedzasz u nich 7 dni to slub taki standartowy masz w cenie) i mielismy slub w cenie. Urzednika, swiadkow, tort, szampana, miejsce na terenie hotelu (plaza, kapliczka, piekne ogrody, co chcesz)male przyjecie (takie wiesz przystaweczki) kolacje dla dwojga romantyczna, sniadanie do lozka nastepnego dnia, oprawe muzyczna ceremonii, koordynatora slubu, bukiet ( ja miałam z orchidei), butonierke, koszulki pamiatkowe z napisem just married i to chyba wszytsko....nie pamietam moze cos jeszcze bylo. Za dodatkowych gosci trzeba by było placic, ale mysmy akurat i tak planowali slub tylko we dwojke. Dolecial do nas brat mojego meza i bylismy w trojke Ja osobiscie uwazam, ze tzreba liczyc sily na zamiary, to moze byc troche karkołomne organizowac slub samemu w obcym kraju, ale to jest tak rozpowszechnione, ze wlasciwie nie ma kraju (no...mzoe oprocz Polski) ktory by nie mial bazy hoteli, ktore z pocalowaniem reki Ci to zorganizuja. Nasza koordynatorka byla z nami w stalym kontakcie mailowym, pilnowala terminow przesylania dokumentow, dala nam konakt do parafii i ksiedza ktory potem nam udzielal slubu(swoja droga byl fantastyczny), bylismy na wakacjach caly czas! Wszytsko sie dzialo za nas. Oczwyscie w Polsce wczesniej przygotowalismy sobie stroje, jak uszylam sobie suknie z jedwabiu, mialam welon itd, Mikolaj kupil garnitur, ale wiele innych par bylo ubranych bardziej p[o karaibsku i bardziej luzno i tez bylo to piekneTo nie jest tak, ze pojechalismy w ciemno, wiedzielismy wszystko od A do Z juz tu w POlsce zanim tam pojechalismy. Tak waznego dnia nie zostawilabym bez dobrej organizacji
Potem tego dnia poszlam sobie do hotelowego spa zrobic fryzurke, makijaz akurat robilam sama, bo wkoncu maluje sie od ilus tam lat i mam wprawemoj narzeczony ( bawil sie na plazy z moim szwagrem-i dobrze bo mi nie pzreszkadzali jak latalam w welonie i majtkach po pokoju i szukalam kolczykowSluchajcie nasza koordynatorka nawet zapytala sie czy chceilibysmy, aby pan mlody mnie nie widzial w sukni slubnej przed slubem, a jesli tak to oni wszystko zorganizujaAkurat to sobie odpuscilismy, ale bylo to mile z ich stronyPotem zadzownili do mnie ze idzie po mnie swiadkowa (Georgia) z bukietem, przyniosla mi bukiet i mezowi butonierke, przyszli dopeiro wtedy kiedy bylo wiadomo, ze ksiadz juz jest w kosciolku i nie bedziemy czekac na niego. przed kosciolkiem czekal juz na nas fotografMsza byla urocza....a kasiadz mial ciety dowcipny jezyk, ale byl takze wzruszajacy, w pewnym momencie nawet Fryderyk (szwagier) mial wilgotne oczy a potem kolacja przy blasku swiec a wzielismy kieliszki i nasze dom periogniony , ktore dostalismy przed wyjazdem od rodziny poszlismy na plaze (akurat byla pelnia...) cieplo...bryza....blask ksiezyca....ehhhh az sie znowu rozmarzylam i latalam w tej jedwabnej sukni na bosaka po plazy i goracym karaibskim morzu. Nie no dlugo by opowiadac.
Wniosek, to co mowi Sophie o oddaniu tego w czyjes rece, kto juz to wczesniej organizowal-w pelni sie zgadzam. Mysmy zaufali hotelowi, bo agencja nas zawiodla i wyszlismy na tym swietnieTaniej niz przez agnecje, bo bez ich prowizji i mielismy bezposredni kontakt z nimi a nie pzrez powolnych pracownikow ktorzy patrzyli na nas jak na kosmitow, gdy mowilismy daaaa....slub koscielny
NIe wiem ile kosztuje zroganizowanie tego calkowicei na wlasna reke przecierajac slady samemu, mysle ze najwiecej to nerwow plus oczywiscie niepzrewidywanych kosztów.
Nas ten slub wyszedl taniej niz bysmy go orgzanizowali na miejscu tu w Warszawie. Oczywiscie wielu ludzi mowilo nam: ale nie dostaliscie prezentow to wam sie nic nie zwroci, ale sie nie mialo bo to byl nasz dzien i nie mial jakos szczegolnie zwracac zwrocil sie w czasie ktory moglismy poswiecic sobie nawzajem zamiast tanczyc z ciocia(nie mam nic do cioc wszystkie lubie) poza tym zrobic wesele na miejscu i jechac na taka podroz poslubna jak mysmy mieli podroz slubnato juz duuuzy wydatek a ja osobiscie wolalam taka podroz slubna

Aaa i jeszcze jedno, mysmy nie zawierali zwiazku malzenskiego przed naszym konsulem-tego to nawet na Jamajce nie ma Zawarlismy go zgonie z prawem jamajskim, tak jak u nas tam sa sluby konkordatowe i ksiadz tak jak u nas udziela slubu jednoczesnie koscielnego i cywilnego. Na to tzreba miec licencje - ktora nam zalatwil hotel, tylko trzeba wszytskie dokumenty wyslac jakies 2 miesiace wczesniej (czyli tak jak do naszego slubu polskiego, zaswiadczenie o moznosci zawarcia zwiazku itd, trzeba to u nas przetlumaczyc i kurierem bach tam i gotowe)
Wiec mysmy po zadnych urzadach tam na miejscu juz nie jezdzili, miedzy jednym drinaskiem w barze na plazy a drugim wybieralismy jaka muzyczka ma leciec jak bedziemy do kosiola wchodzic
I jeszcze jedna wazna infomacja, Polska nie kazdy slub zawarty za granica wedlug lokalnego prawa uwaza za wazny, zawsze wczesniej tzreba to sprawdzic, akurat jamajski jest uznawany na calym świecie. Hotel przeslal nam po 3 miesiach dokumenty z ich urzedu stanu cywilnego, ze nasz zwiazek zostal zarejestrowany i z tym powedrowalismy do polskiego USC i zarejestrowalismy zwiazek
Wiec zamiast z konsulem w 4 scianach, mysle przyjemniej jest z takim np. jamajskim urzednikiem (to jest za dodatkowa oplata - wyjazd poza standartowe miesca) pojechac nad przepiekne jamajskie wodospady i tam wsrod tropikalnej zieleni brac slub

Ale sie rozgadalam....

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
mi się taki ślub marzy w ciepłym kraju tylko we dwójkę,tylko ile was to kosztowało,bo mnie więcej bym chciała wiedzieć,ale chodzi mi o ślub cywilny,bo kościelnego nie chce nigdy...a jak jest z tymi świadkami,bo nie wiem czy bym chciała tu kogoś na świadka a oni by dali świadka jakiegoś czy sobie samemu trzeba szukać,ja to marzę tylko we dwójkę w ciepłej krainie oh mojee marzenie,ale ile takie coś kosztuje??
Cywilny to nawet latwiej, bez zalatwiania papierow koscielnych, i wiecej lokalizacji na miejscu do wyboru Swiadkow daja Karaiby co do zasady w porównaniu np. z wyjazdem w ramach Europy nie sa tania destynacja. Przede wszystkim trzeba liczyc bilet lotniczy. Potem ceny hoteli sa bardzo zroznicowane zalezy od standardu hotelu a potem od standardu pokoju - bo moze byc 2 osobowy a moze byc cala willa na plazy z wlasnym basenikiem w ramach hotelu. Jamajskie hotele sa glownie all inclusive. To co mysmy dostawali z pakiecie slubnym jest niezalezne od standartu pokoju. Kupujesz 7 nocy i masz pakiet Takze w zaleznosci od tego co sobie zamarzysz taka cane zaplacisz, musisz liczyc od kilkunastu tysiecy wzwyz.

Powodzenia!

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-12-27 o 20:03 Powód: post pod postem
aawk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 18:04   #103
Mariott
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub za granicą

Hi Aniu!
Jestem zafascynowany Twoim opisem slubu na Jamajce. Chcemy sie pobrac wlasnie na tej pieknej wyspie.
Jezeli mozesz przyslij mi nazwe hotelu i nazwiska ludzi z ktorymi moge sie kontaktowac w tej sprawie - bede naprawde wdzieczny - serdecznie pozdrawiam - Marek.
Mariott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 11:58   #104
sophie7
Raczkowanie
 
Avatar sophie7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Talking Dot.: Ślub za granicą

Nie wiem po co się tak szarpać samej. Moja koleżanka właśnie załatwia wyjazd na ślub do Grecji, na Kretę. Będę druhną!
Korzystają z agencji z Olsztyna AVENA, ich strona www. avena.biz.pl, a emalia: office@ avena.biz.pl. usuńce sobie spacje w tych miejscach
Jedziemy z nimi na Krete, do 4* hotelu all inclusive na tydzien za jedyne 2600 od osoby, za slub kolezanka płaci grosze, całośc zamknie się w 11.000 z fotografem, kwiatami, fryzjerka, kameramenem, powozem i szampanem, tortem, jakieś jeszcze atrakcje przewiduje, ale to już nie wiem, bo tajne/poufne zrobiła dla nas.
No oczywiście księdzu też trzeba będzie coś dac, ale to tak jak w Polsce - co łaska.
Jestem fanką ślubów zagranicznych, bo rodzina - wiadomo, z nia najlepiej na zdjęciu. Nie koniecznie ślubnym, hahaha
No, pozdrawiam z nowym rokiem!
Zosia
sophie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 13:10   #105
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Ślub za granicą

Agencja Avena sprawdzona, bo sama z niej korzystałam
Zorganizowali nam ślub na Cyprze i to w bardzo szybkim tempie

Cytat:
Napisane przez sophie7 Pokaż wiadomość
Nie wiem po co się tak szarpać samej. Moja koleżanka właśnie załatwia wyjazd na ślub do Grecji, na Kretę. Będę druhną!
Korzystają z agencji z Olsztyna AVENA, ich strona www. avena.biz.pl, a emalia: office@ avena.biz.pl. usuńce sobie spacje w tych miejscach
Jedziemy z nimi na Krete, do 4* hotelu all inclusive na tydzien za jedyne 2600 od osoby, za slub kolezanka płaci grosze, całośc zamknie się w 11.000 z fotografem, kwiatami, fryzjerka, kameramenem, powozem i szampanem, tortem, jakieś jeszcze atrakcje przewiduje, ale to już nie wiem, bo tajne/poufne zrobiła dla nas.
No oczywiście księdzu też trzeba będzie coś dac, ale to tak jak w Polsce - co łaska.
Jestem fanką ślubów zagranicznych, bo rodzina - wiadomo, z nia najlepiej na zdjęciu. Nie koniecznie ślubnym, hahaha
No, pozdrawiam z nowym rokiem!
Zosia
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 12:13   #106
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Ślub za granicą

ja tez bralam slub na Jamajce... bylo cudownie! juz tutaj o tym pisalam, tylko w innym watku i patrzac z perspektywy czasu (pol roku ) NIGDY nie zamienilabym takiego slubu na tradycyjny
wcale nie bylo duzo papierkowej roboty. ja bylam w powiewnej sukni, na boso, TZ w lekkiej koszuli i klapkach zero stresu- ceremonia tylko i wylacznie dla nas. POLECAM. my korzystalismy z biura podrozy Romantic Travel jak cos, to mozecie pisac do mnie na priv
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:56   #107
tidi3
Przyczajenie
 
Avatar tidi3
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 7
GG do tidi3 Wyślij wiadomość przez Yahoo do tidi3
Dot.: Ślub za granicą

Hej !
Mam pewne pytanie interesuje mnie slub w Indiach kościelny czy moze ktos wie coś na ten temat bede bardzo wdzieczna
tidi3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:50   #108
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Ślub za granicą

w Indiach kościelny to chyba na misji... albo buddyjski. Nie lepiej pobrać się tu i do Indii pojechać w podróż poślubną?
Pomysł wydaje się fajny, ale logistycznie bardzo trudny...
Jeśli Ci bardzo zależy napisz PW do wizażanki Mohini, może będzie pomocna.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 06:43   #109
tidi3
Przyczajenie
 
Avatar tidi3
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 7
GG do tidi3 Wyślij wiadomość przez Yahoo do tidi3
Dot.: Ślub za granicą

Dziekuje za odpowiedz myslalam o slubie na misji pomysl ze slubem w Polsce tez moze byc ale narazie mieszkami w Irlandii i bedziemy do Indi leciec z Irlandii musze nad tym pomyslec i dowiedziec sie jak tytaj to wyglada bo niemam zielonego pojecia. Pozdrawiam
tidi3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 15:24   #110
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Ślub za granicą

a ja mam takie pytanko,nie chce zakładać nowego watku,więc moze tu mi odpowiecie...
jednak wole chyba Polske wybrać na ślub,jeszcze nie planuje do końca ślubu,ale chce się najpierw zorjętować
jakbym planowała ślub,a mówię tu tylko o ślubie cywilny,bym chciała w górach lub nad morzem,to do tamtejszego urzędu trzeba jechać i tam wszystko załatwić??
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 16:55   #111
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
...
jakbym planowała ślub,a mówię tu tylko o ślubie cywilny,bym chciała w górach lub nad morzem,to do tamtejszego urzędu trzeba jechać i tam wszystko załatwić??
tak, takie rzeczy trzeba załatwiać na miejscu, ale najpierw wszelkie formalności załatwisz w swoim urzędzie miasta, gdzie jesteś zameldowana. Potem możesz załatwiać sprawę związaną ze zmianą miejsca udzielenia ślubu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 11:10   #112
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
tak, takie rzeczy trzeba załatwiać na miejscu, ale najpierw wszelkie formalności załatwisz w swoim urzędzie miasta, gdzie jesteś zameldowana. Potem możesz załatwiać sprawę związaną ze zmianą miejsca udzielenia ślubu.
acha dziękuje za informacje
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 19:38   #113
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Ślub za granicą

My zdecydujemy sie prawdopodobnie na slub na Malcie. Baa... jak pomysle ile razy zmienialismy zdanie Mieszkam za granica, moj TZ jest Austriakiem, od 3,5 roku zareczeni... chcielibysmy bardzo ukoronowac zareczyny sluben cywilnym na Malcie (tylko my i swiadkowie- przyjaciele) a dopiero za rok koscielny dla rodziny...
Nasi znajomi brali slub na Malcie i byli bardzo zadowoleni, za tydzien mamy sie z nimi spotkac i o wszystkim porozmawiac, czyli co gdzie i kiedy trzeba zalatwiac...
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 12:20   #114
magunia38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub za granicą

Cześć przeczytałam o Twoich wątpliwościach.Mam podobne.Po spotkaniu z ludzmi ,gdy już dowiesz się więcej proszę podziel się z nami całą wiedzą o załatwianiu ślubu na Malcie.
magunia38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 09:40   #115
Mohini
Raczkowanie
 
Avatar Mohini
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 208
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez tidi3 Pokaż wiadomość
Hej !
Mam pewne pytanie interesuje mnie slub w Indiach kościelny czy moze ktos wie coś na ten temat bede bardzo wdzieczna
Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
w Indiach kościelny to chyba na misji... albo buddyjski. Nie lepiej pobrać się tu i do Indii pojechać w podróż poślubną?
Pomysł wydaje się fajny, ale logistycznie bardzo trudny...
Jeśli Ci bardzo zależy napisz PW do wizażanki Mohini, może będzie pomocna.
Taverney dzieki za zaufanie do mojej wiedzy :P

Tidi odpisalam na priva, mam nadzieje, ze za drugim razem bardziej trafnie

Ogolnie rzecz biorac, branie slubu w Indiach, nie jest rzecza najprostrza, szczegolnie jesli chodzi o pozniejsze zalegalizowanie tego zwiazku w Europie... Nie znam dokladnie waszej sytuacji, nigdzie nie napisalas czy Twoj partner est Indusem i dlatego myslicie o slubie w Indiach... Czy po prostu miala to byc fajna przygoda Jesli wersja nr 2 to faktycznie polecam slub w Europie i podroz poslubna do Indii

Moj maz jest Indusem, ale zdecydowalismy sie jednak na slub w Polsce i byla to bardzo trafna decyzja
Mohini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 15:48   #116
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Ślub za granicą

tidi, jesli zamierzasz brac slub w Indiach, to moze bede mogla ci jakos doradzic. dosyc niedawno zawieralam zwiazek malzenski z obywatelem tego kraju w Delhi (byl to slub jakby "cywilny", w ichniejszym USC) i na nieszczescie dobrze pamietam wszystkie perypetie z tym zwiazane...
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 21:01   #117
Mohini
Raczkowanie
 
Avatar Mohini
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 208
Dot.: Ślub za granicą

hehehe kogo ja widze :P witam Meili, ostatnio to sie w Indiach slyszalysmy

....z tego co sie orientuje Tidi chodzilo o slub koscielny, ale i tak na razie pozostaje w Ich planach opcja podrozy poslubnej w Indiach
Mohini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 08:11   #118
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Ślub za granicą

hej, Mohini! taaak, szkoda, ze tylko moglysmy sie uslyszec. nastepnym razem musicia nas odwiedzic! te zamieszki jakos ucichly po twoim wyjezdzie, na szczescie.
a jesli chodzi o slub koscielny w Indiach, to faktycznie, nie jestem w stanie za bardzo pomoc. chociaz ja tez chce koscielny, ale jednak w Polsce
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 11:10   #119
Mohini
Raczkowanie
 
Avatar Mohini
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 208
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez meili Pokaż wiadomość
hej, Mohini! taaak, szkoda, ze tylko moglysmy sie uslyszec. nastepnym razem musicia nas odwiedzic! te zamieszki jakos ucichly po twoim wyjezdzie, na szczescie.
a jesli chodzi o slub koscielny w Indiach, to faktycznie, nie jestem w stanie za bardzo pomoc. chociaz ja tez chce koscielny, ale jednak w Polsce
zamieszki na szczescie ucichly juz w moj dzien wyjazdu, na szczescie, bo przeciez jechalam przez Pune i Mumbai
na szczescie bylo spokojnie
Mohini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 19:52   #120
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Ślub za granicą

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
Agencja Avena sprawdzona, bo sama z niej korzystałam
Zorganizowali nam ślub na Cyprze i to w bardzo szybkim tempie
A czy moglabys powiedzieć (może być na pw) jakie były całkowite koszty takiej imprezy?
Myślę o wrześniowym ślubie na Cyprze lub GranCanarii... Będę wdzięczna za odpowiedź
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 13:53:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.