metroseksualni - lubicie czy nie?? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-10, 14:44   #91
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metrosexualizm- Czy to cos zlego

Julita - dla nie to nie jest wcale dużo, nawet można powiedzieć, że niewiele Taki niezbędnik. No, może bez balsamu do ciała - ale to dlatego, że ja sama nie lubie uzywac, wiec nie traktuję balsamów jako niezbędnika
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 15:35   #92
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Dot.: Metrosexualizm- Czy to cos zlego

hehe ja tez nie lubie sie "packac" balsamami. Bleeeh :/ Ale on uzywa po kazdej kapieli balsam NIVEA body milk - a niech sobie uzywa, przynajmniej milo jest sie przytulic w nocy do takiej delikatnej skory poteznego i silnego faceta
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 16:02   #93
Blondie19
Raczkowanie
 
Avatar Blondie19
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 54
Dot.: Metrosexualizm- Czy to cos zlego

dziewczyny, powiedzcie mi co znaczy skrot T Ż ! tyle razy juz to widzialam, kiedys myslalam ze to inicjały czyjegos faceta (hehe) prosze, wyjasnijcie mi od czego to skrot... cos od żonaty? czy jak? prosze!
Blondie19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 16:41   #94
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: Metrosexualizm- Czy to cos zlego

T - owarzysz
Ż - ycia

w skrocie: moj (lub Twoj) facet

Haha, tez kiedys tego nie wiedzialam, myslalam ze to inicjaly konkretnej osoby .
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 16:45   #95
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metrosexualizm- Czy to cos zlego

hehe też nie wiedziałam na początku Domyślałam sie sensu, ale sama nie wymysliłam od czego to pochodzi. A to takie proste...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:20   #96
M@yk@20
Zadomowienie
 
Avatar M@yk@20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów; Höganäs- może później!!!
Wiadomości: 1 242
GG do M@yk@20
Wink Metroseksualiści

Ostatnio coraz więcej facetów lubi o siebie dbać. Chodzą do kosmetyczki, manicurzystki i na solarium. Są aktywni towarzysko, delikatni i uprzejmi. To współcześni mężczyźni - metroseksualiści, których, jak wynika z najnowszych badań jest w Polsce coraz więcej. I zresztą na całym świecie!!! a co wy o nich myślicie? Dawajcie fotki największych przystojniaków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 254692.jpg (30,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10103284.jpg (26,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg C57717.jpg (21,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cal05_timberlake_full.jpg (57,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg db4index.jpg (22,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg g29572o0dkv.jpg (10,0 KB, 12 załadowań)
M@yk@20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:21   #97
M@yk@20
Zadomowienie
 
Avatar M@yk@20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów; Höganäs- może później!!!
Wiadomości: 1 242
GG do M@yk@20
Dot.: Metroseksualiści

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images121373_Justin%20Timberlake.jpg (18,5 KB, 27 załadowań)
M@yk@20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-22, 22:57   #98
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Metroseksualiści

Nie znosze brudnych, niezadbanych facetow, podobnie jak macho, wiec metro mi jak najbardziej odpowiadaja. Ale oczywiscie bez solarium i wyzyt u kosmetyczki tez moze byc facet bardzo ciekawy, wiec "pometro" rowniez moze byc.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 23:17   #99
marmi
Raczkowanie
 
Avatar marmi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
GG do marmi
Dot.: Metroseksualiści

Mi sie podobaja, mozna popatrzec Ale chyba na mojego TZ by sie nie nadawali Facet powinnien byc meski, tzn nie smierdziec potem itp ale niech mam mniej kosemtykow ode mnie i nie odwiedza za czesto kosmetyczki i solarium
A Orlando Bloom jest metro ? Bo ja tam bym go chciala w kazdej postaci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg orli13.jpg (113,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orli22.jpg (75,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orli26.jpg (8,7 KB, 18 załadowań)
marmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 23:21   #100
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metroseksualiści

O metroseksualistach były niedawno 2 długie tematy, więc nie wiem czy będzie tu wielki odzew...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 05:59   #101
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez marmi
Facet powinnien byc meski, tzn nie smierdziec potem itp ale niech mam mniej kosemtykow ode mnie i nie odwiedza za czesto kosmetyczki i solarium
A Orlando Bloom jest metro ? Bo ja tam bym go chciala w kazdej postaci
zgadzam się że od faceta śmierdzieć nie może ale już choćby chodzenia na solarium bym nie zniosła sama nigdy na nim nie byłam a co dopiero mój facet...fuj a co do Orlando to wydaje mi się że nie jest metroseksualny. ja w ocenie patrzę na to jak się prezentują na ulicy a nie na sesjach bo wtedy robiom z nimi co chcą Orlando zawsze ubrany i uczesany jest jak normalny chłopak a nie jakiś tam pedałek
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-23, 08:38   #102
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Metroseksualiści

Facet powinien być czysty, schludny i zadbany, a czy on metro, czy nie metro - nie ma to juz większego znaczenia...
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 09:11   #103
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Metroseksualiści

Jeszcze jeden temat o metroseksualistach, a chyba sama nim zostanę

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...metroseksualni
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...metroseksualni
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...metroseksualni
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 09:18   #104
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metroseksualiści

Och juz nawet 3 takie watki były
Pogubiłam sie w nich ostatnio. Swoją drogą, skąd nagle takie zainteresowanie metroseksualistami i tym co o nich sądzimy???
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 10:41   #105
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Metroseksualiści

ja nie wiem skąd to zainteresowanie...może dlatego że chyba po raz pierwszy mężczyzna stara się upodobnić do kobiety...mi to się bardzo nie podoba
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 10:49   #106
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Metroseksualiści

Sylwiu zgadzam się z Tobą, ale chyba takie czasy nastają. Dla mnie jednak to wielka przesada..
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 11:16   #107
Inthyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: Metroseksualiści

Typowa reakcja "nieswiatowej" Polki. "Przesada", "Nie znioslabym", etc. Nasz kraj ma to do siebie, ze ludnosc jest bardzo konserwatywna i niechetna do jakichkolwiek zmian, bylismy doswiadczeni w przeszlosci przez wojne i pomimo jej konca dalej w umyslach nam siedza rozne ******ly dotyczace "zelaznych zasad stroju", ktore juz dawno nie obowiazuja.

I tak streetwear'owy chlopak idacy w podartych spodniach od Tough'a robi wielka sensacje na ulicy gdzie w cywilizowanych krajach Europy i Ameryki takie cos to codziennosc. W naszym kraju mlody czlowiek w garniturze od Bossa jest postrzegany jako "****us", "gej" i tak dalej. Warto w tym miejscu wspomniec, ze zazwyczaj za tymi slowami kryja sie ludzie bardzo mali, probujacy zatuszowac swoje kompleksy zawiscia do innych, gdyz tak naprawde chcieliby wygladac odmiennie, lecz maja opory przed samym soba i nawet nie potrafia z tym walczyc.

Idac dalej, nie rozumiem co jest zlego w byciu zadbanym. Tak, chodze do solarium, manicure robie sobie sam, ubieram sie w europejskich butikach w bardzo, przynajmniej z mojego punktu widzenia, kreatywne ciuchy. Lubie dbac o siebie, jak wielu innych z mojego srodowiska i w zadnym wypadku sie z tym nie kryjemy. Czemu? Jak juz wspomnialem - Radze sie wybrac na tournee po krajach gdzie moda nie jest czyms czego ludzie sie nie wstydza, Francja, Wlochy, Anglia a nawet Kanada. Wydaje mi sie, ze kazda taka "niedowiarka" po takim wyjezdzie zmienilaby zdanie na temat ludzi "metro" i ich stylu.

W wyzej wymienionych krajach jesli nie dbasz o siebie jestes nikim, nikt cie nie zauwaza i nalezysz do takiej tzw. "szarej masy", ludzie z wlasnym stylem sa mile przyjmowani wlasciwie wszedzie, co oczywiscie ma sens bo ja np. bedac kobieta, nie chcialbym aby moj facet byl blady, lysy, gruby i pryszczaty.

Wydaje mi sie, ze taka dyskusja w internecie nie ma sensu, gdyz zaloze sie, ze wiekszosc z Was widzac na ulicy zadbanego faceta nie krzyczy "Co za gej" tylko raczej podchodzi do tego troche inaczej. Jak, to juz jest kwestia osobowsci, ale z badan wynika, ze wiekszosci tacy ludzie sie po prostu podobaja.

P.s. Badania rowniez dowodza, ze atrakcyjne osobniki lgna do siebie, teraz juz rozumiecie dlaczego faceci "metro" maja zazwyczaj najladniejsze dziewczyny.

Zdrowko.
Inthyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 11:36   #108
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez Inthyk
Typowa reakcja "nieswiatowej" Polki. "Przesada", "Nie znioslabym", etc. Nasz kraj ma to do siebie, ze ludnosc jest bardzo konserwatywna i niechetna do jakichkolwiek zmian, bylismy doswiadczeni w przeszlosci przez wojne i pomimo jej konca dalej w umyslach nam siedza rozne ******ly dotyczace "zelaznych zasad stroju", ktore juz dawno nie obowiazuja.

I tak streetwear'owy chlopak idacy w podartych spodniach od Tough'a robi wielka sensacje na ulicy gdzie w cywilizowanych krajach Europy i Ameryki takie cos to codziennosc. W naszym kraju mlody czlowiek w garniturze od Bossa jest postrzegany jako "****us", "gej" i tak dalej. Warto w tym miejscu wspomniec, ze zazwyczaj za tymi slowami kryja sie ludzie bardzo mali, probujacy zatuszowac swoje kompleksy zawiscia do innych, gdyz tak naprawde chcieliby wygladac odmiennie, lecz maja opory przed samym soba i nawet nie potrafia z tym walczyc.

Idac dalej, nie rozumiem co jest zlego w byciu zadbanym. Tak, chodze do solarium, manicure robie sobie sam, ubieram sie w europejskich butikach w bardzo, przynajmniej z mojego punktu widzenia, kreatywne ciuchy. Lubie dbac o siebie, jak wielu innych z mojego srodowiska i w zadnym wypadku sie z tym nie kryjemy. Czemu? Jak juz wspomnialem - Radze sie wybrac na tournee po krajach gdzie moda nie jest czyms czego ludzie sie nie wstydza, Francja, Wlochy, Anglia a nawet Kanada. Wydaje mi sie, ze kazda taka "niedowiarka" po takim wyjezdzie zmienilaby zdanie na temat ludzi "metro" i ich stylu.

W wyzej wymienionych krajach jesli nie dbasz o siebie jestes nikim, nikt cie nie zauwaza i nalezysz do takiej tzw. "szarej masy", ludzie z wlasnym stylem sa mile przyjmowani wlasciwie wszedzie, co oczywiscie ma sens bo ja np. bedac kobieta, nie chcialbym aby moj facet byl blady, lysy, gruby i pryszczaty.

Wydaje mi sie, ze taka dyskusja w internecie nie ma sensu, gdyz zaloze sie, ze wiekszosc z Was widzac na ulicy zadbanego faceta nie krzyczy "Co za gej" tylko raczej podchodzi do tego troche inaczej. Jak, to juz jest kwestia osobowsci, ale z badan wynika, ze wiekszosci tacy ludzie sie po prostu podobaja.

P.s. Badania rowniez dowodza, ze atrakcyjne osobniki lgna do siebie, teraz juz rozumiecie dlaczego faceci "metro" maja zazwyczaj najladniejsze dziewczyny.

Zdrowko.
Baaardzo nie podoba mi sie poczucie wyższosci, jakie tchnie z tego postu!

Zacznę od tego, że nie mam nic przeciwko metro (żebyś mnie zaraz nie posądził o zaściankowość )

A teraz jedziemy dalej,. skoro już zostało wyjaśnione, że nie pochodzę z Ciemnogrodu...

Czy facet zadbany i facet metro to jedno i to samo? Raczej nie. Facet może być zadbany nie będac metro. Naprawdę, uwierz... Facet chodzący do kosmetyczni i manikurzystki, biegający co tydzień na solarium, posiadajacy 2 razy więcej kreów niż ja, układający włosy przez pół godziny, może być uzanany za przesadnie dbajacego o siebie.

Teraz Cie zaskoczę - to, że facet nie jest metro nie znaczy, że śmierdzi i jest pryszczaty Niesmowite, ale prawdziwe.

Teraz co do "żelaznych zasad stroju" - jakies zasady będą obowiązywać zawsze. Myślisz, że faceci zaczną nosić sukienki? Pewnie nie. A to jest właśnie taka "żelazna zasada". Nie zauważyłam, żeby faceci w garniturach od kogokolwiek, niekoniecznie od Bossa akurat ( ) byli uważani za gejów.

Nie chce mi sie odpisywać na wszystko co tam naskrobałeś, wiec czepie sie jeszcze tych badań z ostatniego akapitu. Prozę o podanie źródła. Inaczej te "badania" i powoływanie sie na nie są nic nie warte.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 11:50   #109
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Metroseksualiści

W sumie to mogę się zgodzić z tym, co napisał Inthyk. W Polsce faceci 'metro' od razu brani są za gejów , podejście do 'męskości' jest tutaj dość konserwatywne. Zwyczajni faceci nie lubią 'metro', bo rośnie im nowy standard i jeszcze, nie daj Boże, będą sie musieli do siebie przyłożyć i zlikwidować swoje 'oponki' (w sumie to dziwne, że jesli widzę na ulicy kogoś w 9 miesiącu ciąży, to zazwyczaj jest to facet ). Mnie faceci metro kompletnie nie przeszkadzają, bo dbanie o siebie to jest tylko element ich życia, a nie jego treść- nie popadajmy w przesadę, mówiąc, że oni tylko zajmują sie sobą. Bycie z kims takim w związku byłoby dla mnie motywujące- razem na siłownię, do Sephory, mozna pogadać o nowinkach w modzie- brzmi to zachęcająco . Bycie 'metro' nie musi być od razu byciem egoistą (no bo jeśli kobieta dba o sibie, to jest egoistką? Nie.)
Niepotrzebny był tylko ten 'ps.'- powiało złośliwością (nie lubisz metro, nie jesteś ładna i masz kompleksy), ale ile mozna komuś udowadniać, że nie jest sie wielbłądem?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-23, 12:28   #110
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez rzastin
W sumie to mogę się zgodzić z tym, co napisał Inthyk. W Polsce faceci 'metro' od razu brani są za gejów , podejście do 'męskości' jest tutaj dość konserwatywne. Zwyczajni faceci nie lubią 'metro', bo rośnie im nowy standard i jeszcze, nie daj Boże, będą sie musieli do siebie przyłożyć i zlikwidować swoje 'oponki' (w sumie to dziwne, że jesli widzę na ulicy kogoś w 9 miesiącu ciąży, to zazwyczaj jest to facet ). Mnie faceci metro kompletnie nie przeszkadzają, bo dbanie o siebie to jest tylko element ich życia, a nie jego treść- nie popadajmy w przesadę, mówiąc, że oni tylko zajmują sie sobą. Bycie z kims takim w związku byłoby dla mnie motywujące- razem na siłownię, do Sephory, mozna pogadać o nowinkach w modzie- brzmi to zachęcająco . Bycie 'metro' nie musi być od razu byciem egoistą (no bo jeśli kobieta dba o sibie, to jest egoistką? Nie.)
Niepotrzebny był tylko ten 'ps.'- powiało złośliwością (nie lubisz metro, nie jesteś ładna i masz kompleksy), ale ile mozna komuś udowadniać, że nie jest sie wielbłądem?
Rzastin - dla mnie cały ten post jest próbą jakiegoś ugodzenia w te kobiety, które metro nie lubią. Już na poczatku - "typowa reakcja "nieswiatowej" Polki", "Radze sie wybrac na tournee po krajach gdzie moda nie jest czyms czego ludzie sie nie wstydza, Francja, Wlochy, Anglia a nawet Kanada. Wydaje mi sie, ze kazda taka "niedowiarka" po takim wyjezdzie zmienilaby zdanie na temat ludzi "metro" i ich stylu."

Dlaczego którakolwiek z nas miałaby zmienić swoje poglądy? To nasza osobista sprawa co uważamy o takich facetach. I żadne podróże po europie nie muszą tego zmieniać...

Mam wrazenie, że autor próbował przekazać nam 2 rzeczy przede wszystkim:
po pierwsze: jestem metro więc jestem lepszy (to całe gadanie o "szarej masie", o tym , że ubiera się w "europejskich butikach", że w cywilizowanych krajach Europy i Ameryki takie cos to codziennosc... itp )

i po drugie (patrz PS) - jeśli nie luibisz metro, to jesteś gruba, brzydka, zakompleksiona, zazdrosna, GORSZA i nie wiem co tam jeszcze... i jeszcze, poza PS to: "W naszym kraju mlody czlowiek w garniturze od Bossa jest postrzegany jako "****us", "gej" i tak dalej. Warto w tym miejscu wspomniec, ze zazwyczaj za tymi slowami kryja sie ludzie bardzo mali, probujacy zatuszowac swoje kompleksy zawiscia do innych"

Dodam, że to jest mój subiektywny obiór. Słowo pisane, jak wiadomo, nie zawsze oddaje to co faktycznie chcemy przekazać.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 12:56   #111
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez lexie
Słowo pisane, jak wiadomo, nie zawsze oddaje to co faktycznie chcemy przekazać.
Pewnie, że tak. Dziewczyny pisały ogólnie, że nie lubia 'metro', a w odpowiedzi zostały nazwane 'nieświatowymi'- po co te personalne przytyki?

W ogóle to okreslenie 'metroseksualny' jest jakieś 'lewe'. Teraz facet dbając o siebie, zastanawia się- jak się posmaruję samoopalaczem, to będę zadabany, czy już metro? ( w domyśle- 'metro' to już coś nie tak). Niby określenie 'metro' wzięło się od mieszkańców wielkich miast (takich, w których jest metro?- tak gdzieś wyczytałam), ale to jakies dla mnie wydumane i pokrętne. Nie wystarczy- ten facet jest zadbany, trzeba przyklejac zaraz jakieś etykietki?
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2005-07-23 o 13:00 Powód: lit.
rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 13:06   #112
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez lexie
Rzastin - dla mnie cały ten post jest próbą jakiegoś ugodzenia w te kobiety, które metro nie lubią. Już na poczatku - "typowa reakcja "nieswiatowej" Polki", "Radze sie wybrac na tournee po krajach gdzie moda nie jest czyms czego ludzie sie nie wstydza, Francja, Wlochy, Anglia a nawet Kanada. Wydaje mi sie, ze kazda taka "niedowiarka" po takim wyjezdzie zmienilaby zdanie na temat ludzi "metro" i ich stylu."

Dlaczego którakolwiek z nas miałaby zmienić swoje poglądy? To nasza osobista sprawa co uważamy o takich facetach. I żadne podróże po europie nie muszą tego zmieniać...

Mam wrazenie, że autor próbował przekazać nam 2 rzeczy przede wszystkim:
po pierwsze: jestem metro więc jestem lepszy (to całe gadanie o "szarej masie", o tym , że ubiera się w "europejskich butikach", że w cywilizowanych krajach Europy i Ameryki takie cos to codziennosc... itp )

i po drugie (patrz PS) - jeśli nie luibisz metro, to jesteś gruba, brzydka, zakompleksiona, zazdrosna, GORSZA i nie wiem co tam jeszcze... i jeszcze, poza PS to: "W naszym kraju mlody czlowiek w garniturze od Bossa jest postrzegany jako "****us", "gej" i tak dalej. Warto w tym miejscu wspomniec, ze zazwyczaj za tymi slowami kryja sie ludzie bardzo mali, probujacy zatuszowac swoje kompleksy zawiscia do innych"

Dodam, że to jest mój subiektywny obiór. Słowo pisane, jak wiadomo, nie zawsze oddaje to co faktycznie chcemy przekazać.
Mam bardzo podobne odczucia do Lexie.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 13:07   #113
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez Inthyk
Typowa reakcja "nieswiatowej" Polki. "Przesada", "Nie znioslabym", etc. Nasz kraj ma to do siebie, ze ludnosc jest bardzo konserwatywna i niechetna do jakichkolwiek zmian, bylismy doswiadczeni w przeszlosci przez wojne i pomimo jej konca dalej w umyslach nam siedza rozne ******ly dotyczace "zelaznych zasad stroju", ktore juz dawno nie obowiazuja.

I tak streetwear'owy chlopak idacy w podartych spodniach od Tough'a robi wielka sensacje na ulicy gdzie w cywilizowanych krajach Europy i Ameryki takie cos to codziennosc. W naszym kraju mlody czlowiek w garniturze od Bossa jest postrzegany jako "****us", "gej" i tak dalej. Warto w tym miejscu wspomniec, ze zazwyczaj za tymi slowami kryja sie ludzie bardzo mali, probujacy zatuszowac swoje kompleksy zawiscia do innych, gdyz tak naprawde chcieliby wygladac odmiennie, lecz maja opory przed samym soba i nawet nie potrafia z tym walczyc.

Idac dalej, nie rozumiem co jest zlego w byciu zadbanym. Tak, chodze do solarium, manicure robie sobie sam, ubieram sie w europejskich butikach w bardzo, przynajmniej z mojego punktu widzenia, kreatywne ciuchy. Lubie dbac o siebie, jak wielu innych z mojego srodowiska i w zadnym wypadku sie z tym nie kryjemy. Czemu? Jak juz wspomnialem - Radze sie wybrac na tournee po krajach gdzie moda nie jest czyms czego ludzie sie nie wstydza, Francja, Wlochy, Anglia a nawet Kanada. Wydaje mi sie, ze kazda taka "niedowiarka" po takim wyjezdzie zmienilaby zdanie na temat ludzi "metro" i ich stylu.

W wyzej wymienionych krajach jesli nie dbasz o siebie jestes nikim, nikt cie nie zauwaza i nalezysz do takiej tzw. "szarej masy", ludzie z wlasnym stylem sa mile przyjmowani wlasciwie wszedzie, co oczywiscie ma sens bo ja np. bedac kobieta, nie chcialbym aby moj facet byl blady, lysy, gruby i pryszczaty.

Wydaje mi sie, ze taka dyskusja w internecie nie ma sensu, gdyz zaloze sie, ze wiekszosc z Was widzac na ulicy zadbanego faceta nie krzyczy "Co za gej" tylko raczej podchodzi do tego troche inaczej. Jak, to juz jest kwestia osobowsci, ale z badan wynika, ze wiekszosci tacy ludzie sie po prostu podobaja.

P.s. Badania rowniez dowodza, ze atrakcyjne osobniki lgna do siebie, teraz juz rozumiecie dlaczego faceci "metro" maja zazwyczaj najladniejsze dziewczyny.

Zdrowko.

Nie,faceci metro wcale nie maja najładniejszych dziewczyn-oni maja te najlepiej zrobione,a to diametralna róznica...

A tak paza tym to ja i moja zaściankowosc tarzamy sie po podłodze...

aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 13:09   #114
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez lexie
O metroseksualistach były niedawno 2 długie tematy, więc nie wiem czy będzie tu wielki odzew...
No własnie
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 13:16   #115
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez Inthyk
Typowa reakcja "nieswiatowej" Polki. "Przesada", "Nie znioslabym", etc. Nasz kraj ma to do siebie, ze ludnosc jest bardzo konserwatywna i niechetna do jakichkolwiek zmian...
-od tego zaczynamteraz uzasadnienie: nie wydaje mi się że to czy podobają mi się wypucowani faceci zależy od tego gdzie mieszkam. dla mnie pewne dziedziny życia były i będa zarezerwowane wyłącznie dla kobiet (np. wizyta w solarium). męzczyzna ma być zadbany (krem, antyperspirant, czyste ciuchy i włosy) ale na Boga niech szminki zostawi dla mnie!!!opalenizna nie jest mu potrzebna do schludnego wyglądu. ja swojego zdania nigdy nie zmienię bez względu na to czy mieszkam w Polsce czy w USA. pociągają mnie przyzwoicie wygladający faceci a nie laleczki latające do kosmetyczki częściej niz ja...nie oznacza to że nie toleruję takich mężczyzn i kobiet którym się podobają- każdy ma swój gust. na mnie tacy faceci po prostu najmniejszego wrażenia nie robią. to by było na tyle
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 14:00   #116
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Metroseksualiści

Dla mnie ten watek został założony po to, żeby za wszelką cenę "czegoś" dowieźć i chyba pokłócić się z innymi. Poza tym, ten temat już była omawiany, całkiem niedawno. Wtedy się nie wypowiedziałam o metroseksualnych facetach i teraz też tego nie zrobię. Sądząc po gwałtownej rekacji na wypowiedzi dziewczyn, to służny wybór
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 17:43   #117
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metroseksualiści

Cytat:
Napisane przez rzastin

Niby określenie 'metro' wzięło się od mieszkańców wielkich miast (takich, w których jest metro?- tak gdzieś wyczytałam)
przepraszam ale nie mogłam sie powstrzymać... Mnie sie zdaje, że może raczej od mertopolii nie od metra

Mnie od kiedy tylko usłyszałam to określenie, kojarzy się z facetem uprawiającym seks w metrze Nic na to nie poradze...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 17:46   #118
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Metroseksualiści

Lovisa - mnie się wydaje, ze autorce nie chodziło o awanturę...

Tylko wypowiedz Inthyka dała taki efekt...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 17:54   #119
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Metroseksualiści

Oj, rzeczywiście, cos pomyliłam, chodziło mi własnie o Inthyka
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 19:24   #120
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Metroseksualiści

Dziewczyny, zanim zaczniecie dyskutować o jakimś zjawisku warto sie najpierw z nim troche zapoznać. Bo facet metroseksualny nie równa się -> facet używający szminki i pudru ( a zauwazyłam w dyskusji tego typu przekonania mylne). Kosmetyki kolorowe to skarajność.

Wklejam przydatne linki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metroseksualizm
(termin METRoseksualny nie pochodzi od metra , a od METROpolii. Choc sa takze inne teorie dotyczace tej nazwy)

http://www.brief.pl/badania_i_analiz...l,wb,2165.html
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-16 15:59:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.