Mamy z z Warszawy :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-29, 19:43   #91
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
A to i ja się przywitam

Jako przyszła mama...matall troszeczkę wcześniej ode mnie ale generalnie kojarzymy się z wątku wrześniowo-październikowych

Obecnie mieszkam na Pradze ale przed porodem chcemy się wyprowadzić na Targówek. Ale jeszcze się zobaczy

Chciałam się zapytać mamuś maluszków czy ogólnie jak kompletowałyście wyprawkę dla noworodka to przez neta czy jednak w stacjonarnych sklepach? Gdzie kupujecie ubranka dla maluchów? W których szpitalach rodziłyście- jak wrażenia?
Ja sama kupowałam kosmetyki, kocyk, pileuszki czy takie rzeczy jak termometr czy gruszka, ale z ubranek to malo bo bardzo duza czasc dostalam a wiadomo ze taki maluch bardzo szybko rosnie wiec na poczatek napradde nie trzeba duzo tych ubranek. Faktycznie teraz sa przeceny wiec mozna sobie cos upolowac cos fajnego

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

i ja rodzilam w Szpitalu Bródnowskim. NIe bylo zle
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:49   #92
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Witam nowe mamy

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
A to i ja się przywitam

Jako przyszła mama...matall troszeczkę wcześniej ode mnie ale generalnie kojarzymy się z wątku wrześniowo-październikowych

Obecnie mieszkam na Pradze ale przed porodem chcemy się wyprowadzić na Targówek. Ale jeszcze się zobaczy

Chciałam się zapytać mamuś maluszków czy ogólnie jak kompletowałyście wyprawkę dla noworodka to przez neta czy jednak w stacjonarnych sklepach? Gdzie kupujecie ubranka dla maluchów? W których szpitalach rodziłyście- jak wrażenia?
Ja w sumie większość ubranek dostałam także nie pomogę w tej kwestii.
Teraz kupuję w sklepach na bieżąco - co potrzebuję.
Poza sklepami typu Świat Dziecka itp - to Auchan, Tesco itp. Czasem można znaleźć tam naprawdę fajne ubranka.
Rodziłam w IMiD i jestem zadowolona, ale ja wybierałam ten szpital równiez pod kątem bliskości. Kilka znajomych rodziło też na Solcu - to chyba bliżej Ciebie i też było zadowolonych.



Cytat:
Napisane przez Filusia88 Pokaż wiadomość
A moja myszka jest super wyjątkowa i śpi zazwyczaj do 10-11, dziś pobiła wszelkie rekordy i z małą półgodzinną przerwą spała do 13
ale dzięki temu łatwiej na było przetrwać ten koszmarnie upalny dzień. Ja się poopalałam do 12, a później jeszcze chwilę jak małą pod parasolem wrzuciłam do baseniku teraz znowu śpi od 17
Za to spać chodzi jakoś między 22 a 23
coś za coś, ale ja nie narzekam i podoba mi się ten system
Ja to sobie mogę pomarzyć o takim długim spaniu Ostatnio do 12ej to spałam w dzień w którym jechałam na porodówkę
Dzisiaj się cieszyłam, bo spała mi do 7ej. Czasem mam szczęście - obudzi się pobawi i potem usypia i śpi do 9ej. A niedawno miałam okresy, że budziła się np. o 4 rano na zabawę - nie to że na karmienie.


Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie zalamujcie mnie, prosze. Ja z tym jego spaniem to mam ciezko raczej. Oprocz tych duzych jedzeniowych pobudek mamy ok 5-10 chwilowych na smoczek, zmiane pozycji, pojedyncze zaplakanie i takie tam. Dzisiaj sie dowiedzialam, ze nie kazdy tak ma a ja nawet o nich nie myslalam do tej pory jak o pobudkach, bo sadzilam, ze to standard.
Ja nie mam nawet lozeczka dla niego, wiec nie wiem jak by spal osobno. Raz polozylam go na materracu obok naszego to sie obudzil z placzem w nocy ijak zobaczyl, ze jestem obok i go wzielam na rece to sie tak mocno wtulil i zasnal od razu taki wcianiety, ze az mi sie wyrzytu sumienia zrobily i juz go nie odkladam boska - pamietam nasze rozmowy
Moja od początku śpi u siebie w łóżeczku,a jak skończyła pół roku śpi w swoim pokoju. Ja nie umiem z nią spać, nie wysypiam się, boję się że ją przygniotę, a z drugiej strony ona bardzo się wierci. Poza tym lubi swoje łóżeczko.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:53   #93
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Witam nowe mamy



Ja w sumie większość ubranek dostałam także nie pomogę w tej kwestii.
Teraz kupuję w sklepach na bieżąco - co potrzebuję.
Poza sklepami typu Świat Dziecka itp - to Auchan, Tesco itp. Czasem można znaleźć tam naprawdę fajne ubranka.
Rodziłam w IMiD i jestem zadowolona, ale ja wybierałam ten szpital równiez pod kątem bliskości. Kilka znajomych rodziło też na Solcu - to chyba bliżej Ciebie i też było zadowolonych.





Ja to sobie mogę pomarzyć o takim długim spaniu Ostatnio do 12ej to spałam w dzień w którym jechałam na porodówkę
Dzisiaj się cieszyłam, bo spała mi do 7ej. Czasem mam szczęście - obudzi się pobawi i potem usypia i śpi do 9ej. A niedawno miałam okresy, że budziła się np. o 4 rano na zabawę - nie to że na karmienie.




Moja od początku śpi u siebie w łóżeczku,a jak skończyła pół roku śpi w swoim pokoju. Ja nie umiem z nią spać, nie wysypiam się, boję się że ją przygniotę, a z drugiej strony ona bardzo się wierci. Poza tym lubi swoje łóżeczko.
U mnie Bartek tez spi w swoim lozeczku od samego poczatku.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

jA tez mam sporo ubranek z tesco, bardzo dobre sa
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:16   #94
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Odp: Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
A to i ja się przywitam

Jako przyszła mama...matall troszeczkę wcześniej ode mnie ale generalnie kojarzymy się z wątku wrześniowo-październikowych

Obecnie mieszkam na Pradze ale przed porodem chcemy się wyprowadzić na Targówek. Ale jeszcze się zobaczy

Chciałam się zapytać mamuś maluszków czy ogólnie jak kompletowałyście wyprawkę dla noworodka to przez neta czy jednak w stacjonarnych sklepach? Gdzie kupujecie ubranka dla maluchów? W których szpitalach rodziłyście- jak wrażenia?

Ja wszystko na all, ewentualnie z odbiorem w Wawie o ubrankach pisałam, ze Tesco i Pepco.



Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie zalamujcie mnie, prosze. Ja z tym jego spaniem to mam ciezko raczej. Oprocz tych duzych jedzeniowych pobudek mamy ok 5-10 chwilowych na smoczek, zmiane pozycji, pojedyncze zaplakanie i takie tam. Dzisiaj sie dowiedzialam, ze nie kazdy tak ma a ja nawet o nich nie myslalam do tej pory jak o pobudkach, bo sadzilam, ze to standard.
Ja nie mam nawet lozeczka dla niego, wiec nie wiem jak by spal osobno. Raz polozylam go na materracu obok naszego to sie obudzil z placzem w nocy ijak zobaczyl, ze jestem obok i go wzielam na rece to sie tak mocno wtulil i zasnal od razu taki wcianiety, ze az mi sie wyrzytu sumienia zrobily i juz go nie odkladam boska - pamietam nasze rozmowy

Ja od siebie moge powiedziec, ze mieszkalo mi sie bardzo zle w regionie bialoleki dworskiej (tak sie chyba to nazywa, nie?), ale to bylo ponad 4 lata temu i korki mogly sie od tamtej pory zmniejszyc, nie wiem
Ja tez mam.sajgon ze spaniem...

Korki są mniejsze od otwarcia mostu północnego i toruńskiej



Cytat:
Napisane przez cosmoewuu Pokaż wiadomość
Ja sama kupowałam kosmetyki, kocyk, pileuszki czy takie rzeczy jak termometr czy gruszka, ale z ubranek to malo bo bardzo duza czasc dostalam a wiadomo ze taki maluch bardzo szybko rosnie wiec na poczatek napradde nie trzeba duzo tych ubranek. Faktycznie teraz sa przeceny wiec mozna sobie cos upolowac cos fajnego

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

i ja rodzilam w Szpitalu Bródnowskim. NIe bylo zle
Ja tez w brodnowskim, ale teraz jednak nastawiam się nq inflancka, chociaż źle na bródnie nie było

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:33   #95
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Odp: Dot.: Mamy z z Warszawy :)

ja wybralam Brodnowski bo mam blisko
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:35   #96
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Odp: Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez cosmoewuu Pokaż wiadomość
ja wybralam Brodnowski bo mam blisko
Ja tak samo, ale mimo, że opieka dobra, to warunki nie powalają
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:54   #97
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
A to i ja się przywitam

Jako przyszła mama...matall troszeczkę wcześniej ode mnie ale generalnie kojarzymy się z wątku wrześniowo-październikowych

Obecnie mieszkam na Pradze ale przed porodem chcemy się wyprowadzić na Targówek. Ale jeszcze się zobaczy

Chciałam się zapytać mamuś maluszków czy ogólnie jak kompletowałyście wyprawkę dla noworodka to przez neta czy jednak w stacjonarnych sklepach? Gdzie kupujecie ubranka dla maluchów? W których szpitalach rodziłyście- jak wrażenia?
JA większość rzeczy kupowałam przez internet, tylko kilka ciuszków w sklepach stacjonarnych.

Rodziłam na Solcu, polecam bardzo ten szpital. Kameralna atmosfera, bez tłumów, dobre warunki (zdjęcia sal porodowych są chyba na stronie szpitala), bezpłatne zzo, bardzo miło wspominam pobyt tam. Cieszę się że tam rodziłam przede wsztystkim dlatego, że bardzo szybko podjęto decyzję o cc, nie męczyłam się kilkanaście godzin jak to nie raz bywa..
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 07:29   #98
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
JA większość rzeczy kupowałam przez internet, tylko kilka ciuszków w sklepach stacjonarnych.

Rodziłam na Solcu, polecam bardzo ten szpital. Kameralna atmosfera, bez tłumów, dobre warunki (zdjęcia sal porodowych są chyba na stronie szpitala), bezpłatne zzo, bardzo miło wspominam pobyt tam. Cieszę się że tam rodziłam przede wsztystkim dlatego, że bardzo szybko podjęto decyzję o cc, nie męczyłam się kilkanaście godzin jak to nie raz bywa..
ja miałam cc,i właśnie zrobili ja dopiero po 12 godzinach.

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ja tak samo, ale mimo, że opieka dobra, to warunki nie powalają
nom warunki nie są zachwycające,ale nasz żeście byłam ma sali tylko z jesna dziewczyna,bo na sali obok bylo ich chyba z 10
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 07:35   #99
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Odp: Mamy z z Warszawy :)

Ja rodzilam SN, z sala trafiłam nieźle, bo we 3 byłyśmy, łazienka w pokoju ale na porodowce nie ma gdzie chodzić na przykład

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 08:54   #100
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
yaqww2>YSSSWW"2q

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ja rodzilam SN, z sala trafiłam nieźle, bo we 3 byłyśmy, łazienka w pokoju ale na porodowce nie ma gdzie chodzić na przykład

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no nie ma gdzie chodzic, dookola lozka
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 10:25   #101
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie zalamujcie mnie, prosze. Ja z tym jego spaniem to mam ciezko raczej. Oprocz tych duzych jedzeniowych pobudek mamy ok 5-10 chwilowych na smoczek, zmiane pozycji, pojedyncze zaplakanie i takie tam. Dzisiaj sie dowiedzialam, ze nie kazdy tak ma a ja nawet o nich nie myslalam do tej pory jak o pobudkach, bo sadzilam, ze to standard.
Ja nie mam nawet lozeczka dla niego, wiec nie wiem jak by spal osobno. Raz polozylam go na materracu obok naszego to sie obudzil z placzem w nocy ijak zobaczyl, ze jestem obok i go wzielam na rece to sie tak mocno wtulil i zasnal od razu taki wcianiety, ze az mi sie wyrzytu sumienia zrobily i juz go nie odkladam boska - pamietam nasze rozmowy

Ja od siebie moge powiedziec, ze mieszkalo mi sie bardzo zle w regionie bialoleki dworskiej (tak sie chyba to nazywa, nie?), ale to bylo ponad 4 lata temu i korki mogly sie od tamtej pory zmniejszyc, nie wiem
Nie martw się, ja też jestem mamą takiego przytulaka i śpimy razem

Pisałam na wątku o rodzicielstwie bliskości, że mąż narzeka, że ciasno. Dwa tygodnie temu dostawiliśmy łóżeczko bez ścianki do naszego łóżka i śpi się nieporównywalnie lepiej. Wprawdzie i tak ląduje obok mnie na łóżku, ale nie ma straty miejsca "ścianą" poduch, jaka była wcześniej, żeby synek nie spadł Czasem jak nie zasnę, to go przekładam do jego łóżeczka, a czasem śpi mi pod pachą po prostu

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Teraz są jeszcze resztki wyprzedaży, warto w Smyku zapolować na jakiś wielopak body czy pajaców.
Polecam też H&M, fajna bazówka, da sie wyszukać ciekawsze ciuchy niż Hello Kitty i takie tam. No i Zarę, ale tam jednak drogo.

No i białe uniwersalne body bez rękawków z firmy Marcinkowski, jest sklep internetowy, dobrej jakości bawełna.
Ja jeszcze polecam Kappahla - zwłaszcza kolekcję Newbie i klasyczne białe body z krótkim rękawkiem albo bez rękawków.

Zara podczas wyprzedaży tanieje całkiem fajnie


Też się witam - mama z Anina, wcześniej z Mokotowa (od urodzenia).
Synek 10 miesięcy. Rodziłam na Madalińskiego i jestem 100% zadowolona. Drugie też tam rodzimy

Edytowane przez gda
Czas edycji: 2013-07-30 o 10:26
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 10:39   #102
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

W kapphalu nic nigdy nie kupowala, z zary mam kilka rzeczy z przeceny
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 10:48   #103
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

W Zarze 5pak body na wyprzedaży kosztował 35 zł.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 11:49   #104
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Odp: Mamy z z Warszawy :)

My też śpimy z lozeczkiem młodego przystawionym do naszego, niby razem, ale wie, ze ma swoje łóżko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 11:52   #105
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

a u nas zupelnie oddzielnie
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 14:56   #106
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Wielkie dzięki za info. O Solcu również słyszałam od znajomych dużo dobrego. Ja najbliżej mam do Praskiego ale tam z kolei mam same niedobre informacje.

Tez miałam dużo ubranek dostać ale w międzyczasie koleżanki albo pooddawały, albo są w ciąży, albo zaraz planują więc użyczanie nie wchodzi w grę. Więc zamiast czekać rozglądam się po sklepach.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 15:19   #107
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za info. O Solcu również słyszałam od znajomych dużo dobrego. Ja najbliżej mam do Praskiego ale tam z kolei mam same niedobre informacje.

Tez miałam dużo ubranek dostać ale w międzyczasie koleżanki albo pooddawały, albo są w ciąży, albo zaraz planują więc użyczanie nie wchodzi w grę. Więc zamiast czekać rozglądam się po sklepach.
Ja w praskim bym nie chciała, chociaż znam 2 dziewczyny, które tam rodziły i polecały (ale jedną prowadził sam ordynator ginekologii).
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 15:32   #108
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za info. O Solcu również słyszałam od znajomych dużo dobrego. Ja najbliżej mam do Praskiego ale tam z kolei mam same niedobre informacje.

Tez miałam dużo ubranek dostać ale w międzyczasie koleżanki albo pooddawały, albo są w ciąży, albo zaraz planują więc użyczanie nie wchodzi w grę. Więc zamiast czekać rozglądam się po sklepach.
Znajoma rodziła w Praskim. Było to dosyć dawno, ale z tego co pamiętam to sam poród wspominała ok. Nie była natomiast zadowolona z opieki po porodzie.

Generalnie wszystko zależy od osób, ktore są na dyżurze. Trudno tak powiedzieć, ze w jakimś szpitalu będzie na 100% super Ja spotykałam bardzo skrajne opinie na temat tych samych szpitali.

Edytowane przez Sola1
Czas edycji: 2013-07-30 o 15:33
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 17:27   #109
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
My też śpimy z lozeczkiem młodego przystawionym do naszego, niby razem, ale wie, ze ma swoje łóżko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
My od 2 tygodni też tak zrobiliśmy.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 18:46   #110
Beata370
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Wink Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Witam wszystkie Mamy z Warszawy
Ja na początku stycznia spodziewam się swojego pierwszego malenstwa. Jestem obecnie w 17 tygodniu. Od urodzenia mieszkam w Warszawie na Pradze południe. Czytałam ze wypowiadalyscie się na temat szpitali, a ja mam pytanie, czy może któraś z Was uczeszczala do szkoły rodzenia w Warszawie i może podzielić się swoją opinia z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Beata370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:47   #111
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez Beata370 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy z Warszawy
Ja na początku stycznia spodziewam się swojego pierwszego malenstwa. Jestem obecnie w 17 tygodniu. Od urodzenia mieszkam w Warszawie na Pradze południe. Czytałam ze wypowiadalyscie się na temat szpitali, a ja mam pytanie, czy może któraś z Was uczeszczala do szkoły rodzenia w Warszawie i może podzielić się swoją opinia z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam
My chodziliśmy koło dworca wschodniego i mogę polecić
SR była za darmo, finansowana przez miasto

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Znajoma rodziła w Praskim. Było to dosyć dawno, ale z tego co pamiętam to sam poród wspominała ok. Nie była natomiast zadowolona z opieki po porodzie.

Generalnie wszystko zależy od osób, ktore są na dyżurze. Trudno tak powiedzieć, ze w jakimś szpitalu będzie na 100% super Ja spotykałam bardzo skrajne opinie na temat tych samych szpitali.
Personel personelem, ale warunki też są istotne
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 20:16   #112
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez Beata370 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy z Warszawy
Ja na początku stycznia spodziewam się swojego pierwszego malenstwa. Jestem obecnie w 17 tygodniu. Od urodzenia mieszkam w Warszawie na Pradze południe. Czytałam ze wypowiadalyscie się na temat szpitali, a ja mam pytanie, czy może któraś z Was uczeszczala do szkoły rodzenia w Warszawie i może podzielić się swoją opinia z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Moim zdaniem najlepiej zapisać się do szkoły rodzenia w szpitalu w którym zamierzasz rodzić. Wtedy można poznać lepiej to miejsce i nie jest takie obce. Ja chodziłam w IMiD i byłam bardzo zadowolona, bo naprawdę dużo się dowiedziałam. Pomimo, że w necie też sporo czytałam.
Moja również była darmowa dla osób zameldowanych w Wawie.

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Personel personelem, ale warunki też są istotne
Większość narzekań jakie słyszałam dotyczyła personelu dlatego się do tego odniosłam. Ale zgadza się, że warunki również są istotne.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 20:19   #113
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam wiec nawet nie wiem
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 20:45   #114
pijana_powietrzem
Rozeznanie
 
Avatar pijana_powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: lublin/warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

apropo dzielnic, ja mieszkam na białołęce obok właśnie odkrytej
a co do porodów - rodziłam na żelaznej - polecam z ręką na sercu
__________________
Synek
duży zakupoholik (70kg)69 cel -> mały zakupoholik 60 kg -> meta 55. kg

wymiana:

BUTY
DLA NIEMOWLAKA


CIUCHY
pijana_powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 22:09   #115
Zytus
Rozeznanie
 
Avatar Zytus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 708
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Ja też w bródnowskim rodziłam, bo najbliżej miałam. Porodu i opieki źle nie wspominam i jeśli miałabym rodzić jeszcze raz to pewnie też bym wybrała ten szpital.
__________________
Igorek,
06.06.2011
Alicja
10.04.2014


Zytus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 22:15   #116
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najlepiej zapisać się do szkoły rodzenia w szpitalu w którym zamierzasz rodzić. Wtedy można poznać lepiej to miejsce i nie jest takie obce. Ja chodziłam w IMiD i byłam bardzo zadowolona, bo naprawdę dużo się dowiedziałam. Pomimo, że w necie też sporo czytałam.
Moja również była darmowa dla osób zameldowanych w Wawie.



Większość narzekań jakie słyszałam dotyczyła personelu dlatego się do tego odniosłam. Ale zgadza się, że warunki również są istotne.
Ale na personel nic nie mogę poradzić, może mieć szpital dobre opinie o pracownikach,a ja i tak mogę trafić na niechlubny wyjątek. Poza tym niektóre "złe" opinie dotyczyły np. tego, że "położna była niemiła". Jak dla mnie nie musi na mnie rzygać tęczą, ma mi pomóc urodzić
W Bródnowskim tak trafiłam, że cały dzień była miła położna i z tego była. A na wieczór przyszła taka baba, kazała mi się wziąć w garść i rodzić, a nie opierdzielać i raz-dwa poszło Lepiej wspominam tą "niemiłą"
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 08:59   #117
Beata370
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Ja najbliżej mam do praskiego, i słyszałam podzielone opinie na temat tego szpitala. Jednym pasuje, a drudzy są niezadowoleni, wiec chyba w żadnym szpitalu nie trafi się, żeby wszystko było idealnie.
Beata370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 10:29   #118
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

A jak mamy radzą sobie z pracą? Czy mając takie kilkumiesieczne maluszki wróciłyście do pracy czy jesteście na wychowawczym?
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:27   #119
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ale na personel nic nie mogę poradzić, może mieć szpital dobre opinie o pracownikach,a ja i tak mogę trafić na niechlubny wyjątek. Poza tym niektóre "złe" opinie dotyczyły np. tego, że "położna była niemiła". Jak dla mnie nie musi na mnie rzygać tęczą, ma mi pomóc urodzić
W Bródnowskim tak trafiłam, że cały dzień była miła położna i z tego była. A na wieczór przyszła taka baba, kazała mi się wziąć w garść i rodzić, a nie opierdzielać i raz-dwa poszło Lepiej wspominam tą "niemiłą"
Zgadza się No chyba że wykupisz prywatną opiekę to wtedy możesz się spodziewać kogo zastaniesz

Jak napisałaś o tej położnej co powiedziała Ci żebyś się wzięła w garść to mi się przypomniała taka położna na sr, która opowiadała, że jak kobieta rodzi to ona - tj. położna przejmuje dowodzenie. Mówiła, o tym, że nie można się za bardzo rozczulać nad pacjentką, bo to nie pomaga w postępie porodu. Ja też podczas porodu miałam taką konkretną babkę i bardzo fajnie ją wspominam, co nie zmienia faktu, że chciałam stamtąd uciec, żeby wszyscy dali mi święty spokój i urodzić pod drzewem, które widziałam przez okno
Mnie się akurat trafił personel, który był ok podczas całego pobytu.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 16:12   #120
cosmoewuu
Raczkowanie
 
Avatar cosmoewuu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy z z Warszawy :)

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Zgadza się No chyba że wykupisz prywatną opiekę to wtedy możesz się spodziewać kogo zastaniesz

Jak napisałaś o tej położnej co powiedziała Ci żebyś się wzięła w garść to mi się przypomniała taka położna na sr, która opowiadała, że jak kobieta rodzi to ona - tj. położna przejmuje dowodzenie. Mówiła, o tym, że nie można się za bardzo rozczulać nad pacjentką, bo to nie pomaga w postępie porodu. Ja też podczas porodu miałam taką konkretną babkę i bardzo fajnie ją wspominam, co nie zmienia faktu, że chciałam stamtąd uciec, żeby wszyscy dali mi święty spokój i urodzić pod drzewem, które widziałam przez okno
Mnie się akurat trafił personel, który był ok podczas całego pobytu.
ja w trakcie porodu powiedzialam ze ja juz nie chce i ze ide do domu polozna sie smiala czy ma mi dac juz wypis
cosmoewuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 15:56:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.