Ostatnio testowałam/-em, cz. IV - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-28, 13:52   #91
harrisonka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 685
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Opus VIII, moim zdaniem, przechyla się zdecydowanie na damską stronę (choć co dod zasady nie lubię dzielić perfum na damskie i męskie).

Na mojej skórze przypomina Costume 21.
Z mlecznej i niezwykle kremowej bazy wychodzą początkowo jaśmin (b. ładny, elegancki i niewuglarny) i kwiat pomarańczy. Od początku czuję szafran, potem imbir. Kadzidła niestety nie mogę się tu doszukać.
Reasumując: kwiaty i przyprawy zawieszone w słodkawym mleku.

Jest zupełnie odmienny od pozostałych Opusów, zwłaszcza tych dwóch ostatnich
__________________
[B]Uwolnijcie mnie od flaszek:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=127

Odlewki i próbki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...30&postcount=2

Ubrania, buty (dużo Simple):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=886741

Edytowane przez harrisonka
Czas edycji: 2014-03-28 o 13:54
harrisonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 14:08   #92
ania105
Zadomowienie
 
Avatar ania105
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 782
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez harrisonka Pokaż wiadomość
Opus VIII, moim zdaniem, przechyla się zdecydowanie na damską stronę (choć co dod zasady nie lubię dzielić perfum na damskie i męskie).

Na mojej skórze przypomina Costume 21.
Z mlecznej i niezwykle kremowej bazy wychodzą początkowo jaśmin (b. ładny, elegancki i niewuglarny) i kwiat pomarańczy. Od początku czuję szafran, potem imbir. Kadzidła niestety nie mogę się tu doszukać.
Reasumując: kwiaty i przyprawy zawieszone w słodkawym mleku.

Jest zupełnie odmienny od pozostałych Opusów, zwłaszcza tych dwóch ostatnich
Ogolnie jest udany czy nie za bardzo..
ania105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 16:04   #93
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Isparta PG - róża z oudem. Tak się napaliłam na próbkę że nie doczytałam że jest tam oud No więc testowana na razie ostrożnie jeden psik na skórze chuopa i kołacze mi się że podobnie pachniała mi róża Le Labo. Różyczka śliczna, żywa taka podkręcona dodatkami, zupełnie nie mydełkowa, z czasem traci na ostrości i robi się milsza. Oud cały czas jest dla mnie wyczuwalny i stanowi dla róży tło. No nie lubię oudu a najbardziej nie lubię z różą ale ta róża tak mi się podoba że muszę zaryzykować porządne testy
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 18:53   #94
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Ambre Muscadin LM Parfums- miodowa, słodka ambra, początkowo niegroźna, nagle w towarzystwie niezbyt czystego piżma staje się lekko fizjologiczna, brudnawa, bardzo ekspansywna i...interesująca. Powiedziałabym, że w typie Musc Ravageur.

Oud Damask Hugo Boss- oud z kategorii doskonałych, w swoim kadzidlano-drzewnym wcieleniu. Piękna, potężna kompozycja, czerpiąca z najlepszych wzorców, moim zdaniem coś w rodzaju fuzji My Oud Royal Crown z Black Cube. Udanej.

Chocolate Greedy Montale- nie powinnam była testować...bo nie lubię nadmiaru słodyczy, naturalistycznych gourmandów też nie. Pachniałam brownie- nikt nie pytał "co to za perfumy", tylko wszyscy szukali, gdzie jest schowane upieczone przeze mnie ciasto. To zdecydowanie nie jest efekt, jaki chciałabym osiągnąć, ale wielbiciele słodkiego gourmandu powinni być zachwyceni.
__________________
wymiana
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 12:13   #95
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Wczoraj w Douglasie testowałam Burberry Brit Rhythm for Women. Zapach bardzo piżmowy i świeży, ostry. Zupełnie nie moje klimaty Wyczuwam głównie piżmo i lawendę, trochę innych kwiatów też, ale nie potrafię rozróżnić nut. Mimo tego, że mnie nie przypadł do gustu, polecam przetestować wielbicielkom świeżych, czystych zapachów. Trwałość i projekcja na mnie powalające
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 16:12   #96
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Avon Crisp Forest - zapach bardzo ładny, ale Encre Noire, do którgo jest bardzo podobny jest dużo, dużo ładniejsze i niewiele droższe. A przy tym o niebo trwalsze. Czuć przede wszystkim cyprys i inne leśne drzewie.

Ambre Soie - bardzo chciałam polubić, bo Ambre Orient wycofali, a to da się kupić w względnie przyzwoitej cenie. Ale niestety mojego serca ta ambra nie podbije. Po pierwsze, jest bardzo mało wyczuwalna, mimo obfitego użycia. Po drugie, zapach kojarzy mi się z miętowo-anyżową pastą do zębów, gorącej, seksownej ambry wyczuwam raczej niewiele. Po trzeciego nie będzie
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 23:38   #97
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Musc Intense Narciso Rodriguez – podobny do klasycznego Narciso Rodriguez w wersji edp, z tym, że nuta konwalii jest tutaj bardziej gęsta i skoncentrowana i to plus – ale niestety piękne, niegrzeczne, oleiste piżmo z klasyka zostało zastąpione piżmem sztucznym, gryzącym, odstającym od skóry i męczącym i to niestety dyskwalifikuje u mnie ten zapach.

Omniscent 0.96 Yosh – ładny, intensywny, orientalny szypr, z dominującą nutą mocno mydlanej tuberozy. Bardzo wyraźne są też przyprawy – głównie goździki. Nieźle skomponowany zapach – kojarzy mi się z Ysatis i innymi głośnymi kwiatowymi orientami z lat 80. i początku lat 90.

Bello Rabelo Les Liquides Imaginaires – ostatni z serii Eau Sanguine jest oparty na nucie czerwonego wina i suszonych owoców. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich zapachow z tej serii alkohol wyczuwalny jest jedynie na początku, owoce czuć cały czas, przydymione delikatnym kadzidłem, z dodatkiem wysuszonego nieśmiertelnika. Całość jest dymna, sucha i lekko owocowa. Ciekawy, ale wolałam zdecydowanie Dom Rosa i Bloody Wood – dużo bardziej urocze.

Vanilla Marble Agonist – pomimo nazwy nie jest to typowo waniliowy gourmand. Wanilia oczywiście tam jest, ale posłodzona owocami, głównie figami, z dodatkiem słodkich, marcepanowych migdałów. Całość jest odrobinę przypudrowana. Zapach ładny, ale niestety banalny i stanowczo nie wart niebotycznej ceny.

Unknown Pleasures Kerosene – moje pierwsze spotkanie z tą marką i raczej średnio udane. Zapach nie jest zły, ale wtórny aż do bólu – intensywna, spożywcza wanilia z dodatkiem miodu i cytryny. Przyjemny, kojarzy mi się z latem i waniliowymi lodami w wafelku, ale na dłuższą metę jest męczący.

What we do in Paris is secret A Lab on Fire – główną rolę gra heliotrop – dość subtelny, mało pudrowy, z dodatkiem róży i owoców. Nudny, przeciętny, mało trwały zapach.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 15:41   #98
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Ostatnio nurzam się z amłażach i przy okazji porządków samplowych, wynalazłam próbkę Amouage, Dia Women. No i co ? Ano nic...Zastanawiam się tylko, skąd tak wiele zachwytów i tak rozbujałe opinie na temat tych perfum. Nuty ciekawe, a dla mnie mydło, zwykłe mydło. Nawet nie takie z luksusowego hotelu, tylko takie najzwyklejsze, jak z kiosku ruchu, czy takie do prania. Zwłaszcza to pranie nie dawało mi spokoju, bo ilekroć próbowałam podejść do zapachu, miałam wrażenie że teleportuję się do XIX-wiecznej Starej Anglii, gdzie w ponurych i mrocznych pralniach pracowały kobiety, biedne, ciemiężone, z bogatym bagażem doświadczeń, bez widoków na promyczek słońca i ....Mogłabym tak w nieskończoność. Nie czuję w tym zapachu nic, co postawiłoby mnie w roli jego sprzymierzeńca. Zdecydowanie na nie.
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 16:11   #99
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

właśnie testuję dzięki uprzejmości Asiulki dwa zapachy:

Juicy Couture Viva La Juicy Noir
- piękne są pachną bardzo podobnie do klasycznych VLJ, tyle że są mocniejsze i trwalsze są mocno owocowe i słodkie bałam się trochę porzeczek w nutach, ale na szczęście tutaj nie są kwaśne, tylko słodkie i polane karmelem, chyba będzie z tego flaszka

Rihanna Rogue - tak jak przypuszczałam, zapach kompletnie nie mój tyle, że pachnie zupełnie inaczej, niż sobie go wyobrażałam myślałam, że będzie mocno skórzany i piżmowy, a tymczasem czuję cytrynową oranżadkę, taką jakie kupowałam w saszetkach jak byłam mała i wyjadałam palcem z opakowania trochę piżma w tle pobrzmiewa, ogólnie trwałość i moc są całkiem przyzwoite, ale i tak mi się nie podoba
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 17:50   #100
HABANITA 72
Spod wody.....
 
Avatar HABANITA 72
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 874
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Dzisiaj testuję mnóstwo pyszności, dzięki wymiance z Anią_november
Na wnioski za wcześnie, ale napewno zachwycił mnie Anioł Różany, DV Diora, i Shalimar klasyk, reszta testów jutro, jak zmyję dzisiejsze pachnidła
__________________








"Gdy długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć w Ciebie"
HABANITA 72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 18:13   #101
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Testowałam ostatnio najnowszą Aquę Allegorię - Limon Verde - faktycznie, nazwa mówi wszystko. Jest limonka, cierpka, kwaskowa z nutka goryczki jaką zwykle czuć przy obieraniu cytrusów ; jest i zieloność za którą nie wiem co odpowiada ale zapach jest w jakiś sposób roślinny i rześki. Podejrzewam że to sprawka figi bo zapachy z tym owocem są na mnie zwykle właśnie takie. Uważam że to bardzo udany i naturalny zapach, jak wszystkie znane mi AA ale też tak samo mało trwały . Niestety do tonkowej bazy nie doczekał na nadgarstku bo zniknął.
"Zielona limonka" od Guerlain podoba mi się bardzo ale zdecydowanie jako zapach "do wąchania" z największą przyjemnością, jako lato w butelce. Nosić lubię zdecydowanie odmienne zapachy.
Testowałam też Si Armaniego i urzekł mnie porzeczkowy początek. Gdyby tak sobie trwał nie miałabym nic przeciwko, nawet chciałabym kupić. Niestety zapach powoli się wysładza i staje się słodkimi kwiatkami jakich wiele. Ładny ale wtórny.
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 19:00   #102
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 125
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Miss Dior Blooming Bouquet- Niestety, jestem bardzo zawiedziona. Kwiatki, kwiatki i do tego dość nietrwałe.
DKNY Be Delicious Skin Hydrating EDT- Dla mnie to standardowe Be Delicious.
Alien Eau Extraordinaire- Piękny lekki Alien z nutą cytryny. Cudo… Bardzo trwałe cudo!
Endless Euphoria- Niemal niewyczuwalne mydełko. Kolejne po Down Town rozczarowanie od Kleina.
LVEB EDT- Śliczny, pralinkowo-kwiatowy słodziak. Dużo ładniejszy niż EDP
Omnia Indian Garnet- Tandetny, bazarowy. Mdłe słabe owocki z czymś duszącym.
Hermes :Jour d'Hermès Absolu- Wow! Bardziej wytrawna, mocniejsza wersja. Megatrwała
__________________
Książki 2024: 10

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 19:02   #103
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Ja dziś testuję dwie odlewki ze wspólnych zakupów:
Signorina - wielkie nadzieje w niej pokładałam, o mało co nie kupiłam w ciemno...
Nie można powiedzieć, że to zapach brzydki - raczej jest obiektywnie ładny... ale jakiś taki nijaki, zupełnie bez pazura. Niby słodki, ale taką "popularną" w wielu wodach słodyczą kwiatów, która na mnie wychodzi - może to róża lub piwonia. Zero puszystej śmietanki, mleczności, panna cotty.. a szkoda. Zobaczymy jak wypadną testy globalne...
Jako podarunek - pewnie bym przyjęła z uśmiechem, ale żeby kupić, to chyba nie. Chociaż się nie zarzekam, bo już nie raz przeżyłam miłość od drugiego, albo i trzeciego testowania
Florabotanica - zakup z ciekawości i całkiem udany Zapach trochę dziwny, niepodobny do żadnego mi znanego. Na początku trochę słodkawy, potem cierpki, kwaśno - gorzkawy, zielony ale nie wodnisto - bagnisty tylko świeży. Podoba mi się
03.04.2014
Dopiszę jeszcze wrażenia z globalnego testu - zaczęłam zbierać komplementy, bardzo dobra trwałość i powem szczerze, że rzadko się to zdarza - żadna z nut mi nie przeszkadza, od początku do końca sę naprawdę ładne i interesujące

Signorina z kolei po jakimś czasie zaczyna mi przeszkadzać, mdli mnie :-(
__________________
"Wybierz jedno dobre słowo, rozłóż je jak żagiel.
Przywołaj myślami dobry wiatr i pozwól mu się prowadzić w drodze do celu."

Edytowane przez agnieszka1970
Czas edycji: 2014-04-03 o 18:57
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 06:14   #104
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez lexxi Pokaż wiadomość
Wczoraj w Douglasie testowałam Burberry Brit Rhythm for Women. Zapach bardzo piżmowy i świeży, ostry. Zupełnie nie moje klimaty Wyczuwam głównie piżmo i lawendę, trochę innych kwiatów też, ale nie potrafię rozróżnić nut. Mimo tego, że mnie nie przypadł do gustu, polecam przetestować wielbicielkom świeżych, czystych zapachów. Trwałość i projekcja na mnie powalające
Muszę przetestować. Brit kiedyś miałam i podobało mi się.....
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 06:14   #105
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Testowałam ostatnio najnowszą Aquę Allegorię - Limon Verde - faktycznie, nazwa mówi wszystko. Jest limonka, cierpka, kwaskowa z nutka goryczki jaką zwykle czuć przy obieraniu cytrusów ; jest i zieloność za którą nie wiem co odpowiada ale zapach jest w jakiś sposób roślinny i rześki. Podejrzewam że to sprawka figi bo zapachy z tym owocem są na mnie zwykle właśnie takie. Uważam że to bardzo udany i naturalny zapach, jak wszystkie znane mi AA ale też tak samo mało trwały . Niestety do tonkowej bazy nie doczekał na nadgarstku bo zniknął.
"Zielona limonka" od Guerlain podoba mi się bardzo ale zdecydowanie jako zapach "do wąchania" z największą przyjemnością, jako lato w butelce. Nosić lubię zdecydowanie odmienne zapachy.
Testowałam też Si Armaniego i urzekł mnie porzeczkowy początek. Gdyby tak sobie trwał nie miałabym nic przeciwko, nawet chciałabym kupić. Niestety zapach powoli się wysładza i staje się słodkimi kwiatkami jakich wiele. Ładny ale wtórny.
Mam identyczne odczucia co do Si, paczatek sliczny z porzeczka, lekko cierpki, ale szybko ewoluuje
I jeszcze dodam ze najbardziej nie podoba mi sie baza - waniliowa, ale jakos taka plaska, ale zawsze mozna uzywac dla tego poczatku, albo moze polaczyc z czyms porzeczkowym bardziej cierpkim typu In Love Again albo Korres Blackcurrant
A gdzie testowalas Limon Verde?
Jest juz dost?
A co jeszcze jest z nowosci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 08:34   #106
Ania_november
Zakorzenienie
 
Avatar Ania_november
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3 607
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Ostatnio wśród niezliczonych zapachów jakie testowałam znalazły się bardzo znane (ale nie mi) Perły Lalique..
I jestem oczarowana... Bardzo rześki, elegancki zapach, inny niż wszystkie, przypomina mi białą Habanitę. Nie czuję kamfory (chyba na szczęście), ani metalowych nut. Myślę że na lato będzie świetny
__________________
Moja Fragrantica


szukam chętnych do rozbiórki Rose America



Ania_november jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 10:25   #107
edziakalitowa
Vegemamita
 
Avatar edziakalitowa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 896
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Mam identyczne odczucia co do Si, paczatek sliczny z porzeczka, lekko cierpki, ale szybko ewoluuje
I jeszcze dodam ze najbardziej nie podoba mi sie baza - waniliowa, ale jakos taka plaska, ale zawsze mozna uzywac dla tego poczatku, albo moze polaczyc z czyms porzeczkowym bardziej cierpkim typu In Love Again albo Korres Blackcurrant
A gdzie testowalas Limon Verde?
Jest juz dost?
A co jeszcze jest z nowosci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Limon Verde jest w Sephorze wczoraj niuchałam cytrynka jak się patrzy
__________________
Rozbieram :
Pilne poszukuję biorę każdą ilość Washed Cotton No.784 Gap


wymianka zapachowa
wymianka książkowa
edziakalitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 15:30   #108
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dele Pokaż wiadomość
Lancome La Vie Est Belle bo zauroczyła mnie buteleczka, ale zapach niestety nie mój... bardzo słodki, kojarzy mi się z watą cukrową, ślinotoku dostałam od samego powąchania
mnie tak samo nie zauroczył, dla mnie to zapach troche duszący...
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:05   #109
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Miss Dior Blooming Bouquet- Niestety, jestem bardzo zawiedziona. Kwiatki, kwiatki i do tego dość nietrwałe.
DKNY Be Delicious Skin Hydrating EDT- Dla mnie to standardowe Be Delicious.
Alien Eau Extraordinaire- Piękny lekki Alien z nutą cytryny. Cudo… Bardzo trwałe cudo!
Endless Euphoria- Niemal niewyczuwalne mydełko. Kolejne po Down Town rozczarowanie od Kleina.
LVEB EDT- Śliczny, pralinkowo-kwiatowy słodziak. Dużo ładniejszy niż EDP
Omnia Indian Garnet- Tandetny, bazarowy. Mdłe słabe owocki z czymś duszącym.
Hermes :Jour d'Hermès Absolu- Wow! Bardziej wytrawna, mocniejsza wersja. Megatrwała
Ano ja również pozwoliłam sobie dziś na szybko przetestować nową Euphorię Endless.
No i. No i... rozczarowanie...zdecydowa nie. Liczyłam na wielkie "wow", bo klasyczną Euphorię wielbię, chociaż uwielbienie przyszło z czasem.
A tu...Endless - zapach niby lekki, niby zwiewny, ale dla mojego nosa to rozpuszczony w wodzie jakiś olejek owocowo-kwiatowy
Na samym początku miałam wrażenie, że to mieszanina Euphorii Forbidden + Blossom. Pomyślałam " nawet ciekawy ".
Po godzinie jednak zapach się zmienił na mydlany, dokładnie tak jak opisuje go A ga ta .
Z tą różnicą, że ja go czuję na nadgarstku nadal po paru godzinach, ale to istotnie kwiatowo-owocowe mydliny. Również jestem rozczarowana.

Natomiast po raz wtóry wąchałam dzisiaj wesołe Little Kiss Cherry S. Dali i...po raz wtóry mnie bawią, cieszą, prowokują do uśmiechu
Totalna beztroska i radość....ot takie sobie śliczne kwiaty tańczące ( wirujące) ze strumyczkiem soku z mocno dojrzałej wiśni. To jest ( zamiast Omnia Indian Garnet) moje wiosenne must-have
Mniam, mniam, mniam, radosne tadammmm....
Wiesz A ga to - z przyjemnością czytam Twoje opisy
Krótko, zwięźle, acz konkretnie Za co jestem Ci wdzięczna no i podobnie odbieram zapachy jak Ty , zwłaszcza wobec nowego Aliena, LVEB EDT i Miss DIor Bloming...

Zaskoczyłaś mnie odczuciami co do Omnia Indian Garnet. Napaliłam się na pomarańcze,ale po Twoim opisie stwierdzam, że chyba z nich zrezygnuję....

__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 19:43   #110
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 125
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
.
Wiesz A ga to - z przyjemnością czytam Twoje opisy
Krótko, zwięźle, acz konkretnie Za co jestem Ci wdzięczna no i podobnie odbieram zapachy jak Ty , zwłaszcza wobec nowego Aliena, LVEB EDT i Miss DIor Bloming...

Zaskoczyłaś mnie odczuciami co do Omnia Indian Garnet. Napaliłam się na pomarańcze,ale po Twoim opisie stwierdzam, że chyba z nich zrezygnuję....

Dziękuję, za komplement Choć moja polonistka z LO, była przerażona tą lakonicznością.
Co do Omnii, przetestuj sama, może na twojej skórze będzie ładna
Choć nie wiem, czy już jest w Pl. Ja dostałam próbkę w sklepie na lotnisku.
__________________
Książki 2024: 10

Mój Blog
Facebook
Instagram

Edytowane przez a ga ta
Czas edycji: 2014-04-01 o 19:45
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 20:54   #111
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Dziękuję, za komplement Choć moja polonistka z LO, była przerażona tą lakonicznością.
Co do Omnii, przetestuj sama, może na twojej skórze będzie ładna
Choć nie wiem, czy już jest w Pl. Ja dostałam próbkę w sklepie na lotnisku.
Omnia Indian Garnet - potestuję, bo jednak naczytałam się o pomarańczach i one mnie bardzo kuszą....ale żeby potestować to muszę kupić, bo nie wiem na razie skąd próbki wytrzasnąć.... i pewnie znowu wtopię kasę w pełnej flaszce.....( jak zwykle...)

Lakoniczność mówisz.... to tak jak z moim młodszym synem . Pytam "jak było w szkole". Otrzymuję odpowiedź " fajnie.". Dopytuję " czy coś ciekawego się działo?". Otrzymuję odpl " nic..." ........ 10 latek - normalnie....słowotok, zostaję wręcz zalana.....milczeniem i wzruszeniem ramion, w przypływie czułości ewentualnie otrzymuję słowo pt. " w porządku, mamuś"
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 21:21   #112
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Florabotanica - zakup z ciekawości i całkiem udany Zapach trochę dziwny, niepodobny do żadnego mi znanego. Na początku trochę słodkawy, potem cierpki, kwaśno - gorzkawy, zielony ale nie wodnisto - bagnisty tylko świeży. Podoba mi się
No więc odbieram go tak samo - intryguje mnie i jestem ciekawa, jakby się nosił globalnie

Cytat:
Napisane przez Ania_november Pokaż wiadomość
Ostatnio wśród niezliczonych zapachów jakie testowałam znalazły się bardzo znane (ale nie mi) Perły Lalique..
I jestem oczarowana... Bardzo rześki, elegancki zapach, inny niż wszystkie, przypomina mi białą Habanitę. Nie czuję kamfory (chyba na szczęście), ani metalowych nut. Myślę że na lato będzie świetny
Oj, trzeba z Perłami uważać - nie są odbierane jako lekkie, są również kontrowersyjne - parę razy spotkałam się z bardzo nieprzychylną reakcją, bo też i fakt, że się zlałam do autobusu
Wydawały mi się dość zwiewne, a potem, jak się rozwineły i pokazały moc, to uciec przed nimi nie mogłam

Co do testów - Lady Avebury, czyli pierwszy Oriflame, o którym mam dobre zdanie. Wyczuwam duże podobieństwo do Bottegi Venety Legere - tyle, że Lady jest słodsza i bardziej piżmowa. Ale bardzo przyjemny, nieinwazyjny zapach
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 21:57   #113
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Mam identyczne odczucia co do Si, paczatek sliczny z porzeczka, lekko cierpki, ale szybko ewoluuje
I jeszcze dodam ze najbardziej nie podoba mi sie baza - waniliowa, ale jakos taka plaska, ale zawsze mozna uzywac dla tego poczatku, albo moze polaczyc z czyms porzeczkowym bardziej cierpkim typu In Love Again albo Korres Blackcurrant
A gdzie testowalas Limon Verde?
Jest juz dost?
A co jeszcze jest z nowosci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez edziakalitowa Pokaż wiadomość
Limon Verde jest w Sephorze wczoraj niuchałam cytrynka jak się patrzy
Dokładnie tak, w Sephorze właśnie
Ja "rzuciłam się" na to co mnie interesowało, niekoniecznie na nowości więc nie będę pomocna w tym względzie
Niuchałam też nowego Aliena i nową Euphorię. I o ile Alien to całkiem udany wynalazek, Euphoria rozczarowuje tak jak wszyscy piszą.
A no i jeszcze nowa Panterę i Manifesto YSL testowałam. Manifesto tak nieciekawe dla mnie, że nawet nie zapamiętałam a z Panterą chyba zawrę jeszcze bliższa znajomość . Wydała mi się ciekawa ale w całej tej kakofonii zapachów które miałam na obu rękach i na niezliczonych bloterach nie mogłam jej dokładnie powąchać
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 14:31   #114
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cherry in the air - na mnie nie pachna wisniami, a bardziej jagodowo-malinowo, poczatek podobny do Viva la Juicy, a po minucie wybija sie marshmallow i zapach pachnie niemal identycznie jak Vip Herrery

Wanted by Helena Rubinstein - niby ladnie, ale strasznie delikatnie i ledwo wyczuwalnie troche przypominaja mi ta morelowatoscia Fame

Gucci Premiere - mi sie podobaja przyjemnie i noszalne, na codzien, taka ulagodzona wersja klasycznych Gucci by Gucci

Hypnose Senses - okrrrrropne, chemiczne, na pewno probki nie zuzyje

Gucci Flora i Glamorous Magnolia - te pierwsze wygrywaja, batrdzo fajne na wiosne, te drugie niby tez ladne, ale czuje cos sztucznego,chemicznego

Edytowane przez LilyLauraIsabelle
Czas edycji: 2014-04-04 o 17:17
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 16:49   #115
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Versace Versense i wydaje mi się, że pachną podobnie jak Light Blue. Mam rację, czy może się mylę ? Chciałam sobie kupić Versense na lato, ale mam Light Blue i dziś wąchając blotter z Versense wyczułam LB.
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 20:30   #116
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Niesamowita metamorfoza mojego gustu trwa w najlepsze:

Perły Lalique - - zapach piękny, kokonowo-kamforowo-różano-czekoladowy, a przy tym lodowaty. Nie wiem jak mogłam go nie lubić, dla mnie razem z Coconem i Marcelem tworzą wspaniały tercet niesłodkiej paczuli, jedynej wersji paczuli, która mi odpowiada

Cuir Noir Armani Prive - jako przeciwniczka skóry jakoś omijałam, ale chyba i ta nuta przestała być mi straszna (oczywiście o ile nie jest podana na słodko jak w Daim Blond, bo wtedy fuu), ale zapach wydaje mi się bardzo seksualny, seksowny, zwierzęco-elegancki

Kingdom - ten z kolei mnie rozczarował, ale to dopiero pierwszy test, a mam dzięki pewnej kochanej Wizażance ilość na porządne testy, więc może jeszcze będzie update. Tymczasem to taki dune z jakimś świeżakiem, nuty sex-potu nie wyczułam, niestety Piżmo zazwyczaj mnie nie urzeka, a tutaj jest takie ciche, wyrachowane. Dune bardzo mi się podoba, Kingdom też jest bardzo ładne, ale spodziewałam się dużo więcej, Zobaczmy co z globalnym testem.
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 04:50   #117
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Acqua di Gioia edt-jako wielka miłośniczka Acqua w różnych wersjach, czekałam z niecierpliwościa na tę premierę. Od razu spodobał mi się flakon-oszronony, matowy, "zmrożony". Taki tez jest zapach-bardzo podobny do edp, ale z dodatkową zmrożoną nutą, jeszcze swieższy niż klasyk. Zabrano trochę cukru, dodano owocowego lodu . Bardzo mi się podoba, kupię.

Alien eau Extraordinaire-jak mocno nie cierpię fioletowych i pomarańczowych Alienów, tak bardzo spodobał mi się ten. Cudowny, wspaniały, idealny. Dla mnie to połączenie najlepszych alienowych nut(ale bardzo "wydelikaconych") z najlepszej jakości herbatą i bergamotka. Lekki, swietlisty, a jednocześnie ma cos w sobie, jakiś zaczepny pazur, ma klasę, a jednocześnie nie stwarza takiego zimnego dystansu jak klasyczny. Czekam tylko na przyplyw gotówki i klikam
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 17:30   #118
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

U mnie wieczorem poszły na imprezie testy Fantasy Britney Spears. To prawda, że mega słodki - dla mnie owoce w białej czekoladzie, z jednej strony prosi się o coś cięższego, ale z drugiej nie jest męczący ani migrenogenny, za to bardzo trwały! Chętnie kupiłabym sobie większą ilość i korzystała z niego na noc na luźniejsze okazje, ale na allegro widzę głównie setki, więc nie wiem czy kiedykolwiek bym to zużyła . Może kiedyś ktoś będzie rozbierał na wizażu.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 19:09   #119
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

zrobiłam dwa podejścia do Rogue Rihanny, juz prawie kupilam flaszke w ciemno, ale cale szczescie okazalo sie ze mam probke. Wrazenia niestety negatywne. Na poczatku jak psiknelam nadgarstek czulam mocno zmieszane intensywne slodkie owoce z zamszem. Doslownie, nie dawalo to dobrego efektu. Pozniej wszystko sie wycisza i ta faza jeszcze jest dla mnie do zniesienia, ale flaszki z tego nie bedzie oj nie
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:42   #120
Ania_november
Zakorzenienie
 
Avatar Ania_november
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3 607
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

ja dziś testuje po południu J`Ose i chyba jednak
nie czuję kawy, cytrusów ani nic fajnego, tylko męską wersję lawendy...
pachnie jak jeden z moich leciwych wujk-stryjków..

dam im jeszcze szanse (może powtórzy się historia z CPS Bonda) ale coś czuję że prędzej odlewka poleci w świat..

drugi nadgarstek skropiłam Florabotanicą ale zagłuszyło ją Hot Couture które noszę od rana, więc jutro powtórzę testy
__________________
Moja Fragrantica


szukam chętnych do rozbiórki Rose America



Ania_november jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-30 09:49:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.